Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την Κινέζικη Πρωτοχρονιά

Γεια σας
σε αυτό το θέμα εκφράζετε τις απόψεις σας
αλλά και τις απορίες σας σχετικά με το γεγονός της Κινέζικης Πρωτοχρονιάς.


Φιλικά
η ομάδα του
B.F
«134

Σχόλια

  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 18.01.2017
    Καλημέρα σας. Ας ελπίσουμε  οτι σε αυτή τήν  κινέζικη πρωτοχρονιά, θα έχουν "φτιάξει τα πράγματα" όπως μας είπες στην Ε.Α. Ειδάλλως, τους βλέπω να ασχολούνται μόνοι τους. Αν δω οτι είναι σαν την περσυνή, θα .... τους την ... χαρίσω. Δεν θα κάτσω εγώ να σπάσω τα νεύρα μου και να αγχωθώ για ένα παιχνίδι. Αυτά .... 
    Post edited by SmallSpot (GR1) on
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι το ιβεντ ειναι ακριβως το ιδιο με το περσινο,
    απλα οτι κανανε λιγο πιο ευκολη την προοδο,
    πραγμα που δεν το πολυ πιστευω μιας κ για να βγει αυτο το ιβεντ
     η? θα βρυκολακιασεις στον υπολογιστη
     η? θα βαλεις χρυσο (αρκετο)
    κ για να μην κρυβομαστε για να το τερματισεις αυτο το ιβεντ χωρις χρυσο δεν βγαινει 

  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Σιγά μην μας έβαζαν κάτι που δεν θα θέλει χρυσό. Και μάλιστα πολύ. Παιδάκια είμαστε ??  Τους μάθαμε πια, απ'  την καλή και απ'  την ανάποδη.
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    η δικη μου ενσταση δεν ειναι οτι θελει χρυσο, αυτο ειναι αναμενομενο πια,σε ολα .

    η ενσταση μου ειναι οτι απο οσο θυμαμαι, τα παρατησα περυσι γιατι διαπιστωσα πω αν δεν χαλαγα αρκετο χρυσο σε καθημερινη βαση δεν θα το επαιρνα με τιποτα το διακοσμητικο κ το τελικο
    αλλα κ τις καθημερινες απολαβες.
    η ποσοτητα χρυσου που ζηταει θεωρω κατα την δικη μου αποψη, ειναι πολυ μεγαλη αν την συνοψισης στο τελος καταλαβαινεις οτι δεν αξιζει τοοοσοο χρυσο για μερικα διακοσμητικα,το τελικο κ καποια που υπηρχαν αν τελειωνες τις καθημερινες εργασιες.
     κ γιατι τα ενδιαμεσα δωρα δεν ειναι ποτε καλης αξιας για να σε δελεαση.



  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    καλησπέρα
    το συγκεκριμένο γεγονός χρειάζεται πολλές ώρες δουλειάς
    άρα πολλές ώρες σε μια οθόνη (θα μου πείτε τι πρωτότυπο?)
    βγαίνει κ χωρίς χρυσό (έτσι το κέρδισα πέρυσι) αλλά χρειάζεται πολύ κόπο κ χρόνο κ το κυριότερο.... ξετινάζοντας το ταμείο από δολάρια που πλέον είναι δυσεύρετα!
    αν αξίζει για μερικά διακοσμητικά? τη στιγμή μάλιστα που οι περισσότεροι έχουν ελάχιστα τοποθετημένα...
    αυτό είναι προσωπική επιλογή του καθενός 
    να πω ότι ελπίζω τουλάχιστον να έχουν βελτιωθεί κατά πολύ τα ενδιάμεσα δώρα έτσι ώστε να έχουμε κ ένα όφελος? μπααα δεν ελπίζω κ πολύ!
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    δεν διαφωνω με αυτο που λες οτι το πηρες χωρις χρυσο, (κ μπραβο σου κι ολας που τα καταφερες)
    αρα συμφωνουμε στο παραπανω που ειπα οτι πρεπει να βρικολακιασεις πανω στον υπολογιστη.
    συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι διασκεδαστικο ιβεντ,
    εχουμε κ  προσωπικες ζωες απο το να ειμαστε σε εναν υπολογιστη συνεχεια.

  • blossom (GR1)blossom (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 376
    Εκτός ότι δεν χρησιμοποιώ διακοσμητικά πλέον ειδικά τα κινέζικα διακοσμητικά με τους άγριους δράκους είναι ότι ποιό αντιαισθητικό υπάρχει σε διακοσμητικό. Και χρυσό να είχα και χώρο για διακοσμητικά τους δράκους δεν τους θέλω στη φάρμα μου. Αν ήμουν κινέζα και μεγάλωνα με τις ιστορίες τις παραδοσιακές για τους δράκους θα τους είχα συνηθίσει αλλά δεν είμαι. Πάντα δεν μου άρεσαν ακόμα και στις ταινίες όποτε τύχαινε να τους δω όχι να τους βάλω στην φάρμα μου.
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    επεξεργάστηκε 19.01.2017
    Χμ, μάλιστα. Μου αρέσει που στις τελευταίες τουλάχιστον ανακοινώσεις ξεκινάνε με το "άρεσε σε πολλούς παίκτες", χαχαχα. Εγώ πάντως είχα ξετρελαθεί πέρσι που ήταν τόοοοοοοοοσο δυσνόητο event, που ασχολήθηκα όσες ώρες μπορούσα, δν κέρδισα τπτ κ το όποιο τελικό διακοσμητικό δεν έμπαινε κ στον πύργο.
    Με το που διάβασα την ανακοίνωση κ φέτος κατενθουσιάστηκα!!!!! :trollface:
    Κλείνοντας θα ήθελα να συνοψίσω με μια παροιμία:
    Ό,τι του φανεί του λωλο- Στεφανή!!
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    καλημερα γεωργια μου,
     αυτη θα ειναι η καραμελα τους απο εδω κ περα, για να μπορεσουν να δικαιολογησουν την ελλειψη εμπνευσης, για κατι καινουργιο, 
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    καλησπέρα κ πάλι
    κατάφερα να το κερδίσω πέρυσι όχι γιατί ξημεροβραδιαζόμουν πάνω από τον υπολογιστή αλλά γιατί κυριολεκτικά ξετίναξα το ταμείο μου, απλώς το ανάφερα για να πω ότι βγαίνει κ χωρίς χρυσό
    με τι κόστος όμως?
    τώρα τα πράγματα είναι διαφορετικά,οι απαιτήσεις τεράστιες κ δε περισσεύει φράγκο 
    κ έρχομαι στα λόγια σου ακριβώς κ λέω αξίζει? για ένα διακοσμητικό όταν τόσα κερδίζουμε κάθε εβδομάδα? 
    κ τι διακοσμητικό!!! στην καλύτερη 5x5 στη χειρότερη 7x7 
    ούτε αν ήταν 2x2 με 150 ευτυχία δε ξέρω αν θα κατάφερνε να με συγκινήσει
    κ θα συμφωνήσω κ σε κάτι ακόμα μαζί σου όχι απλά δεν είναι διασκεδαστικό γεγονός αλλά... έχουν πάψει εδώ κ πολύ καιρό να είναι διασκεδαστικά όλα τα γεγονότα.. 

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 23.01.2017

    Γεια σας ,
    το απαιτούμενο ποσό $ για να γυρίσετε τον τροχό στο  γεγονός την Κ.Π , διαφέρει ανάλογα με το επίπεδο των παικτών και ενδεικτικά  είναι :

    LVL   8 -  14     $     1 500LVL  15 -  24    $     5 000LVL  25 -  34    $    10 000LVL  35 -  44     $    30 000LVL  45 -  59     $    50 000LVL  60 -  79     $   100 000LVL  80 -  99     $   200 000LVL 100 - 119   $   400 000LVL 120 - 149   $   600 000
    και τέλος από  lvl 152-***: 1 000 000 $

    Kαλές ανταμοιβές

    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • dimitra1968 (DE1)dimitra1968 (DE1) DE1 Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 22.01.2017
    dislike και για την κινέζικη πρωτοχρονιά
    dislike και για τις τιμές του τροχού
    dislike ΚΑΙ για τις ζωδιακές μάρκες ποντικού, γιατί μου στενοχωριέται η αγαπημένη μου Small Spot! >:)
    dislike και για τα πυροτεχνήματα που ήρθαν στις 7.30 και δεν ξαναήρθαν, γιατί η φίλη μου η pitsi5, κρατάει όλες τις παραγωγές της απο το πρωί....  >:)>:)


    Post edited by dimitra1968 (DE1) on
  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Συγνωμη  αλλα  ειναι το μονο  ivent  νομιζω  που θελεις  η φαρμα  σου να ειναι  τελεια  αλλα  χαμηλο επιπεδο//πχ  περσι θυμαμε  η γυρα  ηταν 100 000  τωρα  τρομαξα  με το  μυριο  την φορα  ///το  περσινο μου το εφτασα  135  αλλα οντος  μου ειχαν βγει τα ματια και  ψιλοκληριστικα  συνχρονος//////
  • ch.tzimani (GR1)ch.tzimani (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 96
    Τα  δωρα  στο  email  ηταν  σε ολους?  'η  ηταν με τυχαια  επιλογη  σε καποιους?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας, 

    Ο χρήστης
    ch.tzimani (GR1) είπε:
    Τα  δωρα  στο  email  ηταν  σε ολους?  'η  ηταν με τυχαια  επιλογη  σε καποιους?

    ήταν τυχαία επιλογή 

    Φιλικά
  • katerina3004 (GR1)katerina3004 (GR1) Αναρτήσεις: 7
    Καλημερα,

    Σημερα δευτερη μερα του γεγονοτος της Κινεζικης Πρωτοχρονιας, και ενω χθες πηγαιναν ολα καλα και κερδισα ολες τις ανταμοιβες, οταν μαζευω προϊοντα απο την φαρμα μου και φαινεται οτι μαζευω μαρκες ζωδιων δεν αλλαζει το υπολοιπο μαρκων που πρεπει να μαζεψω για να παρω τις ανταμοιβες. μπορει καποιος να βοηθησει?

    Ευχαριστω
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    για αρχή να κάνετε
    • ένα καθαρισμό προσωρινών αρχείων,
    • επανεκκίνηση υπολογιστή
    • και  αλλαγή browser

    και πείτε μου αν συνεχίζετε για να το δούμε εκ νέου

    Φιλικά
  • ΡΟΔΟΥΛΑ5 (GR1)ΡΟΔΟΥΛΑ5 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 6
    Και εγω το ιδιο προβλημα εχω !
  • farmiliar (GR1)farmiliar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 790
    επεξεργάστηκε 22.01.2017
    καλημερα
    σημερα οι καρτες που πρεπει να μαζευουμε ειναι καρτες ποντικου..
    http://prntscr.com/dyrexn
    οχι οπως χθες που μετρουσαν ολες
    ισως γι'αυτο..
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Καλημέρα σας. Έχω αγανακτίσει. Εχθές, είχα βαρεθει να μαζεύω κάρτες ποντικού. Σήμερα, που στα 20 δωράκια μου ζητάει, σε όλα τα βήματα ποντικούς, μου τους βγάζει σπάνια. Άσε που και σε αυτή την περίπτωση μου δίνει ελάχιστους. Τί σόϊ ρύθμιση είναι αυτή ??  Επίτηδες το κάνουν για να μας σπάσουν τα νεύρα ?? Αμάν πιαααααααααα !!!!!!!
  • chriselin (GR1)chriselin (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Ο χρήστης SmallSpot (GR1) είπε:
    Καλημέρα σας. Έχω αγανακτίσει. Εχθές, είχα βαρεθει να μαζεύω κάρτες ποντικού. Σήμερα, που στα 20 δωράκια μου ζητάει, σε όλα τα βήματα ποντικούς, μου τους βγάζει σπάνια. Άσε που και σε αυτή την περίπτωση μου δίνει ελάχιστους. Τί σόϊ ρύθμιση είναι αυτή ??  Επίτηδες το κάνουν για να μας σπάσουν τα νεύρα ?? Αμάν πιαααααααααα !!!!!!!
    Καλημέρα!!!
    Η ρύθμιση είναι για να βάζουμε χρυσό με την επιλεγμένη βελτίωση.
    Κι εγώ χθές μάζεψα περισσότερους ποντικούς από όλα τα άλλα και σήμερα τίποτα.
    Έχει κουράσει πολλούς παίκτες όλο αυτό με το χρυσό.
    Απ'ότι λένε όμως αρέσει και σε πολλούς γι'αυτό και το ξανάφεραν. 

  • katerina3004 (GR1)katerina3004 (GR1) Αναρτήσεις: 7
    Νέμεσις έκανα αυτά που είπες και φαίνεται να έχει διορθωθεί το πρόβλημα.

    Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σου.
  • ναντια13 (GR1)ναντια13 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 15
    καλημερα , χτες μαζεψα ολες τις σελιδες που ζητουσε ο κοκορας και πηρα το δωρο ,το φαναρι , αλλα μετα σταματησε να μου βγαζει σελιδες αυτο το ιβεντ , ειναι σωστο? στους υπολοιπους στον συνεταιρισμο μου , παρολο που το τελειωσαν και πηραν το δωρο συνεχιζει και δινει, εχει κολλησει σε μενα? ευχαριστω 
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 22.01.2017
    Ο χρήστης chriselin (GR1) είπε:
    Ο χρήστης SmallSpot (GR1) είπε:
    Καλημέρα σας. Έχω αγανακτίσει. Εχθές, είχα βαρεθει να μαζεύω κάρτες ποντικού. Σήμερα, που στα 20 δωράκια μου ζητάει, σε όλα τα βήματα ποντικούς, μου τους βγάζει σπάνια. Άσε που και σε αυτή την περίπτωση μου δίνει ελάχιστους. Τί σόϊ ρύθμιση είναι αυτή ??  Επίτηδες το κάνουν για να μας σπάσουν τα νεύρα ?? Αμάν πιαααααααααα !!!!!!!
    Καλημέρα!!!
    Η ρύθμιση είναι για να βάζουμε χρυσό με την επιλεγμένη βελτίωση.
    Κι εγώ χθές μάζεψα περισσότερους ποντικούς από όλα τα άλλα και σήμερα τίποτα.
    Έχει κουράσει πολλούς παίκτες όλο αυτό με το χρυσό.
    Απ'ότι λένε όμως αρέσει και σε πολλούς γι'αυτό και το ξανάφεραν. 

    Ας μας πουν τότε πόσοι επιτέλους είναι αυτοί που για χάρη τους ταλαιπωρούμεθα όλοι οι υπόλοιποι. Να μας πουν πόσο τοις εκατό είναι αυτοί, που εξ αιτίας τους το επανέφεραν, και πόσο είμαστε εμείς οι υπόλοιποι. Αλλά αυτοί δεν κοιτάνε το σωστό και το δίκαιο. Κοιτάνε μόνο την ... τσέπη τους.

    Υ.Γ. Και για την ... ιστορία, πριν από λίγο μάζεψα τα πάντα και δεν πήρα ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΤΙΚΟ. Για μένα αυτό είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!

    Υ.Γ.2 Και με τα πυροτεχνήματα τί γίνεται ?? Άφαντα και αυτά. Ενώ, αν ήθελαν χρυσό, θα τα είχαμε εδώ κάθε μία ώρα. Ένα έχω να πω ..... ΝΤΡΟΠΗ !!!!!!!
  • PlayerFrosso (GR1)PlayerFrosso (GR1) Αναρτήσεις: 165
    Καλημερα,
    θα σας πω 1 κολπο,που ισως πολλοι απο εσας να το ξερετε.Οταν εχετε ετοιμες μεγαλες σοδειες, οπως λιπασμα, χουμος, κερασια η και τροφες αν δεν τα εχετε αμεση αναγκη, μην τα βγαλετε.Περιμενετε τα πυροτεχνηματα!!!!!!Εγω με αυτον τον τροπο εξασφαλισα τα περισσοτερα δωρα.Βεβαια θα μου πειτε,που να τα βρουμε τα πυροτεχνηματα!!!!! Εχθες τα βρηκα 2 φορες και την  1η διηρκησαν 10'.
    Υπομονη και καλη μας επιτυχια.
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Ο χρήστης PlayerFrosso (GR1) είπε:
    Καλημερα,
    θα σας πω 1 κολπο,που ισως πολλοι απο εσας να το ξερετε.Οταν εχετε ετοιμες μεγαλες σοδειες, οπως λιπασμα, χουμος, κερασια η και τροφες αν δεν τα εχετε αμεση αναγκη, μην τα βγαλετε.Περιμενετε τα πυροτεχνηματα!!!!!!Εγω με αυτον τον τροπο εξασφαλισα τα περισσοτερα δωρα.Βεβαια θα μου πειτε,που να τα βρουμε τα πυροτεχνηματα!!!!! Εχθες τα βρηκα 2 φορες και την  1η διηρκησαν 10'.
    Υπομονη και καλη μας επιτυχια.
    Μα τα πυροτεχνήματα μπορεί να τα ξαναφέρουν μετά από λίγο ή, ίσως, και το απόγευμα. Θα περιμένουμε μέχρι τότε ?? 
  • PlayerFrosso (GR1)PlayerFrosso (GR1) Αναρτήσεις: 165
    Δυστυχως,εγω τα ειχα και περιμεναν απο το πρωι και τα μαζεψα τα συγκεκριμενα στις 1.30, που κατεφθασαν τα πυροτεχνηματα.Στο ενδιαμεσο ομως μπορουμε να κανουμε 1 ταμα, μια δεηση να ερχονται γρηγοροτερα.Σημειωτεον πως αυτες τις 2 ημερες δεν εχω κανει καμμια περιστροφη και τα εχω παρει ολα τα δωρα.
    Καλο απογευμα σε ολους.
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    καλησπέρα 
    εγώ να ρωτήσω ενημέρωση για το κάθε πότε έρχονται τα πυροτεχνήματα όπως είχαμε κ πέρυσι στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης δεν.... έχει φέτος?
    ήταν μεγάλη βοήθεια για μας αυτό
    δε μπορούμε να είμαστε συνέχεια από πάνω με το ρολόι 

    να σημειώσω (για να έχετε μια ιδέα) ότι σήμερα πυροτεχνήματα είχαμε περίπου στις
    7-7:30 το πρωί, στις 1:30, στις 4:30 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 23.01.2017
    Γεια σας ,
    ούτε  και στο περσινό event της Κ.Π , υπήρχε από πριν ενημέρωση για το πότε θα έρθουν τα πυροτεχνήματα , και στο twitter υπήρχε / ρχει  ενημέρωση ,όταν είχαν/ έχουν έρθει .

    Το ζητήσαμε από τον προϊστάμενο του σχεδιαστικού ,να έχετε την δυνατότητα να το γνωρίζετε με χρονοδιάγραμμα , αλλά δεν είναι  αυτό μέσα στον τρόπο  που θέλει το σχεδιαστικό να ασχοληθείτε με το event .

    Επειδή όλες οι κοινότητες έχουν θέσει παρόμοοι αίτημα , το ζητήσαμε εκ νέου πριν λίγο , αναμένουμε απάντηση

    Φιλικά 
    Post edited by -NEMESIS- on
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 23.01.2017
    Καλό μεσημέρι. Νέμεσις, σχετικά με αυτό που είπες πιο πάνω ...

    "Το ζητήσαμε από τον προϊστάμενο του σχεδιαστικού ,να έχετε την δυνατότητα να το γνωρίζετε με χρονοδιάγραμμα , αλλά δεν είναι  αυτό μέσα στον τρόπο  που θέλει το σχεδιαστικό να ασχοληθείτε με το event"

    ... θέλω να πω κάτι. Αν είναι ποτέ δυνατόν να το θέλει το σχεδιαστικό. Είναι πολύ "καλύτερα" να μην τον ξέρουμε. Μήπως έτσι, "κόψουμε" τις παραγωγές με χρυσό για να έχουμε τα "οφέλη" των πυροτεχνημάτων. Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια δηλαδή.
Sign In to comment.