Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

November 26-i frissítés megbeszélése: Szövetkezeti projektek

157

Hozzászólások

  • Goldeneye (HU1)Goldeneye (HU1) HU1 Bejegyzések: 668
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Köles írta: »
    Köszi!
    Vagyis egy projekt, nem projekt? :(

    Szerintem valami átlagolás alapján adják a lapátokat, egy projektet meg nem tudnak átlagolni, ahhoz minimum kettő kell :)
  • lafi412lafi412 Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Kérdezem, a tágas raktár mikortól építhető? Szerettem volna megépíteni és azt írja ki: elérted a limitet, szürke az építést inditó gomb.
  • Mvkati (HU1)Mvkati (HU1) Bejegyzések: 120
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    lafi412 írta: »
    Kérdezem, a tágas raktár mikortól építhető? Szerettem volna megépíteni és azt írja ki: elérted a limitet, szürke az építést inditó gomb.
    2 csűr lehet, egyiket le kell bontani h vehess aranyért.
  • vitézharcos14 (HU1)vitézharcos14 (HU1) HU1 Bejegyzések: 20
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Szia Kappa! Két és fél napja kezdtük a tejes projektet, aminek ideje 64 óra. A frissítés után lecsökkent az óra mennyisége, már csak 6 óránk van megtermelni a fele mennyiségű tejet. Tudsz segíteni?

    A malom nem áll le, ha kész a táp. A kutya etetésénél egy narancssárga, olvashatatlanul apró betűs ablak ugrik fel.

    Köszönöm! kerkriszta
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Sziasztok!

    Elolvastam a frissítés utáni hozzászólásokat. Azt kell mondjam, nekünk nagy mázlink van. Mi is a tejes projektet csináljuk tegnap délután óta, gyönyörűen gyűlik a tej, és az idő sem csökkent.
    A régi csirke vagy tojás projektből nem tudtunk egy készletelemet kivenni, mert arannyal pótoltuk a hiányt. Az átdolgozott projektbe (tojásrántotta) átkerült a benn maradt készletelemünk.

    Üdv.: Zsuzsi
  • vitézharcos14 (HU1)vitézharcos14 (HU1) HU1 Bejegyzések: 20
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Sziasztok!

    Elolvastam a frissítés utáni hozzászólásokat. Azt kell mondjam, nekünk nagy mázlink van. Mi is a tejes projektet csináljuk tegnap délután óta, gyönyörűen gyűlik a tej, és az idő sem csökkent.
    A régi csirke vagy tojás projektből nem tudtunk egy készletelemet kivenni, mert arannyal pótoltuk a hiányt. Az átdolgozott projektbe (tojásrántotta) átkerült a benn maradt készletelemünk.

    Üdv.: Zsuzsi

    Ez tök jó Zsuzsi! Örülök!!Hajrá!!!! :) Sok sikert a tejes projekthez! Remélem sikerül!!!:)
  • Goldeneye (HU1)Goldeneye (HU1) HU1 Bejegyzések: 668
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Sziasztok!

    Elolvastam a frissítés utáni hozzászólásokat. Azt kell mondjam, nekünk nagy mázlink van. Mi is a tejes projektet csináljuk tegnap délután óta, gyönyörűen gyűlik a tej, és az idő sem csökkent.
    A régi csirke vagy tojás projektből nem tudtunk egy készletelemet kivenni, mert arannyal pótoltuk a hiányt. Az átdolgozott projektbe (tojásrántotta) átkerült a benn maradt készletelemünk.

