Αρχική Greek Ερωτήσεις για το παιχνίδι Συμβουλές και κόλπα

Ώρα παραμυθιού

27

Σχόλια

  • pop1pop1 Αναρτήσεις: 341
    επεξεργάστηκε 10.07.2013
    Ευχαριστώ neda71 ! θα κάνω την διόρθωση. Καλή επιτυχία!
  • killer kittykiller kitty Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 10.07.2013
    καλησπερα, ειμαι επιπεδο 56 και εχω φτασει στην τελευταια αποστολη με τις πυγολαμπιδες
    αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το κοτετσι και η στανη γουρουνιων δεν δινουν πυγολαμπιδες
    ας το κοιταξουν και αλλοι παικτες αυτο
  • pop1pop1 Αναρτήσεις: 341
    επεξεργάστηκε 10.07.2013
    Καλησπέρα killer kitty!
    Σε μένα δίνουν πυγολαμπίδες αλλά λιγότερα συχνά σε σχεση με τα χωράφια. Πιθανόν είναι κάτι παροδικό και αργότερα αρχίσουν να δίνουν και σε σενα. Υπομονή και επιμονή! Καλή επιτυχία (αν και είναι σίγουρη) ;)
  • COBRA 8COBRA 8 Αναρτήσεις: 374
    επεξεργάστηκε 10.07.2013
    και σε εμενα το εχει κανει αυτο να μη δινει καθολου
    και με μια επανεκκινηση αρχισε παλι για δες μηπως κολλαει
  • antonisstar2antonisstar2 Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 11.07.2013
    Όταν κάνεις την (3) αποστολή σου δίνει 3 φασόλια και 3 τριαντάφυλλα για να τα σπείρεις.Όταν τα σπείρεις και τα τριαντάφυλλα και τα φασόλια,τα φασόλια μετά τα πληρώνεις 100 χρυσά!!!
  • Marie_07 (GR1)Marie_07 (GR1) Αναρτήσεις: 24
    επεξεργάστηκε 12.07.2013
    Εγώ φύτεψα τριανταφυλλα και δεν μου έδωσε καθολου πυγολαμπιδες από κανένα χωράφι. Το ίδιο συνέβει και με σιτάρι αλλά και με λάχανα για καλαμπόκι θεωρώ περιτό να το σχολιάσω γι'αυτο και δοκίμασα τριανταφυλλά και κρίμα τους σπόρους. Γενικά το άσχημο είναι ότι παρά τα refresh δεν μου δίνει σχεδον από πουθενα. Το μόνο που μου δίνει σχεδον πάντα είναι ο ανεμόμυλος. Αλλά μόνο από εκεί δεν μαζεύονται.
    Γενικά προσπαθώ πάνω απο 24 ώρες και έχω μαζέψει μόνο 286. Με το ρυθμό που μου δίνει πυγολαμπίδες το θεωρώ απίθανο να συλλέξω τα 1280 εγκαίρως.
    Μήπως έχει μειωθεί ο ρυθμός που δίνει το παιχνίδι πυγολαμπίδες? Αντιμέτωπίζει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?
  • pop1pop1 Αναρτήσεις: 341
    επεξεργάστηκε 12.07.2013
    Καλησπέρα Marie!
    Εκανα πάνω 2 μέρες για να μαζέψω 1460 πυγολαμπίδες. Τα σιτάρια και σε μένα δεν δίναν, αλλά τα τριαντάφυλλα τις περισσότερες φορές δώσαν. Δοκίμασες τους δωρεάν σπόρους φασολιάς; Δίνουν πάντα (ή σχεδόν πάντα) 20 πυγολαμπίδες. Κατ'άλλα θα συμφωνήσω πως ο ανεμόμυλος είναι ο πιο αποδοτικός. Δοκίμασα μέχρι και κάποιους σπόρους ρύζι που είχα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ευχομαι ότι καλύτερο!
  • Marie_07 (GR1)Marie_07 (GR1) Αναρτήσεις: 24
    επεξεργάστηκε 12.07.2013
    Σε ευχαριστώ πολύ pop1, είχα αρχίσει να απογοητεύομαι γιατί μεχρι τώρα σε όσα event έχω λάβει μέρος τα έχω καταφέρει και μάλιστα τα τελειώνω τουλάχιστον μια μέρα νωρίτερα χωρίς χρήση χρυσού. Αυτές οι πυγολαμπίδες όμως με έχουν ταλαιπωρήσει και ειλικρινά δεν ξερώ αν θα τα καταφέρω. Το σίγουρο είναι ότι θα προσπαθήσω.
    Και αφού μου λες ότι τα τριαντάφυλλα σε εσένα απόδοσαν θα δοκιμάσω πάλι και ισως να είμαι πιο τυχερη.
  • elektra 2011 (GR1)elektra 2011 (GR1) Αναρτήσεις: 99
    επεξεργάστηκε 12.07.2013
    Εγώ τριαντάφυλλα δεν έβαλα και δεν θα χαλασώ τους σπόρους μου για ένα εβεντ..και ούτε βιάζομαι μιας και έχουμε μέρες ακόμα..θυμάμαι όμως και από την προηγούμενη φορά οτι πυγολαμπίδες έδινε ο ανεμομυλος, το χουμος και το σιλο αν έβαζες αρκετή ποσότητα να γίνεται.. τα άλλα δεν έδιναν κατι.. Οπότε αυτή την φορά παράγω την μέγιστη ποσότητα τροφών και μπορώ να πω οτι για την ώρα πάω καλά!
  • αααα1 (GR1)αααα1 (GR1) Αναρτήσεις: 11
    επεξεργάστηκε 12.07.2013
    Το ιδιο συμβαινει και με τις μηλιες δεν εδω σαν ολη τη μερα τιποτε ακομη και οι στανες. Αναφερεται οτι ολα αυτα δινουν πυγολαμπιδες......
  • elektra 2011 (GR1)elektra 2011 (GR1) Αναρτήσεις: 99
