Főoldal Hungarian Archívum Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)

Tippek kezdőknek - Fejlesztés

ERTIK70 (HU1)ERTIK70 (HU1) Bejegyzések: 5
szerkesztette ezt: 07.03.2015 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)
Sziasztok!
Mivel elég régóta játszom,szeretnék pár tanácsot adni azoknak az újocoknak akik nem tudnak dönteni,mit fejlesszenek!
1.Először azokat a tárgyakat fejleszzétek,ami sok pénzt ad,hogy legyen a többire!pl:Almáskert,cseresznyéskert
2.Ha ezek 85 szászlékban megvannak utána feldolgozó létesítményeket,mivel már van pénzetek rá,a termelésből.
3.A következő legyen a tehén istálló.Aránylag sok pénzt hoz magassab szinten.
4.Ezután az olyan létesítményeket amelyek kevessebb pénzt hoznak.Pl:Csirkeól,sertéstelep
5.A földek csak azért most következnek mert nem hoznak pénzt,és kezdőknek 20.-dik szintig ez a legfontossab.(szerintem)
6.Ha ezeklegalább 4.szinten(80-90 százalékban)mevannak,jöhetnek a kisseb létesítmények:Kutyaól,kerítés,kapu,farmház (ezt lehet hammarab is mert ad embereket fejlsztéshez)

Megjegyzés 1:A csűrt kihagytam,elnézést,ekéljétek be valahova
Megjegyzés 2:Remélem tutdam segíteni!
Megjegyzés 3:Amit leírteam az nem Szentírás,inkább fedézetek fel ti magatok a játékot,de ha megnézitek örülök neki,hogy segíthettem.



ERTIK70 & bourges
Post edited by ERTIK70 (HU1) on

Hozzászólások

  • mónikahercegnőmónikahercegnő Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 17.11.2013
    szupi vagy! :)
  • micu58 ()micu58 () Bejegyzések: 17
    szerkesztette ezt: 18.11.2013
    Köszönöm! A buta a saját káeán tanul, az okos a mások tapasztalatából! :)
  • lencsilány (HU1)lencsilány (HU1) Bejegyzések: 95
    szerkesztette ezt: 18.11.2013
    ERTIK70 írta: »
    Sziasztok!
    Mivel elég régóta játszom,szeretnék pár tanácsot adni azoknak az újocoknak akik nem tudnak dönteni,mit fejlesszenek!
    1.Először azokat a tárgyakat fejleszzétek,ami sok pénzt ad,hogy legyen a többire!pl:Almáskert,cseresznényskert
    2.Ha ezek 85 szászlékban megvannak utána feldolgozó létesítményeket,mivel már van pénzetek rá,a termelésből.
    3.A következő legyen a tehén istálló.Aránylag sok pénzt hoz magassab szinten.
    4.Ezután az olyan létesítményeket amelyek kevessebb pénzt hoznak.Pl:Csirkeól,sertéstelep
    5.A földek csak azért most következnek mert nem hoznak pénzt,és kezdőknek 20.-dik szintig ez a legfontzossab.(szerintem)
    6.Ha ezeklegalább 4.szinten(80-90 százalékban)mevannak,jöhetnek a kisseb létesítmények:Kutyaól,kerítés,kapu,farmház (ezt lehet hammarab bis mert ad embereket fejlsztéshez)

    Megjegyzés 1:A csűrt kihagytam,elnézést,ekéljétek be valahova
    Megjegyzés 2:Remélem tutdam segíteni!
    Megjegyzés 3:Amit leírteam az nem Szentírás,inkább fedézetek fel ti magatok a játékot,de ha megnézitek örülök neki,hogy segíthettem.



    ERTIK70;)

    Szia!

    Az én tapasztalatom az,hogy a fent általad leírt fejlesztések előtt először is emberek kellenek,azokhoz pedig megfelelő boldogságot adó dísztárgyak.Addig semmit nem érdemes fejleszteni,hiszen nem mindegy,hogy az almát 5000 dollárért,vagy 500 dollárért termeled.Ezek csak példa számok,de óriási a különbség a költségekben,ha nem elég mosolygós a farmod:)
    Tehát minden fejlesztés előtt oda kell figyelni,hogy van-e elég emberke hozzá,és érdemes az "olcsó"dísztárgyakat nagyobb boldogságot adóra cserélni.A fejlesztések sorrendje meg attól is függ,ki hogy tud játszani,mennyi időt tud csücsülni a gép előtt.
  • fulop9fulop9 Bejegyzések: 20
    szerkesztette ezt: 18.11.2013
    Szia!

