Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Ψάρεμα - ναυπηγείο-αλιεία βαθέων υδάτων-Όλεγκ-οργανική αγορά αλιείας

13941

Σχόλια

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης mariaasimi (GR1) είπε:
    Καλησπέρα. Ειμια στο επιπεδο ψαρεματος 24, αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω πως θα μπορεσω να ενεργοποιησω το ναυπηγειο μου. Παρ΄ολο που διαβασα στις συζητησεις σχετικα με αυτο, δεν εβγαλα ακρη. Παρακαλω οποιος μπορει να με διαφωτησει, ας απαντησει στην ερωτηση μου. Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων !!!!!!
    αν κοιτάξετε 2 σχόλια πιο πάνω , θα δείτε ότι σας έχω ήδη απαντήσει
    Φιλικά
  • ηρα1 (GR1)ηρα1 (GR1) Αναρτήσεις: 1
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης giwtakarananou (GR1) είπε:
    ειμαι επιπεδο 56 και πηγαινω στο ναυπηγειο και μου βγαζει μονο το εικονιδιο πληροφοριων.δεν μπορω να κατασκευασω πλοιο.τι πρεπει να κανω?
    Γεια σας,
    σε αυτό το θέμα υπάρχουν όλες οι σχετικές πληροφορίες ,
    αν δν σας βοηθήσουν , επικοινωνήστε μαζί μου , δίνοντας μου τα σχετικά screen shots


    γεια σας δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κατασκευή δολωμάτων στο εργαστήριο και το ψάρεμα στά βαθειά 
    φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης ηρα1 (GR1) είπε:

    γεια σας δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κατασκευή δολωμάτων στο εργαστήριο και το ψάρεμα στά βαθειά 
    φιλικά
    Γεια σας
    η παρασκευή δολωμάτων γίνεται στο ναυπηγείο και όχι στο εργαστήριο

    και ανάλογα με το είδος , μπορούν να χρησιμοποιηθούν παντού ή μόνο σε ειδικά είδη ψαριών

    Φιλικά

  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Θα φτιαχτεί κάποια στιγμή αυτή η βαθειά αλιεία; Είναι παράλογο να ζητάει στα συμβόλαια, πάντα γαρίδες και αχιβάδες και να βγάζει συνέχεια τόνους.
  • markosvidalis (GR1)markosvidalis (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 3
    γεια σασ εχω ενα προβλημα με τα δολοματα φτιαχνο με ψαρια τονουσ και αστακουσ δολοματα και μου διχνει ολο 0 οτι εχω μεχρι στηγμισ εφτιακσα 7 φορεσ δολομα τονου κε μεσα εχω 0 ποσ μποριτε να βοηθησετε ειναι καπιο προβλημα απο το παιχνιδι

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης markosvidalis (GR1) είπε:
    γεια σασ εχω ενα προβλημα με τα δολοματα φτιαχνο με ψαρια τονουσ και αστακουσ δολοματα και μου διχνει ολο 0 οτι εχω μεχρι στηγμισ εφτιακσα 7 φορεσ δολομα τονου κε μεσα εχω 0 ποσ μποριτε να βοηθησετε ειναι καπιο προβλημα απο το παιχνιδι

    Γεια σας ,
    υπάρχουν δύο είδη δολωμάτων που μπορείτε να φτιάξετε στο ναυπηγείο 

    1. Στις πρώτες δυο σελίδες , απλά δολώματα από όλα τα είδη ψαριών που εμφανίζονται ως ένας τύπος δολωμάτων


    2.και στις σελίδες 3 και 4 , δολώματα από το κάθε είδος συγκεκριμένα , αυτά εμφανίζονται ξεχωριστά και είναι ειδικά ανά είδος


    φυσιολογικά εσείς φτιάχνετε τα πρώτα και για αυτό δν βρίσκετε τα δολώματα που επιθυμείτε.

