Főoldal Hungarian Archívum Szövetkezet (a)

TSZ elnökök fóruma

1810

Hozzászólások

  • A.ZS (HU1)A.ZS (HU1) Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 11.03.2014
    Sziasztok! Az arany nálunk is problémát jelent. Inentől kezdve,sajnos,ez egy elég kemény pénzes játék,ami jól tudjuk,hogy kinek jó!Viszont ezt a játékot többnyire felnőttek,nyugdíjasok játsszák,akik valamivel elütik a szabad idejüket.Hát,vegyen,akinek telik rá! De mi van azokkal a játékosokkal,akik a szűkös anyagi helyzetük miatt ezt nem tehetik meg,amugy meg nagyon jó csapatjátékosok?Pl:az egyik kutatásnál 50 000 aranyat kér,és majdnem 100 000dollárért kell megvenni a kutatót.Aki alacsonyabb szinten van,talán ki tudja gazdálkodni,de sajnos a játék ugy van megcsinálva,hogy a játékosok legyenek rákényszerítve az arany vásárlására.Pl: amikor az elején szintetlép és kapja a feladatokat,rövid idő után olyan föld árak vannak,hogy képtelenség kigazdálkodni,mert a % a béka segge alá süllyed és azért,hogy tudjon fejlődni és tovább lépni a játékban,kénytelen megvenni az aranyat.Különben nem tud lépést tartani a többi tagtársával.Vagy kilép a szövetkezetből és magányzó lessz.Akkor azt csinál,amit akar,de a szövetkezetben vannak szabályok,amit illik betartani. Azt hiszem,ez az arany téma sokakat felháborított,én eddig csak olvastam az írásaitokat,de nem tudom megállni,hogy ne szóljak azok mellett,akiket ez felháborít.Szerintem ez is beleférne az átalakításba!!! Jó lenne,ha a szervezők ezt is mérlegelnék. Várom hozzászólásaitokat! Köszönettel:

    Szirti sas szövetkezet elnöke.
  • marti52 (HU1)marti52 (HU1) HU1 Bejegyzések: 314
    szerkesztette ezt: 11.03.2014
    A.ZS írta: »
    Sziasztok! Az arany nálunk is problémát jelent. Inentől kezdve,sajnos,ez egy elég kemény pénzes játék,ami jól tudjuk,hogy kinek jó!Viszont ezt a játékot többnyire felnőttek,nyugdíjasok játsszák,akik valamivel elütik a szabad idejüket.Hát,vegyen,akinek telik rá! De mi van azokkal a játékosokkal,akik a szűkös anyagi helyzetük miatt ezt nem tehetik meg,amugy meg nagyon jó csapatjátékosok?Pl:az egyik kutatásnál 50 000 aranyat kér,és majdnem 100 000dollárért kell megvenni a kutatót.Aki alacsonyabb szinten van,talán ki tudja gazdálkodni,de sajnos a játék ugy van megcsinálva,hogy a játékosok legyenek rákényszerítve az arany vásárlására.Pl: amikor az elején szintetlép és kapja a feladatokat,rövid idő után olyan föld árak vannak,hogy képtelenség kigazdálkodni,mert a % a béka segge alá süllyed és azért,hogy tudjon fejlődni és tovább lépni a játékban,kénytelen megvenni az aranyat.Különben nem tud lépést tartani a többi tagtársával.Vagy kilép a szövetkezetből és magányzó lessz.Akkor azt csinál,amit akar,de a szövetkezetben vannak szabályok,amit illik betartani. Azt hiszem,ez az arany téma sokakat felháborított,én eddig csak olvastam az írásaitokat,de nem tudom megállni,hogy ne szóljak azok mellett,akiket ez felháborít.Szerintem ez is beleférne az átalakításba!!! Jó lenne,ha a szervezők ezt is mérlegelnék. Várom hozzászólásaitokat! Köszönettel:

    Szirti sas szövetkezet elnöke.

    Szia! Az előbbi levélben olvashattad te is a moderátor válaszát, de nem értek még mindig egyet vele! A gyűjtögetés elég nehéz, mivel hetente csak 30-50 aranyat ad, így nagyon nehéz összeszedni a kutatásokhoz az aranyat!
    Üdv Darázska vezetője
  • DaywalkerDaywalker Bejegyzések: 46
    szerkesztette ezt: 11.03.2014
    A.ZS írta: »
    Sziasztok! Az arany nálunk is problémát jelent. Inentől kezdve,sajnos,ez egy elég kemény pénzes játék,ami jól tudjuk,hogy kinek jó!Viszont ezt a játékot többnyire felnőttek,nyugdíjasok játsszák,akik valamivel elütik a szabad idejüket.Hát,vegyen,akinek telik rá! De mi van azokkal a játékosokkal,akik a szűkös anyagi helyzetük miatt ezt nem tehetik meg,amugy meg nagyon jó csapatjátékosok?Pl:az egyik kutatásnál 50 000 aranyat kér,és majdnem 100 000dollárért kell megvenni a kutatót.Aki alacsonyabb szinten van,talán ki tudja gazdálkodni,de sajnos a játék ugy van megcsinálva,hogy a játékosok legyenek rákényszerítve az arany vásárlására.Pl: amikor az elején szintetlép és kapja a feladatokat,rövid idő után olyan föld árak vannak,hogy képtelenség kigazdálkodni,mert a % a béka segge alá süllyed és azért,hogy tudjon fejlődni és tovább lépni a játékban,kénytelen megvenni az aranyat.Különben nem tud lépést tartani a többi tagtársával.Vagy kilép a szövetkezetből és magányzó lessz.Akkor azt csinál,amit akar,de a szövetkezetben vannak szabályok,amit illik betartani. Azt hiszem,ez az arany téma sokakat felháborított,én eddig csak olvastam az írásaitokat,de nem tudom megállni,hogy ne szóljak azok mellett,akiket ez felháborít.Szerintem ez is beleférne az átalakításba!!! Jó lenne,ha a szervezők ezt is mérlegelnék. Várom hozzászólásaitokat! Köszönettel:

    Szirti sas szövetkezet elnöke.


    Egyben van igazad, igen vannak akik nem tudnak aranyat venni, mert nem engedhetik meg maguknak. De akkor ne vágyjanak ugyan arra, aki megengedheti magának és ez miatt ne a tulajt szólják meg! Gondolj bele, vágyom egy jachtra, de nem engedhetem magamnak, sajnos, viszont leszólom a kereskedőt, miért nem kaphatom meg ingyen! Igenis van az ingyenes játék, amivel ugyanúgy lehet szépen haladni, mintha aranyoznál, csak lasabban, akkor nem türelmetlenkedni kell, hanem játszani! A szövikben, ha meg egy feladat valakinek 100 ezer dolcsijába kerül, az egy magasabb szintű játékos, akinek ennek bele kell férnie! A kisebb szintűnek nem kell 100 ezret fizetnie! Földet sem kell aranyért venni, hanem gyűjtögetni kell a dolcsikat hozzá!Ha valaki aranyért vesz földet, az türelmetlen! Én is tettem már, mert az voltam, de nem azt hajtogatom, hogy erre kényszerítenek!

    De már egyszer egy másik topikban lezártam az aranyak vásárlása elleni mizzériát! Itt is ezt teszem, többet nem szeretnék erről olvasni! Senki nincs rákényszerítve az arany vásárlására!
    De még olyannal sem találkozam, aki azért lépett volna ki egy szöviből, mert nem tud aranyat venni!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 11.03.2014
    ez igaz
    én se ölök bele rengeteg aranyat. néha veszek, de az 1 év alatt talán 3x vettem. lehet földet venni, nem kell hozzá arany. munka melett csinálom, nagyon sokszor este 5 után vagyok. mégis tudok haladni.
    nem lehetetlen, csak akarni kell és kitartás hozzá
  • Anikó0921 (HU1)Anikó0921 (HU1) Bejegyzések: 6
    szerkesztette ezt: 12.03.2014
    Sziasztok!van egy szuper csapatom(amit mÁr tÖbbszÖr leÍrtam)akikkel az 58helyrŐl feltornÁsztuk magunkat a 47re.És az-az Ötletem tÁmadt milyen jÓ lenne ha a szÖvi szintlÉpÉseknÉl kaphatnÁnk valami kis ajÁndÉkot(akÁr dollÁrt a kÖzÖsbe vagy ittemet)Úgy mint mikor a farmmal szintet lÉpÜnk.jÓ lenne ha tÁmogatnÁtok ebben akkor talÁn a fejlesztŐkig elkerÜlne az Ötlet!
    Maradok lelkes hÍve a jÁtÉknak
    Üdv mindenkinek
    anikÓ
  • nakagavanakagava Bejegyzések: 6
    szerkesztette ezt: 12.03.2014
    Sziasztok!van egy szuper csapatom(amit mÁr tÖbbszÖr leÍrtam)akikkel az 58helyrŐl feltornÁsztuk magunkat a 47re.És az-az Ötletem tÁmadt milyen jÓ lenne ha a szÖvi szintlÉpÉseknÉl kaphatnÁnk valami kis ajÁndÉkot(akÁr dollÁrt a kÖzÖsbe vagy ittemet)Úgy mint mikor a farmmal szintet lÉpÜnk.jÓ lenne ha tÁmogatnÁtok ebben akkor talÁn a fejlesztŐkig elkerÜlne az Ötlet!
    Maradok lelkes hÍve a jÁtÉknak
    Üdv mindenkinek
    anikÓ

    Szia!

    Ez szerintem is egy remek ötlet és nem is túl nagy kérés! Remélem eljut a fejlesztőkhöz! :)

    Üdv.: nakagava
  • Józsibá1950.09. (HU1)Józsibá1950.09. (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    szerkesztette ezt: 14.03.2014
    Sziasztok!
    Lehet egyedi eset,de leirom mit tapasztaltam!!Az egyik szövetkezetet beelőztük!! 1-2 hét múlva volt 2 jelentkező tőluk hozzánk tagnak. Mivel pont akkor fejeződött be egy Tagfelvételi kutatás ,felvettem mindkét "magas"szintű játékost! Volt valami furcsa a viselkedésükben!Magázódtak,alig irtak a csetre,úgy elvoltak!közben ránéztem a "volt szövijükre" már csak 23 fő volt a szövetkezetbe!!! A belépést követően a harmadik napon,se szó,se beszéd kiléptek. Ma gondoltam ránézek már a létszámukra!!Harmincan vannak!!! Nevezhetnénk ezt modern kémkedésnek????Azért gondolom a vezetőjükkel megvolt beszélve a kilépésük!!!!
    Mit gondoltok minderről???
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    szerkesztette ezt: 14.03.2014
    Sziasztok!
    Lehet egyedi eset,de leirom mit tapasztaltam!!Az egyik szövetkezetet beelőztük!! 1-2 hét múlva volt 2 jelentkező tőluk hozzánk tagnak. Mivel pont akkor fejeződött be egy Tagfelvételi kutatás ,felvettem mindkét "magas"szintű játékost! Volt valami furcsa a viselkedésükben!Magázódtak,alig irtak a csetre,úgy elvoltak!közben ránéztem a "volt szövijükre" már csak 23 fő volt a szövetkezetbe!!! A belépést követően a harmadik napon,se szó,se beszéd kiléptek. Ma gondoltam ránézek már a létszámukra!!Harmincan vannak!!! Nevezhetnénk ezt modern kémkedésnek????Azért gondolom a vezetőjükkel megvolt beszélve a kilépésük!!!!
    Mit gondoltok minderről???

    Szia Jó reggelt!
    Velünk is előfordult már ilyen.Először mérges volta,de most már csak nevetek rajta.
    Nem tudom mi előnye származik egy másik szövinek ha tudja hogy mi történik máshol.
    Aki belép ahogy te írod kémkedni,mit is lát,azt hogy mennyi aranya és dollárja van a szövinek,és hogy milyen kutatásokat végeztek el.
    Ezzel ők nem mennek semmire.
    Üdv.Beth-Seba
  • Józsibá1950.09. (HU1)Józsibá1950.09. (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    szerkesztette ezt: 14.03.2014
    Beth-Seba írta: »
    Szia Jó reggelt!
    Velünk is előfordult már ilyen.Először mérges volta,de most már csak nevetek rajta.
    Nem tudom mi előnye származik egy másik szövinek ha tudja hogy mi történik máshol.
    Aki belép ahogy te írod kémkedni,mit is lát,azt hogy mennyi aranya és dollárja van a szövinek,és hogy milyen kutatásokat végeztek el.
    Ezzel ők nem mennek semmire.
    Üdv.Beth-Seba
    Szia! köszönöm a válaszod,Engem legjobban az bosszant ,hogy mindehhez a szövetkezet vezetője statisztált!
    Ez a felháboritó!7 embere ki-be lép!! ez a vezetőt is értékeli!!!
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 14.03.2014
    Szia! köszönöm a válaszod,Engem legjobban az bosszant ,hogy mindehhez a szövetkezet vezetője statisztált!
    Ez a felháboritó!7 embere ki-be lép!! ez a vezetőt is értékeli!!!

    Szia! :)

    Ahogy Beth is írja, semmi előnyük nem származik abból, hogy hol ide, hol oda belépkednek pár napra. Ettől ők jobban haladni nem fognak. Maximum a kíváncsiság vezérli őket, máshol hogyan működhetnek a dolgok, 1-2 jó tipp a csapatvezetésről vagy -szabályokról. Ha esetleg hetekre lépnének be, talán akkor volna némi esély arra, hogy valakit elcsábítsanak más szövetkezetéből a sajátjukba. De csak olyat, aki egyébként is lamentál az addigi tagságán. Én ezt tudom elképzelni. :)
    Elhiszem, hogy bosszant, mert ezzel becsapnak Téged, visszaélnek a kapott bizalommal, de hidd el, nem éri meg a bosszankodást. :)

    Üdv.: Zsuzsi
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    szerkesztette ezt: 14.03.2014
    Szia! köszönöm a válaszod,Engem legjobban az bosszant ,hogy mindehhez a szövetkezet vezetője statisztált!
    Ez a felháboritó!7 embere ki-be lép!! ez a vezetőt is értékeli!!!

    Ne mérgelődj,inkább neves rajta.;)
    A fórumot olvasgatva számomra sok ember kiállította magáról a szegénységi bizonyítványt.:(
  • Józsibá1950.09. (HU1)Józsibá1950.09. (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    szerkesztette ezt: 14.03.2014
    Szia! :)

    Ahogy Beth is írja, semmi előnyük nem származik abból, hogy hol ide, hol oda belépkednek pár napra. Ettől ők jobban haladni nem fognak. Maximum a kíváncsiság vezérli őket, máshol hogyan működhetnek a dolgok, 1-2 jó tipp a csapatvezetésről vagy -szabályokról. Ha esetleg hetekre lépnének be, talán akkor volna némi esély arra, hogy valakit elcsábítsanak más szövetkezetéből a sajátjukba. De csak olyat, aki egyébként is lamentál az addigi tagságán. Én ezt tudom elképzelni. :)
    Elhiszem, hogy bosszant, mert ezzel becsapnak Téged, visszaélnek a kapott bizalommal, de hidd el, nem éri meg a bosszankodást. :)

    Üdv.: Zsuzsi
    Köszönöm a megértésed,engem az bosszant,hogy olyan embereket szalasztottam el a 2 ember miatt akik potenciálisan tagok lettek volna nálam!
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 14.03.2014
    Köszönöm a megértésed,engem az bosszant,hogy olyan embereket szalasztottam el a 2 ember miatt akik potenciálisan tagok lettek volna nálam!

    Igen, abszolút megértem a problémád. De sajnos ezen már nem tudsz változtatni, mert sokan nem hordják a Jó Istentől kapott gerincüket. És előbb-utóbb úgyis futnak be hozzád is normális tagok! Ilyenkor mindig ez jusson eszedbe. :)
  • Csöpi2 (HU1)Csöpi2 (HU1) Bejegyzések: 47
    szerkesztette ezt: 18.03.2014
    Jozsibá ! Ha megnézed azt a két személyt ide jött vissza... ők jöttek.. csak ennyi, mert itt voltak és szétesett a szövi majdnem. Visszajöttem és kértem jöjjenek vissza hozzánk hisz több mint 1 éve itt voltak megtették hála az égnek, mert nagyon idősök a többi régi tagok is visszajöttek, akik pár személy végett kiléptek akkoriban. Az összeférhetetlenek meg ki lettek zárva. Most csend van és nyugalom hála az égnek.
    Te hogy kit veszel fel rajtad múlik, ne hibáztassál mást !!
    Nálunk már csak igazi játék folyik és nem versengés hogy hanyadik helyen vagyunk :)
    Üdv.
    Csöpi2
  • Józsibá1950.09. (HU1)Józsibá1950.09. (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    szerkesztette ezt: 19.03.2014
    Csöpi2 írta: »
    Jozsibá ! Ha megnézed azt a két személyt ide jött vissza... ők jöttek.. csak ennyi, mert itt voltak és szétesett a szövi majdnem. Visszajöttem és kértem jöjjenek vissza hozzánk hisz több mint 1 éve itt voltak megtették hála az égnek, mert nagyon idősök a többi régi tagok is visszajöttek, akik pár személy végett kiléptek akkoriban. Az összeférhetetlenek meg ki lettek zárva. Most csend van és nyugalom hála az égnek.
    Te hogy kit veszel fel rajtad múlik, ne hibáztassál mást !!
    Nálunk már csak igazi játék folyik és nem versengés hogy hanyadik helyen vagyunk :)
    Üdv.
    Csöpi2
    Szia!
    Én megértek sok mindent,de egy idős játékos mondhatta volna előre,hogy átmeneti megoldásnak gondolta csak az átjövetelt hozzánk!! Én igy tettem volna,
    Sőt nem is léptem volna be egy szövibe sem ,hátha megoldódik a probléma!!Egyébként én is pár éve nyugdijas vagyok, de ha kilépnék akkor előtte elköszönnék!!!
    részemről lezárva!!! Annak kellett volna bocsánatot kérni aki elkövette,nem egy "szószólónak" !!!!!
  • DODÓ120810 (HU1)DODÓ120810 (HU1) Bejegyzések: 12
    szerkesztette ezt: 19.03.2014
    Az hogy álnéven csaltad vissza "fark" farmját miért nincs kiírva?????????????????? Igaza van Józsibá-nak!!

    Abban a szöviben voltunk mi is páran. Csöpimis lelépett fejfájásra,magasvérnyomásra hivatkozott. Azt mondta hogy abba hagyja ajátékot,és hogy van neki egy alacsonyabb szintű farmja és azt csinálgatja majd.Mielőtt elment vettem át egy másik tagtól a farmját,és aki arra kért hogy változtassam meg a jelszavát amit megadott.Pár hét elteltével írt Csöpi nevében valaki hogy kéri vissza az a volt tag akitől átvettem a farmot a farmját. Én naívka vissza is adtam,mire pár nap mulva repültünk vagy 6-an - 7 -en !! Már nincs fejfájás és magasvérnyomás!!!!!!
  • Józsibá1950.09. (HU1)Józsibá1950.09. (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    szerkesztette ezt: 19.03.2014
    Abban a szöviben voltunk mi is páran. Csöpimis lelépett fejfájásra,magasvérnyomásra hivatkozott. Azt mondta hogy abba hagyja ajátékot,és hogy van neki egy alacsonyabb szintű farmja és azt csinálgatja majd.Mielőtt elment vettem át egy másik tagtól a farmját,és aki arra kért hogy változtassam meg a jelszavát amit megadott.Pár hét elteltével írt Csöpi nevében valaki hogy kéri vissza az a volt tag akitől átvettem a farmot a farmját. Én naívka vissza is adtam,mire pár nap mulva repültünk vagy 6-an - 7 -en !! Már nincs fejfájás és magasvérnyomás!!!!!!
    Dodo!! Lehet Ti voltatok A fejfájás,és a magas vérnyomás oka!!! Nem semmi!!!!:))))
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    szerkesztette ezt: 05.05.2014
    Sziasztok!
    Segítsetek nekem megérteni valamit.Hogy lehet szövetkezetet működtetni tagdíj befizetése nélkül?
    A kutatások pénzbe kerülnek,tehát mindenkép fizetni kell.Nem mindegy hogy egy összegbe fizeti be vagy hetente?
    A korlátolt felfogásommal nem tudom ezt megérteni.
  • VarjacskaVarjacska Bejegyzések: 21
    szerkesztette ezt: 05.05.2014
    Beth-Seba írta: »
    Sziasztok!
    Segítsetek nekem megérteni valamit.Hogy lehet szövetkezetet működtetni tagdíj befizetése nélkül?
    A kutatások pénzbe kerülnek,tehát mindenkép fizetni kell.Nem mindegy hogy egy összegbe fizeti be vagy hetente?
    A korlátolt felfogásommal nem tudom ezt megérteni.
    Talán már végeztek mindennel csak aranyos kutatásaik vannak?
  • ger-tomger-tom Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 05.05.2014
    Beléphetek?
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 05.05.2014
    Beth-Seba írta: »
    Sziasztok!
    Segítsetek nekem megérteni valamit.Hogy lehet szövetkezetet működtetni tagdíj befizetése nélkül?
    A kutatások pénzbe kerülnek,tehát mindenkép fizetni kell.Nem mindegy hogy egy összegbe fizeti be vagy hetente?
    A korlátolt felfogásommal nem tudom ezt megérteni.

    Nálunk sincs tagdíj. Ez csak annyit jelent, hogy nem késznszerítünk senkit, hogy a szövetkezeti közösbe dollárt adományozzon. Aki nem akar, az költse a pénzt nyugodtan a saját farmja fejlesztésére. Csak a kutatásokba lépjen be, ennyi az elvárás. A magasabb szintű tagoknak úgyis van annyi dollárjuk, hogy nem okoz gondot a kutatásokra beadni a szükséges összeget. És egy működő szövetkezetben mindig lesznek, akik önként adnak.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 06.05.2014
    Beth-Seba írta: »
    Sziasztok!
    Segítsetek nekem megérteni valamit.Hogy lehet szövetkezetet működtetni tagdíj befizetése nélkül?
    A kutatások pénzbe kerülnek,tehát mindenkép fizetni kell.Nem mindegy hogy egy összegbe fizeti be vagy hetente?
    A korlátolt felfogásommal nem tudom ezt megérteni.

    Szia!

    Nálunk "csak" 11 kutatás hiányzik (ínyenc receptek: jól rétegzett és a virágfarm 10 kutatása), amit dollárért indíthatunk, de az is összességében 556,5 millióba!!! kerül. Mi is nagyon naivan beszüntettük a tagdíjat, mert közel 400 millió volt még a kasszában, és nem akartuk, hogy "felesleg" halmozódjon fel. De mióta az ínyenc kutatásai megváltoztak, mindjárt jött 4 új kutatás, darabonként 100 millióért, valamint elérhetővé vált a fórumon az egyes kutatások ára, vissza is állítottuk a tagdíjat. Így folyamatosan tudnak menni, nem kell heteket várni két kutatás indítása között. Véleményem szerint is szükség van a tagdíjra. Az nagyon szép gesztus, hogy a nagyobbak betesznek plusz dollárt (megjegyzem, nálunk is így van), de ennyit......pár ember nem tud olyan ütembe behajigálni, hogy a kutatások folyamatos menetét biztosítsa.
    Az pedig véleményem szerint is butaság, hogy az indítandó kutatás előtt fizessenek be a tagok egy-egy kutatót, plusz még a kutatás összegét is melegében dobják össze. A heti tagdíj ezért is pénztárcakímélőbb és tervezhetőbbek a kiadások.

    Üdv.: Zsuzsi
  • Féltelek (HU1)Féltelek (HU1) HU1 Bejegyzések: 113
    szerkesztette ezt: 06.05.2014
    hunkeldon írta: »
    Nálunk sincs tagdíj. Ez csak annyit jelent, hogy nem késznszerítünk senkit, hogy a szövetkezeti közösbe dollárt adományozzon. Aki nem akar, az költse a pénzt nyugodtan a saját farmja fejlesztésére. Csak a kutatásokba lépjen be, ennyi az elvárás. A magasabb szintű tagoknak úgyis van annyi dollárjuk, hogy nem okoz gondot a kutatásokra beadni a szükséges összeget. És egy működő szövetkezetben mindig lesznek, akik önként adnak.
    100 millió nem jön össze egy hét alatt amíg a kutatás tart.
    Ha 10 milliót ad be egy személy, akkor viszont a saját farmja nem fejlődik, mert nincs elég pénze
    .
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    szerkesztette ezt: 06.05.2014
    Szia!

    Nálunk "csak" 11 kutatás hiányzik (ínyenc receptek: jól rétegzett és a virágfarm 10 kutatása), amit dollárért indíthatunk, de az is összességében 466,5 millióba!!! kerül. Mi is nagyon naivan beszüntettük a tagdíjat, mert közel 400 millió volt még a kasszában, és nem akartuk, hogy "felesleg" halmozódjon fel. De mióta az ínyenc kutatásai megváltoztak, mindjárt jött 4 új kutatás, darabonként 100 millióért, valamint elérhetővé vált a fórumon az egyes kutatások ára, vissza is állítottuk a tagdíjat. Így folyamatosan tudnak menni, nem kell heteket várni két kutatás indítása között. Véleményem szerint is szükség van a tagdíjra. Az nagyon szép gesztus, hogy a nagyobbak betesznek plusz dollárt (megjegyzem, nálunk is így van), de ennyit......pár ember nem tud olyan ütembe behajigálni, hogy a kutatások folyamatos menetét biztosítsa.
    Az pedig véleményem szerint is butaság, hogy az indítandó kutatás előtt fizessenek be a tagok egy-egy kutatót, plusz még a kutatás összegét is melegében dobják össze. A heti tagdíj ezért is pénztárcakímélőbb és tervezhetőbbek a kiadások.

    Üdv.: Zsuzsi
    Féltelek írta: »
    100 millió nem jön össze egy hét alatt amíg a kutatás tart.
    Ha 10 milliót ad be egy személy, akkor viszont a saját farmja nem fejlődik, mert nincs elég pénze
    .

    Sziasztok!
    Köszi a véleményeket.
    Zsuzsi és Féltelek én is így gondolom.
    A virágfarmon meg iszonyú drága a föld vétel.Nehéz eldönteni hogy az inyencet nyomjam maxra vagy mit is csináljak.
  • FecóbácsiFecóbácsi Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 06.05.2014
    Sziasztok. Lehet, hogy én látom rosszúl, de úgy vettük észre a szövi tagjaival egyetemben, hogy a recepteknél lévő kutatások során nem emelkedtek meg a kutatással járó áremelések, ezért mi azt már nem csináljuk. Ti tapasztaltatok ijet. Vagy van-e rá magyarázat. Sőt tovább megyek, nem kell szint bármikor lehet kutatni egymás után.
  • emokea (HU1)emokea (HU1) Bejegyzések: 7
    szerkesztette ezt: 06.05.2014
    Többet tudsz termelni, nem az ára lesz több

    Üdv:
    emokea
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 06.05.2014
    Sziasztok. Lehet, hogy én látom rosszúl, de úgy vettük észre a szövi tagjaival egyetemben, hogy a recepteknél lévő kutatások során nem emelkedtek meg a kutatással járó áremelések, ezért mi azt már nem csináljuk. Ti tapasztaltatok ijet. Vagy van-e rá magyarázat. Sőt tovább megyek, nem kell szint bármikor lehet kutatni egymás után.
    emokea3 írta: »
    Többet tudsz termelni, nem az ára lesz több


    Üdv:
    emokea


    Sziasztok!

    Az egyes receptekhez összesen 5 darab kutatás tartozik. Ebből az első 4 darab a termékek mennyiségét növeli maximum 20 %-kal, az 5. pedig a termék eladási árát 5 %-kal.

    Üdv.: Zsuzsi
  • Szentjánosbogár (HU1)Szentjánosbogár (HU1) HU1 Bejegyzések: 25
    szerkesztette ezt: 07.05.2014
    Sziasztok! Titeket, mint vezetőket szeretnélek megkérdezni, hogy miként kezeltek olyan játékost, akivel nincs mód a kommunikációra. Ha 20 levelet nem írtam neki mióta belépett, egyet sem. Semmire nem reagál bármit írok vagy kérek tőle. Azt látom, hogy fejleszti a farmját és tudatosan teszi, de egyszerűen figyelmen kívül hagy mindenféle kérést, könyörgést. Kitenni azért nem szeretném, mert alacsony szintű játékos, pénzt sem kérünk tőle, de azt gondolom, hogy egy szövetséghez tartozó személy annyit megtehetne, hogy valamire reagál. Vagy írja azt, hogy hagyjatok engem békén és akkor nincs gond, megválunk egymástól. Igazából már minden hajam szála az égnek áll, mert tehetetlen vagyok, pedig a többiek szerint nagyon jól csinálom a szövi vezetését, de ez az illető kifogott rajtam. Bármilyen tanácsot, használható tippet kipróbálok.:confused:
  • lencsilány (HU1)lencsilány (HU1) Bejegyzések: 95
    szerkesztette ezt: 07.05.2014
    kotnyeles írta: »
    Sziasztok! Titeket, mint vezetőket szeretnélek megkérdezni, hogy miként kezeltek olyan játékost, akivel nincs mód a kommunikációra. Ha 20 levelet nem írtam neki mióta belépett, egyet sem. Semmire nem reagál bármit írok vagy kérek tőle. Azt látom, hogy fejleszti a farmját és tudatosan teszi, de egyszerűen figyelmen kívül hagy mindenféle kérést, könyörgést. Kitenni azért nem szeretném, mert alacsony szintű játékos, pénzt sem kérünk tőle, de azt gondolom, hogy egy szövetséghez tartozó személy annyit megtehetne, hogy valamire reagál. Vagy írja azt, hogy hagyjatok engem békén és akkor nincs gond, megválunk egymástól. Igazából már minden hajam szála az égnek áll, mert tehetetlen vagyok, pedig a többiek szerint nagyon jól csinálom a szövi vezetését, de ez az illető kifogott rajtam. Bármilyen tanácsot, használható tippet kipróbálok.:confused:

    Szia!

    A megoldást leírtad:D,elegáns mozdulattal RÚGD KI!Tapasztalatból mondom,kár az időt fecsérelni rá:p
    Az ilyen játékos soha nem fog belépni a kutatásokba,csak parazita;).
    Az a minimum nálunk a szöviben,hogy üzikre válaszolni kell.3-4 levelet szoktam max. írni,és ha nincs reagálás,röptetek;)
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 07.05.2014
    kotnyeles írta: »
    Sziasztok! Titeket, mint vezetőket szeretnélek megkérdezni, hogy miként kezeltek olyan játékost, akivel nincs mód a kommunikációra. Ha 20 levelet nem írtam neki mióta belépett, egyet sem. Semmire nem reagál bármit írok vagy kérek tőle. Azt látom, hogy fejleszti a farmját és tudatosan teszi, de egyszerűen figyelmen kívül hagy mindenféle kérést, könyörgést. Kitenni azért nem szeretném, mert alacsony szintű játékos, pénzt sem kérünk tőle, de azt gondolom, hogy egy szövetséghez tartozó személy annyit megtehetne, hogy valamire reagál. Vagy írja azt, hogy hagyjatok engem békén és akkor nincs gond, megválunk egymástól. Igazából már minden hajam szála az égnek áll, mert tehetetlen vagyok, pedig a többiek szerint nagyon jól csinálom a szövi vezetését, de ez az illető kifogott rajtam. Bármilyen tanácsot, használható tippet kipróbálok.:confused:
    Ilyen játékos nálunk is van. Nem tud még olvasni.
Sign In to comment.