    Üdv.: Zsuzsi

    Szia, Zsuzsi, ez szuper! Hajrá, hajrá! :)
    A tojásrántottás projektnél majd figyeljétek a számlálót, odaát volt vele probléma, bár addigra, mire ti csináljátok, lehet, hogy ki is javítják :)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    De aranyosak vagytok csajok! :) Köszönjük szépen. :)
  • ynessyynessy Bejegyzések: 132
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    SZIASZTOK! Már írtátok, de azért jelzem. Nem áll le a malom forgása ha kész a táp. szurkolok s sikeretekért. Mindent bele!
  • Józsibá1950.09. (HU1)Józsibá1950.09. (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    ynessy írta: »
    SZIASZTOK! Már írtátok, de azért jelzem. Nem áll le a malom forgása ha kész a táp. szurkolok s sikeretekért. Mindent bele!

    nálam is addig forog mig le nem állitom! hiába kész a táp ,forog mint a veszedelem!!!
    annyit jár,hogy egyszer elromlik a sok sergésbe!!!
  • kauféva3kauféva3 Bejegyzések: 9
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    sziasztok

    a mai frissités után valami szerintem elirás van
    tojás rántotta 56000 tojás kel van rá 4 nap
    csirke v. tojás 64000 tojás + 400 csirke táp van rá 1 nap
    hogy is van ez??
    arányok nem stimmelnek szerintem
    köszönöm a segitséget
  • bella2013 (HU1)bella2013 (HU1) Bejegyzések: 34
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Azért azt kiirhatták volna, hogy a csür helyébe lehet tenni a tágas raktárt, én meg lebontottam az almámat
  • anina52anina52 Bejegyzések: 7
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Sziasztok! A mi szövetkezetünk elkezdte a Tojásrántottás feladatot,közbe jött ez a módosítás.Most mi lesz??Van még hátra 44 óra.És utána? Elveszik a feladatra beadott készletelemünk????
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    kauféva3 írta: »
    sziasztok

    a mai frissités után valami szerintem elirás van
    tojás rántotta 56000 tojás kel van rá 4 nap
    csirke v. tojás 64000 tojás + 400 csirke táp van rá 1 nap
    hogy is van ez??
    arányok nem stimmelnek szerintem
    köszönöm a segitséget

    Szia!

    Nálunk a Tojásrántotta 4. szintű, 570 ezer tojás szükséges hozzá 4 nap 4 óra alatt. A Csirke vagy tojás 2. szinten 190 ezer tojást és 1200 csirketáp indítását kéri 1 nap 1 óra alatt.

    Üdv. Zsuzsi
  • Magányos FarkasMagányos Farkas Bejegyzések: 51
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    kauféva3 írta: »
    sziasztok

    a mai frissités után valami szerintem elirás van
    tojás rántotta 56000 tojás kel van rá 4 nap
    csirke v. tojás 64000 tojás + 400 csirke táp van rá 1 nap
    hogy is van ez??
    arányok nem stimmelnek szerintem
    köszönöm a segitséget

    Sziasztok.
    Kicsit olvasgattam és kombináltam.
    Korábban rengeteg panasz volt a küldetések "lehetetlensége" miatt, miszerint arannyal megveszik az EP-ket és emiatt más játékosok sikerélményét veszik el.
    Ennek legfőbb oka a korábbi csirke vagy tojás projectben szereplő EP teljesítés volt. Ezt orvosolták ennek a törlésével.
    A korábbi időkeret és tojás igény változatlanul maradt. Mivel ez a project az 5. szövetkezeti szinttől érhető el, így már érthetőek is az igények.
    A frissítés előtt a tojásrántotta néven a project a 20. szinten vált elérhetővé. Ezt bővítették a csirketáppal.
    Ennek a 2 projectnek cserélték meg a nevét és a leírását. De mindkettőnél változatlanul maradt a tojás igény és az időkeret.
    Szerintem ez így (a szövetkezeti szintek és létszámok ismeretében) korrektnek mondható.
  • dino0103 (HU1)dino0103 (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Sziasztok.
    Kicsit olvasgattam és kombináltam.
    Korábban rengeteg panasz volt a küldetések "lehetetlensége" miatt, miszerint arannyal megveszik az EP-ket és emiatt más játékosok sikerélményét veszik el.
    Ennek legfőbb oka a korábbi csirke vagy tojás projectben szereplő EP teljesítés volt. Ezt orvosolták ennek a törlésével.
    A korábbi időkeret és tojás igény változatlanul maradt. Mivel ez a project az 5. szövetkezeti szinttől érhető el, így már érthetőek is az igények.
    A frissítés előtt a tojásrántotta néven a project a 20. szinten vált elérhetővé. Ezt bővítették a csirketáppal.
    Ennek a 2 projectnek cserélték meg a nevét és a leírását. De mindkettőnél változatlanul maradt a tojás igény és az időkeret.
    Szerintem ez így (a szövetkezeti szintek és létszámok ismeretében) korrektnek mondható.

    Ezt te sem gondolhatod komolyan hogy ez az egész így korrekt!!!!!!
    Gondolkozz már egy kicsit!!!!!!!!!!
    810 csirketáp és 130000 tojás begyűjtése hosszabb időbe telik mint 56000 tojás begyűjtése!!!!!
    ugyanis a malom által gyártott 10 csirketápot a projekt csak 1db-nak veszi, ebből következik hogy összesen 8100 csirketápot kell gyártani!!!!!!!!
  • Magányos FarkasMagányos Farkas Bejegyzések: 51
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    dino0103 írta: »
    Ezt te sem gondolhatod komolyan hogy ez az egész így korrekt!!!!!!
    Gondolkozz már egy kicsit!!!!!!!!!!
    810 csirketáp és 130000 tojás begyűjtése hosszabb időbe telik mint 56000 tojás begyűjtése!!!!!
    ugyanis a malom által gyártott 10 csirketápot a projekt csak 1db-nak veszi, ebből következik hogy összesen 8100 csirketápot kell gyártani!!!!!!!!

    Ezt tökéletesen értem.
    Ugyanakkor szerinted az 5.szinten lévő szövetkezet max 9 emberének vagy a 20. szinten lévő szövi 25 embere az esélyesebb a teljesítésre???
    Ugyanakkor számolj azzal is, hogy a kisebb szöviben nagy valószínűséggel kisebbek a tagjai is!
    Nem hiszem, hogy soknak közülük 3-5db 6-7 szintű csirkeólja lenne.

    Másik. A nagyobb szintű szövi is meg tudja oldani a tojásrántotta projectet is.
  • VinchyVinchy Bejegyzések: 13
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    nálam is addig forog mig le nem állitom! hiába kész a táp ,forog mint a veszedelem!!!
    annyit jár,hogy egyszer elromlik a sok sergésbe!!!

    Hihi, az én malmom is keveri piszkosul....:))))
  • Szilvia1 (HU1)Szilvia1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 12
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Szia !
    Ez 100%-os info, hogy csak két csűr lehet ?
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Szilvia1 írta: »
    Szia !
    Ez 100%-os info, hogy csak két csűr lehet ?

    De hát eddig is csak kettő lehetett. A frissítés ezen nem változtatott.
  • Bumbi33Bumbi33 Bejegyzések: 29
    szerkesztette ezt: 26.11.2013
    Sziasztok! Nálunk már megjelentek az ásók!És egy plusz kitüntetés is mint a "legjobb hozzájárulás a szövetkezeti projektekhez"
  • anina52anina52 Bejegyzések: 7
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    Sziasztok! A mi szövetkezetünk elkezdte a Tojásrántottás feladatot,közbe jött ez a módosítás.Most mi lesz??Van még hátra 44 óra.És utána? Elveszik a feladatra beadott készletelemünk????
  • dino0103 (HU1)dino0103 (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    Nem szoktam hadoválni.
    Mielőtt leírok valamit átgondolom és utána számolok. Nem csak azt látom amit leírnak!
    Neked is ezt javaslom.
    Bocsáss meg nekem amiért gondolkodni merek.

    Szia!

    Lehet durva hozzászólásom volt tegnap este a fórumon, de ezúton is elnézést kérek, ha nagyon megbántottalak.
    A nézetem viszont még most is az, hogy te elbeszéltél mellettem.
    Ugyanis a gondolkodást én arra értettem hogy ha vissza olvastál volna pár hsz-sal előbbre, hogy sokaknak az a baja, mint nekem is, hogy irreális az időkülönbség a két feladatra és az érte kapott SZP. 56000 tojást 96 óra alatt kell összegyűjteni, míg a másiknál 150000 tojást és 810 (8100 valójában) csirketápot 24 óra alatt.Te pedig folyamatosan csak arról beszéltél hogy az alacsony szintűeknek nem könnyű ez a feladat a magas szintűeknek meg könnyű.
    Ezzel tisztában vagyok, mint ahogy ezzel mások is, de fordított idővel, azaz a tojásrántotta kapna 24 órát, a csirke vagy tojás meg 96 órát az még az alacsonyabb szintűeknek is könnyebben megoldható lenne.
    Ezzel mindenki tisztában van, hogy kis szintű szövetkezet kis létszámmal lassan tudja megoldani mk projektet.
    Ezen felül nekem is mint másoknak az volt a problémája hogy irreális az SZP pont a két feladatnak.
    Köszi ha elolvastad.
    dino0103
  • Magányos FarkasMagányos Farkas Bejegyzések: 51
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    dino0103 írta: »
    Szia!

    Lehet durva hozzászólásom volt tegnap este a fórumon, de ezúton is elnézést kérek, ha nagyon megbántottalak.
    A nézetem viszont még most is az, hogy te elbeszéltél mellettem.
    Ugyanis a gondolkodást én arra értettem hogy ha vissza olvastál volna pár hsz-sal előbbre, hogy sokaknak az a baja, mint nekem is, hogy irreális az időkülönbség a két feladatra és az érte kapott SZP. 56000 tojást 96 óra alatt kell összegyűjteni, míg a másiknál 150000 tojást és 810 (8100 valójában) csirketápot 24 óra alatt.Te pedig folyamatosan csak arról beszéltél hogy az alacsony szintűeknek nem könnyű ez a feladat a magas szintűeknek meg könnyű.
    Ezzel tisztában vagyok, mint ahogy ezzel mások is, de fordított idővel, azaz a tojásrántotta kapna 24 órát, a csirke vagy tojás meg 96 órát az még az alacsonyabb szintűeknek is könnyebben megoldható lenne.
    Ezzel mindenki tisztában van, hogy kis szintű szövetkezet kis létszámmal lassan tudja megoldani mk projektet.
    Ezen felül nekem is mint másoknak az volt a problémája hogy irreális az SZP pont a két feladatnak.
    Köszi ha elolvastad.
    dino0103

    Szia.
    Visszaolvastam a beírásaim és valóban elbeszélhettünk egymás mellett.
    Én folyamatosan a project által kért termékekről és az időkeretről írtam.
    Ezt az álláspontom továbbiakban is fenntartom.

    Az SZP kérdését direkt nem feszgettem. Ezek kiosztása egyébként is vitára adhat okot, más projectek összehasonlításában is.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    dino0103 írta: »
    Szia!

    Lehet durva hozzászólásom volt tegnap este a fórumon, de ezúton is elnézést kérek, ha nagyon megbántottalak.
    A nézetem viszont még most is az, hogy te elbeszéltél mellettem.
    Ugyanis a gondolkodást én arra értettem hogy ha vissza olvastál volna pár hsz-sal előbbre, hogy sokaknak az a baja, mint nekem is, hogy irreális az időkülönbség a két feladatra és az érte kapott SZP. 56000 tojást 96 óra alatt kell összegyűjteni, míg a másiknál 150000 tojást és 810 (8100 valójában) csirketápot 24 óra alatt.Te pedig folyamatosan csak arról beszéltél hogy az alacsony szintűeknek nem könnyű ez a feladat a magas szintűeknek meg könnyű.
    Ezzel tisztában vagyok, mint ahogy ezzel mások is, de fordított idővel, azaz a tojásrántotta kapna 24 órát, a csirke vagy tojás meg 96 órát az még az alacsonyabb szintűeknek is könnyebben megoldható lenne.
    Ezzel mindenki tisztában van, hogy kis szintű szövetkezet kis létszámmal lassan tudja megoldani mk projektet.
    Ezen felül nekem is mint másoknak az volt a problémája hogy irreális az SZP pont a két feladatnak.
    Köszi ha elolvastad.
    dino0103

    Drága! :)

    Ezzel mindaddig lesz problémátok, míg a Tojásrántottával el nem éritek a 4. szintet. :) Ott már 570.000 tojás kell. Arra ad 4 nap 4 órát, ha már a projektidős kutatásokból megcsináljátok a Tárgyalási képesség 4. szintet. Apropó. Erről jut eszembe. Ti hogyan álltok ezekkel a kutatásokkal? Mert ezzel hosszabbítható egy-egy projektre kapott idő. Inkább azzal igyekezzetek, mielőtt belefogtok egy irreálisnak tűnő feladatba. De ez csak az én tanácsom. :)

    Üdv.: Zsuzsi
  • judyttha (HU1)judyttha (HU1) Bejegyzések: 51
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    Drága! :)

    Ezzel mindaddig lesz problémátok, míg a Tojásrántottával el nem éritek a 4. szintet. :) Ott már 570.000 tojás kell. Arra ad 4 nap 4 órát, ha már a projektidős kutatásokból megcsináljátok a Tárgyalási képesség 4. szintet. Apropó. Erről jut eszembe. Ti hogyan álltok ezekkel a kutatásokkal? Mert ezzel hosszabbítható egy-egy projektre kapott idő. Inkább azzal igyekezzetek, mielőtt belefogtok egy irreálisnak tűnő feladatba. De ez csak az én tanácsom. :)

    Üdv.: Zsuzsi
    Kedves Zsuzsi!
    Köszönjük a tanácsodat.A szövetkezetünk a 32-es szinten van. A"Tárgyalási képesség" projektünk az 5 szintig teljesítve. Ami azt jelenti, hogy 50%-al több időnk van a projektekre. Még annyit elárulok, hogy minden projektet bőven időn belül teljesítünk.Esetleg segíthetek még valamit? Kérlek olvasd vissza a tegnapi hsz-edet ... és fogadd meg a saját tanácsodat. Ez meg az én tanácsom.
  • homre (HU1)homre (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    Szisztok!

    Én akkor se értek egyet azzal, hogy most egyáltalán nincs olyan, projekt, amiben nincs küdetés.
    4 nap alatt sztem így is úgy is teljestíhető volt a feladat.
    + mint korábban íram, akinek nem tetszik, az ne ezt csinálja.
    Akár lehetne, az is, hogy választható opció projekten belül. És akkor mindegyik szövetkezet sajnát maga el tudná dönteni, hogy a beadott készletelemeivel ezt vagy azt a projektet válassza.

    homre
  • Pappné Éva (HU1)Pappné Éva (HU1) HU1 Bejegyzések: 63
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    Szia!Szerintem meg igenis jobb hogy csapatban nincs küldetéses projekt.Mert azt nagyobb szinten csak rengeteg arannyal lehet megnyerni.De ha neked annyira hiányzik egyéniben lehet indulni annyiszor ahányszor akarsz.Üdv Éva
  • fulop9fulop9 Bejegyzések: 20
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    Ezt tökéletesen értem.
    Ugyanakkor szerinted az 5.szinten lévő szövetkezet max 9 emberének vagy a 20. szinten lévő szövi 25 embere az esélyesebb a teljesítésre???
    Ugyanakkor számolj azzal is, hogy a kisebb szöviben nagy valószínűséggel kisebbek a tagjai is!
    Nem hiszem, hogy soknak közülük 3-5db 6-7 szintű csirkeólja lenne.

    Másik. A nagyobb szintű szövi is meg tudja oldani a tojásrántotta projectet is.

    Egyetértek veled, kb. én is erre a következtetésre jutottam.
  • Rizike (HU1)Rizike (HU1) Bejegyzések: 41
    szerkesztette ezt: 27.11.2013
    Váratlan meglepetés!

    Simán le tudtam bontani az egyik csűrömet, pedig tele van áruval.
Ez a beszélgetés lezárult..