Αρχική Greek Τεχνικά προβλήματα & σφάλματα

Γιατι απαγορευεται να γραψω τη λεξη "grapes" (σταφυλια);

Δεν καταλαβαινω το λογο που δεν μου επιτρεπεται να γραψω τη λεξη "grapes" στα μηνυματα μου. Πως αλιως λεγονται τα σταφυλια στα Αγγλικα; Πως να εξηγησω στη συμπαικτρια μου τι να φυτεψει στο νησι των ζαχαρωτων; Ας μην ειχαμε σταφυλια τοτε αφου απαγορευεται να τα γραψουμε. Σας παρακαλω, μπορειτε να μεσολαβησετε να διορθωθει; Ευχαριστω.

Καλύτερες Απαντήσεις

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 29.05.2016 Απάντηση ✓
    Γεια σας,
    οι λέξεις που απαγορεύονται να σταλούν σε Π,Μ είναι επιλεγμένες από το σχεδιαστικό του παιχνιδιού , δεν μπορεί να γίνει κάποια παρέμβαση σε αυτό .
    Η συγκεκριμένη λέξη περιέχει το συνθετικό του rape = βιασμός 


    και αυτός είναι ο λόγος απαγόρευσης της 
    Μπορείς να επιλέξεις να την κάνεις 2 λέξεις gra  pes  και τότε θα αποσταλεί κανονικά
    Φιλικά
  • Ανθη Κυπριανου (INT1)Ανθη Κυπριανου (INT1) INT1 Αναρτήσεις: 38
    Απάντηση ✓
    Ευχαριστω Nemesis,
    ετσι θα κανω. Ο λογος που το βλεπω σαν σφαλμα και παρακαλεσα να μεσολαβησετε να διορθωθει ειναι οτι εμεις δεν γραφουμε τη λεξη "rape" που απαγορευεται, αλλα τη λεξη "grapes", που λογικα θα επρεπε να επιτρεπεται. Πολυ περισσοτερο, αφου ειναι βασικο φυτο στο νησι και δεν υπαρχει εναλλακτικη λεξη.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Απάντηση ✓
    Ο χρήστης Ανθη Κυπριανου (INT1) είπε:
    Ευχαριστω Nemesis,
    ετσι θα κανω. Ο λογος που το βλεπω σαν σφαλμα και παρακαλεσα να μεσολαβησετε να διορθωθει ειναι οτι εμεις δεν γραφουμε τη λεξη "rape" που απαγορευεται, αλλα τη λεξη "grapes", που λογικα θα επρεπε να επιτρεπεται. Πολυ περισσοτερο, αφου ειναι βασικο φυτο στο νησι και δεν υπαρχει εναλλακτικη λεξη.
    Είναι μία αυτόματη προεπιλογή κάποιων ξένων λέξεων και των παραγώγων ή των συνθετικών τους
    Το έχω δώσει και το βλέπουν , θα σας ενημερώσω
    Φιλικά
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 06.06.2016 Απάντηση ✓
    Καλησπέρα. Νομίζω οτι υπάρχει μία λύση. Αντί να το γράψει στα αγγλικά, που η λέξη "grapes" εμπεριέχει την λέξη "rape" που απαγορεύεται, ας το γράψει στα Ελληνικά. Δεν νομίζω να υπάρχει απαγόρευση για την λέξη "σταφύλια"
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 06.06.2016 Απάντηση ✓
    Αναφέρεται σε φάρμα της στον  διεθνή server , εκεί υπάρχουν παίκτες από διαφορετικές χώρες και επικοινωνούν στο τσατ και στα Π.Μ στα Αγγλικά
    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 07.06.2016 Απάντηση ✓
    Συγγνώμη αλλά δεν πρόσεξα οτι παίζει στον διεθνή server. :'( Νομίζω οτι κανένας μας δεν προσέχει τον server που παίζει κάποιος συμπαίκτης μας. :) "Γράψε λάθος" Νέμεσις. χαχαχα Καλό βράδυ.

Απαντήσεις

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 29.05.2016 Απάντηση ✓
    Γεια σας,
    οι λέξεις που απαγορεύονται να σταλούν σε Π,Μ είναι επιλεγμένες από το σχεδιαστικό του παιχνιδιού , δεν μπορεί να γίνει κάποια παρέμβαση σε αυτό .
    Η συγκεκριμένη λέξη περιέχει το συνθετικό του rape = βιασμός 


    και αυτός είναι ο λόγος απαγόρευσης της 
    Μπορείς να επιλέξεις να την κάνεις 2 λέξεις gra  pes  και τότε θα αποσταλεί κανονικά
    Φιλικά
  • Ανθη Κυπριανου (INT1)Ανθη Κυπριανου (INT1) INT1 Αναρτήσεις: 38
    Απάντηση ✓
    Ευχαριστω Nemesis,
    ετσι θα κανω. Ο λογος που το βλεπω σαν σφαλμα και παρακαλεσα να μεσολαβησετε να διορθωθει ειναι οτι εμεις δεν γραφουμε τη λεξη "rape" που απαγορευεται, αλλα τη λεξη "grapes", που λογικα θα επρεπε να επιτρεπεται. Πολυ περισσοτερο, αφου ειναι βασικο φυτο στο νησι και δεν υπαρχει εναλλακτικη λεξη.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Απάντηση ✓
    Ο χρήστης Ανθη Κυπριανου (INT1) είπε:
    Ευχαριστω Nemesis,
    ετσι θα κανω. Ο λογος που το βλεπω σαν σφαλμα και παρακαλεσα να μεσολαβησετε να διορθωθει ειναι οτι εμεις δεν γραφουμε τη λεξη "rape" που απαγορευεται, αλλα τη λεξη "grapes", που λογικα θα επρεπε να επιτρεπεται. Πολυ περισσοτερο, αφου ειναι βασικο φυτο στο νησι και δεν υπαρχει εναλλακτικη λεξη.
    Είναι μία αυτόματη προεπιλογή κάποιων ξένων λέξεων και των παραγώγων ή των συνθετικών τους
    Το έχω δώσει και το βλέπουν , θα σας ενημερώσω
    Φιλικά
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 06.06.2016 Απάντηση ✓
    Καλησπέρα. Νομίζω οτι υπάρχει μία λύση. Αντί να το γράψει στα αγγλικά, που η λέξη "grapes" εμπεριέχει την λέξη "rape" που απαγορεύεται, ας το γράψει στα Ελληνικά. Δεν νομίζω να υπάρχει απαγόρευση για την λέξη "σταφύλια"
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 06.06.2016 Απάντηση ✓
    Αναφέρεται σε φάρμα της στον  διεθνή server , εκεί υπάρχουν παίκτες από διαφορετικές χώρες και επικοινωνούν στο τσατ και στα Π.Μ στα Αγγλικά
    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 07.06.2016 Απάντηση ✓
    Συγγνώμη αλλά δεν πρόσεξα οτι παίζει στον διεθνή server. :'( Νομίζω οτι κανένας μας δεν προσέχει τον server που παίζει κάποιος συμπαίκτης μας. :) "Γράψε λάθος" Νέμεσις. χαχαχα Καλό βράδυ.

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο