Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Metoda de Plata PaySafeCard!!!

MerckMerck Postări: 3
Pute-ti sa-mi spune-ti si mie de ce nu pot incarca monede prin PaySafeCard.Am observat ca la un prieten merge sa inacrce mondede prin PaySafeCard si la mine nu.
Pute-ti sa ma ajuta-ti si pe mn va rog mult.
Am atasat si 2poze ca sa vede-ti mai bine despre ce este vorba.


Cu PAYSAFECARD:

http://postimg.org/image/p0v65qxc3/

Fara PAYSAFECARD pe contu meu:

http://http://postimg.org/image/ykpobyc97/
Post edited by Merck on

Comentarii

  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 07.04.2013
    daca dai pe sageata aia neagra spre dreapta, nu apare si PaySafeCard?

    insa, pe contul tau vad ca apare si alta moneda, euro sau dolari in loc de lei. probabil in functie de IP-ul de pe care joci... cel mai bine ar fi sa scrii echipei de suport. ei pot modifica setarile de la metodele de plata.
    http://support.goodgamestudios.com/
  • gersiugersiu Postări: 3
    editat 12.04.2013
    EU AM CARD VISA SI NU POT PLATI,VREAU SA-MI CUMPAR 15.OOO DE GALBENI CU 29,99 LEI ,AM 30,6 PE CARD SI IMI SPUNE CA TRANZACTIA NU SE POATE EFECTUA.
    cARE ESTE SOLUTIA? HELP!
  • cc-angelcc-angel Postări: 52
    editat 13.04.2013
    Am avut si eu o problema ca asta si am trimis-o la suport,am primit mesaj pe mail si citez.
    Salut,

    iti multumim pentru mesaj. Din pacate in baza noastre de date apare ca aceste tranzactii cu cardul tau Paysafe au fost nereusite.

    Ne pare rau pentru acest lucru. Banii ar fi trebuit dupa o ora sa fie din nou disponibili pe card. Acestia sunt retrasi in prima faza dar in cazul in care ceva nu functioneaza cum trebuie sunt restituiti.
    Daca acest lucru nu s-a intamplat anunta-ne.
    Te asiguram ca vei putea folosi acele carduri. Se lucreaza la optimizarea acestei metode de plata.

    Toate cele bune!

    Mara

    Goodgame Studios
    Customer Support
    http://support.goodgamestudios.com
    http://www.goodgamestudios.com/
    +++ Deine Adresse für Online-Spiele +++
    +++ Your Destination for Online Gaming +++
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 13.04.2013
    gersiu a scris: »
    EU AM CARD VISA SI NU POT PLATI,VREAU SA-MI CUMPAR 15.OOO DE GALBENI CU 29,99 LEI ,AM 30,6 PE CARD SI IMI SPUNE CA TRANZACTIA NU SE POATE EFECTUA.
    cARE ESTE SOLUTIA? HELP!

    solutia e sa mai pui vreo 3 lei pe card...
    de fapt te taxeaza cu 6,97 euro, transformati in lei la nu stiu ce curs... probabil suma care iese in lei din 6,97 euro e mai mare decat suma de pe card.

    in plus, asigura-te ca ai un card valabil pentru tranzactii online internationale.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 13.04.2013
    cc-angel a scris: »
    Am avut si eu o problema ca asta si am trimis-o la suport,am primit mesaj pe mail si citez.
    Salut,

    iti multumim pentru mesaj. Din pacate in baza noastre de date apare ca aceste tranzactii cu cardul tau Paysafe au fost nereusite.
    corect, doar ca gersiu nu se refera la PaySafeCard ci la card bancar :)
  • HoriaBrenciu2HoriaBrenciu2 Postări: 45
    editat 16.04.2013
    Va deranjez cu o problema cu 2 subcategorii:

    - de ce la plata prin paysafecard e necesara o suma mai mare decat cea afisata?
    - de la un nivel incolo cumpararea unor sume de galbeni e dezactivata? eu nu pot cumpara, acum, galbeni contra sumei de 14,99 ron, de exemplu.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 17.04.2013
    HoriaBrenciu2 a scris: »
    Va deranjez cu o problema cu 2 subcategorii:

    - de ce la plata prin paysafecard e necesara o suma mai mare decat cea afisata?
    - de la un nivel incolo cumpararea unor sume de galbeni e dezactivata? eu nu pot cumpara, acum, galbeni contra sumei de 14,99 ron, de exemplu.
    - la unele metode de plata se cere in realitate o suma putin mai mare pentru ca intervin niste conversii valutare. si la plata prin card de exemplu se cer de fapt vreo 2-3 lei in plus...
    - nu depinde de nivel, ci de cat de mult ai folosit acele variante mai ieftine. la un moment dat sistemul vrea sa te ajute. fiind cumparator constant, iti ofera variante mai avantajoase ca raport pret/cantitate de galbeni. dar poti sa scrii echipei de suport daca vrei acele optiuni mai ieftine sa-ti apara din nou. vor rezolva ei problema :)
  • HoriaBrenciu2HoriaBrenciu2 Postări: 45
    editat 17.04.2013
    mariachi a scris: »
    - la unele metode de plata se cere in realitate o suma putin mai mare pentru ca intervin niste conversii valutare. si la plata prin card de exemplu se cer de fapt vreo 2-3 lei in plus...
    - nu depinde de nivel, ci de cat de mult ai folosit acele variante mai ieftine. la un moment dat sistemul vrea sa te ajute. fiind cumparator constant, iti ofera variante mai avantajoase ca raport pret/cantitate de galbeni. dar poti sa scrii echipei de suport daca vrei acele optiuni mai ieftine sa-ti apara din nou. vor rezolva ei problema :)

    :))

    La orice metoda ce implica transfer bancar, inclusiv paypal, e logic sa fie implicate anumite comisioane. Insa, daca si la paysafecard exista aceste comisioane, ar trebui sa fie mentionate in clar pentru a sti exact de cati bani ai nevoie. Altfel spus, cand vrei sa cumperi un pachet de galbeni al carui cost afisat e de 149.99 ron, spre exemplu, te astepti ca 3 coduri ce insumeaza 150 ron sa iti fie suficiente.
    Prin urmare,
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 17.04.2013
    nu e vorba numai de comisioane, ci si de cursul valutar. daca o sa te uiti cu atentie, la orice metoda de plata, dupa ce o alegi si dai Valideaza, suma e afisata de fapt in euro. si de la o zi la alta variaza. acum e de exemplu 7.01 Eur pentru 29,99 lei, iar acum vreo doua zile cand mai intreba cineva pe forum era 6.98 Eur pentru 29,99 lei.
    psct.jpg
  • HoriaBrenciu2HoriaBrenciu2 Postări: 45
    editat 17.04.2013
    Multumesc pentru lamuriri!
  • The apashThe apash Postări: 154
    editat 17.04.2013
    interesant este ca suma este calculata aiurea si pentru coduri in Eur, luate spre exemplu din Frankfurt. Pina la urma citi EUR sau citi RON costa optiunile? Nu se poate face conversie valutara de 2 ori, o data a pretului in euro si o data a codului din EUR in ce ca tot EUR e moneda codului?
    Intreb pentru ca aveam un cod cu ramasite in EUR convertit conform convertorului de la Paysafe imi ramineau 7 centi, fara conversie conform sumei afisate in EUR ramineau 2 centi si cind sa fac plata mi-a zis ca nu am suma suficienta :O
  • The apashThe apash Postări: 154
    editat 17.04.2013
    Ar mai fi de precizat ca:
    - diferenta e oricum jenanata max 1 leu
    - sint si alte studiouri care au pretul optiuni in ambele valute 89RON/19.99EUR, platesti in RON ramii cu 11RON din 100 platesti in EUR ramai cu 0,01 din 20. Spre exemplu Innogames. Deci nu-i mare lucru.
    - Uneori sistemul de plata cu paysafe nu merge de loc, spre exemplu in vacanta de Pasti cind de pe 28.03 pina aprox 05.04 cind mi-a mers, nu facea decit sa imi blocheze bani pentru 2-3 ore.
  • HoriaBrenciu2HoriaBrenciu2 Postări: 45
    editat 18.04.2013
    Eu am ridicat aceasta problema pentru ca la Inno, paysafe-ul era cel mai convenabil. Daca scria 100 ron, pai 100 imi trebuiau. Din inertie, am considerat ca si aici e la fel si m-am trezit ca am "ramasite" pe diverse coduri, pe care nu cred ca le mai pot folosi...

    Ai dreptate, apash, conversia e ciudata rau.
  • The apashThe apash Postări: 154
    editat 18.04.2013
    Le poti folosi, caci poti pune pina la 10 coduri la o plata si le pui pe primele mici intii sa le golesti si apoi cel cu bani la sfirsit.
  • harp0harp0 Postări: 152
    editat 18.04.2013
    HoriaBrenciu2 a scris: »
    Eu am ridicat aceasta problema pentru ca la Inno, paysafe-ul era cel mai convenabil. Daca scria 100 ron, pai 100 imi trebuiau. Din inertie, am considerat ca si aici e la fel si m-am trezit ca am "ramasite" pe diverse coduri, pe care nu cred ca le mai pot folosi...

    Ai dreptate, apash, conversia e ciudata rau.

    Salut,

    te asigur ca le poti folosi.
  • HoriaBrenciu2HoriaBrenciu2 Postări: 45
    editat 19.04.2013
    Am fost inteles gresit, din cauza formularii mele incomplete.
    Stiu ca se pot folosi si 10 bani daca raman. Nu am nicio problema nici cu sumele necesare, din moment ce e un act voluntar cel de a cumpara galbeni. In schimb, daca scrie 149.99 ron, prin paysafe ar trebui sa ai nevoie de exact acea suma. E intuitiv ca transferul bancar implica diverse comisioane, insa metoda de plata ce face subiectul discutiei e, daca imi permiteti comparatia, echivalentul platii cu cash in supermarket. Adica, daca un pachet de biscuiti are un pret afisat la raft de 3 ron, e suficient sa ai aceasta suma pentru a iesi cu el din magazin.
    La fel, daca eu intentionez sa cumpar galbeni de 300 de ron prin aceasta metoda, merg la un automat paysafe, dau 300 ron si primesc niste coduri. E normal sa ma astept ca sa imi fie suficienti in momentul tranzactiei.
    Prin urmare, daca e doar o problema de curs de schimb, corecta ar fi descrierea corecta a sumei necesare.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier