Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

31.03.2014 | Reorganizacja Farmy Smakosza!

11750

Komentarz

  • FunnyKokoFunnyKoko Posty: 2
    edytowano 31.03.2014
    Dokładnie to samo chcialam napisac, czy to jakis bład?
  • GabulecGabulec Posty: 55
    edytowano 31.03.2014
    Ja jestem tylko ciekawa, po co jest kompostownik i silos, bo np. jak ma mi się opłacać zrobienie (maksymalny poziom) 1 humus do którego potrzebujemy 22 liści, kiedy na głównej farmie wystarczy 14 (czas produkcji nie jest chyba specjalną zachętą..)?
  • FunnyKokoFunnyKoko Posty: 2
    edytowano 31.03.2014
    Meg67 napisał użytkownik: »
    Policzylam ze wyprodukowanie jednego jabłkowego przekładańca jest droższe niż pozniejsza cena, za którą go sprzedajemy... Piekarnia się całkowicie nie opłaca :( Przynajmniej u mnie na smakoszu: Piekarnia poziom 1 + 72% zadowolenie..

    sorry, nie zamiescilam cytatu :)
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 31.03.2014
    Witam.
    Może i sama aktualizacja nie jest najsprawniejsza i idealna, jednak ja staram się dostrzegać plusy.
    Jestem zadowolona przede wszystkim dlatego, że coś się w końcu dzieje. Co z tego, że zaczynam od zera z sadami migdałów (owszem szkoda czasu, który włożyłam w ulepszanie ich)? Mam co robić. Ostatnio wchodzenie na farmę było tylko zbieraniem produktów do aktualnie prowadzonego badania przez Sojusz. Teraz jest motywacja, nowe cele, logistyka - jest dobrze.
    Zarzut, że złota nam nie zwracają jest dla mnie nijaki. Sama wydałam złoto na skracanie czasu ulepszeń, ale była to moja świadoma decyzja, nikt mnie nie zmuszał, bez tego złota dało się żyć i dało się poprowadzić farmę, tylko trochę wolniej dochodząc do finiszu.
    Rozumiem osoby, przed którymi stoi jeszcze wyzwanie kupna nowych terenów i tutaj w pełni zgadzam się z ich oburzeniem.
    A cała reszta... Aktualka jest od kilku godzin, dajmy sobie czas na przeanalizowanie wszystkiego na spokojnie, sprawdzenie jak wszystko wygląda w praktyce.
    Poczekajmy co powie Góra odnośnie zarobków w piekarni i ewentualnie wtedy podnieśmy larum.
    To takie moje luźne przemyślenia na szybko.
    PS. A dolary...? Pamiętajmy, że tylko piksele :)
    Miłego dnia dla wszystkich, pozdrawiam
    dagisek
  • MiliksonMilikson Posty: 13
    edytowano 31.03.2014
    OK - lista porazek (wg mnie):
    - piekarnia
    - kompostownik + silos - nie wiem po co...
  • lalala300595 (PL1)lalala300595 (PL1) Posty: 11
    edytowano 31.03.2014
    oooo wyprodukowałam w KOZIARNI zwykłe mleko od krowy? Jak to? Myslałam ze to bedzie kozie mleko! A miałam duzo mleka i kazało mi sprzedac zwykłe mleko od krów zeby opróżnić koziarnie! co jest?
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 31.03.2014
    Witam ponownie,

    dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi. Można powiedzieć, że dzięki nim mam wstępny zarys spojrzenia polskiej społeczności BF na zmiany po aktualizacji. Poruszacie kilka tematów, ale jednym z częściej przejawiających się w toku rozmów są koszta powiększenia farmy, które na początkowych poziomach są niższe o wcześniejszych, na dalszych - wyższe. Powodem zmian była chęć dopasowania kolejnych fragmentów rozbudowy do potrzeb Gracza na danym poziomie gry. Wzrost kosztów na wyższych poziomach rozszerzeń, zespół balansu gry tłumaczy obniżeniem kosztów na niższych poziomach, jak również dodaniem nowych obiektów produkcyjnych, w tym zwierząt, które umożliwią szybsze zyski z farmy, niż to miało miejsce dotychczas.

    Problem piekarni został poddany pod ponowną rozwagę, więc i tutaj należy spodziewać się zmian, które prędzej, czy później muszą nastąpić, by budynek był opłacalny. Tę kwestię pomijam. Jak tylko uzyskamy jakieś informacje w tej sprawie, poinformujemy o nich na forum.

    Obecna piekarnia umożliwia magazynowanie produktów w celu ich późniejszego przetwarzania. Zabieg ten ma na celu przede wszystkim lepszy wgląd w stan posiadania oraz informację o tym, czego Wam brakuje do rozpoczęcia produkcji. Przekazane produkty zostają w piekarni, by sam proces produkcji był bardziej zbliżony do naturalnego, gdzie należy dostarczać składniki, a po dostarczeniu wszystkich - rozpocząć wypieki. składniki magazynowane w piekarni, nie przepadną, więc łatwiej możecie je zbierać na potrzeby danego przepisu. Nawozu, podobnie, jak jajek w późniejszym czasie możecie używać na obydwu farmach. Obie farmy będą z czasem zintegrowane do eventów tematycznych oraz innych wydarzeń w grze.

    Ogólny obraz nowej farmy nie wypada chyba najgorzej, choć w kwestiach funkcjonalności na pewno poprawki są wskazane, szczególnie w wypadku piekarni, gdzie przyznaję Wam rację, iż budynek powinien przynosić dochód, więc coś należy zmienić. Rozwiązania muszą poszukać twórcy gry wraz z zespołem balansu.

    Pozdrawiam,
    Asia.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 31.03.2014
    lalala300595 napisał użytkownik: »
    oooo wyprodukowałam w KOZIARNI zwykłe mleko od krowy? Jak to? Myslałam ze to bedzie kozie mleko! A miałam duzo mleka i kazało mi sprzedac zwykłe mleko od krów zeby opróżnić koziarnie! co jest?

    Zabawna sytuacja, jednak koziarnia produkuje po prostu mleko. Podobnie, jak krowy. To samo będzie z jajkami. Te od kur, czy kaczek również powędrują do "jednego worka".


    Pozdrawiam serdecznie,
    Asia.
  • b-AGNIESZKA (PL1)b-AGNIESZKA (PL1) Posty: 17
    edytowano 31.03.2014
    wszystko ok aktualizacja się podoba mam tylko jedno "ale", które zostało już tutaj zauważone i proszę moderatorów o wyjaśnienie.
    Co z tą piekarnią? czy ilości produktów to błąd? Nie może być przecież tak że do wyprodukowania czegoś trzeba zużyć tyle produktów że sprzedaż finalnego wypieku kosztuje mniej?
    ok dziękuje za info Asiu pisałyśmy w tym samym czasie ;)
  • MiliksonMilikson Posty: 13
    edytowano 31.03.2014
    Ja mam jeszcze jedno pytanie: czy jajka kacze i kurze to te same jajka (tak jak mleko krowie i kozie)? Czyli teoretycznie bede mogl wyburzyc wszystkie kurniki i w eventach jaja zbierac od kaczek?
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 31.03.2014
    b-AGNIESZKA napisał użytkownik: »
    wszystko ok aktualizacja się podoba mam tylko jedno "ale", które zostało już tutaj zauważone i proszę moderatorów o wyjaśnienie.
    Co z tą piekarnią? czy ilości produktów to błąd? Nie może być przecież tak że do wyprodukowania czegoś trzeba zużyć tyle produktów że sprzedaż finalnego wypieku kosztuje mniej?
    W tej sytuacji rozsądne jest nie produkowanie niczego w piekarni, poczekajmy aż Twórcy gry coś zaproponują, tudzież od razu wprowadzą, przez ten czas można swobodnie zająć się rozbudową tego obiektu, co zajmuje trochę czasu :)
  • joasiast (PL1)joasiast (PL1) PL1 Posty: 36
    edytowano 31.03.2014
    Asiu mam takie pytanie-sugestie, nie da się coś zrobić, żeby młyn "się kręcił"? Jakoś brakuje mi tego ruchu kołem ;)
  • mabk (PL1)mabk (PL1) Posty: 394
    edytowano 31.03.2014
    Aktualizacja bardzo fajna :) brakuje mi tylko pływających kaczuszek
  • AsiaPlayer89 (PL1)AsiaPlayer89 (PL1) Posty: 63
    edytowano 31.03.2014
    b-AGNIESZKA napisał użytkownik: »
    wszystko ok aktualizacja się podoba mam tylko jedno "ale", które zostało już tutaj zauważone i proszę moderatorów o wyjaśnienie.
    Co z tą piekarnią? czy ilości produktów to błąd? Nie może być przecież tak że do wyprodukowania czegoś trzeba zużyć tyle produktów że sprzedaż finalnego wypieku kosztuje mniej?
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Problem piekarni został poddany pod ponowną rozwagę, więc i tutaj należy spodziewać się zmian, które prędzej, czy później muszą nastąpić, by budynek był opłacalny. Tę kwestię pomijam. Jak tylko uzyskamy jakieś informacje w tej sprawie, poinformujemy o nich na forum.


    Odpowiedź odnośnie piekarni była już podana wielokrotnie, wystarczy poczytać
  • lalala300595 (PL1)lalala300595 (PL1) Posty: 11
    edytowano 31.03.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Zabawna sytuacja, jednak koziarnia produkuje po prostu mleko. Podobnie, jak krowy. To samo będzie z jajkami. Te od kur, czy kaczek również powędrują do "jednego worka".


    Pozdrawiam serdecznie,
    Asia.
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli to tylko dodatkowe mleczko będzie :) lub nie stawiając koziarni więcej miejsca na inne budynki :)
  • Anula11fehuAnula11fehu Posty: 7
    edytowano 31.03.2014
    MNISZEK: rośnie w ogrodach i służy do produkcji karmy dla kóz w młynie wodnym
    Zakładka buduj: KOZIARNIA: produkuje mleko, wymagana pasza składa się z liści i gałęzi, które pochodzą z plantacji migdałów
    Czy ktoś ma już koziarnię i to tylko błąd w zapisie?
    tylko błąd w tekście :)
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 31.03.2014
    joasiast napisał użytkownik: »
    Asiu mam takie pytanie-sugestie, nie da się coś zrobić, żeby młyn "się kręcił"? Jakoś brakuje mi tego ruchu kołem ;)

    Cześć,

    jeśli mowa o młynie wodnym, powinien się kręcić, kiedy pracuje (mowa o tym kole z boku). Czy może się kręcić w inny sposób? Nie wiem, ale wpisuję na moją długą listę pytań w związku z aktualizacją :)

    Pozdrawiam,
    Asia.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 31.03.2014
    lalala300595 napisał użytkownik: »
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli to tylko dodatkowe mleczko będzie :) lub nie stawiając koziarni więcej miejsca na inne budynki :)

    Jak można nie chcieć takich ładnych kózek... ;)

    Pozdrawiam,
    Asia.
  • edytowano 31.03.2014
    Mi się nie podoba to całe przenoszenie produktów z jednej farmy na drugą... Trochę za dużo nie potrzebnej roboty. Dlaczego nie mogło by być tak jak kiedyś, że wszystkie zebrane produkty można wykorzystywać na każdej farmię bez zbędnego przenoszenia?
  • AsiaPlayer89 (PL1)AsiaPlayer89 (PL1) Posty: 63
    edytowano 31.03.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Cześć,

    jeśli mowa o młynie wodnym, powinien się kręcić, kiedy pracuje (mowa o tym kole z boku). Czy może się kręcić w inny sposób? Nie wiem, ale wpisuję na moją długą listę pytań w związku z aktualizacją :)

    Pozdrawiam,
    Asia.

    Asiu, ale on się w ogóle nie kręci :)
  • joasiast (PL1)joasiast (PL1) PL1 Posty: 36
    edytowano 31.03.2014
    No właśnie chodzi o to koło u mnie się nie kręci! Czy u Was się kręci?
  • edytowano 31.03.2014
    joasiast napisał użytkownik: »
    No właśnie chodzi o to koło u mnie się nie kręci! Czy u Was się kręci?

    u mnie też się nie kręci :)
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    edytowano 31.03.2014
    U mnie też koło się nie kręci :(
  • Roberto201 (PL1)Roberto201 (PL1) Posty: 6
    edytowano 31.03.2014
    Wczesniej i teraz tak samo po aktualizacji Farma Smakosza w ogole sie nie oplacala i nie oplaca. Dlatego inwestycja w Farme Kwiatowa ma tylko sens bo tylko tam sa pieniadze... Mam tylko nadzieje, ze tworcy nawet nie rusza chociaz troche farmy kwiatowej bo jak narazie tylko psuja zamiast ulepszac. ;)
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    edytowano 31.03.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Jak można nie chcieć takich ładnych kózek... ;)

    Pozdrawiam,
    Asia.

    Ja tam kózki chcę - tylko mam pytanie a właściwie chcę dopytać aby dobrze zrozumieć - rozumiem , że będzie coś w przyszłości , aby zbalansować koszty funkcjonowania piekarni ? Przyznam szczerze , że nie policzyłem ile kosztują składniki a produkt finalny , który wychodzi z piekarni. Asiu rozumiem , że problem będzie rozwiązany ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • remiimerremiimer Posty: 22
    edytowano 31.03.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Witam ponownie,

    dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi. Można powiedzieć, że dzięki nim mam wstępny zarys spojrzenia polskiej społeczności BF na zmiany po aktualizacji. Poruszacie kilka tematów, ale jednym z częściej przejawiających się w toku rozmów są koszta powiększenia farmy, które na początkowych poziomach są niższe o wcześniejszych, na dalszych - wyższe. Powodem zmian była chęć dopasowania kolejnych fragmentów rozbudowy do potrzeb Gracza na danym poziomie gry. Wzrost kosztów na wyższych poziomach rozszerzeń, zespół balansu gry tłumaczy obniżeniem kosztów na niższych poziomach, jak również dodaniem nowych obiektów produkcyjnych, w tym zwierząt, które umożliwią szybsze zyski z farmy, niż to miało miejsce dotychczas.


    Pozdrawiam,
    Asia.

    Jaki balans kosztów?? Wszystko podrożało, a ostatni 8 działek podrożały o kilkadziesiąt milionów przykład cena 25 działki prawie 23 mln (kilkanaście postów wyżej zostało podane) z niecałych 7 mln. I jak ja pisałem działka nr 18 z 3.5 mln na dużo ponad 6 mln.
  • Fernach2Fernach2 Posty: 29
    edytowano 31.03.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »


    Problem piekarni został poddany pod ponowną rozwagę, więc i tutaj należy spodziewać się zmian, które prędzej, czy później muszą nastąpić, by budynek był opłacalny. Tę kwestię pomijam. Jak tylko uzyskamy jakieś informacje w tej sprawie, poinformujemy o nich na forum.

    Ogólny obraz nowej farmy nie wypada chyba najgorzej, choć w kwestiach funkcjonalności na pewno poprawki są wskazane, szczególnie w wypadku piekarni, gdzie przyznaję Wam rację, iż budynek powinien przynosić dochód, więc coś należy zmienić. Rozwiązania muszą poszukać twórcy gry wraz z zespołem balansu.

    Wyjdzie że marudzę, ale czy nie można było tak od razu zrobić???
    Przecież jeśli chodzi o opłacalność produkcji wystarczy dokonać prostych obliczeń.
    Do tego wystarczy arytmetyka, bez znajomości skomplikowanych procedur informatycznych.
    Chyba nie miał się kto tym zająć w GoodGame Studio.
  • mateusz0900 (PL1)mateusz0900 (PL1) Posty: 61
    edytowano 31.03.2014
    Wam też na farmie smakosza u użytkownika Rysio61 kręci się młyn wodny?

    Edit - już nie, to jakiś błąd, ale widać, że młyn ma przygotowaną, lecz niewprowadzoną animację...
  • remiimerremiimer Posty: 22
    edytowano 31.03.2014
    Warto jeszcze podkreśli po raz n-ty, że nie było żadnej informacji o tak poważnej zmianie. Dlatego uważam, że należy się nam również tydzień na zakup pola w starej cenie.
  • GabulecGabulec Posty: 55
    edytowano 31.03.2014
    mateusz09002 napisał użytkownik: »
    Wam też na farmie smakosza u użytkownika Rysio61 kręci się młyn wodny?

    Edit - już nie, to jakiś błąd, ale widać, że młyn ma przygotowaną, lecz niewprowadzoną animację...

    Weszłam z ciekawości i masz racje, kręci się ;)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik