Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με τους σχεδιασμούς στο παιχνίδι

11820

Σχόλια

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης HipTasos2 (GR1) είπε:
    Καλησπερα σε ολους,
    μολις τωρα εντοπισα στο χτισιμο ενα νεο κτιριο,μια πολυκατοικια ,που θα μπορουν να αγοραζουν με διαμαντια,οσοι συμμετεχουν στη λιγκα πρωταθλητων.
    Στην πολυκατοικια αυτη,θα μπορουν να τοποθετουν σπιτια,ετσι ωστε να ανοιξουν χωρο για να βαλουν κι άλλα χωραφια κι αλλες αγελαδες κι άλλα γουρουνια.Μειωσαν την αξια του χαρταετου,φερνουν την πολυκατοικια,γιατι δεν ξεχωριζουν οσα ατομα "τα ακουμπανε στην εταιρια¨" και οι υπολοιποι να παιζουν μονοι τους;
    Ενα εχω να πω ,ΝΤΡΟΠΗΗΗΗΗΗ!
    Ο χρήστης farm maniac (GR1) είπε:
    αρχησαν οι διακρισεις,   το παιχνιδι πρεπει να παιζεται επι ισους ορους,  πολυκατοικια μονο με διαμαντια που τα παιρνεις μονο απο την λιγκα των πρωταθλητων οι υπολοιποι   δεν μπορουν να το παρουν!!!! για γελια , 
    είδατε λοιπόν ότι βιάζεστε ,
    δν υπάρχουν διακρίσεις ,το παιχνίδι είναι για όλους , όπως και οι ανταμοιβές σε διαμάντια είναι διαθέσιμες για όλους τους παίκτες 

    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    οκ... σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!

    πρώτα χάσαμε το πρόγραμμα,
    τώρα χάσαμε κ τη γνώση με τι ξεκινά ένα ιβεντ.. χωρίς καμία ενημέρωση φυσικά!
    να περιμένουμε να γενικευτεί αυτό? μα τι ρωτάω... σάμπως ενημερωθήκαμε για την αλλαγή στο ψαροσιλό για να ενημερωθούμε κ για τα υπόλοιπα?
    να ρωτήσω μήπως γιατί δε φρόντισαν τουλάχιστον να είναι διαθέσιμα όλα τα είδη ψαριών για όλους αφού είναι άγνωστο με τι θα ξεκινάει πλέον?? φυσικά...δε χρειάζομαι απάντηση σ αυτό, ρητορική ερώτηση

    να μη πω καν για τις νέες αλλαγές που έχουν συμβεί , είτε σε υπάρχοντα γεγονότα είτε σε νέα που ήρθαν
    το παιχνίδι είναι για όλους?? εγώ άλλο βλέπω,
    όλα πλέον είναι...ποιος θα χαλάσει περισσότερο χρυσό, ποιος θα ξεπεράσει ποιον...φουλ ανταγωνισμός!
    κ λίγο πολύ όλοι ξέρουμε που θα καταλήξει αυτό έτσι? ποιοι θα έχουν κερδισμένες τις θέσεις αυτές

    γιατί ακόμα κ γεγονότα που υπήρχαν στα οποία έπρεπε να φτάσουμε ένα συγκεκριμένο αριθμό βαθμών για να κερδίσουμε μια καλή ανταμοιβή,,, πάει κ αυτό, 
    δεν άρεσε προφανώς ότι πολλοί κατάφερναν να φτάσουν το στόχο χωρις πολλά έξοδα κ έτσι τ άλλαξαν (περιττό να πω χωρίς καμια ενημέρωση πάλι)  κ ο νέος στόχος είναι,,,
    ξεπέρασε τον αντίπαλο σου!!! χάλασε πιο πολλά απο εκείνον!!! κ θα βγεις κερδισμένος !!!
    μαζί με την εταιρεία φυσικά ...
    κ πολύ φοβάμαι ότι σιγά σιγά .. έτσι θα καταλήξουν όλα τα ιβεντ

    σίγουρα πάντα υπήρχαν κ θα υπάρχουν παίχτες που έχουν-δίνουν περισσότερα απ άλλους γιατί θέλουν-μπορούν αλλά κάποτε αν έπαιζες ώρες έβλεπες πρόοδο, τώρα μέρα νύχτα εδώ να είσαι.. καμιά διαφορά δε θα κάνει αν δε βάλεις το χέρι στην τσέπη
    σίγουρα μια εταιρεία τα κέρδη της θα κοιτάξει αλλά... στα τόσα χρόνια που είμαι εδώ, δε νομίζω να έχω δει άλλο παιχνίδι ν αγνοεί τόσο τα παραπόνα-θέλω των παιχτών της κ να κάνει τόσο κραυγαλέες αλλαγές που  "φωνάζουν" βάλτε το χέρι στην τσέπη
    οπότε τσάμπα μιλάω , γιατί να ενδιαφερθεί για όλους τους παίχτες της αφού κυνηγάει μόνο ένα συγκεκριμένο αριθμό παιχτών? 
    με τέτοιους ρυθμούς κ απαιτήσεις που έχει πλέον.. είναι για τους λίγους




  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    συμφωνω μετα απο πανω γραμενα και επαυξανω , ακυρωσανε το προγραμμα για να μην σβηνουν γραφουν
    και ειπανε να μας ενημερωνουν με την αρχικη εισαγωγη μας στον παιχνιδι με τον πινακα ανακοινωσεων που μας πετανε οταν πρωτομπενουμε
    μας πρωτα ερχετε το ιβεντ κ μετα εγω βλεπω την ανακοινωση και οχι το αντιθετο ,αν το εχει δει κανεις διαφορετικα παρακαλω να μου το πει!
    αρα δωρο αδωρο,γιατι προγραματισμος δεν γινετε!!
    Ας πουμε παραδειγμα σημερα πρωτα ηρθε το ψαροσιλο, κ μετα βγηκε η ανακοινωση.δεν προειδοποιηθηκα με ανακοινωση απο πριν να περιμενω σημερα ψαροσιλο. θα αλαζαν πολλα πραματα αν το λεγανε απο το πρωι ? οχι κ πολλα , τουλαχιστον δεν θα μαζευα τις βαρκες μου, γιατι δεν γινετε να μυριζουμε τα νυχια μας καθε φορα τι ιβεντ θα φερνουνε
    μηπως αυτος ητανε και  ο σκοπος τους???τελικα ,ο  αποσυντονισμος δρα καλυτερα
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Δυστυχώς αυτή είναι η απόφαση της παραγωγής για τα events , εκτός του συνεταιριστικού πρωταθλήματος δν επιθυμούν να υπάρχει εκ των προτέρων ενημέρωση.

    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    μα δεν είναι μόνο η ενημέρωση για την έναρξη των ιβεντ, αυτό το χουμε εμπεδώσει πια 
    είναι οι αλλαγές στα υπάρχοντα 

    ξεκίνησε ψαροσιλό σήμερα με... ρέγγες,
    καμία ενημέρωση για την αλλαγή, θα είναι μόνιμη? πάντα ρέγγες ή κάθε φορά θα έχουμε κ διαφορετικό είδος ψαριού? κ αφού άλλαξε το ψαροσιλό ενδέχεται να έχουμε αλλαγές κ σε απλό/συνετ. σιλό ή όχι?
    εύλογα ερωτήματα αλλά ούτε για αυτά πρέπει να ενημερωθούμε?
    το ίδιο κ με το νησί, αλλαγές για τις οποίες ουδεμία ενημέρωση είχαμε κ όχι μόνο στις ανταμοιβές αλλά κ στα κεφάλαια που δε ξέρω αν είναι σε όλα ή όχι,,, όλα στα τυφλά 
    έτσι θα είναι απ' εδώ κ πέρα ?

    φάρμα νόμιζα παίζουμε,,, παιχνίδι μυστηρίου κατέληξε!!!
  • eleni1978 (GR1)eleni1978 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 150
    επεξεργάστηκε 05.08.2019
    Καλησπέρα και από εμένα. Σχετικά με το ψαροχωνί θα ήθελα να μας ενημερώσουν αν θα είναι πάντα πρώτο ψάρι η ρέγγα ή θα αλλάξει πάλι. Δεν με νοιάζει τι θα είναι πρώτο προιόν στα άλλα σιλό γιατί πολύ απλά ότι και να ζητάει είτε με χουμους φυκιών είτε με τροφές ή λιπάσματα φυκιών μπορούμε να μαζέψουμε τις απαραίτητες ποσότητες για να φτάσουμε την ταχύτητα που θελουμε , όμως με το ψαροσιλό δεν ισχύει αυτό, πρέπει να χαλάσεις χρυσό και μάλιστα πολλές φορές ούτε ο χρυσός δεν μπορεί να μας βοηθήσει μιας και πολλές φορές άλλα ψάρια θέλουμε και άλλα μας βγάζει. Οπότε ειδικά για το ψαροχωνί θα έπρεπε να έχουμε κάποια στάνταρ που δεν θα αλλάζουν. 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Θα γίνω γραφικός , αλλά η παραγωγή δν επιθυμεί να έχουν οι κοινότητες τέτοια ενημέρωση.
    Φυσικά και οι σκέψεις σας καταγράφονται και μεταφέρονται ,
    χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σας ικανοποιεί η απάντηση μου , αλλά δυστυχώς δν μπορώ να σας δώσω κάποια άλλη αυτή την στιγμή.
    Γενικά μιλώντας , υπάρχει αυτή την χρονική περίοδο το σκεπτικό , οι παίκτες να μν είναι εκ των προτέρων έτοιμοι , έτσι ώστε να μν υπάρχει πλεονέκτημα έναντι αυτών που δν είναι on line την στιγμή της έναρξης 
    και πάλι τονίζω , ότι αυτό που σας περιγράφω παραπάνω , είναι μια γενικευμένη -απλουστευμένη εικόνα της κατάστασης.


    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    κ εγώ δε ξέρω ποιος κοροϊδεύει ποιον εδώ μέσα ...
    η προτροπή-συμβουλή ήταν πάντα πρώτα μπείτε φόρουμ κ μετά φάρμα
    να μπαίνουμε να κάνουμε τι?? να κοιτάζουμε γύρω γύρω ??
    ή να ψάχνουμε απ εδώ κ απο κει πληροφορίες που θα πρεπε να υπάρχουν άμεσα κ μάλιστα για όλους 

    η επίσημη απάντηση στο βασικό ερώτημα με τι ξεκινά το ψαροσιλό είναι δε θέλουμε να ξέρετε???
    τότε γιατί σε άλλα φόρουμ δίνεται απάντηση στο ερώτημα ? επιλεκτική είναι η ενημέρωση?
    η αλλαγή είναι μόνιμη, ρέγγες θα είναι απο δω κ πέρα με το σκεπτικό ότι μαζεύονται πιο εύκολα απ ότι τα στρείδια
    ισχύει? δεν ισχύει?.... θα δούμε....


  • Super Farm 2005 (GR1)Super Farm 2005 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 4
    Καλησπέρα σε όλους/ες,
    μια μικρή επισήμανση σχετική με το γεγονός του σκληρά εργαζόμενο-σιλό ψαριών- είναι ότι μπορείς να πετύχεις μέγιστη απόδοση 11 βαθμών ανά δευτερόλεπτο. Με δεδομένο ότι η συνολική διάρκεια είναι 72 ώρες, μπορείς να συγκεντρώσεις το μέγιστο 11 χ 3600 χ 72 που ισούται με 2 851 200 βαθμούς. Άρα δεν έχει νόημα να υπάρχουν δελεαστικές ανταμοιβές πέραν του άνω αυτού ορίου π.χ. άδεια εξόρυξης χρυσού στους 3 390 000 βαθμούς. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
  • efikuk (GR1)efikuk (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 45
    Καλησπέρα!
    Έχω την εντύπωση πώς κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά με το σιλό των ψαριών. Καθώς δεν είναι 11 η μέγιστη απόδοση.11 θα είναι, αν φτάσεις ένα είδος ψαριού στο μέγιστο. Αν φτάσεις και 2ο, η μέγιστη απόδοση θα είναι 12. Αν φτάσεις 3ο είδος ψαριού στο μέγιστο, θα είναι 13. Και πάει λέγοντας. Έτσι, και αφού (εννοείται!!) βάλεις χρυσό, μπορείς άνετα να μεγιστοποιήσεις την απόδοσή σου, όσο θέλεις. Και όχι απλά φτάνεις στα 3 εκατομμύρια βαθμούς, μπορεί και να τους διπλασιάσεις.
  • efikuk (GR1)efikuk (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 45
        Όσον αφορά το ποιο θα είναι το πρώτο ψάρι και για τη μη ύπαρξη πλέον γνώσης/ενημέρωσης, νομίζω πως είναι απλό.
        Αν υπάρχει γνώση, είσαι καλύτερα προετοιμασμένος. Καλύτερα προετοιμασμένος σημαίνει ίσως να μη χρειαστεί να μπεις στον κόπο να σπαταλήσεις χρυσό (ή να σπαταλάς, αλλά λιγότερες ποσότητες). Κάτι που ξεκάθαρα πλέον, δεν είναι επιθυμητό! Το να σε πιάσουν απροετοίμαστο και για το πότε έρχεται το γεγονός και για το ποιο θα είναι πια αυτό το πρώτο ψάρι κάθε φορά, αυξάνει τις πιθανότητες χρήσης χρυσού.
         Προσπαθώ πολύ και η ίδια, να μην ξεχνάω πως εγώ μπορεί να το βλέπω ως παιχνίδι όλο αυτό, για κάποιους άλλους όμως είναι επιχείρηση. Κανονική. Και οι επιχειρήσεις για να σταθούν, καλώς ή κακώς, θέλουν/χρειάζονται κέρδος.
  • farm maniac (GR1)farm maniac (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 215
    παλια που ηταν η διαρκεια 3 μερες με συμφερε να σπαταλησω χρυσο γιατι θα μπορουσα να παρω την αδεια , τωρα που ειναι 2 η μερες και δεν θα μπορω  να παρω την αδεια ποιος ο λογος να σπαταλησω  λιγο χρυσο κανεις!!!! δεν υπαρχει λογος να σπαταλησω χρηματα σε παιχνιδι σε 1 παιχνιδι που παει απο το κακο στο χειροτερο και δεν μπυ δονε κινητρο  για να σπαταλησω χρηματα, δεν αξιζει!!!!
  • Super Farm 2005 (GR1)Super Farm 2005 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 4
    Ευχαριστώ για την διευκρίνηση εφικυκ .  :) Δηλαδή βάζεις χρυσό για να αλλάξεις τα ζητούμενα ψάρια γιανα πάρεις κάτι τι -ίσως στο τέλος. Χρειάζεται λίγο πιο δυνατό κίνητρο ίσως.....

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 06.08.2019
    Γεια σας,
    κανείς δν έχει την διάθεση να κοροϊδέψει κανέναν.Ναι το φόρουμ είναι το επίσημο μέσο ενημέρωσης του παιχνιδιού και ναι καλό είναι πρώτα να μπαίνετε στο φόρουμ και μετά στο παιχνίδι.
    Στις δημοσιεύσεις μου και στις ενημερώσεις μου , όπως σας έχω εξηγήσει και στο παρελθόν , βασίζομαι στις επίσημες ανακοινώσεις της διαχείρισης και όχι σε φήμες.
    Σύμφωνα με αυτές 
    -ο χρόνος έλευσης του FHWE και κάθε event , δν είναι ανακοινώσιμος εκ των προτέρων (εκτός του πρωταθλήματος)
    -η διάρκεια των events επίσης δν είναι εκ των προτέρων ανακοινώσιμη , το χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης είναι το μόνο μέσο σχετικής σας ενημέρωσης
    -δν υπήρχε επίσημη ενημέρωση ότι το πρώτο είδος ψαριού θα άλλαζε.Αυτό που έχω την δικαιοδοσία να σας πω είναι (
    μετά από μεγάλη πίεση προς την διαχείριση , για να έχω μια επίσημη απάντηση ) , ότι και στα 2 επόμενα FHWE , το πρώτο ψάρι θα είναι οι ρεγγες , αυτό πιθανόν να παραμείνει , πιθανόν και να αλλάξει 
    -όπως και σε κάθε event στο παιχνίδι , έτσι και στο γεγονός αλιείας , η μεγάλη χρήση χρυσού , σας δίνει την δυνατότητα να κερδίσετε (με δυσκολία και πολύ κόπο βέβαια) , όλες τις ανταμοιβές .Είναι στην δική σας κρίση , να αποφασίσετε αν αυτό σας συμφέρει / ευχαριστεί ή όχι .

    Φιλικά

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Μια νέα επιχειρηματική ευκαιρία για τον κόλπο της γοργόνας!

    Ο κόλπος της γοργόνας, ξεκινάει ένα νέο μεγάλο άνοιγμα και πολλοί επισκέπτες απολαμβάνουν το φανταστικό φαγητό, που προσφέρει. Είναι πλέον καιρός να κάνουμε ένα τολμηρό βήμα προς την επέκταση της επιχείρησης . Ο κόλπος της γοργόνας ξεκινά τώρα την επιχείρηση τροφοδοσίας στο αγρόκτημα!
    Από τώρα και στο εξής, η παραγωγή του κόλπου της γοργόνας θα αποτελέσει μέρος των συμβολαίων στην οργανική αγορά αλιείας! Οι ανταμοιβές για κάθε συμβόλαιο  ρυθμίζονται ανάλογα. Έτσι, υποστηρίξτε την επιχείρηση του κόλπου της γοργόνας  και κερδίστε , πολύτιμες ανταμοιβές!

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    όπως πιθανόν θα παρατηρήσατε , από σήμερα έχετε την επιλογή αγοράς πακέτων προσφορών , από το Κατάστημα Big Farm.



    Πατώντας επάνω στην αντίστοιχη επιλογή με το καροτσάκι , θα σας ανοίξει ένα νέο παράθυρο με κάποια πακέτα σε προσφορά


    Επιλέγετε αυτό που σας ενδιαφέρει (αν σας ενδιαφέρει κάποιο βέβαια ) και το αγοράζετε με τους κλασσικούς τρόπους αγοράς όπως μέχρι τώρα

    Να τονίσω ότι το πακέτο που θα επιλέξετε να αγοράσετε , είναι αυτούσιο και δν συνδυάζετε με άλλα πακέτα αγοράς χρυσού , όπως το 2 σε 1 το 120% κ.τ.λ


    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 09.09.2019
    Γεια σας,
    θα έχουμε δοκιμαστικά στους servers  RO, INT και BR , τη νέα μας εκδήλωση "Dream World-"Ονειρικός κόσμος". Θα λειτουργήσει ως προσωρινή εκμετάλλευση για 2 εβδομάδες. Ο πρώτος παγκόσμιος "Dream World" θα είναι τον επόμενο μήνα
     Φιλικά
  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Ο χρήστης farm maniac (GR1) είπε:
    παλια που ηταν η διαρκεια 3 μερες με συμφερε να σπαταλησω χρυσο γιατι θα μπορουσα να παρω την αδεια , τωρα που ειναι 2 η μερες και δεν θα μπορω  να παρω την αδεια ποιος ο λογος να σπαταλησω  λιγο χρυσο κανεις!!!! δεν υπαρχει λογος να σπαταλησω χρηματα σε παιχνιδι σε 1 παιχνιδι που παει απο το κακο στο χειροτερο και δεν μπυ δονε κινητρο  για να σπαταλησω χρηματα, δεν αξιζει!!!!
    Δηλαδή χαλάς χρυσό για να πάρεις την άδεια χρυσού;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 25.09.2019
    Γεια σας,
    αναφέρθηκε στο παρελθόν (σε διάφορες δημοσιεύσεις) ότι τα Καλοκαιρινά νομίσματα από την  Master League, θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ (ΜΟΝΟ )καλοκαιρινό μνημείο, ώστε να μπορούν να σωθούν για το επόμενο έτος. Αυτό έχει πλέον αλλάξει και αντί αυτού θα εμφανιστεί ένα αναδυόμενο παράθυρο "τελευταίας ευκαιρίας" στο τέλος της τρέχουσας περιόδου, λέγοντας ότι τυχόν κέρματα που δεν χρησιμοποιήθηκαν στο μνημείο του καλοκαιριού του 2019 θα μετατραπούν σε δολάρια αγροκτήματος.
    Έτσι θα υπάρχει ένας  τελευταίος διάλογος ευκαιριών μετά το τέλος της τρέχουσας σεζόν. Στον διάλογο, έχετε την τελευταία ευκαιρία να πάρετε νομίσματα στο μνημείο ή να τα μετατρέψετε σε δολάρια. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείτε να μεταφέρετε κανένα καλοκαιρινό νόμισμα στην επόμενη θερινή περίοδο

    Η τρέχουσα περίοδος πρόκειται να λήξει στις 28 Σεπτεμβρίου 2019


    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας B.F αγρότες,

    θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι το επόμενο προσωρινό αγρόκτημα νησιού ,θα ξεκινήσει στα μέσα Οκτωβρίου αντί για την αρχή του μήνα, ενώ το νέο γεγονός, Dream World, θα ξεκινήσει στις αρχές Οκτωβρίου.

    Οι λόγοι αυτής της αλλαγής οφείλονται στο γεγονός ότι θέλουμε να αποφύγουμε να έχουμε δύο μακροπρόθεσμα γεγονότα που ξεκινούν την ίδια ημέρα και θέλουμε να διασφαλίσουμε ότι οι παίκτες θα έχουν αρκετό χρόνο για να απολαύσουν και τα δύο events.

    Λάβετε υπόψη ότι ο μελλοντικός προγραμματισμός εκδηλώσεων θα επηρεαστεί επίσης από αυτήν την αλλαγή. Ως εκ τούτου, μπορείτε να περιμένετε ότι ο κόσμος των ονείρων -Dream World θα ξεκινήσει στις αρχές ενός μήνα και όλες οι προσωρινές εκμεταλλεύσεις θα ξεκινήσουν στα μέσα του μήνα.

    Φιλικά
  • jela (GR1)jela (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 24
    καλησπερα σας !! που αλλου μπορουμε να βρουμε μαρκες μπαλονιων εκτος απο το να τα αγορασουμε ? ευχαριστω εκ των προτερων !!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης jela (GR1) είπε:
    καλησπερα σας !! που αλλου μπορουμε να βρουμε μαρκες μπαλονιων εκτος απο το να τα αγορασουμε ? ευχαριστω εκ των προτερων !!
    προς το παρόν μόνο έτσι
    αργότερα...
    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας.
    όπως θα είδατε , στην τελευταία Ε.Α , σχεδιάζετε να εισέλθει στο παιχνίδι η επιλογή του

    Μια νέα επιλογή ευκολίας - ο γρήγορος καλλιεργητής

    Όπως και άλλες λειτουργίες ευκολίας, κάνοντας απλά κλικ σε ένα κουμπί , σας επιτρέπει να παραλείψετε όλες τις τρέχουσες παραγωγές! Ο Speedy καλλιεργητής κάνει την ζωή σας πιο εύκολη και γρηγορότερη! Το κουμπί θα τοποθετηθεί κάτω από την μηχανή σποράς , στη δεξιά πλευρά της οθόνης της φάρμας σας και θα είναι διαθέσιμη για τις 3 κύριες φάρμες σας και την περιοχή αλιείας. Μπορείτε να πάρετε ακόμη και κάποια έκπτωση για το κόστος παράλειψης, ανάλογα με το συνολικό ποσό του χρόνου συγκομιδής !
                                                                               

    Για αρχή θα μπει δοκιμαστικά στους  IT, BR, TR servers και αν όλα πάνε όπως τα σχεδιάζουμε τότε θα μπει παντού

    Φιλικά

  • Alexandra-- (GR1)Alexandra-- (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 137
    το καραβι κ το θερμοκηπιο για ποιο λογο μεταφερθηκαν ξανα στη βασικη φαρμα;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης Alexandra-- (GR1) είπε:
    το καραβι κ το θερμοκηπιο για ποιο λογο μεταφερθηκαν ξανα στη βασικη φαρμα;
    όπως αναφέρει και η Ε.Α :smile:

    Εκτός από αυτό, ο Barnacle μας είπε ότι το μεγάλο έργο κατασκευής στο χωριό τελείωσε και το πλοίο του Captain Barnacle επιστρέφει στο κύριο αγρόκτημα ,μαζί με το θερμοκήπιο! Το πλοίο του θα αποβιβαστεί στο λιμάνι του κύριου αγροκτήματος από τώρα και στο εξής!

    Το γτ , είναι απόφαση της διαχείρισης και του τεχνικού τμήματος

    Φιλικά
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    εσεις βλεπετε τα ζωα πιο μεγαλα? γιατι εγω οχι
    και οταν ενεργοποιουμε το χιονι σαν να κολαει λιγο η φαρμα
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης BiaGamer (GR1) είπε:
    εσεις βλεπετε τα ζωα πιο μεγαλα? γιατι εγω οχι

    ανάλογα με την εμφάνιση υπάρχει διαφορά
    την αλλαγή την βλέπετε ήδη στα χωράφια σας , θα επανεξεταστεί και για τις στάνες και τα χοιροστάσια σας
    και οταν ενεργοποιουμε το χιονι σαν να κολαει λιγο η φαρμα
    όταν υπάρχουν κινούμενες εικόνες-στοιχεία , υπάρχει μεγαλύτερη μεταφορά δεδομένων και δυστυχώς πέφτουν οι ταχύτητες,
    ανάλογα με τον υπολογιστή και τα windows αυτό είναι λιγότερο ή περισσότερο αισθητό. 

    Φιλικά
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    εμενα δυστηχως ειναι εμαφανες γιαυτο κ μενει απενεργοποιημενο.
    η απορια μου ειναι αφου μπηκε χιονι γυρο απο τις φαρμες που δεν φαινεται κ τοσο πολυ στις ακρες
    γιατι δεν βαλανε λιγο πιο μεσα που αρεσει κ το θελουμε
    ποσο τεχνικα δυσκολο ειναι λιγο χιονι παραπανω
    οι νιφαδες δεν βοηθανε αφου προκαλουν μειωσει τις ταχυτητας του παιχνιδιου

  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    και επισης το μονο καλο απο ολες τις αλλαγες
    ητανε που επαναφερανε το θερμοκηπιο και το καραβι στην βασικη

  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης BiaGamer (GR1) είπε:
    εσεις βλεπετε τα ζωα πιο μεγαλα? γιατι εγω οχι

    ανάλογα με την εμφάνιση υπάρχει διαφορά
    την αλλαγή την βλέπετε ήδη στα χωράφια σας , θα επανεξεταστεί και για τις στάνες και τα χοιροστάσια σας
    και οταν ενεργοποιουμε το χιονι σαν να κολαει λιγο η φαρμα
    όταν υπάρχουν κινούμενες εικόνες-στοιχεία , υπάρχει μεγαλύτερη μεταφορά δεδομένων και δυστυχώς πέφτουν οι ταχύτητες,
    ανάλογα με τον υπολογιστή και τα windows αυτό είναι λιγότερο ή περισσότερο αισθητό. 

    Φιλικά
    Το παιχνίδι είναι ΤΡΑΓΙΚΑ αργό, χρειάζεσαι υπολογιστή με επεξεργαστή τελευταίας γενιάς, καλή κάρτα γραφικών και πενηντάρα σύνδεση. 
    Για online παίχνιδι είναι στο όριο του αστείου...
Sign In to comment.