Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με το γεγονός του Αγ. Πατρικίου

13»

Σχόλια

  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ποιο ακριβώς?
    Η αγορά χρυσού που έκανα και δεν πήρα το μπόνους του ''Αγίου Πατρικίου" (μεγάλη η χάρη του)
  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Μια άλλη απορία είναι: Μόνο οι 10 πρώτοι θα πάρουν το διακοσμητικό;
    Γιατί έχω 2 στο συνεταιρισμό μου που σκοτώνονται να περάσει ο ένας τον άλλο και να βγούνε μέσα στη δεκάδα..
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης Ερμής (GR1) είπε:
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ποιο ακριβώς?
    Η αγορά χρυσού που έκανα και δεν πήρα το μπόνους του ''Αγίου Πατρικίου" (μεγάλη η χάρη του)
    Για αυτό , μόνο η υποστήριξη μπορεί να σου απαντήσει

    :
    Μια άλλη απορία είναι: Μόνο οι 10 πρώτοι θα πάρουν το διακοσμητικό;
    Γιατί έχω 2 στο συνεταιρισμό μου που σκοτώνονται να περάσει ο ένας τον άλλο και να βγούνε μέσα στη δεκάδα..
    Το διακοσμητικό όλοι , ανάλογα με την εργασία τους , την εμφάνιση ναι μόνο οι 10 πρώτοι ανά κατηγορία

     
    Φιλικά
  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Τοσος  κοπος  τελικα για  το τιποτα  /και απο αναβαθμιση   φαρμακειο , απο το πρωτο επιπεδο  ζηταει τα  αντερα  του
  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Ο χρήστης ch.tzimani (GR1) είπε:
    Τοσος  κοπος  τελικα για  το τιποτα  /και απο αναβαθμιση   φαρμακειο , απο το πρωτο επιπεδο  ζηταει τα  αντερα  του
    Δεν αντελήφθην;  :/
  • giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Το  τελειωσα  στο  51  επιπεδο  χτυπαω  αρχιτεκτονα   τοπιου  να το ανεβασω  και μου ζηταει για να ανεβει στο 52   2057  εξαρτηματα ...... Ειναι λογικο  τοσα εξαρτηματα  για  ενα  μονο  βαθμο  χαρας ? 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ναι ανάλογα με το διακοσμητικό , και την ποιότητα του , είναι πιθανό

    Φιλικά
  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Ο χρήστης giannis04 (GR1) είπε:
    Το  τελειωσα  στο  51  επιπεδο  χτυπαω  αρχιτεκτονα   τοπιου  να το ανεβασω  και μου ζηταει για να ανεβει στο 52   2057  εξαρτηματα ...... Ειναι λογικο  τοσα εξαρτηματα  για  ενα  μονο  βαθμο  χαρας ? 
    Ε και εσύ τι περίμενες; Τον χτυπάς και θες και καλή μεταχείριση;  :D
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    γνωρίζουμε το πρόβλημα με τις συγκομιδές στα χωράφια της βασικής, που οφείλεται στο γεγονός του Α. Πατρικίου.
    Το τεχνικό τμήμα μας , ελέγχει το θέμα

    Φιλικά
  • mikoulas (GR1)mikoulas (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 2
    Από την ώρα που έχει μπει αυτό το γεγονός δε μπορώ να μαζέψω με την ίδια ταχύτητα τις σοδειές από τα χωράφια μου. Κάνω πάνω από ένα με δύο δευτερόλεπτα από χωράφι σε χωράφι!!!!!! 
  • mikoulas (GR1)mikoulas (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 2
    Το πρόβλημα με το μάζεμα των χωραφιών παραμένει!!!!! Και δυστυχώς δε το έχουν όλοι από ότι μαθαίνω... 
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    το πρόβλημα λύθηκε!!!
    θύμωσε ο Πατρίκιος , μάζεψε τα μπογαλάκια του κ έφυγε χαχαχαχαχαχαχαχα
    ότι να ναι...

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ναι έτσι είναι
    αποφασίσαμε  να σταματήσουμε το γεγονός του Αγίου Πατρικίου επειδή δεν έχουμε δει κάποια βελτίωση στην απόδοση του παιχνιδιού μετά την επείγουσα επιδιόρθωση και το γεγονός εξακολουθεί να προκαλεί προβλήματα.
    Θα σας δώσουμε και Ε.Α σχετικά

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Αγαπητοί παίκτες,
     γνωρίζουμε  ότι πολλοί από εσάς έχουν βιώσει καθυστερήσεις κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και  δυσκολίες κατά  την είσοδο στο παιχνίδι και  την είσοδο στο διακομιστή.
     
    Αποδεικνύεται ότι αυτό σχετίζεται με την εκδήλωση της Ημέρας του Αγίου Πατρικίου. Η προσπάθεια να αναδημιουργηθεί ολόκληρο το συμβάν χωρίς να γνωρίζουμε ακριβώς την  δυσλειτουργία  που προκαλεί τα προβλήματα ,θα απαιτούσε πολύ χρόνο και θα είχε ως αποτέλεσμα ακόμη περισσότερο χρόνο διακοπής.
    Για το λόγο αυτό αποφασίσαμε να αφαιρέσουμε την εκδήλωση της ημέρας του Αγίου Πατρικίου εντελώς μέχρι την επόμενη ειδοποίηση. Αυτό θα επιτρέψει να συνδεθείτε και να παίξετε ξανά το παιχνίδι χωρίς καθυστερήσεις και προβλήματα.

    Θα υπάρξει αποζημίωση για όλους τους παίκτες ,για να αντισταθμίσουμε , τον χαμένο χρόνο και τους πόρους που σπαταλήθηκαν.
     
    Ζητούμε συγγνώμη για τυχόν ταλαιπωρία και ελπίζουμε να συνεχίσετε να απολαμβάνετε το Big Farm.

             Φιλικά
    η ομάδα διαχείρισης του
           
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Το πακέτο αποζημίωσης είναι








    Φιλικά


  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 11.03.2020
    Γεια σας,
    θα γίνει ένα hotfix στους GZ/FR servers για να περάσει σε αυτούς ,το γεγονός του Α. Πατρικίου Μετά θα εκτελέσουμε το συμβάν σε αυτούς τους διακομιστές πειραματικά και θα αξιολογήσουμε την απόδοση.
    Αν αποδειχθεί λύση για το υψηλό CPU Load και Lags που δημιουργήθηκε από το Event του St Patricks, θα κάναμε το ίδιο πράγμα για όλους τους άλλους διακομιστές που επηρεάζονται
    Θα σας ενημερώσουμε σχετικά στην συνέχεια
    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    δε ξέρω για τον άγιο πατρίκιο τι λέτε αλλά η ταχύτητα του παιχνιδιού είναι ΑΘΛΙΑ!!!!
    κ αυτό ισχύει σε όλες τις συγκομιδές οι οποίες γίνονται σε ρυθμό χελώνας 
     
    κάνεις 10 κλικ πάνω σε 10 χωράφια για να μαζευτεί τελικά μόνο το ένα , στα υπόλοιπα πρέπει να ξαναπατήσεις κ πολλές φορές θέλει διπλό κ τριπλο κλικ γιατί απλά...δε τα μαζεύει κ αυτό ισχύει παντού
    θες να μαζέψεις γρήγορα αγελάδες? χωράφια? ότι κ αν είναι αυτό απλά δε μπορείς
    κ έχει κάμποσο καιρό που συμβαίνει αυτό κ όσο φορτώνεται με ιβεντ το παιχνίδι τόσο χειρότερα είναι 
    δεν είναι δυνατόν να θες δυο κ τρία λεπτά για να φυτέψεις κ να ταΐσεις
    οπότε ας αφήσουν καλύτερα τον πατρίκιο κ ας κοιτάξουν λίγο τις ταχύτητες του παιχνιδιού
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Είναι γεγονός ότι το παιχνίδι μας έχει μια ιδιαιτερότητα.Έχει  συνεχή μεταφορά μεγάλου όγκου δεδομένων , που οφείλεται στις πολλές κατατάξεις των ταυτόχρονων events , ατομικών και συνεταιριστικών.Αυτός είναι και ο λόγος που όταν εισέρχεται στο παιχνίδι κάποιο περιοδικό , μη σταθερό event , που φυσικά έχει και αυτό κατατάξεις , αρχίζουν τα μεγάλα προβλήματα ταχύτητας και ροής.
    Το συγκεκριμένο θέμα το έχω συζητήσει διαχρονικά με όλους τους υπεύθυνους τμημάτων και τους έχω εξηγήσει αναλυτικά , πολλές φορές έχω προβλέψει την παρουσίαση προβλημάτων και σφαλμάτων  πριν αυτά παρουσιαστούν στο παιχνίδι.
    Η απόφαση της διαχείρισης παραμένει να θέλει πολλά και ταυτόχρονο γεγονότα στο παιχνίδι και εφόσον αυτή είναι η απόφαση της εταιρίας , που έχει και τον τελευταίο λόγο , εφόσον θέλουμε να συνεχίσουμε να παίζουμε B.F , πρέπει να την σεβαστούμε .
    Εκτός από τις ιδέες και τις προτάσεις σας , αλλά και την δική μας συμβολή και  εμπειρία , δν μπορούμε να επιβάλουμε σε μια εταιρία πως θα διαχειρίζεται το προϊόν της ,.Ουσιαστικά αυτή διαθέτει τα μέσα και έχει κάθε δικαίωμα να παίρνει τις τελικές αποφάσεις , όπως και κάθε εταιρία άλλωστε, πως θα δραστηριοποιείται .
    Τα παιδιά που εργάζονται στο τεχνικό μας τμήμα , κάνουν, τηρουμένων των αναλογιών, το καλύτερο δυνατό .Αυτό σαν αποτέλεσμα δν έχει πάντα το καλύτερο αποτέλεσμα, δυστυχώς.

    Τι συμβουλές μπορώ να σας δώσω και τι προτείνω για το θέμα ταχύτητας και ροής
    Να κάνετε :
    • συχνά επανεκκινήσεις στο παιχνίδι
    • καλούς καθαρισμούς προσωρινών αρχείων και φακέλλων
    • αλλαγή browser
    • να μν ανοίγεται ταυτόχρονα και άλλες καρτέλες στο internet , παρά μόνο μία , αυτή του παιχνιδιού
    • να ανοίγεται μόνο μια καρτέλα του παιχνιδιού κάθε φορά
    • μν ανοίγεται ταυτόχρονα και μν αφήνεται ανοικτό τον ονειρικό κόσμο-DW
     
    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    το θέμα μας δεν είναι αν η εταιρεία επιλέγει να φέρνει πολλά ιβεντ ταυτόχρονα για να αποφασίσουμε αν κ με πόσα θα ασχοληθούμε, δικαίωμα της αφού αυτό θέλει 
    το θέμα μας είναι να μπορεί να στηρίξει αυτή της την επιλογή

    θέλει να προσφέρει επιλογές ? να δώσει πολλά γεγονότα ταυτόχρονα να κρατήσει το ενδιαφέρον μας?
    να αφήσει εμάς να διαλέξουμε με ποιο θα ασχοληθούμε πιο πολύ? 
    ε τότε να μπορεί κ να ανταπεξέλθει
    γιατί αυτή τη στιγμή δε μπορεί 

    μου στερεί τη δυνατότητα να παίξω γιατί η ίδια το φορτώνει μ αποτέλεσμα να μη "τρέχει" σωστά
    δεν είναι ότι αν επιλέξω να ασχοληθώ με 10 ιβεντ ταυτόχρονα κολλάει κ αν ασχοληθώ μόνο μ ένα πάει σφαίρα
    κ ένα απλό μάζεμα να θέλει κάποιος να κάνει κολλάει 

    έχουμε καταντήσει να κάνουμε 10 επανεκκίνησεις τη φορά, καθαρισμούς κ πάει λέγοντας
    να μη μπορούμε ν ανοίξουμε άλλη καρτέλα ταυτόχρονα γιατί η φάρμα "σερνεται"
    είναι πράγματα που τα ξέρουμε αλλά δεν είναι λύσεις

    κ λύσεις υπάρχουν αλλά δε κάνει τπτ γιαυτό ... απλώς επιμένει να φέρνει το ένα γεγονός πάνω στο άλλο
    έτσι σέβεται εμάς? ούτε το ίδιο της το προϊόν δε σέβεται...
    οπουδήποτε αλλού ένα προϊόν που βγάζει προβλήματα θα το αγοράζατε? δε θα το επιστρέφατε?
    λάθος διαχείριση.. κ όσο θα συνεχίζει, τόσο θα χάνει κ παίχτες 

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 12.03.2020
    Η εταιρία σέβεται τους παίκτες της και κάνει ότι μπορεί , τηρουμένων των αναλογιών, για να μν έχετε προβλήματα .
    Σας εξήγησα όσο πιο αναλυτικά και διεξοδικά το θέμα με την εμφάνιση σφαλμάτων στο παιχνίδι .
    Κατανοώ απόλυτα τους προβληματισμούς σας, όπως σας εξήγησα πρώτος τα έχω αναφέρει εδώ και καιρό στους υπεύθυνους αλλά,
    σύμφωνα με αυτά που ισχύουν μέχρι αυτή την στιγμή  και με βάση τις δυνατότητες που έχουμε σαν GGS, καλώς ή κακώς ,  έχετε 2 επιλογές 

    • η πρώτη είναι να ακολουθήσετε τις συμβουλές μου και να παίζετε όσο πιο άνετα γίνεται
    • και η δεύτερη να μν τις ακολουθήσετε και να διαμαρτύρεστε ότι έχετε προβλήματα
    Η επιλογή είναι δική σας και μόνο

    Σε κανένα δν αρέσει να παρουσιάζει και να προσφέρει ένα προβληματικό προϊόν, πολύ περισσότερο δε σε αυτούς που το διαθέτουν , γτ από αυτό δραστηριοποιούνται και κερδίζουν.Μέσα από τις δυνατότητες που υπάρχουν διαθέσιμες και είναι τεχνικά εφικτές , γίνεται το καλύτερο δυνατό και σε αυτή την κατεύθυνση θα συνεχίσουμε να κινούμαστε.

    Το παιχνίδι , αναφέρομαι σε παγκόσμια κλίμακα , δν χάνει παίκτες, αντιθέτως κερδίζει συνέχεια.Σαφέστατα μετά τόσα χρόνια κάποιοι θα φύγουν ,θα επιλέξουν κάτι άλλο ,κάτι καινούργιο , έτσι συμβαίνει σε όλα τα παιχνίδια  ,αλλά στο δικό μας παιχνίδι , ο αριθμός των ενεργών παικτών είναι σταθερός και αυξανόμενος

    Φιλικά

    Post edited by -NEMESIS- on
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    όπως σας έχω ήδη ενημερώσει , θα περνούσαμε δοκιμαστικά το γεγονός του Αγίου Πατρικίου σε 2 διακομιστές και αυτή θα ήταν μάλιστα,  η δεύτερη δοκιμαστική προσπάθεια μας
    Μετά από αυτές τις 2 δοκιμές , διαπιστώσαμε ότι το γεγονός έχει τρέξει και είναι  σταθερό και δεν βλέπουμε κανένα πρόβλημα.
    Θα το παρακολουθούμε ,για το υπόλοιπο της ημέρας και για όλο  το βράδυ.
    Αν όλα συνεχίσουν να είναι σταθερά, τότε αύριο στις 10:00 θα κάνουμε την επείγουσα επιδιόρθωση  σε όλους τους υπόλοιπους διακομιστές και το event  θα ξεκινήσει παγκοσμίως ,στις 10.30
    Φιλικά

Sign In to comment.