Αρχική Greek Διάφορα

Ανάρτηση Εικόνων

PANOS849PANOS849 Αναρτήσεις: 233
επεξεργάστηκε 26.10.2014 σε Διάφορα
Καλησπέρα! Πώς να ανεβάζω τις εικόνες ώστε να μην βγαίνει ως συνημμένο αλλά μόνο οι εικόνες; δεν μου γίνεται αυτό και συνήθως όταν βγαίνει συννημένο οι κινούμενες εικόνες χάνουν την ''λάμψη'' τους!
Post edited by PANOS849 on

Σχόλια

  • agrotisa7 (GR1)agrotisa7 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 26
    επεξεργάστηκε 23.06.2014
    Kαι εγω αυτο ψαχνω αν ξερει κανεις ας βοηθηση.
    ευχαριστω....
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 23.06.2014
    Για να βάλεις φωτογραφία από ένα άλλο site:
    -Διαλέγεις τη φωτό που θέλεις και με δεξί κλικ πάνω στην εικόνα κάνεις "αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας"
    -Έρχεσαι στην απάντηση και πάνω δεξιά έχει μια εικονίτσα που λέει insert image
    -Πατάς εκεί και στο παράθυρο που ανοίγει επιλέγεις From URL
    -Αντιγράφεις την εικόνα σου εκεί με δεξί κλικ και επικόλληση (paste αν είναι στα αγγλικά) και ξεκλικάρεις το από κάτω "Retrieve remote file and reference locally".
    -Πατάς ΟΚ
  • gregor68 (GR1)gregor68 (GR1) Αναρτήσεις: 184
    επεξεργάστηκε 23.06.2014
    καλησπέρα.μιας και ανοιξατε το θεμα με τις φωτογραφιες εγω όταν θελω να κανω printscreen και θελω να την ανεβασω μετα εδώ στο φορουμ όταν παταω το insert an image παρουσιάζεται ένα λευκο πεπλο και δεν γινεται τιποτα.μηπως γνωριζει καποιος γιατι γινεται?τι κανω λαθος? μηπως χρειαζεται να εχω καποιο πρόγραμμα εκτος από από το adobe flash player(το οποιο δεν ξερω και αν χρειαζεται αυτό σε αυτή την περιπτωση).ευχαριστω

    ΥΓ ο υπολογιστης είναι καινούριος και τα windows και όλα για αυτό ρωταω μηπως χρειαζεται κατι άλλο γιατι στον προηγουμενο υπολογιστη ανεβαζα φωτο
  • LeaderPOPILeaderPOPI Αναρτήσεις: 261
    επεξεργάστηκε 23.06.2014
    Για να κάνεις printscreen πατάς το Fn + PRTSC και μετά επικόληση στην ζωγραφική. Ερχεσαι εδω στην απάντηση και πατάς την εικονα δες φωτο Attachment not found.

    και σου ανοιγει ενα παραθυράκι. Απο εκει επιλέγεις (δες φωτο ) Attachment not found. βελάκι 1 to from computer για να ανεβει η εικονα απο τον υπολογιστη σου και μετα απο κατω το upload files (2).

    Αλλιώς αν η εικόνα ειναι απο καποια σελίδα πατας στην εικονα το αντιγραφή τοποθεσιας δεσμού και ερχεσαι εδω και πατας το from url (εικονα βελακι 3).

    Ελπίζω να εγινα κατανοητή.
  • gregor68 (GR1)gregor68 (GR1) Αναρτήσεις: 184
    επεξεργάστηκε 23.06.2014
    ευχαριστω για την απαντηση αλλα το θεμα είναι ότι όταν φτανω στο βημα να πατησω το insert an image γινεται αυτό που λεω πιο πανω .και την εικονα που μου εστειλες τωρα όταν την πατησα για να μεγαλωσει και να την δω καλυτερα δεν ανοιξε μπηκε ένα πεπλο μπροστα και αυτό είναι που δεν γνωριζω γιατι το κανει
    (εγω fn δεν εχω στον υπολογιστη)
    εν το μεταξυ όλα τα υπολοιπα κουμπια με το βιντεο αλλα και τα υπολοιπα ανοιγουν κανονικα μονο για τις φωτο δεν ανοιγει
    κατω κατω εδώ που γραφουμε τωρα που γραφει δικαιώματα-επιλογες προσεξα ότι μου γραφει ότι όλα είναι σε λειτουργια smilies,video κ.α εκτος από το html που γραφει ότι είναι εκτος λειτουργιας .μηπως φταιει αυτό ή είναι ασχετο?
  • PANOS849PANOS849 Αναρτήσεις: 233
    επεξεργάστηκε 23.06.2014
    LeaderPOPI έγραψε: »
    Για να κάνεις...
    neda712 έγραψε: »
    Για να βάλεις ...
    Κι εγώ αυτά κάνω αλλά βγαίνει συννημένο σαν της κας Πόπης έτσι μου βγαίνει πάντα ή βγαίνει
    από κάτω κι έτσι δεν είναι τόσο εντυπωσιακές οι εικόνες;(
  • kleart1999 (GR1)kleart1999 (GR1) Αναρτήσεις: 136
    επεξεργάστηκε 23.06.2014
    Καλησπέρα σου προτείνω για να μην γίνεται αυτό με το συνημμένο αρχείο (εικόνα) ,να ανεβάζεις
    εικόνες μέσω Internet.

    1. Πήγαινε στο PhotoBucket >> εδώ <<

    2.Άνοιξε έναν λογαριασμό (Sign Up)

    6_zps8b72afea.png

    3.Όταν θα έχεις φτιάξει με επιτυχία τον λογαριασμό ανέβασε τις φωτογραφίες που επιθυμείς να
    βάλεις εδώ στο φόρουμ , κάνοντας Upload στο Photobucket .


    bigfarm3_zps47579fe2.png

    4.Αφού ανέβασες στο Photobucket τις φωτογραφίες σου ... πας πάνω στην ανεβασμένη φωτογραφία και με δεξί κλικ πάνω στην εικόνα κάνεις "Αντιγραφή διεύθυνσης URL εικόνας ".

    8_zpsa403c93f.png

    5. Τελευταίο βήμα , έρχεσαι εδώ στο φόρουμ πατάς αυτό το εικονίδιο :

    bigfarm_zps5aa67794.png

    Αλλά μην ξεχάσεις να βγάλεις το τικ . Δες παρακάτω .
    5_zps35caa2db.png
    Πάτα ΟΚ και έφυγες !! ;);)

    Εάν ακολουθήσεις σωστά όλα τα βήματα,θα βγάζεις κανονικά τις εικόνες σου . :)
    Καλή σας συνέχεια !
    :)
  • PANOS849PANOS849 Αναρτήσεις: 233
    επεξεργάστηκε 24.06.2014
    Το πάω απο άλλο εξωτερικό site!
    Αυτό: http://tinypic.com/ που δεν είναι απαραίτηρο να εγγραφείς!
    Παλαιότερα δεν μου γινόταν!
    Αλήθεια! Τώρα γίνεται
    ?(
    Κλείστε το θέμα! Ευχαριστώ πολύ όλους
  • gregor68 (GR1)gregor68 (GR1) Αναρτήσεις: 184
    επεξεργάστηκε 25.06.2014
    kleart1999 έγραψε: »
    Καλησπέρα σου προτείνω για να μην γίνεται αυτό με το συνημμένο αρχείο (εικόνα) ,να ανεβάζεις
    εικόνες μέσω Internet.

    1. Πήγαινε στο PhotoBucket >> εδώ <<

    2.Άνοιξε έναν λογαριασμό (Sign Up)

    6_zps8b72afea.png

    3.Όταν θα έχεις φτιάξει με επιτυχία τον λογαριασμό ανέβασε τις φωτογραφίες που επιθυμείς να
    βάλεις εδώ στο φόρουμ , κάνοντας Upload στο Photobucket .


    bigfarm3_zps47579fe2.png

    4.Αφού ανέβασες στο Photobucket τις φωτογραφίες σου ... πας πάνω στην ανεβασμένη φωτογραφία και με δεξί κλικ πάνω στην εικόνα κάνεις "Αντιγραφή διεύθυνσης URL εικόνας ".

    8_zpsa403c93f.png

    5. Τελευταίο βήμα , έρχεσαι εδώ στο φόρουμ πατάς αυτό το εικονίδιο :

    bigfarm_zps5aa67794.png

    Αλλά μην ξεχάσεις να βγάλεις το τικ . Δες παρακάτω .
    5_zps35caa2db.png
    Πάτα ΟΚ και έφυγες !! ;);)

    Εάν ακολουθήσεις σωστά όλα τα βήματα,θα βγάζεις κανονικά τις εικόνες σου . :)
    Καλή σας συνέχεια !
    :)

    καλημέρα.εγω εκανα εγγραφη στο photobucket ανεβασα μια φωτο αλλα όταν εκανα δεξι κλικ που εγραψες δεν εμφανιστηκε το copy image url γραφει αλλα εκτος από αυτό.(ανοιγμα συνδεσης- ανοιγμα συνδ.σε νεα καρτελα- ανοιγμα συνδ. σε νέο παραθυρο - αποθηκευση προορισμου ως.......και αλλα)αυτό πως αλλιως το βρισκω?και εκει που λεει να συρω τις φωτο για να ανεβουν το κανω αλλα δεν μπαινουν μεσα στο χωρο που δειχνει.αν θελεις βοηθάς.ευχαριστω
  • kleart1999 (GR1)kleart1999 (GR1) Αναρτήσεις: 136
    επεξεργάστηκε 27.06.2014
    gregor68 έγραψε: »
    όταν εκανα δεξι κλικ που εγραψες δεν εμφανιστηκε το copy image url γραφει αλλα εκτος από αυτό....αυτό πως αλλιως το βρισκω?

    Γειά σου και πάλι Σοφία ... λοιπόν το Link της εικόνας από το Photobucket
    μπορείς να το βρεις εκτός από το δεξί κλικ , στο δεξί μέρος την ανεβασμένης εικόνας . Αντέγραψε αυτό που βλέπεις κυκλωμένο στην φωτογραφία αντίστοιχα στην δική σου σελίδα , δηλαδή όταν αναιβάσεις φωτογραφία , αντέγραψε το URL που βρίσκεται στο
    Direct Link .


    omegabetadeltalambdaxiphichirholambda_zpsb52e875f.png

    betaiotagammaphialphasigmarhomu3_zpsb965cc99.png
    gregor68 έγραψε: »
    και εκει που λεει να συρω τις φωτο για να ανεβουν το κανω αλλα δεν μπαινουν μεσα στο χώρο που δείχνει.

    Σχετικά με αυτό καλύτερα να πατάς το κουμπί "Choose photos & videos" και επέλεξε μία φωτογραφία από τον υπολογιστή σου .

    bigfarm1_zps300fb30c.png
  • gregor68 (GR1)gregor68 (GR1) Αναρτήσεις: 184
    επεξεργάστηκε 27.06.2014
    ευχαριστω πολυ για το μαθημα δάσκαλε
  • kleart1999 (GR1)kleart1999 (GR1) Αναρτήσεις: 136
    επεξεργάστηκε 27.06.2014
    Χαχαχα :) Ευχαριστώ πολύ !
  • 1giannis11giannis1 Αναρτήσεις: 3
    επεξεργάστηκε 26.10.2014
    Κι εγω εχω το ιδιο πρόβλημα με την gregor68 . όταν παταω το insert image θολωνει ολη η οθονη και τελος .
    θελω να βαλω φωτο απο το παιχνιδι , την εχω παει στο πρόγραμμα ζωγαφικης , αλλα από εκει δεν μπορω να την βαλω εδώ .

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο