Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k “Aktualizace: Slyšíte hudbu?”

Vážení hráči,
zde můžete diskutovat k plánované aktualizaci :)

Komentáře

  • krtek74 (CZ1)krtek74 (CZ1) CZ1 Komentářů: 10
    Nechci kritizovat  :Dale místo aby  opravili chyby ve hře , když cvaknu na budovu a prvně se rozmaže a po 30sek. se otevře, tak vám nevím :) a je toho daleko více :disappointed:
    Opravit a pak ať si dávají co chtějí , hlavně ať to funguje.
    Je tady spousta dekoracích které nemají vesnickou spokojenost.
    Hlavně , že  je dostaneš  za  odměnu třeba v silu:-)apd....
    Člověk to musí brát :-) že je to pouze  hra :-)hezký den přeji :-)


  • Marekfarmer (SK1)Marekfarmer (SK1) SK1 Komentářů: 192
    zhrnutie pre mňa, keďže asi prvé miesto v MS nedám v živote, takže dekorky nezájem, (z hľadiska balansu sú výhody celkom veľké ale keďže ich držitelia budú vo veľmi obmedzenej miere, a že veľmi obmedzenej tak ma to netrápi aj keď z konceptu dobrí budú ešte lepší, čo už)
    pridania nového tlačítka alebo výhod do balíčka je super, veď to platia hráči, tak nech z toho plynú rozumné výhody, ale z mojej strane nezájem :) na BF si cením iné veci. 
    Prekopanie svadobnej kampane super ale.... doteraz som po mnohých pokusoch nedokončil takže opäť - nezájem.
    Takže pre mňa zostáva jediná lukratívna vec - vykopnutie architekta, to jediné ma brzdilo v progrese + navyše prekopanie odmien so stavebnými slotmi, ešte nevieme alternatívu, ale aj tak super za túto fičúru, i keď z druhej strany, väčšina bodov hráčom prepadala kvôli vyčkávaniu na architekta, jeho zrušením sa tak nejak stratila pointa čakania, navyše pri neprítomnosti stavebné sloty stratím tak či tak, ak dosiahnem ich plný počet dám vylepšovať hocičo, kopec ľudí nájde dostatok stavieb na dlhodobejšie stavanie(deň a viac), takže voliteľná odmena postráda zmysel, ale aspoň pre tých, ktorí majú vylepšené všetko :)
    Prime day ma nezaujíma, príručky tiež nie, indický motív budov sa mi nepáči nové avatary - ok, nevadia mi :)
    Takže sečteno nicmoc :D

  • Borgia (SK1)Borgia (SK1) SK1 Komentářů: 455
    upraveno 20.02.2019
    ja mám obavy z tej svadobnej udalosti. práve som zbadala karavan alebo čo to je ku svadobnej udalosti. lenže aktualizácia ešte nebola, takže... mám čakať do zajtra, alebo ísť podľa starých pravidiel?(dilema) - podľa mňa bolo veľmi nešťastné rozhodnutie zaradiť túto udalosť tesne pred tým/počas toho, ako ju budú aktualizovať

    Post edited by Borgia (SK1) on
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Krásný den všem.
    Pokud jde o chyby ve hře, ano jsou. Ale nejsou plošné. Mají je jen někteří hráči a věřím, že takové chyby se jen velmi těžko řeší. Nemusí být způsobeny hrou. Na vině mohou také být naše PC a to, co v nich ještě máme. Asi málokdo bude mít PC  jen herní a používat ho jen na hru a na nic jiného. Pokud jde o prostředí, tedy prohlížeče, jistě se jim to časem podaří vyladit, i když chápu rozladěnost hráčů nad tím, že to trvá dlouho.
    Pokud jde o dekorace, nové nebo staré, to je také těžké. Jsou hráči, kteří želí toho, že si sešrotovali dekorace bez vesnické spokojenosti , protože ty nové, co jí vesměs mají všechny, jim jen užírají stavební žetony, které si šetří na něco jiného. Na druhou stranu, ti co budují vesnice je asi vítají. Možnost vylepšovat bez architekta vidím jako super. Ti, kdo mají co vylepšovat se rychleji pohnou dopředu a budou také moci lépe hospodařit se stavebními žetony a pro ty co už vylepšovat nemají co nebo nechtějí, je zase dobrá ta volba odměn. Je lepší mít něco, než žetony, které nepotřebuji a které pro mě tedy vlastně žádnou odměnou nejsou.
    Pokud jde o svatební událost, záleží  stejně jako u ostatních, na úrovni farmy. Pravda je, že byla obtížně splnitelná i pro silné farmy, takže pokud se její obtížnost sníží, tak je to určitě jen dobře.
    Stejně vidím i opakovací tlačítko. V minulosti jsme si často stěžovali, že je hra velmi náročná na klikání a tohle je cesta. Že to bude zadarmo, to snad ani nikdo nečekal :-). Je to prostě výhoda ve hře a za ty se vždy platí :-).
    Vzhledy budov, ať už jakékoliv , jsou sice fajn, ale mě vadí, že nejsou řešeny tak, aby tvořily nějaký celek. Pokud nechci mít na farmě království divočiny, tak o ně ani žádný zvláštní zájem nemám a tedy ani se o ně snažit.
    Na druhé straně jsou jistě hráči, kteří se na to dívají jako na trofej a celek své farmy neřeší. Navíc bývají odměnou jen pro ty nejlepší z nejlepších a takových mnoho není. První místo je jen jedno :-) Větší šanci by měli hráči, kdyby se taková odměna dala, třeba zrovna v celosvětovém mistrovství, získat třeba až do 50tého místa.
    Proto se mě třeba líbí odměny ve vesnické slavnosti, kde na ně mohou dosáhnout i slabší hráči a rozdíl je jen v jejich hodnotě spokojenosti.
    Nové příručky budou jistě zajímat také jen někoho, ale je dobře, že budou, protože tématicky tady chyběly.
    Tohle je můj první dojem. Těžko diskutovat nebo dokonce hodnotit něco, co nás teprve čeká :-)
  • Vlník (SK1)Vlník (SK1) Komentářů: 39
    Předpokládám, že obytnou budovou je myšlen obytný dům. Nějak mi uniká, proč zrovna vzhled pro budovu, kterých je na každé farmě 20 i víc bude v akci, kde jde logicky vyhrát jen jednou. Proč se třeba nedá místo sila do spolkovky? 


  • Zoe (FormerMod)Zoe (FormerMod) Guest Komentářů: 118
    @Borgia (SK1) svatební plánování, které aktuálně běží, ještě celé doběhne podle “starých” (aktuálních) pravidel (i když v jeho průběhu proběhne aktualizace, to, které aktuálně běží nebude aktualizací ovlivněno) :)

    @Leafeon máš pravdu, je to obytný dům :)
  • manao (CZ1)manao (CZ1) CZ1 Komentářů: 50
    Po dnešní aktualizaci mi přestal fungovat turbo sklízeč na lodích a na dočasné farmě. Je to chyba, nebo to tak zůstane?
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    z německého fóra:

    rychlý secí stroj - Info
    Problém s rychlým secím strojem spočívá v tom, že namísto skutečného "sklizeného" množství je zasazeno pouze nejnižší množství (mlýny, sila atd.), Neboť nová funkce správně nerozpoznává poslední sklizené množství. To se děje teprve poprvé, ale jakmile nastavíte jinou produkci s aktuálním množstvím, které chcete spustit, při příštím použití rychlého secího stroje se spustí správné množství.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/comment/4049953#Comment_4049953
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
     hmanao (CZ1) napsal(a):
    Po dnešní aktualizaci mi přestal fungovat turbo sklízeč na lodích a na dočasné farmě. Je to chyba, nebo to tak zůstane?
    turbo sklízeč má dle německých modů fungovat jen na 3 hl. farmách (asi fungoval i jinde, protože už se na to také ptali),  každopádně to není chyba a je to tak úmyslné.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/de/discussion/comment/4049907/#Comment_4049907
  • The Lonely Farm (CZ1)The Lonely Farm (CZ1) CZ1 Komentářů: 342
    Tak si to shrneme:

    Dejte Gretě pochodeň!
    Greta tvrdě pracovala na vytvoření nových dekorací.Staly se "mistrovským dílem" Grety,  pět krásných dekorací, které mohou získat nejlepší hráči na všech serverech.

    Úžasná novinka. Strašně mě těší, že už hra je na takové úrovni, že vývojáři mají čas na vymýšlení mistrovských odměn pro pět nejlepších. No a 99,999% hráčů této hry se pak může jít na tyto dekorace na farmách vyvolených podívat. :lol:

    Mrštný secí stroj (nebo něco takového)
    Pro ty, kteří si koupili předplatné, to je zvláště dobrá zpráva, protože toto tlačítko bude zahrnuto do předplatného.

    Tak, máme to tady černé na bílém. Funkce, kterou hra potřebovala jako koza drbání a která visela ve vzduchu už delší dobu, je konečně zde. A markeťáci zvolili (soudě podle jejich chování v poslední době celkem očekávaně) variantu "zaplať, šmejde". No, což o to, pět peněz jim to určitě přinese a cíl "zvýšit prodej předplatného" bude splněn. Jenom jestli si kluci markeťácký dobře spočítali, zda se jim to opravdu vyplatí. Už se tady nějaký ten rok poflakuju a v praxi vidím, že nekonečné klikání (umocněné v poslední době prakticky nepřetržitou honičkou spolkovek a těžkých dřin) už unavuje i hráče, kteří jim tu hru dlouhodobě táhnou. Kolik z nich je platících (ti novinku přivítají) a kolik ne (ty to akorát vytočí), o tom můžeme jenom spekulovat. (Snad si kluci markeťácký v nějaké chytré knížce kromě kapitoly "Okamžitý zisk" přečetli i kapitolu o fungování takto financovaných her a nepřeskočili přitom odstavec, ve kterém se píše, že znechucení a následný odchod neplatících hráčů bývá pro tento typ her fatální.)

    Svatební přípravky
    Dostali jsme od vás informace, že příprava na svatbu není tak příjemná, jak by mohla být.

    Až teď? To k vám ty infrmace šly Českou poštou? :lol:

    Došlo k určitým změnám v počtu položek potřebných k dokončení úkolů v této události. Od začátku další události budou sníženy potřebné částky, aby se událost dala dokončit snadněji.

    No hurá.

    Steve se setká s celým světem.
    Protože je Steve zaneprázdněn poznáváním světa, nemusíte čekat, až se vrátí, aby stavět budovy do nejvyšších úrovní. Od tohoto okamžiku budete moci začít stavět kdykoli.

    Cool. Jenom škoda, že Steve vyrazil do světa až v momentě, kdy jsme u čekání na architekta proflákali mládí... :lol:

    Promluvme si o stavebních žetonech.
    Poté, co se ve hře objevily stavební žetony a byly k dispozici po dlouhou dobu, díky vaší zpětné vazbě jsme si všimli, že po obdržení maximálního množství stavebních žetonů nebyly na vaše účty uloženy další a byly ztraceny.

    To jste si všimli? No to je úžasné. Já myslel, že to tak bylo naprogramováno, ale on to byl jenom další bug. :lol: No tak to je fajn vědět, ale abyste neřekli, uděluji vám jeden bod férovosti za upřímné přiznání.. :lol:

    Díky této aktualizaci budou stavební žetony jako výhry k výběru v událostech, jako jsou: Akce těžce pracujících, Spolková akce těžce pracujících, Mistrovství spolků a Vesnická slavnost.

    Když můžeme stavět bez architekta až do nejvyšší úrovně, tak nevím, proč bych nedal něco stavět hned, jakmile se žetony přehoupnou přes padesátku. Úplně zbytečná práce programátorů. (Já vím, po dodělání pěti dekorací neměli chudáci co dělat, tak jste je potřebovali zaměstnat. :lol: )

    Nová jezdecká sezóna. Hudba!
    Nové příručky
    Nová struktura Prime Day nabídek

    Drobnosti.

    Opravy chyb
    Několik menších oprav chyb.

    A tady bude druhý zakopaný pes. Nechtělo to několik menších oprav, ale hodně velkých oprav. Časomíra si dělá co chce (při sedmi farmách dost zásadní problém), zasekaná hra, a podobně.

    Tož tak. Co mě jenom utvrzuje v tom, že hra jde do kopru, je fakt, že den po takovéto aktualizaci je tady osm komentářů. Dva až tři roky zpátky by jich tady touhle dobou bylo přes sto.

    Řekni, kde ti lidi jsou, co jiného šli už hrát...
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Promluvme si o stavebních žetonech.
    Díky této aktualizaci budou stavební žetony jako výhry k výběru v událostech, jako jsou: Akce těžce pracujících, Spolková akce těžce pracujících, Mistrovství spolků a Vesnická slavnost.

