Αρχική Greek Ερωτήσεις για το παιχνίδι Συμβουλές και κόλπα

Γεγονός με μέλισσες

IsabellaOneIsabellaOne Αναρτήσεις: 66
επεξεργάστηκε 13.03.2016 σε Συμβουλές και κόλπα
γεια σας farmιτες και farmιτισσες! ξερει καποιος/-α να μας πει ποσες μελισσες πρεπει να μαζεψουμε? μπηκα κ στο αγγλοφωνο φορουμ αλλα κι εκει δεν υπηρχε ακομα, καμια αναφορα για το θεμα. παντως απ'οτι προσεξα, τις δινει με το σταγωνομετρο. μετα απο 3 σοδειες καλαμποκι σε 6(!!) χωραφια, πηρα μολις μια!
-ευχαριστω!
Post edited by -NEMESIS- on

Σχόλια

  • SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 08.11.2013
    Isabella!Οι μέλισσες που πρέπει να βρεις είναι 10! Μπορείς πολύ εύκολα να το δεις και μόνη σου. ΄Εξω από τη φάρμα σου είναι η Εύα με την κυψέλη. Εκεί έχει κάθε μέλισσα που πρέπει να βρεις και ένα ερωτιματικό! Κάθε φορά που βρίσκεις κάποια πηγαίνει στη θέση της! Τα 5 χωράφια που είχα σιτάρι μου έδωσαν 3 μέλισσες! ΄Εχεις 3 μέρες να τις μαζέψεις και είναι αρκετός ο χρόνος! Καλή επιτυχία!!!
  • IsabellaOneIsabellaOne Αναρτήσεις: 66
    επεξεργάστηκε 08.11.2013
    Σ'ευχαριστω steliak! Το ειδα κι εγω σημερα το πρωι με πιο καθαρο ματι! :) Σ'ευχαριστω πολυ παντως! :D
  • semeli32semeli32 Αναρτήσεις: 343
    επεξεργάστηκε 08.11.2013
    Εγώ πάντως,τις τελευταίες 3 φορές που έχει βγει αυτό το event, δεν το έχω κερδίσει ποτέ!!
    Από εχθές μαζεύω και πήρα 1,σήμερα δε, μάζεψα 5 χωράφια με σιτάρι κι αλλά 5-6 καλαμπόκι και δεν μου έχει δώσει ούτε μία!
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 08.11.2013
    Καλησπέρα!
    Θεωρώ ότι ο χρόνος είναι αρκετός για να συμπληρωθούν οι 10 μέλισσες. Όσες φορές έχει μπει το ιβεντ το έχω ολοκληρώσει, παρόλο που τις δίνει με το σταγονόμετρο. Μέχρι στιγμής έχω πάρει 3 μέλισσες...από τριαντάφυλλα, σιτάρι και λάχανα. Χρειάζεται λίγη τύχη, να εναλλάσεις καλιέργειες και φυσικά υπομονή.
    Καλή επιτυχία σε όλους!
  • sofia123patra2sofia123patra2 Αναρτήσεις: 556
    επεξεργάστηκε 08.11.2013
    σε δυο κατα σειρα σπορες με απλους σπορους καλαμποκιου πηρα 3 μελισσουλες!!!!
    ειναι θεμα τυχης!
  • SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 09.11.2013
    εγω ειχα σε 2 χωραφια επιπεδο 4 κανονικο σπορο σιταριου χωρις χιουμος και μου δωσαν και τα 2 μελισσες
    συμπερασμα=ξεκινηστε παραγωγη σιταριου για να ολοκληρωσετε την αποστολη με τις μελισσες
  • semeli32semeli32 Αναρτήσεις: 343
    επεξεργάστηκε 09.11.2013
    Μπα μην το λες! 2 φορές μάζεψα 5 χωράφια,επίπεδο 4&5, σιτάρι με χούμος και δεν μου εδωσε καμιά! Θα είναι η 4η κατά σειρά φορά που δεν θα βγάλω αυτό το event ,άσχετα αν μαζεύω όλη μέρα σχεδόν διάφορες σπορές κάθε φορά!
    farmer maria2 έγραψε: »
    εγω ειχα σε 2 χωραφια επιπεδο 4 κανονικο σπορο σιταριου χωρις χιουμος και μου δωσαν και τα 2 μελισσες
    συμπερασμα=ξεκινηστε παραγωγη σιταριου για να ολοκληρωσετε την αποστολη με τις μελισσες
  • SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 14.12.2013
    εγώ όσες φορές έχω σπείρει σιτάρι μπορεί αν όχι όλα τα χωράφια αλλά τα 2 σίγουρα μου χουν δώσει.......τυχαίνει αυτό
  • Elena (GR1)Elena (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 106
    Καλησπέρα σας,είμαι καινούργια στο παιχνίδι και ζητώ συγνώμη αν γράφω σε λάθος θέμα.
    Υπάρχει μια αποστολή με μέλισσες και ενώ βρίσκεται στον συγκεντρωτικό χώρο,στη μπάρα αριστερά δεν υπάρχει σαν μεμονωμένη αποστολή.
    Εκτός αυτού παρατήρησα ότι έλαβα μέλισσες μόνο στο πρώτο θέρισμα των χωραφιών...έκτοτε δεν έχω δει να αναδύονται μέλισσες...ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.
     
  • Elena (GR1)Elena (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 106
    Μόλις παρατήρησα την εικόνα με την κυψέλη και τα ερωτηματικά στις μελισσούλες.
    Προφανώς μόλις γεμίσει η κυψέλη θα έχει τελειώσει και η αποστολή.
    Ζητώ συγνώμη για την ενόχληση...να περάσετε ένα όμορφο τριήμερο!!!

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο