Αρχική Greek Ιδέες, έπαινοι και κριτική

(ιδέα)λιμάνι.

movaxikos (GR1)movaxikos (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 30
επεξεργάστηκε 09.07.2014 σε Ιδέες, έπαινοι και κριτική
έχω την αίσθηση οτι το λιμάνι θα γινόταν πιο ενδιαφέρον με την προσθήκη ακόμα δύο πλοίων.
ένα (ας το πούμε ταχύπλοο,γρήγορο δηλαδή μιάς ώρας,ίσως, με λιγότερα εμπορεύματα)το δεύτερο ακόμη κ 12 ώρες,πάλι ίσως, με περισσότερα εμπορεύματα φυσικά.
επίσης θα ήταν χρήσιμο να υπήρχαν κι αποθήκες εξτρά για το λιμάνι,να μπορούσαμε να εφοδιάζουμε κατα το δοκούν κι όποτε μπορούμε(όπως τον φούρνο).
Post edited by movaxikos (GR1) on

Σχόλια

  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 08.07.2014
    Ναι ναι να κανουν και ενα εβεντ που να δηνει μια σημαια της cosco!
  • movaxikos (GR1)movaxikos (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 30
    επεξεργάστηκε 08.07.2014
    GuestΦιφι έγραψε: »
    Ναι ναι να κανουν και ενα εβεντ που να δηνει μια σημαια της cosco!

    1ον) έχω λιώσει στα γέλια
    2ον)κυριότερο απο το πρώτο αλλά έτσι τα έφερε η σειρά,να σαι καλά γι'αυτό.
    3ον)τι είναι το cosco? να μορφωθούμε κι εμείς οι άσχετοι.
    κι αν θες κ 4ο,υπάρχει,η ιδέα βασίζεται οτι τα μικρά επίπεδα δυσκολεύονται να γεμίσουν το πλοίο με ένα με λιγότερα εμπορεύματα θα τα βοηθούσε,τα μεγαλύτερα είναι για μεγαλύτερα επίπεδα.
  • ANTEGEIA01 (GR1)ANTEGEIA01 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 74
    επεξεργάστηκε 08.07.2014
    Ναι ναι να κανουν και ενα εβεντ που να δηνει μια σημαια της cosco!

    χ0αχ00αχ0α0χαχ00αχ0α0χ0αχ0... έλιωσαααα λέμε, δεν υπάρχεις !!!

    movaxikos μ αρέσει σαν ιδέα ..γιατι ειναι πολύ σπαστικό να περιμένεις τόσες ώρες, για να δώσεις εμπόρευμα και αν το έχεις μαζέψει αυτο που ζητάει, αλλιώς τρως ήττα.
    Καλό θα ήταν να υπάρχουν και εναλακτικές έστω και με λιγότερους Π.Ε και δολάρια!

    3ον)τι είναι το cosco? να μορφωθούμε κι εμείς οι άσχετοι.

    Η COSCO είναι πολυεθνική εταιρεία με έδρα το Πεκίνο, και μία από τις μεγαλύτερες ναυτιλιακές εταιρείες τακτικών γραμμών στον πλανήτη
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 08.07.2014
    Η cosco ειναι οι κινεζοι που πηραν το λιμανι. Οσο για το 4ο θυμησου την παροιμια<αν δεν βρεξεις κ..... ψαρι δεν τρως.
  • movaxikos (GR1)movaxikos (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 30
    επεξεργάστηκε 08.07.2014
    GuestΦιφι έγραψε: »
    Η cosco ειναι οι κινεζοι που πηραν το λιμανι. Οσο για το 4ο θυμησου την παροιμια<αν δεν βρεξεις κ..... ψαρι δεν τρως.

    λοιπόν φιφι,σωστή η παροιμία(όπως όλες σχεδόν)κι εφαρμόσιμη πλήρως με την ιδέα μου,δεν βρίσκω την χρήση της ούτε στην απάντηση,ούτε στην στάση σου γενικά.
    καλό το χιούμορ κ γέλασα αρκετά με τα γραπτά σου μα δεν βρήκα κάτι που να αντιπαραθέτεις ώστε η ιδέα μου να ακυρωθεί η τουλάχιστον να θεωρείται ανεφάρμοστη.
    αν έχεις επιχειρήματα γράψτα αλλιώτικα θεωρώ οτι απλώς (εκούσια η ακούσια δικό σου θέμα)γίνεσαι γραφική.
  • dinos01 (GR 1)dinos01 (GR 1) Αναρτήσεις: 590
    επεξεργάστηκε 09.07.2014
    όλα τα θέλετε στο πιάτο.................

    άμα δεν κουραστείς και δεν βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει και να κάνεις στρατηγική καλύτερα άλλαξε παιχνίδι.....

    και η Cosco δεν είναι Ναυτιλιακή Εταιρεία Τακτικών Γραμμών................ είναι η μεγαλύτερη Ναυτιλιακή Εταιρεία Εμπορευματοκιβωτίων και μία από τις αρμοδιότητες της είναι να αγοράζει λιμάνια και να τα αναπτύσσει....... όπως έχει κάνει με το λιμάνι του Πειραιά.........
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 09.07.2014
    Τελικα χιουμορ δεν υπαρχει.Οσο για την ιδεα σου μοναχικε προτιμω ενα λιμανακι ΓΡΑΦΙΚΟ(σαν εμενα) οπος με αποκαλεσες παρα ενα λιμανι με πολλα καραβια ασε που υπαρχει κινδηνος να τρακαρουν και να πανε τα εμπορευματα στον πατο. Αλλα κανε υπομονη σε λιγο θα εχουμε και αεροδρομιο και θα στελνουμε τα εμπορευματα με air cargo.
  • dinos01 (GR 1)dinos01 (GR 1) Αναρτήσεις: 590
    επεξεργάστηκε 09.07.2014
    GuestΦιφι έγραψε: »
    Τελικα χιουμορ δεν υπαρχει.Οσο για την ιδεα σου μοναχικε προτιμω ενα λιμανακι ΓΡΑΦΙΚΟ(σαν εμενα) οπος με αποκαλεσες παρα ενα λιμανι με πολλα καραβια ασε που υπαρχει κινδηνος να τρακαρουν και να πανε τα εμπορευματα στον πατο. Αλλα κανε υπομονη σε λιγο θα εχουμε και αεροδρομιο και θα στελνουμε τα εμπορευματα με air cargo.

    θα έχουμε και άλογα........... καθαρόαιμα Αραβικά..................
  • movaxikos (GR1)movaxikos (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 30
    επεξεργάστηκε 09.07.2014
    dinos012 έγραψε: »
    όλα τα θέλετε στο πιάτο.................

    άμα δεν κουραστείς και δεν βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει και να κάνεις στρατηγική καλύτερα άλλαξε παιχνίδι.....

    και η Cosco δεν είναι Ναυτιλιακή Εταιρεία Τακτικών Γραμμών................ είναι η μεγαλύτερη Ναυτιλιακή Εταιρεία Εμπορευματοκιβωτίων και μία από τις αρμοδιότητες της είναι να αγοράζει λιμάνια και να τα αναπτύσσει....... όπως έχει κάνει με το λιμάνι του Πειραιά.........


    για την cosco δεν δίνω πεντάρα,όσο για το αν βάζω το μυαλό μου να δουλέψει φαίνεται απο το ότι προσπαθώ να βρώ τρόπους ώστε το παιχνίδι να βελτιωθεί.
    τίποτα δεν αφήνω στάσιμο,ούτε στην ζωή ούτε στην διασκεδασή μου.
    για ορισμένους σαν κι εσένα ντίνο αυτό δεν είναι σωστό,δικαιωμά σου να το πιστεύεις.
    δεν θα πάψω να γράφω τις ιδέες μου είτε το θες είτε όχι.το φόρουμ έχει αυτό τον σκοπό.
    κι όταν βαρεθείς τα ίδια και τα ίδια τότε φύγε εσύ.
    εγώ θα μείνω όσο θέλω.
  • dinos01 (GR 1)dinos01 (GR 1) Αναρτήσεις: 590
    επεξεργάστηκε 09.07.2014
    μείνε........ σου είπε κανείς να φύγεις?????

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο