Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Rozczarowanie Wyspą

Aquarius (PL1)Aquarius (PL1) Posty: 152
edytowano 23.01.2015 w Sugestie, pochwały i krytyka
Witam,

Długo wyczekiwana wyspa, jak dla mnie jest wielkim rozczarowaniem. Więcej w niej minusów niż plusów. Pominę wpadki graficzne czy błędne opisy. Oto lista rzeczy które mi się nie podobają:

1.Wymiana dolarów - niepotrzebne kombinowanie, lepiej gdyby była jedna waluta na wszystkich farmach, a do tego jeszcze ten czas na kolejny transfer.
2.Blokowanie budowy na innych farmach poprzez rozbudowę wyspy - powinno być niezależne skoro to event.
3.Zbyt wysokie koszty rozbudowy farmy, ulepszania budynków, koszty produkcji.
4.Jedyna z dekoracji, która faktycznie się opłaca to zamek piaskowy z 3 rozdziału, inne nagrody są gorsze niż podczas normalnych eventów.
5.Za duże wymagania do zaliczenia poszczególnych rozdziałów ( chyba, że ktoś od razu zrobi całą farmę super za złoto) inaczej jest ciułanie muszelek.

Trzeba włożyć dużo pracy, czasu, kasy i złota by zaliczyć 3 rozdział, tylko czy warto tak "szaleć" dla nagrody trochę lepszej niż podczas normalnych eventów? Dla mnie nie warto. Pozostaje kwestia egzotycznych nasion, zapewne twórcy dadzą mozliwość ich zakupu na złoto, a nie tylko zdobywanie na wyspie, jeśli tak to wolę wydać to złoto na nasiona niż na rozwój wyspy, która i tak zniknie.

Wyspa jest dla osób, które wybitnie grają za złoto, mają dużo kasy na zbyciu i mają wysokie lvl ( a tylko na takich graczach zależy twórcom gry), dla innych to starta czasu i kasy. Owszem można sobie "podziałać" na wyspie, ale tylko dla przyjemności, bez spinania się by zaliczać kolejne zadania i rozdziały i nie dla nagród. Tylko gdzie tu sens i logika.
Post edited by Aquarius (PL1) on
«138

Komentarz

  • ula40ula40 Posty: 14
    edytowano 06.08.2014
    Zgadzam się z Tobą , jestem bardzo zawiedziona .
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 06.08.2014
    Absolutnie się z Toba zgadzam a wystarczyło zrobić stalą czwartą farmę skoro z nią jest statek, szklarnia i nie wiadmo co jeszcze powiązane a tak to zrobili tylko żeby nie jednorazowo zarabiać kasę tylko co miesiąc od nowa ehh
  • Aquarius (PL1)Aquarius (PL1) Posty: 152
    edytowano 06.08.2014
    xPiotorux napisał użytkownik: »
    Absolutnie się z Toba zgadzam a wystarczyło zrobić stalą czwartą farmę skoro z nią jest statek, szklarnia i nie wiadmo co jeszcze powiązane a tak to zrobili tylko żeby nie jednorazowo zarabiać kasę tylko co miesiąc od nowa ehh
    Czwarta stała farma była by lepszym rozwiązaniem dla graczy, bo można by sobie powoli ją rozwijać, ale dla twórców gry liczy się tylko kasa z kupowanego złota - im bardziej opłaca się tymczasowa farma, bo ciągle trzeba kupować złoto :)
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    edytowano 06.08.2014
    zgadzam się całkowicie z Aquarius to gra tylko dla bogaczy takich jak Bulinka2012 wczoraj weszła wyspa a ona ma już rozbudowaną na maksa i wszystko w kolorze niebieskim takich graczy twórcy gry kochają
  • GreenFarmPL (PL1)GreenFarmPL (PL1) PL1 Posty: 87
    edytowano 06.08.2014
    miki1948 napisał użytkownik: »
    zgadzam się całkowicie z Aquarius to gra tylko dla bogaczy takich jak Bulinka2012 wczoraj weszła wyspa a ona ma już rozbudowaną na maksa i wszystko w kolorze niebieskim takich graczy twórcy gry kochają

    Aż pognałam obejrzeć :D ,wysepka jak wysepka ,malutka.Farma owszem duża i błękitna, ale to przecież jej wybór.
    Troszke się zagalopowałaś w ocenie :p:)
    A co do samej wyspy ,fajniejsza opcja to ta ,że zostałaby na stałe.Jakoś ta syzyfowa praca nie bardzo mi odpowiada :(
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 06.08.2014
    generlanie cieszę się , iż ta wyspa powstała - bo trochę urozmaicenie od codziennej klepaniny. Miliony na moim koncie się piętrzą - nie ma już je nawet na co wydawać - raz na miesiąc może na jakąś rozbudowę jak się dorwie architekta - więc się pobawić mogę. Ale doskonale rozumiem rozczarowanie graczy, którzy jeszcze budują swoje farmy i mają teraz dylemat czy warto w ogóle inwestować pieniądze i blokować sobie możliwość rozbudowy podstawowych farm - dla muszelek i nagród , które jednak nie powalają - moim zdaniem nie warto.
    Ta tymczasowość tej farmy - jednak jest złym pomysłem - bo mając świadomość, że to wszysto za miesiąc zostanie zrównane z ziemią i trzeba od zera wszystko budować - nie chce się już tak bardzo w to wszystko angażować, a wydawanie złota na coś co za chwilę zniknie, jest już dla mnie totalnym bezsensem. Gdyby farma miała stały charakter - sprawa na pewno miałaby się inaczej. Narazie wszystko jest nowością, jeszcze ciekawi, ale jakoś sobie nie wyobrażam, że teraz przez długi czas będziemy to wszystko budować, potem nam to wyzerują i wszystko od początku i tak w kółko - to już będzie nudne. Może jakby te zadania w poszczególnych misjach były inne za każdym razem, nagrody odmienne - to gra by była warta świeczki, a jeżeli to wszystko będzie powtarzalne to gracze szybko się zniechęcą. Ale jak to będzie, to się okaże w przyszłości.
  • Aquarius (PL1)Aquarius (PL1) Posty: 152
    edytowano 06.08.2014
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    Miliony na moim koncie się piętrzą - nie ma już je nawet na co wydawać - raz na miesiąc może na jakąś rozbudowę jak się dorwie architekta - więc się pobawić mogę.

    Z chęcią przyjmę te miliony na rozbudowę u siebie :)
  • Torian (PL1)Torian (PL1) PL1 Posty: 86
    edytowano 06.08.2014
    Z wyspą nie byłoby źle gdyby zamiast muszelek zarabiało się wyspiarskie dolary, na obecną chwilę wyspa to skarbonka i głównie zabawa dla osób z nadmiarem dolarów, albo złota :)
  • diabołek (PL1)diabołek (PL1) Posty: 68
    edytowano 06.08.2014
    jedna wielka porażka :mad:
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    edytowano 06.08.2014
    Torian napisał użytkownik: »
    Z wyspą nie byłoby źle gdyby zamiast muszelek zarabiało się wyspiarskie dolary, na obecną chwilę wyspa to skarbonka i głównie zabawa dla osób z nadmiarem dolarów, albo złota :)

    zgadza się skarbonka bez dna a zarobku w dolarach zero ale kto ma tyle kasy że nie ma co z nią zrobić to niech wydaje na gry które i tak nie pozostaną na stałe tylko znikną
  • GuestChmn15GuestChmn15 Posty: 54
    edytowano 06.08.2014
    miki1948 napisał użytkownik: »
    zgadza się skarbonka bez dna a zarobku w dolarach zero ale kto ma tyle kasy że nie ma co z nią zrobić to niech wydaje na gry które i tak nie pozostaną na stałe tylko znikną


    Za te koktajle moim zdaniem powinien byc zarobek i te dekoracje...Ogromne koszta ...Nigdy nie uda sie zebrac 1,8 mln komus kto nie gra ze zlotem..I nie dosc to bank oszukuje
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    edytowano 06.08.2014
    na dodatek to te ozdoby dosyć że dużo muszelek trzeba zebrać to jeszcze ogrom pola zabierają bo 7x7 a z ewentu tylko 5x5 to i tak jest sporo gdy nie można już pola dokupić a poza polem tego nie postawię przez jeden miesiąc mogę się pobawić ale na następny z pewnością już się nie nabiorę na ten haczyk
  • Rafaell0 (PL1)Rafaell0 (PL1) Posty: 27
    edytowano 06.08.2014
    Ja się też przyłącze , ta wyspa to jakieś nie porozumienie wymieniłem kase na te wyspiarskie dolary i co już ich nie mam koszty produkcji są tak drogie że po prostu rezygnuję z gry to jakiś absurd koniec kropka. Powodzenia temu kto to wymyslił
  • Aquarius (PL1)Aquarius (PL1) Posty: 152
    edytowano 06.08.2014
    Widzę, że osób rozczarowanych jest więcej niż myślałem...
    Może wyspa by miała sens, gdyby wszystkie koszty ( produkcja, ziemia, czas budowy itd)były zależne od lvl. Im lvl wyższy tym większe koszty. Wtedy osoby, które mają masę kasy i grają za złoto wydali by więcej, a osoby z niższymi lvl miały by szanse dotrzymać kroku osobom "kasiastym" i zaliczyć event.
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    edytowano 06.08.2014

  • GuestChmn15GuestChmn15 Posty: 54
    edytowano 06.08.2014
    makao napisał użytkownik: »
    Hej! Zważ,że gra BF (ani żadna inna) nie jest grą równych szans,ale zgadzam się,że pewne poprawki odnośnie kosztów zwiększyłoby liczbę chętnych do udziału w następnych 30 dniach.


    Tu sie rozchodzi o zloto patrzyłam farmy prowadzacych w BF i jak to mozliwe ze event dopiero co sie zaczal a oni juz maja wszystkie pola wykupione i wszystko rozbudowane???gDZIE JA MAM 51 Lvl a udalo mi sie dopiero wykupic 2 pola?
  • Selmak (PL1)Selmak (PL1) Posty: 245
    edytowano 06.08.2014
    Cóż... z nowej farmy pożytek będzie mieć tylko garstka graczy z czołówki rankingu, którzy albo grają za złoto albo grają od początku powstania gry i mają wszystkie farmy rozwinięte na maksa. Jak już pisałem wcześniej tą aktualizacją GGS tylko zniechęci do gry tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z BF. A wystarczyłoby dać oddzielną kolejkę budowy dla tymczasowej farmy (podobnie jak jest dla maszyn w garażu) oraz ceny rozbudowy na wyspiarskiej farmie skalowane według poziomu gracza i ci z niższymi poziomami też mogliby się cieszyć z nowej farmy... A tak frajdę będzie mieć tylko garstka graczy...
  • GuestChmn15GuestChmn15 Posty: 54
    edytowano 06.08.2014
    Selmak napisał użytkownik: »
    Cóż... z nowej farmy pożytek będzie mieć tylko garstka graczy z czołówki rankingu, którzy albo grają za złoto albo grają od początku powstania gry i mają wszystkie farmy rozwinięte na maksa. Jak już pisałem wcześniej tą aktualizacją GGS tylko zniechęci do gry tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z BF. A wystarczyłoby dać oddzielną kolejkę budowy dla tymczasowej farmy (podobnie jak jest dla maszyn w garażu) oraz ceny rozbudowy na wyspiarskiej farmie skalowane według poziomu gracza i ci z niższymi poziomami też mogliby się cieszyć z nowej farmy... A tak frajdę będzie mieć tylko garstka graczy...

    Mo tak ta farma dostepna jest od 30 poziomu u mie w sojuszu zaluja ze nie moga jej miec...
  • arczi242arczi242 Posty: 3
    edytowano 06.08.2014
    chyba nie doczytałem czemu wyspa jest tylko na miesiac
  • PireusPireus Posty: 138
    edytowano 06.08.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »
    .


    Dzięki lotnisku będziecie mogli przenieść się do nowej, tymczasowej farmy mieszczącej się na odległej wyspie, gdzie jeden z krewnych naszej postaci z Big Farm poprosi Was o pomoc przy rozbudowie swej farmy. Jeśli udzielicie pomocy tej osobie, w podzięce będziecie mogli wygrać nowe nagrody, a także zyskacie szansę na nowe dekoracje, jak również odblokowanie nowych nasion, które w przyszłości będzie można sadzić wyłącznie w szklarni. Ciekawi, co będzie dalej? Mamy nadzieję, że tak!

    Tymczasowa farma mieszcząca się na wyspie będzie za każdym razem dostępna przez 30 dni. W tym czasie, możecie realizować rozmaite zadania, by pomóc nowej - dotychczas nieznanej - postaci z gry. Po upływie 30 dni, farma zostanie cofnięta do początkowego poziomu i w zależności od uzyskanego postępu, otrzymacie nagrody dla Waszych stałych farm. Możecie się również zaopatrywać w nasiona, które w przyszłości wykorzystane będą w szklarni.

    Polecam poczytać trochę, dopiero potem pytać.
  • Selmak (PL1)Selmak (PL1) Posty: 245
    edytowano 06.08.2014
    GuestChmn15 napisał użytkownik: »
    Mo tak ta farma dostepna jest od 30 poziomu u mie w sojuszu zaluja ze nie moga jej miec...

    Co z tego, że dostępna jest od 30 poziomu. Żeby cokolwiek tam ruszyć trzeba by całkowicie porzucić rozwijanie regularnych farm, dokładając fakt, ze farma co 30 dni się resetuje gracze z niskim poziomem musieliby w ogóle przestać inwestować w główne farmy, żeby cokolwiek zdziałać na wyspie... Oddzielna kolejka budowania i ceny skalowane według poziomu gracza pozwoliłyby cieszyć się wyspą wszystkim graczom a nie tylko niewielkiemu odsetkowi tych z czołówki... no chyba, że GGS oczekuje, że nagle wszyscy zaczną grać złotem, to najlepiej w ogóle wycofać dolary i zostawić tylko walutę premium, to zostaną tylko gracze typu Bulinka2012.... (choć w tym konkretnym przypadku gracz to nie najlepsze określenie, obstawiam, że ona jedna funduje pensje kilku pracownikom GGS :))
  • Aquarius (PL1)Aquarius (PL1) Posty: 152
    edytowano 06.08.2014
    Tylko co jest ważniejsze dla GGS: czy zadowolenie z gry graczy z niskimi lvl, czy też jak największe wpływy z zakupu złota? Stawiam na to drugie, czołówka pewnie sypię realna kasą w setkach jak nie tysiącach złotych, pozostali mają robić "sztuczny" tłok i siedzieć cicho. Myślicie, że coś zrobią by poprawić grę dla większości osób? Nie sądzę, pozostanie nam więc, rozwijanie swoich farm, a za kilka miesięcy, może za 2 lata dopiero gdy farmy będą na wysokim rozwinięciu, bawić się w wyspę :)
  • ewuś7 (PL1)ewuś7 (PL1) Posty: 3
    edytowano 06.08.2014
    w mojej ocenie bulinka to jeden z administratorów, ale to oczywiscie moje zdanie
  • Abalis (PL1)Abalis (PL1) PL1 Posty: 25
    edytowano 06.08.2014
    podpisuję się pod tym co pisze Aquarius2
    również jestem zawiedziona.
  • jack6226jack6226 Posty: 2
    edytowano 06.08.2014
    Witam
    Oddam moją tropikalną wyspe za trzy dniowe wczasy w Wąchocku.
    dodam jeszcze Smakosza.
  • GuestChmn15GuestChmn15 Posty: 54
    edytowano 06.08.2014
    Selmak napisał użytkownik: »
    Co z tego, że dostępna jest od 30 poziomu. Żeby cokolwiek tam ruszyć trzeba by całkowicie porzucić rozwijanie regularnych farm, dokładając fakt, ze farma co 30 dni się resetuje gracze z niskim poziomem musieliby w ogóle przestać inwestować w główne farmy, żeby cokolwiek zdziałać na wyspie... Oddzielna kolejka budowania i ceny skalowane według poziomu gracza pozwoliłyby cieszyć się wyspą wszystkim graczom a nie tylko niewielkiemu odsetkowi tych z czołówki... no chyba, że GGS oczekuje, że nagle wszyscy zaczną grać złotem, to najlepiej w ogóle wycofać dolary i zostawić tylko walutę premium, to zostaną tylko gracze typu Bulinka2012.... (choć w tym konkretnym przypadku gracz to nie najlepsze określenie, obstawiam, że ona jedna funduje pensje kilku pracownikom GGS :))

    No tak masz racje ja na 51 poziomie jestem i musze tylko w nia inwestowac zreszta mozesz zobaczyc ze to cale nic ..
  • prosiaczki3 (PL1)prosiaczki3 (PL1) PL1 Posty: 58
    edytowano 06.08.2014
    Mam 117 poziom i sporo dolców. Wyspa ładna, więc zaczęłam w nią ładować te dolce i ciutkę złotka też, nie powiem. Potem przyszło opamiętanie. To jest beczka bez dna! Nie stać mnie na tę zabawę. Dojadę do końca pierwszej tury zadań i adieu tropiki! A Bulince dajcie już spokój. Jestem paskudnym nałogiem i gdybym tylko mogła, ładowałabym w grę ile się da. Za rozrywki trzeba płacić a to jest moja ulubiona rozrywka. :))
  • monika019monika019 Posty: 2
    edytowano 07.08.2014
    To sciema tylko kase wyciagnac i tyle a do modratorÓw warto sprawdziĆ ile osob gra hakerem
  • BigTytanBigTytan Posty: 2
    edytowano 07.08.2014
    Ta gra jest nudna,że szok :(
  • ElproviderElprovider Posty: 10
    edytowano 07.08.2014
    Dołączę do tych rozczarowanych, mam 65 lvl i sporo kasy, ale wyspa mnie rozczarowała, to taki worek na kase bez dna - niewiele ruszyłam na niej a juz ponad 1 mln zeszło. Zeby ukonczyc ten pierwszy rozdzial to pewnie z 3 mln trzeba wydać, albo i wiecej. A nagroda gorsza od tych eventowych.
    Z resztą wszystko juz zostało napisane.
    Mysle ze kazdy rozsądny gracz ma podobne odczucia

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik