Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Július 1-i frissítés megbeszélése: A kertészet

245

Hozzászólások

  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    mamma3 írta: »
    Ez nagyon jól hangzik, a hosszabb távolléteinket jól kitudjuk használni. Nem kell búzát vetnünk csak azért mert elmegyünk dolgozni és 8-10 órát vagyuk távol.

    A munkásigény ha jól emlékszem 4 fő.

    És még humuszt is lehet spórolni :)
  • csibe8882csibe8882 Bejegyzések: 22
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    tényleg a humuszról jut eszembe,a kertészetben lehet azért humuszt használni,h még több legyen?vagy ott azért azt már nem,erre lesz inkább a víz,vagy az a termelés elindításához szükséges?
  • Polgári EdinaPolgári Edina Bejegyzések: 18
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Amúgy mikor kezdődik a frissítés?
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Amúgy mikor kezdődik a frissítés?

    A frissítés megtörtént. Elérhető a kertészet.
  • Polgári EdinaPolgári Edina Bejegyzések: 18
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Köszönöm a választ!Nekem nagyon tetszik a kertészet meg a vetés menü is meg minden!!
  • Tiger1977 (HU1)Tiger1977 (HU1) HU1 Bejegyzések: 219
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Kapa333 írta: »
    Ha kicsit visszaolvasol megtalálod a munkásigényt is.

    A fejlesztés árát a fejlesztők nyilván nem fogják megmondani, de majd összeszedem valahonnan, persze ez nem valószínű hogy már ma meglesz :(

    Itt egy példa:
    50 víz (főfarmon bárhonnan kapható begyűjtéskor) + 10 káposzta + 10 termeszthető káposzta (káposzta aratásakor kaphatod) ---> 1 termeszthető káposztamag (ha szerencséd van kettőt is adhat)

    1 termeszthető káposztamag ---> 8 óra érési idő, 300 káposzta aratáskor. (ez a káposzta is olyan mint a sima káposzta)


    További kérdések merülnek fel bennem....

    előállított vetőmag a növénytermesztőben... szintén dollárért vagy ingyen elültethető?
    mert valljuk meg legyen bármily szép a 8 órás termelés ha ugyanúgy fizetni kell érte akkor a költségeket számolva 3x annyiba fog kerülni mintha 45 percenként ráérő időmbe ültetek csak.
    de szerintem hadjuk is ez a frissítés is csak a pénz szerzésre hajaz ahogy az eddigiek is.
    megértem én hogy a szerver fenntartásához pénz kell,de a játékosok megtartásához egy kicsit engedni is kéne.
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Tiger1977 írta: »
    További kérdések merülnek fel bennem....

    előállított vetőmag a növénytermesztőben... szintén dollárért vagy ingyen elültethető?
    mert valljuk meg legyen bármily szép a 8 órás termelés ha ugyanúgy fizetni kell érte akkor a költségeket számolva 3x annyiba fog kerülni mintha 45 percenként ráérő időmbe ültetek csak.
    de szerintem hadjuk is ez a frissítés is csak a pénz szerzésre hajaz ahogy az eddigiek is.
    megértem én hogy a szerver fenntartásához pénz kell,de a játékosok megtartásához egy kicsit engedni is kéne.

    Ezt te is megnézheted a Vetés menüben. Mindegyik spec. mag ugyanannyiért ültethető mint a sima.
    Tehát a búza 30 dollárért(-75%os költséggel) szerintem kibírható.....

    Szerintem is hagyjuk, mert szerinted minden a pénzszerzésre hajaz ;)

    Bár ez az épület is ingyenes, és az épület funkcióját a dolláros, első szintű épületnél is teljesen jól lehet használni.
  • sussy7412sussy7412 Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    a vízkészletem hol találom?van kút amit tankolni kell?
  • Tiger1977 (HU1)Tiger1977 (HU1) HU1 Bejegyzések: 219
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Kapa333 írta: »
    Ezt te is megnézheted a Vetés menüben. Mindegyik spec. mag ugyanannyiért ültethető mint a sima.
    Tehát a búza 30 dollárért(-75%os költséggel) szerintem kibírható.....

    Szerintem is hagyjuk, mert szerinted minden a pénzszerzésre hajaz ;)

    Bár ez az épület is ingyenes, és az épület funkcióját a dolláros, első szintű épületnél is teljesen jól lehet használni.

    Hát az arannyal való fejlesztést messze nem nevezném ingyenesnek...tedd már hozzá azt az apróságot hogy az 1-es szintre épített épület nem fogja azt a magot termelni amit említettél csak az 5-ös!!!

    Ne kövesd stílusban a volt társad!
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Tiger1977 írta: »
    Hát az arannyal való fejlesztést messze nem nevezném ingyenesnek...tedd már hozzá azt az apróságot hogy az 1-es szintre épített épület nem fogja azt a magot termelni amit említettél csak az 5-ös!!!

    Ne kövesd stílusban a volt társad!

    Nem is ez itt a lényeg, hanem hogy nem csak valódi pénzért elérhető, hanem anélkül is!

    Infónál nézd meg a termékinformációkat, mindegyik mag előállítható már az első szinten is.
    A fejlesztéssel csak a maghoz szükséges anyagok száma és a spec. mag előllítási ideje csökken.
    sussy7412 írta: »
    a vízkészletem hol találom?van kút amit tankolni kell?

    Szia,

    bármi adhat vizet (Alma, búza, stb..)
  • Tiger1977 (HU1)Tiger1977 (HU1) HU1 Bejegyzések: 219
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Az máris érzékelhető hogy az új "felreppenő tárgyaknak" köszönhetően annyi készletelem sem jön mint eddig:S

    6 kertemben kukorica termelés folyik reggel óta eddig jöttek mozijegyek traktorok.Most csak a vetőmag és víz:S
  • Giffid (HU1)Giffid (HU1) Bejegyzések: 21
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Tiger1977 írta: »
    Az máris érzékelhető hogy az új "felreppenő tárgyaknak" köszönhetően annyi készletelem sem jön mint eddig:S

    6 kertemben kukorica termelés folyik reggel óta eddig jöttek mozijegyek traktorok.Most csak a vetőmag és víz:S

    Szia Tiger1977!
    Nálam éppen fordítva van mindenhol jönnek a készlet elemek, de 1 db árva víz jött... Ha megnézzük, hogy kb 50 db víz kell mindenhez így jócskán affelé megyünk, hogy vizet is vegyél majd aranyért, ha ki akarod használi az új épületet :(
  • lacus34lacus34 Bejegyzések: 15
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Sziasztok a kertészet 2. szintre fejlesztése 850 rany a 3.szint 2500 arany és a 4.szint 9500 aranyba kerül.
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    lacus34 írta: »
    Sziasztok a kertészet 2. szintre fejlesztése 850 rany a 3.szint 2500 arany és a 4.szint 9500 aranyba kerül.

    Szia,

    köszi, beírtam a GYIK-be :)
  • SystemSystem Bejegyzések: 106,969
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    szia! a vizkészletet a raktárban találod a felszerelés fülnél.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Ok a nemesítendő növény, de vízet alig ad és 50 kell 1 adaghoz. Jelenelg több van a kukoricából, és a káposztából, mint a cseppből. Csak a főfarm ad vízcseppet? Elkapható buborékokban is lesz víz? Hogy lesz meg a víz a magokhoz, ha ritán ad 1-1 cseppet? Így azoknak, akik eddig se ültek itt, nem hiszem, hogy nagy segítség az új épület, hiszen víz nélkül nehéz nemesíteni, de még én sem látom, hogy mikor tudom használni víz nélkül. Köszi.
  • Sőrés ErikaSőrés Erika Bejegyzések: 35
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    sziasztok!
    Nekem az a gondom az új épülettek, hogy pld.az 57.szinten olyannyira tele van a farm, hogy gombostűt nem lehet leejteni, és a földvásárlás igen borsos már. a boldogságmérőmet meg nem szivesen csökkenteném disztárgyak raktárba tételével. gondolom nem egyedüli a problémám.
  • anagye (HU1)anagye (HU1) Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Kedves Kapa!
    Nem szoktam hozzászólni, ezért nem is biztos, hogy jó helyre írom.
    Már a játék elején feltűnt nekem, hogy mennyire pongyola a játékban megjelenő felíratok szövege. Többszöri nekifutással tudtam csak értelmezni egyes utasításokat, míg megértettem.
    Rengeteg félrefordítással találkoztam, a kép és a hozzárendelt felirat eltér /lsd: regisztáció=pénztárgép,stb., tudnék több példát hozni./
    Most különösképpen felháborított a játékban az új frissítéskor megjelenő szöveg, ami többnyire magyartalan, érthetetlen. (pl.: termeszthető növények az nem más, mint nemesített vetőmag v. növény).
    Szép a magyar nyelv, mindent ki lehet fejezni magyarul, nem kell tükörben fordítani.
    Egy fordító, nyelvtanár hozzászólását olvastad.


    Jó dolog a játék, a játszva tanulás
  • deduskadeduska Bejegyzések: 19
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    anagye írta: »
    Kedves Kapa!
    Nem szoktam hozzászólni, ezért nem is biztos, hogy jó helyre írom.
    Már a játék elején feltűnt nekem, hogy mennyire pongyola a játékban megjelenő felíratok szövege. Többszöri nekifutással tudtam csak értelmezni egyes utasításokat, míg megértettem.
    Rengeteg félrefordítással találkoztam, a kép és a hozzárendelt felirat eltér /lsd: regisztáció=pénztárgép,stb., tudnék több példát hozni./
    Most különösképpen felháborított a játékban az új frissítéskor megjelenő szöveg, ami többnyire magyartalan, érthetetlen. (pl.: termeszthető növények az nem más, mint nemesített vetőmag v. növény).
    Szép a magyar nyelv, mindent ki lehet fejezni magyarul, nem kell tükörben fordítani.
    Egy fordító, nyelvtanár hozzászólását olvastad.


    Jó dolog a játék, a játszva tanulás
    Egyetértek anagye!
    Nekem is elég furcsa ,hogy csapatmunkát( ami puzle) kell a projektekhez adni,ami egyébként is csapatmunka:)
    deduska
  • anagye (HU1)anagye (HU1) Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    deduska írta: »
    Egyetértek anagye!
    Nekem is elég furcsa ,hogy csapatmunkát( ami puzle) kell a projektekhez adni,ami egyébként is csapatmunka:)
    deduska

    istálló (dísztárgy) = szerszámoskamra
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Sziasztok,

    köszönjük az észrevételeket, jeleztem a fordítási hibákat az illetékeseknek :)
  • Tiger1977 (HU1)Tiger1977 (HU1) HU1 Bejegyzések: 219
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Ádámmaci írta: »
    Ok a nemesítendő növény, de vízet alig ad és 50 kell 1 adaghoz. Jelenelg több van a kukoricából, és a káposztából, mint a cseppből. Csak a főfarm ad vízcseppet? Elkapható buborékokban is lesz víz? Hogy lesz meg a víz a magokhoz, ha ritán ad 1-1 cseppet? Így azoknak, akik eddig se ültek itt, nem hiszem, hogy nagy segítség az új épület, hiszen víz nélkül nehéz nemesíteni, de még én sem látom, hogy mikor tudom használni víz nélkül. Köszi.

    Szia

    Ha felfejleszted az épületet 5-ös szintre akkor máris csak fele vizet fogja kérni.
    Emelett a kezdetektől nem kell aggódni az egyébb épületek,állati termelések vastagabban adnak vizet.
    És remélhetőleg majd idővel pár száz aranyért vehetünk is majd a nem túl bő készletünkhöz.
  • Kabesz (HU1)Kabesz (HU1) HU1 Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Ahogy olvasom itt az ideje növelni a farmbővítés lehetőségét. Elvégre van elég szabad terület hozzá. És ekkor már jöhet is a Hentesbolt :-D. Én még csak a 44 szinten vagyok, de már én is látom hogy hamar elfogynak a bővíthető területek.
    Vagy az is megoldás, ha egy fejlesztéssel (pl sok-sok dollárért) a meglévő épületek foglalnának el kisebb helyet.
  • VAMOS100 (HU1)VAMOS100 (HU1) Bejegyzések: 37
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Ha jól értem akkor a beadott összetevőkből 2,5 óra alatt nemesíti ki ezeket a szuper magokat (1. szinten), de ha ezeket elültetem akkor mennyi idő után lehet betakarítani? - vagy az érési idő az nem változik?


    megtaláltam - köszi
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    VAMOS1003 írta: »
    Ha jól értem akkor a beadott összetevőkből 2,5 óra alatt nemesíti ki ezeket a szuper magokat (1. szinten), de ha ezeket elültetem akkor mennyi idő után lehet betakarítani? - vagy az érési idő az nem változik?

    Szia,

    kattints a termőföldre, aztán az i betűre, ott láthatod mennyit takaríthatsz be.
  • Tiger1977 (HU1)Tiger1977 (HU1) HU1 Bejegyzések: 219
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Kapa333 írta: »
    Szia,

    kattints a termőföldre, aztán az i betűre, ott láthatod mennyit takaríthatsz be.

    Kattintgattunk "i" bötűre és ezt láttuk:
    Káposzta min betakarítási mennyiség:260
    Kukorica-vadvirág 150
    Búza min:10!!! nem elírás magam is láttam hacsak nem a készítők részéről elírás
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Tiger1977 írta: »
    Kattintgattunk "i" bötűre és ezt láttuk:
    Káposzta min betakarítási mennyiség:260
    Kukorica-vadvirág 150
    Búza min:10!!! nem elírás magam is láttam hacsak nem a készítők részéről elírás

    A termelési időre is vess egy pillantást légyszi......
  • Tiger1977 (HU1)Tiger1977 (HU1) HU1 Bejegyzések: 219
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Kapa333 írta: »
    A termelési időre is vess egy pillantást légyszi......

    10 búzáért ,10 búza vetőmagért és 160 aranyért akár vehető vizért termeljek egy minimum 10 búzát adó magot ami fél óra alatt terme meg? ezt ugye te is viccnek szántad hogy nézzem meg????

    bocs minimum 6 magot ad de a hozama akkor is csak 10 db lesz akkor mi értelme volt?:)
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    Tiger1977 írta: »
    10 búzáért ,10 búza vetőmagért és 160 aranyért akár vehető vizért termeljek egy minimum 10 búzát adó magot ami fél óra alatt terme meg? ezt ugye te is viccnek szántad hogy nézzem meg????

    Nem tudlak követni. Azt írtad elírás, én erre írtam hogy nézd meg, és bizonyosodj meg róla hogy nem az. Már mi a fenéért lett volna ez vicc??

    Ha nem szeretnél ne csináld, nem kötelező.
    A víz egyébként betakarításkor szerezhető, ezt sem kötelező megvenni aranyért, csak annak aki siet :)

    A növénynemesítőnek az a lényege hogy az érési időket befolyásolhasd. Ha sokáig nem vagy itt, de te káposztát szeretnél ültetni és nem búzát, akkor csinálsz speciális káposztamagot hosszú érési idővel és azt veted el. Ha pedig éppen van időd, viszont nem szeretnél 6 órát várni a búzára akkor csinálsz egy rövid érésű búzamagot.

    Ha pedig jó neked minden ahogy most van akkor egész egyszerűen nem építed meg a növénynemesítőt : ))
  • manak (HU1)manak (HU1) Bejegyzések: 10
    szerkesztette ezt: 01.07.2013
    igen én is így vagyok ezzel, mert elég nehéz volt elérni egy magasabb boldogság szintet és nem akarom lecsökkenteni
Ez a beszélgetés lezárult..