Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Augusztus 9-i frissítés megbeszélése - Alakítsuk át a farmot!

13

Hozzászólások

  • szuette (HU1)szuette (HU1) HU1 Bejegyzések: 130

    Sziasztok, 

    Macika, Robi, Bourges, és Mindenki aki segít és információkat ad ! Gondoltatok arra, hogy itt már nagy a káosz és sok a panasz ezért az új szerverrel és kísérlettel megalapozzák egy új BigFarm létrehozását? Esetleg ezt megszüntetik, ahogy ennek a játéknak az ősét is?

    Azt a játékot nem ismeretem, a váltás folyamatát nem láttam, a szövetkezeti társasim mesélték akik onnan jöttek át és ezért a nevünk RégiFarmerek.

    Egy futó gondolat a részemről.


  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917

    Sziasztok, 

    Macika, Robi, Bourges, és Mindenki aki segít és információkat ad ! Gondoltatok arra, hogy itt már nagy a káosz és sok a panasz ezért az új szerverrel és kísérlettel megalapozzák egy új BigFarm létrehozását? Esetleg ezt megszüntetik, ahogy ennek a játéknak az ősét is?

    Azt a játékot nem ismeretem, a váltás folyamatát nem láttam, a szövetkezeti társasim mesélték akik onnan jöttek át és ezért a nevünk RégiFarmerek.

    Egy futó gondolat a részemről.


    szia

    bizony okos gondolat, nekem is megfordult már a fejemben. viszont a tesztszerveren kül nemzetiségek lehetnek és ugyebár 1 szerver nem bírja el az egészet. hacsaknem a teszt és sikeres működés után átraknak mindent a többi szerverekre is. mindenesetre tényleg jó gondolat. a játék elődjét én sem ismertem, csak hallottam róla, h megszűnt pár év futás után
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    tudom, h miről szól a tesztszerver, viszont szuette opciója is elgondolkodtató
    miért ne gondolnák úgy, h "tiszta" alapokkal indulnak, mert itt már egy frisst se tudnak hiba nélkül megoldani?
    adott egy "szűz" játék, amibe beintegrálják a már meglévő elemeket és bővítik még pár dologgal. ezt teszteljük nekik - persze ingyen és bérmentve, ahogy írod - aztán siker esetén ez megszűnik és irány az új és tiszta játék
    bár rizikó abban is lenne, mert ha nem sikerülne a felhasználói fiókokat áttenni hiba nélkül, akkor több játékos is abbahagyná, hisz ki akarná újra a 0-ról kezdeni?
    hát nem tom....... de nem lehetetlen

  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Érdekes gondolatok, bármi lehet a végeredmény. Kérdésem h nálatok  van tesztfaremr, mert én nem látom?
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Tica54 (HU1) mondta:
    Érdekes gondolatok, bármi lehet a végeredmény. Kérdésem h nálatok  van tesztfaremr, mert én nem látom?
    az külön szerver lesz, még nincs meg
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 10.08.2016
    Nekem ez azt az érzetet kelti, hogy kapunk egy kerek történetet abból, amit eddig csináltunk..., s amit eddig csak részben tudtunk. De még az új kapitány megjelenhet, hiszen ha jól gondolom ő még nem szereplője a játéknak. Vagy nem?
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    Szervusztok!

    Rob, újra köszönetet akartam írni a BigFarmPlusz-ba, de nem sikerült elküldenem, ne is kérdezd hová lett a beírásom :(
    a lényeg a köszönöm :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Köszi Robi a történetet,de nekem is az jön le,hogy a jelenlegi játékunk leírása ez.Talán a tesó az,aki majd visszahozza a gyümiket és kér érte mást?Mert a szigeten nem szeretik,de lehet félreolvastam :)
    Am mi meg azon filóztunk a csajokkal,hogy a béta szerver talán olyan lesz,hogy lesz rajta 1 kiépült farm már regizéskor és úgy kell kipróbálni az újdonságokat.Hisz másképp nincs értelme.Tehát 0 ról nem lehet indulni,mert az nem teszt,hanem játék (több év),amit felesleges végigzongorázni,ha már állnak a farmok és csak az újdonságot kell tesztelni.De ez majd ugye kiderül....
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 11.08.2016
    Köszi Robi a történetet,de nekem is az jön le,hogy a jelenlegi játékunk leírása ez.Talán a tesó az,aki majd visszahozza a gyümiket és kér érte mást?Mert a szigeten nem szeretik,de lehet félreolvastam :)
    Am mi meg azon filóztunk a csajokkal,hogy a béta szerver talán olyan lesz,hogy lesz rajta 1 kiépült farm már regizéskor és úgy kell kipróbálni az újdonságokat.Hisz másképp nincs értelme.Tehát 0 ról nem lehet indulni,mert az nem teszt,hanem játék (több év),amit felesleges végigzongorázni,ha már állnak a farmok és csak az újdonságot kell tesztelni.De ez majd ugye kiderül....
    hali Barátosném :)

    én még mindig azon filózok, amit Szuette is mondott, h ez a játék megszűnik, és egy új játékunk lesz, amit tesztelni fogunk, bár valamilyen formában kapcsolódni fog ehhez. máskülönben minek "krónikát" írni az elmúlt évek történéseiről? és bár nem vagyok szakértő, de szrtm több beépített programot nem bírna már el ez a játék, valszeg a szerver se, hisz így is vannak már problémák rendesen. ha ebbe a játékba még a "valami nagy lesz" dolgot belerakják, akkor mindenkinek meg kell erősítenie a gépét szrtm, mert így is megterhelő, egy kisebb gép már nem fog tudni teljesíteni. és ez ugyebár nem érdeke az üzemeltetőknek :) a lényeg, h minél többen játszanak vele

    ja........
    és valszeg igazatok van a csapatoddal, kiépült farmon kell tesztelgetni, mert évekig nem tesztelhetünk, akkor mikor lesz végre újítás? :smiley:
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    Szervusztok!

    Liz, NE már, ajjaj, akkor az nagy baj!
    Hú, ha igazad lesz 1 játékra se költök 1 fityinget se többet, sőt :(
    No, ez a nem mindegy, hogy mikor kapunk infót, így pláne nem mindegy!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Szervusztok!

    Liz, NE már, ajjaj, akkor az nagy baj!
    Hú, ha igazad lesz 1 játékra se költök 1 fityinget se többet, sőt :(
    No, ez a nem mindegy, hogy mikor kapunk infót, így pláne nem mindegy!
    szia Nagyika
    ha esetleg igazam is lenne, szrtm nem kellene 0-ról kezdeni, ezzel ők is tisztában vannak, h hatalmas rizikó lenne. de ne ijedj meg, ez csak az én gondolatom :) és én nem vagyok programozó, se szaki
    csak kicsit belegondoltam a helyzetbe :) valszeg az 1,6-os gépem sírna, ha még hozzácsatolnák a meglévőhöz a nagy újítást :) így is már könyörgött, h ne hajtsam, nem igás állat ő :smiley:
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    Liz65 (HU1) mondta:
    Szervusztok!

    Liz, NE már, ajjaj, akkor az nagy baj!
    Hú, ha igazad lesz 1 játékra se költök 1 fityinget se többet, sőt :(
    No, ez a nem mindegy, hogy mikor kapunk infót, így pláne nem mindegy!
    szia Nagyika
    ha esetleg igazam is lenne, szrtm nem kellene 0-ról kezdeni, ezzel ők is tisztában vannak, h hatalmas rizikó lenne. de ne ijedj meg, ez csak az én gondolatom :) és én nem vagyok programozó, se szaki
    csak kicsit belegondoltam a helyzetbe :) valszeg az 1,6-os gépem sírna, ha még hozzácsatolnák a meglévőhöz a nagy újítást :) így is már könyörgött, h ne hajtsam, nem igás állat ő :smiley:
    Sajnos igazad van Liz, nekem is lassabb a játék az utóbbi időben, pedig már a háttérképet is kivettem, de beszéltünk is már erről eleget!
    Nem offolni akarok, megyek is innen, csak még annyit, hogy nem az izgat, hogy a 0-ról kezdenénk-e, hanem az, hogy amibe ennyi időt, izgalmat pénzt, beleöltem, vagyis a mostani farmot ne vegyék el!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sajnos igazad van Liz, nekem is lassabb a játék az utóbbi időben, pedig már a háttérképet is kivettem, de beszéltünk is már erről eleget!
    Nem offolni akarok, megyek is innen, csak még annyit, hogy nem az izgat, hogy a 0-ról kezdenénk-e, hanem az, hogy amibe ennyi időt, izgalmat pénzt, beleöltem, vagyis a mostani farmot ne vegyék el!
    Nagyika
    erre azért bizti lenne megoldásuk, hisz akkor nagyon sok játékos fordulna el tőlük és hagynák itt a játékot :)
    ezzel ők is tisztában vannak szrtm és talán már van valami megoldás a tarsolyukban, talán pont ezt is teszteljük majd a tesztszerveren :) szal.......
    lehet csak vészmadár vagyok, sorry érte :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Biztos, hogy a jelenlegi farmotok megmarad, s az nem fog a teszt szerverre játszani. Ha a tesztre veszel az nem lesz hatással a jelenlegire és fordítva. A teszt szerver független a jelenlegi farmoktól, hiszen tesztelésre fog szolgálni. Lehet a mostani nagy durranás miatt fontos a teszt, hiszen az elmúlt időkben sok volt a hiba, és a mostani friss is késett valami bug miatt. Lehet rájöttek, hogy emiatt érdemes bevonni embereket, akik ismerik a játékot, és tesztelnék. Mégsem vadidegeneknek kell.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    r0b33 (HU1) mondta:
    amit a történetből látok:
    ez egy szövetkezet szintű történés lesz.
    nem értem mi köze lenne a mostani játékunkhoz, hiszen itt több új karakter is feltűnik
    emlékeztek a találóskérdéses térképre a hallal? nos az egy halas event lesz, aminek már látszanak az előkészületei, és mint a történetből kiderül, része is lesz a sztorinak

    egy új sziget simán belefér (a patkógyártók szigete)

    továbbá a játék NEM FOG megszűnni, még csak BigFarm 3-sem lesz belőle... (még nem), tehát szerintem tartózkodjunk a rémhírkeltéstől.
    szia Robert
    mivel te "hozzább értő" vagy, így simán lehetséges igen, h új event jön, ami persze nem baj :smiley:
    de akkor ezt mi a fenének kell tesztelnünk? :) eddig se kértek meg rá minket, h teszteljük az újításokat :)
    és minek a "krónika"?
    miért kell olyanra emlékeztetni minket, ami adott mindennap?
    mi köze van a mostani játékunkhoz? hisz ők elevenítik fel az elmúlt eseményeket :)
    de persze te jobban átlátod a dolgokat, hisz ahogy írtam: nem vagyok szakértő :)
    és persze idővel ( vagy később? ) mindent megtudunk :)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 11.08.2016
    Liz65 (HU1) mondta:
    én még mindig azon filózok, amit Szuette is mondott, h ez a játék megszűnik, és egy új játékunk lesz, amit tesztelni fogunk, bár valamilyen formában kapcsolódni fog ehhez.

    Hivatalosból idézek:
    "Ne felejtsétek el azonban, hogy a teszt szerver, melynek az első és legfontosabb célja, hogy az összes új funkciót valós környezetben kipróbálhassuk, ezért különösen fontosak a hibákról, összeomlásokról, játék problémákról és egyéb kellemetlenségekről küldött visszajelzéseitek."

    Nem hiszem, hogy ez a játék megszűnik. A hivatalosban is benne van a lényeg....kiemeltem vastagon. Teszteltetni akarják az újításokat, amiket ide majd csak azután emelnek be, hogy azok már (többé-kevésbé :D) normálisan működnek.

    Liz65 (HU1) mondta:
    máskülönben minek "krónikát" írni az elmúlt évek történéseiről?

    Ha megnézed, minden egyes eventnek van egy háttértörténete. Minden újabb szereplő valakihez már kapcsolódik. Ez most sincs másképpen, őket is bele kell valamilyen formában fűzni a már meglévő szereplők életébe. :) Véleményem szerint az újabb ötletek hatására alakultak ki ezek az összefonódások. Ezeket még 4 éve nem tudták. :smiley::smiley:
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 12.08.2016
    Sziasztok! :)

    Nem tudom, ti tapasztaltátok-e a következőt.
    Tegnap óta a dekorációk építési ideje nálam a szokásos építési időhöz képest a negyedére csökkent .(A fő farmomon a farmház maximális szintű, így az 1 perces dekor 27 másodperc alatt szokott felépülni. Ugyanez a helyzet a virágfarmon, ott is maxos a fülkém, az egy perces dekor 36 másodperc szokott lenni. Ma ez mindössze 9 másodpercet vett igénybe. Az ínyencen is ezt tapasztaltam tegnap.)
    Teszteltem, sajnos kizárólag a dekorokra vonatkozik ez az időnegyedelés, az épületekre nálam nem.


    Zsu
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 12.08.2016
    Sziasztok! :)

    Nem tudom, ti tapasztaltátok-e a következőt.
    Tegnap óta a dekorációk építési ideje nálam a szokásos építési időhöz képest a negyedére csökkent .(A fő farmomon a farmház maximális szintű, így az 1 perces dekor 27 másodperc alatt szokott felépülni. Ugyanez a helyzet a virágfarmon, ott is maxos a fülkém, az egy perces dekor 36 másodperc szokott lenni. Ma ez mindössze 9 másodpercet vett igénybe. Az ínyencen is ezt tapasztaltam tegnap.)
    Teszteltem, sajnos kizárólag a dekorokra vonatkozik ez az időnegyedelés, az épületekre nálam nem.


    Zsu
    Most hogy mondod, igen, nálam is 6 mperc az eddig fél perces dísz ideje. Jó lenne az épületeknél is csökkenteni, mert némelyike nagyon hosszú. De ahogy jobban elnéztem, szerintem csak az eventes díszeké csökkent le, a többi maradt.
    Megnéztem. A dobozban 6 mperc a táborozós dísz építése, a már felépítetté meg 27 mperc....
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Most hogy mondod, igen, nálam is 6 mperc az eddig fél perces dísz ideje. Jó lenne az épületeknél is csökkenteni, mert némelyike nagyon hosszú. De ahogy jobban elnéztem, szerintem csak az eventes díszeké csökkent le, a többi maradt.
    Megnéztem. A dobozban 6 mperc a táborozós dísz építése, a már felépítetté meg 27 mperc....

    Volt nálam többféle dísz is, olyanok, amik nem eventes díszek. Azoknál is negyedelte. A kék info gombra kattintva a körmenün a normál időt írja ki, ami az adott farmra vonatkozik. Azonban mikor elindul az építés, akkor az építési ablakban látszik, hogy negyede idő alatt épül fel.

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    sziasztok
    valóban.... pl a játszótér normál építési ideje 1:40:00 most meg csak 25 perc
    vajon ezt minek köszönhetjük? erre vonatkozólag nem emléxem infóra
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Az év egyik legjobb vicce: Cukorsziget van és hozzá ez a Szuper ajánlat: :D:D:D


  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    r0b33 (HU1) mondta:
    volt jobb is... 4-es szintű karácsonyi föld, és 4-es szintű kunyhó hozzá ( a többi nagyjából ugyanez volt 85.000 aranyért)

    Na azzal aztán valóban nem tudom mit kezdtem volna...

    Nem is értelek Robi,minnyá karácsony fel kell készülni időben. :D:D:D
    Nekem nem ajánlgatnak ilyeneket,biztos tudják hogy csóró vagyok. :D
  • Zsófi422 (HU1)Zsófi422 (HU1) Bejegyzések: 164
    Sziasztok!Nem olvastam el mind a 89 hozzászólást,ezért nem tudom hogy már van e farmrendező!!Én nem találom!Van már,vagy még nincs? KÖszi a választ előre is!
Sign In to comment.