Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Mélytengeri halászattal kapcsolatos kérdések

179

Hozzászólások

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    r0b33 (HU1) mondta:
    Szerintem nem lesz.
    A halak mennyisége amúgy sem állandó, mert van, hogy 200 kardhal van egy helyen de van úgy, hogy csak 180 ugyanott. Legalábbis így tapasztaltam, de lehet hogy csak illúzió volt az egész.
    Nem állandó, de én még egy helyen 200 kardossal nem találkoztam; általában 100-150 között van, és természetesen a messzi vizeken abból van a legkevesebb a lazac és a tőkehal mellett mindig. Amúgy meg minél távolabbi a hely, annál több a hal.
    Köszönöm a válaszokat, valóban arra voltam kíváncsi, hogy ha a flottám fejlődik több lesz e a kifogható halak mennyisége a horgászhelyeken. Most általában a reggel elküldött hajók  kényelmesen elférnek, bár nekem a kifogható kardhal mennyisége pl 100 alatt van általában, de remélem ez idővel több lesz  :) Ti jóval előrébb jártok a horgászatban, ezért a kérdeztem. A műhelyem egyébként maxon van, fejlődhetek időm és pénzem függvényében.
    Vali, nekem kevesebb vonósom van, de a kardhal pl. most egy helyen 128 volt.
    Bár szerintem nincs nagy jelentősége a halak számának, mert kevesebb halat hamarabb lehet kifogni ;), így többször lehet fordulni.
  • Valéria55 (HU1)Valéria55 (HU1) Bejegyzések: 26
    Köszi, Porrima, és rob, valóban ne futkoss hajnali egykor a halak után, még eltévedsz   ;) Annyira azért nem volt fontos kérdés, csupán kíváncsiság. Ma reggel egyébként 147 kardhal volt egy, a legtávolabbi helyen, és most délután a legközelebbi helyeken 28, 32. 10, a még kifogható halak száma.  Tehát távolabb kell keresgélnem, ha visszaérnek és újra elindítom a hajókat, igaz a másik háromon még jó mennyiség van. 256, 173, 282. Ezért sakkozok, mit hova küldjek. Tulajdonképpen azon gondolkoztam, hogy ahogy a hajók szintje nő, egyre több halat tudok fogni, lesz e elég hal a pocsolyákban. Köszi, hogy foglalkoztatok a kérdéssel  :)
     
     :) 
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Köszi, Porrima, és rob, valóban ne futkoss hajnali egykor a halak után, még eltévedsz   ;) Annyira azért nem volt fontos kérdés, csupán kíváncsiság. Ma reggel egyébként 147 kardhal volt egy, a legtávolabbi helyen, és most délután a legközelebbi helyeken 28, 32. 10, a még kifogható halak száma.  Tehát távolabb kell keresgélnem, ha visszaérnek és újra elindítom a hajókat, igaz a másik háromon még jó mennyiség van. 256, 173, 282. Ezért sakkozok, mit hova küldjek. Tulajdonképpen azon gondolkoztam, hogy ahogy a hajók szintje nő, egyre több halat tudok fogni, lesz e elég hal a pocsolyákban. Köszi, hogy foglalkoztatok a kérdéssel  :)
     
     :) 
    Szerintem ha 14 maxos vonósod lesz, attól nem lesz több hal a "pocsolyákban", de mint már mondám, ennek nincs jelentősége: ha kifogod egy helyről mindet, akkor rögtön kapsz új vizet. Ezért inkább arra kell figyelni, hogy egy helyen az összes hajó nagyjából azonos ideig halásszon.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!

    Én még nem tettem csalit a hajóra, de szeretném tudni, ha valaki már kitapasztalta, hogy mi a hatása?

    Az info gomb szerint több halat csalogathatsz a közelbe és nagyobb lehet a kapás is! De ez mit jelent a gyakorlatban?

    köszi
    Ha az info gomb ilyent ír, azt vegyed reklámszövegnek: a csali egyetlen keszeget sem csalogat oda, ahol halászol. Viszont azt jelenti a 10%-os csali használata, hogy 100 hal helyett 110-et fogsz ki az ott levő mennyiségből.
    Én nem használok csalit, mert helyette teszek egy halászkaraktert mondjuk 3000 dollárért, a csalit meg eladom tízezerért ;)
  • Valéria55 (HU1)Valéria55 (HU1) Bejegyzések: 26
    szerkesztette ezt: 30.07.2017
    Köszi, Porrima, és rob, valóban ne futkoss hajnali egykor a halak után, még eltévedsz   ;) Annyira azért nem volt fontos kérdés, csupán kíváncsiság. Ma reggel egyébként 147 kardhal volt egy, a legtávolabbi helyen, és most délután a legközelebbi helyeken 28, 32. 10, a még kifogható halak száma.  Tehát távolabb kell keresgélnem, ha visszaérnek és újra elindítom a hajókat, igaz a másik háromon még jó mennyiség van. 256, 173, 282. Ezért sakkozok, mit hova küldjek. Tulajdonképpen azon gondolkoztam, hogy ahogy a hajók szintje nő, egyre több halat tudok fogni, lesz e elég hal a pocsolyákban. Köszi, hogy foglalkoztatok a kérdéssel  :)
     
     
    Szerintem ha 14 maxos vonósod lesz, attól nem lesz több hal a "pocsolyákban", de mint már mondám, ennek nincs jelentősége: ha kifogod egy helyről mindet, akkor rögtön kapsz új vizet. Ezért inkább arra kell figyelni, hogy egy helyen az összes hajó nagyjából azonos ideig halásszon.
    Köszönöm, erre nem is gondoltam :) Próbálok azonos minőségű hajókat rakni egy helyre, ez eddig is ment, csak most "fejlődésben" vannak.
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Köszi a választ Porrima!
    Azt gondoltam, talán így lehet több hal a vízben. De ez nem jött be.....Maradnak a kapucnis matrózok....

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hali
    Nem tom miért van ez,lehet változott közben a játék,de amikor kezdtem a mélytengerit és pici hajóim voltak,még csak 300-400 db homárt kínált és összességében 300-400 halat a kardhalas vizeken.Meg 100 db ot összesen a garnélásokon.Majd felépítettem a 14 vonósom és ma már 800 homáros és 800 (kard,stb stb) halas vizeket ad,meg 300 összdarabos garnélás vizet,pedig csak 4 es vonósaim vannak.Szóval ha nem a játék változott,akkor biza a hajó,vagy horgász tp miatt lett több hal a vizekben.Legalábbis nálam :)
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Akkor mégis csak van mennyiségi növekedés is. Valahogy.

    Éljen a vonós 4-es!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Nálam csak vonós 6-osok vannak, de általában 4 hajó elhoz simán 1-1 vízben levő halmennyiséget. Van olyan garnélás, ahol 105 körüli a hal, de van, ahol már 200-250 közti mennyiség. Eleinte én is azt hittem hajó függő, de szerintem változtathattak is rajta, Mondjuk vannak visszatérő mennyiségek, és lehet vannak fix halállományok, majd jegyzetelek, s kiderül. 
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Szóval ha nem a játék változott,akkor biza a hajó,vagy horgász tp miatt lett több hal a vizekben.

    Sziasztok! :)

    Bocsi, hogy Brigi a tiédet idéztem be, de ez volt legalól. :smiley:

    Holnap erre is rákérdezünk!

    Zsu
  • Nessy (HU1)Nessy (HU1) Bejegyzések: 6
    Teréz (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Tudna valaki abban segíteni, hogy hogyan tudok a hajóműhelybe bemenni!
    Hiába  nem enged be. Előre is köszi a választ!


    Szia! :)

    A kérdésed alapján valószínűsítem, valamelyik feltételnek nem tettél eleget. Kettő van, ezek pedig a következők:
    • Legalább 20-as horgászati szint.
    • MINDEN Oleggel kapcsolatos feladat elvégzése (nem a napi feladat!), ami az ínyenc vagy a virág vagy a fő farm bal feladatpanelén van. Pl. csali használata, vödör vásárlása....ilyeneket keress a feladatpanelen.
    Ha ebből a kettőből bármelyik is nem teljesül, nem nyílik meg a mélytengeri halászat lehetősége.

    Zsu
    Kedves Zsu Moderátor! :)
    Nekem pont a csali használatos feladattal van problémám.
    Ott tartok a feladatoknál, hogy vegyek 1 db sügér csalit, utána használjam is azt.
    Én vettem már többször is sügér csalit, és el is használtam, de a feladat nem fogadja el, hogy használtam. Mit tegyek még azon felül, hogy elhasználtam nem 1, hanem 101 csalit is???
    Köszi a válaszod előre is: Nessy
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Nessy
    Bár nem nekem szólt a hsz és talán nem is jó amit mondok,de 2 féle csali van.1 dollárért és 1 aranyért vehető.Talán itt lesz a bibi.Ha nem,akkor bocsika,hogy közbekotty :D
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Nessy (HU1) mondta:


    Kedves Zsu Moderátor! :)
    Nekem pont a csali használatos feladattal van problémám.
    Ott tartok a feladatoknál, hogy vegyek 1 db sügér csalit, utána használjam is azt.
    Én vettem már többször is sügér csalit, és el is használtam, de a feladat nem fogadja el, hogy használtam. Mit tegyek még azon felül, hogy elhasználtam nem 1, hanem 101 csalit is???
    Köszi a válaszod előre is: Nessy
    Szia!
    Ha jól emlékszem a virágon van ez a feladat,ott kell elhasználni.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Nessy (HU1) mondta:
    Kedves Zsu Moderátor! :)
    Nekem pont a csali használatos feladattal van problémám.
    Ott tartok a feladatoknál, hogy vegyek 1 db sügér csalit, utána használjam is azt.
    Én vettem már többször is sügér csalit, és el is használtam, de a feladat nem fogadja el, hogy használtam. Mit tegyek még azon felül, hogy elhasználtam nem 1, hanem 101 csalit is???
    Köszi a válaszod előre is: Nessy
    Szia!

    Tudom nem nekem szántad, de válaszolnék rá. 
    a 14 feladatnál jársz, miszerint: Vásárolj és használj egyszerű sügércsalit. Ez a dollárért vehető csali, megveszed, majd hozzáadod a felszerelésekhez az első fülön jobb oldalra, majd kihajózol, s ott bal alul megjelenik a csali ikonja, arra katt és betesz egy sügért a vízbe. Ezzel a feladatnak kész kell lennie. Ugyanezt csináltad? Ha igen, légyszíves jelezd, ha nem, remélem így már sikerül.
  • Nessy (HU1)Nessy (HU1) Bejegyzések: 6
    szerkesztette ezt: 30.07.2017
    Nessy (HU1) mondta:


    Kedves Zsu Moderátor! :)
    Nekem pont a csali használatos feladattal van problémám.
    Ott tartok a feladatoknál, hogy vegyek 1 db sügér csalit, utána használjam is azt.
    Én vettem már többször is sügér csalit, és el is használtam, de a feladat nem fogadja el, hogy használtam. Mit tegyek még azon felül, hogy elhasználtam nem 1, hanem 101 csalit is???
    Köszi a válaszod előre is: Nessy
    Szia!
    Ha jól emlékszem a virágon van ez a feladat,ott kell elhasználni.

    Szia!
    Én kimentem hajóval, kézzel horgásztam a virágon is, és a többi helyszínen is. Rákattintottam a sügér csalira, hogy azt használja, de a feladat így se fogadta el. Egy Segítőkész gazda azt javasolta írjak a supportra, de az angol tudásom nem olyan fokú, hogy leírjam ezt a problémát. Véleménye szerint "beakadt" a feladat nálam.
    bourges (HU1) mondta:
    Szia Nessy
    Bár nem nekem szólt a hsz és talán nem is jó amit mondok,de 2 féle csali van.1 dollárért és 1 aranyért vehető.Talán itt lesz a bibi.Ha nem,akkor bocsika,hogy közbekotty D 
    Szia!
    Köszi, hogy próbálsz segíteni, de én aranyért nem veszek csalit- córó vagyok! smiley 
    Post edited by Ádámmaci (HU1) on
  • Nessy (HU1)Nessy (HU1) Bejegyzések: 6
    Nessy (HU1) mondta:
    Kedves Zsu Moderátor! :)
    Nekem pont a csali használatos feladattal van problémám.
    Ott tartok a feladatoknál, hogy vegyek 1 db sügér csalit, utána használjam is azt.
    Én vettem már többször is sügér csalit, és el is használtam, de a feladat nem fogadja el, hogy használtam. Mit tegyek még azon felül, hogy elhasználtam nem 1, hanem 101 csalit is???
    Köszi a válaszod előre is: Nessy
    Szia!

    Tudom nem nekem szántad, de válaszolnék rá. 
    a 14 feladatnál jársz, miszerint: Vásárolj és használj egyszerű sügércsalit. Ez a dollárért vehető csali, megveszed, majd hozzáadod a felszerelésekhez az első fülön jobb oldalra, majd kihajózol, s ott bal alul megjelenik a csali ikonja, arra katt és betesz egy sügért a vízbe. Ezzel a feladatnak kész kell lennie. Ugyanezt csináltad? Ha igen, légyszíves jelezd, ha nem, remélem így már sikerül.


    Szia Ádámmaci! :)
    Igen, ezt csináltam. Vettem nem egyszer, hanem már 2x25 csalit, kimentem hajóval a tengerre magam halászni.Kinyitottam a bal oldali menüt, rákatt a sügér csalira, de nem fogadta el. Újra megpróbálom, hátha most jó lesz. Már jónéhány hete állok ennél a feladatnál, és nem fogadja el. Ma egy újabb próba.Ha nem sikerül, itt jelzem. Köszi: Nessy
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Próbáltad, hogy nem hajóval mész a tengerre, hanem csak simán horgászol?
  • Nessy (HU1)Nessy (HU1) Bejegyzések: 6
    Próbáltad, hogy nem hajóval mész a tengerre, hanem csak simán horgászol?


    Eddig hajóval mentem, de ugyanúgy rákattintottam a csalira, hogy azt használja. Most simán mentem horgászni, és megadta. Talán ez volt a bibi.
    Még egy kérdés: A horgászat csak 13-as, a farmom pedig csak 60-as- közel a 61-hez. Ugye én még csak bérelni tudok hajót, ilyen kicsi szinten nincs saját hajó. Tudomásom szerint 20-as horgász szint kell a Műhelyhez, és az még nagyon odébb van :)

    Nagyon köszi! Nessy
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Nessy (HU1) mondta:
    Próbáltad, hogy nem hajóval mész a tengerre, hanem csak simán horgászol?


    Eddig hajóval mentem, de ugyanúgy rákattintottam a csalira, hogy azt használja. Most simán mentem horgászni, és megadta. Talán ez volt a bibi.
    Még egy kérdés: A horgászat csak 13-as, a farmom pedig csak 60-as- közel a 61-hez. Ugye én még csak bérelni tudok hajót, ilyen kicsi szinten nincs saját hajó. Tudomásom szerint 20-as horgász szint kell a Műhelyhez, és az még nagyon odébb van :)

    Nagyon köszi! Nessy
    Szia!
    Ha minden horgász feladatod kész lesz akkor fogsz tudni halászni is. Addigra eléred a 20-as szintet is, ami kell.
    Ádámmaci
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Ezek szerint ez semmiféle fejlesztéssel nem változik. Legalábbis jelenleg.

    köszi
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    r0b33 (HU1) mondta:
    Robi! Fűznél ehhez a képhez némi magyarázatot a gyk.?
    (Legalább priviben ;))
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    r0b33 (HU1) mondta:
    első sor utazási idő,
    második a terület élettartama,
    a harmadik a halak száma
    (arányszám, a rendszer addig generál mennyiségeket amíg azt a számot eléri, ezért előfordulhat némi +/- ),
    4-ik a veszélyesség.
    Köszi. Leginkább a harmadik sor kerek számait nem tudtam hova tenni, mert a hajó felszereléséhez össze szoktam adni a 3 félét, de kerek szám még sose volt. de igaz, hogy százas környéki szokott lenni. Viszont a homár egyedül van, nincs mit kerekíteni, mégse kerek számok...
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 01.08.2017
    Köszi. Leginkább a harmadik sor kerek számait nem tudtam hova tenni, mert a hajó felszereléséhez össze szoktam adni a 3 félét, de kerek szám még sose volt. de igaz, hogy százas környéki szokott lenni. Viszont a homár egyedül van, nincs mit kerekíteni, mégse kerek számok...

    A kerek szám csak egy tájékoztató érték. :) A halak számát most már a rendszer generálja, a hajók számának, típusának vagy fejlettségének semmi köze hozzá. :) Azokat nem veszi alapul. :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Köszi. Leginkább a harmadik sor kerek számait nem tudtam hova tenni, mert a hajó felszereléséhez össze szoktam adni a 3 félét, de kerek szám még sose volt. de igaz, hogy százas környéki szokott lenni. Viszont a homár egyedül van, nincs mit kerekíteni, mégse kerek számok...

    A kerek szám csak egy tájékoztató érték. :) A halak számát most már a rendszer generálja, a hajók számának, típusának vagy fejlettségének semmi köze hozzá. :) Azokat nem veszi alapul. :)
    Köszi Zsuzsika a magyarázatot!
    Akkor minden területnek a távolság függvényében van egy bizonyos - nagyjából kerek számú - halmennyisége, és ebbe a számítási metódusba valahogy beleilleszkedik a homár nem kerek számú mennyisége is. Persze ennek a játék szempontjából semmi jelentősége nincsen, de engem, mint valamikori programozót, érdekelnek ezek a háttér információk.
  • pit61 (HU1)pit61 (HU1) HU1 Bejegyzések: 8
    Sziasztok! Az lenne a kerdesem, hogy lesz-e lehetoseg torolni a korabban megvasarolt mar nem hasznalhato keszletelemeket? Koszonom!
  • pit61 (HU1)pit61 (HU1) HU1 Bejegyzések: 8
    Sziasztok! Van-e lehetoseg a mar fel nem hasznalhato keszletelemek torlesere a melytengeri hajoknal. Pl ha mar lecserelted az osszes motorcsónakodat de meg mindig van dobozod stb. Koszonom!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    pit61 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Az lenne a kerdesem, hogy lesz-e lehetoseg torolni a korabban megvasarolt mar nem hasznalhato keszletelemeket? Koszonom!
    Szia!

    Még nincs, de jeleztük igényként a GGS felé.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt