Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση για το συνεταιριστικό χωρίο

-NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
Γεια σας ,
σε αυτό το θέμα μπορείτε να συζητήσετε σχετικά με το συνεταιριστικό χωρίο

Φιλικά
«136

Σχόλια

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    σε αυτό το θέμα , μπορείτε να λέτε τις απόψεις σας και να τοποθετήστε , σχετικά με το νέο  χαρακτηριστικό που θα εισαχθεί στο παιχνίδι ,( και στους κανονικούς servers), το χωριό του συνεταιρισμού σας .

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 14.12.2016
    Γεια σας ,
    σαν πρώτη ενημέρωση , σχετικά με το χωριό , θα ήθελα να σας πω ότι η αυριανή ενημέρωση , έχει σαν στόχο να σας γνωρίσει το συνεταιριστικό χωριό (ειδικά σε αυτούς που δεν έχουν ανοίξει τον test server)και τις δραστηριότητες που θα μπορείτε να έχετε σε αυτό και όχι να συναγωνιστείτε με αντίστοιχα συνεταιριστικά χωριά άλλων ομάδων.

    Φιλικά


    Post edited by -NEMESIS- on
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Αυτό μας έλειπε .... να ανοίξει το χωριό και να έχουμε και τις δικές μας προκλήσεις προς τον .. από πάνω και του ... από κάτω προς εμάς. Δεν είναι αρκετά τα νησιά, τα εβδομαδιαία ιβέντς, τα χωνιά, το συν. πρωτάθλημα, τα εγχειρήματα, που μας τα βάζουν όλα μαζί και τρέχουμε και δεν φτάνουμε ?? Στο τέλος θα ... κελαϊδήσουμε.
  • kikitsa-flo (GR1)kikitsa-flo (GR1) Αναρτήσεις: 7

    Καλησπέρα!

    Μόλις πριν λίγο μπήκα στο χωριό και είδα ότι έχουν "ενεργοποιηθεί" 3 κτίρια. Η Τράπεζα Χωριού, το Εργοστάσιο Ορυκτών και Μετάλλων και το Εργοστάσιο Ξυλείας και Υφασμάτων. Ωστόσο δε φαίνεται να υπάρχει κάποια δυνατότητα λειτουργίας τους! Υπάρχει κάποια ενημέρωση που έχασα σχετικά με την έναρξη τους;

    Ευχαριστώ!

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης kikitsa-flo (GR1) είπε:

    Καλησπέρα!

    Μόλις πριν λίγο μπήκα στο χωριό και είδα ότι έχουν "ενεργοποιηθεί" 3 κτίρια. Η Τράπεζα Χωριού, το Εργοστάσιο Ορυκτών και Μετάλλων και το Εργοστάσιο Ξυλείας και Υφασμάτων. Ωστόσο δε φαίνεται να υπάρχει κάποια δυνατότητα λειτουργίας τους! Υπάρχει κάποια ενημέρωση που έχασα σχετικά με την έναρξη τους;

    Ευχαριστώ!

    Ναι υπήρξε



    Φιλικά
  • Lucy9 (GR1)Lucy9 (GR1) Αναρτήσεις: 6
    Πώς κερδίζουμε δολλάρια χωριού;;
  • Lucy9 (GR1)Lucy9 (GR1) Αναρτήσεις: 6
    Δηλαδή θα μαζεύουμε βαθμούς εμπειρίας και θα πηγαίνουν στο συνεταιρισμό; Και τι θα κερδίσει ο συνεταιρισμός από αυτό;;



  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 18.12.2016
    Ο χρήστης Lucy9 (GR1) είπε:
    Πώς κερδίζουμε δολλάρια χωριού;;
    Δεν είναι ακόμη ενεργό στους live servers , αλλά όταν έρθει στις αρχές του 2017 , θα αρχίσετε με την ανταλλαγή $ παιχνιδιού σ ε $ χωριού.

    Τράπεζα χωριού



     Αυτό το νέο κτίριο θα σας επιτρέπει να μετατρέψετε δολάρια παιχνιδιού σε δολάρια χωριού, προκειμένου να αναβαθμίσετε τον συνεταιρισμό του χωριού σας και όλα τα διαφορετικά νέα κτίρια του!

    Το πρώτο επίπεδο θα είναι διαθέσιμο μόλις έχετε πρόσβαση στο συνεταιρισμό του χωριού.

    Αυτή η τράπεζα θα μετατρέπει τα δολάρια σας σε δολάρια χωριού χρησιμοποιώντας ένα παρόμοιο μηχανισμό ανταλλαγής , όπως ισχύει και με τα άλλα υπάρχοντα τραπεζικά συστήματα στο παιχνίδι - προσωρινές φάρμες νησιού και ζαχαρωτών .Θα υπάρξουν έως και 50 επίπεδα αναβάθμισης με κάθε ένα από αυτά παρέχετε ένα υψηλότερο ποσοστό ανταλλαγής συναλλάγματος (+ 1% ανά επίπεδο). 

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης Lucy9 (GR1) είπε:
    Δηλαδή θα μαζεύουμε βαθμούς εμπειρίας και θα πηγαίνουν στο συνεταιρισμό; Και τι θα κερδίσει ο συνεταιρισμός από αυτό;;





    όλες οι σχετικές πληροφορίες βρίσκονται στην παρακάτω Ε.Α


    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/el/discussion/138028/Ενημέρωση-14-12-συνεταιριστικό-χωριό-test-server#latest

    Φιλικά
  • Lucy9 (GR1)Lucy9 (GR1) Αναρτήσεις: 6
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου Νέμεσις!
  • tink25 (GR1)tink25 (GR1) Αναρτήσεις: 225
    ολα ωραια και καλα αλλα γιατι πασχαλιατικο?/θα μου πειτε ας μην δωσω σημασια και οταν με το καλο βολεψει να ασχολιθω αλλα ρε παιδια τοσους μηνες εισασταν στην αδρανια[στο χωριο μου το λενε αλλιως]τωρα βρηκατε να τα βαλετε ολα??και κατι ακομα ειμαι η μονη που δεν αντεξε να διαβασει ολες της ανακοινωσεις και πονοκεφαλιασε η απλα ειχα μια κουραστικη μερα??,.........
  • AnonymusPlayer (GR1)AnonymusPlayer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 166
    εχω μια απορια και συνχωρεστε με αν εχει αναρτηθει πιο παλια. ειχα να επισκεφτο το φορουμ 1,5-2 χρονια!! στο θεμα μας τωρα! γιατι καθε φορα που  σηκωνο τα διακοσμητικα οταν παω να τα στησω αυτα θελουνε 15 λεπτα 20 κ ουτο καθεξης, να ξαναστηθουνε τι κολπακι βλακεια ειναι παλι αυτο?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 12.04.2017
    Γεια σας ,
    στα διακοσμητικά με συνεταιριστική ευτυχία ισχύει αυτό και σας έχω ενημερώσει  και στην σχετική Ε.Α

    όπως για παράδειγμα στο διακοσμητικό του λαγού




    Φιλικά
  • pol8 (GR1)pol8 (GR1) Αναρτήσεις: 72
    ρε παιδια συγνωμη αλλα υπαρχει καποιος που μπορει να γραψει αναλυτικα τι πρεπει να κανεις στο χωριο εκτος απο την προκληση αλλων συν/μων? ειμαι η μονη που δεν εχω καταλαβει και εχω μπερδευτει?
    και κατι ακομα οταν κανεις προκληση αλλου συν/μου ποτε τερματιζει?μονο οταν φτασει στο 100% ενας απο τους 2 συν/μους?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 16.04.2017
    Γεια σας ,
    ναι ολοκληρώνετε , όταν η μία από τις δύο ομάδες μαζέψει  στο 100%και τα 5 απαιτούμενα προϊόντα

    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • pol8 (GR1)pol8 (GR1) Αναρτήσεις: 72
    τις πετρες, την λευκη αμμο και τα υπολοιπα υλικα που τα βρισκεις για να τα δωρισεις και να αναβαθμισεις το εργοστασιο ξυλειας και υφασματων?? εχω μπερδευτει πολυ, δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να κανω και πιο το οφελος, συγνωμη
  • pol8 (GR1)pol8 (GR1) Αναρτήσεις: 72
    και το επιπεδο χωριου πως ανεβαινει?
  • AnonymusPlayer (GR1)AnonymusPlayer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 166
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Γεια σας ,
    στα διακοσμητικά με συνεταιριστική ευτυχία ισχύει αυτό και σας έχω ενημερώσει  και στην σχετική Ε.Α

    όπως για παράδειγμα στο διακοσμητικό του λαγού




    Φιλικά
    διλαδη αν το διακοσμητικο μπει στην αποθηκη παλι γιατι θα κανω καποιες αλλαγες οταν παω να το στησω ξανα μανα παλι θα εχει χρονο? αν ειναι ετσι ειναι βλακωδες αυτος που το εκανε να στηνεται κατα αυτον το τροπο! ειναι καθαρη απατη για να χαλαμε χρυσο!
  • katerina-12 (GR1)katerina-12 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 101
    καλησπερα  
    το επ.  χωριου  ανεβαινει  αναβαθμιζοντας τις  εγκαταστασεις του χωριου  αλλα και παραγοντας μετα προϊοντα 

    τα υλικα  για να τα δωρισεις τα βρησκεις  οταν  συλλεγεις  τα νεα φυτα  τα οποια φυτευεις  παραλληλα με την κανονικη σου  παραγωγη   πχ  καλαμποκι και μπαμπου  

    τα νεα φυτα φυτευονται  σε ολα τα χωραφια και  στις τρεις  φαρμες
  • xristosfaki (GR1)xristosfaki (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 3
    πολυ ωραιες οι αλλαγες και οι καινουριες δραστηριοτητες που μας βαλαν....να τις χαιρονται...απο ταπεινοι αγροτες γιναμε γητευτες αλογων,,αποκτησαμε παγκο στη ψαραγορα και τωρα ανεβηκαμε επιπεδο και γιναμε εργοστασιαρχες...δεν εχουν καταλαβει οτι μας εχουν κουρασει;;;
    καλο πασχα και καλη ανασταση σε ολους
  • βικυ τοξοτη (GR1)βικυ τοξοτη (GR1) Αναρτήσεις: 61
    λυπαμαι πολυ αλλα το συνεταιριστικο χωριο ειναι μια σκετη αποτυχια ολα λειτουργουν λαθος μας εχει σπασει τα νευρα,,εαν δεν ηταν ετοιμο θα προτιμουσαμε να μην ερχοταν και να καθυστερουσε περρισσοτερο,,δεν μπορουμε να λειτουργησουμε τη φαρμα μας δεν μπορουμε να μαζεψουμε τα προιοντα ,πως θα συνεχισουμε να παιζουμε;; οσοι ειχαν στην τεστ φαρμα ειχαν μια μικρη ιδεα βεβαια αλλα αντε να εξηγησεις ολα αυτα τα ανεξηγητα που συμβαινουν στους υπολοιπους,,,προτεινω να το σταματησουν!με πολυ χαρα !
  • georgia003 (GR1)georgia003 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 8
    θα συμφωνήσω με την βικη. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα στις άλλες μας φάρμες και ειδικά στα χωράφια. Αν δεν μπορούμε να δουλέψουμε τους σπόρους πώς θα δουλέψουμε όλα τα άλλα ; Αν αυτό συμβαίνει λόγο προβλήματος στον σέρβερ καλό θα ήταν να φτιαχτεί γρήγορα γιατί υπάρχει και η μυστηριώδης Ασία και θα πάνε όλα χαμένα...Αν πάλι δεν είναι πρόβλημα από τον σέρβερ ας μας εξηγήσει κάποιος τι να κάνουμε...
  • pol8 (GR1)pol8 (GR1) Αναρτήσεις: 72
    επεξεργάστηκε 13.04.2017
    που τα βρισκω τα νεα φυτα?εγω ειμαι στην βασικη φαρμα μου παταω πανω στο χωραφι για να επιλεξω σπορα και δεν εχει πουθενα επιλογη για καποιο νεο σπορο, ολα τα παλια ειναι.. μηπως δεν καταλαβα εγω καλα? ή εχει καποιο προβλημα το παιχνιδι?
  • pol8 (GR1)pol8 (GR1) Αναρτήσεις: 72
    α παιδια τωρα ειδα οτι πρεπει να κανω πρωτα την σπορα και μετα επιλεγω οτι θελω απο τους αλλους σπορους, 
    Παντως θα επρεπε να ειχε βημα βημα τι γινεται με βοηθεια οπως ειχε γινει και με τον ψαρα, τωρα παμε τελειως στα τυφλα  :/
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    εγω δεν εχω καταλαβει με ποια κριτηρια γινεται η καταταξη των συνεταιρισμων ωστε να κανουμε η να δεχθουμε μια προκληση,ο συνεταιρισμος κατω απο μας εχει 44 ατομα και ειναι στη γενικη καταταξη στην πρωτη 5αδα και ο συνεταιρισμος πανω απο μας εχει 61 ατομα και ειναι επισης στην 5αδα, εμεις ειμαστε 9 παιχτες και ο συνεταιρισμος μας δεν ειναι ουτε στους 100,πως θα παλεψουμε την προκληση τους με τοσο τεραστιες διαφορες?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης hhhjjj (GR1) είπε:
    εγω δεν εχω καταλαβει με ποια κριτηρια γινεται η καταταξη των συνεταιρισμων ωστε να κανουμε η να δεχθουμε μια προκληση,ο συνεταιρισμος κατω απο μας εχει 44 ατομα και ειναι στη γενικη καταταξη στην πρωτη 5αδα και ο συνεταιρισμος πανω απο μας εχει 61 ατομα και ειναι επισης στην 5αδα, εμεις ειμαστε 9 παιχτες και ο συνεταιρισμος μας δεν ειναι ουτε στους 100,πως θα παλεψουμε την προκληση τους με τοσο τεραστιες διαφορες?
    Δεν ήταν αυτός ο σχεδιασμός , αυτή την φορά μπήκε ως ένα σημείο δοκιμαστικά 
    κανονικά ο σχεδιασμός για την αρχική κατάταξη βασίζεται στο τελευταίο πρωτάθλημα

    Φιλικά
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    θα διορθωθει δηλαδη?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Πρώτα θέλουν  να διορθώσουν τα σφάλματα στις συγκομιδές και την αποθήκη 
    για την κατάταξη δεν μας έχουν πει κάτι
    όταν μας ενημερώσουν και εμείς εσάς με την σειρά μας , φυσικά .

    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    επεξεργάστηκε 13.04.2017
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Ο χρήστης hhhjjj (GR1) είπε:
    εγω δεν εχω καταλαβει με ποια κριτηρια γινεται η καταταξη των συνεταιρισμων ωστε να κανουμε η να δεχθουμε μια προκληση,ο συνεταιρισμος κατω απο μας εχει 44 ατομα και ειναι στη γενικη καταταξη στην πρωτη 5αδα και ο συνεταιρισμος πανω απο μας εχει 61 ατομα και ειναι επισης στην 5αδα, εμεις ειμαστε 9 παιχτες και ο συνεταιρισμος μας δεν ειναι ουτε στους 100,πως θα παλεψουμε την προκληση τους με τοσο τεραστιες διαφορες?
    Δεν ήταν αυτός ο σχεδιασμός , αυτή την φορά μπήκε ως ένα σημείο δοκιμαστικά 
    κανονικά ο σχεδιασμός για την αρχική κατάταξη βασίζεται στο τελευταίο πρωτάθλημα

    Φιλικά
    κ ποιος ακριβώς ήταν ο σχεδιασμός αρχικά???
    τι σχέση έχει η κατάταξη στο πρωτάθλημα με τις προκλήσεις- αντιπροκλήσεις?
    εδώ έχουμε να συλλέξουμε διάφορα προϊόντα από παντού παλαμίδες, ροδάκινα, αλόη κ ότι άλλο... δεν ήξερα ότι θα παίζει ρόλο τι βγήκαμε στο πρωτάθλημα
    ήθελα να ξέρα ποιος τα σκέφτηκε όλα αυτά τα ...τόσο ωραία κ νέα που μας φέρανε
    ποιος λογικός άνθρωπος ήταν αυτός που σκέφτηκε να παράγουμε στο φούρνο όλες αυτές τις νέες συνταγές με τέτοιο κόστος?? τα ποσά σε δολάρια χωριού που ζητάει είναι υπέρογκα κ αν δεν έχεις διακοσμητικά στη φάρμα σου (που σημειωτέον οι περισσότεροι δεν έχουν στη 2η φάρμα τους) το κάνει απαγορευτικό να παράγεις όλα αυτα...
    .. μέχρι να αναβαθμιστεί η τράπεζα χωριού....δε το συζητώ,
    το πιο απλό θ αναφέρω κ να θέλεις να φυτέψεις ειδικά φυτά κ μόνο που μπαίνει αυτή η ποινή κ κερδίζεις 70% λιγότερα στην κανονική παραγωγή σε συνδυασμό με το αρκετά μεγάλο κόστος σποράς ειδικών φυτών κ την ποσότητα δωρεάς που χρειάζονται οι αναβαθμίσεις κ οι ώρες που χρειάζονται κ ένα ένα τα κτίρια να ξεκλειδώνουν με αποτέλεσμα να πουλάμε ειδικά φυτά συνέχεια κ .... κ .... κ .... κ τελειωμό δεν έχει.....
    κάνει απαγορευτική την ενασχόληση με το χωριό
    κάτι που να έχει σχεδιαστεί χωρίς να προκαλεί σύγχυση κ να αποφέρει κέρδος υπάρχει?

    τη στιγμή που πληρώνουμε για την σπορά ειδικών φυτών (κ αρκετά ακριβά αν δεν έχουμε ευτυχία στις φάρμες μας) ποιος ο λόγος να έχουμε αυτό το πέναλτι στις κανονικές παραγωγές μας??
    ας είναι ή το ένα ή το άλλο
    ή πληρώνουμε κ άρα κανονική παραγωγή ή δωρεάν να σπέρνουμε ειδικά φυτά με κόστος μειωμένη παραγωγή
    κ εμείς να έχουμε κάθε φορά την επιλογή

    όχι απλώς όλα είναι πολύπλοκα αλλά... οι ίδιοι οι σχεδιαστές μας προκαλούν σύγχυση 
    ξεκινήσαμε να παίζουμε φάρμα , μετά τις επανασχεδιάσαμε ακολουθώντας το νέο πρωτάθλημα κ τις απαιτήσεις του εφόσον θέλουμε να είμαστε ανταγωνίσιμοι
    ήρθαν τα εργαστήρια, τα νέα κομμάτια γης , τρέχαμε να μαζέψουμε δολάρια κ τώρα ήρθε  το χωριό ...
    και τι ακριβώς θα κάνουμε? 
    θα τις σχεδιάσουμε για τις προκλήσεις αντιπροκλήσεις μήπως? (αν οι αμοιβές είναι άξιες λόγου)
    θα γκρεμίσουμε εγκαταστάσεις για διακοσμητικά κ ευτυχία ίσως?(αλλιώς με τόσα έξοδα θα κηρύξουμε πτώχευση)
    ή μήπως καλύτερα να τα παρατήσουμε όλα?? πώς να μπορέσουμε να ανταποκριθούμε σε όλα αυτά? για τι να πρωτομαζέψουμε χρήματα??
    γιατί μη μας πουν ότι μας δίνουν κίνητρα για να μη βαρεθούμε κ να επιλέγει ο καθένας τι του αρέσει να ασχοληθεί 

    πραγματικά... κ μόνο που τα ανάφερα κουράστηκα .. πόση απογοήτευση πια.... 
    κ το παιχνίδι μόνιμα σέρνεται...
    Post edited by Jenny1979 (GR1) on
  • nmb (GR1)nmb (GR1) Αναρτήσεις: 13
    Πώς ανεβαίνει επίπεδο το χωριό του συνεταιρισμού μας; Αν μπορεί ας μου απαντήσει κάποιος, γιατί δεν έχω καταλάβει. 
Sign In to comment.