Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την προσωρινή φάρμα των ονείρων -dream world

Γεια σας,
σε αυτό το θέμα θα μπορείτε να συζητάτε ότι σας απασχολεί σχετικά με την νέα προσωρινή φάρμα των ονείρων -dream world 

Φιλικά
«134

Σχόλια

  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    εχουμε μια φαρμα ειδη οπου κανουμε ολες τις εργασιες κ παραπανω,
    αν καταλαβα σωστα θα ερθει προσωρινο αγροκτημα,οπου θα κανουμε μια απο τα ιδια απλα πιο γρηγορα κ.τ.λ.
    μονο σε εμενα ακουγετε  βαρετο και χωρις εμπνευση?
    θα μου πεις θα εχει προφανος ανταμοιβες
    αλλα κ παλι χωρις φαντασια και χωρις να προκαλει το ενδιαφερον ειδικα οταν κανεις τα ιδια κ τα ιδια κ τα ιδια κ τα ιδια...........

    αυτη ειναι η προσωρινη εντυπωση -γνωμη μου
    δεν μπορω να πω οτι το περιμενω πως κ πως

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    αυτό είναι ένα video , που θα σας βοηθήσει να κατανοήσετε καλύτερα την νέα προσωρινή φάρμα dream world
    Πατήστε στο παρακάτω link και δείτε το video

    https://www.youtube.com/watch?v=PK_qUYyATWw&feature=youtu.be

    Φιλικά
  • movaxikos (GR1)movaxikos (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 30
    Ο χρήστης BiaGamer (GR1) είπε:
    εχουμε μια φαρμα ειδη οπου κανουμε ολες τις εργασιες κ παραπανω,
    αν καταλαβα σωστα θα ερθει προσωρινο αγροκτημα,οπου θα κανουμε μια απο τα ιδια απλα πιο γρηγορα κ.τ.λ.
    μονο σε εμενα ακουγετε  βαρετο και χωρις εμπνευση?
    θα μου πεις θα εχει προφανος ανταμοιβες
    αλλα κ παλι χωρις φαντασια και χωρις να προκαλει το ενδιαφερον ειδικα οταν κανεις τα ιδια κ τα ιδια κ τα ιδια κ τα ιδια...........

    αυτη ειναι η προσωρινη εντυπωση -γνωμη μου
    δεν μπορω να πω οτι το περιμενω πως κ πως


  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    κ οπως ειπα παραπανω με δολωμα τα διαμαντα πρεπει να κανουμε κ αλλες ιδιες εργασιες σε μια προσωρινη
    ελεος ελεος ελεος
    ποσες φορες μπορεις να κανεις τα ιδια κ τα ιδια,  οταν τα κανεις ειδη στην βασικη σου φαρμα ολα
    η βαρεμαρα τους εχει βαρεσει κοκκινο
    κ οι δικη μας επισης!!!!!!
  • Alexandra-- (GR1)Alexandra-- (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 137
    να δωσουμε συγχαρητηρια στο σχεδιαστικο προσωπικο κ μια 12αδα πετσετες επισης να σκουπισουν τον ιδρωτα τους για την ιδεα που ειχαν,,,,,,,,,,τι να λεμε μετα τοσα χρονια....ραβε ξηλωνε..........ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
  • hliaskar (GR1)hliaskar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 121
    Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα...με δεδομένο ότι το συγκεκριμένο γεγονός δημιουργήθηκε για την συλλογή διαμαντιών, που όλοι γνωρίζουμε που χρησιμεύουν, το βρίσκω πολύ καλό. Μπορεί να είναι επανάληψη της όλης διαδικασίας, αλλά με τις διάφορες ευκολίες που σου παρέχει, σου κάνει αρκετά πιο εύκολη την ανάπτυξη, οπότε δεν είναι και τόσο βαρετό.....!!!! καλή συνέχεια σε όλους και καλά διαμαντομαζέματα......!!!! 
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    Ωραια ολα αυτα, αλλα για να παιξει κανεις στον ονειροκοσμο, θα επρεπε και να μπορει να μπει,
    πραγμα πολυ σπανιο
  • hgh (GR1)hgh (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 9
    Μάλλον είμαι σε λάθος πεδίο, αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό, οπότε θα γράψω εδώ - για πρώτη φορά! - και αν πάρω απάντηση καλώς! Στο θεματικό ''Χαβάη" που διανύουμε τώρα, βρίσκομαι ήδη στο 5ο Βήμα (''Σύλλεξε Μήλα'') αλλά δεν μου μετράει τα μήλα που μαζεύω σήμερα.... Μπορεί κάποιος κάποιος να πει γιατί? Και έκανα τόσο κόπο να έχω μήλα...

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητώ συγγνώμη που βρίσκομαι εδώ, εκτός θέματος...
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης hgh (GR1) είπε:
    Μάλλον είμαι σε λάθος πεδίο, αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό, οπότε θα γράψω εδώ - για πρώτη φορά! - και αν πάρω απάντηση καλώς! Στο θεματικό ''Χαβάη" που διανύουμε τώρα, βρίσκομαι ήδη στο 5ο Βήμα (''Σύλλεξε Μήλα'') αλλά δεν μου μετράει τα μήλα που μαζεύω σήμερα.... Μπορεί κάποιος κάποιος να πει γιατί? Και έκανα τόσο κόπο να έχω μήλα...

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητώ συγγνώμη που βρίσκομαι εδώ, εκτός θέματος...
    Γεια σας,
    στην κατηγορία "συμβουλές και κόλπα",υπάρχουν θέματα για όλα τα events.
    Για την συλλογή μήλων του βήματος που αναφέρετε , να κάνετε
    καθαρισμό προσωρινών αρχείων
    επανεκκίνηση  και αλλαγή browser
    και πείτε μου

    Φιλικά
  • DanaeBell (GR1)DanaeBell (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 11
    Καλησπέρα
    Δεν λειτουργεί (πατώντας το κουμπί δεν ανοίγει κάτι) το κέντρο εμπορίου στον ονειρικό κόσμο!
    Είναι κάποιο bug ή δεν θα λειτουργεί 
    Θαρρώ ότι στον προηγούμενο ονειρικό κόσμο λειτουργούσε.
  • efikuk (GR1)efikuk (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 45
    Καλημέρα σε όλους!

    Ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω, τα αντικείμενα που μαζεύουμε από τη φάρμα ονείρων, αναφέρομαι στις ονειρικές μάρκες και στα..."λεφτάκια" (που το βρήκαν τ'όνομα!), στα μισοφέγγαρα κοινώς, αυτά λοιπόν, χάνονται αν δεν τα αξιοποιήσουμε, κάθε φορά που τελειώνει το γεγονός αυτό, της ονειρικής φάρμας; 
    Θα ρωτήσω επίσης, απλώς για επιβεβαίωση, αυτά που "αγοράζουμε" μέσω αυτών, μένουν σε αυτήν την φάρμα; Δεν αφορούν τις κανονικές μας, σωστά;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης efikuk (GR1) είπε:
    Καλημέρα σε όλους!

    Ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω, τα αντικείμενα που μαζεύουμε από τη φάρμα ονείρων, αναφέρομαι στις ονειρικές μάρκες και στα..."λεφτάκια" (που το βρήκαν τ'όνομα!), στα μισοφέγγαρα κοινώς, αυτά λοιπόν, χάνονται αν δεν τα αξιοποιήσουμε, κάθε φορά που τελειώνει το γεγονός αυτό, της ονειρικής φάρμας; 
    Θα ρωτήσω επίσης, απλώς για επιβεβαίωση, αυτά που "αγοράζουμε" μέσω αυτών, μένουν σε αυτήν την φάρμα; Δεν αφορούν τις κανονικές μας, σωστά;
    Γεια σας,

    Φιλικά
  • efikuk (GR1)efikuk (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 45
    Ευχαριστώ Νέμεσις!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    από τώρα και στο εξής θα προσφέρουμε τις βαθμολογίες του Hall of Fame για την εκδήλωση του Dream World. Μετά το τέλος της εκδήλωσης, οι 5 πρώτοι παίκτες θα εμφανιστούν στην κατάταξη. με αυτόν τον τρόπο


    έτσι θα  μπορείτε να παρακολουθήσετε ποιοι είναι οι κορυφαίοι του Dream World!

    Φιλικά
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    και ηρθε σημερα η φαρμα των ονειρων
    με εμφανως δραματικα μειωμενα τα διαμαντια
    ευχαριστουμε πολυ την εταιρεια που μας απαλλασει απο το να ασχολουμαστε με το συγκεκριμενο γεγονος,
    αντε και σε αλλα ιβεντ
    οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερα για μας
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης BiaGamer (GR1) είπε:
    και ηρθε σημερα η φαρμα των ονειρων
    με εμφανως δραματικα μειωμενα τα διαμαντια
    ευχαριστουμε πολυ την εταιρεια που μας απαλλασει απο το να ασχολουμαστε με το συγκεκριμενο γεγονος,
    αντε και σε αλλα ιβεντ
    οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερα για μας
    έχει μεταφερθεί ήδη στους αρμόδιους
    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    το hall of fame των μέχρι τώρα  DW είναι :



    Φιλικά
  • effie5 (GR1)effie5 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!!Λατρευω τον ονειρικο κοσμο της Τεσα!!Θα ηθελα ωστοσο να δινει καλυτερες προσφορες αγορας χρυσου,οπως γινεται στην κανονικη φαρμα κι οχι μονο χρηματα η μαρκες τροχου.Επισης,μια και διαρκει λιγο μονο,να μην κανει δυο ζωες χρονο για να καθαρισει νεες εκτασεις.Θα μου αρεσε παρα πολυ μια τετοια βελτιωση,γιατι δεν το κρυβω οτι μπαινω στο παιχνιδι κυριως για τον ονειρικο κοσμο.
    Ευχαριστω πολυ.
  • effie5 (GR1)effie5 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Καλησπερα και συγνωμη αν δεν κανω την ερωτηση με το σωστο τροπο.Θα ηθελα να ρωτησω ποτε και καθε ποτε θα επιστρεφει ο ονειρικος κοσμος της Τεσα.Λατρευω αυτο το event!
    Σας ευχαριστω πολυ!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης effie5 (GR1) είπε:
    Καλησπερα και συγνωμη αν δεν κανω την ερωτηση με το σωστο τροπο.Θα ηθελα να ρωτησω ποτε και καθε ποτε θα επιστρεφει ο ονειρικος κοσμος της Τεσα.Λατρευω αυτο το event!
    Σας ευχαριστω πολυ!
    Δν είναι στις προθέσεις του σχεδιαστικού τμήματος να ανακοινώνει το ακριβές πρόγραμμα , αλλά αρκετά συχνά
    Φιλικά
  • effie5 (GR1)effie5 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Ευχαριστω για την απαντηση σας.Θα το περιμενω με χαρα οταν ερθει και παλι.
  • Greek goddes (GR1)Greek goddes (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 25
    βλεπω οτι η φαρμα ζαχαρωτων θα ειναι εργη για 1 μηνα αλλα δεν βλεπω ρολοι στη ονειρικη φαρμα αν ειναι event δεν πρεπει και αυτο να τελειωνει ?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης Greek goddes (GR1) είπε:
    βλεπω οτι η φαρμα ζαχαρωτων θα ειναι εργη για 1 μηνα αλλα δεν βλεπω ρολοι στη ονειρικη φαρμα αν ειναι event δεν πρεπει και αυτο να τελειωνει ?
    Υπάρχει χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης και στον DW
    'Όταν μπείτε εκεί και πατήσετε επάνω στις πληροφορίες του event
                                         

    τότε επάνω και δεξιά σας δείχνει το ρολόι και αν πάτε τον κέρσορα επάνω στις ημέρες σας αναφέρει και τις υπολειπόμενες ώρες ακριβώς


    Φιλικά
  • Greek goddes (GR1)Greek goddes (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 25
     ονειρικος κοσμος   φαινεται οτι ειναι  ορισμενης χρονικης διαρκειας υπαρχει καποια πιθανοτητα να ειναι  μονιμο ?  
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης Greek goddes (GR1) είπε:
     ονειρικος κοσμος   φαινεται οτι ειναι  ορισμενης χρονικης διαρκειας υπαρχει καποια πιθανοτητα να ειναι  μονιμο ?  
    Όχι δυστυχώς,
    ο σχεδιασμός είναι να είναι προσωρινό event καθορισμένης χρονικής διάρκειας , χωρισμένο σε εβδομαδιαία ανάπτυξη με επανέναρξη από το 0

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753

    Γεια σας,
    το hall of fame των μέχρι τώρα  DW είναι :


    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    το hall of fame των μέχρι τώρα  DW είναι :

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    ο κόσμος των ονείρων θα είναι διαθέσιμος από τις 13.00 και μετά

    Φιλικά
  • effie5 (GR1)effie5 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Καλησπερα.Εκανα το λαθος να φυτευω για λιγο μονο καλαμποκια και λαχανα και τωρα οταν παω να φυτεψω κριθαρι δεν μπορω να το κανω γιατι δεν μου δινει αυτη τη δυνατοτητα.Τι μπορω να κανω?
    Σας ευχαριστω πολυ!
  • effie5 (GR1)effie5 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Με συγχωρειτε!Βρηκα τη λυση.Δεν ειχα τοποθετησει τα σωστα χωραφια απλα.Χιλια συγνωμη.
Sign In to comment.