Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την Λίγκα των αγροτών

Γεια σας,
σε αυτό το θέμα , θα μπορούμε να συζητάμε ότι έχει σχέση , με την 
 Λίγκα των αγροτών.

Φιλικά
«1

Σχόλια

  • eleni1978 (GR1)eleni1978 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 150
    Η λίγκα αγροτών είναι λίγο ακαταλαβίστικη ή μόνο εγώ δεν έχω ακόμη καταλάβει τι ακριβώς ζητάει να κάνουμε ?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης eleni1978 (GR1) είπε:
    Η λίγκα αγροτών είναι λίγο ακαταλαβίστικη ή μόνο εγώ δεν έχω ακόμη καταλάβει τι ακριβώς ζητάει να κάνουμε ?
    Κάθε αρχή και ...δύσκολη.
    Διαβάστε τις εσωτερικές οδηγίες - πληροφορίες του σχετικού event και ότι δν καταλαβαίνετε , ευχαρίστως να σας απαντήσω

    Φιλικά
  • Alexandra-- (GR1)Alexandra-- (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 137
    οι ομαδες θα ειναι διαφορετικες σε καθε εκδηλωση η παντα οι ιδιες;;;κ με ποια κριτηρια γινεται η ταξινομηση;;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης Alexandra-- (GR1) είπε:
    οι ομαδες θα ειναι διαφορετικες σε καθε εκδηλωση η παντα οι ιδιες;;;κ με ποια κριτηρια γινεται η ταξινομηση;;
    Τι επιλέγει αυτόματα το σύστημα 
    κυρίως με το επίπεδο τους και τις κατατάξεις τους στα events
    Φιλικά
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    τα θεματικα κουτια ειναι τελειως για κλαματα, 
    για την προσπαθεια που θελει αναλογικα παλι ψιχουλα μας πετανε
  • eleni1978 (GR1)eleni1978 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 150
    Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη απο τη Λίγκα αγροτών γιατί  στην ουσία χωρίς να χρειάζεται να κάνουμε κάτι παραπάνω από ότι θα κάναμε έτσι κι αλλιώς κερδίζουμε επιπλέον δώρα. Παρόλα αυτά θα ήθελα να πω πως χρειάζεται αρκετές βελτιώσεις σχετικά με την εμφάνιση των κατατάξεων αλλά επίσης και γενικά με την εμφάνιση διαφόρων πληροφοριών, για παράδειγμα θα έπρεπε να μας δείχνει με αριθμούς (ποσοστά ή βαθμούς) του τι χρειάζεται για να κατακτήσουμε τον επόμενο τίτλο μας. Προς το παρόν μας δείχνει μια μπάρα προόδου χωρίς καμιά παραπάνω πληροφορία πως θα ξέρουμε εμείς πόσο μας λείπει για να κατακτήσουμε τον επόμενο τίτλο ??
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης eleni1978 (GR1) είπε:
    Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη απο τη Λίγκα αγροτών γιατί  στην ουσία χωρίς να χρειάζεται να κάνουμε κάτι παραπάνω από ότι θα κάναμε έτσι κι αλλιώς κερδίζουμε επιπλέον δώρα. Παρόλα αυτά θα ήθελα να πω πως χρειάζεται αρκετές βελτιώσεις σχετικά με την εμφάνιση των κατατάξεων αλλά επίσης και γενικά με την εμφάνιση διαφόρων πληροφοριών, για παράδειγμα θα έπρεπε να μας δείχνει με αριθμούς (ποσοστά ή βαθμούς) του τι χρειάζεται για να κατακτήσουμε τον επόμενο τίτλο μας. Προς το παρόν μας δείχνει μια μπάρα προόδου χωρίς καμιά παραπάνω πληροφορία πως θα ξέρουμε εμείς πόσο μας λείπει για να κατακτήσουμε τον επόμενο τίτλο ??
    Όπως σας είπα , κάθε αρχή και δύσκολη , όλα θα γίνουν σιγά σιγά

    Φιλικά
  • farm maniac (GR1)farm maniac (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 215
    αγορα εισητηρειου σεζον γιατι δεν γραφει ποσο χρυσο θελει;;;;;;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης farm maniac (GR1) είπε:
    αγορα εισητηρειου σεζον γιατι δεν γραφει ποσο χρυσο θελει;;;;;;
    Προς το παρόν  , δν θέλει

    Φιλικά
  • Ele_ (GR1)Ele_ (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1
    σχετικα με την πολυκατοικεια στην λιγκα αγροτων..θα μπορουμε να βαλουμε μονο μια η και παραπανω στην βασικη φαρμα?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 31.07.2019
    Ο χρήστης Ele_ (GR1) είπε:
    σχετικα με την πολυκατοικεια στην λιγκα αγροτων..θα μπορουμε να βαλουμε μονο μια η και παραπανω στην βασικη φαρμα?
    Ναι , θα μπορείτε να τοποθετήσετε , μόνο μία πολυκατοικία σε κάθε φάρμα , ενώ θα χρειάζεται  5Χ5 έκταση 
    και το κόστος αναβάθμισης της θα είναι 


    • Για την ώρα θα μπορείτε να τοποθετήσετε-αναβαθμίσετε το συγκεκριμένο κτίριο μόνο  με διαμάντια, τα οποίο θα κερδίζετε  κατά τη διάρκεια της λίγκας  των αγροτών
    • Μπορείτε να αποθηκεύσετε  τα σπίτια σας μεταφέροντας τα στην πολυκατοικία σας  (Αυτό ισχύει για όλα τα σπίτια, ακόμη και τα μεγάλα σπίτια)
    • Εάν ένα από τα  σπίτια  που θα αποθηκεύσετε  ,έχει εμφάνιση, αυτή θα μεταφερθεί στις αποθηκευμένες εμφανίσεις σας  κατά την αποθήκευση
    • Εάν θέλετε να αναβαθμίσετε περαιτέρω ένα αποθηκευμένο σπίτι σας , θα το κάνετε αφαιρώντας το από την πολυκατοικία 
    • θα μπορείτε να αποθηκεύετε και να επανατοποθετείτε τα σπίτια  στις φάρμες σας,  όσο συχνά θέλετε.




    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    1. Οπότε δε θα μπαίνουν τα σπίτια μέσα και θα "χάνονται". Θα μπορούμε να τα βάζουμε και να τα βγάζουμε, σωστά;
    2. όταν λέει στο lvl 1 +40 εργάτες, θα είναι extra από τους εργάτες που έχουν στο σύνολο τα 4 σπίτια που έχουμε βάλει μέσα;
  • KATERINALeader (GR1)KATERINALeader (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1
    Καλημέρα,

    πότε θα αρχίσει η νέα εκδήλωση λίγκας? Και τι θα περιλαμβάνει?πρέπει να προγραμματίσουμε τις εργασίες μας , τις αναβαθμίσεις μας κλπ.
    Ευχαριστώ
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    επεξεργάστηκε 05.08.2019
    καλημερα σας, εδω και αρκετη ωρα  δεν μετραει την βαθμολογια απο τις προκλησεις στην λιγκα αγροτων
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Το πρωτάθλημα συνεταιρισμών δεν συνδέθηκε σωστά με την λίγκα των αγροτών , οπότε η F.L θα σταματήσει και θα ξαναρχίσει ξανά μετά το CC, για να ξεκινήσει με το επόμενο γεγονός. Δεν γνωρίζουμε αυτή τη στιγμή, αν η FL θα μειωθεί λόγω ενός μικρότερου γεγονότος ή εάν ένα άλλο συμβάν θα συμπεριληφθεί στο τέλος αντ 'αυτού.

     Μπορούμε τώρα να επιβεβαιώσουμε ότι η επανεκκίνηση του F.L θα διαρκέσει 42 ημέρες

    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    42 μέρες... και τιμή εισιτηρίου... τσάμπα! μόνο 25.499 παρακαλώ. όχι 25.500... κάνει τη διαφορά όντως! 
    αλλά εντάξει είπαμε, δεν είναι για τους πολλούς το παιχνίδι 
    εταιρεία είναι , τα έσοδα της θα κοιτάξει το χουμε ξαναπεί άλλωστε
    όλοι μπορείτε να παίξετε...
    θέλετε καλύτερη θέση στην κατάταξη ? ε...ξοδευτείτε κ λίγο πως θα γίνει?
    αλλά αν θέλετε ακόμα καλύτερες κ περισσότερες ανταμοιβές πρέπει να δώσετε για το εισιτήριό σας , τι τσάμπα?
    όλα δικά σας τα θέλετε κ εσείς? εε μα πια!

    πάρτε το απόφαση , κάποιοι θα μείνετε με μικρές πολυκατοικίες (πάλι καλά να λέτε που προλάβατε κ πήρατε όσο ήταν τσάμπα) σιγά σιγά κ με υπομονή.., θα μαζέψετε κ εσείς για την πολυκατοικία σας,
    οι υπόλοιποι... βουρ για ουρανοξύστη!!!



  • farm maniac (GR1)farm maniac (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 215
    χαλαρα γιατι https://youtu.be/8oi8OGFcCGk
  • νικολας (GR1)νικολας (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1
    δεν ειναι καλο ενας παιχτης του 660 να παιζη με παιχτες 60 level kai ton 307 level δεν μπορουνε να παρουν μεταλια κανενας απο τα χαμηλα !!!ευχαριστο
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Σίγουρα θέλει βελτιώσεις το συγκεκριμένο event , αλλά ίσως να είναι το μόνο , που παίκτες  με χαμηλά επίπεδα μπορούν να διεκδικήσουν υψηλές ανταμοιβές και κατατάξεις

    Φιλικά
  • νικολας (GR1)νικολας (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1
    καλησπερα στην χθεσινη λινκα γιατι δεν μου εδωσε τα δωρα που ηταν να παρω 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 26.09.2019
    Ο χρήστης νικολας (GR1) είπε:
    καλησπερα στην χθεσινη λινκα γιατι δεν μου εδωσε τα δωρα που ηταν να παρω 
    ποιες ανταμοιβές δν σας έδωσε?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    το γεγονός του σκληρά εργαζόμενου που άρχισε πριν λίγο , δν συνδέετε από τεχνικό σφάλμα με την λίγκα των αγροτών.Το τεχνικά τμήμα εξετάζει το θέμα

    Φιλικά
  • hliaskar (GR1)hliaskar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 121
    Δηλαδή τώρα που συνδέθηκε το γεγονός του σκληρά εργαζόμενου με την λίγκα όλα πάνε καλά....?????
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    Η βαθμολογια στη λιγκα ειναι σωστη ή σε  οσους δεν εχουν ξεκινησει το σιλο,τους δειχνει με τους βαθμους τους απο το πρωταθλημα;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης HipTasos2 (GR1) είπε:
    Η βαθμολογια στη λιγκα ειναι σωστη ή σε  οσους δεν εχουν ξεκινησει το σιλο,τους δειχνει με τους βαθμους τους απο το πρωταθλημα;
    Γεια σας,
    όχι σε όλους , αλλά δυστυχώς έχουμε θέματα (και πάλι) με τις κατατάξεις


    Φιλικά
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    κι εγω τι θα παρω τωρα,που κανονικα ειμαι 2η;
    ξυλινο ή πετρινο; θα παθω τιποτα απο την αγωνια!
    Μη μου πεις να στειλω στην υποστηριξη,την προηγουμενη φορά που εστειλα δε μου απαντησε κανεις!
    Δε θελω να φανταστω πού μπορει να πηγε το μηνυμά μου !
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης HipTasos2 (GR1) είπε:
    κι εγω τι θα παρω τωρα,που κανονικα ειμαι 2η;
    ξυλινο ή πετρινο; θα παθω τιποτα απο την αγωνια!
    Μη μου πεις να στειλω στην υποστηριξη,την προηγουμενη φορά που εστειλα δε μου απαντησε κανεις!
    Δε θελω να φανταστω πού μπορει να πηγε το μηνυμά μου !
    Δν υπάρχει  άλλη λύση , λυπάμαι
    Φιλικά
  • Skia.Gus (GR1)Skia.Gus (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 2
    Μετά το λάθος του συστήματος να μην μηδενίσει με την έναρξη του σιλό τις προηγούμενες αποδόσεις. τα μετάλλια που δόθηκαν με την λήξη της πρώτης από τις 3 μέρες της νέας λίγκας ήταν με λάθη, με αποτέλεσμα να τα πάρουν παίκτες οι οποίοι δεν έπρεπε και οι 3 πρώτοι κάθε ομάδας να τα χάσουν. Τι θα γίνει με αυτό??? θα διορθωθεί και πότε???
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης Skia.Gus (GR1) είπε:
    Μετά το λάθος του συστήματος να μην μηδενίσει με την έναρξη του σιλό τις προηγούμενες αποδόσεις. τα μετάλλια που δόθηκαν με την λήξη της πρώτης από τις 3 μέρες της νέας λίγκας ήταν με λάθη, με αποτέλεσμα να τα πάρουν παίκτες οι οποίοι δεν έπρεπε και οι 3 πρώτοι κάθε ομάδας να τα χάσουν. Τι θα γίνει με αυτό??? θα διορθωθεί και πότε???
    Γεια σας,
    για να διορθωθεί ένα τέτοιο σφάλμα , θα έπρεπε να αποσυρθεί το τρέχον γεγονός και να ξαναρχίσει από την αρχή νέο και μάλιστα αυτό όχι μέσα στο Σ/Κ .
    Αν γινότανε κάτι τέτοιο , τότε όλοι οι παίκτες (παγκόσμια) , που θα είχανε δαπανήσει χρυσό-ώρες και $ θα διαμαρτυρόταν και δικαίως με την σειρά τους για αυτή την εξέλιξη.
    Οπότε μετά από ένα τέτοιο σφάλμα , όποια κίνηση και να κάναμε   θα αφήναμε  παραπονεμένους παίκτες 

    Μια απόσυρση event με επανεκκίνηση των servers , γτ μόνο έτσι αποσύρετε ένα γεγονός σε εξέλιξη , πιθανόν να δημιουργούσε μια σειρά από νέα σφάλματα, άρα....

    Φιλικά

  • Skia.Gus (GR1)Skia.Gus (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 2
    Εάν υποθέσω ότι είναι όπως τα λέτε, σας ενημερώνω πως και εγώ ξόδεψα και ξοδεύω χρυσό (μάλιστα τον Αύγουστο αγορά 15 ευρώ για χρυσό 18.800 συν αναλογούντα δώρα  από συγκεκριμένη προσφορά φυκιών, δεν έλαβα ποτέ ενώ χρεώθηκα τα 15 ευρώ, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)  και εφόσον χθες τα είχαν μπλέξει με το παιχνίδι τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα, δεν θα έπρεπε να δώσουν τα μετάλλια πριν λύσουν οριστικά το πρόβλημα... εφόσον το έκαναν χωρίς να λάβουν υπόψη την συγκεκριμένη πρόοδο, θα έπρεπε και πρέπει για μένα να αποζημιώσουν τους παίχτες που ζημιώθηκαν από το λάθος τους.
    Θεωρώ άδικο να είμαι πρώτη στην συγκεκριμένη λίγκα με 175.000 και να πηγαίνει το χρυσό μετάλλιο σε παίκτη με 3.500 βαθμούς στην συγκεκριμένη αποστολή μόνο και μόνο γιατί είχαν κρατηθεί οι βαθμολογίες της προηγούμενης λίγκας και φαινόταν πως είχε 1.200.000. όταν στον σιλό ο πρώτος είχε 300.000.
    Κάπως πρέπει να λυθεί αυτό.
Sign In to comment.