Főoldal Hungarian Archívum Javaslatok, dicséret és kritika (a)

szövetkezeti projektek -kutatási javaslatok

Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
szerkesztette ezt: 27.01.2016 itt: Javaslatok, dicséret és kritika (a)
Sziasztok!

A német fórumon már szóba került, hogy akinek van ötlete, milyen új kutatásokat, új szövetkezeti projektet lehetne csinálni, az jelezze, és az ötleteket átolvassák és átgondolják. Ide írhatjátok ötleteiteket.

Én kezdeném azzal, hogy olyan projektek legyenek, ahol nem a csapatmunka és a névjegykártya készletelemek szükségesek.
Valamint lehetne barack, olíva, méz kutatások.

Hozzászólások

  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Szia! Igen én is támogatom a javaslatodat, de tovább is mennék nemcsak a kutatásokat, projekteket kellene javítani, de az új eventekkel is van probléma, mert sztem a kicsik nem tudják még a 3. szintet sem összehozni az eventekben. Nálunk több szövitársam hiába küzd nem tudja teljesíteni (lehet egész nap a gép előtt  kéne ülnie, de tán nem az otthon ülő ráérőknek van csak ez a játék). Gondolni kéne azokra is akik csak kisebb lépésekben tudnak haladni, de sikerélmény hiányában fogják abbahagyni a játékot.Szval én könnyítenék, hogy legyen sikerélmény. Nehezebben tudom én is teljesíteni a 4-es és az a feletti szinteket. Ez azért baj, mert nem jutnak nagyobb dísztárgyakhoz és persze a több TP-hez,
    A projektek és kutatásoknál szívesen látnám, ha kevesebb létszámmal is lehetne végezni 1-1 feladatot, nem minden szövetkezet 15 vagy a fölötti létszámú, legyen kisebb létszámmal arányosan kisebb %-os kutatási programmal (pl.2%-3%, stb.). Véleményem szerint több kutatás lenne, ha szélesebb sávon mozogna a részvételi lehetőség is.
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Sziasztok. Én is támogatom azt,hogy a készletelemekkel gond van.Jó lenne ha össze lehetne vonni szövetkezeten belül.Nem úgy gondolom,hogy egy helyre menjen mindenkié,hanem be lehessen másnak is pótolni.(pl. nekem van 142 db és hiányzik még 23 db akkor a csoportból egy másik játékos pótolni tudja.Tudom jönnek mennek az emberek.Vagy legalább a folyamatok optimalizálását(ahol a készletelemeket csökkenteni lehet,ne arannyal kellene) Mi a hatodik szintnél tartunk és 70000 aranyat kér,hogy kb 3-.4 db-bal csökkentsék a darabszámot.A másik. A tagfelvételt is aranyhoz kötik.mi most 24- en vagyunk.Ez a két kutatás nagyjából 85000 aranyba kerül,mennyi idő kell hozzá,hogy ezt össze gyűjtsük.Így is azon problémáznak az új tagok állandóan,hogy miért fizetünk mi hetente egyszer.X dollárt és X aranyat.Mi úgy gondoljuk,hogy dollárja minden szövetkezetnek van.TÖRÖLJÉK A KUTATÁSOKNÁL AZ ARANYAT:
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    Szervusztok!

    Kedves Anikó, a téma: "milyen új kutatásokat, új szövetkezeti projektet lehetne csinálni"
    Kíváncsian várom a jó ötleteket, azt pláne, hogy mi és mikor valósul meg!
    Ami a beírásod illeti és a készletelemeket, többször írtuk már, hogy bizony nehezen gyűlnek a készletelemek és jó lenne ha részarányosan lehetne pótolni!
    DE, SOK a SZÖVETKEZET, ami nem lenne baj, nekem pláne, csak érdemes-e külön-külön 20-30 emberkékkel mindent megfizetni, nem lenne-e érdemes egyesülni??
    Ne hidd, hogy minden szövetkezet az élen kezdte, mint a játékot is ugye a 0-ról kezdtük!
    Az meg már a nagyobb, magasabb szintű szövikkel nem lenne igazságos, ha eltörölnék mindazt amit említesz!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    sziasztok
    nekem az a véleményem, h addig nem kérnék az új projektekből, amíg az elemek beszerzésére megoldást nem találnak. nagyon nem szép dolognak tartom, h hébe-hóba repül fel valami elem, amikre a projektekhez szükségünk van. hiába termelünk szinte egész nap - és vannak olyan tagjaim, akik szerencsére sok időt tudnak gép előtt lenni - még sincs annyi elem sokszor, amit be tudnának rakni 1-1 projektbe. nagyon jó megoldás lenne, amit már előzetesen is javasoltunk páran, h lehessen kisebb mennyiségben is megvásárolni a hiányzó darabokat. nem egyesével gondolom, de talán 5-10 darabos csomagok lehetnének, mert azért az abszurdum, ha hiányzik akár csak 4 darab is, akkor meg kell venni több ezer aranyért az egészet vagy várunk napokat, akár 3-4-et is, míg meg lesz a hiányzó mennyiség.
    az meg h ne legyen névjegy vagy csapatmunka, ezt nem tartanám megoldásnak..... teljesen mind1, raknak be mást amit majd szintén nehezen lehet megszerezni
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Liz65 (HU1) mondta:
    sziasztok
    nekem az a véleményem, h addig nem kérnék az új projektekből, amíg az elemek beszerzésére megoldást nem találnak. nagyon nem szép dolognak tartom, h hébe-hóba repül fel valami elem, amikre a projektekhez szükségünk van. hiába termelünk szinte egész nap - és vannak olyan tagjaim, akik szerencsére sok időt tudnak gép előtt lenni - még sincs annyi elem sokszor, amit be tudnának rakni 1-1 projektbe. nagyon jó megoldás lenne, amit már előzetesen is javasoltunk páran, h lehessen kisebb mennyiségben is megvásárolni a hiányzó darabokat. nem egyesével gondolom, de talán 5-10 darabos csomagok lehetnének, mert azért az abszurdum, ha hiányzik akár csak 4 darab is, akkor meg kell venni több ezer aranyért az egészet vagy várunk napokat, akár 3-4-et is, míg meg lesz a hiányzó mennyiség.
    az meg h ne legyen névjegy vagy csapatmunka, ezt nem tartanám megoldásnak..... teljesen mind1, raknak be mást amit majd szintén nehezen lehet megszerezni
    Sziasztok!
    Elnézést Mindenkitől, de én Líz hozzászólásával tudok egyet érteni. 
    Néhány projekt itt állnak befejezetlenül, 2-3 hete, mert senkinél nem jött még össze a szükséges készletelem, pedig vagyunk néhányan akik egész nap tudunk gépnél lenni munka vagy kisgyerek mellett.

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    az a röhej, h konténerből majdnem 14 ezer van raktáron, de ki a fene akar pl almásat csinálni, mikor 290 ezer kell, 3 óránként kell szedni ( amit meló mellett nem igazán tudsz megoldani ) és csak 31 pontot ad. ezzel nem lehet haladni. a legkedveltebb projektekhez meg alig ad valamit. Macika jól írta, ezekhez névjegy és csapatmunka kell, de ha ezt kiiktatják majd lesz helyette más, és azt se lehet egyhamar begyűjteni
    én javasolnám a kisebb csomagok ( 5-10 ) elemek megvásárlásának lehetőségét, melynek ára arányos lenne a mindenkori szükséges készletelem árával
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Sziasztok. Lehet nem jó fogalmaztam? Nekem is a készletelemmel van problémám leginkább.A mi szövink is a 97 szinten van,tehát nem vagyunk alacsony szinten. Mi is azt lehet mondani majd egész nap a gép előtt ülünk és igen az a problémánk,hogy csinálnánk a feladatokat mindennap,de a készletelem miatt sajnos nem tudunk haladni. Azt,hogy azt írtam a kutatásoknál a létszám bővítés,meg a készletelem csökkentésnél ne arannyal  hanem dollárral lehessen fizetni nem hiszem,hogy ebből olyan nagy probléma lehetne!!De ha igen akkor bocs.Csináljuk így tovább és kész. 
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok. Lehet nem jó fogalmaztam? Nekem is a készletelemmel van problémám leginkább.A mi szövink is a 97 szinten van,tehát nem vagyunk alacsony szinten. Mi is azt lehet mondani majd egész nap a gép előtt ülünk és igen az a problémánk,hogy csinálnánk a feladatokat mindennap,de a készletelem miatt sajnos nem tudunk haladni. Azt,hogy azt írtam a kutatásoknál a létszám bővítés,meg a készletelem csökkentésnél ne arannyal  hanem dollárral lehessen fizetni nem hiszem,hogy ebből olyan nagy probléma lehetne!!De ha igen akkor bocs.Csináljuk így tovább és kész. 
    szia Anikó
    nincsen azzal semmi baj, bizony jó lenne arany helyett dollárral fizetni a tagkutatást, de ebből biztosan nem fognak engedni. viszont csökkenthetnék kicsit az összeget, mert 2 tagért 60 meg 70 ezer, majd később még több arany szrtm irreális
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Az -az igazság,mi nem is nagyon akarunk többen lenni.Nekünk ez a létszám meg felel összeszokott kis társaság össze tartunk mindenbe. Elég sokat meg égettük a szánkat ha új jelentkezőnk volt.én csak fel vetettem,hogy én min változtatnék,mivel ezt kérik.Ha semmi nem változik akkor is tovább játszunk nem probléma. Szeretnénk mi is fel jutni a csúcsra,csak sajnos a készletelemek nem engedik.Nálunk a munkával,a lelkesedéssel nincs gond.Nálunk az arany vásárlás felejtő.Annyit csinálunk amit arany nélkül teljesíteni tudunk.Na majd el válik mire jutunk.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    persze
    úgyis majd a végén a GGS dönti el, h mit óhajt a javaslatokból megvalósítani :) remélhetőleg a külföldiek is hasonló javaslatokat tesznek és akkor talán lesz némi kedvező változtatás
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Arannyal megváltható készletelemek eltörlését és a létszámbővítéshez szükséges aranyak csökkentését, ne adj isten, eltörlését ne is várjuk. A GGS-nek az a lényeg, hogy aranyat vegyenek a játékosok, mert abből van bevételük. Ami a gazdaságosságukat csökkentené, azt el lehet felejteni. A GGS nem jótékonysági társaság, henem gazdaági vállakozás, amely nyereségorientált, ahogy szokták mondani. Minden más ötletet biztosan megvizsgálnak, már ami a kutatásokat illeti. Vannak olyan kutatások, amelyek léteznek ugyan, de vissza az életben nem fognak térülni. Meg kellene válogatni, mi az, ami kell és mi az, amire van "felesleges" pénz, arany.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Arannyal megváltható készletelemek eltörlését és a létszámbővítéshez szükséges aranyak csökkentését, ne adj isten, eltörlését ne is várjuk. A GGS-nek az a lényeg, hogy aranyat vegyenek a játékosok, mert abből van bevételük. Ami a gazdaságosságukat csökkentené, azt el lehet felejteni. A GGS nem jótékonysági társaság, henem gazdaági vállakozás, amely nyereségorientált, ahogy szokták mondani. Minden más ötletet biztosan megvizsgálnak, már ami a kutatásokat illeti. Vannak olyan kutatások, amelyek léteznek ugyan, de vissza az életben nem fognak térülni. Meg kellene válogatni, mi az, ami kell és mi az, amire van "felesleges" pénz, arany.
    úgy ahogy mondod, de itt nem a készletelemek arannyal megváltható lehetőség eltörlését javasolnánk, hanem azt szeretnénk, ha lehetne csak pár darab elemet is vásárolni, természetesen aranyért. de ha csak pár darab hiányzik, akkor ne kelljen már az egészet megvásárolni. talán több arany folyna be így, mert akkor többeket inspirálna a pár darab megvétele. így meg inkább várják, h meglegyenek az elemek és nem költenek rá :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Sziasztok.
    Jó fórumozóként átolvastam az eddigi javaslatokat és van amivel én sem értek egyet.de van amit támogatok.
    Amivel nem értek egyet,az az amit a nagyika is írt.Szerintem sem lenne fair,ha most eltörölnék az aranyért kutatható dolgokat és ezután dolcsiért lehetne kutatni.Félreértés ne essék,nekünk a tagon kívül más arannyal való kutatásunk nincs és nem is lesz,de nem lenne korrekt.Tagnál pl nem bizt hogy örülnék neki,ha pár hét alatt sok szövi lenne 50 fős mert dolcsival kutatható,mi meg szívtunk,meg költöttünk,gyűjtöttünk sok sok időt.Tehát szer jó az ahogy van.
    A dolcsiért vehető készletnek sem látom értelmét,akkor minden szövi megvenné és mivel lennénk előrébb?Semmivel.Az élboly úgyis megmaradna elöl,(mert ha kéne arannyal gyorsítanák a projekteket),mi meg maradnánk ott ahol eddig voltunk,max néhány helyezéssel csúsznánk hol fel,hol le,ahogy a tagok aktivitása hozná.És mivel bizonyos szinten már csak elismerés jár érte (amikor a kutatások feloldódnak),így szer az is jó ahogy van.Aki akar verseng a többi szövivel és gyűjtögeti az elemeket,aki meg nem,az figyelmen kívül hagyja.
    Sőt még annak sem látom értelmét,hogy változtassanak az elemeken.Sokan ez alapján építettünk farmot (sok almás stb),nem lenne jó,ha át kéne dolgozni.
    Amivel viszont egyetértek az az amit Liz írt,hogy lehessen kisebb készletelemcsomagokat venni aranyért.Sőt ha ezt megoldanák úgy,hogy akár szövikasszából,akár egyénileg is lehessen fizetni érte,az meg még jobb lenne :D
    De hogy a tárgynál maradjak,én minden új projektnek örülnék,amihez az eddig nem igazán használatos elemeket lehetne hasznosítani és nem egetverő mennyiségeket kérne cserébe (mégha nem is sok ponttért)
    Itt lehetne szamarat,mézet stb gyűjteni,vagy akár virágfarmos növényeket.Mindegy a lényeg hogy jó elemet kérjenek érte :D
    A kutatási ajánlatom meg már vhová leírtam,lehessen mindenre kutatni,ami a farmon nő,készül,terem.
    Barack,méz,oliva,levendula és tsa-i,meg táp és langyiházi mag :D
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 27.01.2016
    hali Bourges
    jól átolvastad, mint rendes diák a leckét :smiley: 
    az egyensúlynak meg kell maradnia, így igaz, ha dolcsiért lehetne mindent venni, akkor felkopna az álluk a fejlesztőknek, és persze ingyééé nem doliznának :) ebből adódóan játék meg nem lenne
    viszont a tagkutatás szrtm magas összeg. 70 ezer 2 tagért? vagy még több?
    nagyinak igaza van, ha eltörölnék, nem lenne fair azokkal szemben, akik eddig keményen kifizették, megdoliztak érte
    viszont a szövi kasszát nem terhelném még az elemek kiváltásával is, szrtm tökéletesen megfelelne, ha kisebb elemcsomagokat hoznának létre reális aranyáron :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szeva Liz :D
    Igen olvastam,és azért írtam,hátha kapok valami pirospontfélét :D
    A tagkutatás ára meg szer annyira nem vészes.Mivel szintenként emelkedik az ára.Mi most 51 en vagyunk és 141 ezer arany a kövi két hely.Ezt kimondani egy olyan játékosnak,aki nem vesz aranyat talán sok,de ha azt vesszük alapul,hogy 51 embernek kell összedobni úgy,hogy havi szinten pl sokunknak ad a lovi 2000 ret ingyééé,az már úgy annyira nem vészes.És hát ugye a lényeg,hogy ne sipp supp lehessen összerántani ezt az összeget,mert akkor minden szövi full létszámos lenne.Meg hát azért minden szöviben van,aki bővebb lére van eresztve és jobban zsebbe tud nyúlni :D És itt nyilvánul meg,hogy ki az aki önzetlenül tesz a többiekért,akik esetleg nem tehetik úgy meg,de ezt te is tod,hisz jó csapatod van.
    A szövikasszát meg azért mondtam,mert szintenként kapunk ugye aranyat és ha már nem hasznosítjuk semmire,akkor csak a helyet fogja :D
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Átolvastalak benneteket, amit eddig írtatok.
    Én sem értek egyet azzal, hogy amit a kutatásnál arannyal kell megvenni azt eltöröljék, hiszen a régi szövikkel szemben nem lenne fer, hiszen azért ezek a szövik keményen tettek, hogy összegyűjtsék.
    Azt támogatom, hogy a készletelemeket lehessen szövikasszás aranykészletből megvenni, hiszen a projekt is szövi érdeme, ha sikerül, azaz együttes munka eredménye. És szövin belül kicsi aranyakat össze lehet dobni, és abból időnként lehet készletelemet venni. Ezt úgy tudnám elképzelni, hogy amikor hiányzik egy készletelem, és senkinek nincs, rákattint a kék kosárra, és az arany a szövi aranyból vonódna le, és egyből a készletelem benn lenne az adott projektbe. Még abba is benne lennék, hogy ezt csak a szövi vezetője tudja megtenni, és nem név lenne odaírva, hanem szövikassza szöveg, aki beadta. Nekem ez lenne a szimpatikusabb.
    Kis szöviknél is jó, hiszen kicsiket mindenki tud betenni, s idővel összejönne rá az arany, ha úgy gondolják. Nagyok esetében, meg ahogy Bourges is említette kerül mindig a szövikasszába, mert szintet lép a szövetkezet, vagy csak beadnak a tagok.
    A másik, amit el tudok képzelni, az az, hogy kis mennyiségeket is lehessen venni. Amikor a kék kosárra kattintanánk, feljön egy ablak, amiben 3-5 választási lehetőség lenne az adott készletelemekre. Ebben lenne kisebb, nagyobb, még nagyobb. Pl. 455 készletelemesnél lehetne 55, 155, 255, 355, 455-ös választási lehetőség. Pár darabosba szerintem a GGS nem egyezne bele, hiszen kicsiket a napi aranyból is lehetne fedezni, nem késztetné a felhasználókat arany vásárlásra. Viszont 55 darab 240-250 aranyba kerülne, szerintem ezt jobban elfogadná a fejlesztő is. És valjuk be 250-et szívesebben áldozna be a többség, mint 1930-at egy beadásra az összesért. Ha csak 5-10 darabról lenne szó, a 25-50 arany lenne, és az mindenki számára a heti aranyból fizethető lenne, rendszeres aranyvásárlókon kívül is sokan ki tudnák fizetni, nem késztetne senkit arany vásárlásra, így a GGS-nek ez nem lenne a mostani lehetőséggel szemben kifizetődő.

    Tény, hogy lassan jönnek a készletek, a szövik a nagyobb értékűeket csinálják, így sokat nem is használnak a projektekből, s egy idő után a hozzájuk szükséges készletelemek elfogynak. Ilyenkor vagy másikat választ a szövi, vagy áll. Lehetne ezeknek a kis pontszámú, de nagy mennyiséget kérő projekteket is felpontozni, és akkor többen csinálnák azokat is, azokhoz kapcsolódó készletek is jobban fogynának, és ott is a fenti lehetőség újabb aranyvásárlási lehetőség lenne. Ez az én véleményem.
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Szia Kriszti!
    Nem idézlek. Tökéletesen összefoglaltad a mondandónkat, kiegészítve számszerűséggel.
    Számomra elfogadhatók a mennyiségek és árak. 
    Azt viszont nem tartom jónak, hogy csak a szövi vezetőnek legyen jogosultsága az elemek vásárlására.
    A képviselők indíthatnak kutatást, projektet. Az ellemek vásárlására is legyen jogosultságuk. 
    Mi hetente 2-3-4 projektet csinálunk attól függően, hogy belefér-e a hét munkanapjaiba.
    A vezető egy-egy projekt befejezésekor nincs mindig jelen. Így, ha ugyanazt akarjuk indítani (Pl. tejes, vadvirágos, stb) lehetetlen lesz.
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    Szervusztok!

    Már nem tudom megállni, hogy 1, 2015, 11. 11.-én íródott bejegyzésem ne idézzem!

    "Szervusztok!

    Épp ma délelőtt emlegettük a szövis cheten a JAVASLATOK topikot!
    Sosincs elég készletelemünk a projektekbe, iil. nagyon lassan gyűlik!
    Az egyik szövitársunk felvetette, miért nem lehet 1-1 elemet aranyért is megvenni, vagyis, ha már csak 1-1 db. hiányozna, miért nem pótolhatjuk ki arannyal?
    említettem neki, hogy írja be az ötletét ide, hátha mások is egyet értenének vele, és továbbítanánk a Support felé, de rám hárult ez a feladat, nem fórumozós."

    Vagyis, 2.5 hónap elteltével, írunk most erről a témáról ami a Javaslatok topikban van!
    No, erre mondják, hogy jobb későn mint soha??? / azért csak sajnálom ezt a 2.5 hónapot! /

    Ádámmacit idézem:

    "
    Tény, hogy lassan jönnek a készletek, a szövik a nagyobb értékűeket csinálják, így sokat nem is használnak a projektekből, s egy idő után a hozzájuk szükséges készletelemek elfogynak. Ilyenkor vagy másikat választ a szövi, vagy áll. Lehetne ezeknek a kis pontszámú, de nagy mennyiséget kérő projekteket is felpontozni, és akkor többen csinálnák azokat is, azokhoz kapcsolódó készletek is jobban fogynának, és ott is a fenti lehetőség újabb aranyvásárlási lehetőség lenne. Ez az én véleményem."

    Nagyon JÓ ötlet!
    Bizony, nevetséges pontokat kapunk, pl. kukoricára, de nem is sorolom, mindenre! 
    Természetes, hogy tojásos projekteket indítunk általában, hisz sokan dolgoznak is, az nagyon jó ilyen szempontból is, meg is lehet nézni a farmokat, miből van több ól, hát kacsából:)
    Azon Játékosok akik meg otthon vannak, több időt tudnak farmozni, mindegy lenne, hogy tojást szed-e vagy pl. kukoricát, DE a projektekért kapott pontok miatt MÁR nem mindegy! 

    Lenne 1 újabb javaslatom is Szövetkezeteken belül, remélem érthetően meg fogom tudni fogalmazni!
    Szóval, decemberben volt ugye a Mikulásos hosszúúúúú event, és akkor lehetőség volt vasárnaponként egymás segítése!
    Javasolnám ezt állandóra szöviken belül, vagy PIAC formájában, hogy vehetnénk egymástól ezt-azt!


  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Nagyika, biztos van terv az adventi listás feladatsorral, mert az utóbbi időszakban történt kisebb leállások során ezt is javítgatták, lehet nem csak adventkor fogunk újra találkozni vele. De talán már kicsit átgondoltabban. Ugyanis belátták, hogy nem volt a legszolidárisabb, és sűrű elnézéseket kért miatta a CM a németen.

    Már többször futottunk köröket a készletelemek miatt, de talán lehet olyan megoldás, amit nem csak magyarok javaslunk és a GGS számára is megoldható, elfogadható. Ezt előre nem tudjuk, én jelzem a support felé a javaslatainkat és ettől többet én nem tudok tenni.
    A szövikasszás készletelem vásárlás szerintem könnyen kivitelezhető, hiszen nem az egyéntől, hanem a szövitől vonná az aranyat. Ok, miattam lehet a képviselőknek is joga hozzá, ez már részlet kérdése.
    Vagy a másik, ami könnyen kivitelezhető, az a kis pontot érő projektek átpontozása.
    A kicsit több munkát igénylő a választós készletelem mennyiséges lenne, és itt nagyobb az esély a programozási hibára, de ki tudja, lehet ez sem lenne túl nagy feladat megoldani.
    Én jeleztem ezt a 3-at a support felé, de ha újabb ötletek lesznek, amiket úgy látom a GGS számára sem lenne rossz, azt jelzem feléjük. Olyanoknak nincs értelme, hogy arany helyett dollárért lehessen kutatni, vagy ehhez hasonlók, de ha olyan megoldást javasoltok, amire lehet akár egy picike esély is, azt továbbítom.
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Sziasztok. Köszönjük,hogy továbbítod a kéréseket,most már csak várjunk,hogy teljesíthető lesz e.Igaz az én javaslatom nem jött be,de nem is lényeg. Ha már ezeken tudnak változtatni az is nagy segítség.
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    szerkesztette ezt: 28.01.2016
    "én jelzem a support felé a javaslatainkat és ettől többet én nem tudok tenni. "

    Kedves Krisztike, nem is várunk mi ennél többet és ezt is KÖSZÖNJÜK
    :) 
    / csak tudod, ha ez javaslat-tétel nem dobódik be most, akkor a 2.5 hónappal ezelőtti ötletünk tovább ott porosodott volna:(
    már akkor JÓ ötletnek tartottam mikor a GamerAnikó szövistagunk felvetette a cheten!
    Nagyon tetszett az a javaslatod is Krisztike, hogy 250 aranyért is lehetne készletelemet venni!
    Rendesen zavarbaejtő, hogy SOKÁIG nem tudunk be tenni készletelemeket, mi, aktív tagok se!
    Azért 1930 arany sok, / és ez csak 1, a 3 közül! /nem beszélve arról hány helyre is kéne még arany is, dollár is, itt a cukorfarm, eszi a dollárjainkat, de mag is kell, patkó is kell!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917

    hát igen, ez az 1xi heti belépésnél kapott aranyból fizethető lenne. viszont ne menjünk el az mellett, h hetente nem 1 projektet indítunk, hanem azért naponta többet is :) akik rendszeres aranyvásárlók így is, úgy is megveszik az aranyat, nem hinném, h csak az elemek miatt vásárolnak, még se lenne mindegy, h a hiányzó pár darab miatt közel 2 ezer aranyat kell-e elhasználni, hisz van még bőven hova tenni, eventek, szövibajnokság, lovi stb. vagy max akkor ezeket kihagyják és sikerélmény nuku, játéktól elmegy a kedv, inkább nem lépnek be szövibe, ami így is eléggé nagy baj, nincs tag, inkább maga ura. ha már a szövetkezetre alapozták a játékot, akkor nem kellene a játékosok kedvét elvenni a csapatban játszástól, mert pont a projektek sorozatos elvégzése a lényeg, ha nem indítunk, akkor miért vagyunk szöviben?

    akik meg nem vásárolnak aranyat, csak a játékon belül kapott összeget osszák be, azok nem fogják azt a keveset készletelemre költeni.

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Persze, érthető, hogy néha elég lenne pár darab készletelem is, és lehet ez mindenkinek szimpatikus lenne, de nem csak a felhasználók érdekét kell vizsgálni. Hiszen, ami csak a felhasználónak jó, az sohasem valósulhat meg. Az, ami mindkét félnek jelent valamit, már nagyobb eséllyel indul.

    Igen, vannak szövik, ahol naponta több projekt is van, de sok szöviben nem cél a feljebb jutás, a kutatás ami fontos, és érthető is. Hiszen az ad nekik pluszt igazán. Sok szövi aktivitás hiányában nem projektezik. Korábbi szövimben hetente 1x, 2 hetente volt 1-1 projekt, s mikor már elértünk egy magasabb szintet, akkor a mennyiséget már nem tudta a szövi sokszor teljesíteni, így leálltunk a projektekkel. Tehát ők úgysem áldoznak be készletelemre aranyat.
    Akik pedig naponta többször projekteznek, nem kis szövik, és ha időnként mindenki 1x vesz kis mennyiséget már előrébb juthat. És közben addig a szövi többi tagja tud gyűjteni. És nem biztos, hogy mindig kell majd kiegészítő, de a 250 arany 55 darabos készletelem árat a 455-ös 1930-as aranymennyiségből kreáltam, és minden készletelem más és más mennyiség és árú, így a "kis" mennyiség is ez alapján változhatna.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    végül is abból a szempontból mind1 a mennyiség, h úgyis a GGS fogja eldönteni h hány darabot mennyiért vehetünk meg. a lényeg az lenne, h valóban lehessen kisebb mennyiségeket is vásárolni
Sign In to comment.