    Když můžeme stavět bez architekta až do nejvyšší úrovně, tak nevím, proč bych nedal něco stavět hned, jakmile se žetony přehoupnou přes padesátku. Úplně zbytečná práce programátorů. (Já vím, po dodělání pěti dekorací neměli chudáci co dělat, tak jste je potřebovali zaměstnat. :lol: )
    Je tu ještě jedna věc, podstatná hlavně pro hráče, co nejsou online nonstop. Část stavebních žetonů je za spolkovku. Zrovna dnes se mi stalo, že než jsem se dostal k zadání stavby, ostatní hráči ve spolku získali stavební žetony 3x. Po druhé vlně jsem měl stavební slot odemčený. Zadat stavbu ale nejde, dokud neodklikám vše, co na mě ze spolkovky vypadlo. O ty 3. stavební žetony jsem tedy předem přišel. Celkem rád jsem místo nich teda vzal něco jiného. Rozhodně dobrý nápad. Já jim ho chválím. To samé se mi může stát ve dřině, když mi poběží přes noc :)
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    lll123 (CZ1) napsal(a):
     hmanao (CZ1) napsal(a):
    Po dnešní aktualizaci mi přestal fungovat turbo sklízeč na lodích a na dočasné farmě. Je to chyba, nebo to tak zůstane?
    turbo sklízeč má dle německých modů fungovat jen na 3 hl. farmách (asi fungoval i jinde, protože už se na to také ptali),  každopádně to není chyba a je to tak úmyslné.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/de/discussion/comment/4049907/#Comment_4049907
    No to je škoda, zrovna na rybí farmě se to hodilo, alespoň jsem si ušetřil 2 kliky na jednu loď. BTW dá se nějak odstranit vyskakování 2 okna při sklízení ryb?
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    "Sečka" - tento model se mi jeví jako nedokonalý výtvor - abych musel v případě nedostatku některých surovin nakupovat za zlatky , i když to třeba nechci zaset, tak to je postavené na hlavu.

    Nemožnost si vybrat co budu sázet , mne nutí, aby byla veškerá produkční místa obsazená a zůstalo volné místo jen pro daný úkol.
    To mi moc času neušetří. Za mne nepovedený nástroj, kterému chybí možnost si určit na co jej použiji. Tlak na použití zlatek je neustálý, ale pokud si hráč nástroj koupí, tak proč má ještě dále používat zlatky na produkci, když ty samé zlatky použije pro rychlejší sklizení.

    Jinak u sklízení je to jiné, stačí si hlídat aby byla volná kapacita skladu, pokud nechci rovnou prodávat a mohu sklízet jedním klikem vše.
  • Marekfarmer (SK1)Marekfarmer (SK1) SK1 Komentářů: 192
    japefi (CZ1) napsal(a):
    lll123 (CZ1) napsal(a):
     hmanao (CZ1) napsal(a):
    Po dnešní aktualizaci mi přestal fungovat turbo sklízeč na lodích a na dočasné farmě. Je to chyba, nebo to tak zůstane?
    turbo sklízeč má dle německých modů fungovat jen na 3 hl. farmách (asi fungoval i jinde, protože už se na to také ptali),  každopádně to není chyba a je to tak úmyslné.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/de/discussion/comment/4049907/#Comment_4049907
    No to je škoda, zrovna na rybí farmě se to hodilo, alespoň jsem si ušetřil 2 kliky na jednu loď. BTW dá se nějak odstranit vyskakování 2 okna při sklízení ryb?
    veľmi jednoducho stačí si otvoriť nastavenia v možnostiach, úplne spodný riadok vyškrtnúť fajku na zobraziť rybársku správu a je to. Ale pri každom čistení PC sa mi nastavenia vrátia do určitého bodu takže po čistení nezabudnúť prepnúť späť :)
  • farmar Martin (CZ1)farmar Martin (CZ1) CZ1 Komentářů: 6
    At jdou do prdele cely vyvojari nebo programatori hry. Vymysleji dalsi hlouposti a nesoustredi se na to zda hra bezi plynule. Uz me to zacina unavovat jen honi prachy a nic vic je nezajima. Pokud chci penize musim neco delat a ti neschopni at vypadnou nebo je vyhodi.
  • farmar Martin (CZ1)farmar Martin (CZ1) CZ1 Komentářů: 6
    Cim dal vic jsem presvedcen ze hru asi opustim. Nema to zadny vyznam jen stracim drahoceny cas u PC a nic z toho. Co se tyce doporuceni lidem kteri by zacali hrat rozhodne nebudu doporucovat. Nrjsem presvwdceny o tom ze hra ma spravny progres a muze se vyvyjet smerem kterym by mela.
  • Erika999 (SK1)Erika999 (SK1) SK1 Komentářů: 103
    ahojte,neviem,ci môzem sem,ale rada by som vedela,ze kde je ten karneval,co ukazuje na zaciatku hry.co to vlastn ma byt? dakujem za odpovede
  • Lucinka69 (CZ1)Lucinka69 (CZ1) CZ1 Komentářů: 707
    Erika999 (SK1) napsal(a):
    ahojte,neviem,ci môzem sem,ale rada by som vedela,ze kde je ten karneval,co ukazuje na zaciatku hry.co to vlastn ma byt? dakujem za odpovede
    Žádný karneval jsem taky nezaznamenala.Má jít o nějaké výhodné nabídky dekorací.
  • Borgia (SK1)Borgia (SK1) SK1 Komentářů: 455
    ja si myslím, že to je o "maskách"- vzhľadoch budov.
  • Vlník (SK1)Vlník (SK1) Komentářů: 39
    Tak jsem neodolal a taky musel turbosečku vyzkoušet. Myslím, že je to v zásadě velmi dobrý nástroj, ani mi nevadí, že je součástí předplatného, na něčem se holt vydělávat musí a zas tak drahé to není. Musím se ale připojit k něčemu již zmíněnému, to dokupování věcí za zlato je fakt problém. Povedlo se mi přijít skoro o tisíc zlaťáků kvůli pitomý vojtěšce na siláž, jako sorry, ale takovou hodnotu vojtěška nemá ani omylem a jestli jo, tak ji za tu cenu chci i prodávat. 
    Co mě na tom zaráží nejvíce, proč bych proboha chtěl dávat zlato za něco, co jde dokoupit za pár dolarů? To fakt tahle možnost nikoho nenapadla? 

    Ještě bonus pro zasmání :-)


    Myslím, že by to pro začátek tedy chtělo dát k sečce nějakou možnost nastavení asi takhle:
    a) Nikdy nedokupovat chybějící zdroje
    b) Dokupovat chybějící zdroje pouze za dolary
    c) Dokupovat chybějící zdroje i za zlato, pokud nejsou za dolary k dispozici (ideálně s nastavitelným omezením útraty na jednu výrobu)
    d) Dokupovat chybějící zdroje vždy za zlato (nevím, proč by to někdo používal, ale GGS se to určitě bude líbit)

    Alternativou by byla možnost vybrat budovy (alespoň typově - Půdy/chovy/sady/zpracování), které chci ze sečky vynechat. Protože největší problém dělá zpracování, zejména pak zahradnictví, kterého se bez zlata zbavit ani nedá, pokud zrovna chybí voda nebo rostliny ke šlechtění. 
  • The Lonely Farm (CZ1)The Lonely Farm (CZ1) CZ1 Komentářů: 342
    Leafeon napsal(a):
    To fakt tahle možnost nikoho nenapadla? 
    To si piš, že určitě napadla, ale jak sis sám odpověděl: "Na něčem se holt vydělávat musí." :lol:
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    "Jelikož jsou stavební žetony ve hře již nějakou dobu, díky Vaší zpětné vazbě jsme si uvědomili, že jakmile dosáhnete jejich maximálního množství, přestanou být hodnotnou odměnou, protože prostě zmizí do prázdna. Proto jsme se rozhodli, že stavební žetony budou po této aktualizaci volitelnou odměnou v události těžce pracujících ..."

    Konečně to předělali ale taky to má podstatnej nedostatek:
    Pokud nevidím (po přihlášení do hry) kolik žetonů mám a vyskočí okno s výběrem odměny, tak je mi to taky k ničemu - mám-li už 50 žetonů a další si vyberu, tak o ně stejně přijdu.
    např. než se do hry dostanu spolek obdrží 2x žetony a já potřebuji třeba jen pár kousků
    ale než odklikám okna zbytek je v háji - když nemám náhled kolik mi jich vlastně ještě chybí :(
    Prostě by bylo lepší aby se odměny přičítali bez limitu 
Sign In to comment.