    Az én tapasztalatom az,hogy a fent általad leírt fejlesztések előtt először is emberek kellenek,azokhoz pedig megfelelő boldogságot adó dísztárgyak.Addig semmit nem érdemes fejleszteni,hiszen nem mindegy,hogy az almát 5000 dollárért,vagy 500 dollárért termeled.Ezek csak példa számok,de óriási a különbség a költségekben,ha nem elég mosolygós a farmod:)
    Tehát minden fejlesztés előtt oda kell figyelni,hogy van-e elég emberke hozzá,és érdemes az "olcsó"dísztárgyakat nagyobb boldogságot adóra cserélni.A fejlesztések sorrendje meg attól is függ,ki hogy tud játszani,mennyi időt tud csücsülni a gép előtt.

    Hali!
    Teljesen egyetértek veled, földim. :)
  • kellerbalogh (HU1)kellerbalogh (HU1) Bejegyzések: 16
    szerkesztette ezt: 18.11.2013
    Szia!

    Az én tapasztalatom az,hogy a fent általad leírt fejlesztések előtt először is emberek kellenek,azokhoz pedig megfelelő boldogságot adó dísztárgyak.Addig semmit nem érdemes fejleszteni,hiszen nem mindegy,hogy az almát 5000 dollárért,vagy 500 dollárért termeled.Ezek csak példa számok,de óriási a különbség a költségekben,ha nem elég mosolygós a farmod:)
    Tehát minden fejlesztés előtt oda kell figyelni,hogy van-e elég emberke hozzá,és érdemes az "olcsó"dísztárgyakat nagyobb boldogságot adóra cserélni.A fejlesztések sorrendje meg attól is függ,ki hogy tud játszani,mennyi időt tud csücsülni a gép előtt.

    Sziasztok!

    Én is azt tapasztaltam hogy a boldogság pénztárca kímélő :D
    Még annyit tanácsolnék mikor már a fő farmodon kívül lesz még két farmod ne mindent termelj mert nem nagyon fogsz előre jutni. Egy bevételi forrást válasz amiből mindig folyamatos bevételed legyen és tud is pótolni a megfelelő készletet hozzá.
    Ha nem így teszed nehezen tudsz egyről a kettőre jutni saját tapasztalat :eek:
    Ezért jó a fórum hogy itt mindenki megtudja osztani a tapasztalatát ;) plusz a szövetkezetben lévő csapat játékosok is segítenek nekem is az egyik volt játékos segített és azóta még jobban gyarapodik a farmom bevétele :o
  • ERTIK70 (HU1)ERTIK70 (HU1) Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 18.11.2013
    Renben nyertél.
    Én csak azt krtam leírni,HOGYHA vannak emberek ś a boldogság is jó,akkor mit érdemes fejlszteni.
  • lencsilány (HU1)lencsilány (HU1) Bejegyzések: 95
    szerkesztette ezt: 18.11.2013
    ERTIK70 írta: »
    Renben nyertél.
    Én csak azt krtam leírni,HOGYHA vannak emberek ś a boldogság is jó,akkor mit érdemes fejlszteni.

    Szia:)

    Nem nyerni akartunk:)csak kiegészíteni a segítségedet!
    Nem bántós volt,segítős:rolleyes:;)
  • ERTIK70 (HU1)ERTIK70 (HU1) Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 18.11.2013
    Tudom.
    Csak beláattam,hog igazad van.
  • ANIMANO8ANIMANO8 Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 13.05.2014
    Köszönöm a segítséged
  • Eta5 (HU1)Eta5 (HU1) Bejegyzések: 7
    szerkesztette ezt: 08.06.2014
    Szervusz ERTIK70!
    Szeretném a segítségedet kérni. Kb egy hete bővítettem a sertéstelepet, és azóta nem tudok termelni mert nem kapok szabad munkást. Már több mindent bővitettem , de nem ér semmit. Jelenleg 9 munkás dolgozik , de a szabad munkás rubrikában 0 van.
    A segítségedet előre is köszönöm. Üdv. Eta5
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 08.06.2014
    Eta5 írta: »
    Szervusz ERTIK70!
    Szeretném a segítségedet kérni. Kb egy hete bővítettem a sertéstelepet, és azóta nem tudok termelni mert nem kapok szabad munkást. Már több mindent bővitettem , de nem ér semmit. Jelenleg 9 munkás dolgozik , de a szabad munkás rubrikában 0 van.
    A segítségedet előre is köszönöm. Üdv. Eta5

    szia
    ha van helyed tegyél le egy házat a munkásoknak, akkor kapsz 10 melóst
    ha nincs helyed, akkor fejleszd a meglévő házat, de ebben az esetben csak 5 melóst kapsz, tehát vagy 2x fejlesztesz vagy 2 házat fejlesztesz
  • ERTIK70 (HU1)ERTIK70 (HU1) Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 14.06.2014
    Eta5! Viszont fejlszteni nem annyira éri meg mert:Sokkal több boldogságot vesz el,drágább,és csak 5 melóst ad
    Ha van egy kis időd inkább spórolj területre,és építs egy új házat.Fejlszteni ráérsz akorr,amikor már nem tudsz építeni.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 22.06.2014
    ERTIK70 írta: »
    Eta5! Viszont fejlszteni nem annyira éri meg mert:Sokkal több boldogságot vesz el,drágább,és csak 5 melóst ad
    Ha van egy kis időd inkább spórolj területre,és építs egy új házat.Fejlszteni ráérsz akorr,amikor már nem tudsz építeni.

    Hát ezzel azért vitába szállnék.Ha építesz egy új házat az bár 10 embert ad -35 boldogságpontért,de elfoglal egy 5x5-ös területet.Ha már meglévő házat bővítessz kétszer,ugyanazért a 10 emberért,akkor az mondjuk 2-es és 3-as szintre húzva -56 boldogságpont.Viszont az 5x5-ös helyre (ahová nem tettél le új házat) tudsz tenni egy 39 pontos díszt,hogy az eventen nyerhető 74 es díszről már ne is beszéljünk.Tehát ha leteszed a 39 pontos díszt akkor -56 (két ház fejlesztés) + 39 (dísz),így rögtön már csak -17 et esik a boldogságod és nem -35 öt,mintha új házat építettél volna.
    Tehát számoljatok kicsit mielőtt tanácsot adtok másoknak.
    Szép napot.
  • PéksütiPéksüti Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 22.06.2014
    ERTIK70 írta: »
    Sziasztok!
    Mivel elég régóta játszom,szeretnék pár tanácsot adni azoknak az újocoknak akik nem tudnak dönteni,mit fejlesszenek!
    1.Először azokat a tárgyakat fejleszzétek,ami sok pénzt ad,hogy legyen a többire!pl:Almáskert,cseresznyéskert
    2.Ha ezek 85 szászlékban megvannak utána feldolgozó létesítményeket,mivel már van pénzetek rá,a termelésből.
    3.A következő legyen a tehén istálló.Aránylag sok pénzt hoz magassab szinten.
    4.Ezután az olyan létesítményeket amelyek kevessebb pénzt hoznak.Pl:Csirkeól,sertéstelep
    5.A földek csak azért most következnek mert nem hoznak pénzt,és kezdőknek 20.-dik szintig ez a legfontossab.(szerintem)
    6.Ha ezeklegalább 4.szinten(80-90 százalékban)mevannak,jöhetnek a kisseb létesítmények:Kutyaól,kerítés,kapu,farmház (ezt lehet hammarab is mert ad embereket fejlsztéshez)

    Megjegyzés 1:A csűrt kihagytam,elnézést,ekéljétek be valahova
    Megjegyzés 2:Remélem tutdam segíteni!
    Megjegyzés 3:Amit leírteam az nem Szentírás,inkább fedézetek fel ti magatok a játékot,de ha megnézitek örülök neki,hogy segíthettem.



    ERTIK70

    Szia!
    Nagyon közönöm!Én még kezdő vagyok.
  • zsoka.t6zsoka.t6 Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 12.08.2014
    köszönöm a segitséget, de jobban haladnánk,ha olcsobb lenne a föld vásárlása zsoka.t6
  • ERTIK70 (HU1)ERTIK70 (HU1) Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 24.08.2014
    zsoka.t6 írta: »
    köszönöm a segitséget, de jobban haladnánk,ha olcsobb lenne a föld vásárlása zsoka.t6


    Ezzel mind így vagyunk.
  • Deak IlkaDeak Ilka Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 05.09.2014
    Miért tűnt el a szigetfarmom,Ilka
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 05.09.2014
    Deak Ilka írta: »
    Miért tűnt el a szigetfarmom,Ilka

    azért kedves Ilka, mert csak 30 napig volt :)
    így tegnap este lejárt az ideje és szépen beleveszett a tengerbe :)))
    majd 1x megint kiemelkedik a vízből és látható lesz
  • Deak IlkaDeak Ilka Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 05.09.2014
    köszönöm,nem tudtam,Ilka
  • Alstharte (HU1)Alstharte (HU1) Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 06.03.2015
    Sziasztok!

    A tapasztalatom eddig az, hogy érdemes több lépésben előre tervezni a fejlesztésben, főleg ha látod, hogy sok embert kell csinálni az adott épület fejlesztéséhez.
    Tehát előbb szerzek komolyabb dísztárgyat - eventtel pl, az nem kerül aranyba, aztán csinálod meg az embereket, utána fejlesztesz. Egy event pl a dísztárgy mellett jó alkalom pénzgyűjtésre is.

    A főfarmon a csűr nagyon fontos szerintem, hogy időben fejlesztve legyen, különben rengeteg nyersanyag pocsékba megy. A másik a malom ami nagyon lényeges, már csak azért is, mert eventekkor sok feladatnál kb az egyetlen amivel nagyobb mennyiségű "kacatot" lehet beszedni és nem egyenként adja a nyomokat meg egyebeket.

    A másik tipp: az a tapasztalatom, hogy nem érdemes ugrálni a fejlesztésekkel a farmok között. Általában kampányszerűen szoktam egy ideig egy farmmal foglalkozni és sok lépésre előre tervezek. Amikor úgy látod, hogy "na ezzel egy darabig már megleszek", akkor mész a másik farmra tovább.

    De amúgy annak ellenére, hogy meglehetősen tudatosan tervezem a fejlesztéseket így is állandóan "futok magam után", sztem képtelenség, hogy a szinthez elvárt minden bővítésed és fejlesztésed meglegyen, ha nem használsz aranyat.

    Üdv:
    Alstharte
  • mukiopti879mukiopti879 Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 07.03.2015
    ez igy van
    :)
  • ildi898 (HU1)ildi898 (HU1) Bejegyzések: 12
    Sziasztok!

    Talán itt mégis jobb helyen van a kérdésem...  >:)

    Tegnap kezdtem játszani és a fórum kissé inaktív részére tettem fel a kérdésem. Mivel szeretnék 2. csűrt építeni (hamarosan) ide IS írok.

    Ha a csűrt aranyból építeném meg, a további bővítések mennyibe fognak kerülni?

    Aki már előrébb tart tudna infóval szolgálni?

    1. szint 450 arany a kapacitása százzal több, de mennyibe fog kerülni a 2. és a 3. szint?

    Előre is köszönöm a választ.
    Ildi
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok!

    Talán itt mégis jobb helyen van a kérdésem...  >:)

    Tegnap kezdtem játszani és a fórum kissé inaktív részére tettem fel a kérdésem. Mivel szeretnék 2. csűrt építeni (hamarosan) ide IS írok.

    Ha a csűrt aranyból építeném meg, a további bővítések mennyibe fognak kerülni?

    Aki már előrébb tart tudna infóval szolgálni?

    1. szint 450 arany a kapacitása százzal több, de mennyibe fog kerülni a 2. és a 3. szint?

    Előre is köszönöm a választ.
    Ildi
    szia Ildi

    sajnos mióta új fórumunk van, nagyon sok hasznos információ elveszett. erre a kérdésedre ahogyan te is írod, csak olyan játékos fog tudni válaszolni, aki már fejlesztette és esetleg emléxik még a költségekre, vagy aki esetleg most fejleszti az általad kérdezett szintekre
  • ildi898 (HU1)ildi898 (HU1) Bejegyzések: 12
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    Talán itt mégis jobb helyen van a kérdésem...  >:)

    Tegnap kezdtem játszani és a fórum kissé inaktív részére tettem fel a kérdésem. Mivel szeretnék 2. csűrt építeni (hamarosan) ide IS írok.

    Ha a csűrt aranyból építeném meg, a további bővítések mennyibe fognak kerülni?

    Aki már előrébb tart tudna infóval szolgálni?

    1. szint 450 arany a kapacitása százzal több, de mennyibe fog kerülni a 2. és a 3. szint?

    Előre is köszönöm a választ.
    Ildi
    szia Ildi

    sajnos mióta új fórumunk van, nagyon sok hasznos információ elveszett. erre a kérdésedre ahogyan te is írod, csak olyan játékos fog tudni válaszolni, aki már fejlesztette és esetleg emléxik még a költségekre, vagy aki esetleg most fejleszti az általad kérdezett szintekre
    Köszi a választ!
    Ahogy elnézem a farmod, neked sem hiányzik a 135. szinten a kék csűr...  ;)
    Akkor marad a hagyományos. 
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    Talán itt mégis jobb helyen van a kérdésem...  >:)

    Tegnap kezdtem játszani és a fórum kissé inaktív részére tettem fel a kérdésem. Mivel szeretnék 2. csűrt építeni (hamarosan) ide IS írok.

    Ha a csűrt aranyból építeném meg, a további bővítések mennyibe fognak kerülni?

    Aki már előrébb tart tudna infóval szolgálni?

    1. szint 450 arany a kapacitása százzal több, de mennyibe fog kerülni a 2. és a 3. szint?

    Előre is köszönöm a választ.
    Ildi
    szia Ildi

    sajnos mióta új fórumunk van, nagyon sok hasznos információ elveszett. erre a kérdésedre ahogyan te is írod, csak olyan játékos fog tudni válaszolni, aki már fejlesztette és esetleg emléxik még a költségekre, vagy aki esetleg most fejleszti az általad kérdezett szintekre
    Köszi a választ!
    Ahogy elnézem a farmod, neked sem hiányzik a 135. szinten a kék csűr...  ;)
    Akkor marad a hagyományos. 
    hát nem :smiley: bár néha lehet, h jó lenne kicsivel többet tárolni :)
  • meje (HU1)meje (HU1) Bejegyzések: 49
    szerkesztette ezt: 30.12.2015
    Sziasztok!

    Talán itt mégis jobb helyen van a kérdésem...  >:)

    Tegnap kezdtem játszani és a fórum kissé inaktív részére tettem fel a kérdésem. Mivel szeretnék 2. csűrt építeni (hamarosan) ide IS írok.

    Ha a csűrt aranyból építeném meg, a további bővítések mennyibe fognak kerülni?

    Aki már előrébb tart tudna infóval szolgálni?

    1. szint 450 arany a kapacitása százzal több, de mennyibe fog kerülni a 2. és a 3. szint?

    Előre is köszönöm a választ.
    Ildi
    Szia Ildi!
    Bár nem én építettem, hanem egyik szövitársam, de megosztom veled az összegeket:
    1 szint 450                   bővités átugrása 414
    2 szint 2450                                            779
    3 szint 5950                                            1326
    4 szint 8900                                            1755  
    5 szint 11950

    Rengeteg arany, de megéri :)
    Maxon dupla annyi fér el benn, mint a simában.

  • ildi898 (HU1)ildi898 (HU1) Bejegyzések: 12
    meje (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    Talán itt mégis jobb helyen van a kérdésem...  >:)

    Tegnap kezdtem játszani és a fórum kissé inaktív részére tettem fel a kérdésem. Mivel szeretnék 2. csűrt építeni (hamarosan) ide IS írok.

    Ha a csűrt aranyból építeném meg, a további bővítések mennyibe fognak kerülni?

    Aki már előrébb tart tudna infóval szolgálni?

    1. szint 450 arany a kapacitása százzal több, de mennyibe fog kerülni a 2. és a 3. szint?

    Előre is köszönöm a választ.
    Ildi
    Szia Ildi!
    Bár nem én építettem, hanem egyik szövitársam, de megosztom veled az összegeket:
    1 szint 450                   bővités átugrása 414
    2 szint 2450                                            779
    3 szint 5950                                            1326
    4 szint 8900                                            1755  
    5 szint 11950

    Rengeteg arany, de megéri :)
    Maxon dupla annyi fér el benn, mint a simában.

    Köszönöm!  :)
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    "Rengeteg arany, de megéri  
    Maxon dupla annyi fér el benn, mint a simában."

    Meje-játékost idéztem!

    Szervusztok!
    Nagyon örülök, hogy Valaki ezt be írta!
    Tanácsolnám mindenkinek a kék csűrt, ahogy fejlődik a farm, egyre jobban rá fogtok jönni, hogy sok férőhely kell, főleg ha már kacsaólak is üzemelnek!
    Én maxos sima csűrjeimet bontottam le, szóval ha lehetséges, rögtön kék csűrrel kezdjetek!
    erre nagyon érdemes gyüjtögetni az aranyakat!
Sign In to comment.