Főoldal Hungarian Archívum Szövetkezet (a)

Gyerekek a szövetkezetben

pjucus46 (HU1)pjucus46 (HU1) Bejegyzések: 121
szerkesztette ezt: 30.12.2014 itt: Szövetkezet (a)
Liz652 írta: »
nagyszerű ötlet :D:D
ők biztosan értenének egymás nyelvén :D:D
Sziasztok, nálunk is volt egy fiatal, aki így próbált kommunikálni. Sajnos süket fülekre talál, így rövid úton elválltak útjaink. Valószínűleg ez a jövő, de nekünk nagyon idegen, érthetetlen , de az sem biztos, hogy tud írni. Sokféle ember megfordul itt. Csak egy példa, ha nem untatlak benneteket: 9 éves gyerek vérig sértődik a szövetkezet tagjaira, mert nem beszélget vele senki, ha egy héten egyszer véletlenül megengedik a szülők a netet, ha viszont elküldöm, folyamatosan sóval szórja a búzaföldemet.Nagyot változott a világ két év alatt, mióta játszom. Inkább próbálok a háttérben maradni, keresni úgy tagot, hogy ismerem, és tudom,nem ér rá mindig, mint mindenfajta emberrel összefutni. További jó játékot, és eredményes, boldog új évet kívánok minden kedves játékostársamnak!
Post edited by pjucus46 (HU1) on

Hozzászólások

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.12.2014
    pjucus46 írta: »
    Sziasztok, nálunk is volt egy fiatal, aki így próbált kommunikálni. Sajnos süket fülekre talál, így rövid úton elválltak útjaink. Valószínűleg ez a jövő, de nekünk nagyon idegen, érthetetlen , de az sem biztos, hogy tud írni. Sokféle ember megfordul itt. Csak egy példa, ha nem untatlak benneteket: 9 éves gyerek vérig sértődik a szövetkezet tagjaira, mert nem beszélget vele senki, ha egy héten egyszer véletlenül megengedik a szülők a netet, ha viszont elküldöm, folyamatosan sóval szórja a búzaföldemet.Nagyot változott a világ két év alatt, mióta játszom. Inkább próbálok a háttérben maradni, keresni úgy tagot, hogy ismerem, és tudom,nem ér rá mindig, mint mindenfajta emberrel összefutni. További jó játékot, és eredményes, boldog új évet kívánok minden kedves játékostársamnak!

    pjucus
    a tagválasztás igazán nehéz, ezért én már hirdetést nem is adok fel :)
    magam csemegézek előzetes kérdések alapján. én is jártam úgy, h csak simán küldtem a meghívót és rábaltáztam :)
    így inkább kevesebben vagyunk, de ismerem a tagjaimat, és ha felveszek valakit, legalább annyit tudok, h nem gyerek :D
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 28.12.2014
    pjucus46 írta: »
    Sziasztok, nálunk is volt egy fiatal, aki így próbált kommunikálni. Sajnos süket fülekre talál, így rövid úton elválltak útjaink. Valószínűleg ez a jövő, de nekünk nagyon idegen, érthetetlen , de az sem biztos, hogy tud írni. Sokféle ember megfordul itt. Csak egy példa, ha nem untatlak benneteket: 9 éves gyerek vérig sértődik a szövetkezet tagjaira, mert nem beszélget vele senki, ha egy héten egyszer véletlenül megengedik a szülők a netet, ha viszont elküldöm, folyamatosan sóval szórja a búzaföldemet.Nagyot változott a világ két év alatt, mióta játszom. Inkább próbálok a háttérben maradni, keresni úgy tagot, hogy ismerem, és tudom,nem ér rá mindig, mint mindenfajta emberrel összefutni. További jó játékot, és eredményes, boldog új évet kívánok minden kedves játékostársamnak!

    Ez így van csajok (Jucus, Liz). A mi szövinkben is volt már ilyen fiatal, simán beírt a csevegőre minden előzetes nélkül egy nyomdafestéket nem tűrő szót, majd miután megkérdeztük, ezzel mire célzott a fentebbi kódsort kaptuk mi is. Ezért nem szeretjük felvenni a gyerekeket. Alapvetően mindenkinek van gyereke a csapatban, szeretjük is őket, de nem ide valók. Amíg én oldottam meg a tagfelvételt, hiába is jelentkezett a csapatba játékos, ha nem volt hajlandó néhány sorban megnyilvánulni. Attól nem biztos, hogy később is többet várhatunk. És néhány levél váltása után, de sokszor már az elsőből is kiderül, akarjuk-e egyáltalán vele a kapcsolatot. Hiába van hiány a "piacon" a játékosokból, ennyire nem szabad rájuk szorulni, mert csak csalódás ér.

    Jó volt az írásaitokat olvasni, hogy nem túl egyedi esetekről van szó. Csak már megint rossz helyre írtunk. :( Talán a szövetkezeti találkozópontban jobb helyen lett volna. :)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 28.12.2014
    Liz652 írta: »
    lehet, ott jobb helyen lenne....
    de ami igaz... az igaz
    sajna a tapasztalat az, h gyerekeket nem jó felvenni :(((
    volt nálam is olyan, aki még napok múlva is könyörgött vegyem vissza, de sajna nincs értelme :(((
    amíg van kedvük játszanak....
    nincs felelősségérzetük, bár nagyon jó lenne :)

    rossz helyre írtunk, bízom benne, h Kapa átrak minket és nem töröl :)
    előre is köszi Kapa :)

    Jaj, ilyen könyörgősöm nekem is volt a régi csapathoz akart volna jönni. Hazudni is tudott már a szentem nagyon, legalábbis ő azt hitte magáról. Minden áron nagy farmot akart volna az árvám és azt ő vitte volna a szövetkezetben. Nem ám, hogy a nulláról elkezdeni, és majd kitapasztalja, megérti, szépen fejleszti, magyarán elbíbelődik vele, hanem mindjárt valami "nagy" szintű, 100-as már megfelelt volna neki. Hát igények vannak kérem szépen. :)
    Aztán itt az új szövetkezetben is egy magas szintű játékost megcélzott magának. Csak rosszul járt, mert pechjére abban a szövetkzet is épp benne voltam, és lehullott a fialatemberről gyorsan a lepel. De a személyiségi jogai miatt nem írok nevet. :)
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    Azta! :mad:
    Remálem, h Kapa azt a topicot is úgy megsemmisiti, mint a feketelistát! Ilyeneknek semmi karesnivalója sztem itt!
    törüld csak ki!
    am ha meghagyod akkor inkább törölhd ezt a hsz-emet
    na de ez idegesitő
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    Azta! :mad:
    Remálem, h Kapa azt a topicot is úgy megsemmisiti, mint a feketelistát! Ilyeneknek semmi karesnivalója sztem itt!
    törüld csak ki!
    am ha meghagyod akkor inkább törölhd ezt a hsz-emet
    na de ez idegesitő

    Lehet, hogy idegesítő, de ezek a dolgok is megtörténtek sajnos. Majd írok Neked privátot, mikbe sikerült már belefutnunk. Ide nem rakhatom fel, mert a jó ízlés nem engedi és a szabályzat sem. Sajnos nem minden gyerek édes, tündibündi. :( Nekem is van két kislányom. Imádom a gyerekeket. De az egyszerűen borzalom, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak, akár felnőtt, akár gyerek. Itt is nem a gyerek elsősorban a hibás én azt gondolom, hanem a szülő. Ilyen korú gyerekeknek nem a számítógép előtt kellene lógni naphosszakat, hanem JÁTÉKOKKAL JÁTSZANI, BARÁTOKKAL EGYÜTT TARTALMAS IDŐT ELTÖLTENI. Az én nagyobb kislányom 7 éves múlt. De a számítógépet havonta 1-2 alkalommal nyomkodhatja. Nincs neki Facebook és egyéb ilyen fiókja, és még néhány évig biztosan nem is lesz, ahogyan mobiltelefonja, tablete és egyéb kütyüje. Amikor jó idő van, menjen ki és játszon. Ha rossz az idő, akkor lehet társasjátékozni és olvasni is.

    És mivel Kapa ezt a címet adta ennek a topiknak, várom szeretettel a pozitív megnyilvánulásokat is, mert valószínű, abból is van sok. :)

    SestriPlayer pedig leírhatnád esetleg, milyen előnyei vannak, ha egy GYEREK naponta akár órákat tölt el a számítógép előtt egyedül a felnőttek világában? Hátha sikerül a véleményemet átformálni. :) Előre is köszike. :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    sziasztok

    teljesen igazad van Zsuzsa, egy gyerek ne a gép előtt üljön egész nap, hanem legyen a szabadban minél többet, barátokkal
    csak sajnos ezt elég nehéz kivédeni :(((
    minél jobban tiltanak valamit, annál érdekesebb és annál jobban vágynak rá
    tudod.... amit nem érhetsz el, sokkal jobban vágysz rá, mint bármi másra :D

    kedves Kapa

    még meg se köszöntük, h nem törölted a tegnap esti hsz-ünket teljesen, hanem nyitottál nekünk új topikot

    köszike :o
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    Liz652 írta: »
    sziasztok

    teljesen igazad van Zsuzsa, egy gyerek ne a gép előtt üljön egész nap, hanem legyen a szabadban minél többet, barátokkal
    csak sajnos ezt elég nehéz kivédeni :(((
    minél jobban tiltanak valamit, annál érdekesebb és annál jobban vágynak rá
    tudod.... amit nem érhetsz el, sokkal jobban vágysz rá, mint bármi másra :D
    Liz652 írta: »
    kedves Kapa

    még meg se köszöntük, h nem törölted a tegnap esti hsz-ünket teljesen, hanem nyitottál nekünk új topikot

    köszike :o

    Azt nem mondom, hogy példuál az okostelefonomon nem játszhat időnként, mert akkor hazudnék. :) De úgy szoktattam a gyereket, hogy a játékai előnyt élvezzenek ezekkel a vackokkal szemben. :) És igenis itt jön be a szülői felelősség. Az más kérdés, ahol a szülők látástól vakulásig dolgoznak, hogy legalább a nulla felé tendálhassanak vagy kicsit tudjanak pöndülni és alig találkozik a CSALÁD. Ott sokat nem tud a gyerek érdekeiért tenni. :(
    Én azt gondolom, emiatt valószínű nagyon sok nő megint csak meghajigál az emancipáció és egyebek nevében. :) Igenis az lenne a jó, ha a nők otthon tudnának maradni, maximum 4 órában volna munkájuk, ha annyira szeretnék. És a család megélne NORMÁLISAN egy fizetésből is, a nőnek nem lenne muszáj dolgozni. Kevesebb lenne a stressz, ami a családokat éri. A gyerekekkel és a háztartással foglalkozhatna a nő, akkor nem kallódnának el a gyerekek sem.
  • pjucus46 (HU1)pjucus46 (HU1) Bejegyzések: 121
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    Azta! :mad:
    Remálem, h Kapa azt a topicot is úgy megsemmisiti, mint a feketelistát! Ilyeneknek semmi karesnivalója sztem itt!
    törüld csak ki!
    am ha meghagyod akkor inkább törölhd ezt a hsz-emet
    na de ez idegesitő
    Szia, előbb kellett volna gondolkodni, mint írni. Ez egy játék, itt is van mindenfajta ember, akár gyerek is, akinek az a legfontosabb, hogy nézed-e a valóságshow-kat, pedig ez nem elsősorban az ő játékuk. Ha téged ez idegesít, ne olvasd el. Ez sajnos jellemző a játékra, mindenfajta ember megtalálható itt, és sajnos bármikor keresztezhetjük egymás útját, akár a játékban, akár itt a fórumon. A személyiségi jogokat maximálisan tiszteletben tarjuk mi, akik hozzászóltunk, mert bosszantó bár, de senkit nem neveztünk sem a nevén, sem a nicknevén, pedig ha lehetne.....
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    pjucus46 írta: »
    Szia, előbb kellett volna gondolkodni, mint írni. Ez egy játék, itt is van mindenfajta ember, akár gyerek is, akinek az a legfontosabb, hogy nézed-e a valóságshow-kat, pedig ez nem elsősorban az ő játékuk. Ha téged ez idegesít, ne olvasd el. Ez sajnos jellemző a játékra, mindenfajta ember megtalálható itt, és sajnos bármikor keresztezhetjük egymás útját, akár a játékban, akár itt a fórumon. A személyiségi jogokat maximálisan tiszteletben tarjuk mi, akik hozzászóltunk, mert bosszantó bár, de senkit nem neveztünk sem a nevén, sem a nicknevén, pedig ha lehetne.....

    Jucus! :)

    Mint kiderült, ő is egy 15 éves gyerek. Haragudni nem szabad rá, hiszen ő már ebbe született. Neki az a természetes, hogy ezeket a vackokat nyomkodja, Facebookozik, like-ol. Nagyon fogalma sincs, milyen az, mikor gyerekként kint a levegőn összeverődik 5-10 vagy még több gyerek, és fogócskázás, játszás egész nap.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    Jucus! :)

    Mint kiderült, ő is egy 15 éves gyerek. Haragudni nem szabad rá, hiszen ő már ebbe született. Neki az a természetes, hogy ezeket a vackokat nyomkodja, Facebookozik, like-ol. Nagyon fogalma sincs, milyen az, mikor gyerekként kint a levegőn összeverődik 5-10 vagy még több gyerek, és fogócskázás, játszás egész nap.

    erről írtam a legúccsó hsz-emben itt :)
    sajnos ebbe születnek bele, fogalmuk sincs milyen az egészséges világ, net és computerek nélkül :D
    és ráadásul az iskola is kötelezi őket bizonyos szinten :( van olyan ismim, akinek a 12 éves lányának az a hf-a, hogy selfin osszon meg valamit :(((
    na ez a nem mind1 :))))
    kockásítanak minket, ha akarjuk, ha nem :)))
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    Liz652 írta: »
    erről írtam a legúccsó hsz-emben itt :)
    sajnos ebbe születnek bele, fogalmuk sincs milyen az egészséges világ, net és computerek nélkül :D
    és ráadásul az iskola is kötelezi őket bizonyos szinten :( van olyan ismim, akinek a 12 éves lányának az a hf-a, hogy selfin osszon meg valamit :(((
    na ez a nem mind1 :))))
    kockásítanak minket, ha akarjuk, ha nem :)))

    Ez így igaz. A szomszédban is az egyik gyerek kapott olyan házi feladatot, amit interneten keresztüli kutatással tudott megoldani csak. Szándékosan kapták, hogy ne csak a könyvből fürkésszenek, hanem a netet is használják.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    Ez így igaz. A szomszédban is az egyik gyerek kapott olyan házi feladatot, amit interneten keresztüli kutatással tudott megoldani csak. Szándékosan kapták, hogy ne csak a könyvből fürkésszenek, hanem a netet is használják.

    hát akkor itt a bibi :)))
    kényszerítik rá őket és magukat a szülőket is....
    nem tudod kivonni a gyerekek életéből már a virtuális világot :)))
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 29.12.2014
    Liz652 írta: »
    hát akkor itt a bibi :)))
    kényszerítik rá őket és magukat a szülőket is....
    nem tudod kivonni a gyerekek életéből már a virtuális világot :)))

    Közben beszélgetek Sestrivel is. :) Ő is megerősítette, amit itt olvasott tőlünk, ők is kapnak olyan feladatokat, amihez kénytelenek az internetet is használni.

    De leírtam neki bővebben, mire is gondolunk, és nem bántani akarjuk a gyerekeket, remélem megérti. :) Hanem egyszerűen csak korainak tartjuk sok szempontból, nem a játékra korlátozódik le a tehetetlen "dühünk". Fiatalok, naivak még, az internet tele van olyan emberekkel, akiket jobb, ha elkerülnek. És ezt ők még nem veszik észre, kiszolgáltatottak.
    Ne az ilyen dolgok előtt serdüljenek fel. Legyenek kézzel fogható, tartalmas és szoros EMBERI kapcsolatai. Nem gép kapcsolatai.
  • TepsiFüles (HU1)TepsiFüles (HU1) Bejegyzések: 8
    szerkesztette ezt: 30.12.2014
    Az a helyzet, hogy ezt láttatják otthon is a gyerekkel. Én is felnőtt fejjel tanulok újra és bizony rá vagyok kényszerítve az internetre mert e nélkül már fel sem lehet venni tárgyakat a főiskolán, vizsgákra sem lehet bejelentkezni és gyakorlatilag minden iskolai ügyet azon a bizonyos felületen kell intézni. Emlékszem régen volt egy fekete indexünk, amibe az oktató vagy aláírta a félévünket vagy nem, ha aláírta akkor mehettem vizsgázni ha a tanulmányin beírtam magam a vizsgalapra... Mit lát a gyerek???? Anyu a net előtt gubbasz és klikkelget mint a mérgezett egér, hogy időbe felvegye a tárgyat vagy lesi hogy hátha lejelentkezik róla valaki... Tiszta röhej és őrület. Azt már nem is említem hogy nem egybeadandóhoz én is a netről vadászom össze az anyagot. És csodálkozunk hogy a gyerek is ezt akarja csinálni??? Ezt látja otthon kérem szépen!

    Na de azért hogy az eredeti problémakörre egy ellenpéldát is mondjak:

    Van a tszünkben egy farm, amit 3-an visznek családi vállalkozásban. Egy kisfiú aki még ovis, a nővére aki talán második osztályos és van az apuka, aki teljes terjedelemben felügyeli gyermekei tevékenységét. Így (is) tanítja őket arra, hogy mi a csapatszellem, mi a lojalitás, és nem utolsó sorban köszönni(!). némelyik sajnos még ezt sem tud és mindezt helyesen leírva! Ismeri a gyerek a mondatkezdő nagybetűt, a mondatvégi írásjelet és még helyesen is ír. Égnek áll a hajam attól, amikor csak úgy belöknek a csetre valami mondatot amit nem győzök megkódfejteni... :(
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 30.12.2014
    Az a helyzet, hogy ezt láttatják otthon is a gyerekkel. Én is felnőtt fejjel tanulok újra és bizony rá vagyok kényszerítve az internetre mert e nélkül már fel sem lehet venni tárgyakat a főiskolán, vizsgákra sem lehet bejelentkezni és gyakorlatilag minden iskolai ügyet azon a bizonyos felületen kell intézni. Emlékszem régen volt egy fekete indexünk, amibe az oktató vagy aláírta a félévünket vagy nem, ha aláírta akkor mehettem vizsgázni ha a tanulmányin beírtam magam a vizsgalapra... Mit lát a gyerek???? Anyu a net előtt gubbasz és klikkelget mint a mérgezett egér, hogy időbe felvegye a tárgyat vagy lesi hogy hátha lejelentkezik róla valaki... Tiszta röhej és őrület. Azt már nem is említem hogy nem egybeadandóhoz én is a netről vadászom össze az anyagot. És csodálkozunk hogy a gyerek is ezt akarja csinálni??? Ezt látja otthon kérem szépen!

    Na de azért hogy az eredeti problémakörre egy ellenpéldát is mondjak:

    Van a tszünkben egy farm, amit 3-an visznek családi vállalkozásban. Egy kisfiú aki még ovis, a nővére aki talán második osztályos és van az apuka, aki teljes terjedelemben felügyeli gyermekei tevékenységét. Így (is) tanítja őket arra, hogy mi a csapatszellem, mi a lojalitás, és nem utolsó sorban köszönni(!). némelyik sajnos még ezt sem tud és mindezt helyesen leírva! Ismeri a gyerek a mondatkezdő nagybetűt, a mondatvégi írásjelet és még helyesen is ír. Égnek áll a hajam attól, amikor csak úgy belöknek a csetre valami mondatot amit nem győzök megkódfejteni... :(

    Ez így van, ahogy írod. Én is mikor még fősulira jártam, volt a fekete keményfedeles féltégla méretű indexünk. :D Ha valami kellett, mehettünk a könyvtárba keresgélni. :) De más idők voltak azok. :) Majd én is két éve újra beültem az iskolapadba, egy sima okj-s képzésre. És igen, a feladatokat, a "segédanyagot" ;) a vizsgára, mindent az internetről szedtünk össze. Nagyon nagy segítség az internet megjelenése. Sokkal több információ elérhető rajta, kényelmesebb.

    Viszont nagyon köszönöm a pozitív példát. :) Így kellene működnie normálisan. Ha már kikerülni nem tudjuk, akkor mutassuk meg, hogyan és felügyeljük, amíg szükséges. :) Én is ezt a játékot a lányommal kezdtem. Nem is tudom már, milyen oldalon látta meg ő a hirdetést. :) Én valamit nagyon kutattam akkortájt. :)
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 30.12.2014
    Sziasztok
    A szövibe annyi volt az olyan játékos 8 év körül, akik normális szót nem is használtak, mindenre azt irták, h " csá". És persze igy repültek is ki....Lassacskán csak én és még 2 játékos maradt,akik az én korosztályom, mert a többiek az olyasféle viselkedésükel rákényszeritettek, h kirúgjam.És akkor jött a nagyok, akik tudnak normálisan viselkedni és megfelelnek az elvárásoknak és akkor ez igy megfelelő. Természetesen amikor beveszek valakit a szövibe én nem azt nézem, h hány éves, hanem azt, h milyen ember, és mennyire járul hozzá a csapat fejlődéséhz.Nem az életkor a lényeg. Hiába van neked olyan embered akár felnőtt akár gyerek, aki betartsa a szövi szabályait, ha nem képes reagálni abszolút semmit a tagok leveleire.
    És sajna meg kell erősitsem én is, h egyes gyerekekkel szóba se lehet állni, ahogy bevetted úgy rúghatod is ki:( . A tökéletes tagot nem könnyű megtalálni, ezt Ti is tudjátok, olyan magas szintű szövinél bizti többször fordult elő hasonló eset....
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 30.12.2014
    Sziasztok
    A szövibe annyi volt az olyan játékos 8 év körül, akik normális szót nem is használtak, mindenre azt irták, h " csá". És persze igy repültek is ki....Lassacskán csak én és még 2 játékos maradt,akik az én korosztályom, mert a többiek az olyasféle viselkedésükel rákényszeritettek, h kirúgjam.És akkor jött a nagyok, akik tudnak normálisan viselkedni és megfelelnek az elvárásoknak és akkor ez igy megfelelő. Természetesen amikor beveszek valakit a szövibe én nem azt nézem, h hány éves, hanem azt, h milyen ember, és mennyire járul hozzá a csapat fejlődéséhz.Nem az életkor a lényeg. Hiába van neked olyan embered akár felnőtt akár gyerek, aki betartsa a szövi szabályait, ha nem képes reagálni abszolút semmit a tagok leveleire.
    És sajna meg kell erősitsem én is, h egyes gyerekekkel szóba se lehet állni, ahogy bevetted úgy rúghatod is ki:( . A tökéletes tagot nem könnyű megtalálni, ezt Ti is tudjátok, olyan magas szintű szövinél bizti többször fordult elő hasonló eset....

    Szia! :)

    Örülök, hogy itt vagy. :) Teljesen igazad van, nem feltétlen a kor határozza meg, ki a "jó" szövetkezeti tag, hanem a viselkedése. :) És külön köszönöm, hogy a nekem írt leveledet ide is bemásoltad. :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 30.12.2014
    Szia! :)

    Örülök, hogy itt vagy. :) Teljesen igazad van, nem feltétlen a kor határozza meg, ki a "jó" szövetkezeti tag, hanem a viselkedése. :) És külön köszönöm, hogy a nekem írt leveledet ide is bemásoltad. :)

    sziasztok
    sajnos nekem is osztanom kell azt a véleményt, miszerint nem csak a kor határozza meg, h az illető mennyire jó szövetkezeti tag
    sokat tapasztaltam felnőtteknél is, h nem igazán teljesítenek, kihasználják a szövit
    de az biztos, h egy 8 éves vagy akárcsak 10 éves nem fog úgy teljesíteni mint egy felnőtt
    és természetesen én az ilyen korúaknak ajánlom, h inkább a tanulással foglalkozzanak, ne a gép előtt üljenek :)
  • Barátság MGTSz (HU1)Barátság MGTSz (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 30.12.2014
    Sziasztok! A gyerek szerintem se a számítógép előtt kuksoljon. Teljes mértékben egyetértek mindenkivel aki ezen a véleményen van. Mivel minden gyerek példaképre vágyik, logikus, szerencsés esetben a szüleje a példaképe. Mert ugye egy gyerek igazságérzetével sem egyezik, hogy: "Na de én miért nem játszhatok a számítógéppel, ha te igen? Nekem miért kell kint játszanom, ha te bent játszol? " stb. Szóval..szerintem.. örülök, hogy jó példát tudunk mutatni :-)
Sign In to comment.