Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με τους σχεδιασμούς στο παιχνίδι

119

Σχόλια

  • mike24 (GR1)mike24 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 18



    Όταν συλλέγω μηλόπιτα παρόλο που η αποθήκη μου έχει ακόμη χώρο με βάζει να τα πουλήσω. Δεν γεμίζει μέχρι 2850 μόνο στη μηλόπιτα

    Παρακαλώ ελέγξτε και πληροφορήστε με σχετικά με αυτό το πρόβλημα.

    Ευχαριστώ πολύ
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης mike24 (GR1) είπε:



    Όταν συλλέγω μηλόπιτα παρόλο που η αποθήκη μου έχει ακόμη χώρο με βάζει να τα πουλήσω. Δεν γεμίζει μέχρι 2850 μόνο στη μηλόπιτα

    Παρακαλώ ελέγξτε και πληροφορήστε με σχετικά με αυτό το πρόβλημα.

    Ευχαριστώ πολύ
    Θα πρέπει ή να αναβαθμίσετε τους αχυρώνες σας και να ανεβάσετε το αποθηκευτικό σας όριο
    ή να πουλήσετε κάποια ποσότητα
    Φιλικά
  • mike24 (GR1)mike24 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 18
    Δε γεμίζει μέχρι το 2850 που είναι το όριο. Δεν είναι θέμα αναβάθμισης.
    Σταματάει στο 2613. Μόνο στη μηλόπιτα 
    Στα άλλα είδη είναι κανονικά, δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στα άλλα

    Ευχαριστώ
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης mike24 (GR1) είπε:
    Δε γεμίζει μέχρι το 2850 που είναι το όριο. Δεν είναι θέμα αναβάθμισης.
    Σταματάει στο 2613. Μόνο στη μηλόπιτα 
    Στα άλλα είδη είναι κανονικά, δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στα άλλα

    Ευχαριστώ
    Σταματάει στο 2613 γτ η παραγωγή της μηλόπιτας ξεπερνάει το 2850 που είναι το όριο αποθήκευσης σας,
    ανεβάστε  το όριο αποθήκευσης σας

    Φιλικά
  • mike24 (GR1)mike24 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 18
    Καλημέρα,

    Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε.
    Ή εγώ δεν εξηγώ σωστά το πρόβλημα ή εσείς δεν καταλαβαίνεται ακριβώς το πρόβλημα.
    Όσες φορές και αν μαζέψω η αποθήκη δε γεμίζει μέχρι το 2850. Πάντα στη μηλόπιτα γεμίζει μόνο μέχρι το 2613.

    Αφού η αποθήκη έχει 2613 και μαζέψω τη νέα σοδειά θα πρέπει να πουλήσω μόνο 33 και η αποθήκη να δείχνει 2850. Με βάζει λοιπόν να πουλήσω πρώτα τα 33 τεμ και μετά μου ζητάει να ξαναπουλήσω άλλα 237 και σταματάει το όριο της αποθήκης στα 2613 που σας έδειξα στη φωτογραφία. Δεν γεμίζει ΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2850

    Ευχαριστώ


  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης mike24 (GR1) είπε:
    Καλημέρα,

    Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε.
    Ή εγώ δεν εξηγώ σωστά το πρόβλημα ή εσείς δεν καταλαβαίνεται ακριβώς το πρόβλημα.
    Όσες φορές και αν μαζέψω η αποθήκη δε γεμίζει μέχρι το 2850. Πάντα στη μηλόπιτα γεμίζει μόνο μέχρι το 2613.

    Αφού η αποθήκη έχει 2613 και μαζέψω τη νέα σοδειά θα πρέπει να πουλήσω μόνο 33 και η αποθήκη να δείχνει 2850. Με βάζει λοιπόν να πουλήσω πρώτα τα 33 τεμ και μετά μου ζητάει να ξαναπουλήσω άλλα 237 και σταματάει το όριο της αποθήκης στα 2613 που σας έδειξα στη φωτογραφία. Δεν γεμίζει ΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2850

    Ευχαριστώ


    άρα πρέπει να αναβαθμίσετε τους αχυρώνες σας
    Φιλικά
  • mike24 (GR1)mike24 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 18
    Η αναβάθμιση του αχυρώνα πρέπει να γίνει μόνο για τη μηλόπιτα? 
    Σε όλα τα υπολοιπα είδη και σε όλες τις φάρμες γεμίζει μέχρι το 2850

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης mike24 (GR1) είπε:
    Η αναβάθμιση του αχυρώνα πρέπει να γίνει μόνο για τη μηλόπιτα? 
    Σε όλα τα υπολοιπα είδη και σε όλες τις φάρμες γεμίζει μέχρι το 2850

    Εφόσον δν υπάρχει άλλη λύση , ναι
  • mike24 (GR1)mike24 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 18
    Στην αναβάθμιση στους αχυρώνες γράφει ότι έχει επιτευχθεί το μέγιστο 
    Το ίδιο και στο σπίτι
    Τι κάνω?

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης mike24 (GR1) είπε:
    Στην αναβάθμιση στους αχυρώνες γράφει ότι έχει επιτευχθεί το μέγιστο 
    Το ίδιο και στο σπίτι
    Τι κάνω?

    Να δω μια σχετική φώτο παρακαλώ
  • mike24 (GR1)mike24 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 18
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    Καλησπέρα σε ολους,το εχω αναφερει και παλαιότερα:
    εκει που σχεδιαζουν διάφορα δε μπορουν να προσθεσουν στον μύλο ενα κουμπί να στελνουμε αυτόματα τις ψαροτροφές στη λιμνούλα με τα πιράγχας;
    Έχουμε ξεποδαριαστεί,κριμα ειναι να τις πουλάμε οταν παιζουμε αποστολές!
    Ευχαριστώ!

  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    Σχεδιαζουν και αλλαζουν πραματα που δεν εχουν κανενα νοημα
    αυτο τωρα με του που  φυτευεις η" ταιζεις κ χανεται σε ενα συνεφο καπνου η εγκατασταση
    ειναι κουραστικο και καθολου μα καθολου  ωραιο, 
    Μηπως πρεπει να αναλωσουν την ενεργεια τους σε πραματα πιο ουσιωδη,
    για να καλυτερεψουν την ποιοτητα λιγο του παιχνιδιου
    κ να κεντρισουν πιο εξυπνα το ενδιαφερον μας 
    Αυτες οι αλλαγες δεν ειναι πετυχημενες κ δεν βλεπω πως καλυτερευουν την εμφανιση του
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    ακομα κ οταν μαζευεις μοιαζει κ λες κ ειναι χαλασμενη η εικονα στο σημειο

    μηπως ειναι  καποιο σφαλμα τελικα  αυτο ολο? 


  • Agrokostas (GR1)Agrokostas (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 35
    Ο χρήστης BiaGamer (GR1) είπε:
    ακομα κ οταν μαζευεις μοιαζει κ λες κ ειναι χαλασμενη η εικονα στο σημειο

    μηπως ειναι  καποιο σφαλμα τελικα  αυτο ολο? 


    Εγω βρισκω τις αλλαγες πολυ ενδιαφερουσες και ειδικα τα αναδυομενα (γραφικα και αριθμοι) με τα εντονα περιγραμματα, ειναι πιο ευδιακριτα. Γενικα, αυτες οι αλλαγες ειναι ευχαριστες και καλοδεχουμενες...

  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    Tα γραμματα ,γραφικα και αριθμοι υπηρχαν απο πριν !
    δεν αλλαξε τιποτα σε αυτο!
    δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες εσυ,  με αυτο που λεω εγω!
    διαβαζε καλυτερα!
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    επεξεργάστηκε 03.02.2020
     στο τελευταιο ψαροσιλο παλι επεσα σε προιον που δεν υπηρχε σε λιμνη,
    δεν ξερω αν τεχνικα ειναι δυσκολο να φτιαχτει,η' απλα εχει παραμεριστει σαν προβλημα,
    κ τα συμβολαια ζητανε αρκετα σε συγκριση με την ποσοστητα στις λιμνες αλλα κ την συχνοτητα τους .
    κ πιο συγκεκριμενα τα οστρακοειδη ειναι τα πιο προβληματικα απο ολα, 
    επισης ο ξιφιας παιζει σε πολλα συμβολαια με αρκετες αυξημενες ποσοτητες τουλαχιστον οσον αφορα εμενα, μιας κ ο καθενας ειναι σε διαφορετικο επιπεδο στα συμβολαια,πιθανον.
    Προβληματα που θα επρεπε να δωθει μια λυσει στο 2019 μεταφερονται στην αλλη χρονια (ναι ναι θα μου πειτε το λενε κ οι ιδιοι θα το κοιταξουμε αλλα θα δουμε ..... κτλ για την τρεχουσα χρονια)
    αλλα οκ εχουμε ασημαντες αδιαφορες αλλαγες σε γραφικα , πολυ πιο συμαντικο απο τα βασικα προβληματα
    πρεπει να ειμαστε κ ικανοποιημενοι κι ολας!
    εχουμε πει κ πριν οτι η εταιρεια πρεπει να σκεφτει την αλλαγη ? αναβαθμιση? των σερβερ της 
    μπας κ μπορεσουμε να παιξουμε σαν ανθρωποι  κ οχι με τους ρυθμους που προσφερει που κολλαει τοσο πολυ,
    απο το μαστερ βλεπουμε οτι υπαρχουν ανθρωποι που σπαταλανε υπερογκα πραγματικα χρηματικα ποσα για να παιξουν.
    αρα τι?
     αυτο ειναι το μονο που τους ενδιαφερει ,
     ολες οι αλλαγες ουσιαστικες (αν υπαρχουν)
    και προσθηκες ιβεντ - γεγονοτων προς οφελος αυτων
    θα μου πειτε επελεξε να παιξεις εσυ αλλιως,
    ε βεβαια κ αυτο εχω κανει δεν θα καθομαι να εξυπηρετω τα οικονομικα συμφεροντα τους, με τοση χαμηλη προσφορα απο μερους τους .

    Post edited by BiaGamer (GR1) on
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 17.01.2020
    Γεια σας,
    4 events αρχίζουν σήμερα
    11:00- φάρμα ζαχαρωτών
    11:30- Γεγονός σκληρά εργαζόμενου αλιείας
    12:30-πάρκο διακόσμησης
    12:30- ονειρικός κόσμος


    Οι ώρες έναρξης δν είναι δεσμευτικές , ενδέχεται να έχουμε κάποιες μικρές καθυστερήσεις


    Φιλικά

  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    γιατι δεν αφηνουν στην ησυχια τους ,πραματα που προσωπικα δεν βλεπω το λογο να τα αλλαζουν,
    τα συνηθιζουμε κ μετα μας σπανε απλα τα νευρα με τις αλλαγες αυτες
    ο αχυρωνας μια χαρα ητανε πριν
    αλλαγες  ουσιαστικες ποτε θα κανουν ?????
    κ οχι ανοησιες για να λενε απλα οτι κατι κανανε!!!
    τα ψαρια ποτε θα τα κοιταξουν να συμβαδιζουν λιγο μετα συμβολαια οι ποσοτητες?????
    αλλα ξεχασα αυτο δεν τους συμφερει,
    ας κανουμε λιγο ανω κατω τον αχυρωνα κ οτι αλλο τους ερθει να πειραξουν

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
     Για να αποφύγουμε περαιτέρω κινδύνους, και άχρηστα ρίσκο , θα κάνουμε αύριο το πρωί , μια επείγουσα επιδιόρθωση περίπου  μετά τις 9: 30 ~ και αυτό για να  διορθώσουμε  τα ακόλουθα ζητήματα:
    • Η παλιά Farm Management ,θα ενεργοποιηθεί μόνο για το Candy Farm προς το παρόν και θα φέρουμε τον κατάλληλο διάλογο αχυρώνα  με αυτή την Ενημέρωση .
    • Τα θαυμαστικά στα εικονίδια προσφοράς θα καθοριστούν και θα εμφανιστούν μόνο για τις νέες προσφορές.

    Σας παρακαλούμε για το θέμα αυτό , δεν χρειάζεται να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη .

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    το hotfix για το οποία σας ενημέρωσα εχθές έχει ήδη πραγματοποιηθεί , (χωρίς downtime), κάνετε απλά μια επανεκκίνηση παιχνιδιού.
    Η αποθήκη στην φάρμα των ζαχαρωτών επανήλθε και τα θαυμαστικά δν επανεμφανίζονται (σε εναλλαγή φάρμας)αν τα πατήσετε μια φορά 

    Φιλικά
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας,
    ήθελα να αναφερθώ στους νέους σχεδιασμούς που έγιναν στο παιχνίδι , εφόσον είχαν λυθεί όλα τα παροδικά , προβλήματα και τεχνικά θέματα αυτών .Τώρα που όλα έχουν επιλυθεί θα ήθελα να σας πω τα εξής

    Φυσικά και η γνώμη σας μετράει και την θέλουμε σαν γνώμονα για τους επόμενους σχεδιασμούς μας και επάνω σε αυτές ακριβώς τις προτάσεις επιλέξαμε τις κινήσεις μας, όπως

    • να μειώσουμε όσο το δυνατό τα αναδυόμενα παράθυρα , που εμφανιζόταν την ώρα που παίζατε στο μέσο της οθόνης και σας εκνεύριζαν
    • και να αφαιρέσουμε την άχρηστη και χρονοβόρα μπάρα συγκομιδής προϊόντων
    και επάνω σε αυτούς τους δύο άξονες κινηθήκαμε , πιστεύω με επιτυχία

    Σαφέστατα και όλα  δν είναι τέλεια και φυσικά όλοι οι παίκτες μας ,είναι αδύνατο να μείνουν ικανοποιημένοι από όλα, 
    πιστεύουμε ότι ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και για αυτό περιμένουμε τα σχόλια τις παρατηρήσεις και τις προτάσεις σας και για ότι έχει γίνει μέχρι σήμερα και για το μέλλον

    Φιλικά




  • JONAKHS (GR1)JONAKHS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 7
    καλησπερα  για  το  νεο  κοινοτικο  κτιριο [Μελισουπολη] δεν  το  βρηκα  θα  ξεκινησει  πιο  αργα?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Όλα στην ώρα τους
    Φιλικά
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Καλημέρα σας.
    Θα ήθελα να τοποθετηθώ πάνω στο νέο σχεδιασμό του αχυρώνα - farm management. Πρώτα άλλαξαν το εικονίδιο που προσωπικά με μπέρδεψε αρκετές φορές κ έπειτα αλλάζουν τις καρτέλες μέσα στη διαχείριση φάρμας, κάτι το οποίο δεν βολεύει καθόλου. Αν ήθελα να δω τι έχω στον αχυρώνα μου θα έμπαινα στον αχυρώνα. Αν θέλω να δω πχ τι προϊόντα φούρνου έχω για να βάλω την αντίστοιχη παραγωγή, πρέπει να δω πρώτα όλους τους σπόρους ειδικούς και μη, όλες τις καλλιέργειες (ακόμα κ του Oktoberfest), όλα τα λιπάσματα, τα χούμος κ τις τροφές κ στο τέλος της σελίδας να δω τα προϊόντα φούρνου. Καθόλου πρακτικό. Για να λειτουργήσει με αυτό το σχεδιασμό πρέπει να βάλουν υποκατηγορίες (καρτέλες μέσα στις καρτέλες). Κ επίσης πρέπει να βλέπουμε στις εγκαταστάσεις παραγωγής (πχ φούρνος, κατάστημα λουλουδιών, εστιατόριο της Γοργόνας, αποστακτήριο) τις ποσότητες από τα προϊόντα μας για να βάζουμε κατευθείαν  παραγωγή κ όχι να πρέπει να μπούμε στη διαχείριση φάρμας πρώτα, που όπως είπαμε τώρα είναι ακόμα πιο δύσχρηστο.

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Καλημέρα σας.
    Θα ήθελα να τοποθετηθώ πάνω στο νέο σχεδιασμό του αχυρώνα - farm management. Πρώτα άλλαξαν το εικονίδιο που προσωπικά με μπέρδεψε αρκετές φορές κ έπειτα αλλάζουν τις καρτέλες μέσα στη διαχείριση φάρμας, κάτι το οποίο δεν βολεύει καθόλου. Αν ήθελα να δω τι έχω στον αχυρώνα μου θα έμπαινα στον αχυρώνα. Αν θέλω να δω πχ τι προϊόντα φούρνου έχω για να βάλω την αντίστοιχη παραγωγή, πρέπει να δω πρώτα όλους τους σπόρους ειδικούς και μη, όλες τις καλλιέργειες (ακόμα κ του Oktoberfest), όλα τα λιπάσματα, τα χούμος κ τις τροφές κ στο τέλος της σελίδας να δω τα προϊόντα φούρνου. Καθόλου πρακτικό. Για να λειτουργήσει με αυτό το σχεδιασμό πρέπει να βάλουν υποκατηγορίες (καρτέλες μέσα στις καρτέλες). Κ επίσης πρέπει να βλέπουμε στις εγκαταστάσεις παραγωγής (πχ φούρνος, κατάστημα λουλουδιών, εστιατόριο της Γοργόνας, αποστακτήριο) τις ποσότητες από τα προϊόντα μας για να βάζουμε κατευθείαν  παραγωγή κ όχι να πρέπει να μπούμε στη διαχείριση φάρμας πρώτα, που όπως είπαμε τώρα είναι ακόμα πιο δύσχρηστο.

    Όπως λέω πάντα 
    ο εχθρός του καλού είανι το καλύτερο και για εμας ισχύει αυτό  και θα φανεί στο άμεσο μέλλον

    Φιλικά
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Αυτό που προανέφερα είναι κ θέμα οργάνωσης κ σχεδιασμού. Ο σχεδιαστής της συγκεκριμένης αλλαγής θα το γνώριζε από πριν εισαχθεί αυτή η αλλαγή στο παιχνίδι, από τη μακέτα του.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Αυτό που προανέφερα είναι κ θέμα οργάνωσης κ σχεδιασμού. Ο σχεδιαστής της συγκεκριμένης αλλαγής θα το γνώριζε από πριν εισαχθεί αυτή η αλλαγή στο παιχνίδι, από τη μακέτα του.
    Σαφέστατα και το γνώριζε , αλλά θεώρησε σωστό αυτόν τον σχεδιασμό 
    Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχουν τα φόρουμ , για να μεταφέρονται οι κριτικές και οι απόψεις σας 
    Είναι ένας αρχικός σχεδιασμός , θα υπάρξουν αλλαγές

    Φιλικά
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    Καλημερα σε ολους και καλη Κυριακη,
    ειπε καποιος στι σχεδιαστικο οτι δεν ηταν καλος ο αχυρωνας και τον αλλαξαν;
    Υπαρχει καποιος που να τον βολευει ετσι που τον εκαναν;Ψαχνουμε μια ωρα να βρουμε τα γουρουνια και το φυτο που θελουμε;Ας τον επαναφερουν στην αρχικη του μορφη κι αν θελουν κατι να σκεφτουν,
    ας βαλουν  ενα ΡΗΜΑΔΟΚΟΥΜΠΙ στον μυλο να μεταφερουμε απευθειας τις ψαροτροφες στη λιμνη!
    Μας εχει φαει το δρομολογιο στο χωριο να ταίζουμε τα πιραγχας (γιατι με τοσο που τρωνε,χρυσοψαρα δεν ειναι!)
  • hhhjjj (GR1)hhhjjj (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 417
    πως γινεται ο χειμερινος εμπορος να φευγει σε 13 ημερες ενω το νησι φευγει σε 21?
    και πως γινεται το πρωταθλημα να φευγει σε 3 ωρες και ο τροχος του πρωταθληματος να φευγει σε 4 ωρες?
Sign In to comment.