Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban Tippek és Trükkök

[Horgászat] Tippek

r0b33 (HU1)r0b33 (HU1) Bejegyzések: 1,757
szerkesztette ezt: 13.02.2017 itt: Tippek és Trükkök
  1. A horgászfelszerelés ezekből kell álljon:
    • Bot
    • Horog
    • Orsó
    • Zsinór
  2. Az "általános" halakhoz NEM KELL CSALI! Általános halak:
    • Virágfarm: Szardínia, Makrahal (Makréla - a félrefordítás csodája)
    • Fő / Ínyenc farm: Ponty és sügér
  3. A horogból elég a legolcsóbb, viszont abból sok kell.
  4. A horog csak akkor fogy, ha kapás van, akkor viszont 1 hal = 1 horog.
  5. Ha a halak kényelmetlenül rendeződtek el, szimplán zárjátok be az ablakot, és induljatok neki még egyszer. A halak át fognak rendeződni, pl vízfelszín közelébe.
  6. Csali csak a "különleges halakhoz kell, ha van csalid egy halhoz akkor nem számít a horgászszint, az csak a vásárlásnál lényeg.

A különleges halak fogása csali használatával:




  1. A horgászdoboz-ablak kinyitása

  2. Csalikészlet kiválasztása

  3. Csali kiválasztása

  4. Hal beetetése

A csali minőségétől függően (a sima csali egy halat vonz, a kifinomult többet - erről tájékozódhattok a boltban a csali képe alatt látható plusz halak számából) meg fognak jelenni a halak a vízben, onnantól minden ugyanúgy zajlik mint a normál halaknál.
Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on

Hozzászólások

  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    Szervusztok!

    Robi, nagyon szépen köszönöm a segítséged :)
    / ugye lesz folytatása? pl. a halász stég mellett megjelenő csónakokról! /
    / eddigi, kevés tapasztalatomból leszűrve, lesznek még itt meglepik! 
    Örülök, hogy javították a tesztfarmon a bugot, így már tudjuk is csinálgatni, remélve azt, hogy mire be kerül a főfarmba érteni is fogom :*
  • FreeRia (HU1)FreeRia (HU1) Bejegyzések: 22
    Az előbb hisztiztem egy sort a peca , pontosabban a damil miatt! :D Utána lehiggadtam és mielőtt én magam másztam volna a halak után sztem rájöttem valamire. Nekem legalább is bejött. Ha kifogtam egy halat utána kiléptem a horgászatból és megvártam míg a csillag és a hal amit kaptam érte,lekerül a képernyőről. Utána újra kihajóztam, újra bedobtam. És láss csodát így 10-ből 10-szer sikerült halat fognom! :D Sztem egy próbát megér! Így ugyan a vödröm nem telik meg sosem , de legalább pecázok :D 
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Sziasztok.Én is kísérleteztem mindennel,de nagyon nehéz harcsát,csukát fogni.Végig olvastam még egyszer Krisztinek a feladatokkal kapcsolatos dolgokat és rá jöttem nem érdemes kínlódni a horgászattal.El kell jutni a 15.szintre,hogy csónakot tudjunk bérelni és minden megoldódik. Óránként OLEGET el küldöm horgászni és össze horgászik nekem 271 kg.sügért,386 kg.harcsát 30 kg.csukát meg 108 kg pontyot Ezek a csónakoktól is függenek hogy melyiket választjuk.Nem kell a gép előtt idegeskedni::: Aki teheti próbálja ki szerintem így már sokkal jobb.
  • Shirkán53 (HU1)Shirkán53 (HU1) Bejegyzések: 17
    Sziasztok!
    Kezdő horgász vagyok ( 14. szint). Pár dolgot figyeltem meg:
    - Az éppen látható és kifogható halak mérete arányos a kifogásuk nehézségével. Ebben még jelentős szerepet játszik a vízben való elhelyezkedésük, a bottól mért távolságuk, a vízmélységük. Vagyis egy magasabban és közelebb úszó vagy kisebb hal könnyebben kifogható. Úgy is mondhatnám kevesebbet fickándozik a horgomon, nem tépi el a zsinórt stb.
    - A súlyuk szerintem kifogásuk után derül ki (véletlen generátor?) A nemes halak súlya általában egy értéket mutatott eddig.
    De most jön a lényeg!
    - Ha kilépünk valamilyen okból a horgászatból, majd visszalépünk változik a halak elhelyezkedése. Sokan ezt ajánlják, annak érdekében, hogy könnyítsünk a kifoghatóságukon. Én azt vettem észre, hogy ilyenkor megnőnek!!! És ezzel együtt megnő a kifogásuk nehézsége is. De még így is kifoghatóbb egy felsőbb vízrétegben tartózkodó hal, sokkal inkább mint az alsó vízrétegekből. 
    - Azt is megfigyeltem, hogy leakadás után a hal általában ott marad, ahol leszakadt, így egy gyors rádobással már könnyedén kifogható. 
    - További érdekesség számomra, hogy nemes halakat többnyire csak akkor ajánlják kifogni, ha a többi halat már kifogtuk. Szerintem ez nem mindig helyes. Én a csalimat már induláskor behelyezem és a + jelre kattintva aktiválom is, akár egymást követően többet is. Így egyszerre több nemes hal is van a látótérben, némelyik könnyen kifogható helyzetbe kerülhet már akkor amikor a sügéreket, tonhalakat pecázom.
     - Amennyiben az összes halat kifogtuk, és csak akkor állunk neki a nemes halcsali aktiválásának, úgy esetenként melléfoghatunk. Ha elfogy a horog, vagy valamelyik más horgászkészség része tönkremegy, betelik a vödör, kidob vagy lefagy a gép stb. Hiszen kilépni kényszerülünk és a "szürke" pecabot látványa Olegnél igencsak lehangoló, akár a "Kifogtál minden halat" üzenet. Hiszen így a nemes halak fogását előlről kezdhetjük majd, az egyszerűbb halak kifogásával...
    Az időbeni csali aktiválással ezt megelőzhetjük. Fogjunk sok halat!
Ez a beszélgetés lezárult..