Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με το γεγονός του Αγ. Πατρικίου

Γεια σας ,
σε αυτό το θέμα μπορείτε να συζητήσετε και να εκφράσετε τις απόψεις σας σχετικά με το γεγονός του Αγ πατρικίου

Φιλικά
«13

Σχόλια

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 07.03.2017
    Γενικά μιλώντας ,
     το γεγονός αυτό , είναι σχετικά παρόμοιο με το γεγονός της Πρωτοχρονιάς , έχοντας βέβαια στο μυαλό σας την τελευταία εβδομάδα του , με το χτίσιμο του τελικού διακοσμητικού και της ατομικής και συνεταιριστικής ευτυχίας , σύμφωνα με την συλλογή αντικειμένων του γεγονότος 


    Οι καλικάντζαροι θα εμφανίζονται στο εξωτερικό χώρο , έξω από τις φάρμες σας ,
    ενώ η φάρσα θα μπορεί να γίνει, τυχαία ,  σε οποιοδήποτε κτίριο σε μία  από τις τρεις μόνιμες φάρμες σας.

    Το γεγονός έχει σχεδιαστεί να έχει διάρκεια 9 ημερών  και θα υπάρχει και αντίστοιχο ενημερωτικό χρονόμετρο.

    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 07.03.2017
    Καλησπέρα σας. Δεν θα κάνω κανένα σχόλιο, ακόμα, σχετικά με το ιβέντ του Αγίου Πατρικίου. Αυτό που θέλω να πω τώρα, είναι το εξής. Αφού αποφάσισαν να βάλουν την εμφάνιση σπιτιού σε κινέζικο στυλ, τόσο δύσκολο ήταν να το βάλουν με καφέ σκεπή ??  Να είναι ομοιόμορφο με αυτό που έχουμε ?? Τί τους ήρθε και το έβαλαν με πράσινη ?? Τους αρέσει να είναι οι φάρμες μας ... "τρικολόρε" ?? Δεν έχουν μία βασική αισθητική ?? Μου θυμίζουν τα παιδάκια που φτιάχνουν κάστρα στην άμμο και μετά τους δίνουν μία κλωτσιά και τα χαλάνε. Έτσι είναι και αυτοί. Πάνε να φτιάξουν κάτι καλό και στο τέλος το χαλάνε. Δεν χρειάζεται πολύ μυαλό. Απλή λογική είναι. Τι να πω ....

    Τώρα που ξανακοίταξα την Ε.Α., θέλω να κάνω ένα σχόλιο στο ...

    http://prntscr.com/eh53nv

    ... και θέλω να πω ότι βρίσκω πολύ "κακόγουστο" να παίζουμε στην τύχη. Αν θέλαμε να "τζογάρουμε" θα επιλέγαμε άλλο παιχνίδι. Δηλαδή, τί ήταν αυτό ?? Με την τύχη μας θα παίζουμε ή αυτοί θα παίζουν με τα νεύρα μας ??
    Post edited by SmallSpot (GR1) on
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Σχετικά με την αρνητική επίδραση σε κάποιο κτίριο σας ,
    θέλω να σας ενημερώσω , ότι με την εύρεση του επόμενου καλικάντζαρου , αυτή η επίδραση , αυτόματα παύει να επηρεάζει το συγκεκριμένο κτίριο σας .

    Φιλικά
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Και μετά από πόση ώρα θα εμφανίζεται ο επόμενος καλικάτζαρος για να τον βρούμε ?? Και κάτι άλλο σχετικό. Ξέρουμε κάθε πόση ώρα θα έρχεται καλικάτζαρος στις φάρμες μας ??
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Με βάση όσα ξέρουμε , γιατί δεν έχουμε όλες τις πληροφορίες , θα έρχεται πολύ κοντά με την αρνητική επίδραση σε κάποιο κτίριο 

    Δεν θέλω όμως να σας δίνω ανεπίσημες πληροφορίες , αν έχω κάτι σίγουρο , σχετικά με το ερώτημα σας,  αλλά και γενικά με το event , θα σας το δώσω άμεσα.

    Φιλικά
  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Ποτε  θα αρχισει  θα μας πει  καποιος? Θα βγαλει καποιο εικονιδιο πχ οπως  διακοσμητικο ?Θα ξεκινησει μετα απο καποια ενημερωση?  γιατι συνηθως ολα αυτα  πχ καραμελες,μπαλονια  ξεκινουν με το ανοιγμα  της  φαρμας  ημερησια
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 10.03.2017
    Γεια σας,
    έτσι είναι συνήθως , θα έρθει 

    στις 15.00 δική μας ώρα , αν όλα πάνε Ο.Κ

    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Ωραία εμένα μου ήρθε το ξωτικό και μου χάλασε την παραγωγή σε ένα χωράφι στην φάρμα λουλουδιών. Την έκανα παράκαμψη την παραγωγή γιατί δεν μπορούσα να το βρω. Μια εικόνα του πως είναι το ξωτικό μπορούμε να έχουμε γιατί δεν μπορώ να ψάξω για κάτι για το οποίο δεν ξέρω καν πως είναι. Το ξωτικό θα το ψάχνω στην φάρμα που μου έκανε την ζημιά ή σε όλες τις φάρμες κάθε φορά; Τα τριφύλλια που ζητάει να μαζέψουμε από που τα μαζεύουμε;
  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Βρηκα  τον αμυγδαλαιωνα  με την ζαβολια  οκ/βρηκα τον καλικατζαρο μου εβγαλε τα  πιθαρια  μου εδωσε το ενα  που διαλεξα  αλλα δεν μου εδειξε  τι  κερδισα
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Καλό απόγευμα. Τελικά μάθαμε κάθε πότε θα μας έρχεται το ξωτικό ??
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    Ωραία εμένα μου ήρθε το ξωτικό και μου χάλασε την παραγωγή σε ένα χωράφι στην φάρμα λουλουδιών. Την έκανα παράκαμψη την παραγωγή γιατί δεν μπορούσα να το βρω. Μια εικόνα του πως είναι το ξωτικό μπορούμε να έχουμε γιατί δεν μπορώ να ψάξω για κάτι για το οποίο δεν ξέρω καν πως είναι. Το ξωτικό θα το ψάχνω στην φάρμα που μου έκανε την ζημιά ή σε όλες τις φάρμες κάθε φορά; Τα τριφύλλια που ζητάει να μαζέψουμε από που τα μαζεύουμε;


  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Ευχαριστώ πολύ mariam64
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Πολύ ωραίος ο ανανεωμένος Τροχός της Τύχης, ωραίος και ο Λέστερ-Πατρίκιος, πολύ ωραίες οι αστραπή  προσφορές, πολύ ωραία η ζωγραφιά της Φρίντα για την φάρμα καλοφαγάδων, ωραία και η κληρονομιά των Μάγια αλλά με τι ΧΡΥΣΟ; Μετά από συνεταιριστικό διαγωνισμό, χωνί και στο καπάκι προσωρινή φάρμα ζαχαρωτών δεν μας έχει μείνει φράγκο. Βάλτε καμία προσφορά 1+1 για αγορά χρυσού γιατί έτσι θα σας μείνουν.
  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Βρηκα  τον αμυγδαλαιωνα  με την ζαβολια  οκ/βρηκα τον καλικατζαρο μου εβγαλε τα  πιθαρια  μου εδωσε το ενα  που διαλεξα  αλλα δεν μου εδειξε  τι  κερδισα

    Απαντω  γιατι το  βρηκα  ///το  δινει  σαν γουρι  'η  κατι αλλο  που το βλεπεισ  στην  φαρμα

    Ερωτηση

    Aυτο  με την ζαβολια   θα  ειναι  μια  φορα  την ημερα?

  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Επίσης θέλω αναλυτικό πίνακα με τις ποσότητες τριφυλιών που βγαίνουν ανάλογα με το τι φυτεύουμε. Δεν νομίζω τα καλαμπόκια του 5λεπτου να βγάζουν τα ίδια τριφύλια σε ποσότητα με το 6ωρο σιτάρι έτσι δεν είναι;
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Γιατί πουθενά δεν υπάρχει στον Πατρίκιο το ερωτηματικό που το πατάς για βοήθεια και επεξήγηση του γεγονότος;
  • Alena Lili (GR1)Alena Lili (GR1) Αναρτήσεις: 70
    Καλησπέρα σε όλους Έχω πολλές απορίες στο παιχνίδι του Αγ. Πατρικίου 1ο) Δεν γνωρίζω τι φυτεύουμε γενικά για να μαζέψουμε τα χρυσά τριφύλλια 2ο) Δεν υπάρχει κάπου πίνακας που να δείχνει τι μαζέψαμε και ατομικά και συνεταιρικά 3ο) Μπορεί να είναι παρόμοιο με το χριστουγεννιάτικο αλλά μόνο στις αμοιβές και στην συνεργασία αλλά αυτό στα τυφλά Αν ήθελε κάποιος να μας δώσει λεπτομερείς εξηγήσεις Ευχαριστώ :)

  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 10.03.2017
    Ο χρήστης Alena Lili (GR1) είπε:
    Καλησπέρα σε όλους Έχω πολλές απορίες στο παιχνίδι του Αγ. Πατρικίου 1ο) Δεν γνωρίζω τι φυτεύουμε γενικά για να μαζέψουμε τα χρυσά τριφύλλια 2ο) Δεν υπάρχει κάπου πίνακας που να δείχνει τι μαζέψαμε και ατομικά και συνεταιρικά 3ο) Μπορεί να είναι παρόμοιο με το χριστουγεννιάτικο αλλά μόνο στις αμοιβές και στην συνεργασία αλλά αυτό στα τυφλά Αν ήθελε κάποιος να μας δώσει λεπτομερείς εξηγήσεις Ευχαριστώ :)

    Μπορείς να φυτεύεις ό,τι θέλεις στα χωράφια, στους κήπους και στα λιβάδια σου. Η ποσότητα των χρυσών τριφυλλιών και καπέλων που παίρνεις, εξαρτάται από το είδος του φυτού που έχεις φυτέψει.

    Μπορείς να δεις πόσα χρυσά τριφύλλια (ατομικά) έχεις μαζέψει, εδώ ...  http://prntscr.com/eic1cf

    Και πόσα καπέλα (συνεταιριστικά), εδώ ...  http://prntscr.com/eic27u

    Ελπίζω να σε βοήθησα
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    καλησπέρα 
    πατάς πάνω στο ιβέντ του αγίου πατρικίου κ στο βελάκι 



    αν είναι πράσινο τότε έχεις φάρσα από τα ξωτικά, πατάς το δείξε μου για να σε οδηγήσει στη φάρμα κ στην παραγωγή που έχει φάρσα  κ σε αυτή τη φάρμα θα πρέπει να ψάξεις στον περιβάλλοντα χώρο της για να βρεις το ξωτικό κ να φύγει η φάρσα. αν δε τον βρεις θα πρέπει να περιμένεις να τελειώσει η παραγωγή
    αν δεν είναι πράσινο τότε τη συγκεκριμένη στιγμή δεν έχεις φάρσα



    με το που βρεις το ξωτικό σου ανοίγουν τρία τσουκάλια να διαλέξεις

     

    που όπως λέει η ανακοίνωση μπορεί να είναι χρυσός , τριφύλλια, δωράκι από το ξωτικό  ή ... φάρσα πάλι 
    όποτε ξεκινάς από την αρχή

    το πόσα έχεις μαζέψει φαίνονται στην αρχική φωτό που έβαλα
    το πρώτο είναι ατομικό κ το δεύτερο το συνεταιριστικό και δεξιά βλέπεις την ατομική κατάταξη 

    μαζεύεις χρυσά τριφύλλια από χωράφια κήπους και λιβάδια 
    πολύ λίγα έχω συγκεντρώσει όποιος ξέρει ας τα προσθέσει
    κ ενδέχεται τα τριφύλλια να είναι λιγότερα από ότι τα καπελάκια κάποιες φορές

