Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2017-05-24] Mélytengeri halászat

1915

Hozzászólások

  • eliza70 (HU1)eliza70 (HU1) HU1 Bejegyzések: 5
    Szia,nem értem el,köszi a választ:))
  • Nekem  nem működik a horgászat. Bedobni megy, de vissza már nem húzza. Így nagyon nehézkes megcsinálni az oleges dolgokat.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Nekem  nem működik a horgászat. Bedobni megy, de vissza már nem húzza. Így nagyon nehézkes megcsinálni az oleges dolgokat.
    Kattints a vízbe, s tartsd lenyomva az egér bal gombját. Ha megjelenik az orsó, akkor húzza fel.
  • Milding (HU1)Milding (HU1) Bejegyzések: 17
    Sziasztok megint!
    Bajban vagyok csinálom a tonhalas csalit,és nem számolja még mindig 0 a db szám,valakinél jelentkezett már ilyen hiba vagy én nem csinálok jól valamit?
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    Sziasztok megint!
    Bajban vagyok csinálom a tonhalas csalit,és nem számolja még mindig 0 a db szám,valakinél jelentkezett már ilyen hiba vagy én nem csinálok jól valamit?
    Lehet hogy sima csalit csinálsz, azt is lehet tonhalbol. 1halbol csinál 5db-ot.
  • Milding (HU1)Milding (HU1) Bejegyzések: 17
    Sziasztok megint!
    Bajban vagyok csinálom a tonhalas csalit,és nem számolja még mindig 0 a db szám,valakinél jelentkezett már ilyen hiba vagy én nem csinálok jól valamit?
    Lehet hogy sima csalit csinálsz, azt is lehet tonhalbol. 1halbol csinál 5db-ot.

    Na majd akkor megnézem közelebbről a következőnél,köszönöm.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Macika, nem idézlek, csak kérdezek: a halászathoz horgászbotot, hálót stb. nem kell venni? Anélkül is lehet halat fogni? Én még nem próbáltam.
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 30.05.2017
    John, aki +2 hallal növeli óránként a kifogható halak számát,
    Macika, nem idézlek, csak kérdezek: a halászathoz horgászbotot, hálót stb. nem kell venni? Anélkül is lehet halat fogni? Én még nem próbáltam.
    Szia,

    A hajó maga is fog halat,"Ha nem rendelünk semmi felszerelést a hajónkhoz".
    Illetve az személy akit beteszel: pld. "John, aki +2 hallal növeli óránként a kifogható halak számát."

    Csak akkor kell un. "5.) speciális felszerelés" (horgászbot, háló stb) ha olyan horgászterületre megyünk, ahol nem 1 féle, hanem többféle hal van, de mi csak egyfélét szeretnénk kifogni.
    Homárhoz nem kell semmi, mert csak homár van a területen.

    Jó halászást!
    Buba

     


  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hali
    Szeretném megkérdezni,hogy mikor fog beállni ez a halas történet úgy,hogy nem változtatnak nagyvonalakban rajta.Csak azért kérdezem,mert tegnap még 850 volt nálam 1 kagyló ára,most 3500 dolcsi.
    Nagyon nem mindegy hogy egy kagylós halcsalit,ami 19 kagylóból készül 16150 dolcsiból,vagy 66500 ból csini meg.Mivel az eladási ára 84000 dolcsi.Oké hogy nem bukok vele,ha pedig kifogom a mostani ára miatt többet kapok érte,csak ha kiszámolsz és felállítasz egy sort,hogy mi mikor és hogyan éri meg a legjobban,akkor 1-1 ilyen változás keményen elviszi a képletet,ha nem veszed észre,mert mondjuk jegyzetből csinálod,vagy rutinból.Pl nem azt a csalit gyártom,vagy a vízből nem garnélát piszkálok ki,hanem inkább kagylót.stb.
    Szóval nem tom mennyire van arra esély,hogy itt szoroznak vagy osztanak még a számokkal,de jó lenne tudni,hogy mire számíthatunk.
    Mert ahogy elnézem van munkásmérő,de bp-mérő az nincs,tehát valszeg nagyobb hangsúly lesz még ennél is a pecán és ha átgondolják hogy mi lóvét csinálhatunk vele nagyon rövid idő alatt,akkor félő hogy visszább veszik.Úgy viszont már nem bizti hogy akarok 14 olyan hajót építeni,ami giga sokba kerül.Úgy lehet elég lenne a kicsiből is a 14.
    Tehát ha lehetséges járjatok már utána
    Köszike.

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Köszönöm az előző hozzászólásokat, számomra teljesen új megállapítások. A kérdésemet is azelőtt írtam, mielőtt a "haladók számára" írt részt olvastam volna.
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 05.06.2017
    r0b33 (HU1) mondta:
    Buba (HU1) mondta:
    Szia,

    A hajó maga is fog halat,"Ha nem rendelünk semmi felszerelést a hajónkhoz".
    Illetve az személy akit beteszel: pld. "John, aki +2 hallal növeli óránként a kifogható halak számát."

    Csak akkor kell un. "5.) speciális felszerelés" (horgászbot, háló stb) ha olyan horgászterületre megyünk, ahol nem 1 féle, hanem többféle hal van, de mi csak egyfélét szeretnénk kifogni.
    Homárhoz nem kell semmi, mert csak homár van a területen.

    Jó halászást!
    Buba
    Ha nem raksz semmit a hajóba a hajó akkor is hoz valamennyi halat. Minden amit TE pakolsz a hajóba / ra, az csak a halászat kimenetelét befolyásolja.
    -utazási idő gyorsítók - az oda-vissza utat rövidítik
    -hűtődobozok - a hajó rakterét bővítik
    -halfogás serkentők - az óránként kifogott halak számát növelik
    -eszközök, hálók - ha egy helyen többféle herkentyű van jelen abból mindből ugyanannyit fog behozni a hajó pl. A.)13 B.)13 C.) 13 de ha ebből neked csak B.) kell, akkor magaddal viszed a hozzávaló felszerelést, és a hajód B.) 39-el jön haza...
    -halászat idejét növelők - a tengeren kinn töltött időt nyújtja meg, párja a halfogás serkentőnek -csalik a kifogott halak mennyiségét x%-al növeli.

    bocs ha nem szakszavakat írtam a cuccokra... ;)
    Igen, pontosan ezt írtam én is! Már a múlthéten :)
    Annyi halat hoz amennyi a "kapacitása".
    "A hajóknak van saját tulajdonsága: halászati ​​ideje, óránként kifogott hal mennyisége, tárolókapacitása, és a kihajózási idő.
    Ezeket mi szépen megváltoztathatjuk." idézet tőlem
    Sőt, ha a lelőhelyen mondjuk A 6, B 25, C 25 hal van és 40 férőhely a hajó, akkor elhozza az A 6 és a B 17 C 17 tételeket.
    Post edited by Buba (HU1) on
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szia Brigi!

    Ha nem írod, én észre se vettem volna jó ideig, de gondolom, hogy nagyon alacsony volt az ára, s emiatt változtatták meg, de így a leírásomban is változtattam.

    Őszintén megvallva én leginkább csak abból csináltam csalit, amiből 1 hal kellett hozzá, de kis hajóknál, kis raktérnél annyira nincs jelentősége a csaliknak, így én azt nem gyártok. Nagyobb hajó esetén viszont már van jelentősége, főleg a speciális csaliknak, hiszen ott már 100 hal esetén egy 25% plusz az 25 halat jelent.

    Hogy mi a cél az árakkal nem lehet tudni, én csak bízom benne nem változtatnak. Mivel a halászhelyek változnak s nálam most csak 1 olyan hely van, ahol drága halakat lehet kifogni, így akkora haszonra nincs lehetőség, mintha 2-3 olyan halászhelyem is lenne csupa nagy hajókkal.
    Másrészt 1-1 nagyobb hajó felhúzása rengeteg dolcsiba fog kerülni, így valahogy azoknak meg is kell térülniük. Maga a Hajógyár is több, mint 30 millió mire teljesen felépíted, hogy nagy hajód legyen, s nagyobb szinteken a hajók is több milliókért fejleszthetők, a legnagyobb hajó meg több 10 milliókért, tehát bízzunk benne, hogy ezek az árak maradnak.

    Ádámmaci
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok !
    Tegnapi hibajavitás azért is volt mert a mélytengeri halászatnál a doboznál megnyert hajókat nem engedte kirakni akinek nem volt meg a tp-szintje ...mindig azt írta ki elérted a limited . Most már kiengedi tehát aki eddig nem tudta kirakni most már megteheti . Remélem jó helyre írtam.
    Üdv
    Petike
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni, hogyan lehet speciális halcsalit készíteni?
    A hajó javító műhelyem 6-os szinten van.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni, hogyan lehet speciális halcsalit készíteni?
    A hajó javító műhelyem 6-os szinten van.
    A speciális halcsali az pl. rákcsali. Nem kell más hozzá csak rák. A halcsalik után amiket találsz adott halfajtára vonatkozóan, az a speciális csali.
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni, hogyan lehet speciális halcsalit készíteni?
    A hajó javító műhelyem 6-os szinten van.
    A speciális halcsali az pl. rákcsali. Nem kell más hozzá csak rák. A halcsalik után amiket találsz adott halfajtára vonatkozóan, az a speciális csali.
    Köszönöm a segítséget :)
  • Rózsa458 (HU1)Rózsa458 (HU1) Bejegyzések: 11
    Szeretném megkérdezni, mennyi hajónk lehet összesen mert 14 után nem enged többet építeni.
  • kukorica13 (HU1)kukorica13 (HU1) Bejegyzések: 742
    Szeretném megkérdezni, mennyi hajónk lehet összesen mert 14 után nem enged többet építeni.
    Szia mert 14 lehet :)
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119

    Nem értem miért van összekötve a mélytengeri halászathoz tartozó hajó építő műhely és a virágfarm. Ha a csaligyártás befejeződik ,azt a csónak és a virágfarm is jelzi ( zöldre vált ) . A csali beszedésével a csónak a következő termelés végét jelzi,de a virágfarm nem áll vissza normál módra ,hanem továbbra is zöld. Csak ki-be lépés után vált vissza,de azt mutatja,hogy a virágfarmom nincs termelés.

    Ez általános hiba,vagy csak helyi ?

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652

    Nem értem miért van összekötve a mélytengeri halászathoz tartozó hajó építő műhely és a virágfarm. Ha a csaligyártás befejeződik ,azt a csónak és a virágfarm is jelzi ( zöldre vált ) . A csali beszedésével a csónak a következő termelés végét jelzi,de a virágfarm nem áll vissza normál módra ,hanem továbbra is zöld. Csak ki-be lépés után vált vissza,de azt mutatja,hogy a virágfarmom nincs termelés.

    Ez általános hiba,vagy csak helyi ?

    Nálam is így van. 
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Nekem olyan problémám van, hogy ha egy adott horgászhelyen rákattintok a halacskára, kiválasztom a csónakot, hogy menjen halat fogni, nem oda kerül a csónak, hanem egy teljesen másik horgászhelyre.
    Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

    Kicsit fura érzés, egy darabig még magamnak is gyanús voltam, hogy valamit én rontok el. De most nagyon figyeltem és 3-ból 2-t nem oda tett le. 





  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok!

    Nekem olyan problémám van, hogy ha egy adott horgászhelyen rákattintok a halacskára, kiválasztom a csónakot, hogy menjen halat fogni, nem oda kerül a csónak, hanem egy teljesen másik horgászhelyre.
    Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

    Kicsit fura érzés, egy darabig még magamnak is gyanús voltam, hogy valamit én rontok el. De most nagyon figyeltem és 3-ból 2-t nem oda tett le.
    szia
    én tegnap este tapasztaltam ezt
    de mentem másik farmra, majd vissza és akkor okés volt
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    .... és tényleg


    :)

    köszi

  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    Sziasztok!

    Én a csaliról kérdeznék:
    Felteszem a hajóra, de nem hoz több halat. 

    Van valami trükk?
    Vagy csak nem működik?

    Köszönettel
    Buba

  • csodafarm (HU1)csodafarm (HU1) HU1 Bejegyzések: 2
    Szia!
    Szerintem valami hiba lehet a lehetséges kifogott halak számában,a játék tervezésénél.Ha az óránkénti halak számát megszorzod a horgászati idővel,éppen hogy csak belefér a hűtődobozos + max.tárolási lehetőségbe.Így hiába teszünk csalit nem lehet növelni  a halak számát,ill. a hajó nem tudja elhozni.Nekem ez volt a tapasztalatom.Az is lehet,hogy van valami trükk,erre sajnos én még nem jöttem rá!
    Jó fogást,szép napot!
    Üdv.:csodafarm
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 03.06.2017
    Szia!
    Szerintem valami hiba lehet a lehetséges kifogott halak számában,a játék tervezésénél.Ha az óránkénti halak számát megszorzod a horgászati idővel,éppen hogy csak belefér a hűtődobozos + max.tárolási lehetőségbe.Így hiába teszünk csalit nem lehet növelni  a halak számát,ill. a hajó nem tudja elhozni.Nekem ez volt a tapasztalatom.Az is lehet,hogy van valami trükk,erre sajnos én még nem jöttem rá!
    Jó fogást,szép napot!
    Üdv.:csodafarm
    Szia,
    Nagyon jó a meglátásod, igen kevés + halat foghatnánk a csalival!
    Viszont, ha működne, drága halaknál, akár az a +4-5 db is megérné!
    Hiszen marad üres kocka a hajókon, botot, hálót, kotrót, vagy csalit lehet tenni.
    6 os szintű kétüléses
    12 hal óránként,1 óra pecaidő és 22 hely alapból, 10 ablak
    9 ablakba: 6 hűtődoboz, 2 Paul, 1 Gerard megy bele, ez 58 hely és 54 hal, van még 1 szabad ablak
    9 ablakba: 7 hűtődoboz 2 Gerard, ez 64 hely és 60 hal, és itt marad 1 ablak üresen.

    De csalit  most nem érdemes feltenni, mert szvsz nem működik.

    Üdv. Buba


  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Szia!
    Szerintem valami hiba lehet a lehetséges kifogott halak számában,a játék tervezésénél.Ha az óránkénti halak számát megszorzod a horgászati idővel,éppen hogy csak belefér a hűtődobozos + max.tárolási lehetőségbe.Így hiába teszünk csalit nem lehet növelni  a halak számát,ill. a hajó nem tudja elhozni.Nekem ez volt a tapasztalatom.Az is lehet,hogy van valami trükk,erre sajnos én még nem jöttem rá!
    Jó fogást,szép napot!
    Üdv.:csodafarm
    Sztem nincs itt semmi hiba.
    Ahogy leírtad a halak szám megszorozva az idővel legyen szinkronban a tárolási kapacitással. Ha van lehetőséged, tegyél több hűtőládát, ha nincs, akkor csökkentsd a fogást. Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy hibás a program, mert nem tudunk fogni ötezer halat...
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 04.06.2017
    Buba (HU1) mondta:
    Szia!
    Szerintem valami hiba lehet a lehetséges kifogott halak számában,a játék tervezésénél.Ha az óránkénti halak számát megszorzod a horgászati idővel,éppen hogy csak belefér a hűtődobozos + max.tárolási lehetőségbe.Így hiába teszünk csalit nem lehet növelni  a halak számát,ill. a hajó nem tudja elhozni.Nekem ez volt a tapasztalatom.Az is lehet,hogy van valami trükk,erre sajnos én még nem jöttem rá!
    Jó fogást,szép napot!
    Üdv.:csodafarm
    Szia,
    Nagyon jó a meglátásod, igen kevés + halat foghatnánk a csalival!
    Viszont, ha működne, drága halaknál, akár az a +4-5 db is megérné!
    Hiszen marad üres kocka a hajókon, botot, hálót, kotrót, vagy csalit lehet tenni.
    6 os szintű kétüléses
    12 hal óránként,1 óra pecaidő és 22 hely alapból, 10 ablak
    9 ablakba: 6 hűtődoboz, 2 Paul, 1 Gerard megy bele, ez 58 hely és 54 hal, van még 1 szabad ablak
    9 ablakba: 7 hűtődoboz 2 Gerard, ez 64 hely és 60 hal, és itt marad 1 ablak üresen.

    De csalit  most nem érdemes feltenni, mert szvsz nem működik.

    Üdv. Buba

    Visszavontam.Törölném is de nem tom. :)

    Post edited by fodorme (HU1) on
Sign In to comment.