Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με το ράντζο αλόγων & γενικά τα άλογα

-NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
Γεια σας ,
σε ατό το θέμα μπορείτε να εκφράσετε τις απόψεις σας και να συζητήσετε σχετικά με την ενημέρωση τις 1/03 για τις αλλαγές στα άλογα και τους στάβλους .
Φιλικά
Post edited by -NEMESIS- on
«1345

Σχόλια

  • George Papas (GR1)George Papas (GR1) Αναρτήσεις: 27
    επεξεργάστηκε 21.02.2016
    Σημερα ολοκληρωθηκε το τουρνουα και τερματισα στην πλατινενια κατηγορια. Ομως, δεν ελαβα ουτε την αδεια χρυσου, ουτε και τα υπολοιπα προβλεπομενα δωρα!!! Το ιδιο συνεβη και σε αλλο μελος του συνεταιρισμου μου! Θα ηθελα μια απαντηση για το τι συνεβη, καθως και να λαβω τις ανταμοιβες που κερδισα... Ευχαριστω...
    Post edited by -NEMESIS- on
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 24.08.2015
    Γεια σας ,
    γενικό τεχνικό πρόβλημα με τα έπαθλα του τουρνουά αλόγων δεν υπάρχει .
    Να θυμίσω ότι για να κερδίσετε τα δώρα της κάθε κατηγορίας πρέπει η συγκεντρωμένοι πόντοι σας την στιγμή της λήξης να είναι η προβλεπόμενοι και με την λήξη το παιχνίδι να σας ενημερώσει για την θέση και την κατηγορία στην οποία τερματίσατε .
    Για να κερδίσετε το έπαθλο της κατηγορίας , πρέπει να έχετε ολοκληρώσει την κατηγορία σε όλα τα επίπεδα της .
    Θυμίσω τους τρόπους που κερδίζετε ανταμοιβές και έπαθλα στο τουρνουά αλόγων:
    • εφόσον ανεβείτε κατηγορία μέσω των τάξεων εντός της κατηγορίας, θα λαμβάνετε μία αμοιβή. Ωστόσο, η αμοιβή θα δίνεται μόνο για την πρώτη φορά που θα εισέρχεστε σε έναν νέο διαχωρισμό για την τρέχουσα σεζόν. Τα βραβεία αποτελούνται από μία ποικιλία αγαθών, δολαρίων, χρυσού, πετάλων και πολλές άλλες επιλογές. Σε περίπτωση που δεν λάβετε τις αμοιβές αυτές κάνοντας κλικ στο ανάλογο σημείο, τότε αυτές θα προστίθενται αυτόματα στο τέλος της σεζόν.
    • Ανάλογο με την κατηγορία στην οποία θα βρίσκεστε όταν τελειώνει η σεζόν, θα λαμβάνετε τα ανάλογα βραβεία. Μπορείτε να δείτε τα βραβεία στις πληροφορίες της ανάλογης κατηγορίας.
    • Εάν φτάσετε στην Πλατινένια ή Διαμαντένια κατηγορία, θα έχετε την ευκαιρία να κερδίσετε μοναδικά άβαταρς (εικόνες) που θα μπορείτε να τοποθετήσετε στην προεπισκόπηση προκλήσεων. Επίσης, θα μπορείτε να κερδίσετε τρόπαια, τα οποία τοποθετούνται σε ένα ειδικό σημείο τροπαίων που θα τοποθετηθεί στο ράντσο (το σημείο αυτό θα εμφανίζεται στην μέση της σεζόν). Επιπρόσθετα θα υπάρχουν διάφορα ειδικά βραβεία για τους πρώτους 10 στην Διαμαντένια κατηγορία.


    Αν είσαστε σίγουροι για την θέση σας , και δεν βλέπετε τα κερδισμένα έπαθλα , τότε να κάνετε μία με δύο επανεκκινήσεις σελίδας παιχνιδιού , να αλλάξετε browzer και να κάνετε καθαρισμό cookies .
    Τέλος αν και πάλι δεν βλέπετε τα κερδισμένα σύμφωνα με τον τερματισμό σας έπαθλα , θα πρέπει να ανοίξετε εισιτήριο προς την υποστήριξη , για να μπούνε στον λογαριασμό σας και να δούνε τι συνέβη .
    Φιλικά
  • Ekatistar (GR1)Ekatistar (GR1) Αναρτήσεις: 269
    επεξεργάστηκε 24.08.2015
    Ενημερωση απο το Αγγλικο φορουμ

    Today, 19:50 #31
    Latten
    Community Manager

    Hey erryone,
    I'm sorry, already at home over here in Germany! Alright, here's the news I just got: Apparently we have a bug running that can affect all kinds of events (including, not limited to: Horse season, Winter Farm, Point Event and more) and will cause a display error to not show your prizes / win dialogue. The prizes are still credited within the system, but they won't show up in your account if you're affected.

    Tomorrow morning CET we'll probably do a hotfix to help all affected players getting their stuff back

    Please pass this on if you notice talk about this in other threads, I'll see you all tomorrow! Byee

    (Mεταφραση μεσω google:
    Προφανώς έχουμε ένα σφάλμα λειτουργίας που μπορούν να επηρεάσουν όλα τα είδη των εκδηλώσεων ( συμπεριλαμβανομένων , χωρίς περιορισμό : Άλογο σεζόν , Χειμώνας Farm , Point συμβάντος και περισσότερο) και θα προκαλέσει ένα σφάλμα οθόνη να μην εμφανίζει σας βραβεία / win διάλογο . Τα βραβεία είναι ακόμη πιστώνονται στο σύστημα , αλλά δεν θα εμφανιστεί στο λογαριασμό σας, εάν έχετε επηρεαστεί.
    Αύριο το πρωί CET θα κάνει πιθανώς μια επείγουσα επιδιόρθωση για να βοηθήσει όλους τους παίκτες που παίρνουν τα πράγματά τους πίσω )

    Ας περιμενουμε λοιπων... καλη μας συνεχεια!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 24.08.2015
    Ισχύει ,
    μόλις με ενημέρωσαν και εμένα , σε αρκετούς παίκτες υπάρχει πρόβλημα με τα βραβεία και τα κερδισμένα έπαθλα στο νησί στο event και στο τουρνουά αλόγων .
    Όλα τα κερδισμένα βραβεία έχουν πιστωθεί στους λογαριασμούς σας , αλλά δεν φαίνονται , θα γίνει ένα σύντομο hotfix αύριο για να διορθωθεί το σφάλμα στους παίκτες που έχουν επηρεαστεί
    Φιλικά
  • George Papas (GR1)George Papas (GR1) Αναρτήσεις: 27
    επεξεργάστηκε 24.08.2015
    Ευχαριστω... Ελπιζω αυριο να το διορθωσουν...
  • Lagos123 (GR1)Lagos123 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 17
    επεξεργάστηκε 24.08.2015
    Σε εμένα δεν υπήρξε ακριβώς τεχνικό πρόβλημα αλλά αυτό που έγινε αγγίζει τα όρια της αδικίας. Μπορείτε εδώ να δείτε λεπτομερή περιγραφή. Δεν μπορεί 5 λεπτά πριν το τέλος του τουρνουά να θέλω μόλις 3 βαθμούς ακόμα για να ανέβω στην πλατινένια κατηγορία, να έχω καύσιμα για 3 αναμετρήσεις και μάλιστα αγορασμένα με χρυσό, και να με πετάει και τις 3 φορές με πολύ μεγαλύτερου επιπέδου αντιπάλους και να χάνω την κατηγορία για 3 μόλις πόντους! Και ενώ έχω ξεμείνει από καύσιμα και δε μπορώ να παίξω άλλο τότε να με κοροιδεύει και να μου βάζει βατό αντίπαλο επιπέδου 30! Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 25.08.2015
    Lagos1233 έγραψε: »
    Σε εμένα δεν υπήρξε ακριβώς τεχνικό πρόβλημα αλλά αυτό που έγινε αγγίζει τα όρια της αδικίας. Μπορείτε εδώ να δείτε λεπτομερή περιγραφή. Δεν μπορεί 5 λεπτά πριν το τέλος του τουρνουά να θέλω μόλις 3 βαθμούς ακόμα για να ανέβω στην πλατινένια κατηγορία, να έχω καύσιμα για 3 αναμετρήσεις και μάλιστα αγορασμένα με χρυσό, και να με πετάει και τις 3 φορές με πολύ μεγαλύτερου επιπέδου αντιπάλους και να χάνω την κατηγορία για 3 μόλις πόντους! Και ενώ έχω ξεμείνει από καύσιμα και δε μπορώ να παίξω άλλο τότε να με κοροιδεύει και να μου βάζει βατό αντίπαλο επιπέδου 30! Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας!

    Γεια σου ,
    είσαι παλιός παίκτης και θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι δεν επιτρέπετε βάση κανονισμών να δημοσιεύεις θέματα με το ίδιο περιεχόμενο σε πολλές κατηγορίες και δεν υπάρχει και λόγος , όποιος θέλει μπορεί να σου πει την άποψη του πάνω στην τοποθέτηση σου στην πρώτη σου δημοσίευση στην κατηγορία κριτική .
    Επίσης εδώ ανοίχτηκε θέμα με ένα τεχνικό πρόβλημα που δημιουργήθηκε με το τουρνουά αλόγων και άρα είσαι εκτός θέματος και σε λάθος κατηγορία .
    Όπως είδες δεν θέλω να τοποθετούμε σε θέματα σας στην κατηγορία ιδέες και κριτική , εκεί είναι το βήμα σας για να εκφράσετε ελεύθερα την άποψη σας για κάτι που σας απασχολεί στο παιχνίδι και για αυτό και δεν τοποθετήθηκα και στην δική σου δημοσίευση .
    Το ότι δεν σου απάντησαν οι συμπαίκτες μας μέχρι τώρα , δεν σημαίνει κατά ανάγκη ότι δεν είδανε το θέμα σου , όποιος συμπαίκτης μας θέλει μπορεί και ξέρει τον τρόπο να πει την γνώμη του εκεί .
    Σε παρακαλώ να λειτουργείς με βάση του Γ.Ο.Χ του φόρουμ και να μην με φέρνεις στην δύσκολη και δυσάρεστη θέση να μεταφέρω και να διαγράφω δημοσιεύσεις που τους παραβαίνουν .
    Σε ευχαριστώ για την συνεργασία
    Φιλικά
  • George Papas (GR1)George Papas (GR1) Αναρτήσεις: 27
    επεξεργάστηκε 25.08.2015
    Επανερχομαι στο αρχικο μου post, γιατι το κλεισιμο του server νωριτερα, ΔΕΝ διορθωσε το προβλημα με τα επαθλα του τουρνουα! Εκτος, αν ηταν για αλλο λογο... Αν γνωριζετε κατι , παρακαλω οπως μας ενημερωσετε...
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 25.08.2015
    George Papas2 έγραψε: »
    Επανερχομαι στο αρχικο μου post, γιατι το κλεισιμο του server νωριτερα, ΔΕΝ διορθωσε το προβλημα με τα επαθλα του τουρνουα! Εκτος, αν ηταν για αλλο λογο... Αν γνωριζετε κατι , παρακαλω οπως μας ενημερωσετε...
    Γεια σας ,
    σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση , που πριν λίγο δημοσίευσα , μέχρι το απόγευμα θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία επίλυσης όλων των προβλημάτων που προέκυψαν , κυρίως από τα έπαθλα στο τουρνουά αλόγων αλλά και στο νησί και σε κάποια συμβόλαια στην οργανική αγορά .
    Μετά την επίλυση τους , να κάνετε μία επανεκκίνηση σελίδας παιχνιδιού και πιστεύω ότι όλα θα έχουν προστεθεί στους λογαριασμούς σας .
    Για οτιδήποτε άλλο σας παρακαλώ να με ενημερώσετε
    Φιλικά
  • George Papas (GR1)George Papas (GR1) Αναρτήσεις: 27
    επεξεργάστηκε 25.08.2015
    Λυπαμαι πολυ, αλλα μεχρι αυτη την ωρα, το προβλημα δεν εχει λυθει!!!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 26.08.2015
    George Papas2 έγραψε: »
    Λυπαμαι πολυ, αλλα μεχρι αυτη την ωρα, το προβλημα δεν εχει λυθει!!!
    Γεια σας ,
    έχω βγάλει νέα επίσημη ανακοίνωση , θα γίνει και σήμερα ακόμα μία συντήρηση για την οριστική επίλυση του θέματος
    Φιλικά
  • FkhatziGamer (GR1)FkhatziGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 21
    επεξεργάστηκε 26.08.2015
    σε μένα μόλις λύθηκε το πρόβλημα
  • George Papas (GR1)George Papas (GR1) Αναρτήσεις: 27
    επεξεργάστηκε 26.08.2015
    Τελικά, λύθηκε το πρόβλημα... Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν και βοήθησαν!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 26.08.2015
    George Papas2 έγραψε: »
    Τελικά, λύθηκε το πρόβλημα... Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν και βοήθησαν!
    Παρακαλώ ,
    πάντα στην διάθεση σας
    Φιλικά
  • GODAFRODITI (GR1)GODAFRODITI (GR1) Αναρτήσεις: 7
    Γεια σας. Εδώ και καιρο στον ιπποδρομο στις προκλησεις με τον Τζωρτζ, τον Λεστερ και την τεσα, εχω φτασει να μου δινει 124 πεταλα στις προκλησεις και με τους τρεισ. από την ωρα που εφτασα στον καθενα τα 124 πεταλα δεν με αφηνει το παιχνιδι να ξανακανω προκληση. τα κουμπια κατω από τον καθενα που λενε προκληση και τα πατας για να τρεξουν τα αλογα εινα γκρι (δηλαδή ανενεργα) και δεν πατιούνται. Τι συμβαινει? τι μπορω να κανω για να το διορθωσω? ευχαριστω
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης GODAFRODITI (GR1) είπε:
    Γεια σας. Εδώ και καιρο στον ιπποδρομο στις προκλησεις με τον Τζωρτζ, τον Λεστερ και την τεσα, εχω φτασει να μου δινει 124 πεταλα στις προκλησεις και με τους τρεισ. από την ωρα που εφτασα στον καθενα τα 124 πεταλα δεν με αφηνει το παιχνιδι να ξανακανω προκληση. τα κουμπια κατω από τον καθενα που λενε προκληση και τα πατας για να τρεξουν τα αλογα εινα γκρι (δηλαδή ανενεργα) και δεν πατιούνται. Τι συμβαινει? τι μπορω να κανω για να το διορθωσω? ευχαριστω
    Αυτή την στιγμή , αυτό είναι το ανώτερο όριο , δεν μπορείς να διορθώσεις κάτι .
    Σύμφωνα με τις σχετικές απαντήσεις για τις εξελίξεις στο παιχνίδι , στο νέο θέμα που ανοίχτηκε στην κατηγορία "ερωτήσεις για το παιχνίδι ", που έχουμε τις απαντήσεις του σχεδιαστικού τμήματος για ότι θα γίνει στο μέλλον στο παιχνίδι  , που σύμφωνα με αυτές , θα έχουμε εξελίξεις στο τουρνουά αλόγων , στην εκπαίδευση τους και γενικά σε ότι αφορά τα άλογα .
    Φιλικά
  • GODAFRODITI (GR1)GODAFRODITI (GR1) Αναρτήσεις: 7

    Σ' ευχαριστω πολύ. Οποτε να υποθεσω ότι όταν διορθωθεί τα κουμπια αυτόματα θα λειτουργουν παλι και θα μπορω να κανω προκλησεις.....

  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Όπως σου εξήγησα δεν υπάρχει κάτι να διορθωθεί , αυτός είναι ο σχεδιασμός μέχρι αυτή την στιγμή .
    Όταν υπάρξει η αναβάθμιση που έχουν ανακοινώσει  και εισαχθεί στο παιχνίδι , τότε θα μπορούμε να φτάσουμε τα άλογα μέχρι το  επίπεδο πρόκλησης 200.
    Φιλικά
  • Princess78 (GR1)Princess78 (GR1) Αναρτήσεις: 5
    καλησπερα..  ενω κερδιζω στο οτυρνουα δεν ανεβαινω κατηγορια δεν μετρανε οι ποντοι με αποτελεσμα να μην ολοκληρωνω την χρυση κατηγορια.. δεν ειναι η πρωτη φορα κ δεν συμβαινει μονο σε εμενα ... γιατι ???
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Δεν έχω αναφορά μέχρι αυτή την στιγμή για κάτι τέτοιο , θα ήθελα να το παρατηρήσεις καλύτερα , να κάνεις αλλαγή browzer και εκκαθάριση προσωρινών αρχείων και να το ξαναδούμε .
    Φιλικά
  • Princess78 (GR1)Princess78 (GR1) Αναρτήσεις: 5
    αλλαγη browser εχω κανει... εκκαθαριση προσωρινων αρχειων πως κανω???  ειναι το τριτο τουρνουα που το παθαινω εγω,, τις 2 προηγουμενες κολλησε στην πλατινενια τωρα στην χρυση..  ευχαριστω
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    To τουρνουά λειτουργεί κανονικά , δεν έχω αντίθετες αναφορές , ούτε βλέπω να υπάρχει κάτι που να κολλάει τον λογαριασμό σου .
    Για περαιτέρω έλεγχο , θα πρέπει να ανοίξεις εισιτήριο προς την υποστήριξη , για να δούνε αν πράγματι υπάρχει πρόβλημα στον λογαριασμό σου
    Φιλικά
  • Princess78 (GR1)Princess78 (GR1) Αναρτήσεις: 5
    ok ευχαριστω
  • Ekatistar (GR1)Ekatistar (GR1) Αναρτήσεις: 269
    επεξεργάστηκε 31.03.2016
    Καλησπερα 
    χθες πηρα το  δωρο με την τροφη φικιων...αλλα σημερα αλλα δειχνει η μπαρα αλλα δειχνει πλαΐ
     http://prntscr.com/amh16m
    Προφανως ειναι κ αυτο ενα προβλημματακι αναμεσα σε αλλα 
    Απλη αναφορα κανω 
    Υπομoνη κ καλη μας συνεχεια :cookie: 

    Aν εχω μονο εγω προβλημμα ας με ενημερωσεις ΝΕΜΕSIS :blush: 
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 31.03.2016
    Ανανέωση σελίδας παιχνιδιού
    καθαρισμό προσωρινών αρχείων (όχι κωδικών)
    αλλαγή browzer


    Επίσης σύμφωνα με τις πληροφορίες της κατηγορίας 


    αν κερδίσεις λοιπόν κάποια ανταμοιβή , και μετά χάσεις σε αναμετρήσεις από αντιπάλους που θα σε προκαλέσουν , τότε η μπάρα των πόντων θα πέσει  , αλλά η ανταμοιβή είναι κερδισμένη και δεν σου αφαιρείται ακόμα και αν πέσεις  κάτω από τους απαραίτητους πόντους .
    Η μπάρα για την απόκτηση της ανταμοιβής , έχει τέτοια σημασία , μόνο στο δώρο της σεζόν . 
    Συμβαίνει λοιπόν κάτι από τα δύο , το κοιτάς και με ενημερώνεις εκ νέου
    Φιλικά
  • viper1030 (GR1)viper1030 (GR1) Αναρτήσεις: 11
    ενω κερδιζω οι ποντοι μου δεν μπαινουν
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Ο χρήστης viper1030 (GR1) είπε:
    ενω κερδιζω οι ποντοι μου δεν μπαινουν
    Σε ποια  κατηγορία και επίπεδο?
  • viper1030 (GR1)viper1030 (GR1) Αναρτήσεις: 11
    στην προκληση τουρνουα
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 20.04.2016
    Ο χρήστης viper1030 (GR1) είπε:
    στην προκληση τουρνουα
    Ναι,  αλλά δεν ρώτησα αυτό 
    σε ρώτησα σε ποια κατηγορία είσαι , χάλκινη , ασημένια ,χρυσή ,κ.τ.λ
  • viper1030 (GR1)viper1030 (GR1) Αναρτήσεις: 11
    επιπεδο 148
Sign In to comment.