Strona główna Polish Problemy techniczne i błędy

doładowanie złota

2»

Komentarz

  • marzusRmarzusR Posty: 3
    edytowano 29.10.2013
    kupiłam przed chwila zloto miało być 50 proc. więcej i nie ma co z tym zrobić ?
  • barbaraGamer2 (PL1)barbaraGamer2 (PL1) Posty: 1,159
    edytowano 29.10.2013
    50% więcej jest w trakcie trwania prime ,być może się spóźniłaś :(
  • marzusRmarzusR Posty: 3
    edytowano 29.10.2013
    no tak myslalam ale przy zakupie pokazywalo ile dostane
  • barbaraGamer2 (PL1)barbaraGamer2 (PL1) Posty: 1,159
    edytowano 29.10.2013
    To proszę cofnij się kilka postów wyżej i tam nasz modek napisał ,co robić w takim przypadku :D
  • Lewiatan4Lewiatan4 Posty: 24
    edytowano 04.11.2013
    A może by ktoś pomyślał i umożliwił zakup złota za dolary! W każdej grze jest taka możliwość, że można zakupić złoto (lub inną walutę) za pieniądze wirtualne a tu nie ma takiej możliwości. Zastanówcie się nad tym problemem! Pozdrawiam.
  • BombalinnaBombalinna Posty: 117
    edytowano 04.11.2013
    Lewiatan4 napisał użytkownik: »
    A może by ktoś pomyślał i umożliwił zakup złota za dolary! W każdej grze jest taka możliwość, że można zakupić złoto (lub inną walutę) za pieniądze wirtualne a tu nie ma takiej możliwości. Zastanówcie się nad tym problemem! Pozdrawiam.

    hm, w której to "każdej" grze jest taka możliwość? bo w tych, w które grywam/grywałam - nie ma, to mija się z celem biznesowym twórców gry
  • GamerSimfetkaGamerSimfetka Posty: 119
    edytowano 06.11.2013
    Witam. Chciałam kupić złoto, lecz jestem za granicą. wysyłam smsa cos zaczyna się dziac i zaraz wyskakuje mi wiadomosc: Sorry, uw betaling was niet succesvol. Er zal geen 1,50 EUR in rekening worden gebracht op uw telefoonrekening.
    Probeer het later nog eens of neem contact op met de klantenondersteuning. piszą że nie pobrali mi kasy z konta i zeby pozniej sprobowac albo sie skontaktowac z działem pomocy technicznej ;/. Próbowałam już trzy razy z holenderskiej karty lebara i NIC ;/
  • Lawliet_LawsfordLawliet_Lawsford Posty: 518
    edytowano 06.11.2013
    Witaj,

    prawdopodobnie masz zablokowane wysyłanie smsów premium. W tej sytuacji potrzebny jest kontakt z biurem obsługi klienta.
    Pytanie: Czy to jest nowa karta? Jeżeli tak, to czy karta została poprawnie aktywowana?

    Pozdrawiam,
    L.
  • GamerSimfetkaGamerSimfetka Posty: 119
    edytowano 06.11.2013
    Nowa karta. Tak.
    Ok dzięki za pomoc ;)
  • Katrina39 (PL1)Katrina39 (PL1) PL1 Posty: 11
    edytowano 09.11.2013
    Witam szukam odpowiedzi dlaczego jak kupuje pakiet zlota przez sms gdy jes 50 % wiecej mam problem i mi sie konto nie doladowuje a jak juz uda mi sie odzyskac w bonach to bez premi dzis bylo tak samo wydalam 50 zl na sms ani kasy ani zlota a jak normalnie kupuje to praktycznie bez problemu
  • uli (PL1)uli (PL1) Posty: 3
    edytowano 11.11.2013
    Witam, ile się czeka na odpowiedź z supportu w sprawie złota? I czy w ogóle jest szansa, żeby je odzyskać...
  • morgana8morgana8 Posty: 1
    edytowano 06.12.2013
    witam a ja wogóle nie mam obcji kupna złota przez sms !!!
  • galczak12galczak12 Posty: 1
    edytowano 06.05.2014
    kupiłem złoto i dostałem kod ale podczas realizowania kod na kupon nie chchiał sie przyjać i musze teraz skontaktowac sie z biurem obsługi, jak to zrobić ???
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 07.05.2014
    galczak12 napisał użytkownik: »
    kupiłem złoto i dostałem kod ale podczas realizowania kod na kupon nie chchiał sie przyjać i musze teraz skontaktowac sie z biurem obsługi, jak to zrobić ???

    Witam,

    Link kontaktowy do działu obsługi technicznej (zwanej również "supportem") znajdziesz w mojej sygnaturce.

    W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt.

    Pozdrawiam,
    Filip
  • edytowano 13.05.2014
    Witam.Koleżanka załozyła gre w Niemczech.Ale wróciła do Polski i ma tylko polski telefon.A mimo to jak chce doładowac złoto to tylko w euro.Jak można zmienic aby było za złotówki?
  • madzia_toffikha2madzia_toffikha2 Posty: 906
    edytowano 13.05.2014
    niech napisze do supportu prośbe o zmianę waluty -> http://support.goodgamestudios.com/?lang=pl
    podobny problem był poruszany tu -> http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?48743-P%C5%82atno%C5%9B%C4%87-w-funtach
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 13.05.2014
    arkadiusz 20052 napisał użytkownik: »
    Witam.Koleżanka załozyła gre w Niemczech.Ale wróciła do Polski i ma tylko polski telefon.A mimo to jak chce doładowac złoto to tylko w euro.Jak można zmienic aby było za złotówki?

    Witam. W opisanej sprawie proszę Cię o kontakt z Supportem. Link bezpośredni znajduje się pod numerem 3 w mojej sygnaturze.
    Board Moderator
    ​Calypso
  • edytowano 13.05.2014
    dziekuje bardzo.
  • helmansohelmanso Posty: 1
    edytowano 19.05.2014
    zmien przegladarke i bedzie dzialalo
  • edytowano 03.06.2014
    A ja chciałabym się dowiedziec dlaczego w tej chwili przy 150% premii nie mozna doladowac najmniejszego pakietu sms? wogole on nie widnieje na przekierowanej stronie najtanszy to za 11zl.
  • edytowano 03.06.2014
    Ilona166Player napisał użytkownik: »
    A ja chciałabym się dowiedziec dlaczego w tej chwili przy 150% premii nie mozna doladowac najmniejszego pakietu sms? wogole on nie widnieje na przekierowanej stronie najtanszy to za 11zl.

    Napisz do supportu prośbę o przywrócenie najniższej stawki doładowania :) Po wykupieniu wyższego pakietu złota te niższe są niedostępne.
  • Leenka17Leenka17 Posty: 1
    edytowano 12.06.2014
    Również chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tymi pakietami sms. Kiedys były widoczne od bodajże (jeśli dobrze pamiętam) 5zł w górę, teraz natomiast widnieje mi tylko pakiet za 30zł... Jak to jest?
  • weronka1232weronka1232 Posty: 3
    edytowano 27.11.2014
    gdzie znikł w przelewach 24 bank Pekao SA???
  • pumbelix (PL1)pumbelix (PL1) Posty: 370
    edytowano 30.11.2014
    Leenka17 napisał użytkownik: »
    Również chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tymi pakietami sms. Kiedys były widoczne od bodajże (jeśli dobrze pamiętam) 5zł w górę, teraz natomiast widnieje mi tylko pakiet za 30zł... Jak to jest?

    Gdy kupisz droższy pakiet kilka razy to te mniejsze znikają. Aby przywrócić te mniejsze pakiety, wystarczy, że napiszesz do Supportu o ich przywrócenie. Tylko tyle.
  • Monika.laskoszRMonika.laskoszR Posty: 14
    edytowano 30.11.2014
    pumbelix napisał użytkownik: »
    Gdy kupisz droższy pakiet kilka razy to te mniejsze znikają. Aby przywrócić te mniejsze pakiety, wystarczy, że napiszesz do Supportu o ich przywrócenie. Tylko tyle.
    Troszku nie mogę się z tym zgodzić owszem jak kupujesz często ale nie za droższą kwotę tylko
    po przekroczeniu jakiegoś wykupu złota. Wiem to z tego że kupuje złoto za 4,92zŁ TYLKO nie za 11 czy tam 23zł i już miałam 3 razy blokadę jeśli to można ta nazwać Weszłam na sposób i go powiem po prostu po wykupie nacisnąć przycisk z doładowania złota jeśli okaże się że widnieje za 11 to napisać do support w tym samym momencie jak będzie następna promocja to będzie wykup za 4,92 Pozdrawiam Monika:)

    Każdy pisze że jak wykupisz droży pakiet wcale nie prawda ja tyko kupuje za tyle
  • jvhdhj jbvhvvvujvhdhj jbvhvvvu Posty: 2
    edytowano 01.12.2014
    Jak długo trzeba czekać na załadowanie się konta złotem ???
  • jvhdhj jbvhvvvujvhdhj jbvhvvvu Posty: 2
    edytowano 01.12.2014
    Czekam już kilka godzin na dołdowanie konta złotem zapłaciłam pieniądze i co teraz ???? !!!!!!! Ile można czekać ??
  • SZYBKACOBRASZYBKACOBRA Posty: 238
    edytowano 01.12.2014
    Czekam już kilka godzin na dołdowanie konta złotem zapłaciłam pieniądze i co teraz ???? !!!!!!! Ile można czekać ??
    Pierwsza sprawa ,,edytuj'' post pierwszy. Ta funkcja pomaga bardziej widocznemu każdemu tematu i go przy tym nie zaśmieca double-postami(podwójnymi postami- 2 pod rząd).

    Odnośnie tematu:
    Napisz do supportu: http://support.krajgoodgamestudios.com/
    Wybierz kraj i grę, i w dół do ,,E-mailu do działu wsparcia''.
    W temacie oznacz ,,Płatności'' i inne ważne wiadomości.

    Powinni Ci w najbliższym czasie odpisać(ok. 3 dni). Rzeczy odnośnie ,,złota'' i płatności najlepiej jest rozwiązywać właśnie z działem wsparcia(supportem).

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik