Domů Czech Místo pro setkávání hráčů a spolků farmářů

NEMETON - společná diskuse o změnách pro spolky farmářů

Přátelé, založil jsem toto téma, jako místo pro konstruktivní probírání témat ke změnám ve hře pro spolky farmářů. Je to Kruh u ohně - každý může přispět ke zlepšení a pokud máte stejné problémy, podělte se a nalezneme řešení. O to více nás bude hra bavit. Nevadí, pokud zde budou psát jen vedoucí spolků. Ve hře není možné (zatím) udělat propojený chat spolků a tek můžeme navázat přátelství a spolupráci zde. Hra se neustále vylepšuje a tak by bylo dobré přidat nápady pro spolky. Nápad zde probereme a pak založíme anketu ke schválení. Který spolek se přidá ke Kruhu? Prosím vedoucí spolků, kteří zde budou psát, ať za své jméno uvádí i jméno spolku, děkuji. Přeji příjemnou hru za náš spolek skvělých lidí a farmářů.
Drak, NEMETON
Post edited by Drak3210 on
«1

Komentáře

  • sova xxx (CZ1)sova xxx (CZ1) Komentářů: 17
    upraveno 25.02.2013
    To je dobrý nápad. Stejně tak "nedotažené" mi přijdou zprávy. Už jsem nějakou hrou prošla a nikde jsem se nesetkala s tím, že by při odpovědi nebyl zobrazen celý rozhovor.
  • graywolff4graywolff4 Komentářů: 46
    upraveno 25.02.2013
    Projekt Akademie pochopitelně každý spolkový kruh u ohně podpoří, názvy svých spolků jsem dal rovnou do podpisu, není se za co stydět.

    Navážu na předchozí - ano, zprávy jsou v této hře poněkud nedotažené. Systém je zjevně převzatý z Empire, ale je ještě okleštěnější - zpráva musí být tak krátká, že mnohdy člověk nedokáže pořádně říct, co by potřeboval. K tomu místy hromadné zprávy adresátům nedojdou, to už je hotová katastrofa. Přitom spojit pár zpráv se společným předmětem není programátorsky až takový problém. Pokud se šetří místem, tak mi to v době terabytových disků připadá poněkud nepřípadné.
  • SandraaSandraa Komentářů: 51
    upraveno 25.02.2013
    Ahoj,
    ráda se přidám :-). Dost věcí prošlo ohledně spolku prošlo i v návrzích. Je výborný nápad, seskupit vše na jedno místo a i zde vlastně případně nalézt podporu pro svůj návrh :-). navíc vzhledem i pravidlům fóra a limutu podávaných návrhů jedním členem ,se zde můžem domluvit i na tomto ;-).
    Až obtěžujcí jsou pro mě limity písmen ve zprávách, novinkách, na chatu... Brala bych, kdyby přibyl ještě jeden barevný stupeň (např červený) pro neaktivitu delší třeba než týden. Možnost výběru adresátů při hromadné zprávě, či automatické potvrzení o přečtení této hromadné zprávy...

    Sandraa, NEJ_KORPORACE.
  • Bea II. (CZ1)Bea II. (CZ1) CZ1 Komentářů: 7
    upraveno 25.02.2013
    Ahoj.
    U dopisů není omezena jen délka textu, ale i počet odpovědí. Chat je minimalistický na probrání nějakého tématu a u dopisů neustále dohledáváš co, kdo odpověděl.
    Hra se mi líbí, jen mi schází více dekorací na vyšším stupni. Ještě tam nejsem, ale opravdu nechci mít pozemek plný modrých traktorů. Brala bych i třeba něco nechutně drahého v dolarech, ale nějakou "přírodní" alternativu by to chtělo.

    Bea, Nemeton
  • Kuskis2Kuskis2 Komentářů: 5
    upraveno 01.03.2013
    Ahoj, rád bych věděl jestli ty hromadne zpravy opravdu dorazí všem mým členum spolku????
    Protože vždycky mi tak tři odpověděj, ale o ostatních nevím nic jistě!
    Mám raději tedy posílat každému hrači odděleně zprávu?!

    A nešlo by nastavit doručování zprav nebo automatické potvrzení o přečtení teto zpravy..?

    Kuskis, V.V.I.P cleveři
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 02.03.2013
    Zatiaľ som to presne nezisťovala, ale doteraz sa mi na správy ozvali všetci. Boli tu však na fore ohlasy, že nie vždy príde správa všetkým členom. O tom oznámení o doručení alebo prečítaní správy by to asi chcelo hodiť anketu.
  • Drak3210Drak3210 Komentářů: 9
    upraveno 02.03.2013
    Ona by byla potřeba změn ve zprávách celkově. Je to velmi nepřehledné a malý počet znaků. Zatím nejhorší způsob zpráv ve hře a to jich mám za sebou haldu... A to nemluvím o příšerním chatu spolku, kde se nezachová historie a ihned se po pár řádcích maže, takže ti, co napíšou ráno nesdělí své informace těm, kteří příjdou odpoledne.
  • SandraaSandraa Komentářů: 51
    upraveno 04.03.2013
    Bea II.2 napsal: »
    Ahoj.
    U dopisů není omezena jen délka textu, ale i počet odpovědí.
    Bea, Nemeton

    jsme to vyzkoušeli a limit pro odpovědi je 10.
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 04.03.2013
    Návrh na neobmedzený chat bol už odoslaný, ale nejako sa mi zdá, že s tých návrhov sa nič nerealizuje:(, takže kým sa tým niekto bude zaoberať, možno aj prestaneme hrať. Čo sa týka správ, včera som tiež rozpisovala skupinovú správu do dvoch, pretože ak chce človek podať bližšie informácie, tá jedna nestačí. Potom si už pripadám ako večný pisateľ, pretože v pamäti mám samé spolkové správy.
  • SandraaSandraa Komentářů: 51
    upraveno 05.03.2013
    Ahojte. No zatím si jen sdělujeme co se nám nelíbí, chtělo by asi to někoho :-) kdo by to tu začal trochu řidit a usměrňovat. A začali tedy už nějak společně pracovat na zformulování nějakého návrhu. Pravděpodobně vztahující se k té spolkové poště.
  • Drak3210Drak3210 Komentářů: 9
    upraveno 05.03.2013
    Souhlasím - je třeba společně postupovat, rád se toho ujmu. Problém je také v tom, že zástupců farem je tu velmi málo. Což znamená, že se asi nedívají do novinek. Schválně jsem neposílal dopis s tímto vláknem a čekal, kdo to najde sám. Rozešlu tedy prvním 50 farmám odkaz na vlákno. Dále bych rád věděl, jaký je postup po předání výsledků úspěšného hlasování. Hanah posílá - kam a komu? Jaký je výsledek - příjmou e-mail a odpoví, neodpoví? Je důležité znát postup a zpětnou vazbu. Jde nám o hru, aby byla opravdu ta nejlepší. Vyhrála cenu díky hráčům, nám - zasloužíme si tedy možnost komunikovat napřímo. Udělejme tedy Radu farmářů, jako zástupců farmářských spolků.
    Sandraa napsal: »
    Ahojte. No zatím si jen sdělujeme co se nám nelíbí, chtělo by asi to někoho :-) kdo by to tu začal trochu řidit a usměrňovat. A začali tedy už nějak společně pracovat na zformulování nějakého návrhu. Pravděpodobně vztahující se k té spolkové poště.
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 05.03.2013
    No áno, v podstate nevieme, čo sa s návrhmi stane, či sú prijaté, zamietnuté, alebo sa nimi ani nezaoberali. Ani to, či návrh, ktorý pred niekoľkými mesiacmi bol zamietnutý, alebo nepovšimnutý je možné podať s novým hlasovaním opätovne. Hra sa predsa vyvíja, tak by to malo byť možné. Nevieme. Tiež by to chcelo nejaký zoznam spolkov - zástupcov spolkov, ktorí by boli ochotní navzájom spolupracovať. Kľudne súhlasím, aby tým "hovorcom" bol Drak, len dúfam, že sa nájde viac ľudí, čo sa zapoja, pretože zatiaľ je to žalostne málo.
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 05.03.2013
    Drak3210 napsal: »
    Souhlasím - je třeba společně postupovat, rád se toho ujmu. Problém je také v tom, že zástupců farem je tu velmi málo. Což znamená, že se asi nedívají do novinek. Schválně jsem neposílal dopis s tímto vláknem a čekal, kdo to najde sám. Rozešlu tedy prvním 50 farmám odkaz na vlákno. Dále bych rád věděl, jaký je postup po předání výsledků úspěšného hlasování. Hanah posílá - kam a komu? Jaký je výsledek - příjmou e-mail a odpoví, neodpoví? Je důležité znát postup a zpětnou vazbu. Jde nám o hru, aby byla opravdu ta nejlepší. Vyhrála cenu díky hráčům, nám - zasloužíme si tedy možnost komunikovat napřímo. Udělejme tedy Radu farmářů, jako zástupců farmářských spolků.

    Ahoj, já to předám Rose a ta to předá dále :) problém je v tom, že i když byl návrh přijat, změna se neuskuteční hned.

    Je plánováno: rolování dolní a horní lišty ve hře, přidání lepšího přehledu neaktivity člena ve spolku, lepší přehled o žádostech přijetí do spolku , atd....
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 05.03.2013
    hanah napsal: »
    Ahoj, já to předám Rose a ta to předá dále :) problém je v tom, že i když byl návrh přijat, změna se neuskuteční hned.

    Je plánováno: rolování dolní a horní lišty ve hře, přidání lepšího přehledu neaktivity člena ve spolku, lepší přehled o žádostech přijetí do spolku , atd....


    Hanah a nešlo by do tých návrhov po vyjadrení dopísať, či bol prijatý alebo zamietnutý, aby hráči, ktorí návrhy podali (a samozrejme tí, čo hlasovali) vedeli, či sa niekedy v budúcnosti majú na zmenu tešiť alebo nie?
  • Drak3210Drak3210 Komentářů: 9
    upraveno 05.03.2013
    Hanah - opravdu by stálo za to, udělat přehled o tom, co je předáno a čeká se - např. uzamčené vlákno v oficiálním oznámení. Ušetříme si zmatky a zakládání dalších hlasování o něčem, co je již předané. Co říkáš - půjde to? :) Díky, Drak
    Dadika2 napsal: »
    Hanah a nešlo by do tých návrhov po vyjadrení dopísať, či bol prijatý alebo zamietnutý, aby hráči, ktorí návrhy podali (a samozrejme tí, čo hlasovali) vedeli, či sa niekedy v budúcnosti majú na zmenu tešiť alebo nie?
  • SandraaSandraa Komentářů: 51
    upraveno 16.03.2017
    Ahojte nemohl byste někdo podat návrh místo mě? vzhledme k pravidlům, nemohu podat během jenoho týdne 2...
    Nejde teda o spolek.
    Oč tedy :-)
    nemohu si zvyknout na uspořádání produktů ve správě farmy na gurmánské. Na hl. farmě to je hezky logicky, produkty z pole, z chovů, ze sadů.
    Aby bylo podobné uspořádání, např: produkty ze zahrady, pak z mlékárny, poté z pekárny, nakonec třeba mandle a kozí mlíko. Nebo jinak to je fuk ale ne takhle podivně rozházeno jako je v současnosti.
    Pokud někdo z vás souhlasí, podáte to?

    už netřeba, týden ubělhl tak jsem sepsala sama :-)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • Drak3210Drak3210 Komentářů: 9
    upraveno 18.03.2013
    Za mne velké zklamání - opravdu se ukazuje, že hlasovat o návrhu je jen blbnutí hráčů, že jako se podílí na zlepšení hry. Pojedou si svou strategii a možná někdy něco použijí. Tímto končím s aktivitami spolků a společných nápadů na zlepšení hry.
    skoumal2 napsal: »
    Jestli jste zvědaví, jak vývojáři naložili s některými návrhy, mrkněte na anglické fórum na vlákno http://en.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?56929-Suggestions-that-have-been-brought-to-the-developer-s-attention. Pro ty, co neumějí anglicky, vybírám některé body:
    • druhý kompostér - neplánuje se
    • úprava soutěží - plánuje se, datum neznámé
    • postupné dodávání sbírkových předmětů - neplánuje se
    • přenos dekorací mezi farmami - neplánuje se
    • dvě stavby zároveň - neplánuje se
    • přesun brány - neplánuje se, příliš složité

    Hanka
  • graywolff4graywolff4 Komentářů: 46
    upraveno 18.03.2013
    Já bych se úplně nevzdával, ono se dalo čekat, že si vydavatelská firma pojede podle svého, ale třeba přece jen nějaký nápad projde. Já vím, je to často marná práce, ale i tohle je součástí hry, komunity...
  • Drak3210Drak3210 Komentářů: 9
    upraveno 19.03.2013
    Máš pravdu, ale v jiných hrách je komunikace a spolupráce smozřejmostí.
    graywolff4 napsal: »
    Já bych se úplně nevzdával, ono se dalo čekat, že si vydavatelská firma pojede podle svého, ale třeba přece jen nějaký nápad projde. Já vím, je to často marná práce, ale i tohle je součástí hry, komunity...
  • hanulka164 (CZ1)hanulka164 (CZ1) Komentářů: 18
    upraveno 07.04.2013
    Jak vidím, s křížkem po funuse. Ale ohledně probíraných témat. Společně doplňované sbírkové předměty a společné dekorace je pochopitelné, že neprojdou, je to byznys jako jiný. Vždy je tam tlačítko nebo možnost koupit za zlaťáky a o to jde. Dvě stavby zároveň, možná by ta hra postupovala rychle a to asi také není v plánu. Co pak pořád vymýšlet. Ale co nás také štve a omezuje je nemožnost napsat delší zprávu, zápis do novinek, prostě komunikace mezi členy ve spolku. Kapacita chatu katastrofa - také zde bylo popsáno. a fórum je aspoň pro mne celkově nepřehledné. Nemám moc zkušeností s hrami, ale přehlednost fóra se mi moc nelíb.í



    Zakladatelka spolku Začátečnická
  • graywolff4graywolff4 Komentářů: 46
    upraveno 07.04.2013
    V některých hrách mají každá aliance (cech, spolek) svoje vlastní fórum. U jedné konkurenční firmy si dali tolik práce, že se vBullettinové fórum cechu zobrazuje v iframe přímo ve hře. Jinde je fórum aliance pouze součástí celkového fóra, ale mají k němu přístup jen členové dané aliance a moderátoři. No a někde není fórum vůbec - nebo je řešeno tak primitivně, že jsou všechny příspěvky v jednom vlákně.

    Osobně po instalaci české verze tohoto fóra nevidím žádný problém. Přehlednost je dána rozdělením sekcí, tak jedině tím by se teoreticky dalo pohnout. Tady je obecně hodně příspěvků kolem představování a hledání spolků. Vlákna pořád přibývají, ohlášená nová místa ve spolku nejsou po jejich obsazení obvykle oznámena, pletou se mezi sebou servery. Pochybuji ale, že by kupříkladu rozdělení podle serverů k něčemu bylo. Stejně by všichni psali do jednoho, to je marný boj...
  • hanulka164 (CZ1)hanulka164 (CZ1) Komentářů: 18
    upraveno 07.04.2013
    Je pravdou, že když jsem něco potřebovala, tak jsem to vždy našla. Trvalo to víc času, ale našla. Hra se mi líbí, přibývají stále nové věci, celkem dost rychle, a sešli jsme se dobrá parta ve spolku. Takže vlastně ani není na co si stěžovat. Se vším jsme se nějak naučili pracovat a přizpůsbili jsme se. A když potřebujeme, no tak si to napíšeme ve dvou i více příspěvcích. Bývá to sice někdy pěkná motanice, ale proč ne. Srandy není nikdy dost. Důležité věci z chatu vměstnáváme do novinek, kde vydrží. Tak přeji hezký večer a dobrou hru :-)
  • Drak3210Drak3210 Komentářů: 9
    upraveno 07.04.2013
    Já bych uvítal změnu vnitřního chatu spolku a jak píšete - délka zprávy je nedostačující, historie chatu je krátká, atd. Zatím nejhorší vnitřní chat z těch her, co jsem hrál, známkuji 4. Co se týká dalších změn ve prospěch spolků si po zkušenosti myslím, že je to u ledu. Vidím jen lákadla pro nové hráče, snaha o oživení, což znamená dobré PR a peníze za zlaté. To, že nevidím co se děje na dalších dvou farmách a neustále se přepínám mi leze na nervy, časté výpadky, zasekávání - hra musí být snadno hratelná a přehledná, jinak oblíbenost klesá. Na to by se měli tvůrci zaměřit.
  • HeleTy (CZ1)HeleTy (CZ1) Komentářů: 2
    upraveno 10.04.2013
    Musím říct, že kromě toho, že jdou napsat pouze krátké zprávy (zvykla jsem si) mi po nové aktualizaci přijde celkem dost nepříjemné, že odpověď na hromadnou zprávu je hromadná zpráva. Lidem se pak hromadí zprávy a končí to tak, že je přestanou číst úplně. Možná by bylo dobré udělat výběr jakým způsobem se má odpovědět.
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 15.04.2013
    K tým správam: nepáči sa mi to presne tak ako uvádza JaSpi. Navyše - včera sme so zástupcami riešili nových členov. Mám 4 zástupcov a danú informáciu som musela rozpísať do 3 správ, čiže to je 12 správ namiesto 4. Je to katastrofa. Prepracujem podnet na zmenu správ a pridám hlasovanie.
  • Drak3210Drak3210 Komentářů: 9
    upraveno 15.04.2013
    Skvělé, připrav hlasování, díky.
    Dadika2 napsal: »
    K tým správam: nepáči sa mi to presne tak ako uvádza JaSpi. Navyše - včera sme so zástupcami riešili nových členov. Mám 4 zástupcov a danú informáciu som musela rozpísať do 3 správ, čiže to je 12 správ namiesto 4. Je to katastrofa. Prepracujem podnet na zmenu správ a pridám hlasovanie.
  • kechuos (CZ1)kechuos (CZ1) CZ1 Komentářů: 150
    upraveno 03.05.2013
    Já ten omezený obsah zpráv, řeším zasíláním odkazu. Zprávu si vytvořím jinde a pošlu pouze odkaz. Tam narážím občas na nevhodná slova.

    Přemýšlel jsem o uspořádání nějakých soutěží ve spolku,ale nic mne nenapadlo, tak, aby to bylo kontrolovatelné a možné pro různé lvl. Nenapadá Vás nic??????????????
  • BrianesBrianes Komentářů: 48
    upraveno 04.05.2013
    Ahojte, zrovna mi to v hromadné zprávě vyhodilo hlášku že Není povoleno psát slovo "null" a pokud jej nepřepíšu tak zprávu nebudu moct odeslat. Někdo kdo by mi poradil co to znamená? A co přesně se skrývá pod tím "null" ? Děkuji
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 04.05.2013
    Brianes napsal: »
    Ahojte, zrovna mi to v hromadné zprávě vyhodilo hlášku že Není povoleno psát slovo "null" a pokud jej nepřepíšu tak zprávu nebudu moct odeslat. Někdo kdo by mi poradil co to znamená? A co přesně se skrývá pod tím "null" ? Děkuji

    Ahoj, zkusila jsem to a null se mi normálně odeslalo. Musíš mít nějaké slovo, které je špatné.
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 04.05.2013
    Myslím, že "null" odkazuje na problém s interpunkcí - je třeba za interpunkčními znaménky dělat mezery. Ale jistá si tím nejsem.
Sign In to comment.