Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με το Oktoberfest

Γεια σας,
σε αυτό το θέμα μπορείτε να εκφράσετε τις απόψεις σας, αλλά και τις απορίες σας σχετικά με το γεγονός του Oktoberfest

Φιλικά
«134

Σχόλια

  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Γιατί το λένε OKTOBERFEST και οχι SEPTEMBERFEST αφού ξεκινάει στα μισά του Σεπτεμβρίου και λήγει αρχές Οκτωβρίου;
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    Να γιατι σταματησε η πωληση ψαριων.Θα μαγειρευουμε ψαρι στιφαδο!
  • VasilisPlayer2 (GR1)VasilisPlayer2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 137
    και α........................φροψαρα καπαμα!!!!!!!!!αιντε και καλη χονεψη


  • Κουρσάρος (GR1)Κουρσάρος (GR1) Αναρτήσεις: 22
    επεξεργάστηκε 12.09.2017
    Μετα απο τα δολαρια που χασαμε λογω των αλλαγων στην αλιεια και την απογοητευση που ειχαμε ολοι οι παικτες......τωρα μας φερνουν το Οktoberfest για να δοκιμασουν για μια αλλη φορα την υπομονη μας!!!
    Γιατι θα πρεπει να αδειαζουμε τις αποθηκες μας στο Οktoberfest να φτιαχνουμε προιοντα για να κερδισουμε τι;;;;;;Βαθμους για τη καταταξη και ενα διακοσμητικο;
    Θα ξαναζησουμε παλι το γεγονος με την λιστα του Αγιου Βασιλη που διναμε προιοντα για ενα διακοσμητικο χωρις κανενα αλλο οφελος στις φαρμες μας;
    Νομιζω πως οι σχεδιαστες εχουν σοβαρο προβλημα...και ελλειψη εμπνευσης και πρεπει να το λυσουν γρηγορα γιατι μονο ζημια θα εχουν!
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    Αυτοι; Καμια ζημια δε θα παθουν,αφου συνεχιζουμε και παιζουμε ,τα δικα μα νευρα θα γινουν τσαταλια!
    Και μην απογοητευεσαι,μπορει μαζι με το διακοσμητικο να κερδισουμε και καμια σημαια για τη φαρμα!
  • AnonymusPlayer (GR1)AnonymusPlayer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 166
    μετα τον ντορο και τιν ψυχρολουσια με το ναυπηγειο δεν πειρατε χαμπαρι τι κανουνε? φερνουνε διχως κενα ημερον προταθληματα, διακοσμητικα και χωνια!!!!! με το που τελειωνει το ενα στο καπακι το αλλο!! αυτο που δεν εχω δει ακομα ειναι να τρεχουμε χωνια ψαριον και φρουτολαχανικον μαζι!!! αλλα ποτε μη λες ποτε!!!!
  • farm maniac (GR1)farm maniac (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 215
    octoberfirst και ξεκιναει μεσα σεπτεμβριου , κανονικα επρεπε να λεγεται october first end. το εχω πει και πιο παλια, η εταιρεια προσπαθει να κερδισει χρονο  και φερνει τα event το ενα μετα το αλλο σερι μηπως ξεχασουμε και σταματησουμε τα παραπονα για τα ψαρια, απο οτι καταλαβαινω και μακαρι να βγω ψευτης οι αλλαγες που θα γινουν θα ειναι ασχετες στα ψαρια και θα γινει μαζικη φυγη!!!!! για να δουμε τι θα ειναι και αυτο παλι ( καμοια βλακεια ψιλιαζομαι οτι θα ειναι και θα παει και αυτο απατο οπως τα προηγουμενα ) , ας πει καποιος στην εταιρεια οτι αυτο που μας ενδιαφερει στην παρουσα στιγμη ειναι το ψαρεμα στα βαθεια νερα και της αλλαγες αν θα κανουν βεβαιως βεβαιως πολυς κοσμος εχει ξενερωσει εχει χασει το ενδιαφερον του για το παιχνιδι και ειναι ετοιμος να το σταματησει  ( αναμεσα τους κι εγω ) και περιμενω της περιβοητες αλλαγες,, ααα και ενπειται μην χρονισετε με της αλλαγες γιατι αυτα που μας συμφερει  ( τη εταιρεια ) τα φερνουμε αμεςσως
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 13.09.2017
    Γεια σας,
    μόλις λάβαμε κάποιες περαιτέρω πληροφορίες σχετικά με το Oktoberfest και θα τις  μοιραστούμε μαζί σας :  

    • η εκπλήρωση των συμβολαίων θα σας δώσει  περισσότερους επισκέπτες και περισσότερους πόντους, τα σημεία που θα κερδίζετε από την δραστηριότητα σας , θα σας παραχωρήσουν στη συνέχεια περισσότερη δραστηριότητα, θέση κατάταξης και καλύτερες ανταμοιβές
    • Η κύρια μεγάλη σκηνή θα έχει συμβόλαια και τα μικρά καροτσάκια τροφίμων θα σας επιτρέψουν να παράγετε τα αντικείμενα για τις συμβάσεις αυτές - Είναι ο μόνος τρόπος να κερδίσετε πόντους για το συμβάν
    • ο τρέχων σχεδιασμός έχει διάρκεια συμβολαίων από 30 λεπτά  έως 8 ώρες(νέα ενημέρωση), ανάλογα με τον αριθμό των διαφορετικών στοιχείων που απαιτούνται για τη συγκεκριμένη σύμβαση, αλλά η εξισορρόπηση του συμβάντος ενδέχεται να αλλάξει κάπως
    • το μέγεθος των διακοσμητικών , για το Oktoberfest θα είναι 
    -Pretzel - 4x4
    -σετ τσαγιού - 6x5
    και θα έχουν συνεταιριστική ευτυχία,τ
    α επίπεδα αυτής  δεν θα επηρεάσουν το κόστος παραγωγής για τα στοιχεία του Φεστιβάλ
    • Οι παίκτες δεν πρέπει  να είναι σε κάποιο συνεταιρισμό  για να συμμετάσχουν
    - μπορείτε να ξεκινήσετε την παραγωγή για τα προϊόντα Oktoberfest με $ ή μεχρυσό
    - η εκδήλωση βρίσκεται μόνο στο συνεταιριστικό χωριό , αλλά μπορούν να συμμετάσχουν και παίκτες εκτός συνεταιρισμών .
    - Ορισμένες συνταγές Oktoberfest θα απαιτούν ψάρια από τον Oleg και είναι πιθανό ότι τα ανώτερα επίπεδα  θα περιλαμβάνουν κάποια είδη αλιείας βαθέων υδάτων (θα υπάρξει ρέγγα & σολομός, πιθανώς και άλλα, αλλά παρακαλώ παραμείνετε προς το παρόν σε αυτό, θα προσπαθήσω να το επιβεβαιώσω)
    • Οι παίκτες δεν θα  μπορούν να πουλήσουν τα προϊόντα κατά τη διάρκεια του συμβάντος

    Μετά την εκδήλωση, τα στοιχεία διατηρούνται στα υπάρχοντα 
    θα μπορούσαμε να δώσουμε τη δυνατότητα, να μπορούν να πωληθούν  αργότερα

    -Δεν θα υπάρξει ειδικός τροχός της τύχης για αυτό το γεγονός 


    • Οι εργάτες-σεφ που θα κοιμούνται , μπορούν να εμφανιστούν σε οποιαδήποτε από τις 3 κύριες φάρμες σας, αλλά μια φούσκα θαυμασμού πάνω από τη σκηνή του φεστιβάλ θα σας προειδοποιήσει ότι ένας από τους εργάτες σας , θα είναι εκτός παραγωγής .

    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    λίστα ανταμοιβών  δραστηριότητας


    Εκτός από διακοσμητικά και σημαίες (τα οποία δεν προσφερουν σχεδόν τίποτα στην ανάπτυξη της φάρμας) τι άλλες ανταμοιβές υπάρχουν;

    Για να ξέρω μην αγχωθώ και τσάμπα να τελειώνω τα συμβολαια στην ώρα τους.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 13.09.2017
    • Δεν θα χρειάζεται να έχετε ενεργές τις "κινούμενες εικόνες "
    από τις ρυθμίσεις στην φάρμα σας , για να δείτε ότι οι εργάτες-σεφ σας , είναι σε κατάσταση ύπνου

    • Οι εργάτες σε ύπνο ,  θα εμφανίζονται  κάθε 4 ώρες όπως ο Τανουκί, θα υπάρξει μοβ '!!' για να σας ενημερώνει  όταν πρέπει να βρείτε έναν .

    • Όταν δεν μπορείτε  να ολοκληρώσετε ένα συμβόλαιο ,δν  θα χάνετε πόντους, αλλά  επισκέπτες

    > για τελικά συμβόλαια θα λαμβάνετε  πόντους και  περισσότεροι επισκέπτες

     όσο υψηλότερη είναι η δραστηριότητα τόσο υψηλότερη είναι η πρόοδος
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 14.09.2017
    Γεια σας ,
    θα υπάρχει ένας σχετικός διαγωνισμός στο facebook 

    αλλά και στο twitter 


    Φιλικά
    η ομάδα διαχείρισης του 
    B.F

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    οι τελευταίες πληροφορίες που μας έδωσαν σχετικά με το event είναι:

    οι ολοκλήρωση των συμβολαίων θα μπορεί να δίνει και $ σαν ανταμοιβήΗ συνεταιριστική ευτυχία  δεν θα επηρεάζει το κόστος παραγωγής για τα στοιχεία του φεστιβάλ Μπορείτε να πωλήσετε απευθείας τα προϊόντα ,ξεχωριστά κατά τη διάρκεια και μετά το συμβάν. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης οι συμβάσεις θα είναι φυσικά πιο πολύτιμες από ότι με μεμονωμένες πωλήσεις, όπως και με κάθε άλλο παρόμοιο μηχανισμό .μηχανικό συμβόλωνΦιλικά
  • elpida3 (GR1)elpida3 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 60
    καλησπέρα συναγροτακια  , 

    Γιατί το Oktoberfest ονομάζεται "Oktoberfest" όταν ξεκινά πραγματικά τον Σεπτέμβριο;

    Το ιστορικό υπόβαθρο: το πρώτο Octoberfest πραγματοποιήθηκε το έτος 1810 προς τιμήν του γάμου του βαυαρικού πρίγκιπα Ludwig με την πριγκήπισσα Therese της Σαξονίας-Hildburghausen. Οι εορτασμοί ξεκίνησαν στις 12 Οκτωβρίου 1810 και έληξαν στις 17 Οκτωβρίου με αγώνα ιπποδρομιών. Στα επόμενα χρόνια, οι εορτασμοί επαναλήφθηκαν και αργότερα, το φεστιβάλ παρατάθηκε και μεταφέρθηκε στο Σεπτέμβριο.

    Με τη μετακίνηση των εορτασμών επάνω, επιτρέπει καλύτερες καιρικές συνθήκες. Επειδή οι νυχτερινές μέρες του Σεπτεμβρίου ήταν ζεστές, οι επισκέπτες ήταν σε θέση να απολαύσουν τους κήπους έξω από τις σκηνές και να περπατήσουν πάνω από τα "λιβάδια" ή τους αγρούς πολύ μακρύτερα χωρίς να αισθάνονται ψυχρά. Ιστορικά, το περασμένο Οκτώβριο του Σαββατοκύριακου του Οκτωβρίου. 

    Το Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου , η σκηνή του Schottenhamel είναι ο τόπος που πρέπει να γίνει, αν θέλετε να πάρετε τις επίσημες τελετές έναρξης. Το μεσημέρι, ο Δήμαρχος του Μονάχου θα έχει την τιμή να χτυπήσει το πρώτο βαρέλι της μπύρας του Oktoberfest. Μόλις χτυπηθεί το βαρέλι, όλοι οι επισκέπτες θα έχουν τη δυνατότητα να σβήσουν τη δίψα τους. Πληρώνει για να φτάσει στις 9 π.μ. έως τις 10 μ.μ. καλές θέσεις. Το φεστιβάλ θα διαρκέσει μέχρι τις 3 Οκτωβρίου. 

    (αυτο ειναι  το πραγματικο πανηγυρι  του octoberfest  με μπυρα και λουκανικα 
    και οχι κουλουρακια και ψαρακια αλλα κατανοω παιχνιδι ειναι μην σουρωσουμε κιολλας )
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 15.09.2017
    Γεια σας ,

     -η ενημέρωση * δεν * θα γίνει  σήμερα
    - o διακομιστής δοκιμής  θα ενημερωθεί και θα έχει  το Oktoberfest (εργαζόμαστε πάνω σε αυτό)

    - η ενημέρωση και το Oktoberfest θα έρθουν στους live servers την επόμενη εβδομάδα, την Τρίτη ή την Τετάρτη.

    -η κοινότητα θα έχει μέχρι τη Δευτέρα να δοκιμάσει το Oktoberfest και να δώσει σχόλια σε ότι θέλει, σχετικά


    η ομάδα διαχείρισης του
    B.F

    #αυτό αποφασίστηκε , γιατί τους ζητήσαμε να μν γίνει και πάλι  έναρξη ενός καινούργιου event , μέσα στο Σ/Κ , όπου πιθανά προβλήματα δν μπορούν να αντιμετοπιστούν .#

    Φιλικά

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    τελευταία ενημέρωση από το σχεδιαστικό τμήμα 

    Μια έκδοση του test  server είναι τώρα διαθέσιμη , το κάναμε! Αυτός είναι ένας ελαφρώς διαφορετικός διακομιστής από τον συνηθισμένο, οπότε οι χρήστες δεν θα δουν τους συνήθεις λογαριασμούς τους, αλλά πρέπει να κάνουν ένα νέο, δυστυχώς. Πολλά xp (Β.Ε) και νομίσματα  θα δοθούν σε κάθε λογαριασμό για να γίνει εύκολη η πρόσβαση στα γεγονότα εκεί.

    Φιλικά
    η ομάδα διαχείρισης του
    B.F

  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Γεια σας,
    τελευταία ενημέρωση από το σχεδιαστικό τμήμα 

    Μια έκδοση του test  server είναι τώρα διαθέσιμη , το κάναμε! Αυτός είναι ένας ελαφρώς διαφορετικός διακομιστής από τον συνηθισμένο, οπότε οι χρήστες δεν θα δουν τους συνήθεις λογαριασμούς τους, αλλά πρέπει να κάνουν ένα νέο, δυστυχώς. Πολλά xp (Β.Ε) και νομίσματα  θα δοθούν σε κάθε λογαριασμό για να γίνει εύκολη η πρόσβαση στα γεγονότα εκεί.

    Φιλικά
    η ομάδα διαχείρισης του
    B.F

    Νεμεσις δεν καταλαβα. Μπήκα την τεστ φαρμ όπως έμπαινα πάντα. Τι εννοείς να κάνω ένα νέο λογαριασμό; Δυστυχώς ότι έκανα στην τεστ φαρμ τόσο καιρό έχει χαθεί. Οι συζητησεις στο τσατ ειναι απαρχαιωμενες. Ολες μου οι αναβαθμισεις μέχρι 6-7 δεν υπάρχουν. Ο στόλος με τις τράτες εξαφανιστηκε, τα 1,28δις που μάζεψα έκαναν φτερά και έχω πάλι τον χρυσό και τα λεφτά που είχα από την προηγούμενη φορά που είχα ανοίξει τη φάρμα.
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Δεν μπορώ να μπω στο φορουμ να γράψω με βγάζει μόνο στο δικό μας φόρουμ.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 15.09.2017
    Δημιουργείτε , μία νέα φάρμα εκεί , αρχίζοντας από την αρχή


    το λινκ για το test forum είναι
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/testboard/discussion/130725/Θέματα-του-test-server-που-απασχολούν-την-Ελληνική-κοινότητα/p1?new=1

    Φιλικά
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Και η φαρμα που ήδη έχουμε φτιάξει; Γιατί να φτιάξω νέα φαρμα; Αφου λειτουργεί χωρίς πρόβλημα με το οκτομμπερφεστ προς το παρόν και έχω και γεματες τις αποθήκες. Και αν φτιάξω νέα φάρμα θα πάρω πάλι τα ίδια λεφτά σε χρυσό που είχα πάρει στην πρώτη φάρμα; Πως θα την αναπτύξω γρήγορα να γεμίσω τις αποθηκες να δοκιμάσω το οκτομπερφεστ; Το λινκ το χρησιμοποιώ που μου έγραψες και μου ζητάει τα στοιχεία μου και με βγάζει εδώ.
  • farm maniac (GR1)farm maniac (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 215
    επεξεργάστηκε 15.09.2017
    κανονικα πρεπει να δωθει και αναλογη παραταση στην διαρκεια αφου δεν ξεκιναει σημερα ( να τελειωνει 6 οκτομβριου ) πραγμα που δεν θα κανε η εταιρεια
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 15.09.2017
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    Και η φαρμα που ήδη έχουμε φτιάξει; Γιατί να φτιάξω νέα φαρμα; Αφου λειτουργεί χωρίς πρόβλημα με το οκτομμπερφεστ προς το παρόν και έχω και γεματες τις αποθήκες. Και αν φτιάξω νέα φάρμα θα πάρω πάλι τα ίδια λεφτά σε χρυσό που είχα πάρει στην πρώτη φάρμα; Πως θα την αναπτύξω γρήγορα να γεμίσω τις αποθηκες να δοκιμάσω το οκτομπερφεστ;
    Μιλάμε πάντα για τον test server , είναι στην ευχέρεια σας να κάνετε ότι σας βολεύει εκεί
    Το λινκ το χρησιμοποιώ που μου έγραψες και μου ζητάει τα στοιχεία μου και με βγάζει εδώ.

    φυσιολογικά το έλυσες γτ έγραψες στο test forum
    Ο χρήστης farm maniac (GR1) είπε:
    κανονικα πρεπει να δωθει και αναλογη παραταση στην διαρκεια αφου δεν ξεκιναει σημερα ( να τελειωνει 6 οκτομβριου ) πραγμα που δεν θα κανε η εταιρεια

    είναι πιθανό να παραταθεί , δν το  διευκρινήσαμε ακόμα αυτό , γτ δν ξέρουμε την ακριβή ημερομηνία εκκίνησης του event 

    Φιλικά
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    Και η φαρμα που ήδη έχουμε φτιάξει; Γιατί να φτιάξω νέα φαρμα; Αφου λειτουργεί χωρίς πρόβλημα με το οκτομμπερφεστ προς το παρόν και έχω και γεματες τις αποθήκες. Και αν φτιάξω νέα φάρμα θα πάρω πάλι τα ίδια λεφτά σε χρυσό που είχα πάρει στην πρώτη φάρμα; Πως θα την αναπτύξω γρήγορα να γεμίσω τις αποθηκες να δοκιμάσω το οκτομπερφεστ;
    Μιλάμε πάντα για τον test server , είναι στην ευχέρεια σας να κάνετε ότι σας βολεύει εκεί

    Αυτό έπρεπε να μου το είχες πει πριν ξεκινήσω από την αρχή νέα φάρμα.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    Και η φαρμα που ήδη έχουμε φτιάξει; Γιατί να φτιάξω νέα φαρμα; Αφου λειτουργεί χωρίς πρόβλημα με το οκτομμπερφεστ προς το παρόν και έχω και γεματες τις αποθήκες. Και αν φτιάξω νέα φάρμα θα πάρω πάλι τα ίδια λεφτά σε χρυσό που είχα πάρει στην πρώτη φάρμα; Πως θα την αναπτύξω γρήγορα να γεμίσω τις αποθηκες να δοκιμάσω το οκτομπερφεστ;
    Μιλάμε πάντα για τον test server , είναι στην ευχέρεια σας να κάνετε ότι σας βολεύει εκεί

    Αυτό έπρεπε να μου το είχες πει πριν ξεκινήσω από την αρχή νέα φάρμα.
    να σου πω τι από την αρχή?
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:
    Και η φαρμα που ήδη έχουμε φτιάξει; Γιατί να φτιάξω νέα φαρμα; Αφου λειτουργεί χωρίς πρόβλημα με το οκτομμπερφεστ προς το παρόν και έχω και γεματες τις αποθήκες. Και αν φτιάξω νέα φάρμα θα πάρω πάλι τα ίδια λεφτά σε χρυσό που είχα πάρει στην πρώτη φάρμα; Πως θα την αναπτύξω γρήγορα να γεμίσω τις αποθηκες να δοκιμάσω το οκτομπερφεστ;
    Μιλάμε πάντα για τον test server , είναι στην ευχέρεια σας να κάνετε ότι σας βολεύει εκεί

    Αυτό έπρεπε να μου το είχες πει πριν ξεκινήσω από την αρχή νέα φάρμα.
    να σου πω τι από την αρχή?
    Ότι δεν είναι υποχρεωτικό να φτιάξω νέα φάρμα.
  • UserGeorsior (GR1)UserGeorsior (GR1) Αναρτήσεις: 25
    Καλημέρα υποτίθεται ότι αυτό το παίζουμε στον test server εγώ εδώ και 15 ημέρες έπαιζα σήμερα εμφανίστηκε και ότι είχα κάνει χάθηκε αναβαθμίσεις επίπεδο χρήματα που ξόδεψα χρυσό , τι έγινε?
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Ο χρήστης UserGeorsior (GR1) είπε:
    Καλημέρα υποτίθεται ότι αυτό το παίζουμε στον test server εγώ εδώ και 15 ημέρες έπαιζα σήμερα εμφανίστηκε και ότι είχα κάνει χάθηκε αναβαθμίσεις επίπεδο χρήματα που ξόδεψα χρυσό , τι έγινε?
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/testboard/discussion/130725/Θέματα-του-test-server-που-απασχολούν-την-Ελληνική-κοινότητα/p8

  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Εγω  μπηκα στον λογαριασμο που ειχα  και το βρηκα  στον  συν/χωριο κανονικα  ////απλα  ζηταει πολλα  πραγματα  σε διαφορετικους  παγκους  με αρκετα προιοντα  με αποτέλεσμα  η αποθηκη  μου να  ξενιταχτει εντελως
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης blossom (GR1) είπε:

    Ότι δεν είναι υποχρεωτικό να φτιάξω νέα φάρμα.
    σε ποια ακριβώς τοποθέτηση μου , είπα ότι είναι υποχρεωτικό να κάνετε νέα φάρμα?
    Αναφέρθηκες σε τοποθέτηση σου , ότι δν βρίσκεις ότι είχες στην test farm σου και σου απάντησα σχετικά, είπα κάπου ότι είναι υποχρεωτικό?

    και σας παρακαλώ θερμά, για θέματα του test server , να τοποθετήστε στο test forum

    Φιλικά
  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Μια έκδοση του test  server είναι τώρα διαθέσιμη , το κάναμε! Αυτός είναι ένας ελαφρώς διαφορετικός διακομιστής από τον συνηθισμένο, οπότε οι χρήστες δεν θα δουν τους συνήθεις λογαριασμούς τους, αλλά πρέπει να κάνουν ένα νέο, δυστυχώς.


    Νεμεσις δεν καταλαβα. Μπήκα την τεστ φαρμ όπως έμπαινα πάντα. Τι εννοείς να κάνω ένα νέο λογαριασμό; Δυστυχώς ότι έκανα στην τεστ φαρμ τόσο καιρό έχει χαθεί. Οι συζητησεις στο τσατ ειναι απαρχαιωμενες. Ολες μου οι αναβαθμισεις μέχρι 6-7 δεν υπάρχουν. Ο στόλος με τις τράτες εξαφανιστηκε, τα 1,28δις που μάζεψα έκαναν φτερά και έχω πάλι τον χρυσό και τα λεφτά που είχα από την προηγούμενη φορά που είχα ανοίξει τη φάρμα.
    Δεν μπορώ να μπω στο φορουμ να γράψω με βγάζει μόνο στο δικό μας φόρουμ.


    Δημιουργείτε , μία νέα φάρμα εκεί , αρχίζοντας από την αρχή


    Και η φαρμα που ήδη έχουμε φτιάξει; Γιατί να φτιάξω νέα φαρμα; Αφου λειτουργεί χωρίς πρόβλημα με το οκτομμπερφεστ προς το παρόν και έχω και γεματες τις αποθήκες. Και αν φτιάξω νέα φάρμα θα πάρω πάλι τα ίδια λεφτά σε χρυσό που είχα πάρει στην πρώτη φάρμα; Πως θα την αναπτύξω γρήγορα να γεμίσω τις αποθηκες να δοκιμάσω το οκτομπερφεστ; Το λινκ το χρησιμοποιώ που μου έγραψες και μου ζητάει τα στοιχεία μου και με βγάζει εδώ.

    (ΕΔΩ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΝΕΑ ΦΑΡΜΑ. ΚΑΚΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ)

    Μιλάμε πάντα για τον test server , είναι στην ευχέρεια σας να κάνετε ότι σας βολεύει εκεί


    Αυτό έπρεπε να μου το είχες πει πριν ξεκινήσω από την αρχή νέα φάρμα.
    Ότι δεν είναι υποχρεωτικό να φτιάξω νέα φάρμα.

    σε ποια ακριβώς τοποθέτηση μου , είπα ότι είναι υποχρεωτικό να κάνετε νέα φάρμα?
    Αναφέρθηκες σε τοποθέτηση σου , ότι δν βρίσκεις ότι είχες στην test farm σου και σου απάντησα σχετικά, είπα κάπου ότι είναι υποχρεωτικό?

    Δεν είχα πρόβλημα με την φαρμα μου και ας έχασα πολλά γιατί πήρα πίσω τα 6 εκατομμύρια χρυσά που είχα δαπανήσει και σου είπα ότι την λειτουργώ χωρίς πρόβλημα. Σε ρώτησα για την αρχική σου τοποθετηση ανακοίνωση του νέου τεστ σερβερ "οπότε οι χρήστες δεν θα δουν τους συνήθεις λογαριασμούς τους, αλλά πρέπει να κάνουν ένα νέο, δυστυχώς." γιατι να φτιαξω νεα φαρμα και εγραψα σε αυτο το θεμα γιατι ειχα προβλημα δεν μπορουσα να μπω στο φορουμ της τεστ το οποιο λύθηκε. Και αφού έφτιαξα νέα φάρμα μου απάντησες να κάνω όπως με βολεύει. Κακώς συγχρονισμός.


  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Εγω  θα  σχολιασω  τα  υλικα  που ζηταει   για την κάθε  συνταγή  1000 λιτρα  γαλα  για  μπρετσελ  και 1000  καλαμποκια για ένα  ποπ κορν///////και με τι θα  δουλεψουμε  την υπολοιπη  φαρμα  //και αν  δωσω   το γαλα αλπακας  για παγωτο  τι θα  φτιαξω  στο ζαχαροχωρι?
Sign In to comment.