    Φιλικά
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    Περιμενουμε στο δευτερο μισο του 19  να φτιαξουν την αλιεια, 
    Βεβαια αυτο δεν περιλαμβανει το καλοκαιρι, αμφιβαλουμε ολοι για το φθινοπωρο κ βλεπουμε για κανενα δεκεμβρη κατευθυνση μερια κ  ειλικρινα ουτε κ αυτο πιστευω.
    Προς το παρον αλλα ζηταει το γεγονος σκληρα εργαζομενου αλιειας,αλλα ψαρευουμε εμεις .
    χιλιαδες μυδια στρειδια  κ.τλ. ζητανε τα συμβολαια με κανενα μπακαλιαρο την βγαζουμε εμεις
    προβληματα που ειχανε την υποχρεωση να ειχανε ειδη λυση.
    κ οχι να μας εχουν στην αναμονη για οποτε κ αν......
    δηλαδη ολο το καλοκαιρι τι θα κανουν ?
    Θα κατεβαζουν λαμπρες ιδεες σαν αυτες που υλοποιησαν μεσα στο πρωτο μερος του 19? τα γελια με πιανουν.
    Μαλλον διακοπες θα κανου διαρκειας.

     

  • farm maniac (GR1)farm maniac (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 215
    απο της 3,30 μεχρι και τωρα συντηρηση τι γινεται ;;;
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    επεξεργάστηκε 01.08.2019
    μα δε το λατρεύετε αυτό το παιχνίδι???
    έκαναν ενημέρωση για να προσθέσουν τις αλλαγές που είχαν σχεδιάσει (για τις οποίες εμείς καμία ενημέρωση δεν είχαμε όπως είδα σε άλλα φόρουμ) που δε τους βγήκε (μα τι πρωτότυπο!!!)
    κ έπρεπε να κάνουν ένα hot fix για να το διορθώσουν που όμως δεν πέτυχε.
    προφανώς το πρόβλημα ήταν μεγάλο αφου χρειάστηκε να κλείσουν το παιχνίδι για τουλάχιστον 3 ώρες (ενω αρχικά είπαν για μία) κ τώρα... επανήλθε, για πόσο δε ξέρω, με προβλήματα 

    που είναι τα συμβόλαια ψαριών?? η ψαραγορά σε παραπέμπει αλλού.. ότι να ναι
    να περιμένουμε κ άλλο κλείσιμο? 
    κ ενώ τρέχουν τόσα γεγονότα δε ξέρουμε αν θα προλάβουμε να παίξουμε ή θα κλείσουν πάλι εκτάκτως
    απογοήτευση για άλλη μια φορά! ενημέρωση καμιά...

    στο τέλος ας το κλείσουν εντελώς να ησυχάσουμε , τι προχειρότητες είναι αυτές, έλεος δηλαδή
  • hgh (GR1)hgh (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 9
    Γιατί χάσαμε τα συμβόλαια??? Που είναι οι αγορές???....
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Αγαπητές Κοινότητες,

    έχουμε επίγνωση των ζητημάτων που εμφανίστηκαν στην κλασσική οργανική αγορά και την οργανική αγορά αλιείας  και εργαζόμαστε για την επίλυση αυτών των ζητημάτων. Δυστυχώς, δεν είναι δυνατόν να διορθώσουμε άμεσα τα ζητήματα και, καθώς το πρόβλημα είναι πολύπλοκο, χρειαζόμαστε περισσότερο χρόνο για να το διερευνήσουμε περαιτέρω. Ως αποτέλεσμα, πρέπει να αφαιρέσουμε τις καρτέλες της αγοράς προς το παρόν, επομένως  δεν θα είσαστε ι σε θέση να εκπληρώσετε οποιαδήποτε συμβόλαιο

    Ζητούμε συγνώμη για τα προβλήματα που αντιμετωπίσατε κατά τη σημερινή ενημέρωση, δεσμευόμαστε να επιλύσουμε τα θέματα το συντομότερο δυνατό. Θα σας ενημερώσουμε μόλις τα ζητήματα επιλυθούν.

    Με εκτίμηση,

    Η ομάδα διαχείρισης του

  • Super Farm 2005 (GR1)Super Farm 2005 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 4
    Ύστερα από τη σημερινή διακοπή ( ή ότι ήταν ) εξαφανίστηκε η ψαραγορά και η οργανική αγορά με τις αποστολές που ήταν σε εξέλιξη. Συνέβη και σε άλλους αυτό ή μόνο σε εμένα έτυχε ?
  • Cowboy (GR1)Cowboy (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 5
    Καλησπέρα,

    Μπορεί κάποιος να μου πει τι έγινε η οργανική αγορά και τα εμπορεύματα που είχαμε καταθέσει?

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Αγαπητές Κοινότητες,

    έχουμε επίγνωση των ζητημάτων που εμφανίστηκαν στην κλασσική οργανική αγορά και την οργανική αγορά αλιείας  και εργαζόμαστε για την επίλυση αυτών των ζητημάτων. Δυστυχώς, δεν είναι δυνατόν να διορθώσουμε άμεσα τα ζητήματα και, καθώς το πρόβλημα είναι πολύπλοκο, χρειαζόμαστε περισσότερο χρόνο για να το διερευνήσουμε περαιτέρω. Ως αποτέλεσμα, πρέπει να αφαιρέσουμε τις καρτέλες της αγοράς προς το παρόν, επομένως  δεν θα είσαστε ι σε θέση να εκπληρώσετε οποιαδήποτε συμβόλαιο

    Ζητούμε συγνώμη για τα προβλήματα που αντιμετωπίσατε κατά τη σημερινή ενημέρωση, δεσμευόμαστε να επιλύσουμε τα θέματα το συντομότερο δυνατό. Θα σας ενημερώσουμε μόλις τα ζητήματα επιλυθούν.

    Με εκτίμηση,

    Η ομάδα διαχείρισης του
  • farm maniac (GR1)farm maniac (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 215
    τραγικες καταστασεις. η λυση ειναι απλη επαναφερεται το παιχνιδι , οπως ηταν πριν την συντηρηση αλλα ουτε αυτο δεν μπορειται, καποτε υπηρχε 1 φαρμα  που οτι νεο υπξρχε το δοκιμαζατε πρωτα εκει, της αλλαγες της δοκιμαζετε καθολου πριν της κανετε η το κανετε και οτι βγει ;;;;;;
  • ΝΑΝΑGuest (GR1)ΝΑΝΑGuest (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 6
    Τωρα που μπηκα και εγω το ιδιο ακριβως προβλημα εχω!!!!

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 21.08.2019
    Ναι θα μπορούσε να επαναφερθεί το παιχνίδι στην κατάσταση  που ήταν πριν το update , αλλά αυτό θα προκαλούσε μια σειρά άλλων τεχνικών προβλημάτων ,καθώς επίσης ότι θα χανόταν όλοι η προσπάθεια που θα έκαναν οι παίκτες από το update μέχρι και το restore , δηλαδή χαμένος χρυσός και $ παιχνιδιού και φυσικά χαμένες κατατάξεις ...κ.τ.λ.
    Όλα δοκιμάζονται πριν μπουν στο παιχνίδι και δν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα κατά τις δοκιμές , ούτε δίνουν δείγματα  για παρουσία προβλημάτων, αν έδιναν την παραμικρή υπόνοια ότι θα προκαλούσαν προβλήματα , θα είχαμε αναβολή του update(κάτι που έχει γίνει αρκετές φορές στο παρελθόν), μέχρι την επίλυση του προβλήματος. Τα ζητήματα εμφανίζονται όταν αρχίζουν να λειτουργούν επί πραγματικές συνθήκες στους live servers .
    Σαφέστατα σε κανέναν δν αρέσει αυτή η εικόνα , ούτε και κανείς θέλει να ταλαιπωρεί τους παίκτες , είναι μια δυσάρεστη κατάσταση και όλοι στην εταιρία εργάζονται , για την επίλυση της.
    Ζητούμε και πάλι συγγνώμη για την ταλαιπωρία που σας υποβάλαμε και σας ευχαριστούμε για την υπομονή και την κατανόηση σας
    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • Super Farm 2005 (GR1)Super Farm 2005 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 4
    Μετά από την χθεσινή διακοπή χάθηκαν η ψαραγορά και η οργανική αγορά μαζί με όλες τις εκκρεμείς αποστολές. Γνωρίζει κάποιος τι έχει γίνε;
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Καλημέρα κ καλό μήνα!.. με προβλήματα!
    Τα ολοκληρωμένα συμβόλαια που δεν προλάβαμε να στείλουμε, θα τα χάσουμε?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 02.08.2019
    όχι θα τα βρείτε όπως τα αφήσατε

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
  • vasanaki (GR1)vasanaki (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 4
    καλησπέρα, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ψαραγορά, ολοκληρώνω συμβόλαια κ δεν φεύγουν, μου βγάζει συνεχώς σφάλμα. Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει γιατί γίνεται αυτό;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Δυστυχώς υπάρχουν ακόμα σε κάποιους παίκτες(παγκόσμια)κάποια προβλήματα με τις οργανικές αγορές τους , ειδικά με την αλιείας,
    το γνωρίζουμε θα διορθωθούν
    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Μια νέα επιχειρηματική ευκαιρία για τον κόλπο της γοργόνας!

    Ο κόλπος της γοργόνας, ξεκινάει ένα νέο μεγάλο άνοιγμα και πολλοί επισκέπτες απολαμβάνουν το φανταστικό φαγητό, που προσφέρει. Είναι πλέον καιρός να κάνουμε ένα τολμηρό βήμα προς την επέκταση της επιχείρησης . Ο κόλπος της γοργόνας ξεκινά τώρα την επιχείρηση τροφοδοσίας στο αγρόκτημα!
    Από τώρα και στο εξής, η παραγωγή του κόλπου της γοργόνας θα αποτελέσει μέρος των συμβολαίων στην οργανική αγορά αλιείας! Οι ανταμοιβές για κάθε συμβόλαιο  ρυθμίζονται ανάλογα. Έτσι, υποστηρίξτε την επιχείρηση του κόλπου της γοργόνας  και κερδίστε , πολύτιμες ανταμοιβές!

    Φιλικά
  • ΝΑΝΑGuest (GR1)ΝΑΝΑGuest (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 6
    Ειμαι στο επιπεδο 8 στο ναυπηγειο και 58 επιπεδο ψαρεματος. Μεχρι τωρα μπορουσα μεσα απο την διαχειρηση σκαφων ν αγορασω σκαφη ενω τωρα ουτε καν μου εμφανιζει την τρατα. Στην ουσια μου εμφανιζει μονο τα σκαφη που εχω και δεν υπαρχει επιλογη να αγορασω και καποιο αλλο σκαφος.
    Την τρατα που εχω στα υπαρχοντα μου η οποια και μου χαριστηκε δεν μπορω ομως να τη ανοιξω. Υπαρχει καποιο μυστικο η ειναι τεχνικο προβλημα?

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο ανώτερος αριθμός σκαφών που μπορείτε να έχετε είναι 14 σκάφη συνολικά , ανεξαρτήτως είδους.
    Για να τοποθετήσετε λοιπόν την τράτα πρέπει ν α διαγράψετε ένα από τα 14 σκάφη που ήδη έχετε

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Μια νέα επιχειρηματική ευκαιρία για τον κόλπο της γοργόνας!

    Ο κόλπος της γοργόνας, ξεκινάει ένα νέο μεγάλο άνοιγμα και πολλοί επισκέπτες απολαμβάνουν το φανταστικό φαγητό, που προσφέρει. Είναι πλέον καιρός να κάνουμε ένα τολμηρό βήμα προς την επέκταση της επιχείρησης . Ο κόλπος της γοργόνας ξεκινά τώρα την επιχείρηση τροφοδοσίας στο αγρόκτημα!
    Από τώρα και στο εξής, η παραγωγή του κόλπου της γοργόνας θα αποτελέσει μέρος των συμβολαίων στην οργανική αγορά αλιείας! Οι ανταμοιβές για κάθε συμβόλαιο  ρυθμίζονται ανάλογα. Έτσι, υποστηρίξτε την επιχείρηση του κόλπου της γοργόνας  και κερδίστε , πολύτιμες ανταμοιβές!

    Φιλικά
  • ΝΑΝΑGuest (GR1)ΝΑΝΑGuest (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 6
    οκ το εκανα 
    ευχαριστω
  • PANOS849 (GR1)PANOS849 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 20
    Καλησπέρα, πως μπορώ να ξεκλειδώσω τον κόλπο της γοργόνας; Δε μπορώ να συμμετάσχω ούτε στα τακτικά event που γίνονται και ζητάνε διάφορα αγαθά που εξάγονται απο αυτόν. Να σημειώσω ότι είμαι 25ο επίπεδο ψαρέματος.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης PANOS849 (GR1) είπε:
    Καλησπέρα, πως μπορώ να ξεκλειδώσω τον κόλπο της γοργόνας; Δε μπορώ να συμμετάσχω ούτε στα τακτικά event που γίνονται και ζητάνε διάφορα αγαθά που εξάγονται απο αυτόν. Να σημειώσω ότι είμαι 25ο επίπεδο ψαρέματος.
    Γεια σας,
    σε αυτό το θέμα θα βρείτε όλες τις σχετικές με την αλιεία απαντήσεις που ζητάτε
    Φιλικά
Sign In to comment.