Domů Czech Podněty, pochvala a kritika

co mne dnes naštvalo

172112

Komentáře

  • drobec9 (SK1)drobec9 (SK1) SK1 Komentářů: 196
    toto je rebríček slávnej údržby/opravy:
    1. top je zber z poli na 5 pokus
    2 sadenie na pole 2-3 sekundy ak sa zadarí
    3. ak niekto začne  mlieť  po čase sa nedá  pozbierať a ani dat  mlieť
    4. na 5-6 pokus  doloženie  predmetov na projekt.

    je len jedno slovo na adresu  ggs a to si môžete domyslieť.  Takže najväčší  fušeri pod slnkom sú  z ggs. Čo berú neskresťaské peniaze by mali vratiť.

    toto im môžeš odkázať.

    Ak bude hra fungovat tak ich aj pochvalime,ale nechci aby ich niekto pochvalil za tu  fušerinu čo robia.




  • Marekfarmer (SK1)Marekfarmer (SK1) SK1 Komentářů: 192
    upraveno 05.05.2019
    Čo mňa vytočilo dnes? Koleso šťastia. Je spolkovka a miesto reputačného je úplne obyčajné koleso. Ak mi chce niekto z GGS tvrdiť, že je to taktický ťah, mal by zájsť k politikom naučiť sa klamať. Že je niekto amatér a babrák sa vykecať dá, ale ak začne niečo robiť tam mu nepomôže ani svätená voda.
  • drobec9 (SK1)drobec9 (SK1) SK1 Komentářů: 196
    LEFTFLANK (SK1) napsal(a):
    Čo mňa vytočilo dnes? Koleso šťastia. Je spolkovka a miesto reputačného je úplne obyčajné koleso. Ak mi chce niekto z GGS tvrdiť, že je to taktický ťah, mal by zájsť k politikom naučiť sa klamať. Že je niekto amatér a babrák sa vykecať dá, ale ak začne niečo robiť tam mu nepomôže ani svätená voda.
    to býva na každých  ms. to striedajú.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    A už v toma zase lítáme, haťapaťa. Než jsem se chtěl obout do SS, vykřičník. A jen co to naběhlo, znovu odpojeno.Fakt můžu zde zase čekat a čekat, je volno, nikam nejdeš...........opravdu užitečně využitý čas.
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Jojo - aktualizace se GGS opravdu daří :-)))
  • dedl (CZ1)dedl (CZ1) CZ1 Komentářů: 106
    Vypadá to,že šli asi na pivo nebo u toho usnuli!! Opravdu odborníci,ale jen na to,jak z nás vydolovat další investice za zlatky!!
  • bedru (CZ1)bedru (CZ1) CZ1 Komentářů: 523
    nevím nic se neděje je po aktualizaci, žádná změna
  • GamerIvetaM3 (CZ1)GamerIvetaM3 (CZ1) CZ1 Komentářů: 722
    bedru (CZ1) napsal(a):
    nevím nic se neděje je po aktualizaci, žádná změna
    Taky by mě zajímalo,kde je ten park
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    bedru (CZ1) napsal(a):
    nevím nic se neděje je po aktualizaci, žádná změna
    Taky by mě zajímalo,kde je ten park
    Neměl začít. Začátek oznámí až si budou jistí, že to půjde.
  • bedru (CZ1)bedru (CZ1) CZ1 Komentářů: 523
    upraveno 08.05.2019
    a k čemu ta aktualizace ?, psali - nahraje se nový balíček předplatného a také akce Park potěšení
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    bedru (CZ1) napsal(a):
    a k čemu ta aktualizace ?, psali - nahraje se nový balíček předplatného a také akce Park potěšení
    Však ano, nahraje se. Než událost spustí oznámí to. Teď dávali hlavně předplatné.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 08.05.2019
    A ten balíček předplatného se nahrát nakonec stejně nepovedlo, takže ho hned zase stáhli, že tam byly chyby, že to prý nahrajou později během dne znovu, ale snad už bez odstávky, takže si s tím hodinu a půl hráli úplně zbytečně :D

    Zdroj: Updates Apr 25th & Apr 30th - A Circus, a Subscription, a Pleasure Park & a Buzz!
  • bedru (CZ1)bedru (CZ1) CZ1 Komentářů: 523
    no koment fakt

  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Už mne fakt růžej. Co zase za údržbu? To ji opravdu neumějí dělat tehdy, když je "okno" mezi soutěžema?
  • chytrák (CZ1)chytrák (CZ1) CZ1 Komentářů: 526
    Nabízí to stavební žetony, ale: 
    Není k dispozici potřebné množství zboží.

    Support-Info: 
    Command: PBShopChooseChoosableRewardResponse
    Error-Code: 6
    Timestamp: 1557412423
    Zone: 3
    PID:1016452

    Toto se stává častěji. Je to normální? (žel neumím vložit foto)
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    chytrák (CZ1) napsal(a):
    Nabízí to stavební žetony, ale: 
    Není k dispozici potřebné množství zboží.

    Support-Info: 
    Command: PBShopChooseChoosableRewardResponse
    Error-Code: 6
    Timestamp: 1557412423
    Zone: 3
    PID:1016452

    Toto se stává častěji. Je to normální? (žel neumím vložit foto)
    Jo věčná chyba, když se odměny z jakékoliv akce, kde padají žetony, hodí 2x, a při druhé volbě hodí chybu a nutí k restartu právě načtené hry, to už na mém seznamu nejotravnějších chyb straší čtvrt roku. GGS krásně demonstruje, že vůbec nechápe, které chyby ve hře by se měly odstraňovat přednostně, jelikož podstatně kazí zážitek ze hry.
  • chytrák (CZ1)chytrák (CZ1) CZ1 Komentářů: 526
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    chytrák (CZ1) napsal(a):
    Nabízí to stavební žetony, ale: 
    Není k dispozici potřebné množství zboží.

    Support-Info: 
    Command: PBShopChooseChoosableRewardResponse
    Error-Code: 6
    Timestamp: 1557412423
    Zone: 3
    PID:1016452

    Toto se stává častěji. Je to normální? (žel neumím vložit foto)
    Jo věčná chyba, když se odměny z jakékoliv akce, kde padají žetony, hodí 2x, a při druhé volbě hodí chybu a nutí k restartu právě načtené hry, to už na mém seznamu nejotravnějších chyb straší čtvrt roku. GGS krásně demonstruje, že vůbec nechápe, které chyby ve hře by se měly odstraňovat přednostně, jelikož podstatně kazí zážitek ze hry.
    Ale toto bylo u jediné žetonové odměně.. Takže malé rozšíření staré chyby. :((( 
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Odpočet u Turnajového přepravníku doběhl a nic. Tak ať tam ty odpočty neukazují, když je neumí dodržet, tohle je jen k vzteku.
  • bedru (CZ1)bedru (CZ1) CZ1 Komentářů: 523
    už jsem to tu chtěla napsat , koně nikde a to je pokaždé !!!!
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 11.05.2019
     A tu slavnst jsme dostali jako odměnu za to, že jsme si nesedli nadšením na zadek z dekorační události? Tak že nám běží 3 události najednou a předpokládám, že k tomu ještě naskočí něco po Hurá do přírody.nebo Svatba. Alespoň je z čeho vybírat,co zase vynechám.Strkám si stéblo slámy mezi zuby a je mi to nějak fuk, RTP běží, trochu pohoním lemry na turnaji, od Matýska si nechám kopýtkama promasírovat záda a usnu u mistním plátku Vidle. Kdepak, Doc.Chocholoušku, žádou nečekanou návštěvu u vás neplánuji.
    Post edited by JZDman (CZ1) on
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 11.05.2019
    Tak jsem koukal o co vlastně bojují hráči na špici žebříčku a nevím, zda to je víc k pláči nebo k smíchu. O chlebníky. Tak nejcennější odměna, ke které se dostávají, je sbírkový předmět, který ve hře vlastně nemá žádný význam, protože projekty většina spolků dělá jen z nudy, nic smysluplného jim nepřinášejí. Hezký. To je to akce na chlebník. Hmmm. Skoro by stálo za to se na jeden složit a GGS ho poslat kurýrem, aby věděli, jak si jejich vzácné odměny ceníme, že se o ni s nimi chceme podělit.
  • Ferzi (INT1)Ferzi (INT1) INT1 Komentářů: 167
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Tak jsem koukal o co vlastně bojují hráči na špici žebříčku a nevím, zda to je víc k pláči nebo k smíchu. O chlebníky. Tak nejcennější odměna, ke které se dostávají, je sbírkový předmět, který ve hře vlastně nemá žádný význam, protože projekty většina spolků dělá jen z nudy, nic smysluplného jim nepřinášejí. Hezký. To je to akce na chlebník. Hmmm. Skoro by stálo za to se na jeden složit a GGS ho poslat kurýrem, aby věděli, jak si jejich vzácné odměny ceníme, že se o ni s nimi chceme podělit.
    Chlebník snad není top odměna ne? :D Nevím, jak to vypadá na vyšších levelech, v mojí kategorii je za top 5 menší verze citrusového sadu, což není úplně k zahození, byť je fakt, že zlato bych to do něj asi neinvestoval. 
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Tak jsem koukal o co vlastně bojují hráči na špici žebříčku a nevím, zda to je víc k pláči nebo k smíchu. O chlebníky. Tak nejcennější odměna, ke které se dostávají, je sbírkový předmět, který ve hře vlastně nemá žádný význam, protože projekty většina spolků dělá jen z nudy, nic smysluplného jim nepřinášejí. Hezký. To je to akce na chlebník. Hmmm. Skoro by stálo za to se na jeden složit a GGS ho poslat kurýrem, aby věděli, jak si jejich vzácné odměny ceníme, že se o ni s nimi chceme podělit.
    Chlebník snad není top odměna ne? :D Nevím, jak to vypadá na vyšších levelech, v mojí kategorii je za top 5 menší verze citrusového sadu, což není úplně k zahození, byť je fakt, že zlato bych to do něj asi neinvestoval. 
    Ahoj. Ke sbírkovým předmětům v odměnách mám také spoustu výhrad a to ve všech soutěžích, nejen v této i když tady se mi jeví ještě více nesmyslné než jinde, ale cílové odměny jsou standartní, jako jinde. Je tam sad a pěkná dekorace. To se mi nezdá zlé :-). Zkus prosím navrhnout jaká odměna by podle Tebe byla slušnou odměnou. Docela by mě to zajímalo :-).
    Abych nebyla mimo téma, tak vzhledem k tomu, že se událost blíží ke konci, musím přiznat, že buď jsou bodové požadavky na cílovou odměnu nesmysl nebo jsem úplně neschopná, protože ačkoliv jsem se celkem snažila a i investovala, nepřiblížím se ani náhodou :-). Dvojdomeček mě sice netrápí, ale říkám si, pro koho asi je ?
  • jestrab (CZ1)jestrab (CZ1) CZ1 Komentářů: 67
    Pěknou neděli ,,,,,ODMĚNY,,,to se snad o tom nemá cenu ani bavit ne,,,,,,,,
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 12.05.2019
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Tak jsem koukal o co vlastně bojují hráči na špici žebříčku a nevím, zda to je víc k pláči nebo k smíchu. O chlebníky. Tak nejcennější odměna, ke které se dostávají, je sbírkový předmět, který ve hře vlastně nemá žádný význam, protože projekty většina spolků dělá jen z nudy, nic smysluplného jim nepřinášejí. Hezký. To je to akce na chlebník. Hmmm. Skoro by stálo za to se na jeden složit a GGS ho poslat kurýrem, aby věděli, jak si jejich vzácné odměny ceníme, že se o ni s nimi chceme podělit.
    Chlebník snad není top odměna ne? :D Nevím, jak to vypadá na vyšších levelech, v mojí kategorii je za top 5 menší verze citrusového sadu, což není úplně k zahození, byť je fakt, že zlato bych to do něj asi neinvestoval. 
    Ahoj. Ke sbírkovým předmětům v odměnách mám také spoustu výhrad a to ve všech soutěžích, nejen v této i když tady se mi jeví ještě více nesmyslné než jinde, ale cílové odměny jsou standartní, jako jinde. Je tam sad a pěkná dekorace. To se mi nezdá zlé :-). Zkus prosím navrhnout jaká odměna by podle Tebe byla slušnou odměnou. Docela by mě to zajímalo :-).
    Abych nebyla mimo téma, tak vzhledem k tomu, že se událost blíží ke konci, musím přiznat, že buď jsou bodové požadavky na cílovou odměnu nesmysl nebo jsem úplně neschopná, protože ačkoliv jsem se celkem snažila a i investovala, nepřiblížím se ani náhodou :-). Dvojdomeček mě sice netrápí, ale říkám si, pro koho asi je ?
    Já nemyslím odměny za umístění, ale odměny za tvrdou práci. Ty totiž jsou od toho, aby hráče motivovaly obecně. Odměny za top fungují jen v první desítce a zbytek nezajímají, takže jsou z hlediska počtu ovlivněných hráčů bezvýznamné, i když v případě těch pár jednotlivců mohou být pro GGS finančně klíčové. Dělat ale akci pro 10 hráčů na serveru s tisíci by bylo hodně kontraproduktivní (ano, znám paretovo pravidlo, ale uplatnit Pareta může být cesta do pekel, protože pokud hra 90% hráčů nebude bavit, těch 10% také nebude nadšených).

    Jinak mně nejde o odměny jednotlivé (i když možností je spousta). Mně jde o to, že GGS znehodnocuje odměny jako takové. Hráči vnímají odměny v celém rozsahu jak co do poměru obtížnost získání/hodnota, tak především v jejich smysluplnosti. Ta hodnota může být buď trofejní (něco do sbírky, k vystavení, k pochlubení se) nebo praktická (dá mi to nějakou výhodu, je to užitečné způsobem, který by pro mě jinak byl velmi obtížně dosažitelný či nemožný). Tuhle hodnotu vnímáme u každé jednotlivé odměny.

    GGS by mělo do týmu nasadit ekonoma a psychologa a zjistili by, že jak z ekonomického tak z psychologického hlediska od určitého počtu odměn klesá význam kvantity a roste význam kvality. Jde o teorii klesajícího užitku: Každá další získaná odměna je vnímaná méně intenzivně než předchozí, a to s ohledem na úsilí, které jsme na její získání museli vynaložit a s ohledem na to, jaký užitek nám přinesly ty předchozí. Pokud ale bude odměna, ke které se blížíme, pro nás mít hodnotu téměř nulovou, tak nás to od dalšího hraní odrazuje. Pokud takové odměny v celkovém souhrnu získaných cen mají významný podíl nebo dokonce převažují, tak v celkovém dojmu z odměn způsobí znehodnocení odměn jako celku. Dostáváme bezcenné věci! Že mezi nimi je pár hodnotných kousků nic nevytrhne, když většina je bezcenná. Daleko efektivnější než desítky odměn, z nichž většina odměnou ve skutečnosti není by bylo sestavení polovičního počtu odměn, z nichž každá by alespoň rámcově odpovídala úsilí, nutnému k jejímu získání.

    A samozřejmostí by, pochopitelně, mělo být zohlednění odměn ve vztahu k levelu skupiny hráčů, co spolu soupeří. Nemá cenu dávat stejné odměny skupině s levelem do 50 a s levelem nad 250. Pro ty do 50 nějaká krmiva či hnojiva mohou mít cenu vysokou, ale pro ty nad 250 tohle fakt nejsou odměny. Sbírkové předměty, krmiva, osiva, ale ani fialky či růže hráče vyšších levelů nepotěší. Tohle by už po těch letech, co hru dělají, mohli GGS sakra vědět. Jenže oni se učí asi extrémně pomalu, občas mi přijde, že nemají rozum.

    Jeden příklad absurdní hodnoty za všechny: poslední měsíc se pravidelně objevuje akční nabídka na koupi tekutého hnojiva z mořských řas. I malé dítě si spočítá, že cena je asi 3x větší, než kolik stojí ten sad za zlato urychlit. Hodnotu surovin a produktů u GGS stanovuje někdo, kdo buď předpokládá, že jsou hráči pitomci, a nebo o ekonomické teorii užitku (nabízené zboží by mělo mít pro kupce větší užitek, než je hodnota, které se pro jeho nákup musí vzdát) v životě neslyšel.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    upraveno 12.05.2019
    S tím mohu jen souhlasit :-). Na obranu GGS jen dodám - jak by mohli něco vědět nebo chtít něco měnit, když hráči i tak stále hrají jak o život ? Myslím, že tak chytří jsou taky, ale proč by to dělali ? Možná to nejsou oni, ale my, kdo se nesnaží hru zkvalitnit :-))). Nedostávají odpovídají zpětnou vazbu a na tom záleží :-)).
    A tak asi nezbývá než vybrat si co komu vyhovuje a ostatní nechat být. Každá věc má svého příznivce a naopak  :-)
    Osobně si také zahraji takovou událost většinou jen jednou.Pokusím se získat co bych ráda a víc mě to už nebaví , ale i na našem serveru je vidět, že další hráči jsou jiného názoru a jinde to asi bude podobné :-)
    Celkový výsledek je zřejmě pro firmu uspokojující :-)))
    To ale pro mě znamená, že mě hra stále víc nebaví a to mě štve :-)))
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 12.05.2019
    Mineas a Alčo, o degradaci odměn jsem vedl ještě s BA před necelým rokem diskuzi(pochopitelně ji nemůžu přes  vyhledávač najít), jinak bych dal spoiler. Jediná sranda je v tom, že vy jste na to přišli o trochu později, ale i tak jsme rád, že se v těchto věcech shodneme.
    Mineas (CZ1) napsal(a):

    Jinak mně nejde o odměny jednotlivé (i když možností je spousta). Mně jde o to, že GGS znehodnocuje odměny jako takové. Hráči vnímají odměny v celém rozsahu jak co do poměru obtížnost získání/hodnota, tak především v jejich smysluplnosti. Ta hodnota může být buď trofejní (něco do sbírky, k vystavení, k pochlubení se) nebo praktická (dá mi to nějakou výhodu, je to užitečné způsobem, který by pro mě jinak byl velmi obtížně dosažitelný či nemožný). Tuhle hodnotu vnímáme u každé jednotlivé odměny.
                Přesně tak
    GGS by mělo do týmu nasadit ekonoma a psychologa a zjistili by, že jak z ekonomického tak z psychologického hlediska od určitého počtu odměn klesá význam kvantity a roste význam kvality. Jde o teorii klesajícího užitku: Každá další získaná odměna je vnímaná méně intenzivně než předchozí, a to s ohledem na úsilí, které jsme na její získání museli vynaložit a s ohledem na to, jaký užitek nám přinesly ty předchozí. Pokud ale bude odměna, ke které se blížíme, pro nás mít hodnotu téměř nulovou, tak nás to od dalšího hraní odrazuje. Pokud takové odměny v celkovém souhrnu získaných cen mají významný podíl nebo dokonce převažují, tak v celkovém dojmu z odměn způsobí znehodnocení odměn jako celku. Dostáváme bezcenné věci! Že mezi nimi je pár hodnotných kousků nic nevytrhne, když většina je bezcenná. Daleko efektivnější než desítky odměn, z nichž většina odměnou ve skutečnosti není by bylo sestavení polovičního počtu odměn, z nichž každá by alespoň rámcově odpovídala úsilí, nutnému k jejímu získání.
        O ekonomickém hledisku jsem také mluvil, o psychologickém efektu jsem pomlčel(o tom jsou mé pozhnámky k  Doc.Chocholouškovi)
    A samozřejmostí by, pochopitelně, mělo být zohlednění odměn ve vztahu k levelu skupiny hráčů, co spolu soupeří. Nemá cenu dávat stejné odměny skupině s levelem do 50 a s levelem nad 250. Pro ty do 50 nějaká krmiva či hnojiva mohou mít cenu vysokou, ale pro ty nad 250 tohle fakt nejsou odměny. Sbírkové předměty, krmiva, osiva, ale ani fialky či růže hráče vyšších levelů nepotěší. Tohle by už po těch letech, co hru dělají, mohli GGS sakra vědět. Jenže oni se učí asi extrémně pomalu, občas mi přijde, že nemají rozum.
        Dělení odměn podle levlů jsem také navrhoval, TP končící lv 999 je totální ptákovina, jediná věc co se změnla, bylo posunutí certifikátů na neúnosnou bodovou hranici(pokud bych si nechtěl vzít 3dny dovolené, obklopit se jídlem a koupit baterky do budíku). Končím někde na 500-600 žebříčku a první 50tka pro pracujícího a nemovitého člověka jen něco jako přelud.
    Jeden příklad absurdní hodnoty za všechny: poslední měsíc se pravidelně objevuje akční nabídka na koupi tekutého hnojiva z mořských řas. I malé dítě si spočítá, že cena je asi 3x větší, než kolik stojí ten sad za zlato urychlit. Hodnotu surovin a produktů u GGS stanovuje někdo, kdo buď předpokládá, že jsou hráči pitomci, a nebo o ekonomické teorii užitku (nabízené zboží by mělo mít pro kupce větší užitek, než je hodnota, které se pro jeho nákup musí vzdát) v životě neslyšel.
    JZDman (CZ1) Komentářů: 482
    Výhodnost nabídek je pochybná, blahoslaveni chudí duchem. Občas vyskočí i povolenky. Na ty se chytne dost lidí. Hluboce jsem se zamyslel, jak je tato nabídka výhodná. Ehm, jelikož stále chybí jasný převod Kč-zlatky-(dolary)- rovné ceny, a do toho si započítejte čas strávených v dolech, jde o nabídku hodnou šmejdů. Nevím, jaký burzovní převod mají(asi nějaký svůj vlastní). Jistě že ignoruji veškeré podobné blafy, ale otravnost vyskakování těchto oken je na palici, když místo úklidu farmy se zaměstnáváte jejich odklikáváním. Pro pomalost hry samotné jste nuceni hru obnovit, a jste zase tam, kde jste byli. Na foru jsem už nastínil, jak by se hra dala s vyskakovačkami vyřešit(umístzěním na farně) a opět říkám, že se jedná o určitý druh spamování či nevyžádané reklamy.
    Na netu můžete  reklamy blokovat, tady chybí možnost blokovat nabídky přímo v nastavení hry, respektive aby bylo možno, aby vyskakovaly jen ty, o které by jste měli eventuelně zájem. Díky bohu za možnost nastavení pro utracení zlatek.
    Co se týká odměn, je fakt, co stojí za něco, padá na začátku. K certifikátům se většina nedostane, na to jsem již rezignoval. TP je rozděleno podle levlu zvyšuje se množství získání bodů, proč nejsou podle lv roděleny i odměny? Co tam pořád straší chlebníky, farmářova pýcha, obyčejné 4l, osivo limetek a dalšími, s kterými mám  vydržet až do lv 999? A motivace se pomalu a jistě vytratila.A to nemluvím o více jak 60 lodích v krabici, určené na vyhození z RTP. Tomu se říká mrtvej kapitál.
         Je to prostě burzovní chaos, zda koupit ve výhodných, oblíbených nabídkách, prime prodeji většinou za zlatky,nebo za nespočet měn,vlítnutím do obchodního centra, nebo u bratrů Omarů. V tom by se ani Matýsek nevyznal.

    Tak jsem to vzal nějak z gruntu, a že chybí kvalitní zpětná vazba? Už se nemůžu dočkat, až mi zase žuchne  několik let neobnovenej a totálně nekonkrétní dotazník spokojenosti.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    upraveno 12.05.2019
    JZDman (CZ1) napsal(a):
    Mineas a Alčo, o degradaci odměn jsem vedl ještě s BA před necelým rokem diskuzi(pochopitelně ji nemůžu přes  vyhledávač najít), jinak bych dal spoiler. Jediná sranda je v tom, že vy jste na to přišli o trochu později, ale i tak jsme rád, že se v těchto věcech shodneme.
    Mineas (CZ1) napsal(a):

    Jinak mně nejde o odměny jednotlivé (i když možností je spousta). Mně jde o to, že GGS znehodnocuje odměny jako takové. Hráči vnímají odměny v celém rozsahu jak co do poměru obtížnost získání/hodnota, tak především v jejich smysluplnosti. Ta hodnota může být buď trofejní (něco do sbírky, k vystavení, k pochlubení se) nebo praktická (dá mi to nějakou výhodu, je to užitečné způsobem, který by pro mě jinak byl velmi obtížně dosažitelný či nemožný). Tuhle hodnotu vnímáme u každé jednotlivé odměny.
                Přesně tak
    GGS by mělo do týmu nasadit ekonoma a psychologa a zjistili by, že jak z ekonomického tak z psychologického hlediska od určitého počtu odměn klesá význam kvantity a roste význam kvality. Jde o teorii klesajícího užitku: Každá další získaná odměna je vnímaná méně intenzivně než předchozí, a to s ohledem na úsilí, které jsme na její získání museli vynaložit a s ohledem na to, jaký užitek nám přinesly ty předchozí. Pokud ale bude odměna, ke které se blížíme, pro nás mít hodnotu téměř nulovou, tak nás to od dalšího hraní odrazuje. Pokud takové odměny v celkovém souhrnu získaných cen mají významný podíl nebo dokonce převažují, tak v celkovém dojmu z odměn způsobí znehodnocení odměn jako celku. Dostáváme bezcenné věci! Že mezi nimi je pár hodnotných kousků nic nevytrhne, když většina je bezcenná. Daleko efektivnější než desítky odměn, z nichž většina odměnou ve skutečnosti není by bylo sestavení polovičního počtu odměn, z nichž každá by alespoň rámcově odpovídala úsilí, nutnému k jejímu získání.
        O ekonomickém hledisku jsem také mluvil, o psychologickém efektu jsem pomlčel(o tom jsou mé pozhnámky k  Doc.Chocholouškovi)
    A samozřejmostí by, pochopitelně, mělo být zohlednění odměn ve vztahu k levelu skupiny hráčů, co spolu soupeří. Nemá cenu dávat stejné odměny skupině s levelem do 50 a s levelem nad 250. Pro ty do 50 nějaká krmiva či hnojiva mohou mít cenu vysokou, ale pro ty nad 250 tohle fakt nejsou odměny. Sbírkové předměty, krmiva, osiva, ale ani fialky či růže hráče vyšších levelů nepotěší. Tohle by už po těch letech, co hru dělají, mohli GGS sakra vědět. Jenže oni se učí asi extrémně pomalu, občas mi přijde, že nemají rozum.
        Dělení odměn podle levlů jsem také navrhoval, TP končící lv 999 je totální ptákovina, jediná věc co se změnla, bylo posunutí certifikátů na neúnosnou bodovou hranici(pokud bych si nechtěl vzít 3dny dovolené, obklopit se jídlem a koupit baterky do budíku). Končím někde na 500-600 žebříčku a první 50tka pro pracujícího a nemovitého člověka jen něco jako přelud.
    Jeden příklad absurdní hodnoty za všechny: poslední měsíc se pravidelně objevuje akční nabídka na koupi tekutého hnojiva z mořských řas. I malé dítě si spočítá, že cena je asi 3x větší, než kolik stojí ten sad za zlato urychlit. Hodnotu surovin a produktů u GGS stanovuje někdo, kdo buď předpokládá, že jsou hráči pitomci, a nebo o ekonomické teorii užitku (nabízené zboží by mělo mít pro kupce větší užitek, než je hodnota, které se pro jeho nákup musí vzdát) v životě neslyšel.
    JZDman (CZ1) Komentářů: 482
    Výhodnost nabídek je pochybná, blahoslaveni chudí duchem. Občas vyskočí i povolenky. Na ty se chytne dost lidí. Hluboce jsem se zamyslel, jak je tato nabídka výhodná. Ehm, jelikož stále chybí jasný převod Kč-zlatky-(dolary)- rovné ceny, a do toho si započítejte čas strávených v dolech, jde o nabídku hodnou šmejdů. Nevím, jaký burzovní převod mají(asi nějaký svůj vlastní). Jistě že ignoruji veškeré podobné blafy, ale otravnost vyskakování těchto oken je na palici, když místo úklidu farmy se zaměstnáváte jejich odklikáváním. Pro pomalost hry samotné jste nuceni hru obnovit, a jste zase tam, kde jste byli. Na foru jsem už nastínil, jak by se hra dala s vyskakovačkami vyřešit(umístzěním na farně) a opět říkám, že se jedná o určitý druh spamování či nevyžádané reklamy.
    Na netu můžete  reklamy blokovat, tady chybí možnost blokovat nabídky přímo v nastavení hry, respektive aby bylo možno, aby vyskakovaly jen ty, o které by jste měli eventuelně zájem. Díky bohu za možnost nastavení pro utracení zlatek.
    Co se týká odměn, je fakt, co stojí za něco, padá na začátku. K certifikátům se většina nedostane, na to jsem již rezignoval. TP je rozděleno podle levlu zvyšuje se množství získání bodů, proč nejsou podle lv roděleny i odměny? Co tam pořád straší chlebníky, farmářova pýcha, obyčejné 4l, osivo limetek a dalšími, s kterými mám  vydržet až do lv 999? A motivace se pomalu a jistě vytratila.A to nemluvím o více jak 60 lodích v krabici, určené na vyhození z RTP. Tomu se říká mrtvej kapitál.
         Je to prostě burzovní chaos, zda koupit ve výhodných, oblíbených nabídkách, prime prodeji většinou za zlatky,nebo za nespočet měn,vlítnutím do obchodního centra, nebo u bratrů Omarů. V tom by se ani Matýsek nevyznal.

    Tak jsem to vzal nějak z gruntu, a že chybí kvalitní zpětná vazba? Už se nemůžu dočkat, až mi zase žuchne  několik let neobnovenej a totálně nekonkrétní dotazník spokojenosti.
    Neměla jsem na mysli " kvalitní zpětnou vazbu " :-), ale vazbu odpovídající nespokojenosti hráčů. Nedává přece smysl bavit se něčím, co se mi nelíbí :-). Zřejmě těch nespokojených je mnohem méně než těch druhých a dokud to tak bude, nic se nezmění :-) a můžeme stokrát probírat co by mohlo být a není :-).
    Tak jsme si zas jen odfoukli aby řeč nestála :-), aby nám to forum neumřelo docela :-). To by mě asi štvalo :-).
  • jestrab (CZ1)jestrab (CZ1) CZ1 Komentářů: 67
    CO MYSLÍTE ,,,,,,)))))
  • malá matka (CZ1)malá matka (CZ1) CZ1 Komentářů: 48
    Pořád mám dojem, že ty akce vytváří nějaký záškodník, aby farmáře od farmy odradil. Časté spolkové soutěže, nové akce s velkými výdaji a směšnými odměnami a častý dotazník, jak jsme s hrou spokojení. Já už nejsem a několikrát jsem už uvažovala, že to zabalím, definitivně. A nejsem sama. Dělat z pohodové hry běsnění a soutěže, kdo z koho, kdo do toho více vrazí vlastních prostředků, je podle mne špatné.Každý hráč by měl sám dojít k tomu, že ty zlatky si koupí, aby popohnal stavbu, výrobu, vylepšení a aby měl ze hry radost.A to je myslím smyslem každé hry. Mít radost a bavit se. tak to vidím já.Proto už akci  v zábavném parku hrát nikdy nebudu.A to jsem byla 11.
Sign In to comment.