Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

1924

Hozzászólások

  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok !
    Nálam most már szinte minden ajánlat ad kis dollárt .
    Petike
  • vivcsi25 (HU1)vivcsi25 (HU1) Bejegyzések: 3
    kEDVES FEJLESZTŐ!
    Elnézést kérek  a csúnya beszolásért de kérem értsék meg hogy rengetegen ,köztük én is rengeteg pénzt elvesztett amit nem tudunk értékesíteni dollár formájában.Nem lehetne esetleg valamilyen megoldás találni hogy megkaphassuk azt a pénz?Én abból is sokan mások fejleszteni akartak volna abból .Tényleg jó jött volna az a pénz.A másik pedig értem a feljelentenek de hogy kétszer ez egy kicsit nem tulzás?A feljelentés mit von maga után egyébkén,kicsapást vagy mit?
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Kedves Vivcsi!

    Képzeld el, én meg sok millió magyar forintot vesztettem el, mert beszüntették azt a szerencsejátékot, amivel tuti nyertem volna - ha jól értelmezem a szavaidat...
  • Gyongyi.gyenes0 (HU1)Gyongyi.gyenes0 (HU1) HU1 Bejegyzések: 41
    Köszi de hogyan jelentsem ha minden angol?

  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Porrima (HU1) mondta:

    Nagyon helyes, hogy részletesen megírtad a gondolataidat, még ha azok sántítanak is, szerintem.

    Szia Porrima!

    Rajtad aztán nem lehet kiigazodni, ugyanis még valamelyik nap azt írtad nekem, hogy "Ezek a hosszadalmas eszmefuttatások szerintem teljesen fölöslegesek" ehhez képest most azt írod "Nagyon helyes, hogy részletesen megírtad a gondolataidat, még ha azok sántítanak is, szerintem." No akkor azzal kezdem, hogy megkérdezem tőled, mi az ami szerinted sántít abban, amit nem csak én írtam le már párszor, hanem rajtam kívül elég sok játékos, aki legalább vette a fáradtságot, és utánaszámolt, utánanézett a dolgoknak? És most ismét beidézem amiket te írtál pár napja:

    "az egyik szövitársam kiszámolta, hogy nem ráfizetéses a halászat, kb. a tizedét hozza az eddigi bevételnek; én hiszek neki."
    "Azt nem tudom, hogy mi alapján számolódott az ez utáni haszon, nem kérdeztem tőle."

    Hogyha te utána se számoltál a dolgoknak, hanem mások számításaira hagyatkozol, akkor honnan veszed, hogy amit én leírtam, kiszámoltam az sántít? Vagy téged az zavar, hogy írok a fórumon, vagy csak maga a taktika szó leírása, vagy tulajdonképpen mi zavar téged állandóan az én hozzászólásaimban?

    Aztán írod, hogy "A harmadik gondolatmenet javaslatok a halászat módosítására: ez nem taktika egyrészt, másrészt a játékosok semmit nem tudnak ebből hasznosítani, a GGS meg csinál majd amit akar."

    Én javaslatot tettem a módosításokra, -egyrészt senki nem írta, hogy ez taktika- másrészt ha már Kriszta felajánlotta, hogy akinek van, az írja meg. De legalább én megírtam, hátha lesz belőle valami, ha már megoldásokon töri a fejét a GGS. Tőled még egyetlen egy javaslatot nem láttam a módosításokkal kapcsolatban, azt viszont látom, hogy hol az egyik, hol a másik játékos hozzászólásaiba kötsz bele, ami neked nem tetszik, vagy ami nem a te gondolatmeneted szerint van leírva, megfogalmazva, az már arra ad neked okot, hogy beleköss! Nagyon szépen megkérlek, amennyiben nem tetszik a hozzászólásom, annak terjedelme, tartalma, eleve el se olvasd, vagy ha mégis érdekel, és úgy döntesz, hogy reagálsz rá, akkor ne a szavaimba, a megfogalmazásomba kössél bele!

    "Akinek nincsen az előbbihez türelme, az ne csináljon semmit, csak irkáljon a fórumra és várja a jóságos GGS módosítást."

    Ezután a mondatod után még egy dologra megkérlek tisztelettel! Ne próbáld a játékosoknak megszabni, hogy mikor írjanak, és mennyit a fórumon, milyen terjedelemben, ha valaki egész nap a fórumon lóg, szerintem az ő dolga, hiszen mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeretne csinálni. Ennyi erővel én is írhatnám neked, hogy próbálj meg saját gondolatokat, a saját szavaiddal megfogalmazni, vagy esetleg ne szövitársak számadataira hagyatkozni, és az alapján véleményt formálni. Köszi, hogy elolvastál!
    Kedves MizuBige!

    Én mindig szívesen olvasom a hozzászólásaidat, bármilyen hosszúak is. Érdekes, hogy néha nagyon egybevág az én gondolataimmal, néha meg szöges ellentétben áll vele, de ez egyáltalán nem baj.

    Hogy mi sántít az előző hozzászólásodban? A válaszom csak arról szól, hogy miért sántít a két taktikádból levont következtetésed. Ha ezt nem érted, nagyon szívesen elmagyarázom még részletesebben.

    Az honnan jön, hogy én bárkinek meg akarnám szabni, hogy mit hogyan írjon?? Épp ellenkezőleg "csak irkáljon a fórumra": ez nálam nem az ellenkezőjét jelenti!

    Végül ha Téged az zavar, hogy a halászat költségeit nem én számoltam ki, akkor szívesen megteszem; magam is készültem rá, ezért már két nappal ezelőtt elmentettem kb. 30-40 hajórakományomat, hogy ki tudjam számolni az egy halra jutó költséget, csak még nem volt rá időm.

    További kellemes farmozást és fórumozást kívánok, amint én is azt teszem.
    Üdv.: Porrima
  • llaaccii (HU1)llaaccii (HU1) HU1 Bejegyzések: 85
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Beryll (HU1)Beryll (HU1) Bejegyzések: 4
    Szóval én most 35ös szinten állok, és igenis sokat segitett a mélytengeri  halászat, ha kicsit gondolkodtam, és használtam az agyamat, számolgattam, egy nap ki tudtam halászni (kétülésés motorcsónakokkal) 10-15milliót. Miért volt az baj, ha valaki vette a fáradságot akkor tudott haladni? Szerencsére mindig eladta, igy felhalmoztam majdnem 100millió $-t. Igaz most nem tudok mit adni a piacnak, mert lassan gyűlik, és természetesen azt kér ami éppen nincsen. Más halból meg ott van rengeteg, igy ha valamiből van több ezer darab hal, de éppen piacon nem az kell, vagy olyan csali kell ami szintén éppen nincsen, akkor a több ezer hallal SEMMIT nem érek, olyan mintha nem is lenne, csak sajnos az hogy kifogjam költségbe kerül, és ha nem tudom eladni akkor amég piacon nem ohajt olyat kérni amiből sok van, nem tul nyereséges.
    Szerintem is le kellett volna venni egy kicsit az eladási árból, és megnövelni a horgászási időt, igy normalizálódott volna.
    Ja, ezekből az egy-két milliós bevételekből amire lehet napokig várni kell, azért elmagyarázhatnák nekünk értelmesen, hogy lehet normálisan haladni, ugyanis a haleladásokból, esély lehetett arra, hogy felhuzzuk Lester rejtekét, vagy Matilda farmját, vagy a kutatólaboratóriumot, mivel ezek huzása több tiz vagy száz millió, bizonyos szint felettre való huzás meg (egy szint növelése) több lesz mint egymilliárd, azért azt még halak eladásával se lett volna könnyü kitermelni, ha lejjebb viszik az eladási árakat. Igaz, akkor olyan tekintetben értelmét veszt a goodgame szempontjából a játék, hogy nem fogja ezeket felhuzni senki aranyért ha lát rá esélyt, hogy összegyülik rá a $ valamikor, igy meg nekik lett ujból esélyük, hogy talán valaki aranyér huzza majd, szerintem a dolog lényege ez volt, nem az hogy minket ovnak a tul gyors fejlőséstől.
    Másik, teszt farm, az minek is van? nem ott kellett volna először ezt a mélytengeri dolgot kiprobálni, mi lesz, ha igy el tudják adni a játékosok, a fpgást? tul gyorsan haladnak? tul sok pénzük lesz? oké, akkor mire élesbe kerül addigra lejjebb vesszük az értékeket, esetleg megnöveljük a utazási időt mint tették. Ez a teszt rész kimaradt.

    És ha gyorsan haladok, elérek bizonyos szintet, megépitek ezt azt, akkor értelmetlenné válik? igen lehet, de akkor részükről kell uj dolgokat kitalálni a játékba, erre én is irtam pár ötletet, hogyan lehetne tovább fejleszteni a játékot, persze érdemben nem válaszoltak semmi, lehet az a baj, hogy azzal már kicsit kéne dolgozni is.

    A legjobb az volt mikor irták, hogy ha valakinek nem válaszolnak semmit az még nem azt jelenti, hogy nem foglalkoznak a levelével, ez azért elég hülyérevevésnek érzem.

    Tudom goodgamet nem igazán érdekli, de ugy érzem ezen a ponton jött el számomra a játék vége, ako fojtatja mindenkinek jó játékot, és kitartást hozzá.
  • Beryll (HU1)Beryll (HU1) Bejegyzések: 4
    Sziasztok
    Én nem értem a sok felháborodást , én mikor bejött a halászat 81es szinten voltam(most 145) alig volt területem mert nem volt rá dollárom. 1,5 hónap alatt minden farm majdnem full terület lett s be is lett majdnem építve ..akkor akik 2 -4 év alatt tudták ezt megcsinálni arannyal , dolláral mert lassan jőtt  van jó pár ember mit gondoltak szerintetek? Akkor nem reklamált senki , szerintem örüljünk eddig is hagyták nem vették ki 1 hét után , mindenki kihozta szerintem belőle amit tudott. Kb 6 hónapja játszok azt lehet van olyan farmom a halászatnak is köszönhetően mint azoknak akik lehet 4 éve játszanak nagy előny volt és szerintem eddig ez a sok dollár a halászati halak eladásából... az velük szemben nem volt fair szerintem ! Ők még sem sírtak .
    Én örülök hogy eddig is engedték és köszönöm . Eddig is volt valami ..ezután is lesz ..
    Köszönöm hogy elolvastátok további jó játékot !
    Petike

    Nem akarok Veled kötözködni, de van igazság abba amit mondasz, én két hete regisztráltam, és 35-ös szintü vagyok, van 70millióm ezt nem értem volna el a mélytenger nélkül, pl az se baj ha éppen nincs buza veszek, régebben ezt egy szintén 35ösz nem tette meg, örült, ha az épületek huzására volt pénze, egyébként területet se tudok venni, mert nincs meg a minimum szintem pénzem pedig lenne.
    (néztétek miért van az hogy pl 15. terület mind a három farmon ugyanannyiba került, régen ez nem igy volt virágoson minden drágább volt, mert az sok pénzt hozott) Szóval a gyors fejlődésben igazad van, tényleg igy van.

    viszont, ha már goodgame is belátta, hogy igy gyorsan fejlődünkm, miért is kell lelassitani, lebutítani a játékot, miért nem lehet a gyorsabb fejlődéshez alakitani a jövőt, irtam erről goodgamenak, de komoly választ nem kaptam, csak egy sablont amiből ugy érzem el se igazán olvasták levelemet, itt most nem akarom részletezni a fejlesztéshez küldött ötleteimet, hátha majd máshol értékelik, de röviden,  most ugye van három fő farm ahol termelés folyik (legyen négy a mélytengerrel együtt). Miért ne lehetne még több "fő" farm ahol különbözö feladatok várhatnának ránk, aminek a fejlesztése, több száz millióba és pl 150, 200, vagy 250 szinthez kötött, azért akkor már a halászattal se lehetne olyan könnyedén haladni, igaz ezzel dolgozni is kéne részükről komolyan, de az ilyen játékok körében, ez a növény és állat választék, azért nem olyan tul sok, igy is lehetne gondolkodni.
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Sziasztok, 

    lehet azt tudni, hogy mitől függ, hány ajánlatot kapunk? Most már azért 10-20db között teljesítettem, és még mindig csak kettőt kapok.
    Ha több lenne, nagyobb esélye lenne, hogy lenne közte értelmes, még ha nullásak is, így várom nagyon.

    köszi
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Beryll (HU1) mondta:
    viszont, ha már goodgame is belátta, hogy igy gyorsan fejlődünkm, miért is kell lelassitani, lebutítani a játékot, miért nem lehet a gyorsabb fejlődéshez alakitani a jövőt, irtam erről goodgamenak, de komoly választ nem kaptam, csak egy sablont amiből ugy érzem el se igazán olvasták levelemet, itt most nem akarom részletezni a fejlesztéshez küldött ötleteimet, hátha majd máshol értékelik, de röviden,  most ugye van három fő farm ahol termelés folyik (legyen négy a mélytengerrel együtt). Miért ne lehetne még több "fő" farm ahol különbözö feladatok várhatnának ránk, aminek a fejlesztése, több száz millióba és pl 150, 200, vagy 250 szinthez kötött, azért akkor már a halászattal se lehetne olyan könnyedén haladni, igaz ezzel dolgozni is kéne részükről komolyan, de az ilyen játékok körében, ez a növény és állat választék, azért nem olyan tul sok, igy is lehetne gondolkodni.

    Szia! :)

    A tervek szerint lesz 4. fő farm, de majd csak jövőre. Ha minden igaz, akkor Vulkanikus témájú.

    Most is van bőven feladat, ami hidd el, százmilliókat visz el, csak te még nem vagy azon a szinten, hogy átlásd.
    De felsorolok néhányat. :)
    Zsu

  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Nem voltam gépközelben kettő teljes napot. Most olvastam vissza. Nem kis idő volt. 
    Azzal, hogy elvették a halak közvetlen értékesítését, nem értek egyet. Az, hogy lett halpiac, rendben, legyen. De hogy ne csak dollárért lehessen eladni, hanem még hozzácsapnak mindenféle hátvakarót és más rendkívül fontos vackot, nagyon drágán, na ez sem tetszik. Szerencsére van annyi tartalékom dollárból, hogy megengedhessem magamnak a raktárra termelés, halászást. Aztán ha jön olyan szerződés, amit érdemesnek tartok teljesíteni, akkor teljesítem. Ha meg nem, hát várok. Ezt megelőzően is sokáig kellett gürcölni, mire elértem - annak idején - a 80-s szintet. Onnantól lett kissé jobb a dollárok növekedése a hagyományos farmrészeken. Ez a halászati boom jól jött, amíg lehetett, kihasználtam. Most, nem teszek mást, mint bejönnek a hajók, majd kiküldöm őket alapon, nem teszek bele semmit, senkit. ÍGY biztosan nem lesz rajta veszteség, mert nincs költség. Persze azért ezt a flottát fel is kellett fejleszteni, ami nem kevés pénzbe került. Nagyon meg kell gondolni, ha esetleg teszek bele plusz pénzt a kiküldéseknél. A mélytengeri halászat gazdasági része bár bosszant, de tudomásul veszem, hogy nehézsége nem kisebb, mint a hagyományos farmterületeknek.
    Ami viszont baromira feldühített, az az, ahogy velünk kommunikálnak, bánnak. Nem a MI moderátoraink, hanem a GGS központban lévők. Jöttek, jönnek a kérdések, kérdőívek, tudakozások, hogy ugyan már, írjuk meg, szerintünk mit kellene fejleszteni, milyen irányba induljanak el, mi a véleményünk, stb. Aztán mindezeket semmibe véve, nagy ívben tojnak a fejünkre. Olyan lekezelően bánnak velem, talán másokkal is, de lehet, hogy csak én érzem így, hogy én megfogadtam. Ha ezen túl bármilyen kérést kapok, akár a email címemre, akár itt a fórumban, hogy segítsek a véleményemmel, hát a kapott levelet azonnal kukázom, az itt feltett kérdéseket pedig messzire elkerülöm. Világ életemben rühelltem a csedőrpertut. De nagyon. Engem a GGS soha többé nem zaklasson ilyenekkel! Kérdezzék meg a fejlesztőket, meg a "vezérkart", majd azok megmondják, hogy nekünk mi lehet a véleményünk. Mert a mi véleményünkre ténylegesen ők nem kíváncsiak.
    Kérek minden játékost, hogy egymást NE bántátok! Játszani jöttünk ide, nem veszekedni.
  • II. Alexander (HU1)II. Alexander (HU1) Bejegyzések: 176
    Beryll (HU1) mondta:
    viszont, ha már goodgame is belátta, hogy igy gyorsan fejlődünkm, miért is kell lelassitani, lebutítani a játékot, miért nem lehet a gyorsabb fejlődéshez alakitani a jövőt, irtam erről goodgamenak, de komoly választ nem kaptam, csak egy sablont amiből ugy érzem el se igazán olvasták levelemet, itt most nem akarom részletezni a fejlesztéshez küldött ötleteimet, hátha majd máshol értékelik, de röviden,  most ugye van három fő farm ahol termelés folyik (legyen négy a mélytengerrel együtt). Miért ne lehetne még több "fő" farm ahol különbözö feladatok várhatnának ránk, aminek a fejlesztése, több száz millióba és pl 150, 200, vagy 250 szinthez kötött, azért akkor már a halászattal se lehetne olyan könnyedén haladni, igaz ezzel dolgozni is kéne részükről komolyan, de az ilyen játékok körében, ez a növény és állat választék, azért nem olyan tul sok, igy is lehetne gondolkodni.

    Szia! :)

    A tervek szerint lesz 4. fő farm, de majd csak jövőre. Ha minden igaz, akkor Vulkanikus témájú.

    Most is van bőven feladat, ami hidd el, százmilliókat visz el, csak te még nem vagy azon a szinten, hogy átlásd.
    De felsorolok néhányat. :)
    Zsu

    Ezeket az összegeket én a mélyvizi horgásázsig nem is értettem! Mármint a Matildást, Lesterest és a laborosat, ezek után meg már ismét nem értem.
    Emberek, a labort kimaxolni cirka 100 milliárdba telik, igen MILLIÁRDBÓL 100!!! Ez még mélyvizi horgászással is évekbe tellhet, nélküle meg évtizedekbe is (ha menne addig ez a játék) A Leszter rejtekhelye is hasonló öszeg, az meg akkor miért? Hisz a spórolás lenne lényege, de a büdös életbe nem térül majd meg, Matildát meg inkább már hagyjuk is... A mélyvizi horgászat nélkül még az ideiglenes farmokat sem lehet folyamatosan csinálni, (teljes bedobással) csak minden 2., 3. alkalommal, én is azóta tudtam csinálni őket folyamatosan maximális szinten, igaz ez csak kettő volt zsinórban, de így vége szakad a sorozat.
  • csakakékek (HU1)csakakékek (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    Sziasztok!

    Ahogy olvasom a leírtakat én is arra az álláspontra jutottam, hogy veszekedés és egymás sértegetése helyett próbáljunk közösen elfogadható javaslatokat kitalálni.Szerintem maradhatna mind a kettő.,mert a piacot úgy sem fogják megszüntetni.Lehetne választási lehetőség, hogy aki piacozni akar az csinálja, aki el akarja adni a halat az megtehesse.Viszont azt biztosítani kellene, hogy a halat valóban el is tudja adni mondjuk nagyobb nyereséggel mintha eladná.Lehet, hogy ezáltal többen kedvet kapnának a piachoz.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Kedves csakakékek!
    Kérlek javíts ki, ha rosszul értettem volna amit írtál. Az én olvasatomban azt írtad, v akartad kifejezni, h a piacon kapjunk többet, mint, ha simán eladnánk a halakat. Jól értettem?
    maja
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Kedves csakakékek!
    Kérlek javíts ki, ha rosszul értettem volna amit írtál. Az én olvasatomban azt írtad, v akartad kifejezni, h a piacon kapjunk többet, mint, ha simán eladnánk a halakat. Jól értettem?
    maja
    A bio piacon is többet kapunk, logikus, hogy a hal piacon is úgy lesz, ha lesz.
  • csakakékek (HU1)csakakékek (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    Szia pindurka !
    Igen úgy értettem, hogyha más lehetőség nincs és megmarad a piac akkor legyen választási lehetőség.Én nem szeretnék piacozni, csak a halakat azon az áron eladni, ahogy eddig is.De aki most is piacozik és a halnál biztosítanák nekik, hogy ki is fogják a halat, el is tudja adni, akkor kapjon érte többet, ez így logikus.Akik ezt az utat választják azoktól egyáltalán nem sajnálom a pluszt.Én a piacot nem szeretem ezért a hal piacot sem fogom.Nekem ez a véleményem, valamit valamiért.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Ne haragudj Margit54, de itt már semmi se logikus, ha kicsit belegondolsz.
    Mi is volt az indok, amiért elvették a direkt értékesítést? A túl sok dollár-jövedelem, és állítólag túl gyorsan haladtak néhányan. Erre a válasz, a 0 dollár-jövedelem, és minden költség megnövelése, kivéve az aranyvásárlásé, mert az mindig akciós. Ez szerintem, és sokak szerint se logikus, nem helyes.
    Nekem inkább az a véleményem, h nem fogják visszaadni a direkt eladást, de abban reménykedem, h másképp kompenzálják a dolgot: költség-csökkentés, piac realizálás, lékek normalizálása pl.
  • Beryll (HU1)Beryll (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 19.08.2017
    Beryll (HU1) mondta:
    Sziasztok
    Én nem értem a sok felháborodást , én mikor bejött a halászat 81es szinten voltam(most 145) alig volt területem mert nem volt rá dollárom. 1,5 hónap alatt minden farm majdnem full terület lett s be is lett majdnem építve ..akkor akik 2 -4 év alatt tudták ezt megcsinálni arannyal , dolláral mert lassan jőtt  van jó pár ember mit gondoltak szerintetek? Akkor nem reklamált senki , szerintem örüljünk eddig is hagyták nem vették ki 1 hét után , mindenki kihozta szerintem belőle amit tudott. Kb 6 hónapja játszok azt lehet van olyan farmom a halászatnak is köszönhetően mint azoknak akik lehet 4 éve játszanak nagy előny volt és szerintem eddig ez a sok dollár a halászati halak eladásából... az velük szemben nem volt fair szerintem ! Ők még sem sírtak .
    Én örülök hogy eddig is engedték és köszönöm . Eddig is volt valami ..ezután is lesz ..
    Köszönöm hogy elolvastátok további jó játékot !
    Petike

    Nem akarok Veled kötözködni, de van igazság abba amit mondasz, én két hete regisztráltam, és 35-ös szintü vagyok, van 70millióm ezt nem értem volna el a mélytenger nélkül, pl az se baj ha éppen nincs buza veszek, régebben ezt egy szintén 35ösz nem tette meg, örült, ha az épületek huzására volt pénze, egyébként területet se tudok venni, mert nincs meg a minimum szintem pénzem pedig lenne.
    (néztétek miért van az hogy pl 15. terület mind a három farmon ugyanannyiba került, régen ez nem igy volt virágoson minden drágább volt, mert az sok pénzt hozott) Szóval a gyors fejlődésben igazad van, tényleg igy van.

    viszont, ha már goodgame is belátta, hogy igy gyorsan fejlődünkm, miért is kell lelassitani, lebutítani a játékot, miért nem lehet a gyorsabb fejlődéshez alakitani a jövőt, irtam erről goodgamenak, de komoly választ nem kaptam, csak egy sablont amiből ugy érzem el se igazán olvasták levelemet, itt most nem akarom részletezni a fejlesztéshez küldött ötleteimet, hátha majd máshol értékelik, de röviden,  most ugye van három fő farm ahol termelés folyik (legyen négy a mélytengerrel együtt). Miért ne lehetne még több "fő" farm ahol különbözö feladatok várhatnának ránk, aminek a fejlesztése, több száz millióba és pl 150, 200, vagy 250 szinthez kötött, azért akkor már a halászattal se lehetne olyan könnyedén haladni, igaz ezzel dolgozni is kéne részükről komolyan, de az ilyen játékok körében, ez a növény és állat választék, azért nem olyan tul sok, igy is lehetne gondolkodni.

    Beryll (HU1) mondta:
    viszont, ha már goodgame is belátta, hogy igy gyorsan fejlődünkm, miért is kell lelassitani, lebutítani a játékot, miért nem lehet a gyorsabb fejlődéshez alakitani a jövőt, irtam erről goodgamenak, de komoly választ nem kaptam, csak egy sablont amiből ugy érzem el se igazán olvasták levelemet, itt most nem akarom részletezni a fejlesztéshez küldött ötleteimet, hátha majd máshol értékelik, de röviden,  most ugye van három fő farm ahol termelés folyik (legyen négy a mélytengerrel együtt). Miért ne lehetne még több "fő" farm ahol különbözö feladatok várhatnának ránk, aminek a fejlesztése, több száz millióba és pl 150, 200, vagy 250 szinthez kötött, azért akkor már a halászattal se lehetne olyan könnyedén haladni, igaz ezzel dolgozni is kéne részükről komolyan, de az ilyen játékok körében, ez a növény és állat választék, azért nem olyan tul sok, igy is lehetne gondolkodni.

    Szia! :)

    A tervek szerint lesz 4. fő farm, de majd csak jövőre. Ha minden igaz, akkor Vulkanikus témájú.

    Most is van bőven feladat, ami hidd el, százmilliókat visz el, csak te még nem vagy azon a szinten, hogy átlásd.
    De felsorolok néhányat. :)
    Zsu

    Köszönöm Zsu az infókat, de hidd el nagyon jól átlátom a dolgokat, 2013-ban regisztráltam, igaz akkor 50-es 60-as szintkörül eléggé hanyagoltam, volt hogy hetekig, hónapokig nem léptem be, kevés ujdonság volt akkor a játékba, ha nem reggel este nyomatta az ember. Aztán késöbb regisztrált egyik barátom, igy én is visszaszoktam, bigfarmhoz egy két éve, igy igen jól átlátom a müködését, hibáit, javulásait, az amivel akkor regisztrálltam, már 200-as szint felett van és ott nagyon nem hoz ujdonságot, csak az hogy mikor jön tervező, akkor valamit huzok vele, majd legközelebb ismét. Eventeket megcsinálom simán, igaz "csak" hatos szinten, a legnehezebbet minek is vegyem fel, csak kinlódok vele és mit ad? nem sokkal jobb dolgot mint a hatos eventszint. A farmon a jókedvnövelőt felhuztam 200jókedvre, igaz 400,000,000$ -ba került, de jókedvüek az emberek. Ahhoz képest hogy 200-as szint felett vagyok vele, igy halászattal volt értelme huzni a kutatólabort, és a rejtekhelyet, mert jött rá össze pénz, azért komolyan átgondoljuk, most a kutatólaborom, Lester kuckója, Matilda akadémia a következőkbe kerülnek:

    • kutatólabor (ja és ebből kettő van): 487,000,000$ + 27,950,000$
    • Lester raktára: 32,000,000$
    • Matilda farmja: 30,000,000$
    • ez 576,950,000$ amit kényelmesen 2óra alatt elköltök úgy hogy mindenen húztam egyet, és még csak az aljánál vagyok az épületeknek.
    ja és Matilda farmja: aki kicsi nincs rá pénze (mélytengeri halak eladásával lehetett volna), ha nagyobb vagyok igy 200 felett minek húzzam, teljesen mindegy 200-as vagy 300-as vagyok mivel nincs olyan építhető gyártható dolog amit szintkorlát miatt nem tehetnék meg.

    Kiváncsi voltam, hogy lehet boldogulni uj karaterrel, és igen sokkal érdekesebb a játék mint anno 2013-ba sokat fejlődött, ha nehézségek árán is, aki most kezdi, érdekesebb, kihivásokkal teli felfedezésre váró játékkal találkozik, mélytengerrel, jól lehetett játszani, de anélkül igazából nem sokkal nagyobb élmény mint régen volt.

    Tehát mint mondtam lehetne több fő farm, és ahogy Te is irtad, lehet lesz is, irtam Nekik mire is gondoltam, hogy 4. 5. esetleg 6. 7. farmokat lehetne szinthez kötni, ha már a mélytengerrel sokat lehet szerintük keresni, pl 6-os farmot 260-as szinthez lehetne kötni, igy lenne értelme matildának is azok részére is akiknek "nem érdemes" már szintet lépni, azaz mindegy is milyen szinten állnak. Ugyanakkor lehetne vidéki, vagy "távoli farm" amikről a megtermelt árukat hajóval, repülővel lehetne átszállítani a "fővárosba", és ott is lehetne gyorsítani a szállítást aranyér, tehát láthatnának benne értelmet, de nem érdekli Őket olyan dolog ugy vettem észre amivel kicsit többet kell dolgozni, végtére is Ő játékuk azt tesznek amit jónak látnak, ha elég ennyi játékos és bevétel, legyen ahogy akarják.
    Irtam azt is hogy lehetne megoldani a játék müködését apk-val, hogy Androidon is müködjön, erre irták, hogy nem szeretnének Androidra lépni (pedig szerintem a mégnagyobb játékosszám felé egy biztos lépés lenne), tudom Puffin, de az ingyenes verzió nem a legjobb belőle, tegyük fel valaki megveszi Puffint, jó jó működik Androidon, de az azért kicsit öszvér megoldász szerintem, de végül is mobilon is játszhat vele ha akar. Azt viszont elfelejtik megemliteni, hogy a Puffinnal, ha valakinek nagyobb farmja van és mindent learat, majd bekészit (vet, etet) akkor egy belépés kb 5-10perc alatt 30-50mb adatforgalmat is generál, és ha nem wifin, vagy korlátlan nete van, hát akkor gyorsan fogy.

    Végtére is lehet ezen vitázni, hogy kell e annyi pénz amit a mélytengeri hal eladás hozott (nekem a max egy nap alatt 152,000,000$ volt), szerintem kell igen, és uj farmokkal, játékelemekkel kéne bőviteni a játékot, igy elkölthetővé, sőt kevéssé is lehetne tenni ezt a rengeteg pénzt, de itt olyan 180fölött kicsit megáll az élet, azaz nincs benne ujdonság.

    Bocs hogy kicsit hosszu lett. :)

    módosítás:
    lemaradt, hogy II.Alexandernek is igaza van szerintem
  • Gozso (HU1)Gozso (HU1) HU1 Bejegyzések: 6
    szerkesztette ezt: 19.08.2017
    Sajnálom , nem sikerült kialudnom a mérget! Azt hiszem abba hagyom a játékot! További jó szórakozást kívánok mindenkinek! Bocs , hogy írtam véleményt!!!
  • Kedves pindurka!

    Garantálom, hogy akik gyorsan haladtak és fejlődtek azok nemcsak a hal eladásából, Igen sok aranyat is felhasználnak hozzá hisz olvasható itt a fórumban is.Természetesen nem irigylem,mert mindenki úgy fejleszti és annyi költ rá amennyit akar ez senkire nem tartozik.De furcsának találom, hogy arannyal szabad gyorsan fejlődni, dollárral meg nem.Ezért ilyen helyzetbe hozni játékosokat ,akik valóban nem fejlődnek olyan gyors ütemben ha plusz aranyat nem használ hozzá ez a saját tapasztalat is.
  • Beryll (HU1)Beryll (HU1) Bejegyzések: 4
    Gozso (HU1) mondta:
    Sajnálom , nem sikerült kialudnom a mérget! Azt hiszem abba hagyom a játékot! További jó szórakozást kívánok mindenkinek! Bocs , hogy írtam véleményt!!!
    Nem gond, hogy hozzászóltál, igazad van. Szerintem a mohoságuk szólt közbe, azt hitték igy nem fogunk elég aranyat költeni, ha gyorsan haladunk, gondolom erről szól. Szerintem, így többet veszithetnek, nem csak Te meg én miattam, mert egy két ember nem érdekli Őket, de én is abbahagyom, már csak itt a fórumot nézegetem, mert belépni nem sok értelmét látom. Ide azért ellátogatok, hátha változtatnak valamit, mert a halpiac, még ha ki is szolgálo, kapok 4-5 milliót? utána meg várjak csak fél órát, és nyilván kér olyat pl halcsali ami éppen nincs elég. Ez a haleladásokhoz képest nagyo nagyon, gyenge. Persze megértem azt is hogy elöször elszurták a magas halárakkal, de miért is nem indult ez elöször a tesztfarmon??? Ugy lenne értelme, ha fel lenne huzva Lester raktára, és a jutalommal együtt többet kaphatnánk mint az eladásokkal, de ennek halpiac nagyon nagy távlatokba se ér közelébe.....
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    szerkesztette ezt: 19.08.2017
    Beryll (HU1) mondta:
     Ide azért ellátogatok, hátha változtatnak valamit, mert a halpiac, még ha ki is szolgálo, kapok 4-5 milliót? utána meg várjak csak fél órát, és nyilván kér olyat pl halcsali ami éppen nincs elég. Ez a haleladásokhoz képest nagyo nagyon, gyenge. 
    Én ezt továbbra se értem, 2 hónappal ezelőtt semmi se volt, mégis játszottunk. Ahhoz képest valamit így is fog hozni, szóval a nagy pénz elvétele miatt abbahagyni nekem -  hogy ideillő legyek - vihar egy pohár vízben. 
    Ha megoldanák a főfarmoshoz hasonlóan pénz/piacon kicsit több pénz alapon, gereblyék és egyebek nélkül, normális arányban dobált horgászterületekkel én már boldog lennék (de még direkt eladás nélkül is, ha a többi megvalósulna és lehetne pörgetni a piacot a főfarmoshoz hasonlóan).

    Amúgy utóbbi 3 területem 2 homár + 1 osztrigás volt, reggel óta nem kaptam heringet, kezdek gyanakodni, hogy nem sokáig lesz ez már így :) 

    P.S. 165 tonhal + 5 karmapont - 955 ezer dollár. Ez volt a legutóbbi nullás ajánlatom. Bőven nincs 200 ezerért pakolva a hajó, ami ezt elhozza, szóval ha ki tudjuk várni, hogy ne legyen gereblye meg kefe, akkor nem olyan rossz ez nulláson sem. Csak mire azt kivárjuk... :):) 
    Post edited by Losi (HU1) on
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    szerkesztette ezt: 19.08.2017
    Kedves pindurka!

    Garantálom, hogy akik gyorsan haladtak és fejlődtek azok nemcsak a hal eladásából, Igen sok aranyat is felhasználnak hozzá hisz olvasható itt a fórumban is.Természetesen nem irigylem,mert mindenki úgy fejleszti és annyi költ rá amennyit akar ez senkire nem tartozik.De furcsának találom, hogy arannyal szabad gyorsan fejlődni, dollárral meg nem.Ezért ilyen helyzetbe hozni játékosokat ,akik valóban nem fejlődnek olyan gyors ütemben ha plusz aranyat nem használ hozzá ez a saját tapasztalat is.
    Teljesen igazad van! Én már nem nagyon merem az arany-témát feszegetni, mert sokan azt hiszik aranyellenes vagyok. Ismerek olyat, nem is egyet, aki irdatlan mennyiségben vásárolgatja az aranyat és fekteti be a farmjába, de ez az ő dolga. Felesleges és szerintem kicsit felelőtlen a fejlesztőktől, v a tulajoktól az a gondolat, h mindnekit rá akarnak kényszeríteni az aranyvásárlásra. Ahogy sokan írták, arany nélkül is lehet haladni és fejlődni, csk nem olyan látványosan. Én pl nyertem a ládákból tp plusszt, és azzal nem is 1 szintet mentem, pedig ugyanúgy játszottam, mint eddig. Most is mindent úgy csinálok, mint ahogy megszoktam, a mélytengerit kivéve. Itt csatlakoznék azokhoz, akik megelégednének az árak (halpiaci árak) normalizálásával, és a lékek egyensúlyba hozatalával is. De már ezt is leírtam. Remélem a javaslataink eljutnak oda, ahol komolyan is veszik őket, mert hiába a javaslat, ha nincs aki figyelembe vegye.
    Elnézést, h ilyen hosszúra sikerült.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 20.08.2017
    Hali
    Nos elszörnyedve látom,hogy mi lett az utóbbi évben ebből a fórumból.Bármi,ismétlem bármi változás,újítás van,mindig mindenki lehurrog mindent,hogy nincs értelme,ez a friss car és az örökké rágott csontocska persze az arany.Aranyat 3 esetben kell vásárolni.
    1.Kapzsi az ember és mindent egyből akar.
    2.Hüle a játékhoz
    3.Nincs ideje játszani (bár utóbbi esetben,szer inkább nem kell erőltetni)
    Itt egyetlen probléma van csupán.A játékosok zöme az csak jön és kapál,majd várja a csodát.Az tény,hogy ez egy "farmos játék",de stratégiai,logikai játék bármily hihetetlen is.Ha vki nem számol,nem tervez,nem állít fel 1 taktikát már jóval azelőtt,hogy megalkotná,az persze falakba ütközik és utána felháborodik,hogy carul vannak a dolgok megcsinálva.Pedig nem így van.Ez a játék nagyon összetett és nagyon jól megkreált kis játék,csak tudni kell vele játszani és megtalálni mindig azt a kis rést,ahol a legtöbb haszon van.Mert a játék minden elemében van haszon,mégha ezen a szón nem is ugyanazt érti mindenki.
    A GGS 1 hibát követett el,mégpedig hogy berakta a mélytengerit a kezdő giga árakkal (bár bizti megvolt a tervük ezzel is).Én,mint ahogy sokan mások is,ezt bónusznak tekintjük.Jól jött és szépen haladtunk vele.De azzal hogy változtattak rajta,nem dőlt be a gazdaság....sőt.Aki logikával játszott,annak az összes hajója ingyenbe van,még a kicsiknek is.Mert mikor bejött a hajó már akkor elmondtuk,hogy vegyen mindenki 14 hajót,mégha motorcsónakot is,hisz az nem nagy befektetés és hamar megtérül,majd a befolyó pénzből tud fejleszteni és le tudja cserélni újabb hajókra a kicsiket.3 hónap alatt még ilyen formában is szép pénzt lehetett húzni vele,tehát nem kellett nagynak lenni hozzá.De a jóvilág megszűnt,így új stratégiát kell felállítani.Ha vki megtalálja a tutit,annak tetszeni fog a piac is.De mint ahogy mindent 0 ról kezdtünk és építettünk fel x idő alatt,így ehhez a piachoz is idő kell.Ha első héten mindenki egymás után csinálná a szerződéseket,mert minden hal lenne a vízben és ugyanolyan gyorsan pörögne mint eddig,akkor akinek van 14 nagy hajója ami fejenként hoz 200 halat (2800 db) és ezt megfordítja naponta 4-5x,akkor mennyi idő alatt vinné fel a bónuszát 99-re? :D 1 hónap alatt kivégeznénk és cső,már az sem lenne érdekes.Szerintem aki megküzd vele (mégha be is kell fektetni) és kiadja majd a 6 ablakot,akkor már szer pörgősebb lesz,vagy piszok sok halat fog kérni,de jó zs-t ad érte.(bár én most sem panaszkodom,mert 0 hallal kezdtem,és 37 milla plusznál járok mióta van piac,meg a raktáron van 1 rakat halam).Aki meg kicsi,az vagy küldje pucin,vagy maradjon távol a hajótól míg fel nem nő,úgy ahogyan a szigettől is óva intünk minden kicsi farmert.És itt a játék többi része.
    Vicces hogy mindenki háborog,hogy be kell fektetni a halba,hogy raktáron marad és ebbe benne áll a zs.
    Kérdem én a sziget az mi?Belerakod,sőt öntöd bele a zs-t 1 hónapig,majd kapsz érte patkót-< lovat,amivel max bányaengedélyt nyersz 2 havonta :D  Majd eltelik x nap és újra 0 ról kezdjük.Nah ezt a lóvét tényleg kihajigáljuk csak azért hogy versenyezzük más játékosokkal,hogy kinek jobb a lova.Ezért hívják a nagyok játékának.Ha vki nem akar,vagy nincs lóvéja befektetni a mélytengeribe,az fogja fel úgy,mint a szigetet,hogy a nagyok játéka és maradjon meg a farm azon részeinél ahol ő is tud érvényesülni-amire van pénze.

    És még 1.Ha bármely újonnan bevezetett játékrész topicját megnézi bárki,akkor látni,hogy 1-2 napom belül mindig megszületik rá az ötlet,hogy hogyan is célszerű azt csinálni.Csak mindig jön 1-2 okos,aki legalábbis annak hiszi magát és dobálózik az ellenérvekkel.Majd eltelik x hét és rájön,hogy mégis csak jó,bár utóbbiról soha nem számolnak be.És ezzel csak 1 baj van,a segítők elmennek és maradnak akik szórják a sületlenséget,amit az itt olvasgató játékosok nagy része bekajál és utána fogja a fejét,mikor kiderül az ellentetje...
    De ezt mindenki maga tudja miben hisz,vagy mire áldoz.
    Jó játékot


  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Már van raktáron több ezer heringem, de heringes szerződés sehol. Kukázom a szerződéseket, de úgy vettem észre, egy idő után el kezdi előröl, ugyan azokat a szerződéseket be adni.
  • CinkapannaGamer (HU1)CinkapannaGamer (HU1) HU1 Bejegyzések: 72
    sziasztok! Mióta megvolt ez a mélytengeri frissítés csak és kizárólag heringet és tonhalat tudok halászni! Na meg kagylkat! Mostmár több napja folyamatosan! Írtam a ggs-nek egy nem dicséretes levelet! :s
  • csakakékek (HU1)csakakékek (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    Sziasztok!

    Kedves Petike-farmer csak gratulálni tudok ahhoz, hogy a halászat óta 81-es szintről csak a hal eladásával eljutottál a 145-s szintig.Kb 4-5 éve játszom és jelen pillanatban is a 153-s szinten vagyok. És hiába adtam el a halakat nem tudtam ilyen gyorsan fejlődni, örültem ha 1-1 tehén istállót tudtam 7-es szintre fejleszteni, mivel az is több millió dollár, a virágboltról nem beszélve aminek fejlesztése 170 millió dollár.Nálam a kutató labor is csak 3-as szintig van fejlesztve mert nagyon sokba kerül.Akkor miről beszélünk,mert egymással nagyon markánsan szemben álló véleményekről vitatkozunk napok óta.Azt gondolom valahogy kompromisszumot kellene kötni, ahol a kecske is jó lakik és a káposzta is megmarad.A fejlesztőknek is el kellene gondolkodni azon, hogy lehetne ezt az elfuserált helyzetet rendbe tenni.A halászat nem is olyan  egyszerű dolog  , mivel egy 17-es szintűnek még gumicsónakja sincs, hogy legalább  Oleg halász elküldésével  segíthetne magán.Onnan tudom ,mert a kis unokám arra kért, hogy fogjak ki 67 kg lazacot,de sajnos nem sikerült, mert a zsinór mindig elszakadt és menjek a boltba vásárolni,de miből kérdezem én.Tehát úgy érzem fölösleges köröket futunk és minden marad úgy ahogy a kedves fejlesztők elgondolták és nem fogják beismerni, hogy nagy hibát követek el.pedig nem ártana.
Sign In to comment.