Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

[Megbeszélés][2017.11.20.] Aranyhal event, Adventi naptár, Mikulás kívánságlistája, stb.

Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
szerkesztette ezt: 20.11.2017 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban
Sziasztok!

Itt beszélgessünk az új eseményekről. (https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/comment/3718690/#Comment_3718690 )


Én már hozzá is kezdek a témához.
További információ, hogy 10 napos lesz az aranyhalas event, ma indul, s 30-án ér véget.

Ja és még 2 infó:
-lesz az ínyencre is termékeny kert
-a macskafát javítják, és aki szeretné a macskafa mellé a bónusz mennyiségű szívet is megkapni, az a frissítésig építse meg a macskát.


Post edited by Ádámmaci (HU1) on
«1345

Hozzászólások

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Valami bolhákat lehet gyűjteni a földekről, először, hogy Olegnél el lehessen indítani a játékot.
    A Facén olvastam, zurika tette ki
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Valami bolhákat lehet gyűjteni a földekről, először, hogy Olegnél el lehessen indítani a játékot.
    A Facén olvastam, zurika tette ki
    Igen, bolhának írja a google fordító, de hogy pontosan mi is az, a lényeg, hogy kaja az aranyhalnak...:)


  • II. Alexander (HU1)II. Alexander (HU1) Bejegyzések: 176
    Megvolt a frissítés, de hol vannak az új eventek? Amúgy azok a bolhák szerintem a vízibolha (dafnia) ami valóban egy parányi plankton rákocska.
  • II. Alexander (HU1)II. Alexander (HU1) Bejegyzések: 176
    Na úgy nézem az aranyhal meg is jött, csak még "bolhám" nincs.
  • Öregbá (HU1)Öregbá (HU1) Bejegyzések: 25
    Bolhám már van. De miből lesz aranyhal? Tápot tudok csinálni. ÉS TOVÁBB?????
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 20.11.2017
    A főfarmon és az ínyencen lesznek az ólakban "aratáskor". A játék ismertetőjében a bódésoron van az aranyhalas sátor. Tessék elolvasni mit írnak ott!
    ---------------------------------------
    A malomban daráltam csalit és fogtam aranyhalat. Az már a tartályban van és most darálok a malomban neki tápot. Aztán megint és megint. :)
  • Öregbá (HU1)Öregbá (HU1) Bejegyzések: 25
    Köszi ! Idáig én is eljutottam. Az Öreg csali nélkül most pecázik 5 aranyhalat. Elöször tápot csináltam, mert az volt egyben, most tápot. Viszont ha állandóan tápot kell gyártrani, akkor a többi állatkám elöbb - utóbb éhen fog halni. Szegénykék :)

  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Nekem a malomban 180 táp legyártása - azt hiszem aranyhalpehely a neve, ha jól tudom - 30 percig tart. Ez a mennyiség a számláló szerint EGY aranyhalnak EGY HÓNAPRA elég. Nem annyira vészes a táp gyártása.  :)
  • pisti gazda 713 (HU1)pisti gazda 713 (HU1) HU1 Bejegyzések: 95
    Sziasztok !
    Kettő féle tápom van,hiába gyűjtöm a bolhát,csalit nem tudok csinálni !:(
  • pisti gazda 713 (HU1)pisti gazda 713 (HU1) HU1 Bejegyzések: 95
    Sziasztok !
    Kettő féle tápom van,hiába gyűjtöm a bolhát,csalit nem tudok csinálni !:(
    A többieknél 3 féle van,de nekem csak a kettő táp,így nem lesz halam ! Nem lehet lapozni mint másnál ! :(
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok !
    Kettő féle tápom van,hiába gyűjtöm a bolhát,csalit nem tudok csinálni !:(
    A többieknél 3 féle van,de nekem csak a kettő táp,így nem lesz halam ! Nem lehet lapozni mint másnál ! :(

    az első táp alatt csalinak kellene lenni, de Neked ott is táp van?
    Akkor kezdd el Oleget kiküldeni. 

  • pisti gazda 713 (HU1)pisti gazda 713 (HU1) HU1 Bejegyzések: 95
    Szia !
    Sajnos edzés alatt van !:(
  • tutigazda (HU1)tutigazda (HU1) Bejegyzések: 13
    Sziasztok !
    Kettő féle tápom van,hiába gyűjtöm a bolhát,csalit nem tudok csinálni !:(
    A többieknél 3 féle van,de nekem csak a kettő táp,így nem lesz halam ! Nem lehet lapozni mint másnál ! :(

    az első táp alatt csalinak kellene lenni, de Neked ott is táp van?
    Akkor kezdd el Oleget kiküldeni. 

    Szia! Nálam ugyanez a helyzet. Csak kétféle aranyhal tápot tudok előállítani, csalit nem, mert fel sem ajánlja. Oleget pedig csak aranyért tudnám kiküldeni, mert a dolláros kiküldést nem ajánlja fel. Nem maradt más, mint várni az újabb hibajavításra, "bízva" abban, hogy olyan országokban is előfordul ez a hibajelenség, ahol van moderátor. Addig szurkolok a szövitársaknak, akiknél viszont működnek a dolgok:)

  • ali7139 (HU1)ali7139 (HU1) HU1 Bejegyzések: 23
    sziasztok!
    lenne egy kérdésem van 35 aranyhalam kevertem 950 pelletet berakta  az akváriumhoz utána kevertem 250 et azt is oda rakta menyi pellet keverjek hogy a tóba is tudjak adni mert úgy látom minél több hal van az akváriumban annál több tápot rak bele de akkor mi marad beadni a tóba ? jó lenne valami leírás hogy hogy is működik ez az egész mert így nagyon zavaros
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    Sziasztok!
    Szerintem is jó lett volna valamiféle leírás, mert nemigazán értem az egészet.
    Olegnél semmi nem jelent meg, tehát nem ott kezdődött a játék.
    A földekről semmi se repült fel, csak az ólakból kaptam valamit, amiből most táp készül.
    5 aranyhal fogása nálam (és gondolom másnál is) 520 ezer dollár, ami enyhén túlzásnak tűnik.
    Mi lesz ebből? Ja, és csalit nem is láttam sehol. 
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    manka (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Szerintem is jó lett volna valamiféle leírás, mert nemigazán értem az egészet.
    Olegnél semmi nem jelent meg, tehát nem ott kezdődött a játék.
    A földekről semmi se repült fel, csak az ólakból kaptam valamit, amiből most táp készül.
    5 aranyhal fogása nálam (és gondolom másnál is) 520 ezer dollár, ami enyhén túlzásnak tűnik.
    Mi lesz ebből? Ja, és csalit nem is láttam sehol. 
    hali
    csinálj tápot a halaknak h legyen mit egyenek
    ha nem akarod kiküldeni oleget akkor neked kell kifognod a halakat. de ahhoz csalit kell készitened, -malom 2 fül- a csali előállitásához kellenek a felrőppenők amiket kizárólag az ólak, istállók adnak.
  • Gyurmi80 (HU1)Gyurmi80 (HU1) Bejegyzések: 1
    Sziasztok !
    Kettő féle tápom van,hiába gyűjtöm a bolhát,csalit nem tudok csinálni !:(
    A többieknél 3 féle van,de nekem csak a kettő táp,így nem lesz halam ! Nem lehet lapozni mint másnál ! :(
    Nálam pont ez a helyzet. Tudtál már valami megoldást találni?

  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 21.11.2017
    manka (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Szerintem is jó lett volna valamiféle leírás, mert nemigazán értem az egészet.
    Olegnél semmi nem jelent meg, tehát nem ott kezdődött a játék.
    A földekről semmi se repült fel, csak az ólakból kaptam valamit, amiből most táp készül.
    5 aranyhal fogása nálam (és gondolom másnál is) 520 ezer dollár, ami enyhén túlzásnak tűnik.
    Mi lesz ebből? Ja, és csalit nem is láttam sehol. 
    Szia, akkor nálad nem olcsó!

     
    Nem muszáj Olegre bízni, ha van bolhád, készíthetsz belőle csalit, és azzal foghatsz halat. Ez pár ezed dollárba kerülhet.
    Post edited by Buba (HU1) on
  • szofi26 (HU1)szofi26 (HU1) HU1 Bejegyzések: 37
    sziasztok!
    lenne egy kérdésem van 35 aranyhalam kevertem 950 pelletet berakta  az akváriumhoz utána kevertem 250 et azt is oda rakta menyi pellet keverjek hogy a tóba is tudjak adni mert úgy látom minél több hal van az akváriumban annál több tápot rak bele de akkor mi marad beadni a tóba ? jó lenne valami leírás hogy hogy is működik ez az egész mert így nagyon zavaros
    Szia!
    Kétféle táp van, pellet és pehely. A pehely automatikusan az akváriumhoz kerül,ahol ki is írja, hogy a táp mennyi időre elég. A  pellet gyűlik a raktárban, és eldöntheted, mennyit adsz a tóba. 
  • danis33 (HU1)danis33 (HU1) HU1 Bejegyzések: 5
    sziasztok egy kérdésem lenne honnan lesz a szövitóban hal ?
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    Sziasztok!
    Mindenkinek köszönöm a segítséget! Időközben megtaláltam a csalit is, így a táp mellett azt is készítek. Köszönöm a pellet és a pehely közti különbség leírását is. Elnézést amiért most nem írok külön neveket a köszönet mellé, de olyan sokan segítettetek, h nem győzném írni. Ezért MINDENKINEK köszönöm szépen.
    Marika
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Olvasom, h 2 ill. 3 féle tápot lehet keverni. A kérdésem csak annyi lenne, h én miért csk 1-et tudok. Pelletet, és csak 1 félét. Nincs több ablakom.
    Köszönöm: maja
  • Mazsi36 (HU1)Mazsi36 (HU1) HU1 Bejegyzések: 59
    sziasztok!
    lenne egy kérdésem van 35 aranyhalam kevertem 950 pelletet berakta  az akváriumhoz utána kevertem 250 et azt is oda rakta menyi pellet keverjek hogy a tóba is tudjak adni mert úgy látom minél több hal van az akváriumban annál több tápot rak bele de akkor mi marad beadni a tóba ? jó lenne valami leírás hogy hogy is működik ez az egész mert így nagyon zavaros
    Szia!
    Kétféle táp van, pellet és pehely. A pehely automatikusan az akváriumhoz kerül,ahol ki is írja, hogy a táp mennyi időre elég. A  pellet gyűlik a raktárban, és eldöntheted, mennyit adsz a tóba. 

  • Mazsi36 (HU1)Mazsi36 (HU1) HU1 Bejegyzések: 59
    Sziasztok!
    Gyártom a pelyhet de sehol nem mutatja hogy mennyi is elég vagy kell belőle, nem látom hova kerül. Azt olvastam ha éheznek a halak az akváriumban akkor elveszik őket de így fogalmam sincs mennyi pelyhet kell gyártanom. Sehol nem írja.
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 21.11.2017
    Sziasztok!
    Gyártom a pelyhet de sehol nem mutatja hogy mennyi is elég vagy kell belőle, nem látom hova kerül. Azt olvastam ha éheznek a halak az akváriumban akkor elveszik őket de így fogalmam sincs mennyi pelyhet kell gyártanom. Sehol nem írja.
    Szia,
    Farmkezelőben a Tápoknál

       
    ha elmész a Faluba a Tóhoz, rákatt , körmenűn a jobb oldalom megjeleni egy táposzsák ikonja arra katt.

    Az Akváriuminál a napra katt és látod az Aranyhalpelyhet                                      

    Post edited by Buba (HU1) on
  • Mazsi36 (HU1)Mazsi36 (HU1) HU1 Bejegyzések: 59
    Köszönöm Buba!
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Olvastam, h a tó marad a szövifaluban. A kérdés, h a boldogságértéke is marad-e, tehát érdemes-e akár most, akár később fejleszteni.
    Köszönöm: maja
  • vityunited (HU1)vityunited (HU1) Bejegyzések: 3
    sziasztok
    az adventi naptárról illetve a mikulás kívánságairól hol tudok olvasni bővebben? 
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Sziasztok :-)

    Ahogy én látom..  Behoztak egy falusi tavacskát a szövifaluba, aminek minden szinten van egy meghatározott boldogságpontja, ami szintenként állandó. Egyes szinten 15, kettes szinten 32, és így tovább, a tóra kattintva, az infónál meg lehet nézni, hogy szintenként mennyit emel a falu boldogságán a tó, ez a boldogság állandó lesz. Ezzel a halmentési eseménnyel ami most folyamatban van, 9 napon keresztül lehet majd az állandó boldogság mellé bónusz boldogságot összeszedni, amit azzal érünk el, hogy amíg az esemény tart, adományozzuk az aranyhalpelletet, amiből majd az esemény után táplálkoznak a halak. Az esemény során összegyűjtött bónusz boldogság addig fog tartani, amíg fel nem zabálják a halak a bedobált aranyhalpellet mennyiséget, ahogy az elfogyott, elkezd majd csökkenni a bónusz boldogság, és mikor teljesen elfogy, marad az a plusz boldogság, amit a falusi tó alapból ad. Ebből arra lehet következtetni, hogy ez az esemény majd időről-időre mindig megjelenik, hogy újra, és újra bónusz boldogságpontot szerezhessünk a falunak. És nekem itt jön képbe az a dolog, hogy mindez megéri-e nekünk, hiszen a raktárban van egy halom dísz, amivel tudom emelni a falu boldogságát, -amennyiben szükséges- ami most is majdnem, hogy maxon van, és ha minden szövitag csak egy ilyen díszt kirak a farmjára, máris több boldogsága lesz a falunak, mint amit most ezzel az eseménnyel összeszedünk, nem kis meló árán. Ennek a tavacskának akkor lenne értelme, ha sokkal nehezebben jutnánk hozzá falusi boldogságpontos díszekhez, és gondunk lenne a falu boldogságával, de jelenleg nincs, így ennek az eseménynek nem sok értelmét látom. Mikor annak idején a fejlesztők fejében megszületett ez az ötlet, szerintem azzal még nem számoltak, hogy elég sokan megunják a falut, és a faluval járó közös feladatokat, mint pld. a faluligát, ahol nagyon is számít a falu boldogsága, feltételezem erre alapoztak, mikor kitalálhatták ezt a falusi tavacskát, meg a hozzá tartozó halmentési eseményt. Ahogy én utánaszámolgattam, iszonyú mennyiségű dollárt kell ebbe belefektetni, hogyha valaki el akarja érni a jó munka jutalmánál megnyerhető összes jutalmat, arról nem is beszélve, hogy a malmokra szükség van az eseményhez, így addig az állataimnak nem tudok tápot keverni, amíg a halaknak intézem a kaját. No ennek tudtában mindenki döntse el, hogy megéri-e ebbe időt, pénz, melót fektetni. Én így látom, persze lehet tévedek, úgyhogy szívesen olvasnék több véleményt is erről az eseményről. :-)
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok!
    Az angol fórumon is hasonló problémákkal küzdenek, mint pl. az aranyhalcsali gyártási lehetőségének a hiánya, csak arannyal való pecáztatása Oleggel, stb. Várják hozzá a szakvéleményt, gondolom fogják korrigálni.
    Viszont van egy pozitív hírem!!  A garázsban a kétéltűt ha aktiváljátok, akkor az aranyhalakra is vonatkozik a + mennyiség. Pl. 5 aranyhal helyett 7-et ad.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt