Αρχική Greek Τεχνικά προβλήματα & σφάλματα

αποστολές

136

Σχόλια

  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    Το ερωτημα που πρεπει να απαντηθει απο τον εαυτο μας ειναι!Γιατη περνουμε μερος σε αποστολες που στην ουσια δεν κερδηζουμε τ-η-π-ο-τ-α.Μαλον μαζοχες ειμαστε χαχαχαχα!
  • GirlZenGirlZen Αναρτήσεις: 32
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    Αν το καλοσκεφτείς όλο το παιχνίδι είναι έτσι. Αλλά έλα που κολλάς και παίζεις σα ζόμπι κάθε μέρα! Μάλλον ξεφεύγουμε από το θέμα αλλά όσο και να παραπονιόμαστε μας αρέσει το παιχνίδι αφού το παίζουμε!Ο καθένας όπως μπορεί με ή χωρίς χρυσό!
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    Ετσι ακριβος!!!!!!!!!!!
  • Revolution (GR1)Revolution (GR1) Αναρτήσεις: 163
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    GuestΦιφι έγραψε: »
    καλημερα θα ηθελα να πω την γνωμη μου επανω σε αφτο το θεμα.Δεν ειναι θεμα επιπεδου οι αποστολες.Ειναι θεμα ποσο χρυσο διαθετη καποιος παικτης για να κερδησει.Και να γηνω ποιο συγκεκριμενη.Πρην λιγο επαιζα σε αβγα με παικτη 100 επιπεδα μικροτερω απο εμενα και εχασα με διαφορα περιπου 4000 αβγα.Και εχω18 κοτετσια επιπεδου αρχημαστορα!
    Αν μου επιτρέπεις να σχολιάσο το σχόλιο σου ναι έτσι είναι αλλα εξαρτάτε και αν θέλει ο παίκτης να ξοδέψει χρυσό για ένα τέτοιο ζήτιμα όπως οι ΒΦ. Αν και νομίζω (παρόλου που τα περισσότερα θέματα για ΒΦ εγώ τα άνοιξα) οτι το δώσαμε μεγαλη συμασία το θέμα ΒΦ. Δεν κρίνει απαρέτητα τον παίκτη κατα τη γνώμη μου.
    2.jpg 67.5K
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όσο πιο καλύτερη απόδοση έχεις στην αποστολή τόσο πιο πολλά πιστοποιητικά θα πάρεις. Και αυτός πιστεύω ότι είναι ο λόγος που πολλοί παίκτες χαλάνε χρυσό και όχι οι ΒΦ. Αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω τη λογική του να είναι κάποιος 1ος με πχ 2000 διαφορά σε κοπριά και να συνεχίζει να ρίχνει χρυσό για να φτάσει τη διαφορά σε 3000 κοπριά μέχρι το τέλος της αποστολής. Και οι αναβαθμίσεις στο γκαράζ είναι το "καρότο" που τρέχουμε να φτάσουμε....
    Π.χ. Μόλις τελείωσα αποστολή κοπριάς και βγήκα 1η, δεν είχα ζώα μαζεμένα και είχα περίπου 800 κοπριά διαφορά από το 2ο παίκτη... μου έδωσε 37 πιστοποιητικά!!! .... έχω πολλές μέρες να δω τέτοια αμοιβή και σίγουρα πριν το γκαράζ που δεν έπαιζαν πολλοί παίκτες.
  • Revolution (GR1)Revolution (GR1) Αναρτήσεις: 163
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    neda712 έγραψε: »
    Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όσο πιο καλύτερη απόδοση έχεις στην αποστολή τόσο πιο πολλά πιστοποιητικά θα πάρεις. Και αυτός πιστεύω ότι είναι ο λόγος που πολλοί παίκτες χαλάνε χρυσό και όχι οι ΒΦ. Αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω τη λογική του να είναι κάποιος 1ος με πχ 2000 διαφορά σε κοπριά και να συνεχίζει να ρίχνει χρυσό για να φτάσει τη διαφορά σε 3000 κοπριά μέχρι το τέλος της αποστολής. Και οι αναβαθμίσεις στο γκαράζ είναι το "καρότο" που τρέχουμε να φτάσουμε....
    Π.χ. Μόλις τελείωσα αποστολή κοπριάς και βγήκα 1η, δεν είχα ζώα μαζεμένα και είχα περίπου 800 κοπριά διαφορά από το 2ο παίκτη... μου έδωσε 37 πιστοποιητικά!!! .... έχω πολλές μέρες να δω τέτοια αμοιβή και σίγουρα πριν το γκαράζ που δεν έπαιζαν πολλοί παίκτες.

    Οχι πολλοι κυνηγάν τους ΒΦ. παράδειγμα για 7.000 αγριολουλουδα πχ που εβγαλα μου εδωσε 8.000 ΒΦ. που η αποσοτλη με αγριολουλουδα ειναι εφτελες. ειναι διπλο το κερδος.
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    Να κυνηγάς πιστοποιητικά το καταλαβαίνω....αλλά τους ΒΦ??? Για πιο λόγο;;; για το πρεστίζ στη λίστα κατάταξης;;;
    Για να παίζεις με παίκτες με πολύ μεγαλύτερο επίπεδο από το δικό σου, που ίσως να έχουν κάποιο μικρό προβάδισμα στις αποστολές... Γιατί υπάρχουν και οι εργοστασιακές φάρμες και στις αποστολές δεν πιάνονται... Μόνο με χρυσό ίσως!
    Αρχικά μου είχε κακοφανεί που μας αφαιρούν 10% ΒΦ κάθε εβδομάδα, αλλά μάλλον είναι καλύτερα μια που ξανά ανακατεύονται οι παίκτες.
    Και έτσι πως είναι πλέον σχεδιασμένες οι αποστολές δεν χάνεις κάτι σε όποια θέση κι αν βρεθείς, δεν παίζει μεγάλο ρόλο το επίπεδο και τις θεωρώ πιο δίκαιες από πριν, μια που τότε μόνο με χρυσό μπορούσες να παίξεις και οι περισσότεροι είχαν σταματήσει να παίρνουν μέρος σε αποστολές γι 'αυτό το λόγο.
  • Farmer6000Farmer6000 Αναρτήσεις: 16
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    Μια που αναφέρετε εδώ τους ΒΦ, αναρωτιόμουν αν έχουν πρακτικά κάποιο νόημα. Μου θυμίζει κάποιος αν το λέει αυτό κάπου; Ευχαριστώ.
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    Στις νέες αποστολές το μόνο που επηρεάζουν οι ΒΦ είναι η αξιολόγηση των παικτών. Δηλαδή το σύστημα επιλέγει τους 6 παίκτες που θα πάρουν μέρος στην αποστολή με βάση το επίπεδο και τους ΒΦ που έχουν στην λίστα κατάταξης. Έτσι ώστε να βάλει "ισάξιους" παίκτες.

    Για την ιστορία.... στις παλιές αποστολές ίσχυε το παραπάνω αλλά πόνταρες ΒΦ και αν έπαιρνες καλή θέση κέρδιζες επιπλέον ΒΦ ή τους έχανες.... και κάποτε είχε και κάποια εγχειρήματα συνεταιρισμών που ζητούσαν από τα μέλη να μαζέψουν και ΒΦ, αλλά καταργήθηκαν.

    Η πιο πρόσφατη ανακοίνωση που αναφέρεται σε ΒΦ είναι σε αυτό το θέμα: επανασχεδιασμός αποστολών
  • Farmer6000Farmer6000 Αναρτήσεις: 16
    επεξεργάστηκε 26.05.2014
    Ευχαριστώ neda712 ! :thumbup:
    Ναι, θυμάμαι που με τις παλιές αποστολές έπρεπε να ξοδεύεις ΒΦ.
    Καλό θα ήταν να είχαν και ένα πρακτικό νόημα πάντως τώρα που σου δίνουν και κίνητρο να μαζέψεις παραπάνω.
  • ΦΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ (GR1)ΦΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 136
    επεξεργάστηκε 27.05.2014
    Καλησπέρα σας .
    Συμφωνω απολυτα μαζι σας ότι δεν είναι δικαιο να υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα επιπεδων αναμεσα σε παικτες που παιρνουν μερος σε αποστολες , ΑΛΛΑ ....
    1) Το παιχνιδι αυτό είναι ένα παιχνιδι στρατηγικης και με σωστη στρατηγικη και λιγη τυχη ακομα και τα μικρα επίπεδα μπορουν να κερδισουν έναν παικτη με μεγαλυτεο επιπεδο . θα σας δωσω ένα παράδειγμα . εγω είμαι 105 επιπεδο κι εχω 4 χωράφια . Αν καποιος 50 επιπεδου εχει 6 χωράφια , ανετα μπορει να με κερδισει στα αγριολούλουδα και στα καλαμποκια ακομα κι αν είναι 2 επίπεδα μικροτερα τα δικα του χωράφια . Αν όμως εγω εχω βαλει ειδικους σπορους από πριν ενώ αυτος όχι τοτε θα κεδισω εγω κι ας εχει και 7 χωράφια . Μιλαω παντα για παικτες που παιζουν χωρις χρυσο .
    2) Στα αυγα και στις κοπριες μετρανε και αυτά της φαρμας των καλοφαγάδων στις αποστολες .
    παράδειγμα . Εγω εχω 10 κοτέτσια και 4 παπιες, αν παιξω με την φιλη μας την GuestΦιφη που όπως μας λεει εχει 18 κοτέτσια , μαλλον θα την κερδισω , αν εγω εκεινη την ωρα μπορω να μαζεψω τις παπιες μου ενώ αυτή όχι .Τονιζω ότι παιζουμε παντα χωρις χρυσο. Το ιδιο συμβαινει και με τις κοπριες .
    Ελπιζω να μη παρεξηγηθεί η συμπαικτρια μας που την εβαλα ως παράδειγμα .
    Αν παρατηρήσετε , υπαρχουν πολλοι παικτες που εχουν κανει 10 και παραπανω παπιες στην φαρμα των καλοφαγάδων με μονο σκοπο να κερδισουν τις αποστολες και φυσικα πιστοποιητικα . μπορειτε να κανετε κι εσεις κατι αναλογο .
    3) Επισης θα ηθελα να επαναλάβω αυτό που ειπε η neda , ότι οσο πιο πολλα αγαθα μαζεύεις , τοσο πιο πολλα πιστοποιητικα και ΒΦ παιρνεις , παντα εφ οσον εισαι στην ηδια θεση στην καταταξη .
    τι ακριβος θελω να πω . Αν καποιος μαζεψει ένα αριθμο παράδειγμα 1000 απ οποιοδήποτε αγαθο και τερματισει παράδειγμα τριτος , θα παρει περισσοτερα πιστοποιητικα απ ότι αμα μαζεψει από το ιδιο αγαθο 800 και τερματισει παλι στην ιδια θεση .
  • Revolution (GR1)Revolution (GR1) Αναρτήσεις: 163
    επεξεργάστηκε 27.05.2014
    neda712 έγραψε: »
    Να κυνηγάς πιστοποιητικά το καταλαβαίνω....αλλά τους ΒΦ??? Για πιο λόγο;;; για το πρεστίζ στη λίστα κατάταξης;;;
    Για να παίζεις με παίκτες με πολύ μεγαλύτερο επίπεδο από το δικό σου, που ίσως να έχουν κάποιο μικρό προβάδισμα στις αποστολές... Γιατί υπάρχουν και οι εργοστασιακές φάρμες και στις αποστολές δεν πιάνονται... Μόνο με χρυσό ίσως!
    Αρχικά μου είχε κακοφανεί που μας αφαιρούν 10% ΒΦ κάθε εβδομάδα, αλλά μάλλον είναι καλύτερα μια που ξανά ανακατεύονται οι παίκτες.
    Και έτσι πως είναι πλέον σχεδιασμένες οι αποστολές δεν χάνεις κάτι σε όποια θέση κι αν βρεθείς, δεν παίζει μεγάλο ρόλο το επίπεδο και τις θεωρώ πιο δίκαιες από πριν, μια που τότε μόνο με χρυσό μπορούσες να παίξεις και οι περισσότεροι είχαν σταματήσει να παίρνουν μέρος σε αποστολές γι 'αυτό το λόγο.

    Ναι φίλε μου. Συνήθως σε μεγαλο συνεταρισμο χωρις πολους ΒΦ δεν σε βάζουν. 1 αυτό και δευτερον για την ματεοδοξια του καθενός.
  • Annaisaakidou64Annaisaakidou64 Αναρτήσεις: 9
    επεξεργάστηκε 27.05.2014
    Καλημέρα,τώρα διάωασα το μνμσου και νομίζω πως μπορεί να έχεις και δίκιο. Το ίδιο ισχύει και νωρίς το πρωί! Για μένα το βραδάκι είναι δύσκολο επειδή μοιράζομαι τον υπολογιστή και με άλλους.
  • Farmer6000Farmer6000 Αναρτήσεις: 16
    επεξεργάστηκε 27.05.2014
    Τιιιιι, 10 πάπιες; 8o
    Καλά πόσα αυγά (και κοπριά) βγάζουν αυτοί; Δεν θέλω να παίξω μαζί τους!!
    (αστειεύομαι φυσικά, ναι είναι θέμα ανάπτυξης φάρμας σε μεγάλο βαθμό και όχι μόνο επιπέδου ;) )
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 27.05.2014
    Farmer6000 έγραψε: »
    Τιιιιι, 10 πάπιες; 8o
    Καλά πόσα αυγά (και κοπριά) βγάζουν αυτοί; Δεν θέλω να παίξω μαζί τους!!
    (αστειεύομαι φυσικά, ναι είναι θέμα ανάπτυξης φάρμας σε μεγάλο βαθμό και όχι μόνο επιπέδου ;) )

    Χαχαχαχα Φίλε/η. Για κάνε μία επίσκεψη στην φάρμα της GuestΦιφι, και πες μου μετά. Έχει 18 κοτέτσια (τα 12 επιπέδου αρχιμάστορα) και 12 πάπιες (επιπέδου αρχιμάστορα). Χαχαχα Είναι ... άπιαστη και μπράβο της. Δεν είναι να την έχεις αντίπαλο σε αποστολές αυγών και κοπριών. χαχαχα
  • ΦΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ (GR1)ΦΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 136
    επεξεργάστηκε 27.05.2014
    SmallSpot έγραψε: »
    Χαχαχαχα Φίλε/η. Για κάνε μία επίσκεψη στην φάρμα της GuestΦιφι, και πες μου μετά. Έχει 18 κοτέτσια (τα 12 επιπέδου αρχιμάστορα) και 12 πάπιες (επιπέδου αρχιμάστορα). Χαχαχα Είναι ... άπιαστη και μπράβο της. Δεν είναι να την έχεις αντίπαλο σε αποστολές αυγών και κοπριών. χαχαχα

    Ακομα και αυτή όμως δεν είναι αηττητη , οι παπιες γινονται κάθε 8 ωρες , αρα αμα κανει δευτερη ή τριτη φορα αποστολή με αυγα μπορει να την κερδισει καποιος .
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 27.05.2014
    Ακομα και αυτή όμως δεν είναι αηττητη , οι παπιες γινονται κάθε 8 ωρες , αρα αμα κανει δευτερη ή τριτη φορα αποστολή με αυγα μπορει να την κερδισει καποιος .
    της παπιες και τα κοτετσια της εκανα για τον συν/μο.Της αποστολες της εκανα πριν την ενημερωση και εχω μαζεψει ιδι τα πιστοποιητηκα που χρηαζωμε για ολα τα τρακτερ.Παντος δειτε την φαρμα του αρχηγου του συν/μου μου!Και της αλλες φαρμες μας!
  • ΦΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ (GR1)ΦΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 136
    επεξεργάστηκε 27.05.2014
    GuestΦιφι έγραψε: »
    της παπιες και τα κοτετσια της εκανα για τον συν/μο.Της αποστολες της εκανα πριν την ενημερωση και εχω μαζεψει ιδι τα πιστοποιητηκα που χρηαζωμε για ολα τα τρακτερ.Παντος δειτε την φαρμα του αρχηγου του συν/μου μου!Και της αλλες φαρμες μας!

    χαχαχαχα μονο 20 κοτέτσια και μονο 18 παπιες , δεν χρειαζεται να πω σε τι επιπεδο βρίσκονται .
    Εσεις παιζετε με χρυσο και βαζετε συνεχεια χρυσο για να κανετε εγχειρήματα με αυγα , τα γνωρίζουμε αυτά και σιγουρα σας χρειαζονται οι κοτες και οι παπιες , αλλωστε ολοι οι συνεταιρισμοι του δικου σας επιπεδου το ιδιο κανουν .
  • dhmhtris1 (GR1)dhmhtris1 (GR1) Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 30.05.2014
    καλησπερα θα ηθελα να σας ενημερωσο στο μαζεμα της αποστολης εχει τελειωση ο χρονος και ακομα ειναι ενεργω. και στο μαζεμα τον αγγελαδων και τον υπολοιπον στην φαρμα μου βγαζει σφαλμα errorCode_CANNOT_CHARGE
    Support-Info:
    Command: PBAllianceAlliancetreeChargeResponse
    ErrorCode: 3
    Timestamp: 1401481059
    Zone: 21
    PID:60378
  • PANOS849PANOS849 Αναρτήσεις: 233
    επεξεργάστηκε 01.06.2014
    Και μένα καμιά φορά μου πετάει κάτι περίεργα... Κάνω ανανέωση και cookies και έφυγαν!
  • dimitrism2dimitrism2 Αναρτήσεις: 181
    επεξεργάστηκε 04.06.2014
    χαχαχαχα μονο 20 κοτέτσια και μονο 18 παπιες , δεν χρειαζεται να πω σε τι επιπεδο βρίσκονται .
    Εσεις παιζετε με χρυσο και βαζετε συνεχεια χρυσο για να κανετε εγχειρήματα με αυγα , τα γνωρίζουμε αυτά και σιγουρα σας χρειαζονται οι κοτες και οι παπιες , αλλωστε ολοι οι συνεταιρισμοι του δικου σας επιπεδου το ιδιο κανουν .

    Εδω υπαρχουν καποιοι παικτες αν χαρακτηριζονται ετσι που προσπαθουν να σε πεισουν οτι μαζευουν μεσα σε 11 λεπτα 5000 κοπριες, και δεν μπαινουν στον κοπο να σκεφτουν οτι τους κανουν πλυση εγκεφαλου για να χαλανε οσο γινετε περισσοτερο χρυσο ( δηλ ευρω ) για να κερδισουν την δοξα, μπραβο τους.........
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 04.06.2014
    Η ματεωδοξια ειναι μεγαλο πραγμα dimi
  • dinos01 (GR 1)dinos01 (GR 1) Αναρτήσεις: 590
    επεξεργάστηκε 04.06.2014
    Ματαιότης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης

    και στα Λατινικά

    Vanitas vanitatum et omnia vanitas
  • PlayerHhhhhhh (GR1)PlayerHhhhhhh (GR1) Αναρτήσεις: 51
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    ΕΚΑΝΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕ ΑΓΡΙΟΛΟΥΛΟΥΔΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΕΓΡΑΦΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΤΗΝ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????
  • PlayerHhhhhhh (GR1)PlayerHhhhhhh (GR1) Αναρτήσεις: 51
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
  • MARYLOU0605 (GR1)MARYLOU0605 (GR1) Αναρτήσεις: 10
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    δυστυχως συνεχιζει αυτο το προβλημα δεν δειχνει ποσοτητες ολων μονο βαθμολογια και ποσοτητα μονο την δικη μου
  • ANTEGEIA01 (GR1)ANTEGEIA01 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 74
    επεξεργάστηκε 07.06.2014
    δυστυχως συνεχιζει αυτο το προβλημα δεν δειχνει ποσοτητες ολων μονο βαθμολογια και ποσοτητα μονο την δικη μου

    Και σε μένα το ίδιο, και χτες και σήμερα !
  • marian3marian3 Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 07.06.2014
    το ιδιο προβλημα εχω κι εγω!!!
  • pop1pop1 Αναρτήσεις: 341
    επεξεργάστηκε 07.06.2014
    Την μιά είναι εντάξει και στην επόμενη τα ξαναμπερδεύει ;) Ας ελπίσουμε....ότι θα το διορθώσουν εν καιρώ!
  • μαγδαλο (GR1)μαγδαλο (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 11
    επεξεργάστηκε 07.06.2014
    Δεν γινετε αυτο το πραγμα ομως... Να ξεκιναμε μια αποστολή καιθ να μην ξεροθμε με ποιον παιζουμε και να βλεποθμε τις συνολικες ποσοτητεσ που εχουν μαζεχει γενικα.... >ΜΞην χαλαμε χρονο τσαμοπα...και τον λλίγο χρυσο μας ετσι...


    <πρεπει να φτιαχτει

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο