Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με το Πρωτάθλημα συνεταιριστικού χωριού: Πρόκληση και Αντιπρόκληση -Πως γίνεται:

146

Σχόλια

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    φυσιολογικά αναφέρεσαι στην 5 σελίδα της βοήθειας  της λίγκας

     και ισχύει ότι ακριβώς λέει στις  σχετικές πληροφορίες 

    Φιλικά
  • AnonymusPlayer (GR1)AnonymusPlayer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 166
    ευχαριστω για την απαντηση, και αν καταλαβα καλα γιατι στις πληροφωριες δεν διευκρινηζεται  αν εξαιρηται η 1 θεση στην λιγκα, σε οποια θεση και αν εισαι αν για 2 εβδομαδες δεν προκαλεσεις και δεν σε προκαλεσουνε χανεις τη θεση σου?? αυτο καταλαβα!!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 08.06.2017
    Ισχύει για όλες τις ομάδες ο ίδιος σχεδιασμός , όπως αναγράφετε στις πληροφορίες του συγκεκριμένου event, για όποια ομάδα το σύστημα την χαρακτηρίσει σαν αδρανή-ανενεργή.

    Θα ήθελα όμως να σας παρακαλέσω , να μην με φέρνετε στην δύσκολη θέση ,να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια και σας παρακαλώ, θερμά να σέβεστε τους κανονισμούς

    • Γράφετε στο φόρουμ μόνο από ένα προφίλ 
    • όταν έχετε ποινή σε ένα  προφίλ σας , αυτή αφορά και όλα τα πολλαπλά σας προφίλ 
    • η ποινή είναι ανά μέλος και όχι ανά προφίλ 

    Φιλικά

    Post edited by -NEMESIS- on
  • dimitrism (GR1)dimitrism (GR1) Αναρτήσεις: 45
    Δεν μπορω να καταλαβω ποιο μεγαλο μυαλο σκεφτηκε το πρωταθλημα  λιγκας και κυριως την αποδοση των βαθμων και την αμοιβη,αν ειναι δυνατον να εισαι πρωτος σε 4 απο τα 5 και ακουσον-ακουσον να σε κερδιζουν καποιοι  επειδη κερδισαν σε 1 και αυτο με μικρη διαφορα.
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201

    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ισχύει για όλες τις ομάδες ο ίδιος σχεδιασμός , όπως αναγράφετε στις πληροφορίες του συγκεκριμένου event, για όποια ομάδα το σύστημα την χαρακτηρίσει σαν αδρανή-ανενεργή.
    "Μετά απο δυο εβδομάδες αδράνειας, το σύστημα θα επισημάνει το συνεταιρισμό σου ως ανενεργό."

    Τελικά τι θεωρεί το σύστημα ανενεργό σε έναν συν/σμο,ομολογώ πως αυτό το κομμάτι μας έχει μπερδέψει!

    Δεν έχω δει μέχρι στιγμής στη κατάταξη συν/σμο να πέφτει θέση χωρίς να χάσει μια πρόκληση από τον συν/σμο που βρίσκεται μια θέση πάνω!
    Έχω δει όμως πολλούς συν/σμους να ανεβαίνουν θέση στη κατάταξη χωρίς να κερδίσουν πρόκληση πως γίνεται αυτό;



  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Κερδίζουν θέσεις , γιατί χάνουν τις δικές τους ανενεργοί συνεταιρισμοί.
    Ένας συνεταιρισμός θεωρείται ανενεργός όταν τα μέλη του είναι ανενεργά 

    Φιλικά
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Κερδίζουν θέσεις , γιατί χάνουν τις δικές τους ανενεργοί συνεταιρισμοί.
    Ένας συνεταιρισμός θεωρείται ανενεργός όταν τα μέλη του είναι ανενεργά 

    Φιλικά

    Άρα δεν ισχύει αυτό που αναφέρει η βοήθεια της Λίγκας ότι ένας συν/σμος αν δεν δεχτεί πρόκληση ή αν δεν ξεκινήσει μια για 2 εβδομάδες θα πέσει από τη κατάταξη!
    Οκ τώρα έγινε κατανοητό.
    Ευχαριστώ Νέμεσις 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ισχύει ,
    δεν είπα ποτέ ότι δεν ισχύει.
    ότι αναφέρεται στις πληροφορίες  κάθε δρώμενου είναι αληθές.

    Φιλικά
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    Συγνώμη αλλά μπερδεύτηκα πάλι!Το σύστημα χαρακτηρίζει ανενεργούς συν/σμους αυτούς που δεν έχουν ενεργά μέλη για 2 εβδομάδες!
    Άρα:ισχύει για τους ανενεργούς συν/σμους που κανένα μέλος τους δεν έχει συνδεθεί για 2 εβδομάδες,ούτε έχουν δεχτεί ή ξεκινήσει κάποια πρόκληση αυτό το διάστημα και έτσι το σύστημα τους ρίχνει στο τέλος της κατάταξης!
    Οι συν/σμοί που έχουν ενεργά μέλη αλλά δεν έχουν ξεκινήσει ή δεχτεί πρόκληση για 2 εβδομάδες παραμένουν σταθεροί στην ίδια θέση της κατάταξης και υπάρχει η επιλογή να ξεκινήσουν ή να δεχτούν πρόκληση,σωστά;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γιατί δεν ρωτάτε ευθέως αυτό που σας απασχολεί και βάζετε παίκτες με πολλαπλά προφίλ και εκτός ομάδων να κάνουν την ερώτηση που θέλετε?
    Το θέμα που σας απασχολεί λοιπόν δεν είναι οι ανενεργοί συνεταιρισμοί στην 1047 και 1050 θέση
    αυτό που σας απασχολεί είναι το εξής:

    "είμαστε στην 2 θέση της κατάταξης στην λίγκα και θέλουμε να ξέρουμε αν δν προκαλέσουμε για 2 εβδομάδες την πρώτη ομάδα της κατάταξης , αν αυτή θα πέσει ?"

    Όχι , δν θα πέσει , δν μπορεί να θεωρηθεί ανενεργή η πρώτη ομάδα της λίγκας , γιατί δεν μπορεί να προκαλέσει άλλη ομάδα,  εφόσον δεν έχει ομάδα μπροστά της  , οπότε αν θέλετε να την περάσετε πρέπει να την προκαλέσετε .

    Φιλικά

  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    επεξεργάστηκε 10.06.2017
    Αυτή είναι δική σου προσωπική άποψη αλλά δεν σημαίνει πως μπορώ να τη δεχτώ και απορώ γιατί μου κάνεις προσωπική επίθεση σε ένα θέμα που προσπαθώ να καταλάβω τι ισχύει τελικά ή όχι για να μπορώ να βιηθήσω τους συμπαίκτες μου που με ρωτάνε!
    Προσωπικά δεν έχω βάλει κανέναν με δεύτερο προφίλ να κάνει ερώτηση όπως βλέπεις ρωτάω με το δικό μου και δεν έχω ανάγκη να κάνω κάτι τέτοιο.
    Όσο για αυτό που ισχυρίζεσαι ότι μας απασχολεί κάνεις λάθος!
    Γνωρίζεις πολύ καλά ότι σας έχουμε προκαλέσει αρκετές φορές και δεν προσπαθούμε να κερδίσουμε έτσι μια θέση!

    Από εδώ και πέρα θα προσπαθήσω να παραμείνω σιωπηλή στο φόρουμ αφού οι ερωτήσεις μου ενοχλούν τον διαχειριστή
    καλή συνέχεια και ειλικρινά λυπάμαι αν οι επίμονες ερωτήσεις μου σε εκνεύρισαν τόσο πολύ 

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ούτε προσωπική επίθεση έκανα σε κανένα,
    ούτε οι ερωτήσεις σου με ενοχλούν
    μπορείς να ρωτάς ότι θέλεις , όπως έχεις κάνει τόσες φορές και πάντα σου έδωσα  την απάντηση σε ότι σε απασχολούσε , όπως και τώρα 
    και αυτό που σας απασχολούσε σε αυτό το θέμα, ήταν ακριβώς ότι είπα λίγο πριν και όλοι το ξέρουν και το καταλαβαίνουν αυτό
    και δεν είναι και κακό που σας απασχολεί , ούτε που το ρωτήσατε και για αυτό σας διευκόλυνα με την απάντηση μου να μην κουράζεστε και ψάχνετε άδικα

    Φιλικά

  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 10.06.2017
    Καλησπέρα σας. Δεν μπορώ να μην πω και εγώ τον .... πόνο μου. Η λίγκα πρέπει να σταματήσει να υπάρχει πάραυτα. Είναι το πιο άχρηστο, ανιαρό, αδιάφορο, ανούσιο πράγμα που έχουν βάλει. Μας "βομβαρδίζουν" με ένα σωρό πράγματα, μόνο και μόνο για να έχουν να λένε οτι κάτι κάνουν. Άσε που δεν μας αφήνουν περιθώρια επιλογής. Να αποφασίσουμε εμείς βρε αδελφέ, αν θέλουμε να συμμετάσχουμε σε κάτι ή όχι. Αυτοί μας τα επιβάλλουν με το ζόρι. Θέλουμε δεν θέλουμε πρέπει να κάνουμε αυτό που θέλουν αυτοί. Εμείς π.χ. σαν συνεταιρισμός, ΔΕΝ θέλουμε να πάρουμε μέρος σ'  αυτήν την .... παρωδία, την λίγκα. Νομίζω οτι είναι αναφαίρετο δικαίωμά μας. Δεν θα έπρεπε να έχουμε την δυνατότητα να μην πάρουμε μέρος, αφού δεν το θέλουμε ?? Να το κάνουν σαν τις αποστολές. Αν έχεις διάθεση να ασχοληθείς, μπαίνεις. Αν δεν θέλεις, μπορείς να μην μπεις σε αποστολή ποτέ. Έχουμε φτάσει σε ένα σημείο να ανοίγουμε το πρωί το κομπιούτερ για να μπούμε στο παιχνίδι και να λέμε ...... "Ωχχχχ  τί να μας περιμένει πάλι ??". Νομίζω οτι δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό για πολύ. Καλό κουράγιο !!!
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Γιατί δεν ρωτάτε ευθέως αυτό που σας απασχολεί και βάζετε παίκτες με πολλαπλά προφίλ και εκτός ομάδων να κάνουν την ερώτηση που θέλετε?
    Το θέμα που σας απασχολεί λοιπόν δεν είναι οι ανενεργοί συνεταιρισμοί στην 1047 και 1050 θέση
    αυτό που σας απασχολεί είναι το εξής:

    "είμαστε στην 2 θέση της κατάταξης στην λίγκα και θέλουμε να ξέρουμε αν δν προκαλέσουμε για 2 εβδομάδες την πρώτη ομάδα της κατάταξης , αν αυτή θα πέσει ?"

    Όχι , δν θα πέσει , δν μπορεί να θεωρηθεί ανενεργή η πρώτη ομάδα της λίγκας , γιατί δεν μπορεί να προκαλέσει άλλη ομάδα,  εφόσον δεν έχει ομάδα μπροστά της  , οπότε αν θέλετε να την περάσετε πρέπει να την προκαλέσετε .

    Φιλικά
     

    Γιατι σβύνεις τα γραπτά σου κύριε συντονιστά; Γιατί έσβυσες το λολ που σου έβαλα σε αυτό το θέμα; Πίστεψέ με ειλικρινά αν το ανοίξω το στόμα μου και αντί για σκέτο λολ αιτιολογήσω το λολ που σου έβαλα δεν θα ξέρεις που να κρυφτείς εδώ μέσα. Και κάτι άλλο αισχρό. Έχεις στην καρτέλλα σου 990 "μου αρέσει" και 4 λολ. Ένας που δεν ξέρει θα νομίζει ότι είσαι ο πιο αγαπημένος συντονιστής εδώ μέσα. Δυστυχώς όμως συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο και εσύ ξεδιάντροπα το κρύβεις. Δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου. Σαν συντονιστής όμως έχω πρόβλημα με τις απαντήσεις που δίνεις εδώ μέσα. Διάβασαν τα παιδιά εδώ μέσα το κείμενο για την λίγκα και σε ρώτησαν και η απάντηση που έδωσες ήταν ότι ισχύει ότι υπάρχει στο κείμενο. Μα για να το κάνουν θέμα και ερώτηση σημαίνει ότι έχουν απορία για το κείμενο και εσύ δεν την λύνεις με το να τους λες ότι ισχύει ότι υπάρχει στο κείμενο. Μες στην ασάφεια. Και φυσικά αυτό αξίζει λολ και φυσικά αξίζει λολ η απάντησή σου στο τέλος ότι μας εξυπηρέτησες και μας απάντησες. Δεν μου αρέσει να μακρυγορώ και να γράφω πολλά γι' αυτό προτιμώ το λολ όταν βλέπω να αδιαφορείς και υπεκφεύγεις να απαντήσεις παρά να αρχίσω να σου τα χώνω στο φόρουμ. Προτιμώ να πεις δεν ξέρω θα ρωτήσω  βρε παιδιά παρά να διαβάσω "ότι ισχύει ότι έχει γραφτεί στο κείμενο της λίγκας" την στιγμή που το κείμενο το ίδιο είναι ασαφές.

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Απάντησα σε ότι ακριβώς με ρώτησαν
    αναλυτικά και με σαφήνεια
    και διευκρίνισα τα πάντα και ότι απορία υπήρχει

    Το κομμάτι 
    Πίστεψέ με ειλικρινά αν το ανοίξω το στόμα μου και αντί για σκέτο λολ αιτιολογήσω το λολ που σου έβαλα δεν θα ξέρεις που να κρυφτείς εδώ μέσα

    είναι ευθεία απειλή και επίθεση , και κάτι τέτοιο δεν είναι θεμιτό στο φόρουμ από κανένα σε κανέναν 

    όπως και η στοχευμένη επίθεση στις τοποθετήσεις μου

    Φιλικά
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    Καμιά σαφήνεια δεν υπήρχε στις απαντήσεις σου..το μόνο που υπήρχε ήταν εκνευρισμός και ειρωνεία!
    Γιατί θα πρέπει να φοβόμαστε να γράψουμε στο φόρουμ και να διστάζουμε να εκφράσουμε την αποψή μας, με ένα λολ σε μια απάντηση του διαχειριστή;Δεν υπάρχει ελευθερία λόγου μέσα στο φόρουμ;Θα πρέπει πάντα να συμφωνούμε με τις απαντήσεις που δίνεις σαν διαχειριστής και να σου κάνουμε "μου αρέσει" έτσι ώστε να βλέπουν οι υπεύθυνοι του φόρουμ ότι κάνεις σωστή δουλειά ενώ το μόνο που κάνεις είναι να αποτρέπεις τους παίκτες να βγουν να πουν την αποψή τους στο φόρουμ χωρίς να διστάζουν!
    Πήρα προειδοποίηση γιατί μπήκα από άλλο λογαριασμό και έκαναν λολ στην απάντησή σου!
    Αλήθεια οι δικοί σου παίκτες που μπαίνουν και γράφουν από δεύτερους λογαριασμούς στο φόρουμ και κάνουν το ίδιο γιατι δεν δεν παίρνουν προειδοποιήσεις;
    Και μη μου πεις ότι δε το έχουν κάνει γιατί μπορώ να στο αποδείξω και αυτό!
    Τώρα όσο αφορά τη Λίγκα όπως σου έδειξα λοιπόν ήξερα τι γίνεται με το Βασιλιά της Λίγκας και δε με απασχολούσε αυτό το θέμα για να σας πάρουμε την κορυφή!Το μόνο που ήθελα ήταν να καταλάβω πως λειτουργεί το όλο σύστημα και έγω και οι υπόλοιποι παίκτες της ελληνικής κοινότητας....αλλά απ'ότι κατάλαβα σήμερα δεν είχες διάθεση μιας και θέλεις να κατακτήσεις και την κορυφή και του σιλο!
    Αν δεν σε ικανοποιεί λοιπόν αυτή η απάντηση μου κάνε με και αποκλεισμό από το φόρουμ όπως έβαλες σε μερικό αποκλεισμό τους συμπαίκτες μου γιατι τόλμησαν να κάνουν λολ στις απαντήσεις του διαχειριστή οι οποίες ομολογώ σήμερα ήταν άκρως διασκεδαστικές!


  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Επειδή δεν μας απάντησες να σου διατυπώσω αλλιώς την ερώτηση. Αν ένας συνεταιρισμός είναι στην τρίτη θέση π.χ. ή σε οποιαδήποτε άλλη θέση και για δυο εβδομάδες δεν ασχοληθεί με την λίγκα (είτε λόγω συνεταιριστικού πρωταθλήματος και χωνιού στην συνέχεια είτε γιατί δεν θέλουν οι παίκτες να παίξουν καθόλου την λίγκα) και δεν κάνει πρόκληση στον αποπάνω του και δεν του κάνει κανείς πρόκληση την χάνει την θέση του στις 2 εβδομάδες ναι ή όχι; Υπ' όψιν ότι οι παίκτες παίζουν τα υπόλοιπα δρώμενα του παιχνιδιού άρα ο συνεταιρισμός είναι ενεργός αλλά όχι ενεργός στην λίγκα. Τι γίνεται;
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 10.06.2017
    Σας απάντησα αναλυτικά και με σαφήνεια σε κάθε σας ερώτηση,
    καμία διάθεση  ειρωνείας από μέρους μου
    σας απάντησα σε ότι σας απασχολούσε , αναλυτικά και σε πολλές τοποθετήσεις μου

    Οι κανονισμοί ισχύουν για όλους το ίδιο , άσχετα με το σε ποια ομάδα ανήκουν

    Φιλικά
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Γεια σας ,
    φυσιολογικά αναφέρεσαι στην 5 σελίδα της βοήθειας  της λίγκας και ισχύει ότι ακριβώς λέει στις  σχετικές πληροφορίες

    (δηλαδή το παιδί ρωτάει για το κείμενο και εσύ του απαντάς ότι ισχύει ότι γράφει το κείμενο δηλαδή το παιδί απορεί για το ασαφές κείμενο και θέλει διευκρίνηση και εσύ του απαντάς ακριβώς ότι γράφει το ασαφές κείμενο χωρίς περαιτέρω εξήγηση). Συμπέρασμα ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.

    Ισχύει για όλες τις ομάδες ο ίδιος σχεδιασμός , όπως αναγράφετε στις πληροφορίες του συγκεκριμένου event, για όποια ομάδα το σύστημα την χαρακτηρίσει σαν αδρανή-ανενεργή. (Πάλι δεν διευκρινήζεις ποιά ομάδα το σύστημα θεωρεί αδρανή ανενεργή.)

    Ένας συνεταιρισμός θεωρείται ανενεργός όταν τα μέλη του είναι ανενεργά. (Πάλι δεν διευκρινήζεις ανενεργά πότε είναι τα μέλη όταν παίζουν όλα τα δρώμενα εκτός της λίγκας ή όταν δεν μπαίνουν καθόλου να παίξουν φάρμα;).

    Περιμένω να μου απαντήσεις στην παραπάνω ερώτηση μου. Και φυσικά δεν με ενδιαφέρει ο πρώτος στην λίγκα ούτε ο δεύτερος για να εξηγούμαστε. Θέλω να μου απαντήσεις πότε χάνει την θέση του στην λίγκα ένας συνεταιρισμός με πάσα ακρίβεια.

    Αν ένας συνεταιρισμός είναι στην τρίτη θέση π.χ. ή σε οποιαδήποτε άλλη θέση (εκτός πρώτης και δεύτερης)  και για δυο εβδομάδες δεν ασχοληθεί με την λίγκα (είτε λόγω συνεταιριστικού πρωταθλήματος και χωνιού στην συνέχεια είτε γιατί δεν θέλουν οι παίκτες να παίξουν καθόλου την λίγκα) και δεν κάνει πρόκληση στον αποπάνω του και δεν του κάνει κανείς πρόκληση την χάνει την θέση του στις 2 εβδομάδες ναι ή όχι; Υπ' όψιν ότι οι παίκτες παίζουν τα υπόλοιπα δρώμενα του παιχνιδιού άρα ο συνεταιρισμός είναι ενεργός αλλά όχι ενεργός στην λίγκα. Τι γίνεται;


  • dimitrism (GR1)dimitrism (GR1) Αναρτήσεις: 45
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Σας απάντησα αναλυτικά και με σαφήνεια σε κάθε σας ερώτηση,
    καμία διάθεση  ειρωνείας από μέρους μου
    σας απάντησα σε ότι σας απασχολούσε , αναλυτικά και σε πολλές τοποθετήσεις μου

    Οι κανονισμοί ισχύουν για όλους το ίδιο , άσχετα με το σε ποια ομάδα ανήκουν

    Φιλικά

    Εφόσον λες ότι απαντας σε όλα αναλυτικα και με σαφηνεια,μηπως μπορεις να απαντησεις με πιο τροπο δημιουργηθηκε η λιστα κατάταξης συνεταιρισμων για την λιγκα
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ένας συνεταιρισμός βάση των όσων ισχύουν αυτή την στιγμή , θεωρείται ανενεργός , όταν όλα τα μέλη του είναι ανενεργά , δηλαδή δν συμμετέχουν στο παιχνίδι

    Για το πως δημιουργήθηκε η κατάταξη στην λίγκα το έχω απαντήσει από την πρώτη στιγμή και στην σχετική συζήτηση επί το θέματος , θα βρείτε την απάντηση μου 
    και την επαναλαμβάνω
    ο αρχικός σχεδιασμός ήταν , ότι η κατάταξη στην λίγκα , θα ακολουθούσε  την τελευταία κατάταξη στο πρωτάθλημα συνεταιρισμών , δηλαδή στο πρωτάθλημα που είχε τελειώσει λίγο πριν μπει το δρώμενο της λίγκας  στο παιχνίδι 
    το σύστημα όμως δεν μπόρεσε να αναγνωρίσει αυτή την παραμετροποίηση , γιατί  σε πολλές χώρες η πρώτη ομάδα στην ασημένια κατηγορία είχε  λιγότερους πόντους από την αντίστοιχη στην χάλκινη 
    ή γιατί υπάρχουν υποκατηγορίες , όπως έχουμε εμείς στην χάλκινη κατηγορία
    και έβαλε τις ομάδες με τυχαία σειρά , χωρίς να μπορεί να μας εξηγήσει το σχεδιαστικό τμήμα τα κριτήρια επιλογής , αυτής της τυχαίας κατάταξης
    για παράδειγμα υπήρχε πρώτη ομάδα στο πρωτάθλημα σε ξένο (και μεγάλο)server , που στην λίγκα άρχισε από την 42 θέση και κανείς ποτέ δεν κατάλαβε το γιατί και το πως 
    κάτι παρόμοιο έγινε  και σε όλους τους servers.

    Φιλικά
  • stalitsa_1985 (GR1)stalitsa_1985 (GR1) Αναρτήσεις: 90
    επεξεργάστηκε 11.06.2017



    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:



    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Γιατί δεν ρωτάτε ευθέως αυτό που σας απασχολεί και βάζετε παίκτες με πολλαπλά προφίλ και εκτός ομάδων να κάνουν την ερώτηση που θέλετε?
    Το θέμα που σας απασχολεί λοιπόν δεν είναι οι ανενεργοί συνεταιρισμοί στην 1047 και 1050 θέση
    αυτό που σας απασχολεί είναι το εξής:

    "είμαστε στην 2 θέση της κατάταξης στην λίγκα και θέλουμε να ξέρουμε αν δν προκαλέσουμε για 2 εβδομάδες την πρώτη ομάδα της κατάταξης , αν αυτή θα πέσει ?"

    Όχι , δν θα πέσει , δν μπορεί να θεωρηθεί ανενεργή η πρώτη ομάδα της λίγκας , γιατί δεν μπορεί να προκαλέσει άλλη ομάδα,  εφόσον δεν έχει ομάδα μπροστά της  , οπότε αν θέλετε να την περάσετε πρέπει να την προκαλέσετε .

    Φιλικά
     

    Γιατι σβύνεις τα γραπτά σου κύριε συντονιστά; Γιατί έσβυσες το λολ που σου έβαλα σε αυτό το θέμα; Πίστεψέ με ειλικρινά αν το ανοίξω το στόμα μου και αντί για σκέτο λολ αιτιολογήσω το λολ που σου έβαλα δεν θα ξέρεις που να κρυφτείς εδώ μέσα. Και κάτι άλλο αισχρό. Έχεις στην καρτέλλα σου 990 "μου αρέσει" και 4 λολ. Ένας που δεν ξέρει θα νομίζει ότι είσαι ο πιο αγαπημένος συντονιστής εδώ μέσα. Δυστυχώς όμως συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο και εσύ ξεδιάντροπα το κρύβεις. Δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου. Σαν συντονιστής όμως έχω πρόβλημα με τις απαντήσεις που δίνεις εδώ μέσα. Διάβασαν τα παιδιά εδώ μέσα το κείμενο για την λίγκα και σε ρώτησαν και η απάντηση που έδωσες ήταν ότι ισχύει ότι υπάρχει στο κείμενο. Μα για να το κάνουν θέμα και ερώτηση σημαίνει ότι έχουν απορία για το κείμενο και εσύ δεν την λύνεις με το να τους λες ότι ισχύει ότι υπάρχει στο κείμενο. Μες στην ασάφεια. Και φυσικά αυτό αξίζει λολ και φυσικά αξίζει λολ η απάντησή σου στο τέλος ότι μας εξυπηρέτησες και μας απάντησες. Δεν μου αρέσει να μακρυγορώ και να γράφω πολλά γι' αυτό προτιμώ το λολ όταν βλέπω να αδιαφορείς και υπεκφεύγεις να απαντήσεις παρά να αρχίσω να σου τα χώνω στο φόρουμ. Προτιμώ να πεις δεν ξέρω θα ρωτήσω  βρε παιδιά παρά να διαβάσω "ότι ισχύει ότι έχει γραφτεί στο κείμενο της λίγκας" την στιγμή που το κείμενο το ίδιο είναι ασαφές.

    καλησπερα σε ολους σας!blossom τωρα που το ανεφερες,επιβεβαιωνω κ εγω με τη σειρα μου οτι εχεις δικιο,εκανα στο συντονιστη του φορουμ μας λολ στο θεμα σχετικα με τους κανονες που αφορουν τη λιγκα κ τωρα δεν υπαρχει κανενα λολ εκει!αναρωτιεμαι τι γινεται εδω μεσα?κραταμε οτι μας συμφερει,σβηνουμε οτι δεν μας βολευει,κανουμε επιθεσεις κ αποκλειουμε ατομα απο το φορουμ,επειδη γνωριζουν την αληθεια κ δεν μας παραπληροφορουν?
    η ερωτηση κυριε συντονιστη ,που σου κανανε απο πολλες ομαδες κ πολλα ατομα (ειτε στην κανανε για τον λογο που εσυ θεωρεις αυτονοητο,ειτε επειδη θελανε να μαθουμε τους κανονες της λιγκας,τι ισχυει κ τι οχι,εσυ επρεπε να εισαι ξεκαθαρος απο την αρχη κ να δωσεις απαντησεις με σαφηνεια(αυτο οριζει η θεση σου),γτ εγω οπως κ οι περισσοτεροι ειχαμε καταλαβει απο τον κανονα κ απο αυτα που ελεγες εσυ στο φορουμ,οτι αν μια ομαδα μεινει ανεργη στη λιγκα επι 14 μερες πεφτει στην καταταξη...κατοπιν πιεσης ερωτησεων που δεχθηκες αποκαλυφθηκε λοιπον οτι δεν ειναι αναγκη να συμμετεχουμε στη λιγκα,με φοβο μην πεσουμε στην καταταξη,αρκει να ειμαστε ενεργοι συν/σμοι,αυτο κ μονο ισχυει!
    οποτε λοιπον θα σου ξαναβαλω ενα λολ κ μαλιστα μεγαλο,δεν γινεται ολοι να συμφωνουμε μαζι σου κ το να εχουμε ενα ηρεμο φορουμ,χωρις αντιπαραθεσεις ,τελικα εξαρταται καθαρα απο τις πραξεις σου!κ παρακαλω το λολ μου να μην σβηστει ξανα!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 11.06.2017
    Σας το εξήγησα , μην κανετε πως δεν το καταλαβαίνεται για να δημιουργήσετε εντυπώσεις

    κατευθυνόμενες κατ εντολή και υπόδειξη συμπεριφορές , προς κάθε κατεύθυνση είναι προσωπική επίθεση και παράβαση των κανόνων του παιχνιδιού

    Σας παρακαλώ μν το συνεχίζεται , σας εξήγησα ακριβώς τι ισχύει

    όσο για τις απαντήσεις μου , ήταν από την αρχή σαφέστατες και με βάση το ερώτημα
    αν εσείς δν τις κατανοείται μπορείτε να ξαναρωτήσετε όπως και κάνατε και απάντησα πολλές φορές

    επίσης ποτέ δεν δίνω απαντήσεις επειδή πιέζομαι , αλλά επειδή με ρωτάτε 

    Το θέμα αναλύθηκε και απαντήθηκε διεξοδικά και σας παρακαλώ μν το συνεχίσετε

    ευχαριστώ

    Φιλικά
  • teti2002 (GR1)teti2002 (GR1) Αναρτήσεις: 36
    οσο καλοπροαιρετη και να θελω να ειμαι, δεν ησουν σαφης.
    απο την μια μας λες, οτι λεει το δρωμενο-λιγκα- οσον αφορα ανενεργο συν/σμο. μιλαει η σελιδα αυτη
    ειδικα για την λιγκα που σε καποιο σημειο αναφερεται ειδικα για τον πρωτο συν/σμο που θα θεωρηθει αδρανης απο το συστημα αν δεν τον προκαλεσουν, αφου δεν μπορει να προκαλεσει αυτος.
    μετα το αλλαζεις και μιλας γενικα για ανενεργους συν/σμους-δεν παιζει γενικα κανενα μελος-
    και οσον αφορα την σελιδα 5, την ανατρεπεις για τον πρωτο συν/σμο, και λες, αφου δεν εχει κανεναν να προκαλεσει, δεν πεφτει στην καταταξη.
    καλυτερα θα ηταν να πεις, οτι εχει γινει λαθος στην σελιδα 5 και να αποφευγαμε ολα αυτα.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης teti2002 (GR1) είπε:
    οσο καλοπροαιρετη και να θελω να ειμαι, δεν ησουν σαφης.

    αν διαβάζετε προσεκτικά τι γράφω και δν βιάζεστε ,θα δείτε ότι απαντούσα με απόλυτη σαφείνια στις ερωτήσεις που έθεταν οι παίκτες 
    απο την μια μας λες, οτι λεει το δρωμενο-λιγκα- οσον αφορα ανενεργο συν/σμο. μιλαει η σελιδα αυτη
    ειδικα για την λιγκα που σε καποιο σημειο αναφερεται ειδικα για τον πρωτο συν/σμο που θα θεωρηθει αδρανης απο το συστημα αν δεν τον προκαλεσουν,

    πουθενά στις εν λόγω πληροφορίες του γεγονότος δεν αναφέρεται στον πρώτο συνεταιρισμό ή σε κάποια συγκεκριμένη θέση ομάδας στην κατάταξη
     αφου δεν μπορει να προκαλεσει αυτος.
    μετα το αλλαζεις και μιλας γενικα για ανενεργους συν/σμους-δεν παιζει γενικα κανενα μελος-
    και οσον αφορα την σελιδα 5, την ανατρεπεις για τον πρωτο συν/σμο, και λες, αφου δεν εχει κανεναν να προκαλεσει, δεν πεφτει στην καταταξη.

    δν άλλαξα τίποτα
    από την αρχή μίλησα για ομάδα που το σύστημα θα θεωρήσει ανενεργή 
    διαβάστε προσεκτικά και τι αναγράφεται στις σχετικές πληροφορίες και τι απάντησα στις ερωτήσεις 

    Φιλικά
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    περα απο τα λολ που δεν μου αρεσουν ως απαντηση, ηθελα και γω να πω οτι δεν καταλαβα απο την αρχικη σου εξηγηση ποτε ενας συνεταιρισμος θεωρειται ανενεργος σχετικα με τη λιγκα.Στην αρχη ειχα καταλαβει οτι αν δεν προκληθει και δεν προκαλεσει για 14 μερες τοτε ειναι ανενεργος, στην συνεχεια ειπες οτι αν οι παικτες ειναι ανενεργοι γενικως για 14 μερες θεωρειται ανενεργος,δηλαδη αν ο συνεταιρισμος ειναι γενικως στο παιχνιδι ανενεργος υποβιβαζεται,πραγμα που δεν μπορει να ισχυσει γιατι δεν γινεται ολοι οι παικτες ενος συνεταιρισμου να απεχουν  συγχρονως απο τα δρωμενα.Τελος διαβαζοντας τη βοηθεια βλεπω οτι ξεκαθαρα λεει οτι αποκλειστικα και μονο για την λιγκα ενας συνεταιρισμος θεωρειται ανενεργος οταν δεν προκαλεσει και δεν προκληθει, επομενως δεν καταλαβαινω γιατι δημιουργηθηκε ολο αυτο το θεμα αφου υπαρχει η βοηθεια
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Είναι κάπως έτσι ,
    αλλά διαβάστε προσεκτικά τι γράφουν οι πληροφορίες
    δν λέει ότι αν δν προκαλέσει ή αν δν προκληθεί 
    λέει σαφέστατα :


    πουθενά δν αναγράφει , αν δν προκαλέσεις ή δν προκληθείς 
    λέει ότι αν το σύστημα σε χαρακτηρίσει ανενεργό , θα χάσεις την θέση σου και δν θα σε προκαλεί κανείς μετά από αυτό

    επίσης αναγράφει με σαφήνεια :


    ότι εφόσον έχει συμβεί αυτό και υπάρχει η επιθυμία να ξαναγίνει ο συνεταιρισμός ενεργός , τότε πρέπει να προκαλέσεις την εκείνη την στιγμή αμέσως μπροστά σου ομάδα

    Φιλικά
  • stalitsa_1985 (GR1)stalitsa_1985 (GR1) Αναρτήσεις: 90
    Ο χρήστης hhhjjj (GR1) είπε:
    περα απο τα λολ που δεν μου αρεσουν ως απαντηση, ηθελα και γω να πω οτι δεν καταλαβα απο την αρχικη σου εξηγηση ποτε ενας συνεταιρισμος θεωρειται ανενεργος σχετικα με τη λιγκα.Στην αρχη ειχα καταλαβει οτι αν δεν προκληθει και δεν προκαλεσει για 14 μερες τοτε ειναι ανενεργος, στην συνεχεια ειπες οτι αν οι παικτες ειναι ανενεργοι γενικως για 14 μερες θεωρειται ανενεργος,δηλαδη αν ο συνεταιρισμος ειναι γενικως στο παιχνιδι ανενεργος υποβιβαζεται,πραγμα που δεν μπορει να ισχυσει γιατι δεν γινεται ολοι οι παικτες ενος συνεταιρισμου να απεχουν  συγχρονως απο τα δρωμενα.Τελος διαβαζοντας τη βοηθεια βλεπω οτι ξεκαθαρα λεει οτι αποκλειστικα και μονο για την λιγκα ενας συνεταιρισμος θεωρειται ανενεργος οταν δεν προκαλεσει και δεν προκληθει, επομενως δεν καταλαβαινω γιατι δημιουργηθηκε ολο αυτο το θεμα αφου υπαρχει η βοηθεια
    απο τα λιγα που αρχισα να καταλαβαινω ο κανονας,αν κ δεν το αναγραφει αναφερεται στους ανενεργους συνεταιρισμους κ φυσικα υπαρχουν ομαδες απο ενα μελος μονο,υπαρχουν ομαδες με λιγα μελη,που τυχαινει να ειναι κ ολα ανενεργα,αν κοιταξεις τη λιστα καταταξης των συνεταιρισμων θα το διαπιστωσεις.Το συστημα με τη λιγκα μας ξεκινησε απο μια θεση κ εβαλε κ αυτες τις ομαδες στην καταταξη,απο τη στιγμη που δεν συμμετεχουν πεφτουν κ αν θελουν να ξεκινησουν θα πρεπει να προκαλεσουν την απο πανω ομαδα απο αυτους.επισης ο κανονας δεν διευκρινιζει σχετικα με οτι αφορα την πρωτη ομαδα της καταταξης,απο τη στιγμη που ο πρωτος δεν εχει καποιον απο πανω του για να προκαλεσει,δεν θεωρειται ανενεργος,θα πρεπει ο δευτερος να του κανει αντιπροκληση κ ετσι να αλλαξει η θεση της καταταξης!
    το θεμα ειναι οτι ετσι οπως αναγραφεται ο κανονας μεσα εκει,μας ειχε μπερδεψε ολουςι,καθως κ η οχι σωστη πληροφορηση στα ερωτηματα μελων,οι απαντησεις πρεπει παντα να ειναι διευκρινιστικες κ με σαφηνεια,ωστε ολα να ειναι κατανοητα!
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    συμφωνω απολυτα μαζι σου και θα σου πω πως, ακομα δεν εχω πειστει για το τι ισχυει τελικα
  • stalitsa_1985 (GR1)stalitsa_1985 (GR1) Αναρτήσεις: 90
    Ο χρήστης hhhjjj (GR1) είπε:
    συμφωνω απολυτα μαζι σου και θα σου πω πως, ακομα δεν εχω πειστει για το τι ισχυει τελικα
    ουτε κ εγω να σου πω την αληθεια τον εχω κατανοησει απολυτα τον κανονα,μην σε παρω κ στο λαιμο μου με τα συμπερασματα μου!ελπιζω να μαθουμε κ να καταλαβουμε συντομα τι εννοει !
Sign In to comment.