Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Novoroční aktualizace

13»

Komentáře

  • IIjpf (CZ1)IIjpf (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    Dotaz - v souvislosti s vynuceným přechodem na  použití základního - zeleného krmiva , hnojiva se zhoršilo využití mléčných žetonů, bo % jejich zničení se zvýšilo o 10 a více % - žeton vydrží kratší dobu - bude toto nějak zohledněno? důležité je, že si můžeme spustit čas pohádek a dívat se jak jsou zhoršovány možnosti hrát TUTO HRU - farmu - zcela jistě v "souladu" s úvodním heslem - HRA ZDARMA  !!!!! ?? Zábava?? !!!!
    Jistě nemusím hrát - tuto volbu mám stále. 
  • PandaPanda Moderator, Guest Komentářů: 2,139
    IIjpf (CZ1) napsal(a):
    Dotaz - v souvislosti s vynuceným přechodem na  použití základního - zeleného krmiva , hnojiva se zhoršilo využití mléčných žetonů, bo % jejich zničení se zvýšilo o 10 a více % - žeton vydrží kratší dobu - bude toto nějak zohledněno? důležité je, že si můžeme spustit čas pohádek a dívat se jak jsou zhoršovány možnosti hrát TUTO HRU - farmu - zcela jistě v "souladu" s úvodním heslem - HRA ZDARMA  !!!!! ?? Zábava?? !!!!
    Jistě nemusím hrát - tuto volbu mám stále. 
    Ahoj
    Na používání žetonů se nic nezměnilo, mechanika je stejná, pouze byl přidán recept na jejich výrobu v nové laboratoři. Za zkrácení doby použití žetonů (vyšší šance v % že se rozpadnou u normálních krmiv,hnojiv), kvůli tomu, že nyní nevyrobíš tolik prémiového krmiva, hnojiva nebude žádná kompenzace.

  • farmar58 (CZ1)farmar58 (CZ1) CZ1 Komentářů: 6
    Panda napsal(a):
    IIjpf (CZ1) napsal(a):
    Dotaz - v souvislosti s vynuceným přechodem na  použití základního - zeleného krmiva , hnojiva se zhoršilo využití mléčných žetonů, bo % jejich zničení se zvýšilo o 10 a více % - žeton vydrží kratší dobu - bude toto nějak zohledněno? důležité je, že si můžeme spustit čas pohádek a dívat se jak jsou zhoršovány možnosti hrát TUTO HRU - farmu - zcela jistě v "souladu" s úvodním heslem - HRA ZDARMA  !!!!! ?? Zábava?? !!!!
    Jistě nemusím hrát - tuto volbu mám stále. 
    Ahoj
    Na používání žetonů se nic nezměnilo, mechanika je stejná, pouze byl přidán recept na jejich výrobu v nové laboratoři. Za zkrácení doby použití žetonů (vyšší šance v % že se rozpadnou u normálních krmiv,hnojiv), kvůli tomu, že nyní nevyrobíš tolik prémiového krmiva, hnojiva nebude žádná kompenzace.

    ... životnost žetonů si může myslím každý hráč "kompenzovat" tím, že prostě přestane plnit zakázky na trhu. Pak žetony celkem rychle dojdou a nemusím se trápit jejich menší živostností  :-D ... a ejhle, máme tu rázem další zbytečnou budovu (mlékárna). Takže díky poslední aktualizaci zrušíme laborky, mlékarnu ... no otázkou je, co budeme bourat po dalším update a jak dlouho bude trvat, než se vrátíme k prázdné zelené louce :-DDD,, můj koment berte prosím s humorem, rýpnout jsem si musel :)
  • IIjpf (CZ1)IIjpf (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    Na používání žetonů se nic nezměnilo, mechanika je stejná, pouze byl přidán recept na jejich výrobu v nové laboratoři. Za zkrácení doby použití žetonů (vyšší šance v % že se rozpadnou u normálních krmiv,hnojiv), kvůli tomu, že nyní nevyrobíš tolik prémiového krmiva, hnojiva nebude žádná kompenzace.

    komentář - "kompenzace nebude" - 2 slova, která vyjadřují přístup GGS k celé situaci - no je toho dost, co se GGS rozhodla změnit bez upozornění - podmínky pro využití laboratoře jsou jistě nejmarkantnější a naprostý nezájem GGS o vysvětlení, či dokonce narovnání a náhradu za vložené, mnohdy, reálné peníze použité k vylepšení původní laboratoře okomentuje  ve smyslu - je nám líto, že se Vám naše kroky nelíbí, ale budeme se tím zabývat - vyčkejte - tak čekáme - týden je fuč, ale reálné prostředky už mám na kontě, tak si počkejte - otázka - na co? Část hráčů končí a skončí ( tentokráte jde asi o nezanedbatelné množství), část se vrací k původní hře bez soutěžení, spolek začal být místem, kde již nejde o umístění v nějaké spolkové soutěži, ale o lidi a jejich, byť jen virtuální vztahy
    Pokud toto byl záměr tvůrce hry, tak se mu podařil dokonale - přestalo jít o hru, hráči si užívají volno a přesouvají se jinam
  • Ferzi (INT1)Ferzi (INT1) INT1 Komentářů: 167
    upraveno 05.02.2021
    Trošku teď mimo téma laboratoře, někdo, myslím, že na anglickém fóru, upozornil, že se v některých akcích, minimálně v balónovém kole a lize zas nacpaly do odměn zlaté krabice místo stříbrných nebo i zlatých beden. Vzhledem k tomu, že se čím dál víc objevují i v nejvyšších top odměnách, se musím zeptat, je to už totální výsměch nebo si fakt nikdo v GGS neuvědomuje jak zbytečná věc ty krabice jsou? 

    Nejsem ani tak proti obsahu, zcestné je spíš množství. 10k poukazů (které mimochodem už půl roku nejdou použít, protože v jednom kuse běží vikingové) nebo 100 zlatek je adekvátní odměna možná tak pro top 1000, už na top 100 absolutně neodpovídá vložené námaze a nad top 10 je to vyložený výsměch. Ale to musí být jasné každému, kdo věnuje 5 minut aby se podíval, co si za to jde v příslušných obchodech koupit :-) 
    Post edited by Ferzi (INT1) on
  • farmar58 (CZ1)farmar58 (CZ1) CZ1 Komentářů: 6
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Trošku teď mimo téma laboratoře, někdo, myslím, že na anglickém fóru, upozornil, že se v některých akcích, minimálně v balónovém kole a lize zas nacpaly do odměn zlaté krabice místo stříbrných nebo i zlatých beden. Vzhledem k tomu, že se čím dál víc objevují i v nejvyšších top odměnách, se musím zeptat, je to už totální výsměch nebo si fakt nikdo v GGS neuvědomuje jak zbytečná věc ty krabice jsou? 

    Nejsem ani tak proti obsahu, zcestné je spíš množství. 10k poukazů (které mimochodem už půl roku nejdou použít, protože v jednom kuse běží vikingové) nebo 100 zlatek je adekvátní odměna možná tak pro top 1000, už na top 100 absolutně neodpovídá vložené námaze a nad top 10 je to vyložený výsměch. Ale to musí být jasné každému, kdo věnuje 5 minut aby se podíval, co si za to jde v příslušných obchodech koupit :-) 
    jak už jsem psal dříve, bylo by fajn, kdyby si členové GGS zopakovali matematiku prvního stupně základní školy :D
  • PandaPanda Moderator, Guest Komentářů: 2,139
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Trošku teď mimo téma laboratoře, někdo, myslím, že na anglickém fóru, upozornil, že se v některých akcích, minimálně v balónovém kole a lize zas nacpaly do odměn zlaté krabice místo stříbrných nebo i zlatých beden. Vzhledem k tomu, že se čím dál víc objevují i v nejvyšších top odměnách, se musím zeptat, je to už totální výsměch nebo si fakt nikdo v GGS neuvědomuje jak zbytečná věc ty krabice jsou? 

    Nejsem ani tak proti obsahu, zcestné je spíš množství. 10k poukazů (které mimochodem už půl roku nejdou použít, protože v jednom kuse běží vikingové) nebo 100 zlatek je adekvátní odměna možná tak pro top 1000, už na top 100 absolutně neodpovídá vložené námaze a nad top 10 je to vyložený výsměch. Ale to musí být jasné každému, kdo věnuje 5 minut aby se podíval, co si za to jde v příslušných obchodech koupit :-) 
    Ahoj
    Předala jsem to, pokud odpoví dám to sem.
  • PandaPanda Moderator, Guest Komentářů: 2,139
    Ahoj
    O laboratoři zatím není nic nového známo. Pokud dostaneme nějaké informace budete je tady mít.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 19.02.2021
    Jsem se sem zase po delší době dokopal. Dokopalo by se sem i více hráčů, POKUD BY, SAKRA, OPRAVILI PŘIHLÁŠENÍ NA FORUM! (místo toho mi lidi píšu do pošty, že by se taky rád ozvali, ale nemůžou).Místo vymejšlení nehorázných ptákovin by s tím od září 2020 už mohli něco udělat. Není to spíš alibismus, aby se nemuseli patlat s ne zrovna lichotivými příspěvky?
    Jestli byla jako úlitba za totálně zmršenou věc podstrčení Věrnostního balíčku zadara, tak jsem byl opravdu rozladěn, a jsem nesmírně rád, že už vypadl. Opravdu, pěstovat 35tis kukuřice, kvanta marmelád, esencí,košů a olejů, to si může dovolit jen zlatoplatič za urychlení, navíc s max.lv inovátorské laboratoře. Čili už ne pro normální hráče.
    A ještě poznámka k labině. Pro plnění akcí(TP, Slavnost, SS) jde jen o vypěstování co nějvětšího množství surovin. Sklad narvanej, mlít jen se ztrátou, nebo rovnou vyhazovat za pár šušníků. Dřív do mělo smysl, zužitkovat vypěstované na něco prvotřídního, navíc bez omezení skladových prostor. I dobytek byl nadšen, že žere něco lepšího. Teď by jsi na zvednutí labiny potřeboval mastný úvěr, nebo prodat ledvinu a kus jater. Jsem sice šetřílek, ale za těchto okolností dostat ji na předcházející možnosti výroby, je tak na min. 5 let, jelikož zvednutí o jeden lv je o ničem a běháš v trenclích.
    Je to genocida pro normální hráče(ať zůstanou jen platiči), čili komu se to nelíbí, at dobrovolně chcípne(my nic, odcházejí sami). Hromadění(pro některé nedostatek) katalyzatorů je taky pro Cholološka. A někteří už přemýšlejí raději o zbourání labiny.(nebo odchodu ze hry). Což je asi účel. Bude to ještě chvíli trvat pročistit všechny mezinároní servery, ale času májí dost a už na nás chystájí nějaké další kulišácké vylepšení (oprava přihlášení na forum to asi nebude).
    PS: Pochopitelně se zítra na forum nedostanu, počkám, až se zase nakrtnu a bude se mi chtít opět šachovat s heslama.
    Též mám v plánu sepsat seznam upgradů hry a budov, která se jeví jako zbytečná, otravná. (naposledy je to puštění slavnosti s TP dohromady, kdy se prostě nedá sedět na dvou židlích současně a udělat něco pořádně, jako soutěžit-výsledkem je, hodit na obé bobek ). Zachovejte přízeň všem moderátorům. a já se pokusím napsat pokračování "Z farmářova deníčku", ať se tady alespoň lidi můžou zasmát, když nemají možnost někomu nakopat do sedinky.
    Post edited by JZDman (CZ1) on
  • PandaPanda Moderator, Guest Komentářů: 2,139
    JZDman (CZ1) napsal(a):
    Jsem se sem zase po delší době dokopal. Dokopalo by se sem i více hráčů, POKUD BY, SAKRA, OPRAVILI PŘIHLÁŠENÍ NA FORUM! (místo toho mi lidi píšu do pošty, že by se taky rád ozvali, ale nemůžou).Místo vymejšlení nehorázných ptákovin by s tím od září 2020 už mohli něco udělat. Není to spíš alibismus, aby se nemuseli patlat s ne zrovna lichotivými příspěvky?
    Jestli byla jako úlitba za totálně zmršenou věc podstrčení Věrnostního balíčku zadara, tak jsem byl opravdu rozladěn, a jsem nesmírně rád, že už vypadl. Opravdu, pěstovat 35tis kukuřice, kvanta marmelád, esencí,košů a olejů, to si může dovolit jen zlatoplatič za urychlení, navíc s max.lv inovátorské laboratoře. Čili už ne pro normální hráče.
    A ještě poznámka k labině. Pro plnění akcí(TP, Slavnost, SS) jde jen o vypěstování co nějvětšího množství surovin. Sklad narvanej, mlít jen se ztrátou, nebo rovnou vyhazovat za pár šušníků. Dřív do mělo smysl, zužitkovat vypěstované na něco prvotřídního, navíc bez omezení skladových prostor. I dobytek byl nadšen, že žere něco lepšího. Teď by jsi na zvednutí labiny potřeboval mastný úvěr, nebo prodat ledvinu a kus jater. Jsem sice šetřílek, ale za těchto okolností dostat ji na předcházející možnosti výroby, je tak na min. 5 let, jelikož zvednutí o jeden lv je o ničem a běháš v trenclích.
    Je to genocida pro normální hráče(ať zůstanou jen platiči), čili komu se to nelíbí, at dobrovolně chcípne(my nic, odcházejí sami). Hromadění(pro některé nedostatek) katalyzatorů je taky pro Cholološka. A někteří už premýšlejí raději o zbourání labiny.(nebo odchodu ze hry). Což je asi účel. Bude to ještě chvíli trvat pročistit všechny mezinároní servery, ale času májí dost a už na nás chystájí nějaké další kulišácké vylepšení (oprava přihlášení na forum to asi nebude).
    Ahoj
    Bohužel, je mi líto ale k opravě chyby s přihlášením na forum nemám žádné jiné informace, jen že se oprava blíží, termín není známý. 
    Laboratoř tým řeší.
    Omlouvám se. Ale více nevím.
  • kubicek1 (CZ1)kubicek1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 10
    Mě by zajímalo proč nedáte více odměn ty vzácné katalyzátory. Nemůžu teď vyrábět krmivo a je to úplně nanic odkud je máme získávat je to jen sem tam a není šance na výrobu což mě pěkně štve.
  • PandaPanda Moderator, Guest Komentářů: 2,139
    kubicek1 (CZ1) napsal(a):
    Mě by zajímalo proč nedáte více odměn ty vzácné katalyzátory. Nemůžu teď vyrábět krmivo a je to úplně nanic odkud je máme získávat je to jen sem tam a není šance na výrobu což mě pěkně štve.
    Ahoj
    Katalyzátory jako odměny jsou v pravidelných akcích: soutěž pro spolky farmářů a taky v Akci těžce pracujících-normální i spolkové. Možná se časem dočkáme že odměn přibude. Uvidíme. Snad se nějakých změn dočkáme.
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Jenže to je o ničem. Labky stojí, mlýny stojí, sila jedou se ztrátou a že jsou v soutěžích? Ano - málo a na úkor jiných odměn, takže jsme na tom biti ze všech stran.
    Když vše stojí, tak nenaskakují ani body do mistrovství a tam jsme na tom biti také.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    28.1. byla provedena ona "úžasná" !!!!! novoroční aktualizace, tak proč se tomu divíš nyní - že se nic nemění? 2.2. jsem zaregistroval návod jak se s tímto stavem vypořádat - je potřeba se stát farmářem KŘEČKEM a šetřit - takže to není o ničem - je to změně způsobu hry - buď to změníš, nebo si můžeš zoufat, pozastavovat se nad smyslem, rezignovat na hru - na výběr máš - samozřejmě další možností je využívat placených pobídek, nabídek všeho možného co ti jistě přinese velké vnitřní uspokojení např. ,že jsi vyhrál misi ve spolkovce, umístil jsi se v silu na pěkném 2-50 místě, ...... , získal jsi o bednu více než hráč na 51. místě - prostě výběr je - kdo hledá najde.
     A že je to provozovateli jedno - no je a bude hůř( jak psáno) - o tom svědčí zdražení výroby v továrně sladkostí s výsledkem, že si tuto výrobu budeš dotovat z dolarů vydělaných hrou mimo dočasnou farmu - takže přijdeš o další body, bo si jistě rozmyslíš jestli vyrobíš normální krmivo pro krávy , či kačky za dolary , než je vyměnit za sladké dolary a dotovat výrobu na farmě sladkostí.
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Bože chraň nás před další aktualizací, když už teď nacházejí chyby. :D
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    člověk by řekl, že na velikonoce dostal dárek, jako kompenzaci za utracené zlato, dolary při stavbě a vylepšení  laborek - ne byla to chyba 

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/211656/chyba-pri-vyplate-odmen-na-konci-celosvetoveho-mistrovstvi-2-4-2021#latest

    a musím říci že  závěr dané zprávy - " omlouváme se za způsobené nepříjemnosti, avšak bez přijetí těchto opatření by byla ekonomika hry vážně ohrožena a hra by byla nerentabilní " 

    mi ve světle těžkých ztrát mnoha tisíc farem při lednové aktualizaci přijde jako výsměch 

    po podobné chybě v před vánoci 2020 následovalo zrekvírování laborek v lednu, co nás čeká teď??

    ok, i tak Vám přeji dobrou hru


  • Fido2103 (CZ1)Fido2103 (CZ1) CZ1 Komentářů: 5
    Zdravím, 
    máme nějaká nová vylepšení, k nim se vyjadřovat asi snad vůbec nechci, ale ráda bych se zeptala, jak to vypadá s laboratoří. Nadále bude ve hře nepoužitelná? Někde výš jsem četla, že by jí měli vrátit do původního stavu, to už neplatí? Moc díky za odpověď.
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    Fido2103 (CZ1) napsal(a):
    Zdravím, 
    máme nějaká nová vylepšení, k nim se vyjadřovat asi snad vůbec nechci, ale ráda bych se zeptala, jak to vypadá s laboratoří. Nadále bude ve hře nepoužitelná? Někde výš jsem četla, že by jí měli vrátit do původního stavu, to už neplatí? Moc díky za odpověď.
    Ahoj
    Tohle myslím je poslední co bylo k laboratoři
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/211016/oprava-predchoziho-oznameni
  • Fido2103 (CZ1)Fido2103 (CZ1) CZ1 Komentářů: 5
    pexi (CZ1) napsal(a):
    Fido2103 (CZ1) napsal(a):
    Zdravím, 
    máme nějaká nová vylepšení, k nim se vyjadřovat asi snad vůbec nechci, ale ráda bych se zeptala, jak to vypadá s laboratoří. Nadále bude ve hře nepoužitelná? Někde výš jsem četla, že by jí měli vrátit do původního stavu, to už neplatí? Moc díky za odpověď.
    Ahoj
    Tohle myslím je poslední co bylo k laboratoři
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/211016/oprava-predchoziho-oznameni
    Ahoj,

    moc díky, to mi nejspíš uniklo. Takže budu muset vymyslet jinu strategii :D i když si nejsem úplně jistá jakou  :D
  • Ferzi (INT1)Ferzi (INT1) INT1 Komentářů: 167
    No...jelikož GGS zřejmě s vlastní řešením laboratoře nepřišlo a návrat do původního stavu se očekávat nedá, tak zkusím být konstruktivní a něco navrhnout sám.

    První a nejdůležitější požadavek je zásadní zvýšení dostupnosti modrého krmiva. Navrhoval bych přesunout modré krmivo do kategorie obyčejných katalyzátorů (osobně bych ho prohodil se speciálními semeny, ale klidně tam může zůstat obojí) a obyčejné katalyzátory nechal padat z výroby na farmě. Konkrétní množství by se muselo doladit, ale při zachování současných cen bych to viděl minimálně na úroveň bodů mistrovství. Alternativně by z výroby mohly padat vzácné katalyzátory, čímž by se nemuselo nic přesouvat, akorát by vznikl zajímavý paradox, kdy by vzácných katalyzátorů bylo ve hře násobně více než obyčejných :D 

    Druhý problém vidím přesně na opačném konci, tedy u legendárních katalyzátorů. Sice se tam vyrábí super věci, ale jejich dostupnost vzhledem ke spotřebě katalyzátorů mi nepřijde adekvátní náročnosti toho se vůbec na takovou úroveň laboratoře dostat. Dle mých informací vyjde rozšíření laboratoře jen z 90 na 100. level na 124 500 diamantů a to nepočítá ty úrovně před tím. Za tuhle cenu si můžu jednou za spolkovku (se spolkem ve stříbrné lize, nevím, jestli se zlatá nějak výrazně liší) vyrobit 1800 zlata, to nezní špatně, ale ani to nezní jako něco, pro co by stálo za to strávit měsíce vylepšováním. Tady by možná stačilo přidat legendární katalyzátory do více akcí, zejména individuálních, ať užitečnost budovy není tolik závislá na tom, v jakém je člověk spolku. 

    A poslední věc je kategorie unikátních katalyzátorů, bonusy jsem tam asi zajímavé, těžko se to posuzuje, když nikde není vidět výše bonusu, to je jedna věc, hodně by to pomohlo s rozhodováním, jestli se vyplatí na ty úrovně dostat. A druhá věc je, že by možná stálo za to přidat i bonusy na body v akcích.

    A tím by laboratoř snad začala být i znovu užitečná, samozřejmě by neuškodilo ještě navýšit množství katalyzátorů v odměnách, ale asi by to nebylo vyloženě nutné. 
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    lednová aktualizace byla přesně cílená změna, které má za úkol změnit systém hraní jednotlivých hráčů 

    GGS dosáhla čeho chtěla a buď to tuto hru udrží při životě, nebo ji přestane podporovat, takže nemá důvod se k laborkám vracet a zjednodušovat hráčům hru = hrát bez nákupu zlatek

    po pár týdnech života bez prémiového krmiva, hnojiva e stalo co ? - hodně hráčů skončilo, pár jedinců zlatí jak dřív, většina se zachovala podle doporučení Pandy - bude se šetřit 
    Takže návrhy jsou fajn, kapitola laboratoř je evidentně uzavřená.

    Dobrou hru. JPF
  • Sariona (SK1)Sariona (SK1) SK1 Komentářů: 535
    Od 31.úrovne sa labák vylepšuje diamantami... Vie mi niekto povedať koľko diamantov stojí prvé vylepšenie?
  • PandaPanda Moderator, Guest Komentářů: 2,139
    Sariona (SK1) napsal(a):
    Od 31.úrovne sa labák vylepšuje diamantami... Vie mi niekto povedať koľko diamantov stojí prvé vylepšenie?
    Ahoj
    800 diamantů nebo 18 282 zlata
Sign In to comment.