Firefoxot használsz és a BigFarm teljesítményi hibákkal küzd?
Kattints ide a megoldáshoz!

Lefagyás

Egyszerűen nem érem,hogy eddig nem volt semmi gond a játékkal,ma meg folyamatosan ( 2 percenkét ) lefagy a játék.Tud valaki valami megoldást erre ?

Válaszok

• vica7 (HU1)vica7 (HU1) Bejegyzések: 10
    szerkesztette ezt: 07.03.2019

Lehetséges okok:

- 2-4 gb RAM-al rendelkező gépünk van, amiből az operációs rendszer és a böngésző startból 55%-ot használ, ez egy 4 GB RAm esetében több mint a fele. A játék hozzávetőlegesen 1 GB memóriát kell használjon, h zökkenőmentesen menjen, ez azt jelenti, hogy kevés szabad memória marad, ezért lassul be.
    - tudtunkon kivül, háttérben futó alkalmazások, főleg win10 op. rendszernél. 
    -telepített eszköztárak, kiegészítők böngészőkhöz, amik ugyancsak memóriát és netet is használnak az adatok küldésére, fogadására.
    - néhány esetben a gépünk beépített videókártyája nem kompatibilis az ilyen nagyteljesítményű videójáték futtatására
    - a gép programjai nem naprakészek
    - reklámblokkoló és egyéb hasonló kiegészítők használata
    - általunk telepített programok, amig a háttérben az op. rendszer indulásakor indulnak.
    - virusellenőrző
    - sütifájlok - a gép takarítása ajánlott legalább hetente 1x, Ccleaner, WiseCare, Advanced System Care program használata, utóbbi kettő alkalmas hogy időnként takarítsa a fölösleges memóriát használó folyamatokat.

Tudom, hogy mindenkinek szuper számítógépe van, de ha a fentiek még nem lenne elég indok a játék lassulásra, akkor még ott van az internet kapcsolatunk, ha nem stabil vagy be van lassulva, esetleg több eszköz egyidében használja a netforgalmat

Végezetül pár lépés, amit tehetünk a játékunk lassúlása ellen:

- szelektálunk, hogy egyidőben mennyi lap van megnyitva a böngészőben, mivel leteszteltem, hogy akár csk a face van megnyitva már belassul a játék, akadozik ( egy 6 GB ram-os irodai gépet teszteltem)
    - akinek kevés RAM-al rendelkező gépe van, két dolgot tehet: vagy elviszi egy szakértőhöz és megnézeti lehetséges-e a RAM bővítés, asztali gépekre már apró pénzért elérhető, laptopokra se sokkal drágább VAGY szelektál h egyidőben ne legyen megnyitva a játék mellett semmi egyéb: facebook, messenger, youtube vagy más videólejátszó weboldal, semmilyen más böngészőben vagy offline ( gépre telepített játék ) játszható játék.

Nem kell pánikolni, nem kéri senki, hogy több száz ezres új gépeket vásároljon bárki, de figyeljünk oda ezekre a dolgokra.

Ha ugy érezzük, hogy ezek egyike miatt se lassú a gépünk, akkor marad az ügyfélszolgálat, angolra könnyen a google fordítóval lefordítjuk a szöveget és elküldjük nekik.

Hogyan tudjuk megnézni, mennyi RAM-al rendelkezik számítógépünk / laptopunk:

- Sajátgép vagy win10 op. rendszernél Ez a gép, jobb klikk és a tulajdonságokra kattintva megnyilik egy ablak, ahol mutatja.
    - megnyitva a Sajátgép vagy Ez a gép-et és az ablak felső felében található Rendszer tulajdonságai-ra kattintva megjelenik egy ablak amiből kiolvasható a Memória mérete.

Post edited by vica7 (HU1) on

Sign In to comment.