Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2017-06-06] Munkaügyi központ

13

Hozzászólások

  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok 
    Nekem lenne egy kérdésem .
    Mondjuk egy szivattyúszerelő x falusi dollárért dolgozik 1 órát x szintem..ha bevetem a búzát peremnővénnyel akkor kapok 6óra büntit ..a szivattyúszerelő 1 óra alatt leszedi az egész büntetést vagy nem a vízesföldről?
    Előre is köszönöm a választ .ha kipróbálta már valaki.
    Petike
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok 
    Nekem lenne egy kérdésem .
    Mondjuk egy szivattyúszerelő x falusi dollárért dolgozik 1 órát x szintem..ha bevetem a búzát peremnővénnyel akkor kapok 6óra büntit ..a szivattyúszerelő 1 óra alatt leszedi az egész büntetést vagy nem a vízesföldről?
    Előre is köszönöm a választ .ha kipróbálta már valaki.
    Petike
    szia
    még nem próbáltam, de a leírásból...
    1 órát dolizik, akkor szrtm a 6 órás búzára hiába rakod, nem lesz elég, hisz 1 órás melót vállalt :)
    vagy megveszed 6x és akkor 6 órát dolizik, tehát leszedi a búzás büntit, vagy vársz 5 órát és az uccsó pillban rakod fel, mikor elég az 1 óra :smiley:
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Valahol láttam már az összesített faluboldogságot, de most nem találom. Tud valaki segíteni?

    köszi
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    szerkesztette ezt: 10.06.2017
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sziasztok 
    Nekem lenne egy kérdésem .
    Mondjuk egy szivattyúszerelő x falusi dollárért dolgozik 1 órát x szintem..ha bevetem a búzát peremnővénnyel akkor kapok 6óra büntit ..a szivattyúszerelő 1 óra alatt leszedi az egész büntetést vagy nem a vízesföldről?
    Előre is köszönöm a választ .ha kipróbálta már valaki.
    Petike
    szia
    még nem próbáltam, de a leírásból...
    1 órát dolizik, akkor szrtm a 6 órás búzára hiába rakod, nem lesz elég, hisz 1 órás melót vállalt :)
    vagy megveszed 6x és akkor 6 órát dolizik, tehát leszedi a búzás büntit, vagy vársz 5 órát és az uccsó pillban rakod fel, mikor elég az 1 óra :smiley:
    Szia
    Ha benézel a központba akkor látod hogy minnél magasabb szinten van annál gyorsabban dolgozik az emberke ..ezért gondoltam arra hogy az egész bűntetést leminuszolja annyi idő alatt.
    De lehet nincs igazam azért kérdeztem próbálta -e valaki már.)
    Petike
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    szerkesztette ezt: 11.06.2017
    Sziasztok !
    Megint én kipróbáltam és nagyon tetszik  :)
    Szóval eddig úgy volt vetettünk búzát kaptunk 6órás bűntetést ha raktunk rá peremnövényt . Ha rögtön beszedtük lila táppal vagy aranyért akkor 12 órát.
    Ez úgy változott ha rögtön beszedjük akkor is csak az alap 6 óra a bűntetés !!!
    Ha nem vetünk bele semmit a földbe és a munkaügyi központban felbérelünk 1 egyes szintű emberkét pl 2 órás munkaidővel rárakjuk a földre 2 óra alatt megszűnteti a büntit és ad követ agyagot homokot ép milyen a föld. De a 2 óra munkaidőt arannyal mint ha rögtön beszednéd a földet lelehet zárni és akkor 1 perc alatt nincs bűntetés !!!
    Minnél többet dolgoztatjuk az emberünket újítsuk a szerzödését annál rövidebb a munkaideje !!!
    Egy emberke egyszerre csak egy földön dolgozhat tehát ha csak egy szakértönk van minden területre akkor nem érdemes 10 földet bevetni kivéve ha aranyért átakarjuk ugrani a munkaidőt !!!
    Természetesen hosszú idős termékekre ( 3-6 órásokra) érdemes rakni !!!

    Remélem tudtam segíteni !
    Petike


    Post edited by Petike-farmer (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Liz65 (HU1) mondta:
    Liz, én azt hiszem, hogy nem az egyéni FBP-dről van szó, hanem a faluéról, ami a gyárak stb. fejlesztésétől függ, tehát ha jól gondolom, akkor semmi köze a díszekhez?
    Porrima
    szrtm tök 8, h egyéni vagy közös a FBP szempontjából
    a közös az egyéniekből jön össze. tehát amit a tagok beraknak, abból lesz a közös :)
    szrtm meg nagyon is van köze a díszekhez, hisz azok adják a FBP-t
    ha nincs olyan díszed, akkor cseszheted, akár egyénileg, akár közösen
    attól, h a gyárakat és stb fejleszted, neked vagy a szövinek nem lesz FBP-je, hanem TP-je lesz
    de mint tudjuk, minden fejlesztés csökkenti a FBP-t vagy akárcsak a sima BP-t

    Hogy köze van a díszekhez, az stimmelhet, ezt rosszul fogalmaztam :(
    Azonban a Falu boldogsága az én díszeim FBP-iből adódik. Ebből lejön a Falu építési folyamata, az eredmény Boldogságnak van nevezve.
    Én még most sem tudom biztosan, hogy a három szám közül melyikről beszélünk?
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Petike!

    Köszönjük szépen az infót, ez ad némi reményt. De hogy én erre nem fogom elpazarolni a lila cuccaimat, és az aranyat, az biztos. :)

    Kedves Rob!

    ....és még az is napról napra megváltozhat...:) Ezért inkább tedd közzé, bármit is tudsz! Jobb megpróbálni, hogy úgy van-e, meg elcsevegni a pontosításáról, mint teljesen magunkra hagyva lenni.


  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Szia
    Ha benézel a központba akkor látod hogy minnél magasabb szinten van annál gyorsabban dolgozik az emberke ..ezért gondoltam arra hogy az egész bűntetést leminuszolja annyi idő alatt.
    De lehet nincs igazam azért kérdeztem próbálta -e valaki már.)
    Petike
    szia
    teljesen igazad van, bocs, kicsit összekavarodtam már én is. hülyeséget írtam
    úgy van ahogy írod, annyi idő alatt takarítja le. tehát ha egy 6 órás búzára vagy a többi farmon 2-3 órás növényre teszel peremet, akkor simán megéri elbontatni, mert hamarabb bontja el, mint ahogy lejárna a bünti
    de azért ez is meggondolandó, mert addig használhatatlan a föld, míg dolgoznak rajta
    de ha nem bérelsz melóst, akkor vethetsz bele mást. igaz kevesebbet termel, de mégis valamit. szal.......
    hát ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mi éri meg neki jobban

    látom te már ki is próbáltad :)
    köszi az infót

  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    szerkesztette ezt: 11.06.2017
    Liz65 (HU1) mondta:
    Szia
    Ha benézel a központba akkor látod hogy minnél magasabb szinten van annál gyorsabban dolgozik az emberke ..ezért gondoltam arra hogy az egész bűntetést leminuszolja annyi idő alatt.
    De lehet nincs igazam azért kérdeztem próbálta -e valaki már.)
    Petike
    szia
    teljesen igazad van, bocs, kicsit összekavarodtam már én is. hülyeséget írtam
    úgy van ahogy írod, annyi idő alatt takarítja le. tehát ha egy 6 órás búzára vagy a többi farmon 2-3 órás növényre teszel peremet, akkor simán megéri elbontatni, mert hamarabb bontja el, mint ahogy lejárna a bünti
    de azért ez is meggondolandó, mert addig használhatatlan a föld, míg dolgoznak rajta
    de ha nem bérelsz melóst, akkor vethetsz bele mást. igaz kevesebbet termel, de mégis valamit. szal.......
    hát ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mi éri meg neki jobban

    látom te már ki is próbáltad :)
    köszi az infót

    Szia
    Igazad van mindenki maga dönti el. 
    De ha nem tudsz gépnél lenni hogy káposztát tegyél a földbe és utána 2 percenkén vadvirágot hogy lejárjon a bünti akkor a szakértő jobb.
    Én este raktam 4 darab 7órás madársalátát 2 fajta peremnövénnyel kékhumusszal (így úgye nem kevés peremnövény adott). Reggel 2óra alatt 2-2 szakértővel leszedtem a bűntit és gépnél se kellett lennem .
    Virágfarmon is 4 földet últettem peremnövénnyel úgyan igy folyamatban a bünti eltávolitása.
    És nem is kell csak a kövi hajó után max peremnövényeznem mert fullon van a raktáram.

    Ha valaki dolgozik,tanul ép nem ér rá... akkor napközben is ugyan igy megtudja csinálni .

    Petike
    Post edited by Petike-farmer (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hali.
    Én nem értem ezt a szakértőt :(
    Vettem 1 Camillát és egy Kent.Ők mindketten az agyagos földre jók.Ugye csak egymás után lehet használni őket,egyszerre nem,így 3x egymás után használva lejárt a szezon nekik.Most átugrott a kövi sávba,ahol már kevesebb ideig melózna ugyanannyi lóvéért.De nem engedi felbérelni :( Miért?
    Amúgy nekem annyira nem lesz menő,mert bár a 6 órás búzáról leszedi 2 óra alatt a büntit,de nem olcsó.Nálam -42 es falubp-nél 57.000 az első figura és ha venni akarok ugyanolyan idővel másik figurát,akkor az már 63000 fd.Ha mind a 15 főfarmos földemre raknék peremet,akkor ugyanazon kategóriába kéne vennem 15 figurát mert ugye 1 figura egyszerre csak 1 földön melózhat.Mibe fájna a 15 dik figura?Tehát szerintem az újítás rosszabb,mintha a normál peremnövényes felállás maradt volna.A bank 2 óránként vált nálunk 57 ezret és aki nincs itt 2 óránként annak biza nem egyszerű ezeket a figurákat megvenni.
    Tehát én szomorú vok emiatt,nem tetszik.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Most megint nem tudom, hogy mi van, de nálam ma így történt:

    Este vetettem aloe verát peremnövénnyel. Reggel leszedtem és rögtön tettem vaníliát, mert az ugyanúgy 6 órás. Most azt mutatja, hogy a büntiidő 1 óra múlva jár le, a vanília pedig 2 óra múlva érik be.
    ?
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Liz65 (HU1) mondta:
    Szia
    Ha benézel a központba akkor látod hogy minnél magasabb szinten van annál gyorsabban dolgozik az emberke ..ezért gondoltam arra hogy az egész bűntetést leminuszolja annyi idő alatt.
    De lehet nincs igazam azért kérdeztem próbálta -e valaki már.)
    Petike
    szia
    teljesen igazad van, bocs, kicsit összekavarodtam már én is. hülyeséget írtam
    úgy van ahogy írod, annyi idő alatt takarítja le. tehát ha egy 6 órás búzára vagy a többi farmon 2-3 órás növényre teszel peremet, akkor simán megéri elbontatni, mert hamarabb bontja el, mint ahogy lejárna a bünti
    de azért ez is meggondolandó, mert addig használhatatlan a föld, míg dolgoznak rajta
    de ha nem bérelsz melóst, akkor vethetsz bele mást. igaz kevesebbet termel, de mégis valamit. szal.......
    hát ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mi éri meg neki jobban

    látom te már ki is próbáltad :)
    köszi az infót

    Szia
    Igazad van mindenki maga dönti el. 
    De ha nem tudsz gépnél lenni hogy káposztát tegyél a földbe és utána 2 percenkén vadvirágot hogy lejárjon a bünti akkor a szakértő jobb.
    Én este raktam 4 darab 7órás madársalátát 2 fajta peremnövénnyel kéktáppal (így úgye nem kevés peremnövény adott). Reggel 2óra alatt 2-2 szakértővel leszedtem a bűntit és gépnél se kellett lennem .
    Virágfarmon is 4 földet últettem peremnövénnyel úgyan igy folyamatban a bünti eltávolitása.
    És nem is kell csak a kövi hajó után max peremnövényeznem mert fullon van a raktáram.

    Ha valaki dolgozik,tanul ép nem ér rá... akkor napközben is ugyan igy megtudja csinálni .

    Petike
    Hát amennyire értetlen vagyok, jobban kellene vigyázni a fogalmazással: hogy jön a kéktáp a madársalátára?? De még ha kék humuszról van is szó, az csak 10%-kal ad több terményt, mint a sima, ami tényleg nem kevés, de azért nem is olyan nagyon sok, hogy ennyire ki kellene hangsúlyozni...
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    szerkesztette ezt: 11.06.2017
    Hali.
    Én nem értem ezt a szakértőt :(
    Vettem 1 Camillát és egy Kent.Ők mindketten az agyagos földre jók.Ugye csak egymás után lehet használni őket,egyszerre nem,így 3x egymás után használva lejárt a szezon nekik.Most átugrott a kövi sávba,ahol már kevesebb ideig melózna ugyanannyi lóvéért.De nem engedi felbérelni :( Miért?
    Amúgy nekem annyira nem lesz menő,mert bár a 6 órás búzáról leszedi 2 óra alatt a büntit,de nem olcsó.Nálam -42 es falubp-nél 57.000 az első figura és ha venni akarok ugyanolyan idővel másik figurát,akkor az már 63000 fd.Ha mind a 15 főfarmos földemre raknék peremet,akkor ugyanazon kategóriába kéne vennem 15 figurát mert ugye 1 figura egyszerre csak 1 földön melózhat.Mibe fájna a 15 dik figura?Tehát szerintem az újítás rosszabb,mintha a normál peremnövényes felállás maradt volna.A bank 2 óránként vált nálunk 57 ezret és aki nincs itt 2 óránként annak biza nem egyszerű ezeket a figurákat megvenni.
    Tehát én szomorú vok emiatt,nem tetszik.
    Szia
    Felbérelni 2x akkor tudod ha ledolgozta mind a 3 munkát és utána a Munkaűgyi központnál a szakértők kezelésénél tudod meghosszabitani a szerződést.
    Bizonyos időközönként változik a munkaűgyi központban hogy milyen szakértőket kinál...( nekem így mindenből csak a legolcsóbb szakértőim vannak)
    Azért írtam hogy nem a főfarmon célszerű használni hanem a hambin meg a virágföldön az 5-6-7órás nővényeknél humusszal és akkor egynap 4-4 föld bőven elég.
    Meg akinek van ideje kápizni és vadvirágozni felesleges ...ez annak jó aki dolgozik , tanul dolga van nem tud a gépnél lenni.

    Remélem tudtam segíteni.
    Petike
    Post edited by Petike-farmer (HU1) on
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Szia
    Felbérelni 2x akkor tudod ha ledolgozta mind a 3 munkát és utána a Munkaűgyi központnál a szakértők kezelésénél tudod meghosszabitani a szerződést.
    Bizonyos időközönként változik a munkaűgyi központban hogy milyen szakértőket kinál...( nekem így mindenből csak a legolcsóbb szakértőim vannak)
    Azért írtam hogy nem a főfarmon célszerű használni hanem a hambin meg a virágföldön az 5-6-7órás nővényeknél táppal és akkor egynap 4-4 föld bőven elég.
    Meg mint te hogy van időd kápizni és vadnővényezni felesleges ...ez annak jó aki dolgozik , tanul dolga van nem tud a gépnél lenni.

    Remélem tudtam segíteni.
    Petike
    nah... akkor én újra nekifutok :smiley:

    szal..... egyenlőre én tuti nem használom a bérenceket
    először is azért nem, mert ha van időm, akkor inkább kis érésű dolgokra teszek majd peremet és a bünti időt is végig vetem, mert akkor is ad valamit, nem költök + dolcsit a bérencekre, tehát már ez a dolcsim is megmarad
    másodszor.....
    mint írod, ha nincs időd a gép előtt lenni, mert dolizol, tanulsz stb.....
    hát akkor is kikerülöm a drága bérenceket, mert mikor learatok akkor dobok rá megint 6 órás búzát, ha éppen azon volt a bünti és megyek dolizni, mire hazajövök letisztul és még valamennyi búzát is kapok, nem kell a drága bérenc
    max akkor van jelentősége, ha mondjuk csak kb 2 órát vagy távol a farmodtól és 6 óra a bünti. akkor persze 2 óra múlva tiszta és tudod folytatni a termelést
    de mivel meló előtt soha nem tudok belépni, így nyilván az éjszakás búzára nem teszek majd peremet :smiley:
    ha meg itthon vagyok, akkor kápizom vagy stb
    hambi és többi farmon detto
    szóval nekem eddig ez jött le, így számomra ezek az emberek egyenlőre nem érdekesek
    és azt már szrtm írnom se kell, ha bajnokság vagy dobozolós stb jön, akkor nem teszek peremet, ennyi :smiley:
    bár lehet rosszul látom a dolgokat és még nem jelenti azt, h néha-néha nem lesz rájuk szükségem
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Liz65 (HU1) mondta:
    Szia
    Ha benézel a központba akkor látod hogy minnél magasabb szinten van annál gyorsabban dolgozik az emberke ..ezért gondoltam arra hogy az egész bűntetést leminuszolja annyi idő alatt.
    De lehet nincs igazam azért kérdeztem próbálta -e valaki már.)
    Petike
    szia
    teljesen igazad van, bocs, kicsit összekavarodtam már én is. hülyeséget írtam
    úgy van ahogy írod, annyi idő alatt takarítja le. tehát ha egy 6 órás búzára vagy a többi farmon 2-3 órás növényre teszel peremet, akkor simán megéri elbontatni, mert hamarabb bontja el, mint ahogy lejárna a bünti
    de azért ez is meggondolandó, mert addig használhatatlan a föld, míg dolgoznak rajta
    de ha nem bérelsz melóst, akkor vethetsz bele mást. igaz kevesebbet termel, de mégis valamit. szal.......
    hát ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mi éri meg neki jobban

    látom te már ki is próbáltad :)
    köszi az infót

    Szia
    Igazad van mindenki maga dönti el. 
    De ha nem tudsz gépnél lenni hogy káposztát tegyél a földbe és utána 2 percenkén vadvirágot hogy lejárjon a bünti akkor a szakértő jobb.
    Én este raktam 4 darab 7órás madársalátát 2 fajta peremnövénnyel kéktáppal (így úgye nem kevés peremnövény adott). Reggel 2óra alatt 2-2 szakértővel leszedtem a bűntit és gépnél se kellett lennem .
    Virágfarmon is 4 földet últettem peremnövénnyel úgyan igy folyamatban a bünti eltávolitása.
    És nem is kell csak a kövi hajó után max peremnövényeznem mert fullon van a raktáram.

    Ha valaki dolgozik,tanul ép nem ér rá... akkor napközben is ugyan igy megtudja csinálni .

    Petike
    Hát amennyire értetlen vagyok, jobban kellene vigyázni a fogalmazással: hogy jön a kéktáp a madársalátára?? De még ha kék humuszról van is szó, az csak 10%-kal ad több terményt, mint a sima, ami tényleg nem kevés, de azért nem is olyan nagyon sok, hogy ennyire ki kellene hangsúlyozni...
    Szia
    Javítva ..én is ember vagyok nem gép elírhatok néha valamit de szerintem így is értetted  :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Liz65 (HU1) mondta:
    Szia
    Ha benézel a központba akkor látod hogy minnél magasabb szinten van annál gyorsabban dolgozik az emberke ..ezért gondoltam arra hogy az egész bűntetést leminuszolja annyi idő alatt.
    De lehet nincs igazam azért kérdeztem próbálta -e valaki már.)
    Petike
    szia
    teljesen igazad van, bocs, kicsit összekavarodtam már én is. hülyeséget írtam
    úgy van ahogy írod, annyi idő alatt takarítja le. tehát ha egy 6 órás búzára vagy a többi farmon 2-3 órás növényre teszel peremet, akkor simán megéri elbontatni, mert hamarabb bontja el, mint ahogy lejárna a bünti
    de azért ez is meggondolandó, mert addig használhatatlan a föld, míg dolgoznak rajta
    de ha nem bérelsz melóst, akkor vethetsz bele mást. igaz kevesebbet termel, de mégis valamit. szal.......
    hát ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mi éri meg neki jobban

    látom te már ki is próbáltad :)
    köszi az infót

    Szia
    Igazad van mindenki maga dönti el. 
    De ha nem tudsz gépnél lenni hogy káposztát tegyél a földbe és utána 2 percenkén vadvirágot hogy lejárjon a bünti akkor a szakértő jobb.
    Én este raktam 4 darab 7órás madársalátát 2 fajta peremnövénnyel kéktáppal (így úgye nem kevés peremnövény adott). Reggel 2óra alatt 2-2 szakértővel leszedtem a bűntit és gépnél se kellett lennem .
    Virágfarmon is 4 földet últettem peremnövénnyel úgyan igy folyamatban a bünti eltávolitása.
    És nem is kell csak a kövi hajó után max peremnövényeznem mert fullon van a raktáram.

    Ha valaki dolgozik,tanul ép nem ér rá... akkor napközben is ugyan igy megtudja csinálni .

    Petike
    Hát amennyire értetlen vagyok, jobban kellene vigyázni a fogalmazással: hogy jön a kéktáp a madársalátára?? De még ha kék humuszról van is szó, az csak 10%-kal ad több terményt, mint a sima, ami tényleg nem kevés, de azért nem is olyan nagyon sok, hogy ennyire ki kellene hangsúlyozni...
    Szia
    Javítva ..én is ember vagyok nem gép elírhatok néha valamit de szerintem így is értetted  :)
    Hát ez természetes, de ami a lényeg: javítottad az eredeti hozzászólásodat!
    Ezt én azért tartom lényegesnek, mert ki tudja, hogy ezután kik olvassák és esetleg azok se értik...
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hali.
    Én nem értem ezt a szakértőt :(
    Vettem 1 Camillát és egy Kent.Ők mindketten az agyagos földre jók.Ugye csak egymás után lehet használni őket,egyszerre nem,így 3x egymás után használva lejárt a szezon nekik.Most átugrott a kövi sávba,ahol már kevesebb ideig melózna ugyanannyi lóvéért.De nem engedi felbérelni :( Miért?

    Szia
    Felbérelni 2x akkor tudod ha ledolgozta mind a 3 munkát és utána a Munkaűgyi központnál a szakértők kezelésénél tudod meghosszabitani a szerződést.
    Bizonyos időközönként változik a munkaűgyi központban hogy milyen szakértőket kinál...( nekem így mindenből csak a legolcsóbb szakértőim vannak)
    Azért írtam hogy nem a főfarmon célszerű használni hanem a hambin meg a virágföldön az 5-6-7órás nővényeknél humusszal és akkor egynap 4-4 föld bőven elég.
    Meg akinek van ideje kápizni és vadvirágozni felesleges ...ez annak jó aki dolgozik , tanul dolga van nem tud a gépnél lenni.

    Remélem tudtam segíteni.
    Petike
    Szia Petike
    Mint látod az írásomban úgy csináltam,hogy lehasználtam a 3 munkát a figuránál.Majd bementem a központba a kezelőbe,ahol látszik,hogy átugrott a kövi sávba.(újabb szezon).De nekem nem engedi újra felbérelni,mert error-t ír.Erre írtam a kérdést,hogy miért?

    Am Lizzel egyetértve én sem látom értelmét.Egy melós jó esetben 50 ezer faludollár felett van.Ha rossz a bp,akkor még drágább.Ez összesen 3 alkalomra jó,azaz 17 ezer faludollár 1 föld takarítás.De mivel csak egymás után használható,így ez 1 peremnövényes földre tehető csak.Ha nem csak 1 földre akarok vetni peremnövényt éjszaka :D akkor a többi földre is vennem kell ilyen figurát.Az már drágább,hisz minden új figuránál nő az ár.Ha több földre akarok tenni (hogy értelme is legyen a peremnek),akkor az az ár elég borsos szerintem.Ezt váltani lehet a falusi bankba 2 óránként,tehát elég értékes fizetőeszköz,hisz ebből kell fizetni a peremnövényt és a faluban lévő termékek gyártását.Tehát aki melózik,annak nem hiszem hogy túl sokszor lenne lehetősége a 2 óránkénti banki váltásra.Ergo nincs sok faludolcsija.
    Viszont.
    Ha melózik az ember és éjjel a búzára peremet rak,majd meló előtt felugrik és visszavágja a földre a búzát,akkor bukja a búza 60% át ez való igaz.De matekoljunk már 1 kicsit.
    Nálam a búza dísz nélküli főfarmon +478 as bp mellett 3500 körül van 1 földre.Ez normál dollár,tehát ebből van azért bőven,főleg most a hajó miatt.De egyébként is jobb fizetőeszköz,mint a faludolcsi.Tehát reggel a 6 órás büntire visszavágom a búzát 3500 dolcsiért.Ezért a 3500 dolcsiért kapok 40%-nyi búzát.

    Akkor nézzük össze a 2 lehetőséget.
    1.lehetőség: 17.000 faludolcsiért veszek figurát,ami 2 óra alatt tisztítja a földet és ad 15 anyagot.
    2. lehetőség: 3500 sima dolcsiért rakok búzát,ami 6 óra alatt tisztítja a földet és ad 40%-nyi búzát meg pár anyagot.
    Nah ha melózol,akkor valszeg belefér a 6 óra,így szerintem láthatóan gazdaságosabb a második felállás.

    Ha gépnél tudsz lenni másfél órát úgy,hogy 45 percig kolbászolsz,beszélgetsz stb.majd 45 percet odaszánsz a játékra,akkor a kápi gaz kombó a legjobb szerintem,hisz sok sok anyagot ad a gaz és a perem is egész jó (persze nem 3-4 földön).Ebben nincs semmi bukó,sőt pár 1000 dolcsit keres a gaz :D

    Ha gépnél tudsz lenni,de lusta vagy gazolni,akkor a kápi-kápi kombó is jó megoldás,hisz mennyit buksz a kápin?Pár száz dollárt.17000 faludolcsi értékéből ezt elég sokszor el lehet játszani :)

    Tehát bárhogyan is nézem ezt a munkaerőközpontot úgy car ahogy van.Elviszi a sok faludolcsit a semmiért.Majd utána váltani kell arannyal átugrálva,vagy eladod azt a peremet,amit épp azért termeltél és áldoztál rá sok fd-ba kerülő figurát,mert kell :D

    De ha ez nektek tetszik akkor hajrá...én maradok a régi módszernél...
    A virágfarmos növények meg amúgy sem kellenek sehová soha,így ha azt peremezed és simán humizod,akkor sok peremnövényt kapsz és ha ut kimarad minden második körben 60%-éknyi növény,az szer senkit nem vág a földhöz.Max a kicsiket,de mint tudjuk ezek a fejlesztések nem nekik vannak kitalálva,így tőlük nem is kell ilyesmit elvárni...

    Ez az én véleményem.


  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 11.06.2017
    Liz65 (HU1) mondta:
    r0b33 (HU1) mondta:
    annyit azért előzetesben elárulnék (pontos számaim egyenlőre nincsenek):
    A központ árképzése faluboldogság függő...
    hát muszáj vagyok megint a te hsz-dra válaszolni, sorry :))))) ( remélem nem gond :) )
    ez nagyon rossz infó. mivel FBP-s díszeket nagyon nehéz szerezni. persze goldért nem fogom ...
    Szia,

    annyi mindent írsz összevissza, hogy nem is tudom hol kezdjem, mire válaszoljak.
    Nekem pld ez zavarja a szememet: ez nagyon rossz infó
    gondolom, azt szeretted volna mondani, hogy rossz hír.
    A kettő nem pont ugyan az.

    Ezért aztán csak egyet tanácsolnék, neked, és azoknak is, akik ki sem próbálják, át sem gondolják, de még a fáradtságot sem veszik, hogy azok hozzászólását elolvassák, akik mindezt megteszik, és itt leírják.

    Először ki kell próbálni, és majd utána kijelenteni, hogy ez borzalom, vagy sem.
    Ezt volt mélytengerinél is, és mire végre megtanulták,  már nem olyan vacak.

    Egyenlőre azonban a Megbízási központ nem egy ígéretes dolog, de tesztelés alatt van mások által, és majd leírják szépen, hogyan is van!


    Hát csak körültekintően, és pozitívan!
    Szép napot!
    Buba

    ui.:

    Na tessék, mit mondtam?

    Post edited by Buba (HU1) on
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 11.06.2017
    Szia Robi,

    Igen, a FBP-s meglátásod tökéletes, több farmot összehasonlítottunk, és egyértelmű az összefüggés!
    A szakértők ára függ a farmod FBP-től.

    A Szakértőkről:
    3 típusú, a 3 féle melléktermékre.
    Ezek különböző áron bérelhetők, és a szerződéseik száma szerint is változik a teljesítményük, illetve az áruk.
    Ezt egy grafikon is szemlélteti.
    Változik a munkaideje, a hozama,a megbízások számától is függ sok minden.

    Ha jól sejtem, Te a a szakértők 4 féle szintjét kérdezed, na ezt még bogozzuk.

    Üdv.
    Buba


    Post edited by Buba (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 11.06.2017
    Szia Robi
    A szakértők ára függ a falubp-től.Mármint az egyénitől.Akinek -50% os a falubp-je x dollár,akinek csak -20% annak biza sokkal drágább.
    4 dolcsis segítő van és 2 aranyért vehető mind 3 földtípusnál.
    1-es szintű központban 1-4 es szintig van segítő.(ez olyan mint a díszeknél a minősítés)
    Első nekifutásra van 4 db 1 es szintű szakértő dolcsiért, 1 db 2 es szintű kevés aranyért és 1 db 4 es szintű segítő sok aranyért.
    A képes illusztrálás nagyon car,mert ha veszel 1 segítőt fehér bőrű lányt,utána ugyanabba a fakba kapsz helyette egy négert.De az a néger lány van a 2 es fakba alapból.Ha a 3 as fakban lévő bajszos mukit megveszed,akkor oda is néger lányt rak.Ezek ára már drágább és más feltétel mellett melózik.Van amelyik kap új minősítést is (1 esből 2 es szintű segítő lesz).De nem feltétlen lesz tőle jobb,így nem nagyon vágom :D
    A lényeg akit megveszel,az a körmenün átkerül az alsó ikonhoz.Ott láthatod hogy a 3 alkalomból hányszor használtad fel.Ha 3x felhasználod,kihúzza a sávot,amiben írva van hogy milyen feltétel mellett melózik és átugrik a kövi sávba.Ott már gyorsabb kicsit a munkaideje és eleinte nem is kér többet.Bár nekem itt error-t ír,így nem tom felbérelni.De persze ki is rúghatnám itt,de ráér ott lenni :D
    Nekem ezen feltételek mellett úgysem kell a központ,én elvok a jó öreg paraszti kapálással,ha már farmos játékkal játszok :D
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Buba (HU1) mondta:
    Szia,

    annyi mindent írsz összevissza, hogy nem is tudom hol kezdjem, mire válaszoljak.
    Nekem pld ez zavarja a szememet: ez nagyon rossz infó
    gondolom, azt szeretted volna mondani, hogy rossz hír.
    A kettő nem pont ugyan az.

    Ezért aztán csak egyet tanácsolnék, neked, és azoknak is, akik ki sem próbálják, át sem gondolják, de még a fáradtságot sem veszik, hogy azok hozzászólását elolvassák, akik mindezt megteszik, és itt leírják.

    Először ki kell próbálni, és majd utána kijelenteni, hogy ez borzalom, vagy sem.
    Ezt volt mélytengerinél is, és mire végre megtanulták,  már nem olyan vacak.

    Egyenlőre azonban a Megbízási központ nem egy ígéretes dolog, de tesztelés alatt van mások által, és majd leírják szépen, hogyan is van!


    Hát csak körültekintően, és pozitívan!
    Szép napot!
    Buba

    ui.:

    Na tessék, mit mondtam?

    szia
    hát nem is tom én is hol kezdjem....
    neked mi bajod van, talán nem jutott elég dinnyeföld? tessék én hoztam neked 1-et
    de innentől pattanj le rólam


    az információba és a hírekbe nem mennék bele, bár ha a Hiradót nézed, akkor se azt mondjuk, h hirekeltek minket, hanem informáltak. mind1
    hát mivel a FBP-ről volt szó, így asszem nyugodtan mondhatom, h rossz hír, mert eddig túl sok lehetőség nincs az ilyen díszek megszerzésére. ugye a tema eventek nem adnak, vásárolni persze lehetséges, de horror áron. és elég ritkán. a Megyei vásár is csak a sima díszeket adta, hiába már a falu létezése után jóval jött
    marad még max a sziget
    gondolom te már azokat is kipróbáltad... mindegyik sziget ad? mert azt tudjuk, h a Trópusi igen, mivel Zsuzsi közzétette az új leírást

    és végül, h megnyugodjál.....
    kipróbáltam a bérencet és nem nyerte el az én tetszésemet, tehát bátran kijelenthetem részemről, h borzalom
    mert mint fentebb írtam ( és nem csak én, de ha már szrtd össze-vissza írogatok..... ) meglehet másképp is oldani, bérencek nélkül, falusi dollár nélkül
    amúgy meg nem véletlenül van a falunak boldogságmérője, nyilvánvaló, h függ tőle a termelésed, avagy a mostani esetben a bérencek ára
    de persze aláírom azt is, h néha ki kell próbálni, és meggyőződni róla, h így van-e valóban

    részemről ennyi és ha kérhetlek, te is maradj meg csak a játéknál és az infók? vagy hírek? ( ezt rád bízom ) megosztásánál
    köszönöm

  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    Ezt a bűntetősdit én sem értem, látom hogy változott, és ez nem jó.
    Én 3 órás árpával ültettem éjszaka fákat, napközben nem nagyon voltam itthon, de ültettem reggel és délután is, de még most is a 3 óra büntetőt szívom.
    Minden oda van legyen az küldetés, faluliga vagy éppen az eventek.
    Azt nem értem leginkább, hogy ez igazán kimaradhatott volna a játékból, ugyanis a peremnövény az 5 perces kukorica mellett nem igazán éri meg.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!

    Ezt a bűntetősdit én sem értem, látom hogy változott, és ez nem jó.
    Én 3 órás árpával ültettem éjszaka fákat, napközben nem nagyon voltam itthon, de ültettem reggel és délután is, de még most is a 3 óra büntetőt szívom.
    Minden oda van legyen az küldetés, faluliga vagy éppen az eventek.
    Azt nem értem leginkább, hogy ez igazán kimaradhatott volna a játékból, ugyanis a peremnövény az 5 perces kukorica mellett nem igazán éri meg.
    Szia!
    Elvileg a működése. Vetsz 3 órás árpát. Teszel rá peremnövényt.
    több lehetőség:
    Ha lejárt a 3 óra, s parlagon hagyod, akkor bármikor teszel bele növényt elindul a 3 órás büntetési idő, s csak akkor számol vissza, ha be van ültetve.
    Ha lejárt a 3 óra, és teszel rá újra árpád, s lejár, a büntetés is lejár.
    Ha lejárt a 3 óra és teszel rá gyermekláncfüvet, akkor ahhoz, hogy leteljen a büntetési idő 7x kell gyermekláncfüvet vetni bele, mivel nincs fél óra a gyermekláncfű termelése, és a büntetési idő pedig 3 óra.

    Tehát a büntetési idő úgy változott meg, hogy csak akkor számol vissza ha beveted újra, s ha lejárt a termék, de a büntetési idő több volt mint az új növény érési ideje, akkor marad büntetési idő. És mindaddig míg a büntetési idő növény beéréssel le nem telik, addig sajnos az megmarad.

    Javaslat: vess gyermekláncfüvet, tegyél rá peremnövényt, majd újra vess gyermekláncfüvet, s a büntetési idő is lejár, s tudod használni a földeket.

    Ádámmaci

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 12.06.2017
    Sziasztok!

    Ezt a bűntetősdit én sem értem, látom hogy változott, és ez nem jó.
    Én 3 órás árpával ültettem éjszaka fákat, napközben nem nagyon voltam itthon, de ültettem reggel és délután is, de még most is a 3 óra büntetőt szívom.
    Minden oda van legyen az küldetés, faluliga vagy éppen az eventek.
    Azt nem értem leginkább, hogy ez igazán kimaradhatott volna a játékból, ugyanis a peremnövény az 5 perces kukorica mellett nem igazán éri meg.
    Sok hozzászólás volt már peremnövény témában: szerintem a jelenlegi, korábbihoz képest hátrányos rendszerben az a legegyszerűbb megoldás, ha bárhol vetünk bármilyen peremnövénnyel, akkor utána még egyszer vessünk ugyanazt, és minden el van intézve; igaz, ez nem a leggazdaságosabb megoldás, de a legegyszerűbb.
    Nem hiszem, hogy az egyszer ültetett peremnövényes árpád után több sima árpa is büntetéses volt.
    Post edited by Porrima (HU1) on
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!

    A farmlaboratórium új elemei, a meglepetés ládák gyártása után nem lehet azokat betenni a raktárba, s kibontani, csak eladni. Aki még nem gyártott dobozt, de tervezi, az a következő frissítésig, javításig NE gyártson meglepetés ládát, illetve aranyat.


  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Megépült a munkaügyi központunk és ott látható a szövetkezeti szintű faluboldogság. :)

    Én először nem itt láttam (mivel csak ma lett kész), de valószínűleg az egyik frissel átrakták ide.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Katica
    A falun belül minden olyan épületben,ahol termelést vagy vmiféle munkát végzel,annak a jobb felső sarkában ott van a Te egyéni falubp-d.Lovirét,acél és textilgyár,műközpont.Ez eddig is ott volt,mivel összefüggésben van ezekkel az épületekkel.Minél jobb a falubp-d ezeken a helyeken annyival olcsóbb a termelés,vásárlás.
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok!

    Megépült a munkaügyi központunk és ott látható a szövetkezeti szintű faluboldogság. :)

    Én először nem itt láttam (mivel csak ma lett kész), de valószínűleg az egyik frissel átrakták ide.
    Sziasztok!
    Sajnos el kell, hogy szomorítsalak bkatica, de az nem a szövetkezet faluboldogsága, ott csak az egyéni faluboldi van, pont az, mint a faluban, fönt a szokott helyén. Azt mutatja, hány %-kal kevesebb aranyat és dollárt kell fizetni a termelésért.
Sign In to comment.