Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με το γεγονός της Κινέζικής Πρωτοχρονιάς

Γεια σας ,
σε αυτό το θέμα , μπορείτε να συζητήσετε και να πείτε τις απόψεις σας σχετικά με την ενημέρωση τις 3/02 , για το νέο γεγονός της Κινέζικης Πρωτοχρονιάς και της ημέρας του Αγίου Βαλεντίνου .
Φιλικά
η ομάδα του
Big farm
«137

Σχόλια

  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Καλό μεσημέρι. Εγώ θέλω να κάνω δύο ερωτήματα σχετικά με το ιβέντ της Κινέζικης Πρωτοχρονιάς.

    1) Πότε ακριβώς θα ξεκινήσει.
    2) Το διακοσμητικό θα είναι κάτι ανάλογο αυτού που πήραμε στο χριστουγεννιάτικο ?? Δηλαδή, όσο περισσότερο θα δουλεύουμε τόσο θα αυξάνει η ευτυχία του ??

    Τώρα εγώ, γιατί κρατάω επιφυλάξεις ?? Ποιός θα με πείσει οτι τώρα θα είναι καλύτερα τα πράγματα ?? Μην ξεχνούν οτι έχουμε πλέον την εμπειρία. Την "πάθαμε" μία φορά, που κουραστήκαμε όλοι στον συνεταιρισμό μας για να αυξήσουμε την ευτυχία του διακοσμητικού και τελικά, μετά από όοοοοοολη αυτή τη δουλειά, πήραμε ένα διακοσμητικό με 186 (!!!!) ευτυχία. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!  Εμπαιγμός !!!
  • soph (GR1)soph (GR1) Αναρτήσεις: 13
    καλησπερα επειδη δεν ειμαι σιγουρη οτι καταλαβα καλα, πως ακριβως θα μαζευουμε τα κομματια των ζωδιων? θα βγαινουν οταν μαζευουμε την συγκομιδη? δεν εχω δει εγω κατι
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ναι , κατά την συγκομιδή στην βασική , και δεν βλέπεις κάτι γιατί δεν έχει αρχίσει ακόμη 
    Φιλικά
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Μήπως έχουμε ενημέρωση για το αρχικό μέγεθος του διακοσμητικού ?? Θα είναι, και αυτό, 7 Χ 7 ?? Και επίσης, θα ήθελα να μάθω και κάτι άλλο. Θα έχουμε επιλογή εάν θέλουμε να αυξήσουμε την ευτυχία του ή να μειώσουμε το μέγεθός του ??
  • soph (GR1)soph (GR1) Αναρτήσεις: 13
    ευχαριστω πολυ
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω ακόμα , έχω ήδη ρωτήσει , περιμένω απάντηση , όταν μάθω θα σας ενημερώσω όπως πάντα άμεσα 
    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    καλησπέρα.
    νομίζω ότι πριν αρχίσει το γεγονός δε μπορούμε να ξέρουμε πολλά.
    ναι μεν θα μαζεύουμε κομμάτια ζωδίων από τη βασική μας φάρμα αλλά λέει πολλά ακόμα, και για σημαιάκια και διακοσμητικά είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα,
    το μόνο που υπάρχει προς το παρόν είναι στον 31ο όροφο του πύργου τα διακοσμητικά του αγίου Βαλεντίνου και στον 30ο όροφο έχουν προστεθεί τρία ακόμα .μία παγόδα και άλλα δυο, με διαστάσεις 4x4 και 3x3.
    έτσι νομίζω τουλάχιστον δε θυμάμαι να ήταν εκει πριν. 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 03.02.2016
    Λοιπόν τι έχω μέχρι αυτή την στιγμή .
    • Το γεγονός της Κινέζικης Πρωτοχρονιάς θα αρχίσει την Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου τελικά 
    • θα παραμείνει ενεργό για 2 εβδομάδες 
    • η συγκομιδή κομματιών - μερών του Ζωδιακού κύκλου , θα συμβάλει στην αύξηση της ευτυχίας και την μείωση του τελικού μεγέθους του διακοσμητικού (μαϊμού με φωτιά )

    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • dimitrism (GR1)dimitrism (GR1) Αναρτήσεις: 45
    Το καλυτερο που θα μπορουσατε να κανετε γιατι αν το αρχιζατε απο τωρα θα ησασταν εκτος χρονου και τοπου και θα υπηρχαν αντιδρασεις απο τον υπολοιπο κοσμο, καθως η κινεζικη πρωτοχρονια για φετος ( Ετος του πιθηκου ) αρχιζει στις 8 φεβρουαριου και κραταει 15 ημερες........
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Αναμένουμε λοιπόν! Γιατί υπάρχουν απορίες σχετικά με την ανακοίνωση που έδωσαν, αλλά και με το ίδιο το event, αλλά θα κάνω την έκπληξη και θα περιμένω... :lol: Άντε να δούμε...
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    Το event για πολλους ειναι αρκετα περιπλοκο!
    Οι ανταμοιβες που δινει δε θα τις σχολιασω καν..Ειναι πρωτη μερα ομως ακομη και θα περιμενω να δω πως θα παει...
    Θα θελα ομως να κανω μια ερωτηση...Απο τη μια εχουμε τις καρδουλες απο την αλλη τις ζωγραφιες σημερα εμφανιστηκαν και τα ζωδια αληθεια αυτη η βασικη φαρμα κανενα αντικειμενο θα μας βγαζει;Πλεον πιο ευκολα βγαζει ολα τα υπολοιπα παρα τα αντικειμενα.....εχουν γινει ειδος προς εξαφανιση!
  • chriselin (GR1)chriselin (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Καλημέρα!
    Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το event.Οι ανταμοιβές που έχει στα δεξιά της καρτέλας είναι για σήμερα?
    Δηλαδή θα πρέπει να φτάσουμε μέχρι το 20 και αύριο θα έχουμε άλλες?
    Επειδή έλεγε στην επίσημη ανακοίνωση ότι κάθε μέρα θα υπάρχει και ένα διαφορετικό ζώο, που το βλέπουμε αυτό?
    Γενικά έχω μπερδευτεί και με τις σημαίες που μάλλον σήμερα δεν είναι η μέρα που θα τις έχουμε.
    Αν μπορεί κάποιος να μας το εξηγήσει καλύτερα, τώρα που είναι πια στις φάρμες μας και ίσως το κατανοήσουμε πιο εύκολα.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 08.02.2016
    Ο χρήστης chriselin (GR1) είπε:
    Καλημέρα!
    Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το event.Οι ανταμοιβές που έχει στα δεξιά της καρτέλας είναι για σήμερα?
    Δηλαδή θα πρέπει να φτάσουμε μέχρι το 20 και αύριο θα έχουμε άλλες?

     Όλες οι ανταμοιβές δραστηριότητας θα αλλάζουν σε καθημερινή βάση, και κάθε μέρα θα έχουν  θέμα από  ένα ζώδιο του ζωδιακού κύκλου  (εκτός από τις ημέρες που αντί για σημαίες θα σας δίνετε σαν ανταμοιβή μια διακόσμηση , η οποία θα σας προσφέρει τυχαία κάποιο ζώδιο ). Αυτές τις μέρες θα σας δίνετε σαν ανταμοιβή  ένα θεματικό διακοσμητικό  αντί για σημαίες, και όλα τα κομμάτια  που θα συλλέγετε   θα σας βοηθήσουν για  να επιτευχθεί αυτό το έργο

    Σύμφωνα με τα παραπάνω ναι κάθε μέρα θα υπάρχουν και άλλες
    Επειδή έλεγε στην επίσημη ανακοίνωση ότι κάθε μέρα θα υπάρχει και ένα διαφορετικό ζώο, που το βλέπουμε αυτό?
    Γενικά έχω μπερδευτεί και με τις σημαίες που μάλλον σήμερα δεν είναι η μέρα που θα τις έχουμε.


    Κάθε μέρα, θα σας δίνονται δύο ζωδιακές  σημαίες: μία ανταμοιβή για την ολοκλήρωση του 50%, και μία εκπληκτική σημαία για τη συλλογή του 100%  κατά  την ολοκλήρωση της καθημερινής σας αποστολής .

    επίσης σύμφωνα πάντα με την επίσημη ενημέρωση 

    Την  3 ημέρα θα υπάρχει σαν ανταμοιβή , μία σημαία με θέμα το ζώδιο του χοίρου , αν κατορθώσετε να συλλέξετε όλα τα αντίστοιχα  κομμάτια . Η πρόοδος θα υπολογίζεται με βάση την συλλογή των κομματιών του αντίστοιχου ζωδίου που θα συλλέγετε  κατά τη διάρκεια της ημέρας. 

    Αν μπορεί κάποιος να μας το εξηγήσει καλύτερα, τώρα που είναι πια στις φάρμες μας και ίσως το κατανοήσουμε πιο εύκολα.
    στην πορεία βλέπουμε και ότι ακόμα σας απασχολεί 
    Φιλικά
  • chriselin (GR1)chriselin (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Σε ευχαριστώ πολύ NEMESIS!
    Υπάρχει και κάτι άλλο, στην καρτέλα του γεγονότος αναφέρει: Μπορείς να συλλέξεις ζωδιακές μάρκες με τη συγκομιδή και την πώληση στη βασική φάρμα σου.
    Σε ποια πώληση αναφέρεται? Αυτά που δίνουμε στην οργανική αγορά? Γιατί από εκεί δεν είδα να παίρνω κάτι.

    Ευχαριστώ!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 09.02.2016
    Ο χρήστης chriselin (GR1) είπε:
    Σε ευχαριστώ πολύ NEMESIS!
    Υπάρχει και κάτι άλλο, στην καρτέλα του γεγονότος αναφέρει: Μπορείς να συλλέξεις ζωδιακές μάρκες με τη συγκομιδή και την πώληση στη βασική φάρμα σου.
    Σε ποια πώληση αναφέρεται? Αυτά που δίνουμε στην οργανική αγορά? Γιατί από εκεί δεν είδα να παίρνω κάτι.

    Ευχαριστώ!

    Πρέπει να είναι παραγωγή και όχι πώληση , να έχουν κάνει κάποιο λάθος στην αυτόματη μετάφραση , θα το ρωτήσω όμως σίγουρα και θα σας πω

    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ναι είναι  λάθος στην αυτόματη μετάφραση , είναι παραγωγή  και όχι  πώληση
    Φιλικά
  • chriselin (GR1)chriselin (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση.
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Εγώ πάλι δεν θα σταθώ στο ότι πάντα οι ανακοινώσεις τους είναι τόσο περίπλοκες και δυσνόητες που όταν βλέπεις το κάθε γεγονός λες "αυτό εννοούσαν?!".
    Θα σταθώ όμως στο ότι γύρισα τον τροχό βελτίωσης μαρκών για το φίδι και, (εντάξει δεν περίμενα και τίποτα άλλο), μου αύξησε υποτίθεται για μία συγκομιδή τις αντίστοιχες μάρκες που θα έπαιρνα. Το θέμα μου όμως είναι ότι πριν τον τροχό μου έδινε 40 χαμόγελα το φίδι και παρά αυτήν την υποτιθέμενη αύξηση, παρέμειναν 40. Δεν παίζει ρόλο στην ευτυχία ο αριθμός μαρκών για κάθε ζώδιο? Και αν όχι, τότε γιατί στο καθένα σου λέει  τόσα χαμόγελα? Υπάρχει κάτι που δεν έχω καταλάβει?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 08.02.2016
    Τα αριστερά βελτιώνουν την ευτυχία , ανάλογα με την πρόοδο που απεικονίζεται σε επί % ενώ  τα δεξιά , μειώνουν και το μέγεθος 
    Οι περιστροφές στον τροχό ,αυξάνουν την συγκομιδή σε μέρη του ζωδιακού κύκλου 
    Τώρα όσον αφορά τις επίσημες ανακοινώσεις , τα έχουμε πει , θα προτιμούσα πιο μικρές και  λιτές , γιατί στην προσπάθεια να επεξηγήσουν πετυχαίνουν το αντίθετο , το έχω συζητήσει μαζί τους πολλές φορές , ελπίζω κάποια στιγμή να το αλλάξουν 
    Φιλικά

  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    περιμένω τόσες ώρες να δω τα περιβόητα πυροτεχνήματα που υποτίθεται ότι θα ανάβουν πολλές φορές τη μέρα και θα τριπλασιάζουν τις ποσότητες που παίρνουμε και τελικά τι?
    αυτό ήταν όλο? κράτησε πόσο? 3 λεπτά? 5 λεπτά? και αν δεν είμαι τυχερή να περιμένω εκείνη την ώρα συγκομιδή τι πρέπει να κάνω? να κόψω με χρυσό? όχι βέβαια. δηλαδή μιλάμε για κοροϊδία τώρα 
  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Η  δικη μου ερωτηση αφορα τον τροχο  //Οταν μου δινει  3 μαζεματα  εννοει τρια  χωραφια?    εινει  λιγο ακριβο  για  100.000 νομιζω
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Είναι πολύ ακριβό , δεν θα διαφωνήσω
    Φιλικά
  • pol8 (GR1)pol8 (GR1) Αναρτήσεις: 72
    εγω να ρωτησω κατι το διακοσμητικο θα το κερδισουμε ετσι κι αλλιως στο τελος? απλα θα αλλαζει η ευτυχια αναλογα το ποσο ενεργος ηταν ο καθενας? ή εχει καταλαβει λαθος?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 08.02.2016
    Σύμφωνα με τα παρακάτω:

    Ο κύριος στόχος της εκδήλωσης είναι να ξεκλειδώσετε όλα τα κομμάτια της νέας διακόσμησης, της Κινεζικής μαϊμού με την φωτιά , για να γιορτάσετε την επερχόμενη χρονιά του πιθήκου! Για να το κάνετε αυτό, θα πρέπει να συλλέξετε κομμάτια , που αντιπροσωπεύουν τα 12 ζώα του κινεζικού ζωδιακού κύκλου. Όσα περισσότερα μέρη συλλέγετε, τόσο μεγαλύτερη θα είναι η αξία της διακόσμησης σας , και περισσότερες λεπτομέρειες θα προστεθούν σε αυτό!

     Ναι
    Φιλικά
  • pol8 (GR1)pol8 (GR1) Αναρτήσεις: 72
    ευχαριστω πολυ!!
  • Ekatistar (GR1)Ekatistar (GR1) Αναρτήσεις: 269
    επεξεργάστηκε 09.02.2016
    2η μερα κ τι βλεπουν τα ματακια μου!! 
    7/20 συλλεξε ποντικος ζωδιακες μαρκες!! κ ολη η μερα ειναι αφιερωμενη στον ποντικο

    Ωωωω τι ευτυχια κ πως το κανουμε αυτο αν οχι δινοντας χρυσο κ επιλεγοντας ποντικακια στον τροχο κ ελπιζοντας φυσικα να ερθουν κ αρκετα μαζεματα 


    καλα κουραγια κ καλη επιτυχια σε ολους :kissing: 
    Post edited by Ekatistar (GR1) on
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    Ο χρήστης Ekatistar (GR1) είπε:
    2η μερα κ τι βλεπουν τα ματακια μου!! 
    7/20 συλλεξε ποντικος ζωδιακες μαρκες!!
    Ωωωω τι ευτυχια κ πως το κανουμε αυτο αν οχι δινοντας χρυσο κ επιλεγοντας ποντικακια στον τροχο κ ελπιζοντας φυσικα να ερθουν κ αρκετα μαζεματα 

    καλα κουραγια κ καλη επιτυχια σε ολους :kissing: 
    θα συμφωνήσω με αυτό. δηλαδή τώρα δε σε αναγκάζουν να χαλάσεις χρυσό?? γιατί αν περιμένεις με το σταυρό στο χέρι πόοοοτε θα μαζευτούν οι κάρτες ποντικού χάθηκες.
    να ήταν μία φορά να πάει στο καλό αλλά εφτά φορές???? το θεωρώ και υπερβολικό και άδικο. εγώ για παράδειγμα που την 1η μέρα λόγω ενός προβλήματος που προέκυψε δε μπόρεσα καθόλου σχεδόν να ασχοληθώ με τη φάρμα και εξαιτίας αυτού έχασα πάνω από τις μισές αμοιβές και άρα και τη σημαία περίμενα τη 2η μέρα για να αναπληρώσω και τώρα υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρω χωρίς χρυσό? δε μου αρέσει καθόλου αυτό. 
  • Ekatistar (GR1)Ekatistar (GR1) Αναρτήσεις: 269
    επεξεργάστηκε 09.02.2016
    Ο χρήστης ch.tzimani (GR1) είπε:
    Η  δικη μου ερωτηση αφορα τον τροχο  //Οταν μου δινει  3 μαζεματα  εννοει τρια  χωραφια?    εινει  λιγο ακριβο  για  100.000 νομιζω
    Αν κ εχασα αρκετο χρονο απο την πρωτη μερα συμπερανα κατι κ το αναφερωμπας κ βοηθησει καποιους ιδικα σε μικροτερα επιπεδα που δεχν εοχυν ανεση σπαταλης σε $$ 
    Χρησιμοποιηστε τον τροχο οταν εχετε να μαζεψετε κατι που παντα εχει καλες αποδωσεις σε αναδηση (οπωρωνες-σιλο-ανεμομυλο-χουμο-ειδικους σπορους,σπορους εκδηλοσης ) Εχετε το νου σας να ανανεωνετε οταν τελιονουν τα μαζεματα Φροντιστε να εχετε περιστροφες στα ""Πυροτεχνηματα" για το εξτρα μπονους τους!

    Καλη συνεχεια κ διασκεδαση χωρις αγχος :kissing_heart: 
  • Ekatistar (GR1)Ekatistar (GR1) Αναρτήσεις: 269
    επεξεργάστηκε 09.02.2016
    Λογικα ναι αφου θα πρεπει να το εχουν κ οσοι παιζουν το παλιοτερο Ιβεντ                                             Αλλα καλυτερα να απαντησει ο Νemesis.
    Post edited by -NEMESIS- on
  • ΑΓΓΕΛΙΚHTZ (GR1)ΑΓΓΕΛΙΚHTZ (GR1) Αναρτήσεις: 97
    Καλησπερα παρατηρησα οτι κατα την συγκομιδη μου δινει 2 ζωδια φιδι αλλα οταν παω να ελεγξω αν οντως πηρα 2 φιδια δεν φαινονται στην προκληση ανταμοιβης ειναι σαν να εχω παρει 1 μονο φιδι αφου απο τη ποσοτητα μου αφαιρει να ενω οι ποσοτητες στα ζωδια παραμενουν σταθερες εκτος αν και  αν δεν το αντιληφθηκα 
    Περα απο ολο αυτο θελω να πω οτι το παιχνιδι κατανταει πολυ μα παρα πολυ κουραστικο
Sign In to comment.