Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την ενημέρωση για τις αλλαγές στο εργαστήριο της φάρμας και στις αποστολες

-NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
Γεια σας ,
επειδή οι αντιδράσεις εξαιτίας των  ενημερώσεων που αφορούν τις αλλαγές στο εργαστήριο φάρμας αλλά και στις αποστολές είναι πολλές (σε όλα τα φόρουμ)θεωρώ σωστό να τις έχουμε σε αυτό το θέμα συζήτησης  συγκεντρωμένες , για να μπορώ να τις μεταφράσω και να τις προωθήσω καλύτερα στους αρμόδιους .

Φιλικά
Post edited by -NEMESIS- on
«1

Σχόλια

  • maristar (GR1)maristar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 17
    καλησπερα,που δεν την βλεπω,σε ολους...
    αληθεια τωρα?καταργουν το εργαστηριο?στην πραγματικοτητα αλλαζουν το παιχνιδι....
    στησαμε τα παντα στις φαρμες μας με βαση το εργαστηριο που υπηρχε κ τις προνομιακες..
    κ τωρα ερχονται ξαφνικα κ τα παιρνουν πισω ολα..οπως εκαναν με τα μνημεια κ τους αετους...
    ετσι..γιατι μπορουν κ γιατι βρισκουν κ τα κανουν...
    κ εμεις γιατι δωσαμε ενα σκασμο εκ.δολαρια κ χρυσο για να ανεβασουμε ενα εργαστηριο
    που τωρα παει στα σκουπιδια?γιατι ξοδευουμε στα νησια για παπακια που τωρα δεν μπορουμε να ταισουμε?
    αληθεια γιατι παιζουμε ακομα?περαστικα μας....
  • stef krit (GR1)stef krit (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 55
    εγω παντος παραταω την φαρμα  εως εδω  η αλητεια τους δεν εχει ορια ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
  • stella555 (GR1)stella555 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 64
    δεν φτανει που εχουμε βαρεθει ολοι τα χρονια μας με τα ιδια και τα ιδια,δεν φτανει που η εταιρεια αφηνει εναν σερβερ γεματο με αδειες φαρμες που τις δουλευουν μια χουφτα ανθρωποι  γυριζοντας περα δωθε,δεν φτανει που εχουμε μεινει τρεις κι ο κουκος και κυνηγαμε τις ουρες μας,δεν φτανει που το εχουν τερματισει με το βρισιδι ολοι οι ψυχακηδες και οι ελατωματικοι,κανει και  οτι μπορει το ιδιο το παιχνιδι για να ακυρωνει ασταματητα την συμμετοχη μας,με καθε τροπο.
    ακομα κι αν τους εχουν πει σκεψου οτι πιο ισοπεδωτικο μπορεις,οτι πιο παραλογο και πισωγυρισμα ειναι εφικτο,εχουν ξεπερασει τον εαυτο τους,το βλακομετρο κοντευει να ανατιναχθει.

    ο ψυχαναγκασμος που μας κραταει εδω μεσα τους επιβραβευει μια χαρα,αντε,καλη λευτερια μας ευχομαι,και με εναν πονο  :)


  • stef krit (GR1)stef krit (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 55
    οσο καραντινες και να εχει εχω πολλα αλλα καλυτερα να κανω απο το να σπαω τα νευρα μου με τα σουργελα του big famr εως εδω να το φατε και λιγα σας ειπα 
  • maristar (GR1)maristar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 17
    στο αγγλικο φορουμ βλεπω παικτες που ενδιαφερονται
    που γραφουν,που διαμαρτυρονται που φωναζουν" παρτε το πισω"..
    εδω ,που ειναι αυτοι οι παικτες που αγαπουν τοσο αυτο το παιχνιδι
    οπως λενε?τωρα εβαλαν κ μαρκες για το παρκο αναψυχης με χρυσο...
    προσωπικα δεν παιζω αλλα αναρωτιεμαι,ποσο αδικο ειναι γι αυτους
    που ξοδεψαν κ αδειασαν τις αποθηκες τους για τους παγκους,που αφιερωσαν τοσο χρονο
    να φτιαξουν τα διακοσμητικα να ερχεται καποιος και τσουπ να τους παιρνει την θεση...
    λυπαμαι για το πως μας αντιμετωπιζει η εταιρεια αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι τετοιοι
    που ειμαστε,καλα να παθουμε!
  • stella555 (GR1)stella555 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 64
    πατωντας πανω στις πληροφοριες στο εργαστηριο,οι ποσοτητες που δινει μετα το 95 επιπεδο ισχυουν????????

    η παλι κατα διαβολικη συμπτωση προκειται για bug,ξανα στο συγκεκριμενο κτιριο,που με τεραστια ευκολια ολοι εχουμε στο επιπεδο 100????


  • mimika16 (GR1)mimika16 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 25
    καλησπερα ηθελα να ρωτησω με την αλλαγη  το εργαστηριο φαρμας εμεισ πωσ θα κανουμε τροφες μας ρωτησε καπιος αν εχουμε  να τα αναβαθμησουμε τοσα μυρια και εγεινε ετσι ξαφνικα ελεος πια αυτο το παιχνιδι εμεισ το πληρωνουμε οχι η εταιρια καθε φορα τα ειδια 
  • tigrinopolh (GR1)tigrinopolh (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 8
    Ας γράψουν όσοι το θέλουν ένα Ναι και όσοι δεν το θέλουν ένα Όχι.

    Απο εμένα είναι Όχι 

  • semeli3 (GR1)semeli3 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 18
    Οχι κι απο εμένα! Ακυρώνει ουσιαστικά το εργαστηριο,εφόσον θέλουμε ένα σκασμό λεφτά ή χρυσό για να ξαναφέρουμε το επίπεδο εκεί που ήταν και το γυρισαν πίσω,συν ότι πλέον οι παραγωγές τροφών κτλ δυσκολεύουν παρα πολύ! Ειχα πολύ καιρό να παίξω στην φάρμα,μου φαίνεται πια θα φυγω οριστικά με κάτι τέτοια άκυρα!
  • maristar (GR1)maristar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 17
    ακομα κ αν το εργαστηριο το παμε στο 100
    το προβλημα με τις προνομιακες δεν λυνεται...
    θελει αμετρητους καταλυτες...θα μπουν στις προσφορες
    κ θα σου λενε αγορασε με χρυσο...
    ολα για το χρυσουλι γινονται...περιμενω ενα σφαλμα-θαυμα
    να κολλησουν οι καταλυτες και να πεφτουν ασταματητα....:Ρ
    πολλα οχι....

  • 1froso1froso GR1 Αναρτήσεις: 3
    Πολύ με στενοχώρησε η αλλαγή στα εργαστήρια, μου φαίνεται θα κόψω και την συνδρομή και θα αποχωρήσω.
    Ας το σκεφτεί η εταιρία και να το ξαναγυρίσει σύντομα όπως ήταν, πριν φύγουν και οι λίγοι που έχουν απομείνει.
    Έχει καταντήσει πολύ κουραστικό, να φτιάχνεις και να γκρεμίζουν.
  • movaxikos (GR1)movaxikos (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 30
    καταρχήν να ευχαριστήσω για το ''βήμα'' που μας δίνετε μέσο του φόρουμ.
    ήθελα λοιπόν να ρωτήσω...
    το ''καινούριο'' εργαστήριο παρέχει ειδικούς σπόρους,όπως δηλαδή και το φυτώριο με την διαφορά οτι το 2ο(το φυτώριο δηλαδή) αναβαθμιζόταν με χρυσό.
    επίσης το νέο εργαστήριο χρεάζεται νέες αναβαθμίσεις για να παράγω(εγώ και πιστεύω αρκετοί άλλοι συμπαίκτες)τα ίδια αγαθά που πριν τα είχα δεδομένα!
    θεωρώ σφάλμα τον σχεδιασμό και θα παρακαλούσα μία προσεκτικότερη ματιά στο θέμα.
    ευχαριστώ και πάλι για την φιλοξενία.

  • dani04ela (GR1)dani04ela (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 3
    εγω προσωπικα σκεφτομαι να σταματησω. αν και εχω αποθηκες, δεν το θεωρω δικαιο για ολους τους παικτες.
    εχω καταλυτες για 900τροφες κοτων. μετα απο τοσα χρονια στο παιχνιδι. δλδ μονο με χωραφια θα παιζουμε?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Καλημέρα και καλό Σ/Κ σε όλους. Οι αντιδράσεις σας έχουν ήδη καταγραφεί και μεταφερθεί στον προϊστάμενο του σχεδιαστικού και θα ήταν καλό σε όλους θέλουν να εκφράσουν τις απόψεις τους να το κάνουν για να δώσω όλα τα απαραίτητα στοιχεία στους αρμόδιους 
    όσο αφορά τώρα την παραπάνω τοποθέτηση 
    Ο χρήστης dani04ela (GR1) είπε:
    εγω προσωπικα σκεφτομαι να σταματησω. αν και εχω αποθηκες, δεν το θεωρω δικαιο για ολους τους παικτες.
    εχω καταλυτες για 900τροφες κοτων. μετα απο τοσα χρονια στο παιχνιδι. δλδ μονο με χωραφια θα παιζουμε?
    να εξηγήσω ότι στο εργαστήριο παράγουμε ειδικές τροφές , όχι απλές  , άρα η δυσκολία με τις αλλαγές στο εργαστήριο, που αφορά τους καταλύτες και τα πολλά $ παιχνιδιού που απαιτούντο για τις αναβαθμίσεις , επηρεάζει τις προνομιακές και super τροφές  , οι στάβλοι και οι οπωρώνες σας  δουλεύουν κανονικά και με απλές τροφές/χούμους και λιπάσματα.

    Συνεχίστε να εκφράζετε τις απόψεις στα φόρουμ του παιχνιδιού , έτσι η "φωνή" σας αποκτά "δύναμη".

    Φιλικά

  • Kathykary (GR1)Kathykary (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 15
    Απαράδεκτο. Άλλη μια ενέργεια που αποδεικνύει τη παντελή έλλειψη σεβασμού της εταιρείας προς όλους μας. Κ άλλη μια μεγάλη ληστεία στις τσέπες μας. Ντροπή τους.

  • stella555 (GR1)stella555 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 64
    το παιχνιδι κλεβει,οι συμπαικτες κλεβουν,δεν ειναι και η επιτομη της τιμιοτητας ο συγκεκριμενος χωρος!

    ωστοσο να τολμησω μια προβλεψη?
    θα το κανουμε κι αυτο γαργαρα,οπως τοοοοοοοοσα και τοοοοοσα.
    γιατι η ανθρωπινη ψυχολογια ειναι περιπλοκη,και σε αυτο ακριβως πατανε ολα τα παιχνιδια,και ο τζογος γενικοτερα.
    κανονικα,επρεπε να ειχαν μεινει εδω μεσα δυο ανθρωποι..........δυο παικτριες συγκεκριμενα......που εκαναν και συνεχιζουν να κανουν το παιχνιδι τσιρκο.
    αλλα ολοι οι υπολοιποι για να χρυσωσουμε το χαπι της παραμονης μας (κοιτα πως μου ηρθαν τωρα συνειρμικα τα χαπια....... :))καθομαστε και λεμε οτι παρακολουθουμε το θεατρο.

    εχουμε ολοι μεριδιο ευθυνης για οτιδηποτε συμβαινει,η αποδοχη μας ειναι συνεργεια

    ματςςςςςςςς μουτςςςςςς σε ολους μας, στους ελευθερους πολιορκημενους χαχαχαχα
  • NitsaP (GR1)NitsaP (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 7
    Αυτο  με  τους  καταλυτετες  ειναι  οτι  χειροτερο  εχετε  κανει  πως  να  ανεβουμε  
    δεν  φτανει  που βαζουμε  τα  ωραια  μας  λεφτα  
    κανετε  τα χειροτερα  για  να φυγουμε  ελεος  
    σταματιστε  με τους  καταλυτες  καντε  πιο  ευκολο  το παιγνιδι  δεν παει  αλλο  ολοι παραπονα  εχουν
  • NitsaP (GR1)NitsaP (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 7
    Καλησπερα ξανα  προς  τους  συντονιστες  του  παιγνιδιου  καντε  οτι  μπορειτε με  το  εργαστηριο  φαρμας 
    και τους  καταλυτες  δωσαμε τα  ωραια  μας  χρηματα  για  να  ανεβασουμε τις  φαρμες  μας  και τωρα  
    αυτο  για  να μας  αποτελειωσει .Δεν ρωτησαν κανενα  αλλα  αυτο δεν θα  το δεχτουμε  θα  εγκαταλυψουμε  
    το παιγνιδι  και  ας  χασουμε  και  τα  χρηματα  μας  αν αυτο συνεχιστει  , Αφιερωσαμε  ωρες  εδω  αυτο  δεν θα το δεχτουμε  καντε  το  οπως  πρωτα ,Ενα  μεγαλο  ΟΧΙ  για  το εργαστηριο  με τους  καταλυτες .
  • ChrisAlexpoli (GR1)ChrisAlexpoli (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 10
    Αυτο που εκαναν ειναι εναντια σε ολα οσα εχουμε κανει για το παιχνιδι , οι καταλυτες μαζευονται με το σταγονομετρο ολοι καποια στιγμη δεν θα μπορουν να κανουν τιποτα .
    Πρεπει οποσδηποτε να παρουν πισω αυτο το εκτρωμα που εβαλαν , για να μη μιλησω χειροτερα , αυτοι θα χασουν οχι εμεις , βρισκουν και τα κανουν μαλλον .
    Να τα μαζευουμε και να φευγουμε καλυτερα γιατι αυτη η κοροιδια δεν σταματαει , σε ολα τα φορουμ γινεται χαμος .
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    Να επαναφερουν τα εργαστηρια στην προηγουμενη λειτουργια τους
    Αν νομιζουν οτι προοδευει το παιχνιδι μ αυτο τον τροπο η οτι γινεται λιγοτερο βαρετο κανουν λαθος.
    Η λυση ειναι μια. Θα ξαναγυρισουμε στους απλους σπορους και στον απλο τροπο που παιζαμε χρονια πριν.
    Θα γκρεμισουμε και τα εργαστηρια και ολα τα αχρηστα.
    Ετσι θα γινει η ζωη μας ευκολοτερη και θα θυμηθουμε και παλι οτι ειναι ενα απλο παιχνιδι.
    Χαρισμα τους οσα ξοδεψαμε ολα αυτα τα χρονια.
    Το αποτελεσμα ειναι οτι τρωγομαστε μεταξυ μας για να εισπραττουν αυτοι.
    Χαρισμα τους λοιπον και ολα τα καινουργια ιβεντ.
    Επισης αγαπητη συμπαιχτρια σεβαστειτε το θεμα, μην βρισκετε ευκαιρια καθε λιγο να ειρωνευεστε.
    Αν δεν σας αρεσουν οι παιχτες του παιχνιδιου ξεκινηστε παλι το πλεξιμο
  • stella555 (GR1)stella555 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 64
    φανταζομαι οτι απευθυνεστε σε εμενα,εφοσων εγω αναφερθηκα σε παιχτες,οπως εχω καθε δικαιωμα να κανω εξαλλου.
    το αν δεν σεβομαι το θεμα,αν ειρωνευομαι,πως εκφραζομαι,και αν εχω την ανεση να εκφραζομαι οπως νομιζω ,δεν θα το κρινετε εσεις,ουτε θα σας ζητησω την αδεια.
    υπαρχει υπευθυνος για το φορουμ,αν δεν του αρεσει  η οποια μου αναρτηση,προφανως θα κανει αυτο που πρεπει να κανει.
    μην ανακατευεστε εκει που δεν σας πεφτει λογος,συγκρατηστε το συνδρομο της ανακατοσουρας,αντιλαμβανομαι οτι ειναι δυσκολο αλλα προσπαθηστε το. :)

    ευχαριστω πολυ για την προτροπη στην τεχνη του πλεξιματος,αλλα δυστυχως δεν ειναι της δικης μου γενιας,σε λαθος ανθρωπο απευθυνεστε....... ;)

    και επανερχομαι στο θεμα με τα εργαστηρια.
    το μεγαλο προβλημα ειναι οντως οι καταλυτες,αλλα επισης  και το γεγονος οτι αναβαθμισαμε το κτηριο,για να παραγουμε τα συγκεκριμενα προιοντα για τα οποια δημιουργηθηκε,οχι για ειδικους σπορους.

    παρεπιπτοντως,με την αυθαιρετη αυτη αλλαγη ποιος ειναι ο λογος υπαρξης του φυτωριου??


  • tigrinopolh (GR1)tigrinopolh (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 8
    Όπως πολύ σωστά έγραψαν κ οι παραπάνω ακυρώνει το φυτώριο κ το θερμοκήπιο.
    Θα μπορούσαν να φτιάξουν ένα άλλο κτήριο με αυτά τα χαρακτηριστικά δηλαδή τους
    καταλύτες κ να μην πειράξουν το εργαστήριο.
    Ένας από τους λόγους που σταμάτησε η φάρμα να είναι βαρετή, ήταν το εργαστήριο όπως ήταν.
    Κάποια στιγμή οι καταλύτες θα τελειώσουν , θα τους βγάζουν σε προσφορά να πάρεις με χρυσό
    όλα στο βωμό του χρήματος.
    Δεν μπορεί τόσοι εκατομμύρια παίκτες που είναι στην φάρμα , σε παγκόσμιο επίπεδο κ 
    να μην τους ρωτήσουν καθόλου ;,έστω να το φέρουν σε ψηφοφορία στο φόρουμ, κ να γινόταν δεκτό στην ψηφοφορία,
    τουλάχιστον θα είχαν ρωτήσει. Τώρα καμία σοβαρότητα σαν εταιρεία που θέλει να είναι εταιρεία αλλά μόνο  όταν παίρνει τα ευρά.
     Κρίμα για το ελληνικό φόρουμ που δεν μπήκαν πιο πολύ να γράψουν ,αποκλείεται να παίζουν 20 άτομα
    μόνο! Δυστυχώς πέρασε αμαχητί . Καλορίζικο!

  • maristar (GR1)maristar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 17
    το προβλημα δεν ειναι μονο οτι ακυρωνει φυτωριο κ θερμοκηπιο...
    το πιο σημαντικο εδω ειναι οτι μας δινει την ψευδαισθηση οτι 
    ανεβαζοντας το εργαστηριο,που τωρα ειναι πιο φτηνο απο πριν,θα 
    μπορουμε να φτιαχνουμε ολα αυτα που εχει..
    αλλα ξεχασαν να μας δωσουν καταλυτες
    με τους τονους, γιατι μονο ετσι θα μπορεσουμε...
    για την ωρα ουτε τροφες δεν μπορουμε να φτιαξουμε!!
    αυτο που καταλαβαινω ,ειναι οτι θελουν να παρατησουμε το παιχνιδι...
    μονο ετσι μπορω να το εξηγησω..η οτι θελουν να μεινουν εδω 5 ανθρωποι
    διαφορετικα ειναι του γιατρου ολοι εκει μεσα...
    προς το παρον δεν παιζω,δεν αγοραζω κ περιμενω μηπως παρουν τα χαπια τους...
  • ZEPOS (GR1)ZEPOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 5
    επεξεργάστηκε 31.01.2021

    Οι πρόσφατες αλλαγές που κάνατε στο παιχνίδι, που παίζουμε και αγαπάμε, θα αποδειχθούν καταστροφικές.

    Αυτες, μαζί με άλλες προηγούμενες αλλαγές, είναι ο κύριος λόγος που πολλοί παίκτες δικαια αποχωρησαν από το παιχνίδι.

    Η συνεχιζόμενη οικονομική και κοινωνική κρίση αναγκαζει πολλους παίκτες να αποχωρουν.

    Οι άνθρωποι που είναι πλουσιοι ειναι μαλλον απιθανο να παιξουν αυτο το παιχνιδι καθως ασχολουνται με αλλα παιχνιδια.

    Πιστεύουμε ότι είναι καιρός να αναθεωρήσετε τις οικονομικές σας πολιτικές και το παιχνίδι

    ωστε να επιτρέπεται να παιζουν παίκτες με μικρότερους οικονομικούς πόρους.

    Με οικονομικά εφικτά ποσά, μπορεί κανείς να προσελκύσει πολύ περισσότερους παίκτες, ειδικά στις περιοχές μας, οι οποίοι  θελουν να παιζουν.

    Και τελικα ειναι εντελως παραλογο στην Γερμανια και αλλες χωρες η αγορα χρυσου να κοστιζει λιγοτερο απο την Ελλαδα!

    με εκτιμηση

    Post edited by ZEPOS (GR1) on
  • tasossos (GR1)tasossos (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 8
    επεξεργάστηκε 01.02.2021
    Οι καταλυτες αποτελουν καταλυτης απο οτι φαινετε για την εξελιξει του παιχνιδιου και εναι τοση η ποσοτιτα που χρειαζεται για της παραγωγες αγαθων που καθηστα αδυνατη την χρηση του εργαστηριου και μετατρεπεται σαν ενα απλο διακοσμητικο .Αυτο δεν λεγεται ωθηση στο παιχνιδι αλλα αποφυγη
  • pappao1977 (GR1)pappao1977 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1
    καλησπερα και απο εμενα εγω δεν ειμαι τοσο καιρο οσο μερικα παιδια εδω μεσα αλλα αυτο που κανανε ειναι απαραδεκτο εχουν δικιο ολα τα παιδια το μονο που καταφερνουν ειναι να μας κανουν να σταματησουμε ειναι παιχνιδι οχι να αδειαζουμε τσεπες εδω απαραδεκτοι τελειος εγω προσωπικα και ολα τα παιδια εδω μεσα για να παμε το εργαστηριο σε καποιο επιπεδο να κανουμε προνομιακες και δολαρια και χρυσο διναμε ελεος φτανει πια αν δεν το παρουν πισω αυτοι θα χασουν πιστευω οτι θα σταματησουν αρκετοι ηταν οτι ποιο αθλιο εγινε αυτο για μενα
  • maristar (GR1)maristar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 17
    μιλαμε για τεραστιες ποσοτητες καταλυτων στο συν.σιλο
    χαλαρωστε λιγακι βρε παιδια..μη τους χαριζετε ετσι απλοχερα...
    μας κακομαθαινετε...
    εκτος ολων των αλλων,παιζουν κ με την νοημοσυνη μας...
  • NitsaP (GR1)NitsaP (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 7
    καλο μεσημερι  καμια  απαντηση  δεν ειχαμε  για  το θεμα  με  τους  καταλυτες  
    που μας  απασχολει  ολους  τι  γινετε  μπορουμε να μαθουμε?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης NitsaP (GR1) είπε:
    καλο μεσημερι  καμια  απαντηση  δεν ειχαμε  για  το θεμα  με  τους  καταλυτες  
    που μας  απασχολει  ολους  τι  γινετε  μπορουμε να μαθουμε?
    Γεια σας,
    όταν έχω κάτι συγκεκριμένο θα σας ενημερώσω , φυσιολογικά μέσω Ε.Α

    Φιλικά

  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    and life goes on...
Sign In to comment.