    2 = άλφα, αγριολούλουδα
    2-4 = καλαμπόκι 
    3 = γογγύλι
    27= τριαντάφυλλο
    18 = ραδίκι , ενίοτε  33
    84 = αλόη βέρα

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας .
    το ξωτικό θα έρχεται αμέσως μόλις σας κάνει ζαβολιά , και στην φάρμα που σας γίνεται η ζαβολιά .
    Η ζαβολιά θα γίνεται σε οποιοδήποτε κτίριο σας με τυχαία σειρά και συχνότητα εμφάνισης.
    Μπορείτε να φυτέψετε ότι επιθυμείτε , αλλά δυστυχώς αυτή την στιγμή δεν έχουμε αναλυτικό πίνακα πόσα τριφύλλια δίνει κάθε σπορά , πρέπει να το παρατηρήσω και να σας το δώσω με πιθανή προσέγγιση 
    Η συγκομιδή των ειδικών τριφυλλιών και καπέλων  , χτίζει το τελικό διακοσμητικό και τις τελικέ τιμές ευτυχίας (Κ.Ε, Σ.Ε)και η τιμές αυτές σας εμφανίζονται μέσα στο γεγονός προς ενημέρωση σας .

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 10.03.2017
    Ενδεικτικά 

    αγριολούλουδα 2

    καλαμπόκι 2  μερικές φορές 4

    άλφα άλφα   2  μερικές φορές 4

    γογγύλι 3
    λάχανο 8 μερικές δορές και 10 

    τριαντάφυλλα  27
    βιολέτες      30
    γιασεμί    71
    ραδίκι     18  μερικές φόρες 33

    ηλιοτρόπιο  100

    φυσικά όποιος επιθυμεί και έχει κάτι περισσότερο , το συμπληρώνει 

    Φιλικά



    Post edited by -NEMESIS- on
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    επεξεργάστηκε 10.03.2017
    ελαιοκράμβη 28
    κίτρινος ιβίσκος 30
    σπόροι μαγική φασολιάς 72
    ρύζι 36 καπελάκια έδωσε 66

    βιολέτες δίνουν κ 63 καπελάκια

    Post edited by Jenny1979 (GR1) on
  • MASTER G7 (GR1)MASTER G7 (GR1) Αναρτήσεις: 5
    Θα έρχονται πυροτεχνήματα , όπως και στο χριστουγεννιάτικο, για ενίσχυση της παραγωγής?
    Αν ναι, θα ανακοινώνονται οι ώρες?
  • FARMA-KOMENOS (GR1)FARMA-KOMENOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 75
    Για μια φορά ακόμη η προχειρότητα σε όλο το μεγαλείο της...
  • ARKOYDOS (GR1)ARKOYDOS (GR1) Αναρτήσεις: 30
    Ο χρήστης FARMA-KOMENOS (GR1) είπε:
    Για μια φορά ακόμη η προχειρότητα σε όλο το μεγαλείο της...
    μα γιατί το λες. όλα είναι iπό έλεχο 
    όλα δουλεύουν ρολόι
    ακόμα και το ιρλανδέζικο κοτέτσι το βγάλαν από τον τροχό για να το πάρουν με χρυσό τώρα. έτσι πως τζάμπα θα το δίνουν 
    xαχαχαχααα!!!!!!!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης MASTER G7 (GR1) είπε:
    Θα έρχονται πυροτεχνήματα , όπως και στο χριστουγεννιάτικο, για ενίσχυση της παραγωγής?
    Αν ναι, θα ανακοινώνονται οι ώρες?
    Τα πυροτεχνήματα που πήρατε , ήταν αποζημίωση για το πρόβλημα στο ψάρεμα 

    Φιλικά
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Λοιπόν, θα σας πω κάτι. "Ψάρεψα" στο αγγλικό φόρουμ μία πληροφορία. Την τσεκάρισα και είναι σωστή. Το ξωτικό έρχεται κάθε 5 ώρες. Από την στιγμή που το βρίσκετε, να υπολογίζετε 5 ώρες μετά. Καλή επιτυχία.
  • Elena (GR1)Elena (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 106
    Καλησπέρα σας,

    Ειδικοί σπόροι

    αγριολούλουδα : 14
    άλφα-άλφα        : 12
    γογγύλι              :    9
    καλαμπόκι        :  10
    σιτάρι                 :    6

    Σημείωση : το γιασεμί μου δίνει 53 και όχι 71
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Καλησπέρα κ από μένα.
    Γράφει κάπου στο δρώμενο πόσες μέρες απομένουν κ ίσως από την κούραση δεν το βλέπω? Έτσι δεν έγραφε η ε.α.?
    Επίσης θα συμφωνήσω με τη συμπαίκτρια που παρατήρησε πως σε αυτό το ιβέντ δεν υπάρχει βελάκι με οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις, όπως έχουν όοοολα τα υπόλοιπα. Το μόνο βελάκι που υπάρχει είναι για να σου δείξει πού έχει κάνει φάρσα το ξωτικό, καμιά επιπλέον οδηγία.
    Όπως πάντα ελλιπείς οι πληροφορίες τόσο στην ε.α., όσο κ στο ίδιο το δρώμενο. Άνοιξα το γεγονός κ δεν ήξερα τι μου γίνεται.
    Αυτά ως πρώτη εντύπωση, συνεχίζουμε κ βλέπουμε.
    Επίσης να πω ότι το παιχνίδι όλη μέρα κολλάει , αλλά ειδικά μετά την εισαγωγή του γεγονότος του Αγ. Πατρικίου σέρνεται τόσο πολύ, που κολλάει ακόμα κ ο ήχος. Πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο στα τόσα χρόνια, δεν θυμάμαι κάτι παρόμοιο.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,

    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Καλησπέρα κ από μένα.
    Γράφει κάπου στο δρώμενο πόσες μέρες απομένουν κ ίσως από την κούραση δεν το βλέπω? Έτσι δεν έγραφε η ε.α.?
    ναι υπάρχει αντίστοιχο χρονόμετρο ,



    το γεγονός όπως σας είχα ενημερώσει θα  κρατήσει 9 συνολικά ημέρες 

    Επίσης θα συμφωνήσω με τη συμπαίκτρια που παρατήρησε πως σε αυτό το ιβέντ δεν υπάρχει βελάκι με οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις, όπως έχουν όοοολα τα υπόλοιπα. Το μόνο βελάκι που υπάρχει είναι για να σου δείξει πού έχει κάνει φάρσα το ξωτικό, καμιά επιπλέον οδηγία.
    Όπως πάντα ελλιπείς οι πληροφορίες τόσο στην ε.α., όσο κ στο ίδιο το δρώμενο. Άνοιξα το γεγονός κ δεν ήξερα τι μου γίνεται.

    Δεν είναι ακριβώς έτσι , στις Ε.Α αλλά και στις πρώτες πληροφορίες που σας έδωσα , μπορούσατε να πάρετε μία πολύ καλή εικόνα του γεγονότος .
    Προσωπικά όμως πιστεύω , πως ο καλύτερος τρόπος να κατανοήσετε την ροή οποιουδήποτε event , δεν είναι μόνο οι Ε.Α από πριν , αλλά να παίξετε σε αυτό κατά την διάρκεια του .
    Αυτά ως πρώτη εντύπωση, συνεχίζουμε κ βλέπουμε.

    Φυσικά είμαι στην διάθεση σας για οποιαδήποτε πληροφορία και ερώτηση σας .
    Επίσης να πω ότι το παιχνίδι όλη μέρα κολλάει , αλλά ειδικά μετά την εισαγωγή του γεγονότος του Αγ. Πατρικίου σέρνεται τόσο πολύ, που κολλάει ακόμα κ ο ήχος. Πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο στα τόσα χρόνια, δεν θυμάμαι κάτι παρόμοιο.

    Ισχύει , εδώ και ημέρες  αυτό , το έχουμε δώσει στους τεχνικούς , αναμένουμε επίλυση του προβλήματος.

    Φιλικά

Sign In to comment.