Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Περιγράψτε τα σφάλματα-προβλήματα που αντιμετωπίζετε στο παιχνίδι

167109

Σχόλια

  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    ΤΑ ΜΠΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;
    πόση ώρα είχατε ενεργά μπόνους πριν την απόσυρση του event?

    Ατομικά ή ομαδικά?

    Φιλικά
    Τα ατομικά μου μπονους ηταν +2. Βλεπω οτι δεν χαθηκαν οι ατομικες και συνεταιριστικες βελτιωσεις.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Δώστε μου λίγο χρόνο παρακαλώ ,
    έχει προκύψει ένα πολύ σημαντικό ζήτημα ,
    το διευκρινίζουμε και σας ενημερώνω

    Φιλικά
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Τωρα γραφει οτι ληγει σε 1 ΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιατι να το παιξω; Καρτες χρυσου δεν προλαβαινω να παρω με τιποτα. Γιατι να κανω τον κοπο να χαλασω χρημα και χρυσο αφου δεν θα παρω καρτες;
  • kristalitsa (GR1)kristalitsa (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 37
    μου λειπουν κει μενα οι ενισχυσεις +2 δεν υπαρχει στο σιλο
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Σας παρακαλώ,
    επειδή το ζήτημα είναι πολύ σημαντικό 
    και συμβαίνει πρώτη φορά στο παιχνίδι , 
    θα σας δώσω στις Ε.Α το κείμενο της διαχείρισης
    και μετά εδώ θα το συζητήσουμε 
    όσο μπορώ βέβαια

    Φιλικά
  • Danae Top (GR1)Danae Top (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 76
    ελπιζω να διορθωσουν αμμεσα τα σφαλματα τους και οχι να μας πεταξουν μια ασαφη επισημη ανακοινωση  στα μουτρα ....ή να μας φερουν στο σημειο αντιπαραθεσεων με τους συντονιστες που δεν ευθυνονται γι αυτα ... αγιες μερες που ειναι 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Θα επαναδημοσιεύσω την Ε.Α και εδώ  για την ευκολία σας 

    Βασικά σημεία σχετικά με την επείγουσα επιδιόρθωση , που ακύρωσε το CHWE:
    - Υπήρξε ένα ζήτημα το απόγευμα που επέτρεψε στους παίκτες να πουλήσουν ορισμένα από τα υπάρχοντα τους ,  πολλές φορές στην αξία τους
    - Αυτό σαφώς δεν ήταν σκόπιμο και πολλοί παίκτες στην πραγματικότητα ανέφεραν το θέμα σε εμάς, και τους ευχαριστούμε για αυτό 
    - Ως αποτέλεσμα, ορισμένοι παίκτες κέρδισαν ένα ποσό που είναι εξαιρετικά επιζήμιο για το παιχνίδι και την οικονομία του παιχνιδιού και, κατά συνέπεια, έπρεπε να ληφθούν μέτρα
    - Τα $ που κερδήθηκαν με αυτόν τον τρόπο αφαιρέθηκαν από τους λογαριασμούς αυτών των παικτών, στις περιπτώσεις που τα $ είχαν ήδη δαπανηθεί, ορισμένοι λογαριασμοί θα έχουν τώρα 0 $
    - Επιπλέον, πάνω από 4.000 παίκτες(παγκόσμια) θα λάβουν προσωρινή απαγόρευση στις επόμενες μέρες λόγω του μεγάλου κέρδους τους. Είναι πολύ άδικο για τους παίκτες που δεν κέρδισαν αυτά τα ποσά , ενώ κάποιοι μπόρεσαν να αγοράσουν ενισχυτές , επεκτάσεις και διάφορα άλλα στοιχεία με αυτά . Ως εκ τούτου, σε πολλές περιπτώσεις δεν ήταν αρκετό να αφαιρέσουμε μόνο τα δολάρια

    Η ομάδα διαχείρισης του
                    B.F


  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    εχω παθει σοκ....
    μας διωχνουν δηλαδη
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    και τιμωρουν εμας για το δικο τους σφαλμα?
  • legolas 1 (GR1)legolas 1 (GR1) Αναρτήσεις: 23
    δηλαδη μας τιμωρουν για αλλο ενα λαθος τους???? nemesis  τι απανταμε επισημα σαν ελληνικη κοινοτητα σε αυτο?? μας λενε οτι πρεπει να σταματησουμε να παιζουμε???
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Γιατι δεν βαλαν τουλαχιστον το απλο συλο? αλλα  τι ρωταω  πολλοι  οι τυχεροι του απλου  συλο  πολλες καρτουλες
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    δεν μας παρατας και συ με τα λολ
    αντι να ειμαστε ολοι ενα, εχουμε και μερικους ανεγκεφαλους αναμεσα μας, που ειναι στην κοσμαρα τους 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Δν το έχω ξαναζητήσει 
    και δν θα το κάνω και στο μέλλον , 
    απλά λόγω της ιδιαιτερότητας του θέματος , θα παρακαλούσα το μέλος της κοινότητας μας , που βάζει lol 
    σε αυτή την περίπτωση , και για αυτό το ζήτημα , να μν το συνεχίσει

    Ευχαριστώ



  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    ελεος δηλαδη!!! καλη η πλακα αλλα ως εδω!!
  • legolas 1 (GR1)legolas 1 (GR1) Αναρτήσεις: 23
    - Αυτό σαφώς δεν ήταν σκόπιμο και πολλοί παίκτες στην πραγματικότητα ανέφεραν το θέμα σε εμάς, και τους ευχαριστούμε για αυτό 


    Αν αυτο το τμημα της Ε.Α. ισχυει μπορει καποιος να μας εξηγησει γιατι η τιμωρια της αχρηστευσης των φαρμων μας με την αφαιρεση του βασικοτερου εργαλειου μας δηλαδη των δολλαριων??Τι μελλον μπορει να εχει μια φαρμα η οποια αδυνατει να φυτεψει εστω  καλαμποκι??? Μας λενε λοιπον εμμεσα η και αμμεσα να τις κλεισουμε? 
  • Danae Top (GR1)Danae Top (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 76
    αφου μας δοθηκε απο το παιχνιδι η δυνατοτητα πωλησης προιοντων σε μεγαλυτερη τιμη  εννοειται πουλησαμε . *δεν *υπηρχε επισημη ανακοινωση να μην το κανουμε .
    ουτε χρησιμοποιησαμε δολια μεσα 
    σφαλμα του παιχνιδιου ??δεν ευθυνομαστε εμεις.
    να δεχτουν τις συνεπειες του δικου τους σφαλματος  και να μην μιξοκλαινε μοιραζοντας  γελοιες τιμωριες .
    μετεφερε το σε παρακαλω 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Λοιπόν ,
    μας έκανε εντύπωση , που ενώ το σιλό δούλευε κανονικά  , ξαφνικά μας ενημέρωσαν , το μεσημέρι , ότι σε μισή ώρα θα το αποσύρουν ,
    και θα το ξαναρχίσουν και μάλιστα ενώ δν είχε θέμα το γεγονός .

    Το μόνο που μας είπανε , είναι ότι το αποσύρουν για ένα πολύ σοβαρό λόγο , που επηρεάζει όλο το παιχνίδι και θα μας ενημερώσουν όταν έχουν όλα τα στοιχεία στην διάθεση τους .

    Φυσικά δν καταλάβαμε τι ακριβώς συνέβαινε , και ούτε προσωπικά πήρα κάποια σχετική αναφορά από κάποιο παίκτη και το ίδιο πρέπει να συνέβηκε και με όλους τους συντονιστές, που ήμασταν online .

    Λίγο πριν το hotfix , βγήκε ο προϊστάμενος και μας ενημέρωσε για το ζήτημα που αναφέρει η Ε.Α
    Στο θέμα αυτό είναι  εξαιρετικά κάθετοι και αυτό γτ πιστεύουν ότι πρόκειται για κάτι που δν έγινε τυχαία
    και ότι οι παίκτες που χρησιμοποίησαν αυτό το ...πλεονέκτημα , γνώρισαν τι έκαναν και ότι το έκαναν σε βάρος όλων των υπολοίπων(σας μεταφέρω επακριβώς τις απόψεις τους , δν είμαι σε θέση να γνωρίζω για τι ποσά μιλάμε και γτ προέκυψε αυτό)

    Είναι σίγουρο , ότι θα έχουμε πιο συγκεκριμένες πληροφορίες τις επόμενες ημέρες .Είναι κάτι που δν είμαστε σε θέση να το ελέγξουμε σαν συντονιστές , αυτό που μας είπανε , είναι ότι η υποστήριξη δν θα απαντήσει σε σχετικά εισιτήρια , για αποκλεισμούς  και απώλειες $ από αυτό το συμβάν

    Δν ξέρω κάτι περισσότερο , αλλά θα είμαστε σε επικοινωνία ,φυσικά 

    Φιλικά
  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 20.12.2017
    εγω προσωπικα δεν ειχα καταλαβει τι εγινε γιατι ειχα κι αλλες δουλειες εκεινη την ωρα...μαζεψα κρεμα μελιου και πουλησα οση δεν χωρουσε στην αποθηκη και βρεθηκα με +300 μυρια επιπλεον στο ταμειο..και δεν το ειδα ουτε αυτο αμεσως
    δεν πουλησα κατι περισσοτερο..οι αποθηκες μου ειναι γεματες..οσο και πριν

    Post edited by farmiliar (GR1) on
  • Danae Top (GR1)Danae Top (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 76
    ευχαριστω για την απαντηση σου 

    αφου δεν θελουν να απαντησουν  καταλαβαινω οτι κρυβονται πισω απο το δακτυλο τους .
    ισως ετσι μας δοθει η ευκαιρια να ασχοληθουμε με αλλα παιχνιδια
  • legolas 1 (GR1)legolas 1 (GR1) Αναρτήσεις: 23
    nemesi σε αυτο το παιχνιδι εχουμε σχεδον ολοι βαλει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΕΦΤΑ δηλαδη ΕΥΡΟ. Με την κινηση τους αυτη ουσιαστικα εμενα προσωπικα μου κλεινουν την φαρμα μια που πλεον δεν μπορω να κινηθω με κανεναν τροπο. Η υπαιτιοτητα ειναι σαφεστατα δικη τους μιας και το σφαλμα στις τιμες ειναι αμιγως  δικη τους ευθηνη.Αφου με κλεινουν θα με αποζημιωσουν για τα ΕΥΡΟ που πλεον δεν εχουν εισπραξει απο εμενααλλα νομικα μιλωντας με αυτην την κινηση μου τα εχουν υπεξαιρεσει? 
  • FARMA-KOMENOS (GR1)FARMA-KOMENOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 75
    Σε λίγο θα μας ζητήσουν πίσω  αναδρομικά  τα δολάρια που βγάλαμε από τις αρχικές τιμές πώλησης των ψαριών.

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Μου κάνετε ερωτήσεις , εύλογες μεν , αλλά που δν έχω την δυνατότητα να σας απαντήσω
    Δν γνώριζα το θέμα , μέχρι πριν μας ενημερώσουν ,
    δν ξέρω όλες τις παραμέτρους του ζητήματος
    και ουσιαστικά δν επιθυμούν να το διαχειριστούν οι συντονιστές , αλλά οι ίδιοι 

    Φιλικά
  • legolas 1 (GR1)legolas 1 (GR1) Αναρτήσεις: 23
    επεξεργάστηκε 20.12.2017
    Επειδη δεν βλεπω καμμια διαθεση συνεργασιας απο την εταιρια,οποιος αλλος ειναι διατεθημενος να ζητησει νομικη συμβουλη επι του θεματος παρακαλω να επικοινωνησει μαζι μου με p.m. εδω γιατι σε λιγο οπως βλεπω στο αγγλικο forum (που εχουν πεσει τα πρωτα μπαναρισματα) η φαρμα μου θα ειναι μπλοκαρισμενη.Λες και θα μπορουσα να την δουλεψω με 0 δολλαρια.


  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    επεξεργάστηκε 20.12.2017
    Λίγο πριν το hotfix , βγήκε ο προϊστάμενος και μας ενημέρωσε για το ζήτημα που αναφέρει η Ε.Α
    Στο θέμα αυτό είναι  εξαιρετικά κάθετοι και αυτό γτ πιστεύουν ότι πρόκειται για κάτι που δν έγινε τυχαία
    και ότι οι παίκτες που χρησιμοποίησαν αυτό το ...πλεονέκτημα , γνώρισαν τι έκαναν και ότι το έκαναν σε βάρος όλων των υπολοίπων(σας μεταφέρω επακριβώς τις απόψεις τους , δν είμαι σε θέση να γνωρίζω για τι ποσά μιλάμε και γτ προέκυψε αυτό)

    ο καθενας απο μας θα προσπαθουσε να επωφεληθει απ'αυτο το λαθος,οχι εις βαρος των υπολοιπων, γιατι δεν μπορεις να ξερεις ποιος το ειδε και ποιος οχι, αλλα εις βαρος της εταιρειας που φανηκε large κατα λαθος,
    οταν παει χαμενος ο χρυσος που χαλαμε καθε τοσο, δεν γινεται τυχαια γινεται εις βαρος μας και προς οφελος της εταιρειας, αυτο δεν τους ενοχλησε ομως,ουτε φυγαμε οπως οφειλαμε και να τους αποκλεισουμε εμεις
  • legolas 1 (GR1)legolas 1 (GR1) Αναρτήσεις: 23
    Νemesi αντι να  επεξεργαζεσαι και να φλαγγαρεις τα σχολια μου θα σε παρακαλουσα να γινεις η φωνη μας στην εταιρια και να  προσπαθησεις για την δικαιωση μας. Οσο για την διαγρφη του link που παρεθεσα ειναι σαν να διαγραφεις αυτην την ρηση του ιδιου ατομου μιας και δεν ειναι προσωπικη αλλα ιστορικη ρηση.

     Στο εξής δεν θα λέμε ότι οι Έλληνες πολεμούν σαν ήρωες, αλλά ότι οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες
  • Danae Top (GR1)Danae Top (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 76
    ποσα ευρω μου δινουν να φυγω απο το παιχνιδι??
    εννοω ως αποζημιωση των χαμενων ωρων  μου ,παιζοντας τα δικα τους ελαττωματικα ιβεντ 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 20.12.2017
    Ο χρήστης legolas 1 (GR1) είπε:
    Νemesi αντι να  επεξεργαζεσαι και να φλαγγαρεις τα σχολια μου θα σε παρακαλουσα να γινεις η φωνη μας στην εταιρια και να  προσπαθησεις για την δικαιωση μας. Οσο για την διαγρφη του link που παρεθεσα ειναι σαν να διαγραφεις αυτην την ρηση του ιδιου ατομου μιας και δεν ειναι προσωπικη αλλα ιστορικη ρηση.

     Στο εξής δεν θα λέμε ότι οι Έλληνες πολεμούν σαν ήρωες, αλλά ότι οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες
    Βασικά το λινκ που αφαίρεσα δν έλεγε αυτό
    ξέρετε επίσης ότι  μεταφέρω τα πάντα στους αρμόδιους, άμεσα και έγκυρα
    και επίσης ξέρετε , ότι  δημόσια , σας έχω παρακαλέσει να μν σχολιάζετε τις πιθανές , και αναγκαίες επεξεργασίες στα σχόλια σας
    ευχαριστώ
  • legolas 1 (GR1)legolas 1 (GR1) Αναρτήσεις: 23
    επεξεργάστηκε 20.12.2017
    Αντιλαμβανεσαι προφανος την ενταση της καταστασης και την καταφορη αδικια που συμβαινει .Θα ηθελα να παρεις θεση προσωπικα σαν παικτης και οχι ως εκπροσωπος της εταιριας αφου την πρωτη ιδιοτητα την εχεις περισσοτερο καιρο απο την πρωτη, Εχω πραγματικα αναγκη να ακουσω κατι που  ανταποκρινεται στην λογικη
  • Alexandra-- (GR1)Alexandra-- (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 137
    http://prntscr.com/hq8g3z

    το δολ θα ριξουν εξω το παιχνιδι ενω ολα τ αλλα πανε ρολοι!!
  • legolas 1 (GR1)legolas 1 (GR1) Αναρτήσεις: 23
    επεξεργάστηκε 20.12.2017
    Ο χρήστης legolas 1 (GR1) είπε:
    Αντιλαμβανεσαι προφανος την ενταση της καταστασης και την καταφορη αδικια που συμβαινει .Θα ηθελα να παρεις θεση προσωπικα σαν παικτης και οχι ως εκπροσωπος της εταιριας αφου την πρωτη ιδιοτητα την εχεις περισσοτερο καιρο απο την πρωτη, Εχω πραγματικα αναγκη να ακουσω κατι που  ανταποκρινεται στην λογικη .

    Σε περιπτωση που δεν εγινε κατανοητο το παρον  μνμ απευθηνεται στο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ KAI ΜΟΝΟ.
Sign In to comment.