Αρχική Greek Ερωτήσεις για το παιχνίδι Συμβουλές και κόλπα

event καλοφαγάδων- φορτηγό τροφοδοσίας φαγητού

-NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
επεξεργάστηκε 09.02.2019 σε Συμβουλές και κόλπα
Γεια σας ,
τα βήματα για το νέο event στην καλοφαγάδων,μια γαστρονομική καμπάνια (βαν φαγητού)
για όλα τα βήματα και τα επίπεδα δυσκολίας , είναι :


Βήμα 1 




Βήμα 2



Βήμα 3 



Βήμα 4 



Βήμα 5 


Βήμα 6 



Post edited by -NEMESIS- on
«1

Σχόλια

  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    επεξεργάστηκε 03.01.2018
    Καλησπέρα κ καλή χρονιά!!!

     Επιπ.3:
    Διακοσμητικό:   
     Εργασίες:
    Βήμα 1: 
    Δώρισε 270 μάφιν κ  120 (νομίζω) ροδάκινα, μάζεψε 640 κύπελλα. -------> Αμοιβή: 4 εξελιγμένα δολώματα για γοφάρι κ 3 ειδικοί
    σπόροι κριθαριού.

    Βήμα 2:
    Δώρισε : 460 γοφάρι, 1490 κριθάρι κ 1990 αβγά. --------->Αμοιβή: 50 σούπερ λιπάσματα κ 6000 ΒΕΨ.
    Post edited by wilmaflintstone (GR1) on
  • Aggelikiv (GR1)Aggelikiv (GR1) Αναρτήσεις: 6
    Επιπ.3

    Βήμα1: 480 είναι τα ροδάκινα που ζητάει ...

    Βήμα 3: Δώρισε 470 μηλοπιτάκια και 590 κεράσια ----> Αμοιβή: 30 σούπερ τροφή γαιδουριών & 240.000 δολάρια.
  • gittifra (DE1)gittifra (DE1) Αναρτήσεις: 14
    επεξεργάστηκε 03.01.2018
    Βήμα 4: δώρισε 1990 γαιδουράκια, 2850 ξύλα από έλατο, και βρές 1930 καρότα / αμοιβή> σπόροι ραδικιού και λυκοτρίβολου

  • gittifra (DE1)gittifra (DE1) Αναρτήσεις: 14
    Μπορει να μου πει κανείς που βρίσκω τα ξύλα από έλατο; ευχαριστώ πολύ
  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 03.01.2018
    τα ελατα ειναι φυτα παρυφης
    αφου εχεις φυτεψει τα κανονικα σε χωραφια κηπους η λιβαδια   ανοιγεις ξανα το κυκλικο μενου και σπερνεις τα φυτα παρυφης
     









  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 03.01.2018
    3ο επιπεδο
    βημα 5ο



    βημα 6ο





  • gittifra (DE1)gittifra (DE1) Αναρτήσεις: 14
    Pitsi5, είσαι πολύ καλή, ευχαριστώ. Αυτή η επιλογή  στο κυκλικο μενου δεν μου εμφανίζεται. Πρέπει να είμαι μέλος συνεταιρισμού; ευχαριστώ και πάλι ...
  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 03.01.2018
    δεν το γνωριζω αυτο...ειναι πολυ πιθανο ομως γιατι αυτα τα φυτα χρειαζονται στο συνεταιριστικο χωριο
  • VasilisPlayer2 (GR1)VasilisPlayer2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 137
    Ο χρήστης gitti (GR1) είπε:
    Pitsi5, είσαι πολύ καλή, ευχαριστώ. Αυτή η επιλογή  στο κυκλικο μενου δεν μου εμφανίζεται. Πρέπει να είμαι μέλος συνεταιρισμού; ευχαριστώ και πάλι ...
    Ναι  Πρέπει να είσαι μέλος συνεταιρισμού
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    το  ivent   με το  φορτηγο  στην τελικη  δεν αξιζει  τοσο  με  τοση  διαθεση  που εχει  //φυσικα  καποιοι  θα μου πουνε  μην το παιζεις/απλα οταν το ξεκινας  δεν σου δειχνει την  εξελιξει  του  //  ισως  το  δωρο   να  επρεπε να  ηταν μεγαλυτερο  απο οτι ειναι   'η τα  δωρα  καθε  κομματιου   μεγαλυτερα  [καθαρα  γνωμη μου]
  • Lenio Melen (GR1)Lenio Melen (GR1) Αναρτήσεις: 109
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου giannis04

    Ζητάει πολλά, για το τί δίνει, κατά την διάρκεια αλλά στο τέλος του

    Ακόμη ένα event που θα αφήνω να περνά χωρίς να αγγίξω.... 
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Ο χρήστης Lenio Melen (GR1) είπε:
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου giannis04

    Ζητάει πολλά, για το τί δίνει, κατά την διάρκεια αλλά στο τέλος του

    Ακόμη ένα event που θα αφήνω να περνά χωρίς να αγγίξω.... 
    Το  θεμα  είναι  ότι  κατά  την διαρκεια  του  μηνα  το  ξαναβγαζει////πιστευω  να  δινει  κατι  παραπανω  αυτην την φορα  ///αν δινει τα  ιδια  δεν  πιστευω  να  εχει  επιτυχια  τωρα  ξερουμε  
  • Stelios Vale (GR1)Stelios Vale (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 29
    Αν εξαιρεσεις τα χαρτινα ποτηρακια , που ζηταει στο πρωτο σταδιο , στα καροτα μετα και στο τελευταιο βημα , που ζητα χαρτοπετσετες , αυτα δλδ που βγαινουν σε παραγωγες οταν βγαζεις, ειναι μανικι. Πρεπει να εισαι ολη μερα απο πανω και πρεπει να την εχεις και τουμπανο την Καλοφαγαδων . Και να εισαι και ανεργος να εχεις χρονο  να μαζευεις :P Εγω το εχασα για 300 χαρτοπετσετες . 
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.
    Αν ζητάει τόσα στο 3ο επίπ δυσκολίας, στα μεγαλύτερα τι θα ζητάει?! 
  • 123dna (GR1)123dna (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 2
    Συμφωνώ με το stelio , θα πρεπει να είμαστε όλη μέρα πάνω σε έναν υπολογιστεί. Έχουμε και δουλειές .
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    θυμίζω ότι βάση σχεδιασμού , σήμερα
    Τρίτη, 30 Ιανουαρίου 15:00 μέχρι και την  Δευτέρα, 5 Φεβρουαρίου, 14:59 θα έχετε την δυνατότητα να ασχοληθείτε με αυτό το event

     Φιλικά
  • pound22 (GR1)pound22 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1
    Εχω τελειωσει το πρωτο μερος και κανω κλικ στο ολοκληρωθηκε και μου λεει οτι το αντεικιμενο ειναι απησχολημενο. Αυτο οταν παιζω με FLASH PLAYER. Στο HTML ενω εχω τελειωσει το πρωτο μερος μου ζηταει παλι ροδακινα.
    Ευχαριστω
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης pound22 (GR1) είπε:
    Εχω τελειωσει το πρωτο μερος και κανω κλικ στο ολοκληρωθηκε και μου λεει οτι το αντεικιμενο ειναι απησχολημενο. Αυτο οταν παιζω με FLASH PLAYER. Στο HTML ενω εχω τελειωσει το πρωτο μερος μου ζηταει παλι ροδακινα.
    Ευχαριστω
    Υπάρχει όντως πρόβλημα με το event της καλοφαγάδων σε  flash version, το έχουμε αναφέρει από το πρωί , αλλά δν υπάρχουν τεχνικοί λόγω Σ/Κ , στην εταιρία
    Επιλέξτε λειτουργία HTML5 και θα σας ενημερώσουμε αύριο σχετικά μόλις μας δώσουν ενημέρωση από το τεχνικό τμήμα


    Φιλικά
  • OLGA (GR1)OLGA (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 4
    Καλημέρα
    Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε γιατί στη φάρμα των καλοφαγάδων στο εγχείρημα με το φορτηγό του φαγητού ενώ προσθέτω κεράσια που ζητάει όταν πάω να τα δωρίσω μου βγάζει error code?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης OLGA (GR1) είπε:
    Καλημέρα
    Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε γιατί στη φάρμα των καλοφαγάδων στο εγχείρημα με το φορτηγό του φαγητού ενώ προσθέτω κεράσια που ζητάει όταν πάω να τα δωρίσω μου βγάζει error code?
    Γεια σας,
    γτ είσαστε σε λειτουργία FLASH , περάστε σε ΗΤΜL5
    Φιλικά
  • vasilkollatou (GR1)vasilkollatou (GR1) Αναρτήσεις: 3
    επεξεργάστηκε 12.11.2018
    μυ βγαλε error .  σας παρακαλω  παρα πολυ και και μην την χασω ....ελπιζω μεχρι αυριο διορθωστε θενκς!
  • ChrisAlexpoli (GR1)ChrisAlexpoli (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 10
    Εχει κολησει απο χθες (11/11/2018) και δεν παει στο επομενο επιπεδο γιατι?Υπαρχει καποιο προβλημα ?Για το ιβεντ στην καλοφαγαδων ρωταω!!
  • ChrisAlexpoli (GR1)ChrisAlexpoli (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 10
    1. Για να παμε στο επομενο βημα πρεπει να μπουμε με το HTMLκαι μετα ξανα πισω με τον FLASH,μα καλα κοροιδευομαστε?
  • DanaeBell (GR1)DanaeBell (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 11

    Ενώ ολοκλήρωσα την δοκιμασία με τιτλο "Τροχοεστιατοριο" και επειχειρώ να συλλέξω την ανταμοιβή λαμβάνω το ακόλουθο μήνυμα:

    Το αντικείμενο αυτήν τη στιγμή είναι απασχολημένο.

    Support-Info:
    Command: PBQuestFinishQuestResponse
    ErrorCode: 4
    Timestamp: 1542172121
    Zone: 21
    PID:550101


    Παρακαλώ φροντίστε για την επίλυσή του.

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Όπως σας ενημέρωσα από την αρχή του συγκεκριμένου event , θα επιλέξετε μόνο HTML5 λειτουργία 

    Υπάρχει μια διαφορά δεδομένων μεταξύ Flash και HTML5 που παρουσιάζει αυτά τα προβλήματα .Δν θα μπορέσει να επιλυθεί όσο "τρέχε"ι αυτό το γεγονός ,
    για αυτό θα κάνετε:
    • ένα καλό καθαρισμό προσωρινών αρχείων
    • και θα επιλέξετε μόνο HTML5 λειτουργία

    Φιλικά


  • teodoros9 (GR1)teodoros9 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1
    εδω και 2 μερες στην καλοφαγαδων μου βγαζη το μηνημα που αναφερω στον τιτλο ,,εχω ολοκληρωση την πρωτη εργασια στο τροχοεστιατοριο και δεν με παει στο δευτερω σταδιο...ευχαρηστω
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 15.11.2018
    Ο χρήστης teodoros9 (GR1) είπε:
    εδω και 2 μερες στην καλοφαγαδων μου βγαζη το μηνημα που αναφερω στον τιτλο ,,εχω ολοκληρωση την πρωτη εργασια στο τροχοεστιατοριο και δεν με παει στο δευτερω σταδιο...ευχαρηστω
    Σας έχω ενημερώσει σχετικά , από τις 11/11,
    θα έπρεπε να επιλέξετε λειτουργία ΗΤΜL5
    Μετά το update λειτουργεί και στις δύο εκδόσεις σωστά


    Φιλικά
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Λειτουργεί μεν, αλλά με ξαναπήγε στην πρώτη εργασία. (Μιλάμε για flash,  το html5 δν με βολεύει καθόλου). Θα υπάρξει κάποια σχετική παράταση χρόνου?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Λειτουργεί μεν, αλλά με ξαναπήγε στην πρώτη εργασία. (Μιλάμε για flash,  το html5 δν με βολεύει καθόλου). Θα υπάρξει κάποια σχετική παράταση χρόνου?
    Δν υπάρχει προς το παρόν τέτοιο ενδεχόμενο
    Θα τους ρωτήσω

    Φιλικά
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    οκ, thanks

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο