Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Augusztus 20-i frissítés megbeszélése: Növénynemesítő az Ínyencfarmra

Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
szerkesztette ezt: 17.07.2015 itt: Bejelentés és hírek megbeszélése
Post edited by Kapa333 (HU1) on
«13

Hozzászólások

  • edró7 (HU1)edró7 (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    Reméljük ,hogy igy gyorsabban tudunk termelni a spéci magokkal az innyencen is ! Csak gyözzük vizzel és egyébbel ! Én spéci jónak tartom aztán majd el válik !
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    edró7 írta: »
    Reméljük ,hogy igy gyorsabban tudunk termelni a spéci magokkal az innyencen is ! Csak gyözzük vizzel és egyébbel ! Én spéci jónak tartom aztán majd el válik !

    Én elsőre azt hittem, hogy trópusi magokat lehet ott nemesíteni, nem csak kagylóért lehet vásárolni :p
    Éhes disznó makkal álmodik ;)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    Én örülök ennek a frissnek :D Így két helyről gyűlik a víz :D Ha valamilyen magra nagyon szükség van akár itt,akár ott,gyorsabban összejön :D
    A zászlóst meg kimondottan díjjazom,mert már elméletben 3 van.De csak elméletben,mert a raktáron csak 1 látszik.Pedig tényleg csak 1-et tűztem ki a farmom mellé :D
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    a mindenit
    hát nem panaszkodhatunk, van frissítés bőven
    jó ötlet a nemesítő és a zászló is :)
  • lacalacuska5lacalacuska5 Bejegyzések: 123
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    bourges írta: »
    Én örülök ennek a frissnek :D Így két helyről gyűlik a víz :D Ha valamilyen magra nagyon szükség van akár itt,akár ott,gyorsabban összejön :D
    A zászlóst meg kimondottan díjjazom,mert már elméletben 3 van.De csak elméletben,mert a raktáron csak 1 látszik.Pedig tényleg csak 1-et tűztem ki a farmom mellé :D

    az egyáltalán nem biztos,hogy a víz öszeadódik a főfarméval.de jó nektek,hogy van hova tenni :)
  • kamaimka1kamaimka1 Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    bocs az offért ,de erről jutott eszembe ,hogy az ínyenc silóban megtermelt trágya használható a főfarmon? vagy csak az ínyencen?kösz
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    kamaimka1 írta: »
    bocs az offért ,de erről jutott eszembe ,hogy az ínyenc silóban megtermelt trágya használható a főfarmon? vagy csak az ínyencen?kösz

    Szia!

    Persze, az ugyanolyan trágya.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    az egyáltalán nem biztos,hogy a víz öszeadódik a főfarméval.de jó nektek,hogy van hova tenni :)

    Hát ha a kakit,trágyát,levelet és humuszt egy helyen tárolja,hiába két külön farmon termeled,akkor nem hiszem hogy a vizet külön tennék.
    De amúgy is spór van a hellyel,ha már a kecske és tehéntejet is összeöntik,a kacsa és pipitojásról meg már ne is beszéljünk :D
    És igen van még hova tenni,mert még van gazdagon föld,ami csak úgy gazosodik árván :D (sok zs árán meg lehet venni,de sajna azt most elriszáltuk a szigeten).
    De ettől függetlenül én örülök,hogy lesz ilyen.Tény,hogy nekem nincs rá szükségem,mert annak a pár állatnak,ami nekem van,már nem kell kaját keverni,így a gaz sem fér a raktáramba,hiába termelem.Nem beszélve arról,hogy ha mégis ültetek,csak pár 100 dollár haszon van rajta :D (1-2pipietetésre elég csak,de mint mondják aki a kicsit nem becsüli....)
  • lacalacuska5lacalacuska5 Bejegyzések: 123
    szerkesztette ezt: 18.08.2014
    bourges írta: »
    Hát ha a kakit,trágyát,levelet és humuszt egy helyen tárolja,hiába két külön farmon termeled,akkor nem hiszem hogy a vizet külön tennék.
    De amúgy is spór van a hellyel,ha már a kecske és tehéntejet is összeöntik,a kacsa és pipitojásról meg már ne is beszéljünk :D
    És igen van még hova tenni,mert még van gazdagon föld,ami csak úgy gazosodik árván :D (sok zs árán meg lehet venni,de sajna azt most elriszáltuk a szigeten).
    De ettől függetlenül én örülök,hogy lesz ilyen.Tény,hogy nekem nincs rá szükségem,mert annak a pár állatnak,ami nekem van,már nem kell kaját keverni,így a gaz sem fér a raktáramba,hiába termelem.Nem beszélve arról,hogy ha mégis ültetek,csak pár 100 dollár haszon van rajta :D (1-2pipietetésre elég csak,de mint mondják aki a kicsit nem becsüli....)

    nálam olyan jól "dübörög a gazdaság",hogy 74 pontosak csak a díszeim (mert jól tele vagyok) már épp kezdem cserélhetni a semmitevő oázisra....hátha megszeretnek a melósok :D. Nekem nem igen kell már a nemesítő,inkább homokvár helyett vidámpark :)
  • csoky85 (HU1)csoky85 (HU1) Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 19.08.2014
    Hát lehet,hogy én vagyok "negatív",de nem sokat érünk el a nemesítővel,max a madársaláta hoz többet,ha összevetjük a termelési idők/bevétel arányt....esetleg akkor éri meg,ha nem tud az ember gép előtt ülni!!!!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 19.08.2014
    Engem az érdekelne, hogy kell-e ember a nemesítőhöz? Ha igen, lehet én lemondok róla. Igazából a gyermekláncfű ami számomra kellhet, ha nem tudok gép előtt lenni és csinálni kell, de szerintem a többit nem igen használnám ki...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 19.08.2014
    Ádámmaci írta: »
    Engem az érdekelne, hogy kell-e ember a nemesítőhöz? Ha igen, lehet én lemondok róla. Igazából a gyermekláncfű ami számomra kellhet, ha nem tudok gép előtt lenni és csinálni kell, de szerintem a többit nem igen használnám ki...

    szia
    szrtm fog kelleni, ha a főfarmból indulok ki
    oda is kellett
  • lacalacuska5lacalacuska5 Bejegyzések: 123
    szerkesztette ezt: 19.08.2014
    Ádámmaci írta: »
    Engem az érdekelne, hogy kell-e ember a nemesítőhöz? Ha igen, lehet én lemondok róla. Igazából a gyermekláncfű ami számomra kellhet, ha nem tudok gép előtt lenni és csinálni kell, de szerintem a többit nem igen használnám ki...

    egyet értek veled...részemről is teljesen felesleges és tuti kell ember hozzá.a főfarmon is már csak az eventeknél van jelentősége a speci magnak - bár idő van bőven...
  • a7törpe (HU1)a7törpe (HU1) Bejegyzések: 33
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Kis változás lesz a hajónál az 5. és 6. kocka megtöltéséért járó patkók számában. Minél több trópusi növényt adtok oda a kapitánynak, annál több patkót kaptok.

    Ez a lehetőség eddig is megvolt a zöld nyilak használatával
    Mi lesz az ujdonság?
  • lacalacuska5lacalacuska5 Bejegyzések: 123
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    -pisti-2 írta: »
    Ez a lehetőség eddig is megvolt a zöld nyilak használatával
    Mi lesz az ujdonság?

    ujdonság?....ha nem lesz semmi galiba a frissítés után!
  • a7törpe (HU1)a7törpe (HU1) Bejegyzések: 33
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    ujdonság?....ha nem lesz semmi galiba a frissítés után!

    Ha nem lesz akkor valamit elrontottak:rolleyes:
  • frank52592frank52592 Bejegyzések: 25
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    kicsit késnek, lassan 10 óra és a frissítés sehol :confused:
  • Gabo83112Gabo83112 Bejegyzések: 78
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    frank52592 írta: »
    kicsit késnek, lassan 10 óra és a frissítés sehol :confused:

    "A frissítést 9:00 és 11:00 közé tervezzük,"

    Kezdődik...
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Gabo83112 írta: »
    "A frissítést 9:00 és 11:00 közé tervezzük,"

    9:44-kor már folyt a karbantartás.
  • Gabo83112Gabo83112 Bejegyzések: 78
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    2 óra 12 perc, 5 munkás és némi aprópénz...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Gabo83112 írta: »
    2 óra 12 perc, 5 munkás és némi aprópénz...

    tudtam, hogy fog kelleni hozzá melós, hisz a főfarmon is kellett
    hát.... nem tudom, fogom-e használni
    egyenlőre nem tud felizgatni
  • Gabo83112Gabo83112 Bejegyzések: 78
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Liz652 írta: »
    tudtam, hogy fog kelleni hozzá melós, hisz a főfarmon is kellett
    hát.... nem tudom, fogom-e használni
    egyenlőre nem tud felizgatni

    Felépítem és majd meglátjuk. Mivel a szigetbe a termelésen kívül egy buznyákot sem vagyok hajlandó beleölni, így mehet az építés...
    A gyermekláncfű nem érdekel, a madársalátából annyi van, hogy el kell adni... az árpa a kérdés... remélem nem egy fél órásat csináltak belőle, hanem valami hosszabbat, ami többet is ad. Ha mégsem, akkor megy a dózer és felszabadítom a rabszolgákat...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Gabo83112 írta: »
    Felépítem és majd meglátjuk. Mivel a szigetbe a termelésen kívül egy buznyákot sem vagyok hajlandó beleölni, így mehet az építés...
    A gyermekláncfű nem érdekel, a madársalátából annyi van, hogy el kell adni... az árpa a kérdés... remélem nem egy fél órásat csináltak belőle, hanem valami hosszabbat, ami többet is ad. Ha mégsem, akkor megy a dózer és felszabadítom a rabszolgákat...

    ha jól emlékszem, akkor 8 óra az árpa érési ideje és szinte annyit kapsz, mint ha rendesen megtermeled

    idézet a Hivatalosból:

    1-es szintű kertnél ezek az adatok:
    - Speciális gyermekláncfű:
    Termelési idő: 7 óra (Normál magnál 28 perc)
    Bevétel: 300 gyermekláncfű (Normál magnál 20)

    - Speciális árpa:
    Termelési idő: 8 óra (Normál magnál 3 óra)
    Bevétel: 100 árpa (Normál magnál 37)

    - Speciális madársaláta:
    Termelési idő: 45 perc (Normál magnál 7 óra)
    Bevétel: 42 madársaláta (Normál magnál 60)

    na mármost csak az 1-es szint mehet dollárért
    a többi fejlesztés aranyba kerül
  • Gabo83112Gabo83112 Bejegyzések: 78
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Na szóval...
    Egy mag 2,5 óra alatt lesz kész. Arannyal elérhető a többi szint, csak a termelési időben van különbség. Legmagasabb szinten, sok aranyért ez 1,5 óráig csökkenthető.

    2,5 óra alatt:
    Gyermekláncfű: 1 mag
    Madársaláta: 3 mag
    Árpa: 1 mag

    1 spéci ültetés:
    Gyermekláncfű: 7 óra, 300 db.
    Madársaláta: 45 perc, 42 db.
    Árpa: 8 óra, 100 db.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Gabo83112 írta: »
    Na szóval...
    Egy mag 2,5 óra alatt lesz kész. Arannyal elérhető a többi szint, csak a termelési időben van különbség. Legmagasabb szinten, sok aranyért ez 1,5 óráig csökkenthető.

    2,5 óra alatt:
    Gyermekláncfű: 1 mag
    Madársaláta: 3 mag
    Árpa: 1 mag

    1 spéci ültetés:
    Gyermekláncfű: 7 óra, 300 db.
    Madársaláta: 45 perc, 42 db.
    Árpa: 8 óra, 100 db.

    drága Gabo, u. ezt írtam csak pepitába :D:D:D
    jó sok aranyért lehet a termelési időt csökkenteni és a nemesítőt fejleszteni
    szóval számomra kérdéses a használata, de mindenki maga dönti el
  • Gabo83112Gabo83112 Bejegyzések: 78
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Liz652 írta: »
    drága Gabo, u. ezt írtam csak pepitába :D:D:D
    jó sok aranyért lehet a termelési időt csökkenteni és a nemesítőt fejleszteni
    szóval számomra kérdéses a használata, de mindenki maga dönti el

    Egyszerre írtuk le...
    Nekem az árpa része lehet érdekes. Eddig éjszakára értelmetlen volt, nap közbenre meg sok a 3 óra... így majd mehet éjszaka is. Aztán majd meglátjuk, a fő farmon is van 150 spéci mag mindenből és csak a káposztát használom amikor kell az eventhez. Nem kizárt, hogy lebontom és mennek vissza a díszek a helyére, de egy próbát nekem megér.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Gabo83112 írta: »
    Egyszerre írtuk le...
    Nekem az árpa része lehet érdekes. Eddig éjszakára értelmetlen volt, nap közbenre meg sok a 3 óra... így majd mehet éjszaka is. Aztán majd meglátjuk, a fő farmon is van 150 spéci mag mindenből és csak a káposztát használom amikor kell az eventhez. Nem kizárt, hogy lebontom és mennek vissza a díszek a helyére, de egy próbát nekem megér.

    persze
    egy próbát mindenképpen megér
    a főfarmon elég jól kitudom használni, itt egyenlőre nem érzem szükségét, de ez csak én vagyok :D:D:D
  • kzbt (HU1)kzbt (HU1) Bejegyzések: 15
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    Szia mindenkinek ! Nem igazán veszem észre, hogy vizet adna az ínyencfarm !!! Nálatok mi a helyzet ??
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    kzbt2 írta: »
    Szia mindenkinek ! Nem igazán veszem észre, hogy vizet adna az ínyencfarm !!! Nálatok mi a helyzet ??

    Ép ezért jöttem én is ,nem ad vizet az ínyenc.
    Most arattam árpát 1db nemesített magot adott,így nehéz lesz a 10et összeszedni.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 20.08.2014
    kzbt2 írta: »
    Szia mindenkinek ! Nem igazán veszem észre, hogy vizet adna az ínyencfarm !!! Nálatok mi a helyzet ??

    Nálam úgy ad mint eddig: elég ritkásan ;)

    BOCS! megint elnéztem, azt hittem, hogy a főfarmról van szó. Nekem az ínyencfarmon nincs nemesítőm.
Ez a beszélgetés lezárult..