Αρχική Greek Τεχνικά προβλήματα & σφάλματα

αποστολές

146»

Σχόλια

  • αγαπη1 (GR1)αγαπη1 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 57
    επεξεργάστηκε 10.07.2015
    Καλησπερα, απο τοτε που ξεκινησε το γεγονός "σκληρα εργαζόμενου" αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις αποστολες και το καράβι. Το καράβι έφυγε ξαφνικά ενώ ήθελε 4ώρες και 50 λεπτά πριν προλάβω να το φορτώσω και σε 3 αποστολές (αυγά, κοπριά, καλαμπόκι) τελείωσαν ξαφνικά πριν ολοκληρωθεί ο χρόνος και ενώ είχα 1η θεση μου έβγαλε το μυνημα " Δεν επέδειξες δραστηριότητα..."
    Ευχαριστω για την ενημέρωση
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 10.07.2015
    Γεια σας ,
    υπήρχε πράγματι αυτό το πρόβλημα , το έδωσα όμως άμεσα στην υποστήριξη , που με την σειρά της έκανε ένα γρήγορο hotfix και αυτή την στιγμή από τις ενημερώσεις που έχω το πρόβλημα έχει λυθεί .
    Αν ακόμα κάποιο συνεχίσετε να αντιμετωπίζετε παρόμοιο πρόβλημα , σας παρακαλώ να με ενημερώσετε
    Ευχαριστώ πολύ
  • αγαπη1 (GR1)αγαπη1 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 57
    επεξεργάστηκε 10.07.2015
    Μολις το ξαναεπαθα σε αποστολη κοπριας και εχει χαθει απο τους σπόρους μου και ενας ειδικος σπορος αφροξυλιας!!!
    Ευχαριστω
  • Κίρκη2 (TEST-SERVER1)Κίρκη2 (TEST-SERVER1) Αναρτήσεις: 99
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    Το προβλημα με τις αποστολες παραμενει και εχει και αλλες παραλλαγες!!!
  • euthimiamaria (GR1)euthimiamaria (GR1) Αναρτήσεις: 41
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    καλημέρα
    θα ήθελα να αναφέρω ότι σήμερα το πρωί ζήτησα αποστολή και μου έβγαλε κοπριά πριν καν ξεκινήσω με πέταξε έξω, όταν ξαναμπήκα ήταν σαν να μην είχα αποστολή ,ζήτησα καινούρια μου έβγαλε πάλι κοπριά με έναν συμπαίχτη μέχρι το τέλος ήμουν πρώτη και μου το έδωσε, σε λίγα λεπτά όμως και ενώ δεν είχα αποστολή έβγαλε ανακοίνωση ότι στην κοπριά ήμουν στη δεύτερη θέση.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    Γεια σας ,
    το έχω ξαναδώσει σαν τεχνικό πρόβλημα , περιμένουμε την όσο το δυνατό πιο σύντομη επίλυση του
    Φιλικά
  • αγαπη1 (GR1)αγαπη1 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 57
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    Σας ευχαριστώ και πάλι, τον ειδικό σπόρο αφροξυλιάς τον έχασα? Η υπάρχει περίπτωση να μου τον δώσουν??
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    αγαπη1 έγραψε: »
    Σας ευχαριστώ και πάλι, τον ειδικό σπόρο αφροξυλιάς τον έχασα? Η υπάρχει περίπτωση να μου τον δώσουν??
    Ναι ,
    αν στείλεις μήνυμα στην υποστήριξη για αυτό , θα μπορέσουν ν αμπούνε στον λογαριασμό σου και να δούνε τι ακριβώς έγινε .
    Φιλικά
  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    να αναφερω ενα ακομη προβλημα που εντοπισα..
    απο χθες που εχουμε την "τυχερη σακουλα" που δινει δωρα αναλογα με το ποσο χρυσο ξοδευουμε, 2 φορες μου μηδενισε..
    δηλαδη ξοδεψα χθες Χ χρυσο και εγραφε οτι ξοδεψα Χ χρυσο και λιγο αργοτερα ελεγε 0..και σημερα παλι το ιδιο..
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    Καλησπέρα και καλό σαββατοκύριακο!
    Το πρόβλημα με τις αποστολές συνεχίζεται...
    Έκανα ανανέωση σελίδας γιατί κολλούσε ... ενώ έτρεχε αποστολή και η αποστολή χάθηκε... Το επανέλαβα 3 φορές για να σιγουρευτώ και κάθε φορά συνέβηκε το ίδιο... η αποστολή εξαφανίστηκε.

    Και για να είμαι πιο ακριβής... στην τελευταία ανανέωση σελίδας, πριν λίγο, χάθηκε το πινακάκι με την πρόοδο της αποστολής, μια που μου έβγαλε πριν λίγο ότι η αποστολή τελείωσε.... :?:
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    pitsi5 έγραψε: »
    να αναφερω ενα ακομη προβλημα που εντοπισα..
    απο χθες που εχουμε την "τυχερη σακουλα" που δινει δωρα αναλογα με το ποσο χρυσο ξοδευουμε, 2 φορες μου μηδενισε..
    δηλαδη ξοδεψα χθες Χ χρυσο και εγραφε οτι ξοδεψα Χ χρυσο και λιγο αργοτερα ελεγε 0..και σημερα παλι το ιδιο..
    Γεια σας ,
    η prime αγορές , έχουν όριο χρόνου , αν είσαι σίγουρη ότι ο χρυσός σου ξοδεύτηκε εντός χρόνου και δεν πήρες τις αντίστοιχες ανταμοιβές η μηδενίστηκε από την προσφορά ο χρυσός που ξόδεψες , τότε πρέπει να ανοίξεις αντίστοιχο μήνυμα προς την υποστήριξη , να μπούνε στον λογαριασμό σου και να δούνε τι ακριβώς έγινε .
    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    neda712 έγραψε: »
    Καλησπέρα και καλό σαββατοκύριακο!
    Το πρόβλημα με τις αποστολές συνεχίζεται...
    Έκανα ανανέωση σελίδας γιατί κολλούσε ... ενώ έτρεχε αποστολή και η αποστολή χάθηκε... Το επανέλαβα 3 φορές για να σιγουρευτώ και κάθε φορά συνέβηκε το ίδιο... η αποστολή εξαφανίστηκε.

    Και για να είμαι πιο ακριβής... στην τελευταία ανανέωση σελίδας, πριν λίγο, χάθηκε το πινακάκι με την πρόοδο της αποστολής, μια που μου έβγαλε πριν λίγο ότι η αποστολή τελείωσε.... :?:
    Γεια σας ,
    ναι σε πολλούς συμπαίκτες μας άρχισε να ξαναπαρουσιάζεται το συγκεκριμένο πρόβλημα με τις αποστολές , το έστειλα και πάλι προς την υποστήριξη , αναφέροντας όλα τα τεχνικά θέματα που μου έχετε πει .
    Αναμένουμε την συντομότερη δυνατή επίλυση του προβλήματος , αλλά θα ήθελα όσοι αντιμετωπίζεται ή αντιμετωπίσατε παρόμοιο πρόβλημα , να ενημερώσετε την υποστήριξη με αντίστοιχο μήνυμα .
    Φιλικά
  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 11.07.2015
    -NEMESIS- έγραψε: »
    Γεια σας ,
    η prime αγορές , έχουν όριο χρόνου , αν είσαι σίγουρη ότι ο χρυσός σου ξοδεύτηκε εντός χρόνου και δεν πήρες τις αντίστοιχες ανταμοιβές η μηδενίστηκε από την προσφορά ο χρυσός που ξόδεψες , τότε πρέπει να ανοίξεις αντίστοιχο μήνυμα προς την υποστήριξη , να μπούνε στον λογαριασμό σου και να δούνε τι ακριβώς έγινε .
    Φιλικά
    ευχαριστω για την απαντηση...εχω στειλει ηδη στην υποστηριξη...το ανεφερα εδω μηπως ηταν γενικο προβλημα ...ναι μηδενιστηκε απο την προσφορα ο χρυσος που ξοδεψα και μαλιστα 2 φορες..μια χθες το απογευμα και μια σημερα το πρωι..ξοδεψα χθες και μηδενισε και σημερα παλι ξοδεψα και μηδενισε..
    http://prntscr.com/7rfmwu
  • ΑΓΓΕΛΙΚHTZ (GR1)ΑΓΓΕΛΙΚHTZ (GR1) Αναρτήσεις: 97
    επεξεργάστηκε 13.07.2015
    Καλημέρα εγω δεν είχα πρόβλημα με τις αποστολές και σήμερα άρχισα να έχω
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 13.07.2015
    Γεια σας ,
    η υποστήριξη είναι πλήρως ενημερωμένη για το πρόβλημα με τις αποστολές και από εμένα και από τους συντονιστές στους άλλους κόσμους του παιχνιδιού και όταν είναι βέβαιοι ότι η επίλυση του δεν θα δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στην ροή του παιχνιδιού , θα το επιλύσει με ένα hotfix .
    Πιστεύω ότι αυτό θα γίνει το συντομότερο δυνατό .
    Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και σας ζητούμε συγγνώμη για την όποια ταλαιπωρία σας .
    Φιλικά
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 13.07.2015
    Καλησπέρα και ευχαριστούμε Νέμεσις για την πληροφόρηση!

    Μια που το αντιμετωπίζω κάμποσες ημέρες έχω παρατηρήσει κάποια πράγματα:
    -Όταν κάνεις ανανέωση σελίδας χάνεται το πινακάκι με την πρόοδο της αποστολής, αλλά η αποστολή συνεχίζει να τρέχει κανονικά. Οπότε αποφύγετε να κάνετε ανανέωση της σελίδας.
    -Αν τώρα "χάσεις" το πινακακι...όταν τελειώσει ο χρόνος θα σου βγάλει κανονικά το αποτέλεσμα της αποστολής που έπαιζες.
    -Το σύστημα των αποστολών μπερδεύεται αν θεωρήσεις ότι "χάθηκε" η αποστολή που έπαιζες και πατήσεις έναρξη για νέα αποστολή. Αυτή τη νέα αποστολή (όσο τρέχει η "κρυφή" πρώτη) θα τη χάσεις.

    Οπότε υπομονή συναγρότες μέχρι το hotfix για την επίλυση του προβλήματος με τις αποστολές. ;)
  • exantas (GR1)exantas (GR1) Αναρτήσεις: 34
    επεξεργάστηκε 14.07.2015
    καλημερα στους αγροτες του big farm και στους ιθυνοντες του παιχνιδιου!βλεπω οτι δεν διορθωνετε το προβλημα με τις αποστολες παροτι ολοι οι χρηστες εχουν προβλημα εδω και αρκετες μερες.εγω θα προτεινα να μην ξεκινησει το τουρνουα αν δεν διορθωθει το προβλημα!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 14.07.2015
    Γεια σας ,
    [h=2]Hofix 14/07[/h]
    Καλημέρα σας!

    Εντός ολίγου, οι κόσμοι του παιχνιδιού θα κλείσουν για την άμεση διόρθωση του προβλήματος που προέκυψε στις αποστολές.

    Φιλικά,
    η ομάδα του Big Farm


    νομίζω πιο έγκυρη απάντηση δεν θα μπορούσαμε να έχουμε
    Φιλικά

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο