Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με το Oktoberfest

13

Σχόλια

  • Lenio Melen (GR1)Lenio Melen (GR1) Αναρτήσεις: 109
    Όλα λειτουργούν στρωτά, όσο έπαιξα το event. Λίγο δηλαδή, ίσα για δοκιμή

    Το μόνο που έχω να παρατηρήσω, είναι οι ζητούμενες ποσότητες για παραγωγή προϊόντων. Είναι υπερβολικά μεγάλες και σε συνάρτηση με τις ειδικές καλλιέργειες, το event έγινε για εμένα απαγορευτικό να παιχτεί. 
    Ο περσινός σχεδιασμός ήταν πολύ καλύτερος. Πέρυσι έπαιξα το event και το χάρηκα. Φέτος ίσα που το δοκίμασα και δεν θα ασχοληθώ άλλο. Όχι μόνο για τις ποσότητες ζητούμενων υλικών, αλλά και για τα δώρα που δεν βρίσκω άξια τόσου κόπου και χρόνου ενασχόλησης. 
  • baast0371 (GR1)baast0371 (GR1) Αναρτήσεις: 2
    γεια σας,
    έχω μια δυσλειτουργία στο oktoberfest. δεν μπορώ να κάνω συγκομιδή ενός χωραφιού μεγάλης ποσότητας ντομάτας (ειδικός σπόρος και βοήθεια από τους συμπαίκτες) επειδή λέει ότι ο αχυρώνας μου είναι μικρός και πρέπει να τον αναβαθμίσω. δεν μου δίνει την επιλογή να πουλήσω ντομάτα και να συνεχίσω, όπως γίνεται με τις άλλες συγκομιδές. έχω αναβαθμίσει και τους δύο αχυρώνες μου στο μάξιμουμ για το επίπεδό μου, δηλαδή πρέπει να περιμένω 2 level για να μπορώ να κάνω την επόμενη αναβάθμιση. τι θα γίνει; θα μείνω με το χωράφι ντομάτας στο χέρι να πάω δύο επίπεδα παραπάνω και να μην μπορώ να τις συλλέξω; γιατί δεν δίνει επιλογή να πουλήσω ντομάτα (και ας την χάσω)... κάνω κάτι λάθος;;; 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης baast0371 (GR1) είπε:
    γεια σας,
    έχω μια δυσλειτουργία στο oktoberfest. δεν μπορώ να κάνω συγκομιδή ενός χωραφιού μεγάλης ποσότητας ντομάτας (ειδικός σπόρος και βοήθεια από τους συμπαίκτες) επειδή λέει ότι ο αχυρώνας μου είναι μικρός και πρέπει να τον αναβαθμίσω. δεν μου δίνει την επιλογή να πουλήσω ντομάτα και να συνεχίσω, όπως γίνεται με τις άλλες συγκομιδές. έχω αναβαθμίσει και τους δύο αχυρώνες μου στο μάξιμουμ για το επίπεδό μου, δηλαδή πρέπει να περιμένω 2 level για να μπορώ να κάνω την επόμενη αναβάθμιση. τι θα γίνει; θα μείνω με το χωράφι ντομάτας στο χέρι να πάω δύο επίπεδα παραπάνω και να μην μπορώ να τις συλλέξω; γιατί δεν δίνει επιλογή να πουλήσω ντομάτα (και ας την χάσω)... κάνω κάτι λάθος;;; 
    Για την ώρα και μέχρι να αναβαθμίσετε τον αποθηκευτικό σας χώρο,
    θα πάτε στα υπάρχοντα της αποθήκης σας,
    στους σπόρους σας
    και από την επιλογή πώλησης θα πουλήσετε την παραπάνω ποσότητα
    μέχρι να δεχτεί την συγκομιδή του ειδικού ντομάτας


    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    χωρίς καμία διάθεση να  σας πιέσω ή να σας καθοδηγήσω , 
    σε αυτό το θέμα , από την αρχή του φεστιβάλ , ζήτησα (όπως και όλοι οι συντονιστές), την άποψη της κοινότητας για την ροή αλλά και τις κριτικές/ιδέες σας για το event.

    Αν από τα 500-1000 ενεργά μας μέλη , 3 έχουν άποψη δημόσια , σαφέστατα και δν θα μπορέσω να μεταφέρω τις σκέψεις της κοινότητας , γιατί 3 σε σύνολο 1000 , σαφέστατα δν είναι η πλειοψηφία, ούτε αντικατοπτρίζουν μια κοινότητα.

    Δν είναι το μόνο event και το μόνο θέμα που έχετε αυτή η δυνατότητα, χρησιμοποιήστε την λοιπόν θετικά και προς το συμφέρον σας (ατομικό/συλλογικό)

    Να έχετε πάντα στο μυαλό σας, ότι τα πράγματα δν αλλάζουν μόνα τους, μαγικά, αλλά εσείς τα αλλάζετε με την συμμετοχή και την άποψη σας.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας


  • baast0371 (GR1)baast0371 (GR1) Αναρτήσεις: 2
    δυστυχώς αυτό που γράφετε δεν μπορώ να το κάνω επειδή έχω πουλήσει όλες τις ντομάτες από την αποθήκη μου και παρόλα αυτά δεν μου επιτρέπει να κάνω τη συγκομιδή του χωραφιού...
    ο αποθηκευτικός μου χώρος είναι 1350 ντομάτες και το συγκεκριμένο χωράφι (με τα κομπόστ και τη βοήθεια από τα άλλα μέλη του συνεταιρισμού) έχει 1440 ντομάτες. 
    Το πρόβλημα δηλαδή είναι ότι δεν μπορείς σε ένα χωράφι να κάνεις παραγωγή μεγαλύτερη του αποθηκευτικού σου χώρου... Σημαίνει επίσης ότι θα μείνω με ένα χωράφι γεμάτο ντομάτες χωρίς να μπορώ να τις κάνω κάτι για 2 επίπεδα... Μάλλον δεν έχει προβλεφθεί η πώληση κατά την συγκομιδή αλλά προφανώς είναι λάθος του σχεδιασμού στο συγκεκριμένο event...
    φιλικά επίσης
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    δυστυχώς αυτό που γράφετε δεν μπορώ να το κάνω επειδή έχω πουλήσει όλες τις ντομάτες από την αποθήκη μου και παρόλα αυτά δεν μου επιτρέπει να κάνω τη συγκομιδή του χωραφιού...
    ο αποθηκευτικός μου χώρος είναι 1350 ντομάτες και το συγκεκριμένο χωράφι (με τα κομπόστ και τη βοήθεια από τα άλλα μέλη του συνεταιρισμού) έχει 1440 ντομάτες. 
    Το πρόβλημα δηλαδή είναι ότι δεν μπορείς σε ένα χωράφι να κάνεις παραγωγή μεγαλύτερη του αποθηκευτικού σου χώρου... Σημαίνει επίσης ότι θα μείνω με ένα χωράφι γεμάτο ντομάτες χωρίς να μπορώ να τις κάνω κάτι για 2 επίπεδα... Μάλλον δεν έχει προβλεφθεί η πώληση κατά την συγκομιδή αλλά προφανώς είναι λάθος του σχεδιασμού στο συγκεκριμένο event...
    φιλικά επίσης
    Κατάλαβα , το μεταφέρω στο σχεδιαστικό

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    μέσω Π.Μ , μια ακόμη άποψη μέλους μας




    Φιλικά
  • Lenio Melen (GR1)Lenio Melen (GR1) Αναρτήσεις: 109
    επεξεργάστηκε 25.09.2018
    Ασχολήθηκα λίγο παράνω με το Octoberfest... 

    Θα συμφωνήσω με τον παίκτη που έστειλε πμ, σχετικά με τις αναλογίες πρώτων υλών

    Πράγματι, οι σούπες είναι δυσανάλογα πολλές, σε όλα τα συμβόλαια που τις περιέχουν

    και έχω την εντύπωση πως φέτος ο κοιμησμένος εργάτης δεν δίνει χρυσό στην ίδια αναλογία με πέρυσι. Στατιστικώς.... 
    Δεν έχει δώσει ούτε ένα κέρμα χρυσού, ενώ πέρυσι ήταν ποιό γενναιόδωρος. Θα επιθυμούσα τις περσινές ρυθμίσεις στα ΠΑΝΤΑ !!!!! Δεν βλέπω τίποτα καλύτερο από πέρυσι.... αλήθεια... :( 


  • eleni1978 (GR1)eleni1978 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 150
     Με  βάση την μέχρι τώρα εμπειρία μου  το event   έχει πολύ όμορφα γραφικά και σε γενικές γραμμές δεν εμφανίζει προβλήματα. Παρόλα αυτά τα δώρα είναι λίγα, κερδίζονται με δυσκολία και δεν είναι και αξιόλογα. Επιπλέον έχουν αδειάσει οι αποθήκες μου και το ταμείο μου γιατί οι ποσότητες για τις συνταγές είναι τεράστιες και τα χρήματα που δίνει ως πληρωμή είναι πολύ λίγα. Σοβαρό πρόβλημα έχω και εγώ με τις ποσότητες ψαρόσουπας παγωτού και χυμού μήλου που ζητάει.Επίσης θεωρώ πως οι πληροφορίες που δίνει  είναι λίγες και δεν γίνετε εύκολα κατανοητό ειδικά από τους παίκτες που το παίζουν για πρώτη φορά. 
    Ένα ακόμη πρόβλημα είναι ότι οι νέοι σπόροι φυτεύονται μόνο στη βασική φάρμα με αποτέλεσμα τώρα που είχαμε και συνεταιριστικό πρωτάθλημα να μην ξέρουμε τι να πρωτοφυτεψουμε. 
    Για να γίνει πιο ελκυστικό το event  νομίζω πως πρέπει να βελτιωθούν τα δώρα και να μειωθούν οι απαιτούμενοι βαθμοί για να αποκτηθούν, τέλος να αυξηθούν τα χρήματα που εισπράττουμε από κάθε συμβόλαιο.
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    αυτό το ιβεντ... είναι πραγματικά ότι πιο αδιάφορο κ ανούσιο έχω δει μέχρι τώρα
    να πω για τα όμορφα γραφικά κ τις ντοματούλες?
    ναι ναι πολύ όμορφα δε το συζητώ, ειδικά όταν ξυπνάω τον κοιμισμένο εργάτη είναι η καλύτερη μου, μη πω είναι το μόνο που μ αρέσει γιατί κατά τ άλλα ...η ουσία του συγκεκριμένου ιβεντ ποια είναι ακριβώς??
    γιατί φαίνεται πως εγώ δε βλέπω καμία απολύτως...
    πάρα πολλά υλικά για να γίνουν οι συνταγές , υλικά που για να τα μαζέψεις δεσμεύεις τα χωράφια σου κ δε μπορείς να συμμετέχεις ταυτόχρονα κ σε πρωτάθλημα κ στο οκτομπερ
    κτίρια που δεν αναβαθμίζονται ξεχωριστά παρόλο που είναι στο χωριό κ άντε να αναβαθμίσεις ειδικά όταν έχει αρχιτέκτονα κ γιατί? για μερικά υλικά λιγότερα...
    πραγματικά δε βλέπω το λόγο γιατί κάποιος να μπει σε όλη αυτή την διαδικασία, τα δώρα είναι μικρά έως ασήμαντα 
    καμιά σχέση με το περσινό οκτόμπερ... 
    μπορεί ν αποδεσμεύτηκε η φάρμα ζαχαρωτών αλλά ούτε πιο πρακτικό έγινε έτσι ούτε πιο ενδιαφέρον
    το προηγούμενο οκτόμπερ όπως ήταν σχεδιασμένο έδινε κίνητρο να το κυνηγήσεις ενώ τώρα...
     το μόνο που κερδίζει στο τέλος μια ομάδα για τον κόπο της είναι.. γουρουνάκια να κάνουν κούνια σε καραβάκια??? 
    ...απλώς αδιάφορο κ εντελώς άχρηστο όλο το γεγονός
    όπως κ τα περισσότερα τελευταία


  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Καλησπέρα!
    Θα εκφράσω κ εγώ τη γνώμη μου για τη φετινή Οκτωβριανή γιορτή.
    Καταρχήν, συμφωνώντας με τους προλαλήσαντες, τα δωράκια είναι επιεικώς αδιάφορα, τα χρήματα που σου δίνουν τα συμβόλαια είναι για γέλια, οι ποσότητες των πρώτων υλών υπερβολικές κ οι ποσότητες που ζητάνε  τα συμβόλαια δυσανάλογες.
    Συμφωνώ επίσης ως προς το ότι  φέτος δεν είναι διασκεδαστικό.
    Είναι απορίας άξιο το γιατί έβαλαν ειδικά προϊόντα φέτος. Μέχρι να τα παράγεις, έχει περάσει σημαντικός χρόνος. Επίσης, γιατί να τα παράγεις μόνο στη βασική? ποια η λογική?
     Εδώ στο παγκόσμιο κύπελλο ποδοσφαίρου το καλοκαίρι, μόνο γρασίδι μας έβαλαν να φυτεύουμε κ μας άφηναν κ στις 3 φάρμες!
    Μειονέκτημα είναι που έχει φέτος κ αυτό τα δικά του νομίσματα (μα καλά, πόσα είδη χρήματος μπορούν να υπάρχουν σε ένα παιχνίδι?)
    Το ότι αναβαθμίζονται οι πάγκοι του ..πανηγυριού είναι άχρηστο, δεν σου δίνει κάποιο σημαντικό πλεονέκτημα, ωστόσο σου δεσμεύει την κύρια θυρίδα κατασκευής...κ πάλι αναρωτιέμαι εγώ, με ποια λογική? Αφού είναι στο χωριό.
    Επιπλέον, περισσότερους βαθμούς σου δίνει η αναβάθμιση, παρά η συμπλήρωση συμβολαίων. Οκ, ποιο είπαμε ότι είναι το ζητούμενο?.. 
    Από γραφικά, η Τέσα δν μ αρέσει ,μ φαίνεται...πώς να το πω κομψά...λίγο φτηνή κ ξεπεσμένη.
    Αλλά να πούμε κ ένα μπράβο, είναι το μοναδικό ιβέντ που μέχρι στιγμής, δν έχει παρουσιάσει κάποιο τεχνικό σφάλμα!!!!! Συγχαρητήρια! αχαχα
  • stella555 (GR1)stella555 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 64
    καλησπερα

    και το προηγουμενο και το φετινο οκτομπερ ειναι απο τα πιο βαρετα ιβεντ που εχουν ερθει στο παιχνιδι.

    προσωπικα,δεν με απασχολει οτι οι ανταμοιβες ειναι αστειες,θεωρω οτι σε ολα ανεξαρτητως τα ιβεντ η ανταμοιβη σε σχεση με τον κοπο που απαιτειται για να την λαβεις ειναι εντελως δυσαναλογη.

    ουτε ενα ιβεντ δεν σε "συμφερει" οποτε το κριτηριο μου για να ασχοληθω με κατι ειναι ξεκαθαρα αν το βρισκω ενδιαφερον.
    και το συγκεκριμενο μονο ενδιαφερον δεν το λες,ενα μονοτονο πηγαινε-ελα για να μαζευεις υλικα,οι ποσοτητες που παραγεις ασημαντες,κι αντε παλι μαζευε.

    παρεπιπτοντως,αυτη η τραγικη ψαροσουπα, ποσο κουραστικη!!!Την εχω συνδεσει και με μοιρολογια.......συνειρμικα.....που την βρηκαν για μπυρομεζε βρε αδελφε!! :)


  • DanaeBell (GR1)DanaeBell (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 11

    Πιθανότατα να έχει απαντηθεί το ερώτημά αλλά δεν έχω βρει σχετική απάντηση παρ' όλη την αναζήτησή μου.

    Τα νομίσματα "Λουδοβίκου" που κερδίζονται, εκτός από αναβαθμίσεις των σχετικών περιπτέρων του γεγονότος, που αλλού μπορούν να χρησιμοποιηθούν;

    Αν δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν κατά την διάρκεια του γεγονότος κάπου αλλού, τι θα απογίνει το απόθεμα μετά την λήξη του γεγονότος;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων



  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 30.09.2018
    Ο χρήστης DanaeBell (GR1) είπε:

    Πιθανότατα να έχει απαντηθεί το ερώτημά αλλά δεν έχω βρει σχετική απάντηση παρ' όλη την αναζήτησή μου.

    Τα νομίσματα "Λουδοβίκου" που κερδίζονται, εκτός από αναβαθμίσεις των σχετικών περιπτέρων του γεγονότος, που αλλού μπορούν να χρησιμοποιηθούν;

    Αν δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν κατά την διάρκεια του γεγονότος κάπου αλλού, τι θα απογίνει το απόθεμα μετά την λήξη του γεγονότος;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων


    Γεια σας,

    εκτός από τις αναβαθμίσεις , δν χρησιμεύουν κάπου αλλού.

    Μετά το τέλος του event , θα ...εξαφανιστούν...μαγικά


    Σας  παρακαλώ θερμά , μν ανοίγετε νέο θέμα , όταν υπάρχει ήδη σχετικό με το φεστιβάλ, βοηθήστε και εμένα και την κοινότητα , για ένα εύχρηστο και τακτοποιημένο φόρουμ 


    Σας ευχαριστώ


  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    όπως σας ενημέρωσα και στην σχετική Ε.Α , για αυτό και το επόμενο φεστιβάλ , θα ισχύουν τα κάτωθι

    1. Τα κέρματα Ludwig θα αφαιρεθούν από τα αποθέματα σας,για να εξασφαλιστεί ότι όλοι θα πάρουν ισότιμα , κατά την αρχή της επόμενης φοράς, που θα τρέξουμε το συμβάν.

    2. Δεν θα αφαιρέσουμε τα σημερινά αντικείμενα Oktoberfest (όπως τις συνταγές που κάνατε ή τα προϊόντα που αναπτύξατε) και αυτά μπορούν είτε να αποθηκευτούν είτε να πωληθούν όπως επιθυμείτε.

    3. Τα παλιά αντικείμενα του Oktoberfest θα αντικατασταθούν αυτόματα με $ παιχνιδιού και επομένως θα αφαιρεθούν από το αποθέματά  σας.

    Αυτό θα συμβεί μετά το τέλος της εκδήλωσης. Περισσότερες λεπτομέρειες , θα ακολουθήσουν αργότερα.

               Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Όσο αφορά τώρα το διακοσμητικό της 5 ης επετείου του B.F , είχαμε πριν λίγο την παρακάτω ενημέρωση, σε σχετική μας εκ νέου ερώτηση

    "Δεν μπορούμε αυτή την στιγμή  να το επιβεβαιώσουμε  100%,  αλλά το σχέδιο είναι να συλλεγούν όλες οι σχετικές πληροφορίες που χρειάζονται, μέχρι και την Πέμπτη και στη συνέχεια να μπορούμε να δώσουμε το deco επετείου του Oktoberfest ,αυτήν την εβδομάδα.
    Όπως σας είπαμε, αυτό δν  επιβεβαιώνεται 100%,αλλά αυτό είναι το σχέδιο που έχουμε σκοπό να ακολουθήσουμε , δηλαδή  ότι θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία την Πέμπτη και η διακόσμηση θα δοθεί στους παίκτες τις επόμενες ημέρες μόλις ολοκληρωθούν όλες οι απαραίτητες προετοιμασίες , αλλά δν θα θέλαμε να σας  υποσχεθούμε μια μέρα, στην οποία δεν θα μπορέσουμε να τηρήσουμε.
    Την Πέμπτη πιστεύουμε , ότι θα ξέρουμε  σίγουρα, πότε θα δοθεί"

    Φιλικά
  • Κατερίνα7 (GR1)Κατερίνα7 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 13
    Έχω ένα πρόβλημα. Φύτεψα στο χωράφι μου ένα σπόρο ντομάτας και τον έβγαλα με φύκια. Μου έδωσε πολλές ντομάτες που δεν χωράνε στον αχυρώνα μου και δεν μπορώ να τους μαζέψω ούτε να πουλήσω το πλεόνασμα. Έτσι μου έχει δεσμευτεί το χωράφι. Αναβάθμισα τον αχυρώνα για δώδεκα ώρες, αλλά και πάλι δεν αρκεί. Είμαι σχετικά μικρό επίπεδο και δεν πρόκειται να αποκτήσω τόσο αποθηκευτικό χώρο πριν περάσει αρκετό διάστημα. Υπάρχει λύση?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 05.10.2018
    • Να πουλήσετε την επιπλέον ποσότητα από την αποθήκη σας, 
    • να χρησιμοποιήσετε την επιπλέον ποσότητα σε μονάδα παραγωγής στα περίπτερα του φεστιβάλ
    • ή να αυξήσετε τον αποθηκευτικό σας χώρο
    ΄Άλλες λύσεις δν μπορώ να σκεφτώ 

    Φιλικά

  • Κατερίνα7 (GR1)Κατερίνα7 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 13
    Δυστυχώς ούτε να το χρησιμοποιήσω μπορώ ούτε να το πουλήσω δεν έχει αυτή την επιλογή. Ήδη αναβαθμίζω για δεύτερη φορά τον αχυρώνα μου όπως μου συνιστά, με κόστος που αντέχω οριακά με ξεπούλημα προϊόντων από τις αποθήκες μου και χάσιμο άνω των 30 ωρών.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης Κατερίνα7 (GR1) είπε:
    Δυστυχώς ούτε να το χρησιμοποιήσω μπορώ ούτε να το πουλήσω δεν έχει αυτή την επιλογή. Ήδη αναβαθμίζω για δεύτερη φορά τον αχυρώνα μου όπως μου συνιστά, με κόστος που αντέχω οριακά με ξεπούλημα προϊόντων από τις αποθήκες μου και χάσιμο άνω των 30 ωρών.
    Είναι δυστυχώς ένα θέμα , που απασχολεί μερικούς παίκτες , το έχουμε στα υπόψη μας για μελλοντική επίλυση με τις επόμενες ενημερώσεις μας,
     αν εξακολουθείτε να έχετε πρόβλημα , επικοινωνήστε μαζί μου με Π.Μ , για να το δώσω αν το επιθυμείτε στο τεχνικό τμήμα .

    Φιλικά

  • Κατερίνα7 (GR1)Κατερίνα7 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 13
    Τελείωσε η αναβάθμιση του αχυρώνα και χώρεσαν. Ευχαριστώ πάντως
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Καλησπέρα!
     Εν τέλει το επετειακό δώρο δόθηκε?
    Γιατί αν ναι, εγώ δν το έλαβα.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Καλησπέρα!
     Εν τέλει το επετειακό δώρο δόθηκε?
    Γιατί αν ναι, εγώ δν το έλαβα.
    Αναφέρεστε στο δώρο των 5 ων γενεθλίων ?
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Γιατι  τα διακοσμητικα  της  ενοτητας  αυτης  δεν εχουν  χαρα   συν  - χωριου?το  περσινο  ειχε  και ηταν και μικρο  και  δυνατο  /////τα  απλα  διακοσμητικα  δεν τα  βαζουν ουτε τα μικρα επιπεδα επιπεδα πλεον  
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης giannis04 (GR1) είπε:
    Γιατι  τα διακοσμητικα  της  ενοτητας  αυτης  δεν εχουν  χαρα   συν  - χωριου?το  περσινο  ειχε  και ηταν και μικρο  και  δυνατο  /////τα  απλα  διακοσμητικα  δεν τα  βαζουν ουτε τα μικρα επιπεδα επιπεδα πλεον  
    Τους το επισημάναμε από την πρώτη στιγμή , θα το διορθώσουν στο επόμενο φεστιβάλ

    Φιλικα
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    επεξεργάστηκε 10.10.2018
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Καλησπέρα!
     Εν τέλει το επετειακό δώρο δόθηκε?
    Γιατί αν ναι, εγώ δν το έλαβα.
    Αναφέρεστε στο δώρο των 5 ων γενεθλίων ?
    ...Υπήρχε κ άλλο επετειακό δώρο για το οποίο είχε γίνει επίσημη αναφορά στην ε.α.του Oktoberfest?...

    Ναι αυτό εννοούσα.
    Post edited by -NEMESIS- on
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 10.10.2018
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Καλησπέρα!
     Εν τέλει το επετειακό δώρο δόθηκε?
    Γιατί αν ναι, εγώ δν το έλαβα.
    Αναφέρεστε στο δώρο των 5 ων γενεθλίων ?
    ...Υπήρχε κ άλλο επετειακό δώρο για το οποίο είχε γίνει επίσημη αναφορά στην ε.α.του Oktoberfest?...

    Ναι αυτό εννοούσα.
    Το διακοσμητικό αυτό , θα δίνεται , σταδιακά, σε όσους παίκτες έχουν κλείσει ή θα κλείνουν,στο παιχνίδι  5 χρόνια και 1 ημέρα.
    Δν είναι ανταμοιβή του Οktoberfest , αλλά της συμπλήρωσης σας, 5 ετών στο παιχνίδι
    Η αναφορά του σε συνδυασμό με το φεστιβάλ έγινε γτ αρχικά είχε προγραμματιστεί να δοθεί με την έναρξη του Oktoberfest και επειδή δν μπόρεσαν να το επιτύχουν, το έδωσαν προς το τέλος του , ήταν δηλαδή στην ίδια ενημέρωση/update  , όχι όμως ανταμοιβή συσχετιζόμενη με το γεγονός

    Φιλικά

  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης giannis04 (GR1) είπε:
    Γιατι  τα διακοσμητικα  της  ενοτητας  αυτης  δεν εχουν  χαρα   συν  - χωριου?το  περσινο  ειχε  και ηταν και μικρο  και  δυνατο  /////τα  απλα  διακοσμητικα  δεν τα  βαζουν ουτε τα μικρα επιπεδα επιπεδα πλεον  
    Τους το επισημάναμε από την πρώτη στιγμή , θα το διορθώσουν στο επόμενο φεστιβάλ
    Aν  ηξερα  ισως  δεν  θα  επαιζα
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Ο χρήστης giannis04 (GR1) είπε:
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης giannis04 (GR1) είπε:
    Γιατι  τα διακοσμητικα  της  ενοτητας  αυτης  δεν εχουν  χαρα   συν  - χωριου?το  περσινο  ειχε  και ηταν και μικρο  και  δυνατο  /////τα  απλα  διακοσμητικα  δεν τα  βαζουν ουτε τα μικρα επιπεδα επιπεδα πλεον  
    Τους το επισημάναμε από την πρώτη στιγμή , θα το διορθώσουν στο επόμενο φεστιβάλ
    Aν  ηξερα  ισως  δεν  θα  επαιζα
    Aπλα  το  θεωρεις  φυσικο  πως  τα  διακοσμητικα αφου    στο  περσινο  ειχαν  συν-χαρα  θα  εχουν  και αυτα  //[μονο του  συλο  δεν ειχαν ποτε]    
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
               

    Γεια σας ,
    το σχεδιαστικό μόλις μας ενημέρωσε ότι  θα έχουμε 

    Oktoberfest!    16 Νοεμβρίου  – 5¨Δεκεμβρίου 

    Καλές συγκομιδές 

    Φιλικά
Sign In to comment.