Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Ψάρεμα - ναυπηγείο-αλιεία βαθέων υδάτων-Όλεγκ-οργανική αγορά αλιείας

13541

Σχόλια

  • nansy (GR1)nansy (GR1) Αναρτήσεις: 9
    Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω τι συμβαινει με το ναυπηγειο και το ψαρεμα εκει.Στο ν σκληρα εργαζομενο παππου, μου ζηταει στρειδια για να ξεκινησει.Στελνω τις βαρκες μου με εξοπλισμο για στρειδια.Μαζευω οταν ερθει η ωρα.Ουτε στρειδια ουτε το χωνι του παππου εχει παρει μπρος.Αφου δεν το εχετε οργανωσει ακομα σωστα και αφου ως συνηθως δεν εχετε εξηγησει σωστα και σε απλα Ελληνικα πως γινονται οι διαδικασιες στο λιμανι με τις βαρκες τι το θελετε και μας τα κοτσαρετε τα ψαρικα στις απαιτησεις του σκληρα εργαζομενου?Απλα για να αισθανομαστε οτι τρεχουμε γυρω απο τον εαυτο μας και κυνηγαμε την ουρα μας?Οταν οι περισσοτεροι θα αποχωρησουν γιατι θα εχουν βαρεθει να προσπαθουν να λυνουν γριφους αντι να παιξουν χαλαρα τοτε θα ειναι αργα.Αντε να τους μαζεψετε μετα!!!!!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    είναι γεγονός ότι οι περιοχές αλιείας δν δίνουν πάντα όλα τα είδη ψαριών και τους έχουμε ζητήσει πολλές φορές να επανασχεδιαστεί αυτό , γτ στην ουσία είναι σαν να ζητάει το γεγονός υποχρεωτικά από τους παίκτες χρυσό για παράκαμψη
    Μέχρι  αυτή την στιγμή το αίτημα μας δν έχει γίνει αποδεκτό και για τον λόγο αυτό ζητήσαμε να μας δίνουν έγκαιρα , την ακριβή έναρξη (ημερα και ώρα ) του FHWE,
    με αυτό τον τρόπο μπορεί να βοηθηθείτε  ώστε να έχετε έτοιμες τις βάρκες σας , εφόσον το πρώτο προϊόν είναι οστρακοειδή , και βλέπετε και τα 2 επόμενα
    Θα προσπαθήσουμε εκ νέου , να τους πείσουμε ώστε οι περιοχές αλιείας να έχουν διαθέσιμα όλα τα είδη ψαριών

    Φιλικά
  • elsa1991 (GR1)elsa1991 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 7
    Επίσης Νέμεσις μετέφερε τους ότι η πιο κοντινή τοποθεσία για ψάρεμα με τράτα θέλει τουλάχιστον 6 ώρες. Αν διαρκεί μία ημέρα λιγότερο από το κανονικό σίλο που μπορεί να μαζεύεις προϊόντα σε πολύ λιγότερο χρόνο από 6 ώρες εκτός από ελάχιστα προϊόντα,τότε στο σίλο αλιείας χωρίς χρυσό δεν θα μπορούμε να πάρουμε όλες τις ανταμοιβές.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Σε αυτό έχουν απαντήσει ότι

    • υπάρχει ενημέρωση της έναρξης του event
    • ενημέρωση των 2 επόμενων προϊόντων
    • και δυνατότητα μείωσης χρόνου μέσω του εξοπλισμού

    αλλά θα το δούμε και αυτό

    Φιλικά
  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790

    καλησπερα!
    εχω 2 αποριες...
    γιατι ενω εχω 5 ιστιοφορα και 4 τρατες στην αποθηκη, γραφει οτι εχω 32/100;;
    και τι ειναι οι διακοσμησεις; τι μου διαφευγει;
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    μετραει συνολικα τα διακοσμητικα που εχεις στις αποθηκες σου σε ολες τις φαρμες
  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 07.11.2017
    στην προσωρινη μου αποθηκη (που αφορα τις 3 κυριες φαρμες) εχω 32 διακοσμητικα.
    αυτη η αποθηκη με τις βαρκες ομως δεν εχει καμια σχεση με την αλλη με τα διακοσμητικα...αν ειχαμε μια αποθηκη για ολα, θα επρεπε να εμφανιζονται ολα, και οχι αλλου τα διακοσμητικα και αλλου οι βαρκες..αρα ειναι ξεχωριστη
    αλλα ακομα και αν υποθεσουμε οτι μετραει στο συνολο βαρκες και διακοσμητικα, τοτε παλι ειναι λαθος, γιατι 32+9 μας κανει 41 και οχι 32.
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    μετραει τις διακοσμησεις που δεν εχουν τοποθετηθει και τις βαρκες που δεν εχουν τοποθετηθει συνολικα 
    αν δεις κατω λεει διακοσμησεις και βαρκες
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    αυτό ακριβώς ,
    αναφέρει τις μη τοποθετημένες βάρκες και τα μη τοποθετημένα διακοσμητικά

    Φιλικά

  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 08.11.2017
    Οκ.. τωρα καταλαβα τι ισχυει..αν και δεν το βρισκω λογικο...
    οπως δεν βρισκω λογικα τα λολ στην συμπαικτρια που μου απαντησε
    σας ευχαριστω και τους 2
    Post edited by farmiliar (GR1) on
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 08.11.2017
    Δυστυχώς κάποια αγαπητά μέλη της κοινότητας μας , έχουν αναγάγει τα lol , σε σπορ του φόρουμ,
    εγώ είχα πάρει 56 σε 3 λεπτά ,  από ένα άτομο.

    Φιλικά
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    σε σενα εσπασαν ολα τα ρεκορ
  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Ο χρήστης elsa1991 (GR1) είπε:
    Επίσης Νέμεσις μετέφερε τους ότι η πιο κοντινή τοποθεσία για ψάρεμα με τράτα θέλει τουλάχιστον 6 ώρες. Αν διαρκεί μία ημέρα λιγότερο από το κανονικό σίλο που μπορεί να μαζεύεις προϊόντα σε πολύ λιγότερο χρόνο από 6 ώρες εκτός από ελάχιστα προϊόντα,τότε στο σίλο αλιείας χωρίς χρυσό δεν θα μπορούμε να πάρουμε όλες τις ανταμοιβές.
    Υπάρχουν ανάλογοι "βοηθοί" που μπορείς να εξοπλίσεις την εκάστοτε βάρκα σου, οι οποίοι μειώνουν το χρόνο.
  • 1antre1 (GR1)1antre1 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 3
    Ο χρήστης Nothing-else-ma (GR1) είπε:
    σχετικα με το ναυπηγειο πρεπει να εισαι σε καποιο επιπεδο ψαρεματος ή σε καποιο επιπεδο της φαρμας σου? γιατι δεν με αφηνει να κανω εργασιες ,ειμαι επιπεδο ψαρεματος 21 ?ευχαριστω

  • FARMA-KOMENOS (GR1)FARMA-KOMENOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 75
    Έλεος ρε παιδιά με τα στρείδια και τα συναφή...που ζητάει στην ψαραγορά.
    Έχει καταντήσει αηδία.!!
    Έχω μέσο όρο 30% μπόνους ανταμοιβής,αν πετάξεις συμβόλαιο σε υποβαθμίζουν το μπόνους.!!
    Άσε που από τα υπόλοιπα ψάρια έχω  μαζέψει δεκάδες χιλιάδες γιατί περιμένω ότι κάποια στιγμή θα αλλάξει..
    Δηλαδή πόσοι μήνες ή χρόνια θα περάσουνε για να στρώσουνε τα συμβόλαια( αν θα στρώσουνε) και να φτάσουμε στο πολυπόθητο 99%;
    Η αλιεία είναι από τα λίγα ωραία πράματα που μας αφήσανε στην φάρμα μας, το αλλάξανε και τώρα θέλουνε να το παρατήσουμε;;;
    Νέμεσις μεταβίβασε τα παράπονα μας στους υπεύθυνους..
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    εγω σχεδον το παρατησα, θελει μια περιουσια σε εξοπλισμο και περνουν μερες για να κανω συμβολαιο αφου ολα ζητουν οστρακοειδη και περιοχες δεν υπαρχουν η δινουν πολυ λιγα σε σχεση με τα συμβολαια
  • Lenio Melen (GR1)Lenio Melen (GR1) Αναρτήσεις: 109
    http://prntscr.com/hkzv8s

    5 ψαρότοποι αστακοί, 1 σολωμός / τόνος.... 

    Τα οστρακοειδή που τα συμβόλαια ζητάνε σε ποσότητες που ΠΟΤΕ δεν προσφέρονται, ΑΓΝΟΟΥΝΤΑΙ...

    Κατά τα άλλα, δυνατότητα χιλιάδων χρυσού ανά ημέρα.... Με τί ??? Αφού τα συμβόλαια ζητάνε ό,τι δεν υπάρχει στις λίμνες... και όταν ανοίγει μια λιμνούλα με όστρακα, τα δίνει με το σταγονόμετρο. Τόσο που ούτε για ένα συμβόλαιο δεν αρκούν. 

    @#*(&amp;)_+><"ΚΛΚΟ!@#$Κ)(*^&amp;^ !!!!!!!!!!!!!!!!!  >:)
  • Lenio Melen (GR1)Lenio Melen (GR1) Αναρτήσεις: 109
    επεξεργάστηκε 28.12.2017
    http://prntscr.com/htdeu7

    172 δολώματα για ... ΜΙΑ μάρκα ????????????

    Δεν μπορεί, έχουν τρελό χιούμορ και μας κάνουν πλάκα !!!!!!!!!! 

    LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL

    Post edited by Lenio Melen (GR1) on
  • LuckyStela03 (GR1)LuckyStela03 (GR1) Αναρτήσεις: 14
    παιδια γεια σασ και χρονια πολλα
    ενασ φιλοσ απο τον συνεταιρισμο που βρισκομαι τωρα με ρωταει απο τι επιπεδο ψαρεματοσ μπορει να ανοιξει το ναυπηγειο ξερω οτι αυτο εχει αναφερθει ξανα αλλα θελω αν μπορειτε ακριβεσ νουμερο.

    φιλικα μαρια :):p
  • Lenio Melen (GR1)Lenio Melen (GR1) Αναρτήσεις: 109
    επεξεργάστηκε 29.12.2017
    LuckyStela,
    δεν έχει σημασία το επίπεδο του παίκτη, αρκεί να έχει τον Όλεγκ. Η λίστα με τις εργασίες που πρέπει να ολοκηρωθούν για να ανοίξει το ναυπηγείο, είναι στην σελίδα 4 αυτού του τόπικ
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/el/discussion/154109/συζήτηση-σχετικά-με-το-ναυπηγείο-νέα-αλιεία/p4

    Ταυτόχρονα όμως, να εκπαιδεύει τακτικά τον Όλεγκ, γιατί για κάποιες εργασίες θα χρειαστεί να έχει προχωρημένο σχετικά επίπεδο, ώστε να του επιτραπούν οι αγορές που ζητούνται. 
  • dimitra1968 (DE1)dimitra1968 (DE1) DE1 Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 07.01.2018


    Τα λόγια ειναι περιττά. 
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Γιατι  να  μην μου  δινει  την δυνατοτητα  να  πουλησω  τον εξοπλισμο  για  τις  βαρκες  που μου δινει  σαν δωρο  πχ  στο πρωταθλημα  'η  σε άλλες  εκδηλώσεις  και να τα  πεταω  τζαμπα  ?εστω  σε  μια  μικρη  τιμη   όπως  γινετε  πχ  με τα  διακοσμητικα  που  δεν θελω 
  • FARMA-KOMENOS (GR1)FARMA-KOMENOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 75
    Ο χρήστης dimizach (GR1) είπε:


    Τα λόγια ειναι περιττά. 

    Τόσο καιρό το φωνάζω αλλά δεν γίνεται τίποτα..!!
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Θα  ηθελα  να ζητησω  μια μεγαλη  χαρη  απο καποιον που γνωριζει  //////αν και νομιζω  πως τα  κουτσοκαταφερνω  απλα  καμια φορα  ζητανε νεοι  συμβουλες  για τον εξοπλισμο  των καραβιων  [πως  θα  μασουν δηλαδη  περισοτερα  ψαρια  ] αν μπορει  καποιος  να  μας  δωσει  μια φωτο  μιας [φορτομενης]   τρατας  με  εργατες κλπ ετσι ωστε  να  εχουν  ενα  σχεδιο  και  να  το εφαρμοζουν /////ειλικρινα  αν ηξερα  να  ανεβαζω  φωτο  με το δικο μου  φορτωμα   θα το εκανα  αλλα δεν ξερω να το κανω   //ευχαριστω  προκαταβολικα  οποιον  ασχοληθει  με  το ερωτημα  μου
  • Giannis14 (GR1)Giannis14 (GR1) Αναρτήσεις: 0
    ειμαι ειδη στο επιπεδο παιχτη 34 και επιπεδο ψαρεματος 20 και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Ο χρήστης giannis14 (INT1) είπε:
    ειμαι ειδη στο επιπεδο παιχτη 34 και επιπεδο ψαρεματος 20 και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω
    Εχεις  πολυ  δρομο ακομη  //ξεκινησε  τελειονοντας  μια  μια  τισ  δουλιτσες  που θα σου βγαζει  στο αριστερο  πλαινο  [ακομη  δεν εχεις  δουλεψει σωστα  καλοφαγαδων  και μαλλον  δεν εχεις  ανοιξει  και λουλουδιων  ] και  μαζευε  χρηματα  .......θα σου χρειαστουν
  • Lenio Melen (GR1)Lenio Melen (GR1) Αναρτήσεις: 109
    Και συνεχίζω να γκρινιάζω για τις αναλογίες είδους ψαριού....!!!!!!

    ΕΛΕΟΣ!!!!!

    Ας διορθώσουν κάποτε τις αναλογίες!!!! Δεν μπορεί να ζητούν τόνους από οστρακοειδή που δίνουν σε ποσότητες σταγόνας, και να γεμίζει ο τόπος με καβούρια που ζητά λιγότερο από όλα τα άλλα είδη!

    Η διαφορά ανάμεσα στο πολύ εύκολο και το εξαιρετικά δύσκολο έως ακατόρθωτο, είναι μεγάλη. ΟΦΕΙΛΟΥΝ διόρθωση ΑΜΕΣΑ γιατί αυτό που γίνεται είναι λάθος σχεδιασμός!!!!

    http://prntscr.com/hyuohs


  • Agrokostas (GR1)Agrokostas (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 35
    Καλησπερα σας!
    Εχω ηδη παρει το καλαμι-φαντασμα (5 χ 3 φορες), ως ανταμοιβη σκληρης εργασιας στο event με τα χρυσοψαρα,
    αλλα δεν το βρισκω στις απογραφες μου...Μηπως ξερετε κατι;
    Ευχαριστω και καλο σας βραδυ. 
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Καλησπέρα! 
    Το Καλάμι - φάντασμα είναι δώρο που το κάνεις σε κάποιον φίλο σου/ συμπαίκτη σου στο δικό του ψάρεμα κ άρα μπορείς να το βρεις από την καρτέλα "Υπάρχοντα"

    Έχεις ψάξει στα Υπάρχοντά σου?
  • Agrokostas (GR1)Agrokostas (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 35
    Εχεις δικιο, τα βρηκα εκει που ειπες!
    Σ'ευχαριστω πολυ!
    Καλο σου βραδυ.
Sign In to comment.