Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την ενημέρωση 18/03

211

Σχόλια

  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 13.03.2014
    Εκει την πατησαμε αγαπη μου.Βλεπαμε τον λαγο αλλα δεν βλεπαμε το καροτο!
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 13.03.2014
    Εγώ πάλι θα ήθελα να πω να περιμένουμε να γίνουν οι αλλαγές, για να δούμε, από μόνοι μας, τί "παίζει". Δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη στις ανακοινώσεις, γιατί έχω καταλάβει οτι, επειδή είναι από μετάφραση, τις περισσότερες φορές είναι ακαταλαβίστικες. Άλλα διαβάζουμε, άλλα εννοούν και τελικά άλλα ισχύουν. Ας εφορμοστούν λοιπόν πρώτα αυτά που μας λένε, και μετά έχουμε και εμείς ένα "όπλο" στα χέρια μας. Την αποχή από κάθε είδος "προσφοράς" από την τσέπη μας. Τότε ίσως να καταλάβουν οτι δεν έχουν να κάνουν με 12χρονα παιδιά.
  • WinnerPanos_k (GR1)WinnerPanos_k (GR1) Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 13.03.2014
    τα παντα για το κερδος,εχουν κανει το παιχνιδι
    και εμεις πρεπει να μην μιλαμε
  • semeli32semeli32 Αναρτήσεις: 343
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    Την άλλη φορά,πάνω που είχαμε ολοκληρώσει την βασική φάρμα,μας πετάνε 2 αναβαθμίσεις επιπλέον,πηγαίνοντας την φάρμα όμως 2 επίπεδα πίσω! Και την 7η αναβάθμιση μας είπαν,κάντε την με τον Καλατράβα που θα έρχεται όποτε θυμάται,θα κάθεται μερικές ώρες,άρα αν θέλετε να δείτε ξανά την φάρμα σας να είναι της προκοπής..σκάστε τα και μάλιστα αδρά!

    Τώρα απ'το πουθενά,πάει το κόστος από -300% στο -500%,που εμμέσως πλην σαφώς και λογικά σημαίνει, πως η ήδη υπάρχουσα ευτυχία θα πάει στα Τάρταρα!

    Αρα,δεδομένου πως χώρος δεν υπάρχει,τι θα κάνει ο παίκτης ;; Θα αγοράσει χρυσοδιακοσμητικἀ!


    Είναι φανερό πλέον πως προσπαθούν να αποβάλλουν ως ανεπιθύμητους απο το παιχνίδι,όσους δεν αγοράζουν χρυσό!

    Διότι εγώ και κάθε παίκτης που έχει ολοκληρωμένες φάρμες και είναι σε προχωρημένο επίπεδο,δεν θα μας νοιάξει αν έχουμε επιπλέον κόστος στην παραγωγή,αλλά ο παίκτης που δεν αγοράζει χρυσό και προσπαθεί μέσω δολλαρίων να φτιάξει φάρμα,τι θα κάνει;; Ή θα αναγκαστεί να αγοράσει ή θα τα παρατήσει,έτσι δεν είναι;;

    Νομίζω κύριοι θα ήταν απείρως εντιμότερο,να το κάνατε συνδρομητικό το παιχνίδι,να ξέρει ο υποψήφιος παίκτης με τι έχει να κάνει.
    Αυτό απλώς δείχνει την απληστία σας και την ανεντιμότητα με την οποία αντιμετωπίζετε τους πελάτες-παίκτες σας!
    Παλαιότερα,είχαμε υπερασπιστεί την εταιρεία στο θέμα του χρυσού,ότι δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα και εννοείται πως θα κάνει κινήσεις προς την πλευρά του κέρδους.
    Αλλά ΟΛΑ έχουν τα όριά τους,ακόμα και η απληστία ..!

    Προσωπικά ακόμα κι αν η ευτυχία στις φάρμες μου πάει στο 50%,δεν πρόκειται να δώσω ούτε ένα ευρώ για να αγοράσω διακοσμητικά επιπλέον,μόνο και μόνο για να ανεβάσω την ευτυχία από εκεί που θα την ρίξετε!
    Όσα αγόρασα μέχρι στιγμής ,τα αγόρασα επειδή το ΕΠΕΛΕΞΑ κι αν αγοράσω κάποιο στο μέλλον,θα είναι επειδή θα μου αρέσει να το πάρω!! Ομοίως,ότι χρυσό στο μέλλον αγοράσω,όποτε το αγοράσω,θα είναι επειδή είχα ΗΔΗ σκοπό να το πάρω για εργασίες που ούτως ή άλλως θα έκανα!

    Αλλά στον εξαναγκασμό σας,διότι περί εξαναγκασμού πρόκειται λέω ...μπαααα δεν θα πάρω!!

    Προτείνατε μπλε αποθήκη,σκέφτηκα τα υπέρ,τα κατά,εν τέλει γούσταρα και την αγόρασα! Ομοίως το μικρό χωράφι κτλ.
    Αλλά ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ,δεν ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΑΤΕ,όπως κάνετε τώρα με την ευτυχία,γι'αυτό και στον εξαναγκασμό σας,λέμε ΟΧΙ!
  • foxatfoxat Αναρτήσεις: 10
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    οτι & να τους γραψουμε & οσο & να παραπονεθουμε,αυτοι απλως θα μας ΓΡΑΨΟΥΝΕ .πηρατε ποτε απαντηση σε ενα θεμα που ρωτησατε?απο σπανια εως καθολου.εγω προσωπικα 2 ή 3 φορες που ρωτησα καποια πραγματα απλα με αγνοησανε οπως & ολους τους αλλους.το μονο που τους νοιαζει ειναι πως θα μας αρπαξουν λεφτα κανοντας μας να αγοραζουμε χρυσο.μια φορα την εκανα & τελος.αν θελει να με αποκλεισει το παιχνιδι,μου ειναι αδιαφορο.ετσι & αλλιως ειναι για λιγους που παιρνουν χρυσο.αλλα ετσι οπως τα κανετε,με τις καθαρα αυτες δημοκρατικες διαδικασιες(οπως ειπαν παραπανω & αλλα παιδια)θα τους χασετε & αυτους.εχετε μπερδεψει την εννοια του εθελοντισμου με καποια αλλη( ο νοων νοειτω)τοσα λεφτα για αναβαθμισεις & οτι αλλη μπουρδα σας ερθει στο κεφαλι & γιατι?τωρα & αυτο με τα αυγα.τοσα λεφτα & τοσες ωρες χαμενες,για να περνουμε στο τελευταιο επιπεδο 50 αυγα.ΑΙΣΧΟΣ απλα.και σας βαρεθηκα & δεν συνεχιζω αλλο να γραφω.
    η εποικοινωνια γινεται & απο αλλου με τα παιδια που γνωριστηκαμε.
    στους συμπαικτες μου συγνωμη για την πολυλογια,αλλα καποιοι νομιζω θα συμφωνησουν μαζι μου
  • adina1 (GR1)adina1 (GR1) Αναρτήσεις: 312
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    semeli32 έγραψε: »


    Διότι εγώ και κάθε παίκτης που έχει ολοκληρωμένες φάρμες και είναι σε προχωρημένο επίπεδο,δεν θα μας νοιάξει αν έχουμε επιπλέον κόστος στην παραγωγή,αλλά ο παίκτης που δεν αγοράζει χρυσό και προσπαθεί μέσω δολλαρίων να φτιάξει φάρμα,τι θα κάνει;; Ή θα αναγκαστεί να αγοράσει ή θα τα παρατήσει,έτσι δεν είναι;;


    Αλλά ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ,δεν ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΑΤΕ,όπως κάνετε τώρα με την ευτυχία,γι'αυτό και στον εξαναγκασμό σας,λέμε ΟΧΙ!
    όχι δεν είναι έτσι ξεχνάς ότι εβδομάδα παρά εβδομάδα έχουμε εβεντ που περνούμε διακοσμητικά και μάλιστα εμείς επιλέγουμε τη ευτυχία θα έχει το διακοσμητικο.....η καινούργιοι παίκτες η και μικρά επίπεδα δεν αγοράζουν διακοσμητικά πλέον και περνιμενουνε τα εβεντ.....να μια λογική για τη γίνετε αυτό που γίνεται........επίσεις να σου θυμίσω ότι ούτε τώρα έχουμε αγγίξει το απόλυτο 100%,..... για τη μπορεί να μην έχουμε έξοδα σε στάβλους μήλο κλπ......πληρώνουμε όμως τους σπόρους άρα ουσιαστικά δεν αγκίξαμε ποτέ το 100% που και να ξηλώνουμε όλη την φάρμα και να βάλουμε διακοσμητικά πάλι δεν θα το έχουμε.... ..με λίγα λόγια αυτό που λέει η ενημέρωση το έχουμε ήδη .......οπότε πιστεύω ότι τζάμπα αγχώνεσαι και στην ουσία δεν θα αλαξει τίποτα.... η εάν αλλάξει θα είναι τόσο μικρή η αλλαγή που ούτε θα το καταλαβουμε....
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    adina12 έγραψε: »
    όχι δεν είναι έτσι ξεχνάς ότι εβδομάδα παρά εβδομάδα έχουμε εβεντ που περνούμε διακοσμητικά και μάλιστα εμείς επιλέγουμε τη ευτυχία θα έχει το διακοσμητικο.....η καινούργιοι παίκτες η και μικρά επίπεδα δεν αγοράζουν διακοσμητικά πλέον και περνιμενουνε τα εβεντ.....να μια λογική για τη γίνετε αυτό που γίνεται........επίσεις να σου θυμίσω ότι ούτε τώρα έχουμε αγγίξει το απόλυτο 100%,..... για τη μπορεί να μην έχουμε έξοδα σε στάβλους μήλο κλπ......πληρώνουμε όμως τους σπόρους άρα ουσιαστικά δεν αγκίξαμε ποτέ το 100% που και να ξηλώνουμε όλη την φάρμα και να βάλουμε διακοσμητικά πάλι δεν θα το έχουμε.... ..με λίγα λόγια αυτό που λέει η ενημέρωση το έχουμε ήδη .......οπότε πιστεύω ότι τζάμπα αγχώνεσαι και στην ουσία δεν θα αλαξει τίποτα.... η εάν αλλάξει θα είναι τόσο μικρή η αλλαγή που ούτε θα το καταλαβουμε....



    Καλημέρα. Adina κορίτσι μου. Θα σου έλεγα να μιλάς μόνο για τον εαυτό σου και όχι για όλους. Γιατί, για να σε πληροφορήσω, αν εσύ "δεν έχεις αγγίξει το απόλυτο 100%", εμείς το έχουμε αγγίξει εδώ και πάαααααααρα πολύ καιρό. Και επίσης να σε πληροφορήσω οτι, το 100% το έχουν αγγίξει πάαααααααααααρα πολλοί παίκτες. Γιαυτό λοιπόν μην κρίνεις τους άλλους έχοντας σαν βάση τον εαυτό σου, γιατί θα πέσεις πολύ έξω. Αυτά από μένα.
  • adina1 (GR1)adina1 (GR1) Αναρτήσεις: 312
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    SmallSpot έγραψε: »
    Καλημέρα. Adina κορίτσι μου. Θα σου έλεγα να μιλάς μόνο για τον εαυτό σου και όχι για όλους. Γιατί, για να σε πληροφορήσω, αν εσύ "δεν έχεις αγγίξει το απόλυτο 100%", εμείς το έχουμε αγγίξει εδώ και πάαααααααρα πολύ καιρό. Και επίσης να σε πληροφορήσω οτι, το 100% το έχουν αγγίξει πάαααααααααααρα πολλοί παίκτες. Γιαυτό λοιπόν μην κρίνεις τους άλλους έχοντας σαν βάση τον εαυτό σου, γιατί θα πέσεις πολύ έξω. Αυτά από μένα.
    δηλ μου λες τώρα ότι δεν έχεις έξοδα στα χωράφια εσύ που το αγκιχες το απόλυτο αυτό να καταλάβο ;SmallSpot
    το θέλω και σε φωτο αυτό εάν δεν σου κάνει κόπο διαφορετικά ...ξαναδιάβασε αλή μια αυτό που είπα για τη δεν κατάλαβες
    http://prntscr.com/30njf8
    εάν εννοείς αυτό εδώ πέρα να σε πληροφορήσω ότι εγώ το έχω πριν από σένα η εάν το θες διαφορετικά το έχω και εγώ και το έδιξα πόλες φορές στο φόρουμ..όμως ουσιαστικά δεν υπάρχει το -100% εφόσον έχουμε έξοδα στα χωράφια .....και αυτό για να μην μπερδεύεσε έτσι;
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    adina12 έγραψε: »
    όχι δεν είναι έτσι ξεχνάς ότι εβδομάδα παρά εβδομάδα έχουμε εβεντ που περνούμε διακοσμητικά και μάλιστα εμείς επιλέγουμε τη ευτυχία θα έχει το διακοσμητικο.....η καινούργιοι παίκτες η και μικρά επίπεδα δεν αγοράζουν διακοσμητικά πλέον και περνιμενουνε τα εβεντ.....να μια λογική για τη γίνετε αυτό που γίνεται........επίσεις να σου θυμίσω ότι ούτε τώρα έχουμε αγγίξει το απόλυτο 100%,..... για τη μπορεί να μην έχουμε έξοδα σε στάβλους μήλο κλπ......πληρώνουμε όμως τους σπόρους άρα ουσιαστικά δεν αγκίξαμε ποτέ το 100% που και να ξηλώνουμε όλη την φάρμα και να βάλουμε διακοσμητικά πάλι δεν θα το έχουμε.... ..με λίγα λόγια αυτό που λέει η ενημέρωση το έχουμε ήδη .......οπότε πιστεύω ότι τζάμπα αγχώνεσαι και στην ουσία δεν θα αλαξει τίποτα.... η εάν αλλάξει θα είναι τόσο μικρή η αλλαγή που ούτε θα το καταλαβουμε....

    Κάνεις λάθος το 100% το εχουν αγγίξει πολλοί παίκτες..παίκτες όμως που έχουν πληρώσει με χρυσό τα διακοσμητικά τους ή και παίκτες που παίζουν πάνω απο ένα χρόνο..και εντάξει εμείς που παίζουμε ένα χρόνο τώρα και έχουμε αρκετά δολάρια όπως είπες και βαριόμαστε...οι άλλοι όμως που πρέπει να μαζέψουν για να κάνουν όλες αυτες τις αναβαθμίσεις και να πάρουν τις επεκτάσεις με τα τρελα ποσα που ζητανε;Δεν είναι άδικο να τους αναγκάζουν να πάρουν χρυσά διακοσμητικά για να μειώσουν τα εξοδά τους;Μας δίνουν ένα διακοσμητικό κάθε 2 βδομάδες και ετσι θα μπορούμε να καλυψουμε την ευτυχια στο 500% σε τρεις φάρμες;ένα διακοσμητικό με τρελές απαιτησεις που πρέπει να δουλεύεις όλη μερα τη φάρμα σου για να καταφέρεις να το πάρεις.
    Δε καταλαβαίνουν πως έτσι θα χάσουν σίγουρα όλους τους νέους παίκτες αλλα και αυτους που δεν εχουν τη δυνατοτητα να βάλουν χρυσο;;;Αν αυτο θέλουν τοτέ σιγουρα η τακτική που ακολουθουν ειναι σωστη.
  • SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    pop1 έγραψε: »
    Δεν μπορώ να κατανοήσω, που αποσκοπεί αυτή η αλλαγή του -100%, η οποία δεν θα είναι πλέον 100% , οπότε μιλάμε για τί ακριβώς; ένα πάγιο ελάχιστο έξοδο; ένα ποσοστό του αρχικού; Όπως και να'χει, ακόμα και αν υποθετικά πληρώνουμε 5 δολάρια για την σπορά του καλαμποκιού, τι νόημα έχει; Ποιός ο λόγος αυτής της αλλαγής; Να υποθέσω μείωση των εσόδων, αλλά σε ποιό βαθμό; Για τους παίκτες σε υψηλό επίπεδο, τα έξοδα αυτά θα είναι αμελητέα αν - υποθετικά πάντα - κυμαίνονται σε τόσο χαμηλά ποσά. Για μικρου ή μεσαίου επιπέδου, θα έχουν απο σοβαρές εώς μέτριες επιπτώσεις. Κι εφόσον δεν υπάρχει σαφήνεια, να κάνω ακόμα μία υπόθεση, αποσκοπεί δηλαδή η αλλαγή αυτή στην αγορά διακοσμητικών και δη ''χρυσών'' ;
    Η ουσία είναι ότι αλλάζετε (εννοώ η ggs) αιφνίδια τους ''κανόνες'' του παιχνιδιού, χωρίς επαρκής εξηγήσεις ως προς το σκοπό της αλλαγής και ενίοτε και το περιεχόμενο αυτής. Κι αυτό πλέον έχει γίνει πάγια πρακτική απο μέρους των δημιουργών. Ασάφεια, γενικολογίες, αοριστίες. Αυτά είναι οι βασικές αιτίες που εγείρονται αντιδράσεις.

    η αναβάθμιση είναι ξεκάθαρη, υπάρχουν ας το πούμε 3 ομάδες

    1) οι μέτριο-μεγάλο επίπεδο παίχτες που δουλεύουν την φάρμα χωρίς καθόλου διακοσμητικά
    2) οι μέτριοι-μεγάλο επίπεδο παίχτες που έχουν την ευτυχία ας πούμε κάπου στη μέση
    3) όλοι οι παίχτες με 100% ευτυχία
    4) οι παίχτες με μικρό επίπεδο

    έχουμε και λέμε, για το 1) η ελάχιστη ευτυχία ήταν +300% πράγμα που θα γίνει +500% για να επανέλθουν οι παίχτες στην κανονική ροή του παιχνιδιού (εκεί υπάρχει "τιμωρία").
    μετά έχουμε το 2) λέει ότι όσοι δεν είναι σε ένα από τα δύο άκρα το αποτέλεσμα θα είναι αρκετά θετικό. οπότε δεν υπάρχει λόγος για παράπονα. 3) στο 100% και αυτή την στιγμή όσοι το αγγίζουν ίσα ίσα πάλι αν δεν κάνω λάθος πληρώνουν 2-5-10 δολάρια (περίπου) και όσοι έχουν κάποια παραπάνω διακοσμητικά έχουν 0 έξοδα, πλέον δεν θα υπάρχει το μηδέν πιστεύω ότι είναι μικρό το κακό και πάλι. 4) και τελευταίο στην ανακοίνωση λέει ακριβώς αυτό «η αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού της ευτυχίας, θα είναι αρκετά θετική ειδικά για τους παίκτες που βρίσκονται σε χαμηλό επίπεδο, επειδή θα λαμβάνουν μία επιπλέον μείωση των εξόδων για τους βαθμούς ευτυχίας που έχουν»

    μήπως, λέω μήπως τα παραλέμε λίγο και το κάνουμε τόσο τραγικό χωρίς λόγο;



    spirosuser34 έγραψε: »
    Να συμπληρώσω κάτι ακόμα. Θα καταλάβαινα το να αυξάνατε την αξία των διακοσμητικών που απαιτούνται για την επίτευξη του (πολυπόθητου) 100%, αλλά τώρα, με την αλλαγή που θα κάνετε, όσα διακοσμητικά και να τοποθετήσουμε το (πραγματικό) 100% θα είναι ανέφικτο. Οπότε,ποια ή διαφορά στο να δίνω π.χ 10 δολλάρια για παραγωγή λιπάσματος απ'το να δίνω 15? Δεν θα σκάσω κιόλας. Το θέμα θα ηταν να μην πλήρωνα καθόλου. Πού θέλω να καταλήξω? Στο ότι αν η αλλαγή αυτή γίνεται για να αγοραστούν χρυσά διακοσμητικά, για μένα είναι ανούσια. Γιατί, και χρυσά να αγοράσω, πάλι θα πληρώνω.

    η αλλαγή δεν έχει να κάνει με την αγορά διακοσμητικών με χρυσό... γιατί να αγοράσεις διακοσμητικό με χρυσό εφόσον τα events σου δίνουν χωρίς χρυσό και με καλύτερη ευτυχία;
    stratosski έγραψε: »
    Καλησπερα και απο μενα
    τραγικο αυτο με τα διακοσμητικα
    αφου μας εχουν δωσει δεκαδες εργασιες να αυξησουμε τα διακοσμητικα αφου μας εχουν αναγκασει να αγορασουμε με χρυσο διακοσμητικα για να φτασουμε την ευτυχια στο 100% τωρα μας τιμωρουνε για αυτο
    μετα την γραμματοσειρα ειναι οτι τραγικοτερο
    και φυσικα ειναι και ανεντιμο
    μεχρι χθες ανακαστηκα να κανω εργασια για 3 διακοσμητικα και τωρα μου λετε οτι ενω εχω δωσει ενα σκασμο χρυσο και $ δεν θα εχω 100% μειωσει εξοδων
    δηλαδη τιμωρειται τους καλους παικτες?
    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

    δεν σας έχει αναγκάσει κανείς να αγοράσετε διακοσμητικά με χρυσό ο κάθε παίχτης μπορεί να διαλέξει ανάμεσα στα διακοσμητικά με χρυσό και στα απλά γιαυτό σε παρακαλώ να γράφεις σωστά πράγματα, αν εννοείς κάτι άλλο να το διατυπώσεις με διαφορετικό τρόπο :)
    ευαα2 έγραψε: »
    το θεμα ειναι ..οτι αυξανουν την ευτυχια απο 300 σε 500 .....μονο και μονο για να κινηθει ο χρυσοσ .....τα διακοσμητικα που εχω δεν θα φτανουν και θα ειμαι συν στην ευτυχια .....οσο παει το παιχνιδι χειροτερευει .....και δεν βλεπω να προχωραει κανεισ αν δεν αγοραζει χρυσο ......ειπαμε να παιξουμε ενα παιχνιδι και μου φαινεται πωσ εφτασε το τελοσ του ......

    είσαι εκτός θέματος και σε παρακαλώ να διαβάσεις ξανά την ανακοίνωση ή να διαβάσεις πιο πάνω που εξηγώ μήπως και κατανοήσεις τις αλλαγές, η ευτυχία που ήταν στο +300% θα αυξηθεί επιπλέον στο +500% και δεν έχει ως σκοπό την αγορά διακοσμητικών με χρυσό, δεν πρέπει να λέμε ότι μας κατέβει έτσι για να πούμε κάτι και εμείς και το καλύτερο είναι ότι έχεις διακοσμητικά στην φάρμα σου οπότε δεν καταλαβαίνω τον λόγο του μηνύματος σου :)
    semeli32 έγραψε: »
    Γερμανικἠ λογική καθαρά! Την έχουμε ζήσει ούτως ή άλλως στην χώρα αυτή,οπότε ας την ζήσουμε και στο παιχνίδι να την ευχαριστηθούμε όσο πάει!
    Ποιό το νόημα της περισσότερης ευτυχίας,εφόσον δεν πάει στο -100% δεν καταλαβαίνω! Επίσης δεν καταλαβαίνω,από που προέκυψε κάτι τέτοιο στα ξαφνικά!!! Κάθε τρεις και λίγο θα μας προκύψει κι ένα κουλό,σαν κεραυνός εν αιθρία!! Ακού τώρα λογική! Από +300 το κόστος,θα πάει στο +500 αν δεν βάζεις πολλά διακοσμητικά,αλλά κι αν βάλεις,δεν θα φτάσει ποτέ στο -100%!!!!
    Γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν οι υπεύθυνοανεύθυνοι αυτού του παιχνιδιού,πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ για πολλά διακοσμητικά;; Δεν είναι δύσκολο,προσπαθείστε,ίσως εκπλαγείτε κι εσείς!!

    Εντελώς αψυχολόγητες κινήσεις,άνευ ουσίας και στόχου!! Εκτός κι αν ο στόχος είναι το απόλυτο ξενέρωμα,οπότε μπορώ να τους πω,πως είναι σε καλό δρόμο!!

    θα σου εξηγήσω και ελπίζω να επανορθώσεις το ύφος από το μήνυμα σου, καταρχάς κατάλαβες λάθος την ανακοίνωση (μικρό το κακό, ορισμένοι κατηγορούν ακόμα και τον Ραφαήλ ότι δεν ξέρει να μεταφράζει κιόλας) το παιχνίδι θα ζητάει περισσότερα διακοσμητικά από τους παίχτες που έχουν λίγα έως καθόλου διακοσμητικά σύμφωνα με το επίπεδο τους. Η ευτυχία θα πάει στο 100% αλλά το όφελος στα έξοδα δεν θα είναι 100% δλδ θα υπάρχουν και πάλι μικρό έξοδα :)
    FarmerAnnita2 έγραψε: »
    Συμφωνώ απόλυτα...
    Αλλαγές στον τρόπο υπολογισμού της ευτυχίας προς τί? Μείωση τησ ικανοποίησης μας κ αδιαφορία προβλέπω...
    Επίσης, αγοράσαμε πολλά διακοσμητικά με χρυσό λόγω έλλειψης χώρου κ μ στόχο 100% ευτυχία κ έξοδα μηδέν, θα αποζημιωθούμε με πιστωαη χρυσού στο λογαριασμό μας;

    ίσως τα διακοσμητικό τα αγόρασες λόγο ανυπομονησίας και όχι λόγο έλλειψης χώρου στην φάρμα, μπορούσες να ακολουθήσεις την κανονική ροή του παιχνιδιού και να έπαιρνες μεγαλύτερα διακοσμητικά από τα events όπως κάνουν αρκετοί παίχτες, αυτό με την ευτυχία το εξηγώ παραπάνω (να μην γράφω και τα ίδια κάθε φορά) αποζημίωση με πίστωση χρυσού δεν πιστεύω προσωπικά ότι υπάρχει λόγος όμως μπορείς να ρωτήσεις στην υποστήριξη για πιο σίγουρη απάντηση :/
    sofia000 έγραψε: »
    αυτο που πατε να κανετε ειναι πολυ αδικο ειδικα για μας που ειμαστε στα μεσαια επιπεδα προσπαθουμε τοσο καιρο να αγοραζουμε ακριβα διακοσμιτηκα και αυτα απο τα ιβεντ τα οποια θελουν πολυ χωρο κατεδαθιζουμε αντικειμενα παραγωγεις για να ανεβασουμε την ευτιχια αυτον το ......εργατων και τωρα θελετε να το πατε στο +500 δωστε μας πρωτα χωρο και καντε μετα οτι σας αρεσει συμφωνω με τα παιδια παιζουμε για την καλη παρεα που εχουμε στους συνεταιρισμους μας το παιχνιδι καθε αυτου δεν εχει ουσια με αυτες τις αλλαγες που κανετε κατα καιρους τον τελευταιο μηνα ολα γινοντε για αγορα χρυσου και τιποτε αλλο καντε αλλαγες για να γινει ενδιαφερον το παιχνιδι δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο υποτιθετε οτι ειναι δωρεαν αλλα μας κοστισε αρκετα και τωρα θελετε κιαλλα λυπαμε συμφωνω να κανουμε αποχη να δουμε μετα τι θα κανετε

    και εσύ είσαι εκτός θέματος, στην ανακοίνωση λέει ότι το παιχνίδι θα ζητάει περισσότερα διακοσμητικά από τους παίχτες που έχουν λίγα έως καθόλου διακοσμητικά σύμφωνα με το επίπεδο τους. Ξανά διάβασε σε παρακαλώ την ενημέρωση ή το μήνυμα μου από την αρχή για να κατανοήσεις καλύτερα τις αλλαγές :)
    mariam64 έγραψε: »
    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....
    Μα τόσο απεγνωσμένοι είναι και κάνουν ότι μπορούν για να μας αναγκάζουν να βάζουμε χρυσό;;;Είχα κάνει απόχη τόσους μήνες απο χρυσό αλλά έπεσα πάλι στη παγίδα και έβαλα...τώρα όμως θα είναι οριστικό!!Χρυσό για μένα τέλος !!!Όσο για τα διακοσμητικά θα παραμείνουν στην αποθήκη!Το παιχνίδι θα το παίζω με τον δικό μου τρόπο και όχι οπως θέλουν εκείνοι!!!!!!!!

    "Επίσης, η αποτυχία της προσπάθειας τους να σας πείσουν να αγοράσετε περισσότερα διακοσμητικά αυξάνοντας τα έξοδα παραγωγής τους έκανε επίσης να νιώθουν δυστυχισμένοι"

    Το λεει ξεκαθαρα παιδια αποτυχαν στο να μας τα παιρνουν και βρίσκουν καθέ εβδομάδα και νέες ιδέες!!Μέχρι και Μπονους 200% χρυσό σε παικτες που δεν ειχαν αγοράσει ποτέ μέχρι τώρα σκαρφίστηκαν για να μας τα πάρουν....Με λιγα λόγια βάλτε το χέρι βαθειά στη τσέπη για να τους κανουμε ευτυχισμενους!!!!

    είσαι εκτός θέματος και εσύ, αν νομίζεις ότι η εταιρεία είναι απεγνωσμένη και σε αναγκάζει να βάλεις χρυσό στο παιχνίδι τότε κάπου κάνεις λάθος, ξανά διάβασε σε παρακαλώ την ανακοίνωση για να την κατανοήσεις καλύτερα τις αλλαγές, να συμπληρώσω ότι το bonus 200% δεν μπήκε μόνο σε παίχτες που δεν αγόρασαν ποτέ χρυσό μέχρι τώρα οπότε είναι καλό όταν δεν είμαστε σίγουροι για κάτι να μην το λέμε ή να το θέτουμε σαν ερώτημα διαφορετικά δεν πετάμε ότι μας κατέβει ;)
    georgia v. έγραψε: »
    Αρχικά είχαμε ένα όμορφο και ευχάριστο παιχνίδι με καλή παρέα και χωρίς να χρειάζεται απαραίτητα η αγορά χρυσού (εκτός εάν ήσουν ανυπόμονος). Στην πορεία μας προέκυψαν πολλά.... Αυτός ήταν ο σκοπός τους εδώ και καιρό..... Και ξεκινάμε αριθμώντας καταστάσεις....
    1. φυτώριο, 2. ορυχείο, 3. σκυλόσπιτο, 4. βιβλιοθήκη, 5. αρχιτέκτονας (για να μας αναγκάσουν να αγοράσουμε διακοσμητικά με χρυσό και να τρέξουμε τις αναβαθμίσεις του αρχιτέκτονα αφού μας επισκέπτεται κάθε Πάσχα και Λαμπρή), 6. χωράφια, 7. αποθήκες, ιβέντ με +78 (τρελές ποσότητες - τάισε λέει 80 φορές τα γουρούνια....)
    και πάμε τώρα στις προσφορές
    μπόνους 50%, 100%, 150%, 200%, διακοσμητικά με αγορά χρυσού , δεξαμενές , άδειες εξόρυξης χρυσού , προσφορές Ομάρ, Καλό ή κακό, Μυστηριώδες κιβώτια κλπ. Κλπ. κλπ
    και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο..... έχω χάσει το μπούσουλα!!

    Μετά από όλα αυτά πόσα να αντέξεις δλδ ακόμα..... Είπαμε να ασχοληθούμε με αυτό το παιχνίδι για να περνάμε ευχάριστα, αλλά είναι πολύ γελασμένοι αν μας περνάνε για μαλάκες!!! Χαίρομαι πάρα μα πάρα πολύ που τους έχω δώσει μόνο 3 ευρώ σε πραγματικά χρήματα. Έχω σκεφτεί πολλές φόρες να παρατήσω αυτό το παιχνιδάκι κοροϊδίας (γιατί έτσι έχει καταντήσει) αλλά το μόνο που με κρατάει είναι η παρέα και τα τόσο σπουδαία άτομα που έχω γνωρίσει εδώ μέσα. Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω, συγγνώμη αν βγήκα εκτός θέματος και συγγνώμη για την πολυλογία μου….. αλλά καταλαβαίνεται το ηφαίστειο σταμάτησε να κοιμάται, έφτασε ο κόμπος στο χτένι, το ποτήρι ξεχείλισε κλπ…..

    το άρχισες καλά όμως στην συνέχεια το χάλασες για τους εξής λόγους:
    φυτώριο ---> δεν είναι απαραίτητο να το αναβαθμίσεις επιπλέον με χρυσό, και στο δεύτερο επίπεδο κάνει την δουλειά του
    Ορυχείο ---> δεν είναι απαραίτητο να το αναβαθμίσεις επιπλέον εφόσον και στο δεύτερο επίπεδο κάνει την δουλειά του
    Σκυλόσπιτο ---> και στο 5 επίπεδο δίνει ικανοποιητική ευτυχία οπότε δεν είναι απαραίτητο να κάνει κάποιος τα επίπεδα 6+7 που θέλουν χρυσό, για την ακρίβεια θέλουν 9.400 χρυσό πράγμα που μπορείς να αγοράσεις σχεδόν 2 τρακτέρ (βάζοντας 1.000 χρυσό επιπλέον) με 70+70 θα έχεις 140 ευτυχία extra
    Βιβλιοθήκη ---> είναι για τους "ανυπόμονους" που θέλουν μερικά δολάρια παραπάνω χωρίς να είναι απαραίτητο
    Αρχιτέκτονας ---> μπορείς να έχεις ένα κτήριο καβάτζα για τον αρχιτέκτονα χωρίς να τελειώνεις την παραγωγή με χρυσό για να το κάνεις επιπλέον επέκταση
    χωράφια - αποθήκη ---> είναι για τους παίχτες που θέλουν να γεμίσουν τίγκα την φάρμα τους με επιπλέον πράγματα βάζοντας χρυσό στο παιχνίδι (επιλογή του καθενός)
    Events ---> μπορείς να επιλέξεις το επίπεδο δυσκολίας σύμφωνα με της δυνατότητες που έχεις, δεν χρειάζεται να βάζεις 78 ευτυχία και να περνάς τα επίπεο με χρυσό :)

    υπάρχουν διάφορες επιλογές στις προσφορές που είναι για τους "ανυπόμονους" όπου μπορούν να επιλέξουν πια προσφορά τους κάνει περισσότερο, δεν είναι κακό που υπάρχουν στο παιχνίδι

    όλα αυτά δεν είναι λόγος να μην περνάς ευχάριστα το παιχνίδι αρκεί να ξέρεις τι θέλεις από αυτό, χαίρομαι που αρκετοί παίχτες κάνουν εικονικούς φίλους μέσα στο παιχνίδι και αρκετοί τα λένε και από κοντά τέτοιες σχέσεις έχουμε και εμείς στον συνεταιρισμό μου και περνάμε καλά :)






    αυτές είναι κάποιες από της πρώτες απαντήσεις στο θέμα αυτό που πρόσεξα και που μπορεί να λύσουν τις απορίες των περισσοτέρων :)
  • spirosuser34spirosuser34 Αναρτήσεις: 51
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    Καλημέρα! Όλοι γνωρίζουμε ότι τους σπόρους τους πληρώνουμε. Η ικανοποίηση ερχόταν για μένα όταν έφτανες σε όλα τα υπόλοιπα μηδέν έξοδα. Εγώ έχω πόλυ δουλειά ακόμα στη φάρμα μου, όμως αν θέλανε να δώσουν ενδιαφέρον στο παιχνίδι, σε όσους εχουν τελειοποιήσει την βασική φάρμα, ας δίναν νέα κομμάτια γης. Ας βάζανε νέους σπόρους που τους "ξεκλειδώνεις" πολύ αργότερα, ας είχε ροή φάρμας το παιχνίδι. Πιστεύω οτι τα νέα που θα εισάγουνε (άλογα,λιμάνι κτλ.) είναι κάτι σαν νέα κομμάτια γης, αλλά από τη μία λέμε ας δούμε τί νέο θα μας φέρουνε και από την άλλη να ξεχάσουμε αυτά που ξέραμε? Και τα πιο μικρά επίπεδα, πού θα στηριχτούν? Τί θα πρέπει να επιδιώκουν? Να κάνουν αναβάθμιση στα ήδη υπάρχοντά τους ή καλύτερα να τα αφήσουν όπως είναι,αφού στη λογική του ράβε-ξήλωνε μπορεί αύριο κάποια κτίρια να είναι άχρηστα? Και στο κατω-κάτω της γραφής, ένα παιχνίδι είναι, αλλά αν δεν κάνω λάθος λέγεται "φάρμα". Ε, ας την κάνουν φάρμα! Και αν οι εργάτες μου θέλουν περισσότερη ευτυχία, ας φτιάξουν κι ένα χωριό δίπλα στη φάρμα. Μεγαλοχώρι,όμως! Να τους χτίσω μια πλατεία πρώτα και μετα να τους κάνω και μια εκκλησία, ένα καφενείο, ένα θερινό σινεμα κτλ κτλ. για να ξεδίνουν λίγο και να είναι ευτυχισμένοι!
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    BoomGR έγραψε: »
    η αναβάθμιση είναι ξεκάθαρη, υπάρχουν ας το πούμε 3 ομάδες

    1) οι μέτριο-μεγάλο επίπεδο παίχτες που δουλεύουν την φάρμα χωρίς καθόλου διακοσμητικά
    2) οι μέτριοι-μεγάλο επίπεδο παίχτες που έχουν την ευτυχία ας πούμε κάπου στη μέση
    3) όλοι οι παίχτες με 100% ευτυχία
    4) οι παίχτες με μικρό επίπεδο

    έχουμε και λέμε, για το 1) η ελάχιστη ευτυχία ήταν -300% πράγμα που θα γίνει -500% για να επανέλθουν οι παίχτες στην κανονική ροή του παιχνιδιού (εκεί υπάρχει "τιμωρία").


    Τιμωρία γιατί;Γιατι αποφάσισα να αλλάξω στρατηγική στο παιχνίδι και να κανω τη φαρμα μου πιο παραγωγική;Και 1000% να κανουν την ευτυχια..το παιχνιδι θα το παίζω πλέον όπως θέλω εγώ όχι οπως μας αναγκάζουν εκείνοι!!!Και εγω θα τους βάλω τιμωρία ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΟΡΑΣΩ ΧΡΥΣΟ και θα επηρεάσω και όλους του συμπαικτες μου να μην το κάνουν!!!!!
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    Τιμωρία γιατί;Γιατι αποφάσισα να αλλάξω στρατηγική στο παιχνίδι και να κανω τη φαρμα μου πιο παραγωγική;Και 1000% να κανουν την ευτυχια..το παιχνιδι θα το παίζω πλέον όπως θέλω εγώ όχι οπως μας αναγκάζουν εκείνοι!!!Και εγω θα τους βάλω τιμωρία ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΟΡΑΣΩ ΧΡΥΣΟ και θα επηρεάσω και όλους του συμπαικτες μου να μην το κάνουν!!!!![/b]

    Αχ πόσο δίκιο έχεις mariam64 !!! Και το λέω εγώ που έχω παρα πολλά διακοσμητικά. Όμως δεν καταλαβαίνω γιατί, αυτοί που επιλέγουν να μην έχουν, θα πρέπει να τιμωρηθούν γιαυτό.
  • George Papas (GR1)George Papas (GR1) Αναρτήσεις: 27
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    βρε παιδια εσεις του συντονιστικου δεν εισαστε και η ΜΕΡΚΕΛ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΙ Τ Ι Μ Ω Ρ Ι Α και πραττειν αλογα μας λετε τι παιρνετε καθε πρωι και δεν δινετε και σε μας να δουμε ενα παιχνιδακι ετσι ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΑ οπως εσεις ,μηπως τα παιρνετε γιατι αυτη η λογικη σας μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ δεν αρεσει σε κανεναν ααααααακαι εχω 100 ευτυχια σε ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΦΑΡΜΕΣ εμας για τι μας ΤΙΜΩΡΕΙΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ και ΧΡΥΣΟ ,παιδια μου γλυκα προσεξτε ποσο κακο θα σας κανει η ΕΞΟΥΣΙΑ που νομιζετε οτι εχετε ειναι ΠΑΙΧΝΙΔΙ που παιζουν και παιδια Ο Χ Ι τετοια παραδειγματα σε οτι εχετε ΙΕΡΟ οχι στην μεταφορα του αισχρου και αδικου τροπου τηςσημερινης κοινωνοιας υπαρχουν τροποι αλλοι Α Ν Τ Ι ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Α Ν Τ Ι Σ Τ Α Θ Ε Ι ΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
  • Despoina11 (GR1)Despoina11 (GR1) Αναρτήσεις: 5
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    Προτεινω απο αυριο μαζεψτε τους αγροτες τοποθετηστε τους στους σταβλους ορθιους ακινητους και με το ενα ποδι σηκωμενο για την τιμωρια .....................................
  • semeli32semeli32 Αναρτήσεις: 343
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    « Έτσι νιώθουν αναγκασμένοι να αυξήσουν ακόμη περισσότερο τα έξοδα παραγωγής, στην περίπτωση που συνεχίσετε να αγνοείται την επιθυμία τους για περισσότερα διακοσμητικά στην φάρμα.»

    Καλώς λοιπόν αγαπητέ κ.Boom,εφόσον δεν καταλάβαμε όλοι καλά!
    Προσωπικά,επειδή αναφερθήκατε σε μένα και το ύφος μου,να σας απαντήσω πως αυτό απορρέει από τα σημεία που έχω υπογραμμίσει!
    Γιατί όσο και να μην έχουμε καταλάβει καλά,το αδιαμφισβήτητο γεγονός είναι πως οι παίκτες που δεν συμμορφώνονται να αγοράσουν διακοσμητικά,(έστω και με δολλάρια αφού το θέλετε),θα έχουν μία αύξηση στο κόστος της τάξεως του +200% επιπλέον,για να δούμε μετά,αγοράζουν ή δεν αγοράζουν!

    Ξέρετε,ο θυμόσοφος λαός μας,έχει μία σοφή παροιμία που λέει το εξής :«Τον λαγό(πελάτη) τον πιάνεις με το καρότο (κίνητρο) κι όχι με το μαστίγιο (εξαναγκασμό).
    Προφανώς στην GGS,αγνοούν την ύπαρξη του καρότου!

    Χαιρετώ σας και είς άλλα με υγεία!
  • SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    ότι σας συμφέρει καταλαβαίνετε;

    το ---> "τιμωρία" <---το ανέφερα γιατί έτσι το χαρακτήρισαν οι περισσότεροι όχι ότι είναι όντως τιμωρία :thumbdown:



    mariam64 έγραψε: »

    Τιμωρία γιατί;Γιατι αποφάσισα να αλλάξω στρατηγική στο παιχνίδι και να κανω τη φαρμα μου πιο παραγωγική;Και 1000% να κανουν την ευτυχια..το παιχνιδι θα το παίζω πλέον όπως θέλω εγώ όχι οπως μας αναγκάζουν εκείνοι!!!Και εγω θα τους βάλω τιμωρία ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΟΡΑΣΩ ΧΡΥΣΟ και θα επηρεάσω και όλους του συμπαικτες μου να μην το κάνουν!!!!!

    την στρατηγική που ακολουθείς μπορείς να την εφαρμόσεις στην φάρμα σου αν πιστεύεις ότι είναι πιο παραγωγική, και σαφώς είναι επιλογή του καθενός πια τακτική θα ακολουθήσει (προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα είναι πλέον και τόσο παραγωγική αυτή η στρατηγική πάντως) :thumbsup:
  • Despoina11 (GR1)Despoina11 (GR1) Αναρτήσεις: 5
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    έχουμε και λέμε, για το 1) η ελάχιστη ευτυχία ήταν -300% πράγμα που θα γίνει -500% για να επανέλθουν οι παίχτες στην κανονική ροή του παιχνιδιού (εκεί υπάρχει "τιμωρία").



    νομιζω εσεις το αναφερατε. Μας εχετε γεμισει την σελιδα με παραθυρακια για αγορα χρυσου εχετε καταντησει το παιχνιδι να στρεφεται γυρω απο την λεξη ΧΡΥΣΟ
    με καθε αναβαθμιση καταστρεφεται και κατι
    απο την τελευταια αναβαθμιση κοντευουμε να τυφλωθουμε με τα γραμματα ψειρες
    καντε κατι πιο λειτουργικο και αφηστε τις τιμωριες
  • adina1 (GR1)adina1 (GR1) Αναρτήσεις: 312
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    να προσθέσω ότι τζάμπα διακοσμητικά παίρνουμε και από τον τροχό της τύχη,( είδη μετράω στα υπάρχοντα πολλά διακοσμητικά από αυτό το εβεντ χωρίς χρησω φυσικά ) από μπόνους κωδικούς καλή ώρα χθες μια εργαλειοθηκη, οπότε είναι το λιγότερο αστείο να μιλάμε ότι μας αναγκάζουν να αγοράσουμε διακοσμητικά με χρησω.....
  • COBRA 8COBRA 8 Αναρτήσεις: 374
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    Αχιλλέα η επιβράβευση τώρα πια θα είναι σε αυτόν που έχει
    φουλ διακοσμητικά και ευτυχία στη φάρμα του
    και έχει χώσει πολλά;;;;;;;;;;;;;
  • tommy42tommy42 Αναρτήσεις: 23
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    συμφωνω με την adina12,υπαρχουν τα ιβεντ με τα διακοσμητικα και δεν υπαρχει λογος για τοση γκρινια για οποια αλλαγη γινεται,εξαλλου απο οτι παρατηρησα ειναι οι ιδιοι παιχτες που γκρινιαζουν συνεχως για ολα,σε οποιον δεν αρεσει κατι μπορει να σταματησει να παιζει,δεν μας υποχρεωνει κανεις να παιζουμε.Επισης δεν νομιζω να σας αγνοουν αλλα οταν παιζουν χιλιαδες παιχτες και υπαρχουν 20 που συνεχως γκρινιαζουν δεν υπαρχει λογος να αλλαξουν κατι απο αυτα που εχουν αναγγειλει
  • SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    η επιβράβευσή είναι 0 δαπάνες σε ορισμένες παραγωγές εφόσον κάποιος έχει ευτυχία 100% και μετά την αναβάθμιση που θα γίνει η τροποποίηση θα έχει ως αποτέλεσμα να περιέχει κάποιες μικρο δαπάνες σύμφωνα με την ανακοίνωση όμως δεν γνωρίζω ακριβώς τι κόστος θα έχουν... δλδ αντί για 0 μπορεί να είναι 20 πχ το μέγιστο που μπορεί να σου δώσει :)
  • spirosuser34spirosuser34 Αναρτήσεις: 51
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    Συμφωνώ με την adina και με τον boom ως προς το οτι υπάρχουν διακοσμητικα με πολύ καλη ευτυχία απο τα event, και προσωπικά αυτα κυνηγάω. Κανένας δεν υποχρεώνει κανέναν να αγοράσει κάτι με χρυσό. Συμφωνώ και μαζί σου tommy42 στο οτι όποιου του αρέσει παιζει, αλλιως ας μην παίζει. Όσο για την γκρίνια, που λες, είναι συζήτηση πάνω στην ενημέρωση και χωρίς σντίλογο δεν γίνεται διάλογος.
    Το ερώτημα μου είναι: Η φύση του ανθρώπου είναι να ανεβαίνει και να εξελίσσεται και να νιώθει ικανοποίηση με τα επιτευγματά του. Υπάρχει πλέον αυτό στο παιχνίδι ή μήπως κάνουμε διαρκώς πισωγυρίσματα?
  • SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    φυσικά και υπάρχουν όλες οι αλλαγές δεν είναι τυχαίες, σαφώς προσαρμόζουν ορισμένα πράγματα για την στιγμή που θα αλλάξει και η δεύτερη και για τις επόμενες που θα ακολουθήσουν η καλοφαγάδων έχω την εντύπωση ότι θα δουλεύει σαν την πρώτη και αργότερα όταν θα μπουν και οι καινούργιες πιστεύω ότι θα έχει αρκετό πράγμα να ασχοληθεί κανείς και να περνάει το χρόνο του :thumbup:

    τουλάχιστον αυτό είναι που θέλω εγώ :D
  • DESPOINAGamer5 (GR1)DESPOINAGamer5 (GR1) Αναρτήσεις: 27
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    θελω να τοποθετηθω για πολλα στραβα αλλα εγω θα φτιαξω τον κοσμο...τσαμπα αφου στου κουφου την πο ρτα οσο θελεις βροντα !για την παρεα μενουμε πολλοι!
  • ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ (GR1)ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ (GR1) Αναρτήσεις: 54
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    ίσως τα διακοσμητικό τα αγόρασες λόγο ανυπομονησίας και όχι λόγο έλλειψης χώρου στην φάρμα, μπορούσες να ακολουθήσεις την κανονική ροή του παιχνιδιού και να έπαιρνες μεγαλύτερα διακοσμητικά από τα events όπως κάνουν αρκετοί παίχτες, αυτό με την ευτυχία το εξηγώ παραπάνω (να μην γράφω και τα ίδια κάθε φορά)

    Kαλημέρα και απο μένα

    Θεωρώ boomgr ότι εκτίμησες λάθος. Προσωπικά αγόρασα διακοσμητικά με χρυσό γιατί τα 5Χ5 τα οποία δίνει η εταιρεία στα ιβέντ δεν χωρούσαν στην κύρια φάρμα μου. Και μην μου πείς να κάνω αλλαγές ώστε να χωράνε γιατί προσπάθησα τα πάντα και το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν αυτό.
    Τα πράγματα με την ευτυχία μου λοιπόν όπως θα κατάλαβες είναι οριακά, πιθανόν να συμβαίνει και σε άλλους παίκτες αυτό, οπότε καλό θα ήταν να μην κρίνεις αν δεν είσαι απόλυτα σίγουρος. Μια γρήγορη ματιά απο την φάρμα μου θα σε βοηθούσε να καταλάβεις τι εννοώ.

    Δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ να μπορέσω να φτάσω στο -500 με τις παρούσες συνθήκες, το μόνο που μπορεί να βοηθήσει είναι να γκρεμίσω μηλιές και στάβλους ή να αγοράσω με χρυσό τα καινούργια μικρότερα χωράφια.
    Οπως βλέπεις λοιπόν πάλι καταλήγουμε στο θέμα "χρυσός", όσο και να προσπαθείς να το δικαιολογήσεις ή να το προσπεράσεις.
    Για εμάς λοιπόν με οριακή ευτυχία τα πράγματα είναι δύσκολα, και σε ρωτώ, γιατί θα πρέπει η εταιρεία να με "τιμωρεί" ?? Ποιός της δίνει αυτό το δικαίωμα ??
    Ολοι, είτε είμαστε μεγάλα είτε μικρά επίπεδα - απο την αρχή που ξεκινήσαμε αυτό το παιχνίδι - παλεύουμε για καλύτερη ευτυχία στις φάρμες μας με σκοπό την μείωση του κόστους.
    Οι περισσότεροι αγοράσαμε με χρυσό τα μεγαλύτερα διακοσμητικά - γιατί όπως ξέρεις τα ιβέντ δεν υπήρχαν απο την αρχή που ξεκίνησε το παιχνίδι -καθώς επίσης και μπλέ σπίτια με σκοπό την εξοικονόμηση χώρου για μεγαλύτερη ευτυχία και ξαφνικά απο την μια στιγμή στην άλλη όλα ανατρέπονται.

    Δεν δέχομαι λοιπόν σαν απάντηση τις λέξεις "τιμωρία" ή "μικρό το κακό" ή οτιδήποτε άλλο που προσβάλει τη νοημοσύνη μου.
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πλασάρετε το όλο θέμα έτσι ώστε να δείχνει αμελητέο αλλά δεν είναι.
    Σας ενημερώνω λοιπόν ότι εκτός απο τους παίκτες εδώ και στα ξένα φόρουμ έχουν ξεσηκωθεί, οι φωνές γίνονται περισσότερες και όλοι πλέον έχουν καταλάβει τι παίζεται.
    Ελπίζω η εταιρεία να ακούσει όλες αυτές τις φωνές διαμαρτυρίας και επιτέλους να πάψει να ενδιαφέρεται μόνο για την τσέπη της.



  • adina1 (GR1)adina1 (GR1) Αναρτήσεις: 312
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    νιώθω αναγκασμένη να σας εξηγήσω ότι η ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ....είναι από τους παλιούς παίκτες που την τρίχα την κάνει τριχιά.....: υπάρχουν αρκετοί παίκτες που θυμούνται το θέμα ψυχολογικό εκβιασμό επιδει της ζητούσανε κάτι χαρτοταλιρα να προσφέρη στην ομάδα που βρισκότανε τότε και δυστυχως την είχαμε πάρει στα σοβαρά......δευτερο που θέλω να πο είναι ότι για να έχεις καλή ευτυχία δεν χρειάζετε να αναγαζεσε να πάρεις διακοσμητικό με χρησω δεδομένο ότι εγώ στην δική μου την φάρμα ευτυχια έχω το καλύτερο που υπάρχει αυτή την στιγμή και δεν υπάρχει διακοσμητικό με χρησω ούτε για δήγμα εκτός από αυτά που μας τα έδωσαν δώρο σε επέκταση ..άρα εγώ πως το καταφερα;έκανα μαγικά;....άρα όποιος πάρει σοβαρό το αναγαζομε η με αναγκάζουν αυτός φταίει......ζητώ συγνώμη αλλά έτσι είναι
  • ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ (GR1)ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ (GR1) Αναρτήσεις: 54
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    Για μια ακόμα φορά adina πετάγεσαι εκεί που δεν σε σπέρνουν. Εχεις καταντήσει ο καραγκιόζης του φόρουμ. Καλά δεν βαρέθηκες να ασχολείσαι με πράγματα που δεν σε αφορούν ??
    Θεωρώ ότι με παρατρεχάμενους και αυλοκόλακες δεν μπορώ να ασχολούμαι, απλά σε συμβουλεύω να μαζεύεις τα σάλια σου καθώς κυκλοφορείς στο φόρουμ, γλύφοντας τους συντονιστές, γιατί οι περισσότεροι απο εμάς νιώθουμε μια αηδία σε ότι αφορά το γλύψιμο.
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    Ο καθένας νομίζω παίζει με τον τρόπο που τον ευχαριστεί και για τους δικούς του λόγους και αντιλαμβάνεται την εξέλιξη διαφορετικά. Δεν το κατακρίνω, αλλά στο τελευταίο ορφανοτροφείο για το τηλεσκόπιο είχα δει μια φάρμα (1η ήταν κάποια στιγμή στην κατάταξη) με 20-τόσα κοτέτσια και άλλες τόσες μηλιές με μόνο διακοσμητικό το σκυλόσπιτο (προφανώς γιατί δεν αποθηκεύεται). Προσωπικά επιλέγω τη «διαδρομή- χαλαρό παιχνίδι» και όχι τον προορισμό. Ικανοποιούμαι με την κάθε αναβάθμιση μέσα στις φάρμες και πάω παρακάτω.
    • Αν οι αλλαγές είναι της τάξης που αναφέρει ο Boom, δεν νομίζω ότι θα φανεί καμιά ουσιαστική διαφορά στο παιχνίδι.
    • Διακοσμητικά με ικανοποιητική ευτυχία, όπως ανάφεραν και παραπάνω, μπορείς να έχεις με δολάρια χωρίς να χρειάζεται να χαλάσεις απαραίτητα χρυσό.
    • Θεωρώ ικανοποιητικό που σκέφτηκαν τα μικρότερα επίπεδα και υπάρχει η επιπλέον μείωση εξόδων σε όσους έχουν αυξημένη ευτυχία. Έχει τύχει πάρα πολλές να προσπαθώ να εξηγήσω σε νέα μέλη του συνεταιρισμού ότι αν θέλουν να προχωρήσουν θα πρέπει να μειώσουν τα έξοδά τους βάζοντας διακοσμητικά και αυξάνοντας την ευτυχία. Ότι δηλαδή, τα διακοσμητικά δεν είναι μόνο για ομορφιά! Αν αυτό γίνει πιο φανερό με την αναβάθμιση σίγουρα θα βοηθήσει νέους παίκτες.
    • Όσο για όλες αυτές τις προσφορές στο παιχνίδι, νομίζω ότι είμαστε ελεύθεροι να αποφασίσουμε αν τις θέλουμε ή όχι. Με εταιρία έχουμε να κάνουμε και όχι με κοινωφελές ίδρυμα. Και οι τράπεζες διαφημίζουν δάνεια και πιστωτικές κάρτες δεν σε υποχρεώνουν να τα πάρεις. Το ότι παίζουν παιδιά είναι ένα ζήτημα, το οποίο είναι βασικά θέμα παιδείας μέσα στην οικογένεια. Αλλά κι εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου να κρατάει το χαρτζιλίκι του για να αγοράσει αυτοκόλλητα για το άλμπουμ πχ. της μάγιας της μέλισσας. Απλά άλλαξαν οι εποχές.
  • COBRA 8COBRA 8 Αναρτήσεις: 374
    επεξεργάστηκε 14.03.2014
    δεν θέλουμε εξηγήσεις από κανένα και ιδικά
    όταν πρόκριτε για προσωπικές επιθέσεις
    και διαπομπεύσει ανθρώπων αυτό απαγορεύεται νομίζω
    εδω ο καθένας λέει τη γνώμη του
    και πρέπει να είναι σεβαστή από όλους
    άρχισαν τα όργανα ξανά καλά πήγαινε μέχρι τώρα

    αχιλλεα εμεις κανουνε επιθεση τωρα;;;;;;;;;;;
    παιδια σας παρακαλω μην απαντατε
    :):):)
Sign In to comment.