Domů Czech Otázky ke hře Návody od hráčů

Pastvina

Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
upraveno 16.07.2018 v Návody od hráčů
Schází mi tu téma k pastvině, takže si jej založím.

Pastvina je budova ve spolkové vesnici. Do hry byla přidána s touto novinkou: Aktualizace 12.4.2017: Spolková vesnice, liga, pastvina a kpt. Yarnacle. Tam najdete také stručnou charakteristiku budovy, co k jejímu využití potřebujete a jak rámcově funguje.

V našem spolku ji využívá relativně málo hráčů (asi 20%). Příčinou jsou jednak nižší úrovně hráčů (mají 1 koně, tak nemají jakého poslat na pastvinu), ale pak také neznalost principu fungování. Na jejím využívání se podepisuje i to, že čím méně koní na pastvině je, tím méně je účinná (menší šance na úspěšné šlechtění a menší výběr vhodných partnerů pro šlechtění).

Pastvina má smysl pro spolky, které mají alespoň:
  • 3 hráče, kteří mají více než 1 koně (pro pastvinu 1. úrovně jsou potřeba 3 koně, aby se nesnižovala šance na úspěch šlechtění, a 1 koně si potřebujete nechat pro závodění) a jsou aktivní alespoň 2-3x týdně (po týdnu neaktivity by jim kůň z pastviny utekl zpátky do stáje)
  • továrnu na minerály a kovy alespoň 10. úrovně - skokové překážky a háček na kopyta
  • továrnu na dřevo a textil alespoň 8. úrovně - hřeben (na 10. je i flétna, ale ta není podle mě pro úspěšné využívání pastviny nutná)
  • hráči také potřebují pekárnu na gurmánské farmě - medové kuličky a především koňské pamlsky (úroveň pekárny nehraje podstatnou roli, vyrábět je můžete už od 1.)
K čemu je vlastně pastvina dobrá?
Pro hráče nižší úrovně je to možnost získat výhodu - bonus tréninkem síly, obratnosti či vytrvalosti, a nebo bonus k drezůře, parkuru či dostihu. Zvedat základní vlastnosti není moc účinné - klasickým tréninekm jej zvedenete rychleji. Ale pro hráče vyšší úrovně se začíná karta obracet. Pokud máte možnost kupovat koně na koňském trhu, můžete se zaměřit na nákup koní bez šlechtitelských efektů co nejvyšší chovné hodnoty. Další postup závisí na úrovni koňské pastviny.

Pastvina 1. úrovně - maximum chovných efektů 2, maximální chovná hodnota 100.
Kupte 2 koně co nejvyšší chovné hodnoty bez chovných efektů. Vytrénujte o 15 bodů na základních vlastnostech klasicky. Zkřižte a vytrénujte o dalších 15 bodů na základních vlastnostech. Váš kůň bude tedy mít chodnou hodnotu ve výši počáteční + 30. Až do chovné hodnoty 100 můžete táhnout pastvinou.

Pastvina 2. (3.) úrovně - maximum chovných efektů 3, maximální chovná hodnota 120 (140).
U předchozí bylo možno 1 křížení, tady zvládneme 2. Od chovné hodnoty koupeného koně se tedy posouváme až o +45. Přibližujeme se tak chovné hodnotě 100 a dál můžeme pastvinou na základních vlastnostech navýšit až k 120 (140).

Jak dlouho potrá takové zvedání vlastností? Pokud byste měli na pastvině ve spolku alespoň 3 koně (a více, čím víc, tím lépe), může být vaše úspěšnost šlechtění dost slušná (dařilo se mi v 3 případech z 5, při 6 koních na pastvině to bylo 4 z 5). Bude ovšem třeba být u hry vícekrát v průběhu dne, aby byl postup rychlý. Jedna z možných kombinací, které používám nejčastěji:

Háček na kopyta > Koňské pamlsky (cukr) > Skoková překážka > Hřeben > Koňské pamlsky
Toto mi na dokončení kolečka bez ohledu na šlechtěného koně a denní dobu stačí (máme pastvinu 3. úrovně, nevím, zda to není na jiných odlišné). Kdyby šlechtění nevyšlo, navázal bych Bambusovou flétnou a pak začal znovu od začátku. Dá se to v pohodě stihnout za půl dne. Pokud chcete posunout ukončené kolečko o 1 bod, zaměňte překážku za flétnu a budete dělat o 1 činnost víc.

Jak dlouho trvá dosáhnout nějakého konkrétního výsledku? Ukážu vám, jak to trvalo mně:

Na obrázku vidíte koně jménem Monzun. Na pastvinu šel při chovné hodnotě 100. Je potomkem 2. generace koní, zakoupených na koňském trhu při chovné hodnotě 55-59. Prvním trénováním byli tito koni vytaženi na chovnou hodnotu 69-73, po prvním spáření pak na 85-87, kde po druhém spáření následoval trénink na 100 (další generace by už na pastvinu nemohla, měla by příliš mnoho chovných efektů, proto mi v tomto okamžiku už ranč nepomůže a nastupuje pastvina). Jak vidíte z obrázku, trénink i čas strávený na pastvině zabraly dohromady cca 5 měsíců. Z toho asi 1-2 měsíce zabral trénink, na pastvině byl tedy kůň cca 3-4 měsíce. To je skoro 30 šlechtění za měsíc. Podotýkám, že po většinu té doby měl spolek na pastvině 5 a více koní. Ke konci se počet koní snížil (na 2, několik silných hráčů bylo v červnu neaktivních) a měl jsem problémy tento můj dlouhodobý plán dotáhnout.

Primárně jsem koně šlechtil na základních vlastnostech, ale pokud byla šance dobrá (blížila se alespoň 80%), nechal jsem vždy pár procent i pro další bonusy z pastviny. Ve výsledku jsem tak ušetřil kvanta podkov na trénink, nemusel jsem nakoupit a vytrénovat dalších 12 koní a jejich potomků. Čas pro získání stejně silného koně (130) by byl asi podobný... ale bylo by to bez dalších chovných efektů, které během šlechtění nasbíral, což byl primární cíl. Při mistrovstvích přišly vhod i body z pastviny. Na klasických drahách mezitím trénovali jiní koně nižších levelů.
Post edited by Mineas (CZ1) on
«1

Komentáře

  • S.imik (CZ1)S.imik (CZ1) CZ1 Komentářů: 1
    Ahoj, ráda bych se zeptala, na pastvině mám koně, ale když dokončím šlechtění a mám všechna srdíčka, tak se mi nezobrazuje možnost šlechtění. nemám ho s kým šlechtit a tudíž mi nejde vrátit do stáje. nevíte někdo co s tím?
  • Ferzi (INT1)Ferzi (INT1) INT1 Komentářů: 167
    S.imik (CZ1) napsal(a):
    Ahoj, ráda bych se zeptala, na pastvině mám koně, ale když dokončím šlechtění a mám všechna srdíčka, tak se mi nezobrazuje možnost šlechtění. nemám ho s kým šlechtit a tudíž mi nejde vrátit do stáje. nevíte někdo co s tím?
    Nepomůže obnovení stránky? Párkrát se mi taky kůň ke šlechtění nezobrazil, ale po obnovení to normálně fungovalo. Problém by asi byl, kdyby reálně nebyl žádný jiný kůň na pastvině, ale to by se snad v relativně velkém spolku stávat nemuselo :-D 
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Pročítám návod od Minease a není mi jasné, jestli na pastvině páří koně, nebo jen nabíjí ukazatele.? Máme na pastvině 2 koně a pokud bylo páření neúspěšné, tak jsem o nabité ukazatele přišel a musel dělat znovu kolečka na nabití.
  • Ferzi (INT1)Ferzi (INT1) INT1 Komentářů: 167
    upraveno 25.04.2019
    japefi (CZ1) napsal(a):
    Pročítám návod od Minease a není mi jasné, jestli na pastvině páří koně, nebo jen nabíjí ukazatele.? Máme na pastvině 2 koně a pokud bylo páření neúspěšné, tak jsem o nabité ukazatele přišel a musel dělat znovu kolečka na nabití.
    No...nejsem si úplně jistý, na co se přesně ptáš, ale zkusím popsat jak to funguje.
    Nabití ukazatele je nutnou podmínkou pro pokus o páření, ale nezaručuje, že to k něčemu povede. Úspěšnost páření má určitou pravděpodobnost (ve hře uvedenou jako počet genů), která závisí na tom, jak podobné mají oba koně schopnosti a chovné efekty, na kterých aktuálně stojí ukazatel. Jak se ta podobnost přesně definuje mi není úplně jasné, s jistotou můžu říct, že se vyplatí mít u obou koní od všech efektů pastviny alespoň bod. A potom také může pravděpodobnost snižovat malý počet koní na pastvině, takže s těmi dvěma to asi nebude žádná sláva.
    Dále pak pokud je páření úspěšné, tvůj kůň získá navíc příslušné schopnosti a/nebo chovné efekty a vrátí se k tobě do stáje. Pokud je neúspěšné, zůstává na pastvině a je třeba se o páření pokusit znovu (tj. i znovu nabít ukazatel) nebo počkat až se po týdnu vrátí sám. S druhým koněm se v obou případech nestane nic.  
    Také pokud vidíš, že je pravděpodobnost úspěchu hodně nízká, je možné páření přeskočit a pokračovat další činností, tím se začne ukazatel nabíjet od začátku, ale z předchozího nabití ti zůstává určitý bonus. Tohle osobně nepoužívám, takže to by asi lépe vysvětlil někdo jiný, jak moc se to vyplatí :-D 
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Díky za reakci. Pastvina je mi trochu záhadou. Co se stane, když sebude jen nabíjet a nedojde ke spáření. Odejde kůň s něčím z pastviny, nebo jsem ho krmil nadarmo?
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    V  té chvíli, kdy naplníš ukazatel, jdeš šlechtit. Pokud se šlechtění nepovede, znovu nabíjíš do plného ukazatele a zkusíš šlechtění znovu...Pokud by ses na to vykašlal a nechal ho být, kůň odejde z pastviny a neodnese si sebou vůbec nic. 
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Co je pls - plný ukazatel - ? jedno kolo, zatím mi to přičítá ukazatele a nešlechtím, počkám až jich bude více.
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    japefi (CZ1) napsal(a):
    Co je pls - plný ukazatel - ? jedno kolo, zatím mi to přičítá ukazatele a nešlechtím, počkám až jich bude více.
    Ano, jedno kolo, naplněný ukazatel "srdíček" a otevře se ti možnost rozdělit geny a šlechtit. Pokud najdeš vhodného koně šlechtíš. Pokud ne můžeš se starat dále a plnit znovu.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Co s tímhle dá dělat?
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    japefi (CZ1) napsal(a):
    Co s tímhle dá dělat?
    Poslat na pastvinu více koní a zkoušet to dál.
    Nebo můžeš zkusit divokého koně ale to je myslím za zlato
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Hm, ve spolku jsme 2 , takže více koní nám hra na pastvinu nepustí. Divokého koně zkusím až budu mít více nabito. Nevím, proč nemůže hráč poslat na pastvinu více koní než 1-ho.

  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    To bude těžký, když nemáte podobné vlastnosti...pokud byste si koně sladili, tak abyste v těch malých ikonkách - viz šipka měli oba třeba u každé vlastnosti 1 místo 0-a ty hodnoty držet (pokud i ty tam máš 0 jako tvůj spoluhráč), tak potom byste se měli shodovat min na 100% a pak už by křížení koně mělo bez problémů fungovat.
    Pokud to nepůjde přes divokého koně, tak třeba vlezte postupně každý do nějakého jiného spolku, kde už koní mají víc, abyste si ty vlastnosti sladili.

  • rraji (CZ1)rraji (CZ1) CZ1 Komentářů: 33
    Mě se páření povedlo jen jednou. Teď 4x po sobě neúspěch a navím , jak na to :-/
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    rraji (CZ1) napsal(a):
    Mě se páření povedlo jen jednou. Teď 4x po sobě neúspěch a navím , jak na to :-/
    Kašli na to, jak ti systém vymyslí šoupátka - přesuň si ty šoupátka sám/ sama, abys měl/a na té největší ikonce co nejvíc procent (klidně 100) a pokud ti něco zbyde, tak to potom můžeš dát na efekty (to jsou ti jezdci na koních a menší ikonka s tou šipkou). I pokud máš méně než 100% tak se může křížení povést, ale opravdu si to přešoupej podle sebe. 
  • rraji (CZ1)rraji (CZ1) CZ1 Komentářů: 33
    lll123 (CZ1) napsal(a):
    rraji (CZ1) napsal(a):
    Mě se páření povedlo jen jednou. Teď 4x po sobě neúspěch a navím , jak na to :-/
    Kašli na to, jak ti systém vymyslí šoupátka - přesuň si ty šoupátka sám/ sama, abys měl/a na té největší ikonce co nejvíc procent (klidně 100) a pokud ti něco zbyde, tak to potom můžeš dát na efekty (to jsou ti jezdci na koních a menší ikonka s tou šipkou). I pokud máš méně než 100% tak se může křížení povést, ale opravdu si to přešoupej podle sebe. 
    Díky, vyzkouším. 
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    III123 píše - .pokud byste si koně sladili, tak abyste v těch malých ikonkách - viz šipka měli oba třeba u každé vlastnosti 1 místo 0-a ty hodnoty držet (pokud i ty tam máš 0 jako tvůj spoluhráč), tak potom byste se měli shodovat min na 100% a pak už by křížení koně mělo bez problémů fungovat.

    Jak mohu sladit se spoluhráčem ikonky? Točit stejně kolem - tak snad jedině točit stejně kolem a používat stejnou kombinaci, možná začít po nastavení 3hvězdice, jinak nevím, co myslíš.
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    Podívej, tvůj spoluhráč má v silovém tréninku, tréninku obratnosti a tréninku vytrvalosti vždy 0 (to jsou ty malé ikonky se zelenou šipkou - tam jak ukazuje moje šipka). Takže pokud teď bude mít naplněný ukazatel a půjde šlechtit, měl by si přesunout šoupátka tak, aby mu vyšlo co nejvíc procent na jeden z těchto tréninků.Po úspěšném šlechtění tam bude mít hodnotu jedna (to udělá i pro ostatní dva tréninky při dalších šlechtěních).
    Tvoje hodnoty nevidím, ale pokud i ty tam máš nuly, tak uděláš totéž. Budeš 3x šlechtit tak, abys u ikonky tréninku síly/obratnosti/vytrvalosti měl tutéž hodnotu, co on. 
    V té chvíli, kdy tam nebude 0, ale jednička (případně i vyšší, ale hlavně u obou stejná hodnota) už ty procenta budou někde jinde a bude se vám šlechtit fajn.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    lll123 (CZ1) napsal(a):
    Podívej, tvůj spoluhráč má v silovém tréninku, tréninku obratnosti a tréninku vytrvalosti vždy 0 (to jsou ty malé ikonky se zelenou šipkou - tam jak ukazuje moje šipka). Takže pokud teď bude mít naplněný ukazatel a půjde šlechtit, měl by si přesunout šoupátka tak, aby mu vyšlo co nejvíc procent na jeden z těchto tréninků.Po úspěšném šlechtění tam bude mít hodnotu jedna (to udělá i pro ostatní dva tréninky při dalších šlechtěních).
    Tvoje hodnoty nevidím, ale pokud i ty tam máš nuly, tak uděláš totéž. Budeš 3x šlechtit tak, abys u ikonky tréninku síly/obratnosti/vytrvalosti měl tutéž hodnotu, co on. 
    V té chvíli, kdy tam nebude 0, ale jednička (případně i vyšší, ale hlavně u obou stejná hodnota) už ty procenta budou někde jinde a bude se vám šlechtit fajn.
    Díky za upřesnění - budu zkoušet.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 30.04.2019
    japefi (CZ1) napsal(a):
    Díky za reakci. Pastvina je mi trochu záhadou. Co se stane, když sebude jen nabíjet a nedojde ke spáření. Odejde kůň s něčím z pastviny, nebo jsem ho krmil nadarmo?
    Já schválně zkoušel, co se stane, když nešlechtím a jen běhám dokola. Oběhl jsem asi 40x, naplnil všechny pole naplno a víc to nešlo - další aktivity na pastvině nešly spustit, byly šedé, možno teda bylo jen šlechtit nebo nechat koně vrátit se do stáje. Tak jsem naklikal nějak ty bonusy (bylo tam tuším u všeho +3 a pravděpodobnost při našich 2 koních na pastvině vycházela asi na 140%, tak jsem ji nějak rozhodil a 2 ze 3 bonusů získal.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    základní otázka - když mohu šlechtit, tak musí být druhý kůň také připraven na šlechtění, nebo může ještě dodělat kolo - tj. mám čekat na dokončení kola i u druhého koně?
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    japefi (CZ1) napsal(a):
    základní otázka - když mohu šlechtit, tak musí být druhý kůň také připraven na šlechtění, nebo může ještě dodělat kolo - tj. mám čekat na dokončení kola i u druhého koně?
    Můžeš šlechtit okamžitě. Stav druhého koně nemá vliv. Hlavně, že se nachází na pastvině.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    No tak se to podařilo, děkuji za rady, zábava může pokračovat.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Zdarec. Tak se mi koník neustále pase a zušlechťuje( dá se říci, že po úpravách postupu mám pokaždé úspěšné šlechtění) - stačí počkat až bude vlevo více jak 100% a rozdělit geny na 100% a zbytek je jedno. Tedy to funguje jen nevím čeho jsem dosáhl. Pokud má někdo více zkušeností, tak uvítám reakci na přiložená obr.. JPF
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Nejsem z toho moudrý. Mám pocit, že se nezvyšují hvězdy, tak jako u tréninku. 
  • Ferzi (INT1)Ferzi (INT1) INT1 Komentářů: 167
    japefi (CZ1) napsal(a):
    Nejsem z toho moudrý. Mám pocit, že se nezvyšují hvězdy, tak jako u tréninku. 
    Zvyšuje se to, co tam nastavíš. Zrovna na tom screenu výše máš možnost zvýšit jen šlechtitelské efekty. Pokud chceš zvyšovat základní dovednosti (ty hvězdy), potřebuješ mít ve výběru ikonky bez té zelené šipky
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    A to se dá nějak ovlivnit?
  • Ferzi (INT1)Ferzi (INT1) INT1 Komentářů: 167
    upraveno 03.06.2019
    japefi (CZ1) napsal(a):
    A to se dá nějak ovlivnit?
    Je potřeba aby se ukazatel kola zastavil na něčem z tohohle 



    Dá se to ovlivnit buď správným výběrem činností nebo přes samotným přidělením genů posunout za zlato (což tedy není zrovna výhodné)
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Tak nějak se to částečně daří, hodně je to o tom jak zvolím aktivity za sebou. Ještě mám dotaz - pokud chci vylepšovat pastvinu, tak v době stavebního procesu asi nemá cenu mít koně na pastvině, bo stejně nemohu zadávat aktivity, že?
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    japefi (CZ1) napsal(a):
    Tak nějak se to částečně daří, hodně je to o tom jak zvolím aktivity za sebou. Ještě mám dotaz - pokud chci vylepšovat pastvinu, tak v době stavebního procesu asi nemá cenu mít koně na pastvině, bo stejně nemohu zadávat aktivity, že?
    Ahoj
    Při vylepšování pastviny se můžeš o koně normálně starat. Může na pastvině být.
Sign In to comment.