    επεξεργάστηκε 12.07.2013
    Ετσι αναφέρεται αλλά το ίδιο έγινε και την 1η φόρα που έγινε το εβεντ αυτο.... οι πυγολαμπιδες μαζεύονται σχεδόν μονο από ανεμόμυλο, χουμος και σιλο..κυρίως ανεμόμυλο..μάλιστα αν βάλεις την μεγιστη παραγωγή τροφής δίνει πολλες... Έγω σήμερα όλη μέρα αυτό κάνω και εχω μαζέψει 700...άμα θέλετε δοκίμαστε και αυτο.. Εξάλλου μην βιαζόμαστε..έχουμε μεχρι την κυριακή..
  • panikkosomo2panikkosomo2 Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 13.07.2013
    αλλες 800 πυγολαμβυδες απο της 1460 ^^
  • Marie_07 (GR1)Marie_07 (GR1) Αναρτήσεις: 24
    επεξεργάστηκε 13.07.2013
    Εγω χρειάζομαι ακόμα 789 πυγολαμπιδες για τις 1280 :(
  • GamerΤζο2GamerΤζο2 Αναρτήσεις: 15
    επεξεργάστηκε 13.07.2013
    Υπομονή παιδιά,σιγά-σιγά μαζεύονται...εμένα τα τριαντάφυλλα δε μου έδωσαν τίποτα,περιμένω να δω το σιτάρι.Ο ανεμόμυλος όντως δίνει πολλές πάντα,ειδικά αν παράγεις το μέγιστο αριθμό τροφών που μπορείς!!Οπότε,ας ταϊσουμε τις κότες λίγο παραπάνω...;):p
  • panikkosomo2panikkosomo2 Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 13.07.2013
    χαχα εγω δεν σταματαω να κανω τροφες 120-120 εχει και ζημιες και πουλαω πολλη τροφη
  • GamerΤζο2GamerΤζο2 Αναρτήσεις: 15
    επεξεργάστηκε 14.07.2013
    Σωστόοοοοοοος!!:)
  • panikkosomo2panikkosomo2 Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 14.07.2013
    επιτελους τελειωσα το ιβεντ...Αυριο η φιλανθτωπια τελεια εχω μαζεψει 9 000 000 να δωσω ^^
  • GamerΤζο2GamerΤζο2 Αναρτήσεις: 15
    επεξεργάστηκε 14.07.2013
    Guys,έχω πρόβλημα...έχω 332 πυγολαμπίδες και πρέπει να μαζέψω 840.Να δω πότε θα προλάβω...ρε παιδιά,εσείς πώς το προλαβαίνετε,αφού έχετε να μαζέψετε και περισσότερα;;;
  • dimitrism2dimitrism2 Αναρτήσεις: 181
    επεξεργάστηκε 14.07.2013
    GamerΤζο2 έγραψε: »
    Guys,έχω πρόβλημα...έχω 332 πυγολαμπίδες και πρέπει να μαζέψω 840.Να δω πότε θα προλάβω...ρε παιδιά,εσείς πώς το προλαβαίνετε,αφού έχετε να μαζέψετε και περισσότερα;;;
    Μηπως παιζουν λιγες ωρες παραπανω??
  • GamerΤζο2GamerΤζο2 Αναρτήσεις: 15
    επεξεργάστηκε 14.07.2013
    Ξέρω γω;;;Σπέρνω και θερίζω συνέχεια,αλλά ακόμα δεν έχω τελειώσει.....
  • Marie_07 (GR1)Marie_07 (GR1) Αναρτήσεις: 24
    επεξεργάστηκε 14.07.2013
    Εγώ επιτέλους χρειάζομαι αλλες 55 πυγολαμπιδες από τις 1280 για να το τελειώσω. Μεχρι εδώ έχω φτασει μετα από πολύ ωρα δουλειας και προσπαθειας αλλά και τέλος ακολουθόντας τη συμβουλη του panikos να φτιαχνω τροφή για κότες έχοντας απώλειες.
  • pop1pop1 Αναρτήσεις: 341
    επεξεργάστηκε 14.07.2013
    Η αλήθεια να λέγεται...θέλει πολύ δουλειά! Αλλά να επιμείνετε, μύλο και καλαμπόκι χωρίς σταματημό! Καλή επιτυχία και μην ξεχνάτε, σε περίπτωση που δεν προλάβετε, θα ξαναδωθεί η ευκαιρία σε όλους να κερδίσουν τον πύργο. ;)
  • GamerΤζο2GamerΤζο2 Αναρτήσεις: 15
    επεξεργάστηκε 15.07.2013
    Το event τελείωσε και τελικά τα κατάφερα...;):):);Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην pop1 για τις πληροφορίες,που χωρίς αυτές θα τα είχα πάει...(αφήστε καλύτερα,γράφουμε και σε φόρουμ:)).Όπως και να'χει ευχαριστούμεεεεε!!;)
  • pop1pop1 Αναρτήσεις: 341
    επεξεργάστηκε 15.07.2013
    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια GamerΤζο ! Την δουλειά βέβαια την έκανε ο/η ss0209@in1, απλώς τα μετέφρασα και τα ομαδοποίησα. Συγχαρητήρια σε όλους που κατάφεραν να πάρουν τον πύργο και για όσους δεν πρόλαβαν...εε δεν χάθηκε κι ο κόσμος! Την επόμενη φορά! ;)
  • Marie_07 (GR1)Marie_07 (GR1) Αναρτήσεις: 24
    επεξεργάστηκε 19.08.2013
    Μια και ξεκίνησε για άλλη μια φορά το event σκεφτηκα ότι θα είναι χρήσιμο για όλους να εμφανίζεται αναμεσα στα πρώτα θέματα.
    Ευχαριστούμε και πάλι pop1 για την πολύτιμη βοήθεια που μας προσφέρεις.
  • pop1pop1 Αναρτήσεις: 341
    επεξεργάστηκε 19.08.2013
    Καλά έκανες Marie !! Παρακαλώ!!!!

    Πάμε για τον 3ο πύργο! Καλη επιτυχία αγρότισσες και αγρότες!
  • akashaakasha Αναρτήσεις: 89
    επεξεργάστηκε 19.08.2013
    Α ρε Νικη καθε φορα που εχει εβεντ πινει πολυς κοσμος νερο στο ονομα σου κοπελα μου!! ενα μεγαλο ευχαριστω για την βοηθεια σου :)
  • pop1pop1 Αναρτήσεις: 341
    επεξεργάστηκε 19.08.2013
    Σε ευχαριστώ Δήμητρα!!!! ....χαρά μου να βοηθάω όπως μπορώ! Αν και μια αντιγραφή έκανα από την ss0209 και όλους εκείνους που συνεισφέραν πληροφορίες. Όσοι έχουν πληροφορίες ειδικά για τα μικρά επίπεδα γιατί εχουμε κάποιες ελλείψεις, ας γράψουν εδώ και θα τα συμπληρώσω. Ή αν παρατηρήσετε κάποια αλλαγή ή λάθος. Ευχαριστώ και καλή επιτυχία!
  • panikkosomo2panikkosomo2 Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 19.08.2013
    ειμαι στο δευτερο βημα αλλα με διεκοψε η αναβαθμηση...
  • stellapapastellapapa Αναρτήσεις: 4
    επεξεργάστηκε 19.08.2013
    καλημερα.... ηθελα να ρωτησω να ξερει κανεις πως μαζευονται τα φυλλα στη δουλεια 3;;;

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο